Souburg blijft tegen herindelingsplan //(/- JJlifflcut'd WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda ELF BRANDWEERKORPSEN STREDEN IN OOSTBURG ZILVEREN EREMEDAILLE VOOR CHEFFIN „DE ZON" TE GOES MAANDAG 10 OKTOBER 1960 P ROV I N O I A LB ZEEUWSE COURANT b B. EN W. VERKLAREN Rijk aan (tMÜÏÏSS „Geen enkele geldige reden voor opheffing Souburg" De raad van Souburg krijgt in de vergadering van woensdag middag gelegenheid opmerkin gen te maken naar aanleiding van het jongste ontwerp wet tot gemeentelijke herindeling van Walcheren. B. en W. hebben de raadsleden een uitvoerige toelichting ge zonden, waarin opnieuw wordt verklaard, dat zij geen geldig argument voor opheffing van de gemeente zien en daarom hun bezwaren onverzwakt handha ven. Het college legt de raadsleden de ar gumenten opnieuw voor; argumen ten, die zoals bekend betrek king hebben op de grond voor indus trieterrein, de ontwikkeling van het Sloeplan, de niet aanwezige moge lijkheid voor industrie en uitbreiding van de bebouwde kom, en het goede verzorgingspeil in Souburg. Verder worden opnieuw de stedebouwkundi- ge aspecten belicht, de eigen functie van Souburg in de kanaalzone, de financieel gezonde positie en de ver kleining van de volksinvloed. B. en W. wijzen er op, dat Souburg als gemeente van bijna 8000 zielen be- stuurskrachtig is. Ook de functie van buffergemeente tussen Middelburg en Vlissingen Wordt aangeroerd. Tenslotte verklaren B. en W., dat Souburg bereid is tot verregaande Scheepvaart door het Kanaal van Zuid-Beveland In de maand september passeerden door het kanaal van Zuid-Beveland in totaal 7530 schepen, die een in houd hadden van 3.714.864 ton. Van deze schepen waren er 5167 van 2.701.592 ton geladen en 2363 sche pen van 1.013.272 ton waren ledig. Daarvan waren 4737 geladen motor schepen van 2.153.039 ton en 1595 ledige van 806.671 ton en 422 geladen sleepschepen van 546.068 ton en 174 ledige van 192.469 ton. Verder pas seerden er 556 sleepboten en 25 coas ters van welke laatste er S geladen waren en .17 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden 884 ge laden motorschepen van 865.719 ton en 112 ledige van 104.511 ton en 194 geladen sleepschepen van 259.381 ton en 20 ledige van 21.755 ton naar Bel gië en 775 geladen motorschepen van 509.090 ton en 42 ledige van 19.343 ton en 118 geladen sleepschepen van 156.593 ton en geen ledige van Bel gië. Er passeerden 2751 geladen motor schepen van 1.233.816 ton en 450 le dige van 249.051 ton en 248 geladen sleepschepen van 337.456 ton en 71 ledige van 54.770 ton naar België en 1986 geladen motorschepen van 919.223 ton en 1145 ledige van 557.620 ton en 174 geladen sleepsche pen van 208.612 ton en 103 ledige van 137.699 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4375 Nederlandse, 2208 Belgische, 315 Duitse, 302 Franse, 296 Zwitserse, 18 Luxemburgse, 8 Oostenrijkse en 8 Engelse. In september passeerden er 101 sche pen minder dan in de maand augus tus doch de gepasseerde schepen had den een inhoud van 53.310 ton meer. Schilderijententoonstelling te Bergen op Zoom Van zaterdag 15 tot en met 23 ok tober zal in het Markiezenhof te Bergen op Zoom een schilderijen ten toonstelling worden gehouden door de leden van de kunstenaarsvereni ging „Het Markiezenhof". Er zijn van een vijftiental leden on der wie de heer A. Rinses uit Scher- penisse een 100-tal inzendingen. De tentoonstelling zal op 14 oktober officieel door de wethouder van O. K. en W. worden geopend. Provinciaal Comité a.r. kiesverenigingen bijeen Het Provinciaal Comité van a.-r.- kiesverenigingen in Zeeland kwam za terdagmiddag in „Het Schuttershof" te Goes bijeen ter bespreking van het nieuwe staatkundig- en beginselpro gramma van de A.-R.