Rillandia stond winst af aan Nieuwdorp0-3 Alleen Goes behaalde in duel tegen Brabantse rivaal volle winst beva bevalt u beter PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 OKTOBER i960 LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Volle winst voor AZVV 1 Arnemuiden-Smerdiek 7-5 en Arnemuiden Li de landelijke vierde klas van liet zaterdagvoetbal moest Ril landia op eigen veld opnieuw de vlug strijken, nu tegen Nieuw dorp, dat door deze 30 over winning naar de bovenste helft van de ranglijst oprukte. Om dat Dinteloord met dezelfde cij fers (03) in Breda van The Gunners won, bleef eerstge noemde zonder verlies lijstaan voerder. Ex-kampioen Good Luck bracht Sprang zijn eerste nederlaag toe (30), wat de winnende ploeg op de vierde en de verliezende op de vijfde plaats bracht. De derde is in handen gekomen van AZVV, dat weliswaar de handen vol had aan Zwaluwse Boys, maar daarvan uiteindelijk toch met 32 won, zij het dan, dat de be zoekers tegen deze uitslag meenden te moeten protesteren. Arnemuiden zette zijn doelpun- temnachine tegen Smerdïek weer volop in werking, maar de 5 tegenpimten, waardoor ten slotte de vreemde uitslag (7 5) uit de bus kwam, is toch een aanwijzing, dat de defensie niet waterdicht is. Smerdïek moest als gevolg- van deze eervolle nederlaag zijn plaatsje in de bovenste helft prijsgeven. De enige ploeg in deze klas, die het zoet der overwinning nog niet heeft geproefd, is Krabbendijke. Het was in de uit wedstrijd tegen SSC weliswaar weer een dubbeltje op zijn kant (21), maar het is de punten weer kwijt en dat betekent nog steeds dat de rode lantaarn moet worden getorst. Rillandia-Nieuwdorp 0-3 Een hogere waardering dan „matig" kan aan het vertoonde spel in deze wedstrijd niet worden gegeven, waaraan de gladheid van het veld natuurlijk niet vreemd zal zijn ge weest'. Ook in deze ontmoeting de monstreerde de Rillandia-voorhoede weer een schromelijk gebrek aan productiviteit, waarmede de nul is verklaard. De betere schotvaardig heid der bezoekers kwam in drie gave treffers tot uitdrukking. Na een kwartier kon midvoor Deurlo een goede voorzet van De Kok op de juis te wijze in een doelpunt omzetten i01). Tien minuten na de rust bracht rechtsbuiten Bakker de stand op 02, toen hij een op maat gesne den voorzet van Deurlo benutte en een kwartier later kwam op bijna precies dezelfde wijze nummer drie tot stand (0—3). AZVV-Zwal. Boys 3-2 Het begon voor de thuisclub hoop gevend, want reeds na 3 minuten moest de uitstekende Zwal. Boys- doelman de bal voor de eerste maal uit het net halen. Wel gaf hij zich in eerste instantie bij het schot van De Ruiter nog niet ge wonnen, maar Geensen was er als de kippen bij om de weggewerkte bal in een doelpunt on; te zetten (l0). Na dit succesje kreeg de- thuisclub legio kansen om de voorsprong te vergroten, maar slecht schieten aan de ene en knap doelmanswerk aan de ande re kant waren oorzaak, dat de thuisclub voor de rust geen suc ces kon behalen. Integendeel, na 20 minuten werd het na wat geblunder in de AZW- achterhoede gelijk (11) en 8 mi nuten voor de rust namen de bezoe kers door een prachtig doelpunt een 12-voorsprong. Deze stand gaf toen de verhouding ook wel weer, maar na rust was AZW sterker en na 5 minuten slaagde Visser erin een voorzet van De Ruiter keihard in het gelijkmakende doelpunt om te zetten (22). Dit bleef zo tot 6 minuten voor het einde, toen een Zw. Boys- achterspeler binnen de beruchte lij nen de bal wegsloeg en Ruitenberg had toen geen moeite de toegekende strafschop te benutten om de zege in de wacht tc slepen (32). Na afloop werd door Zw. Boys protest aangete kend tegen het toekennen van deze strafschop. Dinteloord 5 5 0 0 10 21— 6 Ai-nemuiden 6 5 0 1 10 29—15 AZW 6 4 11 9 24—23 Good Luck 6 4 0 2 S 16—10 Sprang 5 3 11 7 169 Nieuwdorp 6 3 0 3 6 15—15 Smerdiek 5 2 0 3 4 16—16 Zwaluwse Boys 5 2 0 3 4 9—13 SSC 6 2 0 4 4 14r—IS WN 4 112 3 5— 8 Rillandia 