Raad Souburgeenstemmig „neen" tegen opheffing zelfstandigheid 5 Zwarte Kippen bewaren...] 2,46 BESPAREN KERNENERGIEBELEID VAN DE REGERING BEKRITISEERD KWADENDAMSE KOEIEN LIEPEN OP „VERBODEN TERREIN" ZWARE REGEN CATASTROFAAL VOOR AARDAPPELOOGST DONDERDAG 13 OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE CO o RANT MET DE RUG TEGEN DE MUUR Motie-Bouff tegen wachtgeldregeling aanvaard De raad Souburg heelt in de woensdagmiddag gehouden ver gadering een uitvoerig toege licht en eenstemmig „neen" la ten horen tegen het ontwerp van wet tot gemeentelijke her indeling van Walcheren, waar bij Souburg als zelfstandige ge meente zou verdwijnen. De raad stelde zich achter de reeds bekende argumen ten die het college van B. en W. tegen de herindeling, voorzover deze Souburg betreft, aanvoert. Er werd geconcludeerd dat er noch door de minister, noch door het college van G.S. enige gegronde reden wordt genoemd die opheffing van Souburg zou kunnen verantwoorden. Bovendien stelde do raad zich una niem achter een motie die de lieer A. W. Bouff (p.v.d.a.) ter tafel bracht, waarin wordt gesteld dat de raad zijn afkeuring uitspreekt over de wachtgeldregeling volgens liet ontwerp van wet bij de herindeling, daar deze de rechtspositie van <ïe ambtenaar aantast. Volgens dit ontwerp van wet zal aan de ambtenaren die ontslagen worden, niet een wachtgeldregeling worden loegelcend volgens een regeling op genomen in de wet tot herindeling van de gemeenten, of volgens 'n gel dende gemeentelijke regeling, maar volgens 't Rijkswachtgeldbesluit; ter wijl het wachtgeld niet meer voor rekening van de vergrote gemeen te komt, waarin het rijk 75 procent zou bijdragen, maar ten laste van het Rijk. Voor de betrokken ambte naren is deze regeling nadelig. Taak De eerste spreker die liet woord vroeg over agendapunt 13 opmer kingen over liet ontwerp van wet tot gemeentelijke herindeling van Walcheren was de heer W. XIu- son (a.r.) die verklaarde de argu menten van B. en W. te kunnen on derschrijven. „Nergens blijkt duide lijk waarom dc inlijving plaats moet vinden", zo stelde hij cn hij vroeg zich af waarom de gemeente voor de taak wordt gesteld aan te tonen dat samenvoeging onnodig is. De heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) was het met voorgaande spreker eens. Hij voegde er de bezwaren tegen de wachtgeldregeling aan toe. Ook de heer G. J. Janse (c.h.) onderschreef de argumentatie van B. en W. „Het onrecht der annexatie moet door de volksvertegenwoordiging worden in gezien", merkte hij onder meer op. Rug tegen de muur De heer M. TJfkes (m.p.) schaarde zich aan dc zijde der voorgaande sprekers en de heer W. M. Janssen (k.v.p.) somde in een uitvoerig be toog al zijn bezwaren op. „Souburg zal met dc rug legen de muur strij den voor haar zelfstandigheid", zei M. A. van de Putte 25 jaar lid van Souburgse raad ïnplaats van dc raadsvergadering op de gebruikelijke wijze aan te vangen verhief de burgemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding zich woensdagmiddag van zijn zitplaats om het woord in het bijzonder te rich ten tot wethouder M. A. van de Putte. Het werden woorden van lof en waar dering en niet ten onrechte: de heer Van de Putte maakte op 3* september 25 jaar lang deel uit van de Souburg- se gemeenteraad en sinds 1916 als wethouder. Burgemeester Stemerding schetste in grote lijnen de samenwerking, die hij reeds zo vele jaren van de heer Van de Putte kent. Hij omschreef de wet houder als ..Een man uit één stuk, die bij zijn mening blijft, zonder dat daarbij het algemeen belang uit het oog wordt verloren". Hij sprak de hoop uit dat de heer Van de Putte nog vele jaren deel mag uitmaken van de gemeenteraad van een zelfstandig Souburg. Namens de raadsleden sprak de heer A. W. Bouff de wethouder in warme bewoordingen toe. Ook hij sprak van