Loemoemba trachtte kabinet te vormen Jeugd dreigt contact met kerk en evangelie te verliezen KLANKBORD NIEUW P.Z.C.-PAND BEREIKTE HOOGSTE PUNT PLEIDOOI VOOR VRIJHEID VAN HET BIJZONDER ONDERWIJS ZATERDAG 8 OKTOBER 1960 PRO VI N C 1 A LE Z E EU W S E CO U RAN T S TWAALF AANHANGERS WEGGEVOERD Moboetoe wist zijn pogingen te verijdelen Kolonel Moboetoe, de militaire leider in Kongo, heeft vrijdag een poging v an Loemoemba om een nieuwe regering te vormen verijdeld door twaalf aanban gers van dit bewind te arreste ren. Hij zei dat de maatregel van Loemoemba geen rechts kracht had. Op de nieuwe ministerlïjst kwa men de namen voor van twee tegenstanders van Loemoemba, Bolikango en Ivalondji, beiden voorstander van een federale staatsvorm. Zij verklaarden echter dat zij zonder hun voor kennis in het kabinet waren op genomen. Provincie Luik tegen hoogovens aan de kust Naar het oordeel van de Waalse in dustrie berust de mening, dat dé vestiging van een lioogovenbedrijf aan do kust de algemene tendentie volgt, op een vergissing. Een voor waarde voor vestiging is namelijk steenkool. Dat heeft de gouverneur van de pro vincie Luik in de provinciale raad hij de behandeling van industrialisa tievraagstukken verklaard over de tendentie tot het vestigen van hoog- ovenbedrijven aan de kust. Hij zei dat 53 procent van de Belgi sche staalprodüktie in de E.G.K.S. met inbegrip van België wordt afge zet. Hieruit kan de gevolgtrekking worden gemaakt dat het vervoer per Hein, langs de weg en via de bin nenwateren groter is dan dat over zee. Het erts wordt voor 7-5 pro cent over land aangevoerd. Bijna 93 procent van de verbruikte kolen is afkomstig uit België en de andere landen van de gemeenschap. Vol gens de gouverneur kan er dan ook geen sprake van zijn de uitbreiding van de ijzerprodueerende industrie in het Waalse gebied dat nog steeds wordt en vermoedelijk nog voor zeer lange tijd zal worden be voorraad door de mijnen in Lotha- ringen tegen te houden. In dit verband wees de gouverneur: ook op de verbeteringen voor het vervoer van erts uit Lotharingen, die ontstaan door de vergroting van de scheepvaart op de Maas. voorts merkte hij op dat, indien een hoog- ovenbedrijf economisch wil werken, het een vereiste is dat in de omge ving van de plaats van vestiging krachtinstallatïes en een gasleiding- net aanwezig zijn, zoals het geval is in het gebied van Luik. Daders autodiefstal in Amsterdam aangehouden In de nacht van donderdag op vrij dag- is in Amsterdam aangehouden de man, die. dinsdagnacht de rijk be laden auto van een Australische tand arts aan de Am stel heeft leegge roofd. De dader, de 30-jarige lood gieter H. G. werd aangehouden om dat hij dronken een auto bestuurde, In zijn auto trof de politie diverse kostbare voorwerpen, bandrecorders, radiotoestellen enzovoorts aan, en het bleek, dat enkele van deze voor werpen uit de auto van de tandarts ontvreemd waren. Later hield de po litie ook nog de 31-jarige G. S. S. aan. In zijn woning werd een aan tal kledingstukken van de. bestolen Australiër aangetroffen. G. heeft in middels bekend niet alleen aan de diefstal in Amsterdam schuldig te zijn, maar ook aan een tweetal dief stallen in een radiozaak en een fo tozaak in Ermelo. Het grootste deel van de gestolen goederen kon worden achterhaald. ZWAAR. De Blitse spoorwegen over wegen of zij een grens zullen stellen aan 't gewicht van de treinreizigers. Woensdag gebeurde het n.l., dat de dieseltrein tussen Reading en Londen drie maal tot stilstand kwam tijdens de rit van een uur. Dit kwam doordat in het eerste rijtuig van de trein zo veel weldoorvoede forensen plaats genomen hadden, dat de wagen door zakte en de automatische rem in werking werd gesteld. Een spoor wegfunctionaris verklaarde: „Bij ons weten is dit nog nooit voorgekomen". PER ONGELUK. Chauffeur Er- manno Moscone uit Milaan is na twee maanden doorgebracht te heb ben in het huis van bewaring, weer op vrije voeten gesteld, omdat een ambtenaar van politie een vergissing bad gemaakt. Toen Moscone deze zomer zich op het hoofdbureau van politie vervoegde voor een vergunning, werd hij gear- i esteei'd omdat een rechtbank te Mi laan hem bij verstek tot een jaar ge vangenisstraf had veroordeeld we gens diefstal. De advocaat van Moscone had er twee maanden voor nodig om uit te vinden, dat de man die veroordeeld had moeten worden een zekere Er nesto Moscone was. Een politieamb tenaar, die het rechtbankverslag had geschreven, had per vergissing Er- manno geschreven in plaats van Er nesto. Bomboko, die minister van buiten landse zaken in Loemoemba's eerste kabinet was, Ileo. het hoofd van de tegenregering, en Tsjombe, de pre mier van Katanga, kwamen niet meer op de ministerlïjst voor. Nadat Maurice Mpolo, de nieuwe mi nister van defensie, die steeds be langrijker wordt in Loemoemba's Kongolese nationale beweging, een persconferentie had gehouden, kwa men enkele vrachtauto's met militai ren van Moboetoe, die twaalf mensen geboeid wegvoerden. Waarnemers beschouwen de jongste gebeurtenissen in Leopoldstad als een verdere verzwakking van Loe moemba's greep op de gang van za ken in Kongo. Onrust in Katanga Groepen gewapende Baloeba, die op de hand zijn van premier Loemoemba, hebben overvallen gepleegd op steden en dorpen in noordoost-Katanga. De plaatselij ke autoriteiten hebben gemeld dat tenminste 35 mensen zijn gedood bij botsingen met militairen. In rapporten uit deze streek werd de situatie „bijzonder ernstig" ge noemd. In één, onbevestigd, be richt werd het aantal doden op bijna 60 gesteld. De meeste slacht offers vielen onder de aanvallers. Doch ook militairen en politie van Katanga leden verliezen. Een woordvoerder van het ooste lijk commando der Verenigde Naties in Elizabethst.ad zeide dat zich tenminste drie Europeanen bevinden onder de dozijnen gijze laars die door de Baloeba zijn meegevoerd. pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Dorpspastoor luidde zelf de klokken j §f De inwoners van het Franse s H gehucht Nordausques, dichtbij s Callais, zitten zonder parochie- bode, zonder klokkeluider en =j M zonder doodgraver. H ,,Le Vieux Henri" die alle drie functies uitoefende, heeft zon- dag ontslag genomen na een ruzie met de dorpspastoor. De ene helft der dorpelingen H staat aan de kant van Henri, dc andere helft aan de kant i van de pastoor. i| J Het drama begon zondag om- s dat „Le vieux Henri" zoals-»•= het hele gehucht wist ziek s lag en zijn 18-jarige kleinzoon li Bernard, erop uit stuurde om de klokken te luiden voor de zondagsmis. Bernard vertrok H echter te laat van huis en voor M H hij bij de kleine kerk was aan- gekomen, luidden de klokken reeds. „Je bent vijf minuten te laat", f§ zei de pastoor, „ik heb de klok- ken zelf geluid". H Enkele minuten later liet de H pastoor een kritische opmer- king over Bernard horen toen n hij van de preekstoel sprak. De jonge Bernard ontstak in woede, rende do kerk uit, sloeg" de deur met een klap dicht en ging naar grootvader. Le vieux Henri begaf zich on- middellijk naar de burgemees- s ter en nam ontslag. Als paro- Hf chie-bode, als klokkeluider en als doodgraver. „Ik doe dit om de eer. van mijn H familie te wreken", zei Henri, s „én om te bewijzen dat de pas- M toor niet de enige hier is die §j bevelen geeft". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hot nieuwe J\Z.C.