5 10 4 2 10—18 The Gunners 6 10 5 2 5—17 Krabbendijke 5 0 14 1 9—21 Een fel spelend Swerdiclt heeft zijn huid iu en tegen Arnemuiden zo duur mogelijk verkocht en kort na de rust keek de thuisclub zelfs nog tegen een 45 achterstand aan. Het was daarna kanonnier Poortvliet die zijn ploeg nog naar een 75-zege schoot. Reeds na 2 minuten had rechtsbuiten J. de Nooyer succes (10), maar v. d. Ree en v. Hout zorgden ervoor, dat na 20 minuten deze achterstand in een 12 voorsprong was omgezet. Daarna kwam de thuisclub weer aan bod, want A. Meerman, Poortvliet en J. de Nooyer zorgden voor 42, maar C. v. d. Hoek en Zwagemakers brach ten do ruststand toch nog op 44. Nadat eerst linksback Schroevers de tegenpartij aan zijn 5e doelpunt had geholpen, begon Poortvliet aan zijn „slotserie". Na 10 minuten was liet 55, 10 minuten later 65 en 7 mi nuten voor het einde sloot hij de zaak af op 75. SSC-Krabbendijke 2-1 In een slechte wedstrijd is Krabben dijke er niet in geslaagd de eerste zege binnen te halen. De technische tekortkomingen der Zeeuwen lava- men ook in deze wedstrijd weer dui delijk aan het licht. Toch nam Krab bendijke na een half uur de leiding, toen Kriekaart zeer bekeken de bal over de SSC-doelman in het doel le pelde (01). Tien minuten later schoot Van Seist een toegekende vrije trap keihard langs doelman Van de Vrede, waardoor de ruststand 1 1 werd. Na de hervatting ontspon zich een felle strijd om het winnende doelpunt en het was wederom Van Seist, die na een kwartier een aarze ling in de Krabbendijke-achterhoede die voor vermeend buitenspel bleef staan benutte om de stand op 2 1 te brengen. Wel probeerden de be zoekers hierna nog al het mogelijke om de halve winst uit het vuur te sle pen, maar het lukte hen niet. Voetbaluitslagen in Engeland De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: eerste divisie: Aston Villa New Castle United 20; Blackburn RoversBurnley 14, Blackpool Fulharn 25; Eolton Wanderers West Bromwich Albion 01; Ever- tonPreston North End 00; Lei- cester CityArsenal 21; West Ham UnitedBirmingham City 43; Wol verhampton WanderersCardiff Ci ty 2—2. Nederlandse volleyballers versloegen „Rode Duivels" Zaterdagavond is in de dierentuin in Den Haag een volleybalwedstrijd ge speeld tussen het Nederlandse team en een Belgische ploeg, die onder de naam Rode Duivels speelde. Onze landgenoten zegevierden met 3- 1. De setstanden waren 11-15, 15-8, 15-12 en 15-7. iniiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiininiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiii Lopulalan en Moens nu beste schutters H Rob Moens van Vlissingen en j Joseph Lopulalan van Goes j zijn momenteel de beste Zeeuw- l sê voetbalschutters in de 2de j H klas. Gezamenlijk voeren zij i met 6 treffers de lijst van i Zeeuwse topscorers aan, nadat Moens gisteren niet scoorde en i de Goesenaren tegen Internos i 1 maal. Een geduchte concur- j H rent schijnt echter Toine Deb- j M baut, eveneens van Goes, te worden, die gisteren zijn totaal j M van 1 op 4 bracht. De lijst ziet i ff er nu als volgt uit: Moens en Lopulalan beiden 6, Debbaut en Van Melis (Middelburg) beiden i m 4, Vos (Middelburg) 3 en i Groenewegen (Vlissingen), Wijsman (Vlissingen) en Wis- i sel (Terneuzen) allen 2. iiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiinii (Advertentie) Ibis shag - wat 'n shag de halfzware shag om nooit te vergeten. DOBBELMANN i LEKKER MAN MIDDELBURG GELIJK MET DOSKO(3-3) Geen winst voor Terneuzen en Hulst; Vlissingen struikelde bij Steenbergen IN DE TWEEDE KLAS van het Zeeuws-Brabantse amateurvoetbal heb ben de Brabanders een flinke bres geslagen in de Zeeuwse posities en alleen Goes slaagde erin een duel tegen een Brabantse rivaal ten volle uit to buiten. De 40 zege op Internos bracht de Goesenaren op de vierde plaats. Terneuzen kon in St. WiUebrord niet tot enige winst ko men en met een 21 nederlaag moest de thuisreis worden