bewondering en waardering. De heer Van de Putte dankte daarop alle aan wezigen voor de hem gebrachte hulde. Advertentie hij, waarop hij zich fel kantte te gen de beweringen als zou Souburg profiteren van buurman VUssingen door subsidies en industriemogelijk- hetlen waarvan ook Souburgers ge nieten. De mogelijkheid van: Souburg als centrum van de dubbelstad noemde hij „zoet gefluit". Hij voelde meer voor een „trio-stad"-gedachte, waar bij iedere gemeente zijn zelfstandig heid behoudt. „Men heeft ons gene geerd, er komt geen antwoord op onze vraag: „Waarom moet onze ge meente verdwijnen?", zo stelde hij. 1-Iij besloot met de hoop uit te spre ken dat het stuk waarin de argumen ten van de Souburgse raad zijn op gesomd nu eens door de minister en het college van G.S. zal worden ge lezen. Genegeerd Burgemeester A. H. S. Stemerding was ook de mening toegedaan, dat de Souburgse argumenten worden genegeerd. Nogmaals wees lüj erop dat 'n gemeente als Nieuw- en St. Joosland met 1260 zielen zijn zelf standigheid kan behouden, terwijl Souburg met 8000 zielen haar ver liest. „Ons is om „bijzondere" opmer kingen gevraagd", merkte hij op, „welnu, wij vinden het een „bij zonder" onbegrijpelijke zaak dat" Souburg zou moeten verdwijnen." Hij sprak voorts van het „Vlis- sings egoïsme", en van de „doof heid van G.S." en sprak daarna de hoop uit, dat de Tweede Ka mer democratischer zal handelen dan de minister en G.S. dit heb ben gedaan. „Onze laatste kans is de vaste commissie grenswijzigin gen uit de Tweede Kamer", zo besloot hij. De motie van de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De raad ging voorts akkoord met het voorstel het wederopbouwplan van de gemeente in te trekken, daar dit niet werd goedgekeurd. Dit plan zal nu worden vervangen door het uitbreidingsplan „Midden- hofsingel", dat zal aansluiten op een reeds gedeeltelijk goedgekeurd plan van deze naam. Souburg zal rijkssteun aanvragen voor de bouw van tien woningwet woningen voor „De Schelde" in het plan „Nagelenburg". Aan de vereni ging tot Verbetering van de Volks huisvesting te VUssingen zullen de gronden voor 60, 32 en 28 woning wetwoningen in plan „Nagelenburg" worden overgedragen. Eveneens in plan „Nagelenburg" zullen gronden verkocht worden aan de N.V. Maat schappij tot exploitatie van onroeren de goederen „Scheldestad" te VUs singen voor de bouw van 90 premie woningen. Aan de heer Thoma zal grond aan de Irenestraat worden ver kocht. Na uitvoerige discussie besloot de raad de heffingen der reinigingsrech ten als volgt te wijzigen: voor het ophalen van een vuilnisemmer zal 8,moeten worden betaald tegen 4,50 zoals dit tot nu toe gebruike lijk was. Voor iedere emmer meer zal men 2,in plaats van 1, verschuldigd zijn. Voor de bedrijven is het tarief verhoogd van 10. naar 15,Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een con- solidatielening groot 52.000 wor den aangegaan. Appelexport naar.België is vrijwel nihil De invoer van appelen uit de E.E.G.- 1 landen in België is sedert 17 augus- tus verboden. Voor Nederland geldt dit invoerverbod echter niet, want op grond van tussen de betrokken Be nelux-ministers gemaakte afspraken mag Nederland nog wel appelen naar j dit land uitvoeren, mits een mini- j mumprijs wordt gegarandeerd. Dank zij deze regeling zijn er na dc Belgische grenssluiting nog regelma tig appelen uit ons land naar België geëxporteerd. Groot waren de kwan- tums wel niet, maar er gingen er toch de grens over en in de laatste week van september nam dit land 282 ton Nederlandse appelen af. De laatste dagen is de appeluitvoer naar België echter vrijwel geheel tot stilstand gekomen als gevolg van dc drastische verhoging van de heffing welke bij uitvoer betaald moet wor den. Vanaf eind vorige week is dat namelijk geregeld 1314 cent per kg. Enkele weken geleden was de