-paud tussen Vlamingstraat en Kleine Kerkstraat te Vlissingen heeft vrijdag zijn hoogste punt bereikt, namelijk een hoogte van 11,25 meter. De bouw van do machinehal, waarin binnen afzienbare tijd on ze nieuwe 32-zi jdige rota tiepers zal draaien, is hiermee in een vergevor derd stadium gekomen. Geen wonder dus dat het traditionele vlagbijscn 'n feestelijk tintje had, waarvoor de P.Z.C.-direc- teuren, de echtgenote van een der directeuren, me vrouw J. van de Velde de Meij, hoofdredacteur, aannemer \V. F. Ohristi- aansén en anderen de klimpartij naar boven gaarne wilden onderne- Nadat mevrouw Van dc Velde dc korte plechtig heid van het vlaghijsen had verricht, richtte dc heer Van de Velde Jr. een woord van dank tot allen die bij de bouw be trokken zi jn, waarna de werklieden de traditione le enveloppe in ontvangst konden nemen. Met de bouw van de ma chinehal werd op 12 fe bruari een aanvang ge maakt en op 17 februari ging de eerste paal de grond ïn. Omstreeks Kerstmis hoopt men het gebouw gereed te hebben. (Foto P.Z.C.) Kwart eeuw vereniging „Centrale Baggerbedrijf" De vereniging „Centrale Baggerbe drijf" heeft gisteren in het Kurhaus haar 25-jarig bestaan gevierd met een ontvangst cn een buitengewone alge mene vergadering. De plaatsvervangend voorzitter, ïr. II, T. den Breejen, gaf een historisch overzicht van liet baggerbedrijf in het' algemeen. Als hoogtepunt uit de 25-jarige pe riode, de vereniging bestaat noemde' spreker de hervatting der Zuiderzeewerken i»a 1936, de dichting van Walcheren na de Tweede wereld oorlog, de grote overstroming van Zeeland en de' Z u idho 11 and s ee'i 1 a ndeir. in 1953 en thans het begin van de -Del tawerken en -de uitbreiding dér grote' havens. Spreker besloot mei de "wend te uiten, dat" de jongeren- in het. be- Vé: wijziging van dit wetsontwerp, dat vol- dé rvjrijheid van liet bijzonder onder- „SUBSIDIËRING BOUW STAAT STIL" Prof. dr. W. J. Wieringa sprak in Utrecht drijf over 25 jaar met nog meer doening dan thans dé ouderen, op hét werk van het centrale baggerbedrijf mogen terugzien. Ook de directeur-generaal van de rijkswaterstaat, ia*. A. G. Maris, sprak de jubilerende vereniging' toe. Geen reisfaciliteiten voor Oostduitsers Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft desgevraagd meegedeeld, dat de westelijke grote drie bepaalde maat regelen hebben genomen in verband met door de Oostduitse autoriteiten ingestelde beperkingen op het reizi gersverkeer, die in strijd zijn met de status van Berlijn. Nederland heeft zich bereid verklaard ook zelf maatregelen te nemen, opdat die van de bondgenoten effectief zul len zijn. Daarom worden geen reisfa ciliteiten aan Oostduitsers verleend, tenzij er ovei'wegende redenen zijn om een uitzondering te maken. Op grond van het inmiddels versche nen voorlopig verslag kan men con cluderen, dat ook de geestverwante Kamerfracties steeds minder afwij zend cn kritisch staan tegenover het ontwerp van wet op het voortgezet hoger onderwijs dan de protestants- christelijke onderwijsorganisaties. Hét zou uitermate te betreuren zijn, in dien op grond van politieke motieven niét wordt gestreden voor een zodani ge wijziging van dit wetsontwerp, dat «ijs óp een even integrale wijze zal zijn gèwoorborgd als onder de vige rende wetgeving. Dit: zei gistermorgen prof. dr. W. J. Wieringa, voorzitter van de Bond van .Verenigingen' voor Christelijk Middel baar en Voorbereidend Hoger Onder- ;\vijs, bij de opening van de algemene i-vergadering van deze bond in Utrecht. -Een dndere zorg noemde prof. Wierin ga de voorziening in de behoefte aan wïeuwe scholen. Veel subsidie-aanvra gen liggen, volgens hem, al jaren te wachten. Dat de kans op voldoening van deze aanvragen gering is, blijkt, naar. zijn oordeel, uit de onderwijsbe groting voor 1961, waarin slechts voor écu nieuwe christelijke school subsi die in uitzicht wordt gesteld, namelijk voor.de christelijke h.b.s.