gemaakt. Roosendaal onderstreepte zijn goede voornemens nog eens zeer nadruk kelijk door RAC met liefst 60 te kloppen. Hulst wacht ook nog steeds op zijn eerste overwinning nu Taxandria met de volle buit Zeeuwsch-Vlaanderen kon verlaten (24). Middelburg deed het tegen Dosko nog zo slecht niet en in elk geval pikten de groen witten een kostbaar graantje mee (33). Benjamin Steenbergen liet zich ken nelijk geenszins beïnvloeden door de grote roep, die Vlissingen was vooruitgegaan en de Zeeuwen moesten daar aan den lijve ondervinden dat het in en met Steenbergen kwaad kersen eten kan zijn, want met een 21 afstraffing moest men naar huis teriig. nieuw beneden de maat gebleven. De combinatie in dit aanvaJskwintet is telkens ver te zoeken, terwijl men de grootste moeite blijkt te hebben met de afwerking van do aanvallen. De eerste aanvallen waven overigens voor de bezoekers, waarbij een hard schot van Sandrini wel langs de paal ging, maar de Zeeuws-Vlamingen toch enige moed schonk. Na tien mi nuten spelen kreeg de Rood-Wit- rechtsbuiten Buurstede de bal goed op zijn schoen en schoot keihard in. Roosendaal 4 4 0 0 8 20— 3 Vlissingen 4 3 0 1 0 11— 5 Dosko 4 2 2 0 6 10— 7 Goes 4 2 1 1 5 11— 7 Taxandria 4 2 1. 1 5 15—12 Middelburg 4 1 2 1 4 10— 8 RAC 4 2 0 2 4 10—12 Steenbergen 4 2 0 2 ©4 9—13 Rood Wit 4 1 1 2 3 6—9 Hulst 4 0 1 3 1 4—11 Terneuzen 4 0 1 3 1 4—15 Internos 4 0 1 3 1 2—10 Goes-Internos 4-0 De forse zege (4-0) van het thuis- spelende Goes was volkomen ver diend. Was er voor de rust soms nog van enig evenwicht sprake, na de-rust was Goes merendeels in de aanval. De ruststand (1-0) was dan ook een even goede afspiegeling van de krachts verhoudingen als de 4-0 eindstand. Het is de Goesenaren in hun jubileum jaar kennelijk ernst In de eerste helft golfde het spel dus nog van doel tot doel, maar als er van werkelijk gevaar sprake was, ge beurde dit toch voor het Internos-doel. De Goese aanvallen werden uitste kend gesteund door de halflinie, ter wijl architect Josef Lopulalan in de aanval steeds voor verwarring zorg de. Bovendien stak het Goese verde- digingsblok in een uitstekende vorm. De Ettenaren brachten het niet ver der dan vijf comers, overigens zon der enig batig saldo. Slechts éénmaal dreigde er groot gevaar voor Goes, toen bij een Internos-aanval doelman Zwartepoorte ver uitliep en Jo Krij ger op het laatste ogenblik redding moest brengen. In de 21e minuut liét de Internos-defensie een steek vallen, waarbij Lopulalan op de goede plaats stond: 1-0. De. tweede helft was hijkans volko men voor Goes. Het ging er alleen om hoe lang de Ettense defensie het Goese aanvalsgeweïd zou knn- nen pareren. Na 17 minuien begon de Internos-ondergang: Toine Deb baut kreeg de bal na uitstekend werk van Josef Lopulalan en schoot raak (2-0). Uit een comer van Sjaak de Coninck, die uitstekend als linkshalf speelde, gaf Lopulalan opnieuw Debbaut een niet te missen kans (3-0). Voor de vierde maal kon Bakker de bal uit de netten halen, toen Jozef Lopulalan de bal opbracht en voor de voeten van Debbaut schoof. Debbaut scoorde na melijk voor de derde maal: 4-0. Zij nog vermeld, dat tussen de be drijven door nog twee Goese doelpun ten wegens buitenspel door scheids rechter Eiggelaar werden afgekeurd. Rood Wit-Terneuzen 2-1 Ook In het Brabantse Ileike is het Terneuzen niet gelukt om tot de eer ste overwinning te komen. En er zal in het spel en de samenstelling van dit Zeeuws-Vlaams© elftal vlug ver andering moeten komen, wil men niet onderaan de ranglijst blijven beugelen. Achterhoede en middenli- nie mogen dan wel eens een slechte speeldag meemaken, maar over het algemeen blazen zij hun partijtje wel mee. De voorhoede is echter in St.- Willibrord en dat mag dan op tien duur vervelend gaan klinken op- Dooms ving de bal, kreeg hem helaas niet goed onder controle waardoor Duurstede opnieuw een schietkans kreeg en dat betekende 10. Vijf minuten voor rust kreeg Koch de bal niet helemaal onder controle, de linksbinnen van Rood Wit was er als de kippen bij en bracht met een onhoudbare treffer de stand op 2—0. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld met Rood-Wit iets meer in de aanval. In de 6c minuut bracht Meijer', uit een vrije trap de bal goed voor het Rood-Wit-doel, maar er was niemand bij om deze droomkans te benutten. De ijverige Van der Pijl ging naar voren terwijl Meijer in de middenlinie ging spelen. Dat bracht iets meer leven in de aanval. In de 25e minuut kreeg Van der Pijl vlak bij het Willibrordse doel een voorzet van Meeuwsen, die hij via een Rood- Wit-back in het doel deponeerde (21). Een derde doelpunt van Rood Wit vlak voor het einde gescoord werd door scheidsrechter Atassio af gekeurd wegens buitenspel. Hulst-Taxandria 2-4 Hoewel de Taxandria-elf liet meest in de aanval waren, bleken tie Hulste naren aanvankelijk alles op alles te gaan zetten van deze wedstrijd de eerste zege te maken. Ze moesten echter met 42 in de Brabanders hun meerderen erkennen. Deze laat- sten staken het eerst de lont in het kruitvat. Nadat de Zeeuws-Vlaamse verdedigers 2 maal goed weggeko men waren, ontworstelde Hulst zich aan de druk en kreeg in de beginfase het beste van het spel. Na een kwar tier resulteerde dat dan ook in een doelpunt, toen Van de Kerckhove de Taxandria-doelman na een scherpe corner van Moens wist tc verschal ken. Hulst nam het daarna wat gemakke lijker op en dat is de ploeg fataal geworden. De verdediging weifelde even met ingrijpen bij een Brabantse aanval, waarop Diemens de stand in evenwicht kon' brengen. Dat was in de 35e min. voor rust en daarna werd tot het draaien niet meer geseoord. hoewel Taxandria overwegend in de meerderheid was. De tweede helft begonnen de Brabanders even over rompelend als de eerste 45 minuten. Met snelle aanvallen over beide vleu gels werd de Zeeuws-Vlaamse defen sie aan de tand gevoeld, maar doel man De Smit toonde zijn talenten en liet zich (voorlopig) niet verras sen. Er kwam na 5 min., zelfs een Hulsters doelpunt. Uit een doelwor- steling, die volgde nadat Neefs bij een Hulst-aanval hard op doel ge schoten had. liet De Blok de Bra bantse netten voor de tweede maal trillen. Toch stelde Hulst de bezoekers kort daarop weer in staat om gelijk te maken. Ook nu was het weer te wij ten aan te laat ingrijpen van de de fensie, dat Smolders de stand op het scorebord eerst in 22 en later in 23 kon wijzigen. Taxandria liep zelfs nog verder uit door Diepens (24). Vlak hierna kreeg Hulst de kans om de eindstand iets draaglij ker te maken. Rechtsachter Smetsers maakte hands in het beruchte gebied, waarvoor de goed leidende scheids rechter Mos een strafschop toeken de. Aanvoerder De Gucht belastte zich hiermee, maar zijn schot was te zacht gericht en belandde in de han den van de Brabantse keeper Dat was uiteraard de nekslag voor de thuisploeg. Middelburg-Dosko 3-3 Middelburg begon niet- enkele goed opgezette aanvallen, die veelbelovend waren, maar helaas is dat in het ver dere verloop niet bewaarheid. Geluk kig waren de laatste 5 minuten zo spannend en sensationeel, dat dit slot nog wat heeft goed kunneu maken van deze over het algemeen vlakke wedstrijd. Nadat de eerste Middel burg-aanvallen schipbreuk hadden geleden op de buitenspelval, kreeg Vos zijn eerste kans. Hij stormde alleen op doelman Janvier af, maar deze. kreeg de bal tegen het lichaam en hiermede was de kans verkeken. Het bleek toen reeds, dat Albert Vo gel niet geheel fit was en dat kwam in zijn spel duidelijk tot uiting. Hij miste snelheid en durf en mede daar door ontstond er nogal eens een ga ping in het middenveld. Hoe gevaar lijk dat was, bleek na een half uur toen een misverstand in de Middel burgse achterhoede linksbinnen Hen- drikse in de gelegenheid stelde zich een kans te scheppen, die in liet ope ningsdoelpunt resulteerde (01). Nadat Carol rechtsbinnen Vonk op het nippertje het