heffing' gedaald tot 34 cent. Toen toonde België wel belangstelling, maar het bedrag dat nu op de appe len komt bij uitvoer, blijkt te boog te zijn. Op het ogenblik is de uit voer van Nederlandse appelen naar België dan ook vrijwel tot stilstand gekomen. De heffing houdt verband met de veilingprijs in ons land. Gedurende de maand oktober geldt een minimumprijs van B.fr. 6,25 voor het verschil tussen deze mini mumprijs en de Nederlandse veiling- prijs wordt een heffing opgelegd en deze is thans wel tot een zeer grote hoogte gestegen. Er komen thans veel appelen op de Nederlandse vei lingen. Voor de beste rassen en kwa liteiten werden goede prijzen be taald. Mindere kwaliteiten zijn moei lijk te plaatsen en de prijzen hier van zijn laag. Collecte De collecte voor het Zuiderzeefonds in de Nederlands hervormde kerk te Ovezande heeft 18,opgebracht. Advertentie WIJN - ADVOKAAT - LIMONADE I VERSLAG TWEEDE-KAMERCOMMISSIE Nederland heeft na eerste succes thans achterstand De vaste, commissie voor dc kern energie uit de Tweede Kamer heeft in haar voorlopig verslag betreffen de de nota inzake de kernenergie, de nota inzake de opleiding op het ge bied van de atoomenergie en het ontwerp van de kernenergiewet ernstige kritiek geuit op het kern energiebeleid van de Nederlandse re gering. Vele leden achtten de gang van ra ken met de belangrijkste overheids activiteit op nucleair gebied, het Reactor Centrum Nederland niet be vredigend en daarnaast, aldus deze leden, mag de vraag worden gesteld of de structuur van het E.C.N. wel evenwichtig en hanteerbaar is. Dit lichaam coördineert en overkoe pelt alle reactorwerkzaamheden, waaronder die van de KJDM-A., maar het kan zich slechts moei zaam ontwikkelen. Het K.E-M.A.-reactorinstituut (in clusief de andere daar verrichte nu cleaire wei-kzaamheden) ontwikkelt zich daarentegen od een opmerke lijk snelle wijze. Het R.C.N. wordt onder meer geremd door beperkte fi nanciële mogelijkheden, de K.E.M.A. schijnt.hiervan geen last te hebben. Deze leden vroegen zich af of hier geen onevenwichtige situatie is ont- Advertentie KANTONRECHTER MIDDELBURG Ondernemer maakte te lange werktijden Voor de kantonrechter te Middel burg, inr. J. Moolenburgli, stond woensdag terecht de landbouwer A. de P. uit Kwadendamme, wiens koeien tot tweemaal toe in juni cn juli de wei waren uitgewan deld en in „verboden gebied", het land van de buurman van hun baas, waren terecht gekomen. Deze zaak kwam voor de tweede maal in be handeling, omdat de landbouwer tij dens de vorige behandeling beweerd had, dat de koeien waren opgejaagd door de kinderen van Van 't W. Daarop liad de officier van justitie een onderzoek ingesteld naar de wa re toedracht van de zaak. Uit de verklaringen, die de officier van enkele getuigen had gekregen, was gebleken, dat de kinderen wel enkele malen de koebeesten hadden opgejaagd, echter niet op de in het proces-verbaal genoemde tijd stippen. Het verweer van De P. kon dus noch officier, mr. T. Lebret, noch de kantonrechter overtuigen van diens onschuld, waarop hij werd veroordeeld tot twee hoeten van f 7.50 elk. De officier had tweemaal een boete van f 8 geëist. Mej. A. D. de L. uit Middelburg stond voor de groene tafel, omdat zij met haar fiets niet op het rij wielpad langs de Poelendaeleweg gereden had. Deze jongedame verdedigde zich door te verkla ren, dat het de betreffende dag regenachtig weer was en dat er zich aldus grote plassen op het fietspad gevormd hadden. Dat was voor de kantonrechter even wel geen argument om haar vrij te spreken. Integendeel, mr. Moo- lenburgh veroordeelde haar tot een boete van f 7.50. nadat de of ficier een boete van f 10 geëist had. Geen voorrang De zandvormer A. van E. uit Mid delburg verleende op 5 juli op de kruising De RuyterstraatPiet Heinstraat met zijn bromfiets geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door mevrouw G. L.'De B. uit Middelburg. Het gevolg was een botsing, waarbij de auto voor een bedrag van rond f 375 beschadigd werd. Van B. betoogde, dat hij door spe lende kinderen en slecht ziclit dc auto niet tijdig genoeg in de gaten gekregen had. „Juist op die nibnien- ten moeten dc weggebruikers dubbel goed uitkijken", wees mr. Moolcn- hurgli hem terecht. Conform ver oordeelde de kantonrechter deze ver dachte tot een boete van f 25, als mede betaling van de civiele vorde ring, groot f 50. De autobusondernemer P. van H. uit Middelburg stond terecht voor drie feiten. Als bestuurder van een zijner- voertuigen had hij op 15 en 16 juli j.l. te lange werktijden gemaakt. Vervolgens zijn werkboekje niet of onjuist ingevuld. Van H. verklaarde, I dat, toen hij met zijn onderneming begon, hij wel een grote drukte ver wacht had, maar niet de belangstel ling, die er werkelijk kwam. Daar door werd er bijzonder veel van hem zelf en zijn firmant gevergd, temeer daar er nog geen chauffeurs in dienst genomen waren. Mr. Lebret wees Van H. er op, dat hij een groot risico had genomen om een bedrijf te stichten zonder perso neel. De officier achtte een poging om werkelijke rij-uren „weg te ad ministreren" wel aanwezig en ver klaarde reeds aan valsheid in ge schrifte gedacht te hebben. De of ficier liet het thans bij een geza menlijke geldboete van f 100, die de kantonrechter reduceerde tot f 75. Graafwerk herverkavelings- blok Schouwen aanbesteed De N.V. „Grontmij" te De Bilt heeft namens de Herverkavelingscommissie Zeeland dinsdag in het openbaar aan besteed het graven en opschonen en andere graafwerkzaamheden in het herverkavelingsgebied Schouwen. Er werd ais volgt ingeschreven: firma S. Zijlstra en M. C. van de Dries (Go- rinchem) ƒ245.000; C. Kuyper en A. W. Molhoek (Sleeuwïjk) ƒ268.900; firma P. en T. K. de Jonge (Renesse) ƒ269.000; firma J. D. Janse (Middel burg) ƒ271.000; firma H. de Jager en Co (Sliedrecht) ƒ276.000; A. W. Wandel (Nieuwerkerk) ƒ279.000; Aannemings- en handelsmij. Maas en Jonker (Roosendaal) ƒ285.000; Aan nemingsbedrijf Schouwen en Duive- land, K. T. de Jonge (Zieriltzee) ƒ290.000; M. de Oude (Zierikzee) ƒ295.000; firma M. Uil (Middelburg) ƒ308.000; C.V. voorheen firma J. van het Verlaat (Hardinxveld) ƒ308.000.. De gunning is aangehouden. (Slot van pag. 1) kocht. Zij hebben weken tever geefs gewacht om met het rooien te beginnen.- „Zes en een half ha is ongerooid. Twee en een half ha heb ik afgeschreven", vertelde de handelaar J. K. Poot uit Scher- penisse. Het betekent een schade post van enkele duizenden gul dens. Deze Thoolse handelaar voegde eraan toe, zich niet te kunnen herinneren, het ooit zo slecht te hebben meegemaakt. Voldoende voorraad Overigens is de totale oogst nog bijzonder groot in Nederland. De enkele duizenden ba aardappelen, die verloren dreigen te gaan. kun nen het totaalbeeld niet ten on gunste Wijzigen. De consument behoeft dus niet direct angst te hebben voor een schaars produkt tegen een uitzonderlijk hoge prijs. Niet alleen hebben de boeren zorgen om hun aardappelen, maar ook het feit, dat een bijkans hopeloze ach terstand op het werkschema is ver kregen, stelt velen voor problemen. Hoewel het thans half oktober is, zijn vele percelen nog niet geploegd, eenvoudig omdat het door de lang durige regenperiodc niet mogelijk was. Ook in de suikerbieten stag neert het werk. Mechanisch rooien is vrijwel onmogelijk en slechts met moeite kan een met bieten geladen wagen het drassige land verlaten. Nu voor velen het automatisch bieten- looien vervalt, ontstaat een tekort aan arbeidskrachten. Over de aardappelen zei ons de landbouwer I. L. J. v. d. Maas te Kats: „Nog nooit heb ik het zo slecht meegemaakt- Negen ha heb ik kunnen rooien, maar 8 ha zit nog in de grond. Ik zie voor lopig niet hoe