-Partij. De ver gadering kon in grote lijnen met het programma akkoord gaan. In de rond vraag werd gesproken over de propa ganda in het algemeen en onder de jongeren in het bijzonder. De verga dering stond onder leiding van de heer A. Schout uit Vlissingen. grenscorrecties. De gemeente is bereid om zelfs een belangrijk agrarisch gebied (plan Lammeren- burg) af te staan, zodat Vlissingen daar woningen kan bouwen. Het college heeft aan G.S. een desbe treffend voorstel gedaan, onder overlegging van een tekening. Op de agenda voor deze raadsverga dering staat voorts een voorstel om het wederopbouwplan in te trekken, omdat dit niet is goedgekeurd. Dit willen B. en W. vervangen door een uitbreidingsplan „Middenhofsingel", dat aansluit op een gedeeltelijk goedgekeurd plan van deze naam. Verder zijn er voorstellen tot over dracht van gronden in plan Nagelen- burg aan de vereniging tot verbete ring van de Volkshuisvesting te Vlis singen voor 60, 32 en 28 woningen en voor de verkoop van gronden in „Nagelenburg" aan de Vlissingse ver eniging „Scheldestad" voor de bouw van 90 premiewoningen. PINDAKAAS Eerste ronde Zeeuwse damkampioenschappen Om de persoonlijke damkampioen schappen van Zeeland werden te Goes de volgende partijen voor de ronde gespeeld: eerste Hoofdklas: J. BlaasL. Anderson 02; G. BlomJ. Louwerse 11; Iz. Op 't HofJ. Sinke 02; J. J. Kaan W. Heydra 02. Ié klas: A. KrijgerF. Grevinga 2 0; F. HarthoornL. van Soelen 20; H. de VliegerH. C. Masselink 02 J. C. NijssenP. van Sorge 11; C. J. HollestelleJ. A. Veenstra 20; O. ScherpF. Blaas 11. Jeugdklas: E. WiskerkeA. Walra ven 02; H. TramperN. van Eenen- naam 02; W. MinnaarA. J. v. d. Broeke 02; N. HulshofJ. Koop man 02; N. TramperD. Joppe 2 KOUDEKERKE Jaarvergadering schaakclub De schaakvereniging „Koudekerke" hield op 6 oktober j.l. haar 14de jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer Chr. Schipper. De ver eniging telt momenteel 18 leden en speelt van de winter in de competitie van de le klas van de Z.S.B. mee. Na de huishoudelijke vergadering werd een snelschaakwedstrijd gehouden, waarin de heer A. Marinusse de wis selbeker veroverde. Examens Aan de rijksuniversiteit te Leiden is voor het kandidaatsexamen genees kunde II geslaagd mejuffrouw A. Meulenberg uit Middelburg. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen elektrotechnisch ingenieur de heer T de Crook te Breskens. Voor het prnapaedeutisch examen natuur kundig ingenieur slaagde de heer J. P. Goodbloed te Sint-Laurens. Aan de r.-k.-universiteit te Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen klassieken de heer G. P. Lauw te Hulst. Officiële publikatie MIDDELBURG. REPARATIE KONINGSBRUG. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat wegens reparatiewerkzaamheden de Koningsbrug in de nacht van 10 op 11 tober 17 op 18 oktober, 18 op 19 oktoher en 19 op 20 oktober a.s. of zoveel langer of korter dan nodig zal blijken, telkens van 22 tot 6 uur, voor alle rjjver- keer zal gesloten zijn. Middelburg, 7 oktober 1960. MIDDELBURG. Dienstplichtwet oproeping ter Inlijving. De hieronder vermelde ingeschrevenen voor de dienstplicht zijn tot gewoon dienstplichtigen bestemd. Zij worden op geroepen ter inlijving op de datum, bij het korps en in de plaat3, achter hun naam vermeld. Behr, Cornelis D„ Pr. Irenestraat 9, lichting 1960, datum van inlijving 28 1960, korps veldarlilllèrie, plaats van inlijving Breda, Seeligkazerne: 't Gilde Antohonie J. Spanjaardstraat 13, lichting 1960, datum 28 nov. 1960, korps veldar tillerie, plaats Breda, Seelingkazerne; Vermeulen, Wessel, Oude Koudekerkse- weg 47, lichting 1 dec. 1960, korps veldar tillerie, plaats Breda, Seeligkazarne. Middelburg, 7 oktober. De burgemeester der gemeente M'burg. JOH. DE WIDT. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 7-10: Ben van Antwerpen: Miraflores van Rotterdam: Gerolamo Campanella van St.