scoren had belet, kwam kort voor de rust de gelijk maker. Lindenberg kreeg op 20 me ter afstand een vrije trap te nemen. Dat ging niet helemaal volgens de regels en hij mocht het een keer overdoen. Hij deed het nu goed, want keihard en onhoudbaar verdween dc bal juist langs de binnenkant van de paal (11). Na de rust was Middel burg weliswaar het meest aanval lend, maar toch kwam het meeste gevaar aan de andere kant; In de groen-witte aanvalslinie openbaarde zich de gebrekkige techniek van Van Melis juist op dit gladde veld en on danks zijn grote ijver kon hij toch geen voldoende halen. Nadat A. Vogel was vervangen, wat een omzetting tot gevolg had, liep de zaak iets gesmeerder, maar het succes kwam toch aan de Brabantse kant toen Van Mourik een voorzet van rechts keihard ineens op zijn slof nam en in het doel joeg (12). Er was toen nog maar 9 minuten te spe len en een Dosko-zege leek zeker. Twee minuten later echter maakte Van Melis veel goed door keihard de gelijkmaker in te schieten (22), na uitstekend voorbereidend werk van Vos, deze middag de gevaarlijkste man in de voorhoede. Toen ln de 42e minuut Van de Watering een keihard schot loste, kon Versluis de bal niet klemvast krijgen en invaller Ver voort stond klaar om in te schieten (23). Met nog enkele minuten te spelen trok alles wat Dosko was zich in de verdediging terug en heel Mid delburg ten aanval. Uitgerekend in de laatste seconden wrong Vos zich door de Brabantse spelerslawine en met een waarlijk prachtig schot zorgde hij nog voor een verdiende puntenverdeling (33). Er werd niet meer afgetrapt. Steenbergen-V lissingen 2-1 HET PAS GEPROMOVEERDE Steenbergen heeft aan Vlissingen de eerste twee punten ontfutseld, waar mee de eerste nul voor de Zeeuwen een feit werd. Vol goede moed wa ren de Vlissingers met een drietal bussen supporters naar het Brabant se getogen, maar hoewel ze voor rust technisch de beteren waren, moesten ze na rust ervaren, dat niet altijd de beste ploeg wint en de uiteindelijke 21 zege van de Brabanders was ze ker verdiend te noemen. Vlissingen stelde deze middag over alle linies teleur: zelfs De Waal cn Baart lie ten enkele noodlottige steekjes vallen. De Vlissingse voorhoede miste de no dige stootkracht en maakte de fout om steeds te kort en te veel in de breedte te spelen. Rechtsachter Jon ker van Steenbergen hielp zelfs nog mee het Vlissingse doelpunt te sco ren door in eigen doel te schieten. De beste man in de Zeeuwse gelede ren was spil Verhulst, die de meeste duels in zijn voordeel besliste. Voor rust kreeg Vlissingen een serie goede scoringskansen uit dieptepas- ses van Groenewegen. Maar eerst schoot Wijgmans tc zacht in, vervol gens struikelde Moens over de bal, waarna ook Groenewegen zelf de goede richting niet kon vinden. Beur telings kwamen beide doelen hierna in gevaar en nadat eerst Baart een kopbal van Steenbergens rechtsbin nen Dam langs de goede kant van de paal zag scheren, ranselde de Brabantse doelman Tak een zekere Vlissingse openingstreffer van Rob Moens uit de touwen. Na de rust praktisch hetzelfde spelbeeld, hoewel Steenbergen meer kwam opzetten. Baart moest toen enkele malen zijn kunnen tonen. In de 23e min. lanceerde Lilliypaly een goede voorzet, waarvoor de vlis singse voorwaavtsen te laat waren, maar waaraan de Steenbergse rechts achter de hand legde Het gladde veld werd hierna De Waal noodlot tig. Hij kreeg hij een Steenbergse aanval de bal niet onder controle, waarop Jonker een niet te missen kans kreeg: 11. Dat was na een half uur en in de laatste 10 min. maakte Baart eveneens een blunder, hetgeen voor Steenbergen het win nende doelpunt betekende. Twee tegenstanders maken hier eikaar hèt (voetbal)leven zuur tij dens de wedstrijd Rillandia-Nieuw dorp. De bezoekers wonnen deze strijd met 30. (Foto P.Z.C.) Beva, betere vakkleding past bij ieder beroep Krimpvrij door Sanfor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6