die er uit moeten komen." Deze Noordbevelandse hoer schatte het aantal zieke knollen op 40 50 procent. B. Meyers uit Serooslterke (W.) „Bijna 7 ha moet ik nog rooien. Zelfs als het droog weer is, kom ik daar de eerste week niet aan toe." Deze land bouwer ziet overigens verlangend uit naar beter weer: hij schat de op brengst per ha op circa 30.000 kg. terwijl het aantal zieke knollen de 20 procent niet te boven zal gaan. In zo'n geval loont rooien zelfs nu nog de moeite. Niet bij de landbouwer A. E. Wol- fert te Hoek, die 7 ha aardappelen te velde heeft staan. Hij meende, dat SO tot 90 procent van de knollen zou zijn aangetast. Als het even langer blijft regenen, kan hij rooien wel achterwege laten. Over de ziekte onder de aardappelen verklaarde ons de heer J. Hertgers van de Plantenziektekundige Dienst te Goes, dat onder de gerooide aard appelen, die tijdig zijn (dood)gespo- ten, weinig zieke knollen voorkomen. De nog te velde staande aardappelen worden langzamerhand aangetast door waterrot. Hoe langer de knollen op het land blijven, hoe groter het aantal door waterrot aangetaste knollen zal zijn. Overigens, zo zei ons de heer Hert gers, is de gemiddelde kwaliteit van de aardappelen veel beter dan vorig jaar. Grote delen van de Zeeuwse aardappeloogst totaal is meer dan 12.000 ha geplant zijn ook goed geborgen. Het algemene beeld is, uit gezonderd de matige prijs, vrij goed. Maar dat individueel ernstige verlie zen zullen worden geleden ten gevol ge van dc langdurige regenval, slaat vast: De landbouwer A. Poley in het her verkavelingsgebied Waarde, heeft bijna twee hectare aardappelen in het water staan. Met de riek brengt hij de aardappelen aan de opper vlakte om va te gaan of veel knol len door stekte zijn aangetast. Foto P.Z.C.i Rioleringswerken in Scherpenisse aanbesteed Burgemeester en wethouders van Scherpenisse hebben ïn het openbaar aanbesteed het maken van riolerings- en bestratingswerken in het dorp Scherpenisse. Er werd als volgt in geschreven: Aannemingsbedrijf A. van de VVerff (St.-Maartensdijk) ƒ37.810; J. van Gossen en K. J. Moerland (St.-Annaland) ƒ39.000; A. Klippel (Stavenisse) ƒ39.900; N.V. Zeeland (Middelburg) ƒ39.900; ge broeders Moerland (St.-Annaland) 39.800. De gunning is aangehouden. Dieren slachtoffer van kolendampvergiftiging te Y erseke Dezer dagen heeft zich in de salon wagen van de familie S. aan de Vij verstraat te Yerseke een geval van kolendamp voorgedaan, waarbij een hond en een kanarie de dood vonden. Het echtpaar S. sliep in een aangren zend verblijf met open ramen, zodat zij van de vergiftiging geen nadelige gevolgen ondervonden. Examens Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch exa men voor natuurkundige ingenieur de heer J. L. Dekker te Haamstede. Aan de vrije universiteit te Amster dam zijn geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde 2e gedeel te: J. K. Radder uit Kamperland en D. J. Tazelaar uit Kats. staan. Met alle waardering voor de werkzaamheden van de K.E.M.A.. willen deze leden wel opmerken dat het naar hun mening ongewenst zou zijn, wanneer het zwaartepunt van de studie en de ontwikkeling van de reactorbouw in handen van de elektriciteitsproducenten zou komen te liggen. Deze leden constateerden dat Ne derland, toen het met de nucleaire toepassingen begon, vooral weten schappelijk, maar ook op het ge bied van de ontwikkeling, een ze kere voorsprong had op vergelijk bare landen. Nu kan geconsta teerd worden dat deze voorsprong niet meer bestaat en zelfs «lat er bepaald sprake is van een Neder landse achterstand. Dit is, naar de mening van deze leden een gevolg van het feit, dat er in Ne derland geen samenhangend nu cleair beleid bestaat. De vele leden wijdden ook nog aan dacht aan de gang van zaken met betrekking tot de bouw van een eerste energiereactor in Nederland. In