-B in Veisen. Prof. Wieringa zei. dat de subsi diëring van gymnasiale afdelingen na genoeg geheel stilstaat. Op dit gebied is enkele jaren geen enkele subsidie verstrekt, op de be groting voor 1961 is subsidie opge nomen voor ten hoogste twee; nog STEMMEN' UIT DE KERKEN Bijbellessen op scholen kunnen het onderricht van kerk niet vervangen „De meester lieeft er het zijne aan gedaan, nu moet de dominee hem maar verder lereu". Met deze woorden kregen we een 12- of 13-jarige jongen op de catechisatie. Hij bleek in de praktijk niet van de slimsten te wezen, maar wat we opgaven om thuis te leren, dat kende hij de volgen- do week prompt; hij zou niet van huis gaan aleer bij voor zijn moeder netjes bad opgezegd de antwoorden uit bet vragen boekje. Het ging echter mis toen er een ander soort boekje op de catechisatie werd gebruikt, waarin onder de lesjes een aantal vragen stond waarover ze eerst eens moesten nadenken om dan zelf het antwoord te formuleren. Het duurde niet lang, of er kwam een protest van zijn moeder. Zoonlief bad geen zin meer in de catechisatie en dat lag aan het nieuwe boekje. Zij nas het daarmee volkomen eens, want zij zeil' kon iu vele gevallen het ant woord ook niet vinden. Dat nas in de tijd dat de meisjes op een middag kwamen en er voor de jongens praktisch iedere avond kon worden uit gezocht. Dit lijkt misschien een verhaal uit de oude doos. Toch is het nog maar ruim 30 jaar geleden dat dit gebeur de. Uit dit verhaaltje kunnen we enige dingen vaststellen en daarom was het ons te doen. Allereerst blijkt eruit dat het na de lagere schooi af gelopen was met de studie. Het enige dat er dan nog was om jonge mensen op het leven dat hen wachtte voor te bereiden, was het kerkelijk onder richt. In sommige dorpen waren er. wel avondscholen, maar gemeenlijk was de toeloop hier niet groot. Er waren meestul maar enkelen die het enige jaren wisten door te zetten, om dat zij leefden in de hoop nog eens commies te worden, wat voor velen in de dorpen de enige mogelijkheid was om wat hogerop te komen. In de tweede plaats blijkt dat ouders achter de catechisatie stonden. Ze kenden hun kinderen wel en wisten dat er niet veel van terecht zou ko men als het aan hen zelf alleen werd overgelaten. Bij navraag bleek dat de grootste heift van de ouders er voor zorgde dat er wat werd „ge leerd". Daarvoor gingen de kindexen er immers heen. Kenmerkend was dan ook dat de plaats waar de cate chisatie gegeven werd soms de leer kamer werd genoemd en dat men niet sprak over de catechisatie, maar over de -lering of de vrage. Als derde zouden we erbij willen opmerken dat de nieuwere me thoden van bet onderwijs slechts langzaamaan door de kerk zijn overgenomen. Het is beter wan néér kinderen iets begrijpen dan dat zij het uit het hoofd gaan leren. Naarstig zal men in de kerk naar nieuwe methoden moeten blijven zoeken. Toch, een zekere parate kennis is noodzakelijk. Het blijft, naar ons oordeel, nodig om bijv. de boeken van de Bijbel uit het hoofd te kennen, of psalmen en gezangen. Toch van betekenis Wanneer- men deze laatste dan ook nog gaat zingen, zuilen kinderen het zonder protest doen, al zullen zij nochtans gemakkelijk vergeten te „leren" wanneer ér geen stok achter hun deurtje staat. Het oudste ge slacht van nu is voor een deel nog opgevoed bij de Heidelbergse cate chismus. Het is ons menigmaal ge bleken dat de parate kennis die men uit dat vraag-en-antwoord boeltje ge leerd had, toch van betekenis was, i(Zie slot pag4 kol. 5 nader aan tc wijzen, gymnasiale af delingen. Prof. Wieringa meent, dat door het niet met name noemen van de betrokken afdelingen, een ver keerd systeem wordt ingevoerd, dat vooral verwerpelijk is, omdat de Tweede Kamer nu niet. meer weet over welke scholen