-Laurenz; Aaltje van Fulham. Vlissingen vertrokken op 7-10: Bern naar Piraeus: Miraflores naar Valencia: 8-10: Gerolamo Campanella naar Huil. Gepasseerd naar Antwerpen op 7-10: Atys van Rotterdam; Loppersum van Hamburg: Thuban van Swansea; 8-10: Soestdijk van Rotterdam: Leuvehaven van Rotterdam: Artemis van Whitestable; Phidias van Cartagena; Narwal van Southend. Gepasseerd van Antwerpen op 7-10: Leu- vekerk naar Rotterdam: Helena naar Karlstadt; Stanislas naar Sheerness; Kon. Juliana naar Avonmouth; Oranjeborg naar Kotka: Goeree naar Hango; Adriana naar Fulham: Elisabeth Roorda naar Bar celona: Argos naar Rotterdam; 8-10: Tubo naar Sharpness. GRIJPSKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Grijpskerke zal dinsdagmorgen om negen uur in open bare vergadering bijeenkomen. Naast enkele voorstellen tot verlening van subsidie zal de raad onaer meer spre ken over de gemeentelijke herindeling op Walcheren. De gemeenterekening over 1959 zal voorlopig worden vast gesteld, evenals de begroting voor het jaar 1961. „Outward Bound" vestigt zich op slot Moermond Cursus zee- en bergschoten De stichting tot oprichting en instand houding van „Outward Bound", zee- cn bergscholen in Nederland, heeft na onderhandelingen met de beheren de stichting het slot Moermond te Rc- nesse "uitgekozen om er een instituut tc vestigen voor de opleiding van jonge mannen, die een leidende rol zullen hebben in het zee- en bergings wezen. Het dichtbij de zee gelegen slot Moer mond, waarvan de restauratie de vol tooiing nadert, leent zich bij uitstek voor de vestiging van een dergelijk instituut. Reeds eerder meldden wij, dat de stichting Moermond in onder handeling was met een organisatie op industrieel niveau, die zich voor het slot interesseerde. Kandidaten voor nieuwe raden op Schouwen Voor de in verband met de gemeen telijke herindeling van Schouwen- Duiveland op 17 november a.s. te houden raadsverkiezingen heeft de protestants-christelijke groep voor Westerschouwen de volgende kandi datenlijst samengesteld 1. M. den Boer (C.H.) en 2. C. A. van Orde (A.R.) Haamstede; 3. J. J. Pad mos (C.H.), Renesse; 4. J. Westhoe ve (S.G.P.), Renesse; 5. A. C. Akker daas (C.H.) Noordwelle; 6. P. G. Boot (A.R.), Noordwelle; 7. W. G. Jonker (C.H.), Burgh. Voor Middenschouwen is de volgende kandidatenlijst samengesteld: 1. I. W. Padmos, Eikerzee; 2. D. v. d. Wekke, Kerkwerve; 3. J. N. Vier gever, Eikerzee; 4. R. Boot, Ellemeet; 5. J. Lemson, Eikerzee; 6. J. Boot, Duivendijke; 7. C. v. d. Linde, Kerk werve; 8. M. Boot, Ellemeet; 9. G. den Boer, Kerkwerve; 10. H. Ringel- berg, Eikerzee; 11. J. J. v. d. Linde, Duivendijke; 12. H. Kloet, Kerk werve. Dankdag voor het gewas De jaarlijkse „Dankdag voor het ge was" zal in de Nederlandse hervorm de kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen gevierd worden op woensdag 2 no vember, met uitzondering van enkele plaatsen, waar de viering zal plaats vinden op 3 november. AXEL Fietser botste op personenauto Op het kruispunt Zeestraat-Zuidsin- fel te Axel kwam een personenauto, estuurd door de heer S. uit Koe wacht, in botsing met een wielrijder, de heer de M. uit Axel. De fiets liep materiële schade op, persoonlijke on gevallen deden zich gelukkig niet VANDAAG. Temeuzen Luxor: La dolce vita, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Naar het mid delpunt der aarde, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Wir Wunderkinder, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw; Babette op het oorlogspad, 20 uur, 14 jaar. Oostbufg Ledeltheater: Operatie Petti coat, 20 uur, 14 jaar. SPORTHUIS VAN NOORDEN Burg. Erasmusstr. OOSTBURG Telefoon 692 Burgerlijke stand ZAAMSLAG. Bevallen: A. J. Zegersde Bokx, z,; Ondertrouwd: S. K. de Nood, 24 jaar en J. P. de Bruijn, 19 jaar. Getrouwd: M. Verlielst, 26 jaar en J. A. de Zeeuws, 22 jaar. Overleden: J. Scheele, 