de periode van vijf tot tien jaar, die naar men zegt nog moet verlo pen, voordat de produktie van elek triciteit uit kernenergie competitief zal zijn met de klassieke centrales is de overheid de eerst aangewezens- om de lasten, die hiermede gepaard gaan. te dragen, al sluit dit bijdra gen van anderen, die er op dc duur de vruchten van zullen plukken, niet uit. De S.E.P. (samenwerkende elektri citeitsproducenten) heeft thans haar studies gericht op de bouw van een kernenergie-centrale van beperkt vermogen, waarbij zal worden uit gegaan van de door de Verenigde Staten ter beschikking te stellen kennis en waarbij de Nederlandse industrie door rechtstreekse opdrach ten zoveel mogelijk zal worden in geschakeld. Staat het echter wel vast, zo wordt in het voorlopig verslag gevraagd dat de Verenigde Staten aan een der gelijk project willen meewerken? Tn hoeverre is de Nederlandse, in dustrie in staat hier een belangrijke taak te vervullen? Wie zal, gelet op de monopoliepositie, die de opdracht gever zal hebben de taken over dc Nederlandse industrie Verdelen Past een dergelijke opzet in de plan nen van Euratom Aanbesteding baggerwerk en wegverbetering ïn het bureau van rijkswaterstaai. directie Zeeland, te Middelburg, werd woensdag aanbesteed het herprofile ren van een gedeelte van de rijbaan verharding van rijksweg 18 op Schouwen-Duiveland door het aan brengen van een met asfaltbitomen gepenetreerde laag van gebroken grind, met bijkomende werken, on der Nieuwerkerk. Het geheel was vervat in het bestek 288 van dc dienst 1960. De uitslag luidt als volgt: fa. A. W. Wandel, Nieuwerkerk, f 161.950; N.V. Aug. van DijckPetit Wegen- bouwmij.. Bergen op Zoom. f 163.000: fa. Van Dongen en De Voogd, Haam stede, f 163.500; D. Rentier, Noord- gouwe, f 163.700; Fa. P. en T. K. «ie Jonge, Renesse, f 164.000; Aanne mersbedrijf H. Stouten, Brouwers haven, f 167.800; Aannemingsbedrijf Zeeland N.V. te Middelburg f 175.000; N.V. W. Rassenberg Zn., Breda, f 176.000; O. Dijkstra's aannemersbedrijf. Breda, f 183.500; Aannemersbedrijf Schouwen-Duive land, K. T. de Jonge. Zierikzee, f 200.000. Voorts werd aanbesteed het uitvoe ren van baggerwerk in de Tramweg havens aan het Zijpe. Dit betrof be stek 2290. De uitslag hiervan luidt: N.V. Baggermij. Holland, Hardinx veld, f 1.99 per kubieke meter ge baggerde en opgeruimde specie: N. V. Baggermij. Van Noordenne. Slie drecht, f 2.05; Fa. A. Kraaijeveld Pzn., Zwijndrecht. f 2.08; N.V. Mij. tot aanneming van waterbouwwer ken v.h. A. Hofman, Haarlem, f 2.13; D. Blankevoort en Zn. N.V., Bloc- mendaal, f 2.17. Tot slot werd het uitvoeren van bag gerwerk voor onderhoud van de bo- demdiepte in de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te VUssingen gedurende het najaar van 1960 en het voorjaar van 1961, onder bestek 274. aanbesteed. De uitslag luidt: N.V. Baggermij. Holland, Hardinx veld f 0,418 pér kubieke meter op geruimde baggerspecie; Prins Aan nemingmij. N.V., Sliedrecht, f 0,422; N.V. Aannemersbedrijf v.h. fa. Den Breejen v. d. Bout, Aardenhout, f 0,428; D. Blankevoort en Zn.. Bloe- mendaal f 0,428; Kon. Mij. tot het uitvoeren van openbare' werken Adriaan Volker N.V.. Sliedrecht. f 0,429: Th. Smeuler's Baggermij. N.V,, Utrecht, f 0.47; Hollandsch Aannemersbedrijf Zanen Verstoep N.V.. Den Haag f 0,478; N.V. Bag- germij. Van Noordenne. Sliedrecht f 0.489; N.V. Mij. tot aanneming van waterbouwwerken v.h. A. Hofman. Haarlem, f 0.519; Van Hattum en Blankevoort N.V.. Beverwijk f 0.519; N.V. A. J. van Haaften, Den Haag. f 0,55; CV gebr. Van 't Verlaat. Hardinxveld f 0.56; Aannemings mij. Jac. G. van Rood N.V., Utrecht, f 0,56; fa. W. van Hattum en Zonen. Zaltbommel, f 0,58: Aannemingsbe drijf Oosterwijl N.V., Rotterdam-O. f 0.59; Fa. A. Kraaijeveld Pzn Zwijndrecht, f0,60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 17