zij moet spreken bij de behandeling van de onder wijsbegroting. Hij verklaarde, dat ct<- trage su diëring van nieuwe scholen niet los te zien is van een zekere departementale voorkeur voor de uitbouw van be slaande scholen tot scholen vanveen •zeer -grote omvang'. In dit verband vestigde hij de aandacht, op een rap- port Üat is uitgebragijj .dim een door hét "christelijk pedagogisch 'st-udieeen- Irum ingestelde commissie* die een onderzoek-heeft ingesteld-haar het bij de huidige stand van zaken meest a nl woonde maximale .aarttal leerlin gen. Dit maximum dient, vólgens een voorlopige conclusie, van de commis sie, voó'r scholen voor v.h.m.o. stekt te: worden op.500 leerlingen en voor lycea met afdelingen, gymna sium, middelbare meisjesschool cn h.b.s.-op 600. Deze aantallen zullen in de noordelijke en zuidelijke provio- cies echter? lager gesteld moeten wor den met hel. oog op de noodzakelijke .spreiding van het onderwijs. lllilllllllllllllllllllllilllllllllllllH Fabiolalaan - of -weg - in Ermelo I Ermelo is de eerste gemeente M in Nederland, waar een laan H de naam van Dona Fabiola, de toekomstige koningin van België heeft gekregen. In de s Eerste Wereldoorlog is er ïn H Ermelo een kamp voor Belgi- sche vluchtelingen geweest en in de omgeving waar dit zich H heeft bevonden dragen de we ll gen de namen van de leden van H het Belgische koninklijke huis. II Voor twee wegen moesten nog namen worden gevonden. In de gisteren gehouden raads- M vergadering kwam het voor- s stel van B. en W. aan de orde, §e om deze wegen respectievelijk Paolalaan en Fabiolalaan te noemen. De anti-revolutionai- H re heer Rens had slechts een bedenking: „Veronderstel dat f§ het tussen dé koning en zijn H verloofde weer uitraakt", zei H hij. „Dan wordt het Fabiola- II weg", antwoordde burgemees- n s tér H. M. Martens onder alge- mene hilai-iteit. Het voorstel weid zonder hoofdelijke stem- ming aangenomen. llii!!illlllllll!ll!ll!!!l!l!ll!llll!ll!ll!!!!!lllllllllllll!!!l!lllllll|[||||l!l!!l!llllllll¥ Drie maanden geëist voor sabotage noodwachtplicht Omdat de 37-jarige classificeerder J. F. C. niet had voldaan aan zijn noodwachtplicht voor de B.B. heeft hij gistermiddag voor de rechtbank te Dordrecht terecht moeten staan. Verdachte was ingedeeld als hulp- brandweerman, maar had verschil lende malen met opzet niet deelge nomen aan cursussen. Ook had hij hij oefeningen leïtFlïjk verzet ge pleegd. De man zei, dat hij geen tijd liad om de oefeningen inee te maken, omdat hij voor zijn gezin moest wer ken. De officier van justitie echter betoogde, dat C. niet alleen plichten heeft tegenover zijn gezin maar ook tegenover de gemeenschap. Hij vond verdachte's handelwijze een vorm van sabotage en eiste drie maanden gevangenisstraf. Het Wereldgebeuren A-norser In de huiselijke kring, met familie leden en vrienden, cn zouden uitci - lijk vertoon, heeft gisteren iemand zijn 75ste verjaardag gevierd, die in dertijd door de grote Albert Einstein werd geprezen als „een der grootste ontdekkers op wetenschappelijk ge bied van onze eeuw". Deze jubilaris, de Deen Niets Bohr, die al in 1922 de Nobelprijs voor natuurkunde en in 3957 de eerste atomen-voor-de-vrede- prijs van de Ford-stichting won. wordt wel als „de patriarch van het atoomtijdperk" aangeduid. In een ge lukstelegram dat gisteren bij Bohr werd bezorgd, noemde John McCone, voorzitter van de Amerikaanse com missie voor de atoomenergie, hem „Denemarkens glorierijkste zoon en bemind burger van de vrije wereld Zonder belangrijke theoretische boeken op zijn naam te bren gen, heeft Niels Bohr het tot de merkwaardige positie gebracht van reeds bij het leven erkende geniali teit. In diverse publikaties is hij bril jant, humaan, wijs, bescheiden, de grootste levende