88 jaar, wedn. van A. Westerbeke: M. Boer, 78 jaar, e. van Bakker: C. Leijs, 43 jaar. e. van M. C. Meesters: J. Verstraten, Si Jaar, e. van J. L. de Krijger. DOMBURG. Bevallen: J. de Visserde Visser, d. Getrouwd: H. C. Heiboer, 26 jaar en C. Sehoe, 23 jaar. ARNEMUIDEN. Bevallen: E. MeulmeesterGoedegebure, d.: C. W. CornelisseFrancke, d.; T. Ma rijsde Ridder, d.; C. Jansevan Belzen, z.; J. C. MarteijnMarteijn 2 z.; A. A. M. de Ridder—Faasse, d. Getrouwd: A. Stroo, 26 jaar en P. C. Boone, 23 jaar. Overleden: M. Meeuwse, 65 jaar. e. van C. van de Ketterij. Damkampioenschap van Bergen op Zoom De damvereniging. D.O.S. van de psy chiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom organiseert ook dit jaar weer een damwedstrijd om het kampioenschap van Bergen op Zoom. Er zal ditmaal in drie afdelin gen worden gespeeld en wel een afde ling hoofdklas, een afdeling eerste klas en eén afdeling tweede klas. Voor deze wedstrijden bestaat al zo veel deelname dat er voorwedstrijden gespeeld moeten worden. De vier bes te van iedere afdeling worden dan ge plaatst voor de persoonlijke titel. Vakantie schilders voor 1961 vastgesteld In de in Rijswijk gehouden vergade ring van hef: bedrijfschap schilders bedrijf is tot voorzitter gekozen de heer H. Kok uit Eindhoven, in de plaats van de heer E. J. van Lent uit Heemstede, die onlangs is afgetre den. Tot plaatsvervangend voorzitter werd gekozen de heer A. J. van Ha- Ten uit Den Haag. Toorts werd in de vergadering de vakantieregeling voor het komende jaar vastgesteld. Do vakantie voor de schilders in het noordelijke deel van ons land is vastgesteld op 24 juli tot 5 augustus en in het zuiden van het land op 31 juli tot 12 augustus. Wijziging salaris verordening naar raad De Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken te Axel vergaderde dezer dagen over enkele door B. en W. van Axel voorgestelde (ondergeschikte) technische wijzi gingen in de gemeentelijke salaris- en Ioonverordening. De commissie kon zich akkoord verklaren met de voorgestelde wijzigingen, zodat door het college van B. en W. de voorstel len binnenkort aan de raad ter goed keuring zullen worden voorgesteld. Nederlandse matroos in Amerika verongelukt Een Nederlandse zeeman werd vrij dag bij een ongeluk aan boord van de Nederlandse vrachtboot „P. G. Thu- Jan" in de Delaware rivier, vlak bij Tinicum gedood. De 29-jarige matroos Jan Hettinga werd getroffen door een stalen plaat, die van de mast van het schip viel. ZUIDZANDE WERD WINNAAR „Brandweerlieden nog te roekeloos" „Roekeloos" „U spreekt met Jansen, Hogendijk 14 in Oostburg. De oliekachel in mijn woonkamer is geëxplodeerd en de kamer staat al in brand!" Aldus luidde de ogenschijnlijk overzichte lijke opdracht, die de elf comman danten zaterdagmiddag in Oostburg ontvingen bij de gehouden brand- wecrwedstrïjden. De opdrachten wa ren echter gecompliceerder dan aan vankelijk leek, zodat, de elf West- Zeeuws-Vlaamse korpsen hun beste beentje voor moesten zetten om bij de wedstrijden een goed. figuur te slaan. Kwam de opgeroepen brandweerwa gen bij het brandende huis dan ble ken er moeilijke bijkomstigheden te zijn als: er bevinden zich nog per sonen in de brandende kamers Er het correct uitvoeren en reageren bleek een lang niet eenvoudige zaak, temeer daar er zich voortdurend juryleden in de buurt ophielden. Een Engeland opnieuw door noodweer geteisterd De overstromingen die grote delen van Engeland en N oord-Ierland ge troffen hebben, zijn aan het afnemen, aldus is zondagavond officieel meege deeld. In de zwaarst geteisterde gebieden Lincolnshire in het oosten en Devon in het zuid-westen heeft het wa ter een spoor van verwoesting achter gelaten. Drie mensen zijn verdron ken. Rivieren traden buiten hun oevers, huizen liepen onder, velen zelfs voor de tweede maal deze week, verbindin gen werden verbroken. Dorpen er boerderijen van de buitenwereld afge sneden. Het eiland Wight was prak tisch geïsoleerd. De vluchten naar de Kanaaleilanden moesten gestaakt worden, reddingboten voeren uit om schepen in nood te helpen. Westerhaar ontstemd over verklaring dominee Op dringend advies van de kerkeraad van Westerhaar heeft de Nederlands hervormde predikant van Westerhaar ds. H. van Dijk, gisteren de bediening overgelaten aan vervangers, die de kerkeraad na een langdurige vergade- •ing óp zaterdag uit Enschede en Al- nelo nad opgeroepen. Het besluit van de kerkeraad is geno men naar aanleiding van de ontstem ming, die de verklaring van ds. Van Dijk over de bevolking van Wester haar in deze plaats heeft gewekt. Van deze verklaring, die was afgelegd te genover een ambtenaar van de reclas sering, is deze week tijdens het pro ces inzake mishandeling van een jon gen door een in Mexico geboren inwo ner van Westerhaar donderdag door de politierechter in Almelo gebruik gemaakt. andere moeilijkheid was de grote af stand van de waterwinplaats tot de vuurhaard, zodat ook de onderlinge berichtgeving op de proef werd ge steld. Nadat de zes korpsen zeer bedrij vig en op nogal opzichtige ma nier in Oostburg aan het werk waren geweest, gaf de Middel burgse brandweercommandant, de heer A. Matthijssen, in hotel „De Eenhoorn" nog een nabe schouwing over de wedstrijden. ROEKELOOS. De heer Matthijssen merkte op, dat de eigen veiligheid van de brandweer een zeer belangrijke zaak is, en dat tijdens de Oostburgse wedstrijden de brandweerlieden te roekeloos waren geweest. Hij wees nog op enkele technische details en prees het enthousiasme waarmee men aan de wedstrijden had deelgenomen. De rijksinspecteur van het brandweer wezen, de heer G. Kor- tus te Breda, dankte de korpsen en hun commandanten voor de opkomst, en maakte de uitslagen van de wed strijden bekend. Het korps van Zuidzande met com mandant P. de Kramer kwam met het hoogste aantal punten uit de bus en kreeg daarvoor de eerste prijs. Ook het korps van Sluis kon een eer ste prijs mee naar huis nemen. Tweede prijzen behaalden de korpsen Hoofdplaat, Aardenburg, Groede, P.T.T. Oostburg, Waterlandkerkje, en derde prijzen gingen naar Breskens, Schoondijke, Retranchement en Oost burg. De prijs voor de beste com mandant ging naar de heer P. de Kramer van het korps Zuidzande. Na de prijsuitreiking deelde burge meester J. A. Leenhouts van Cadzand in zijn functie van voorzitter van de kring West Zeewsch-Vlaanderen van de B.B. mee, dat aan deze wedstrij den tveens een beoordeling voor het verkrijgen van het B.B.-vaardig- heidsdiploma was verbonden. De korpsen Aardenburg, Schoondijke, Oostburg en Sluis kwamen hiervoor in aanmerking. Tot slot dankte de Oostburgse commandant, de heer Ph. A. de Vuijst in het bijzonder de heer Kortus die de cursussen aan de West Zeeuws-Vlaamse brandweren heeft geleid, en die nu, wegens zijn benoe ming te Breda afscheid moest nemen. Als blijk van dank bood hij de heer Kortus een boekwerk aan. Op grootse wijze huldigden directie cn personeel van de wasserij „De Zon" zaterdagavond in de Prins van Oranje te Goes de cheffin vau de chemische stomerij, mevrouw N, Mieras-Fokke, ter gelegenheid van haar 40-jarïg ju bileum. De directeur, de heer P. J. Geysen, sprak woorden van waarde ring en dankte de jubilaresse voor de wijze, waarop zij 40 jaren lang het bedrijf gediend heeft. Wethouder J. J. van Melle speldde de jubilaresse de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op. Staande zong men hierna het Wil helmus. Namens de directie overhandigde de heer Geysen de cheffin een cadeau onder couvert en een diploma, uitge geven door de vakbond. Namens het personeel werden geschenken aange boden door mevrouw M. Verbeemen- Does, mej. G. van Eijkeren en de heer P. de Witte. Het