natuurkundige, held van liet atoomtijdperk en wat niet «I genoemd! Men heeft om het beeld wat genuanceerd te houden overi gens niet vergeten, ook te vermeiden dat deze professor tot de allerver- strooidsten behoort. Menigmaal weet hij niet of hij al gegeten heeft. Toen hij in 3943 uit het bezette Denemar ken vluchtte (van 1940 af hadden de Duitsers hem met rust gelaten, al was hij van moeders zijde van joodse afkomst) nam hij het verkeerde bier flesje mee naar Zweden. Hij meende zijn geheime flesje „zwaar water' op zak te hebben gestoken, maar kwam later op de dag tot de ontdekking dat er in overeenstemming met het etiket, bier in zat. Anderen hebben nog dezelfde dag ervoor gezorgd, dat de Duitsers het mysterieuze geval niet in handen kregen en dat bet bij de rechtmatige eigenaar belandde. Anders dan de Duitsers, die Bohr beschouwden als „een kinder lijke knutselaar met iets dat niemand kan zien" zagen de Amen- kanen in. dat hij hun van pas kon komen bij de voorbereiding van een nieuw wapen. Had Bohr in 1939, op een studiereis door Amerika, niet een onthullende, bij de theorieën van Ein stein aansluitende, uitleg kunnen ge ven aan een grote ontploffing die zich in het laboratorium van zijn Duitse collega Otto Hahn had voorgedaan, en waarvoor de Duitser zelf geen verklaring had kunnen vinden? Bohr knoopte aan die ontploffing de con clusie vast, dat Hahn zonder het zelf te weten kernenergie had losgemaakt. Terwijl hij - - met een heel ander doel, namelijk om een nieuwe stof te maken - uranium met ongeladen kcrndeeltjes beschoot, had Hahn een wijziging in atomen teweeg gebracht, waardoor energie was vrijgekomen. Op dat principe berustte de atoom bom. waarvoor Bnhr in de Verenigde Staten de formule samenstelde. De Duitsers werkten aan de kernfusie, waarop de werkin? van de na de oor- loc geconstrueerde waterstofbom is gebaseerd, een nog ingewikkelder proces, waarmee zij de race verloren. yn het deuken van miljoenen men- I sen zal generaties lang afkeer en ,5 afschuw blijven bestaan en de ontwikkeling van de kernenergie voor vreedzame doeleinden zal geremd worden doordat de eerste slap met zulk een wanklank moest beginnen beeft Bohr na de oorlog verzucht. Evenals Einstein heeft bij het be treurd, dat zijn vinding zich voor liet eerst aan de wereld moest, manifeste ren in een gruwelijk wanen voor mas- savernietiging. Waarschijnlijk mede onder de indruk van de atoomexplo sies op bet eind van de tweede we reldoorlog beeft, hij zich na de oorlog met een zekere bezetenheid geworpen op het verdere onderzoek van de- vreedzame kernenergie. En zijn col leges aan het Instituut voor Theoreti sche Fysica te Kopenhagen, waarvan deze kéttingrokende oijp-enthousiast al veertig jaar geleden directeur werd, staan dan ook vooral in het te ken van het vreedzame gebruik van de energie, die in het kleinste stofje opgeslagen is. Bohr is ervan over tuigd. dat de energievoorziening in de toekomst zal berusten op kernfysica, op de getemde krachten van de wa terstofbom. De vele beveiligingsmaat regelen. die bij kernsplitsing nodig zijn, zullen dan bij gebrek aan af valstoffen enz. overbodig zijn en dat zal de bruikbaarheid bevorderen. Uit de felicitaties die bij gisteren tij dens de huiselijke verjaardag ont ving, is wel gebleken dat. men hem nog een vruchtbare periode toewenst als onderzoeker van „atomen voor de vrede". NIELS BOHR ...erkend genie... O In de zeer nabije toekomst zal worden gebruik gemaakt van radiografisch be stuurde raketten voor het verzenden van post over lange afstanden, aldus heeft de Franse minister van de P.T.T. Michel Maurice-Bokanowskï meegedeeld. Wel licht. zullen volgend jaar reeds enkele proeöanceringen worden gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3