verdere gedeelte van de av werd verzorgd door dc leden van de personeelsvereniging, versterkt met enkele gasten, die de revue, getiteld „Hallo, nallo" op voortreffelijke wij ze opvoerden. Mej. A. Wijnands en mej. P. Tiber zongen op verdienste lijke wijze enkele populaire liedjes. Ook het Hawaiian-ensemble onder leiding van de heer P. Iverse had veel succes. Alle andere medewerkers kwamen tot verdienstelijke presta ties, welke werden gewaardeerd met menig „open doekje". De muzikale omlijsting werd verzorgd door de heer J. Boon. De heer A. Aertssen voerde de regie. De heer Geysen sprak een kort slotwoord, waarna met een gezellig dansje deze avond werd besloten. Op de foto: Het opspelden van het eremetaal. (Foto P.Z.C.) KERKNIEUWS Afscheid ds. Th. Sj. de Groot Wegens zijn vertrek naar Ferwerd (Friesland) nam as. Th. Sj. de Groot, gereformeerd predikant te Oostkapel- le zondagavond in een geheel ge vuld kerkgebouw afscheid van zijn gemeente. De scheidende predikant had zijn tekst gekozen uit Handelin gen 20 32, „En nu, ik draag U op aan den Heere en het woord Zijner genade, aan Hem, die bij machte is te bouwen en het erfdeel te geven onder alle geheiligd-en". Na de predikatie richtte ds. De Groot zioh in een bijzonder afscheidswoord tot kerkeraad en gemeente. Hij ge- le met dankbaarheid van alle sympathie en prettige omgang in deze bijna vier jaar in Oostkapelle, zijn eerste gemeente, ondervonden. Voorts richtte ds. De Groot zich tot de vele afgevaardigden van de classis Mid delburg. Op verzoek van deze classis was deze dienst 's avonds vastgesteld. Mede daardoor konden verschillende collega's bij dit afscheid aanwezig zijn. Ds. De Groot richtte zich tot de afgevaardigden van de Nederlands hervormde en van de gereformeerde gemeente en tot burgemeester F. G. Sprenger en de beide wethouders, die eveneens deze afscheidsdienst bij woonden. De heer J. de Kam nam namens kerkeraad en gemeente af scheid van ds. en mevrouw De Groot, waarna de gemeente het bekende ge zang „Halleluja, eeuwig dank en ere" zong. Vervolgens sprak ds. Van Til afscheidswoorden namens de classis Middelburg en burgemeester Spren ger namens de burgerlijke gemeente. De heer C. W. Bommeljé dankte na mens de Nederlands hervormde ge meente te Oostkapelle de scheidende predikant in hartelijke woorden voor de belangrijke contacten, de laatste jaren gelegd. „Wij bewaren aan U prettige herinneringen en moge deze samenwerking ook in uw nieuwe ge meente in Ferwerd voortgezet wor den" Velen maakten na de dienst van de gelegenheid gebruik om van ds. en mevrouw De Groot persoonlijk af scheid te nemen. NED. HERVORMDE KERK Aangenomen naar Oldeborn: J. Kui pers te Wolsum, naar Oud-Vosse- meer: Ph. Leen mans te Hagestein. Bedankt voor Oud-Beijerland J. den Besten te Dirksland. GEREF. KERK. Bedankt voor Bolsward en voor Hen gelo (Ov.) vacature R. Slofstra J. W. Vlaanderen te Delfzijl. CHRIST. GEKEF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Kralingen: P. Opdenvelde te Hilversum-Oost; bedankt voor Huizen (N.H.): N. de Jong te Katwijk aan Zee. EXAMENS. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heren J. ter Horst en Q. Huyser beiden te Den Haag. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP EXAMENS. Voor het proponentsexamen is ge slaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heer J. Oldekamp, die mitsdien beroepbaar is. Voor het eerste gedeelte van het pro ponentsexamen slaagden mej. J. Lon- öo en de heer P. J. van Schavk. Voor het toelatingsexamen slaagde mej. M. Tuinman en de heer A. Hoe- kema. GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Tholen A. Hofman te Zeist en J. van Haaren te Kampen. Ds. C. F. Brusewitz slaagde aan de gemeente universiteit te Amsterdam voor het doctoraalexamen theologie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3