ZELANDICA Ontslagen technisch commissielid K.N.V.B. deed een boekje open.. Wereldtitel '60 inzet van dammarathon... VERWACHTINGEN VOOR HET A.S. SPORTWEEKEINDE ZATERDAG 8 OKTOBER 1960 PUOVlNOiALE Z B ES W 8 O O U tt A N 7 15 BROCHURE VAN L. STEINVOORTE UIT LEEUWARDEN Kritiek op Elek Schwartz Enige tijd geleden is de heer L. Steinvoorte (Leeuwarden) aan do leant gezet als technisch commissie lid van de K.N.VJ5. Thans heeft de heer Steinvoorte een brochure gepu bliceerd, waarin hij verantwoording aflegt over zijn werk in de techni sche commissie en die onder meer de correspondentie bevat van de laatste jaren tussen de lieren Stein voorte en TC-voorzïtter (tevens bondsbestuurslid) C. Kruyver. De brochure wekt de indruk, dat in de top van het technische apparaat van de K.N.V.B. niet altijd even tactisch is opgetreden. Het conflict vond zijn oorsprong in 1957. De heer Elek Schwartz was aangesteld als bondscoach. Overi gens zonder de gehele TC daarin te kennen en zonder de TC-leden te vertellen, wat nu verder hun taak nog vas. Op de zondag vóór de wed strijd Nederland-Oostenrijk ging de heer Steinvoorte op verzoek van TC- voorzitter Kruyver naar Utrecht om bij Elinkwijk-Ajax enkele met name genoemde oranje-kandidaten op de lcon-el te nemen. Na die wedstrijd reed hij vol gens afspraak door naar Rot terdam, waar tussen 5 en 6 uur meerdere TC-leden bijeen zouden komen om de vonn van verschil lende spelers te bespreken en daarna Elek Schwartz het Neder landse elftal te laten samenstel len. Toen echter tegen vijf uur de heer Steinvoorte binnenstapte, was Schwartzjuist bezig het nationale elftal door te geven aan de AVRO. En zo zijn dan de narigheden be gonnen. De TC-leden mochten nog wel eens „een uitstapje" mee maken, maar zich noch met tech nische noch met de mentale voor bereiding bemoeien. Het was zelfs niet mogelijk (de heer Steinvoor te heeft het geprobeerd, maar kreeg op brieven geen antwoord) een enigszins omschreven taak voor de TC te krijgen. Toch bleef hij, als een der weinigen, rappor ten uitbrengen over spelers, hoe wel hij zich met de gang van za ken niet kon verenigen, vooral ook omdat er geen vooruitgang viel te bespeuren. Eindelijk kwam in augustus 1958 de gele genheid eens eerlijk zijn mening te zeggen. In de TC werd de af spraak gemaakt, dat de leden een rapport zouden uitbrengen over TC-aangelegenheden met al les wat daaraan vast zat. Kritiek op bondscoach In zijn rapport trok de heer Stein voorte de nogal bewierrookte capaci teiten van bondscoach Elek Schwartz in twijfel en verder werd, omdat geen vooruitgang viel te be speuren, aangedrongen op een an dere werkwijze. Verlangens die dui delijk voortsproten uit een streven ons voetbal op een hoger plan te brengen. Maar zelfs dat was (in een vertrouwelijk rapport voor eigen mensen) een TC-lid zeker niet meer toegestaan. Er veranderde niets. Als enige reac tie op zijn uitvoerig rapport kreeg de heer Steinvoorte in februari 1959 van Kruyver een brief waarin stond, dat zijn opvattingen nopens de taak van de TC nog niet juist wai-en. Die taak stond nu (eindelijk!) omschre ven: „wij, TC-leden hebben wat het Nederlands elftal betreft alleen een observerende taak. De voorbereiding van het elftal voor de te spelen in terlands, zowel mentaal als lichame lijk, Is in handen van Schwartz. Het is dus niet de taak van het TC-lid om de spelers op hun plichten te wij zen en voor een goede sfeer te zor gen". WEDSTRIJDEN OM EUROPA-CUP Woensdagavond zijn vier wedstrijden, gespeeld voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbal beker voor clubteams. Op het Andcr- lecht-terrein te Brussel versloeg FC Barcelona het team van Lierse SK mot 3-0. De ruststand was 2-0. Aan gezien de Spaanse kampioen de eer ste wedstrijd tussen beide teams, 28 september te Barcelona gespeeld, heeft gewonnen gaat de ploeg over naar de tweede ronde (achtste fina les). In Warschau versloeg het Poolse team W.K.S. Legia de Deense kampi oen Aarhus met 1-0. Het beslissende doelpunt werd in de eerste helft ge scoord. Daar Aarhus in de eerste wedstrijd een 3-0-zege boekte komen de Denen In de tweede ronde. Ook Stade Reims bereikte de achtste finales. De ploeg schakelde door een 5-0 zege Jeunesse Esch, de kampi- oensploeg van Luxemburg uit. Alle doelpunten werden na de rust ge scoord. Eigenlijk waren de Luxem burgers al bij voorbaat kansloos, aan gezien zij do uitwedstrijd tegen Reims met 6-1 verloren hadden. Young Boys had in Bern voorts wei nig moeite met Limerick, de kampi oen van de Ierse vrijstaat die de eerste wedstrijd tussen beide clubs met 5-0 verloren had. De Zwitsers wonnen de tweede ontmoeting met 4-2. Bij de rust was de stand 1-1. De heer Steinvoorte wijst in dit ver band op het feit, dat de sfeer in het Nederlands elftal belabberd was voor de wedstrijd Duitsland-Nederland (1959) door het optreden ran Schwartz, Geen ja-knikker De heer Steinvoorte wees er in zijn schrijven (12 maart 1959) aan het bondsbestuur op, dat een observeren de taak alleen nut zou hebben, als de TC-leden in een vergadering rus tig hun mening over training enz. met de bondscoach konden bespre ken. „Maar zodra we dit doen wordt ons door de bondscoach verteld, dat we niet bevoegd zijn tot oordelen omdat we maar amateurs zonder er- varing zijn, daarmede alle mensen van ae KNVB een brevet van onver mogen gevende". En verder: ..De laatste wedstrijden heb ik mij volko men als een bijloper gevoeld. Ik wil geen profiteur en kan geen ja-knik- er zijn. Van de eersten zijn er bij de bond al genoeg en van de laatsten zijn er meer dan op de olievelden van Schoonebeek". Op 1 augustus 1960 kreeg de heer Steinvoorte een briefje van Kruyver waarin deze vraagt of hij (Stein voorte) de tijd nog niet gekomen acht voor het lidmaatschap van de FC te bedanken. Hierop heeft de heer Steinvoorte zijn voorzitter ge vraagd of dat verzoek door hem per soonlijk of namens het bestuur en of door de rest van de TC-leden was gedaan. Het antwoord was wel heel kort: „Ik geloof niet, dat ik je een verzoek heb gedaan. Mijn mening was alleen je een persoonlijk advies te geven. Je kunt dat opvolgen of naast je neerleggen. Wij behoeven daarover heus niet verder te corres ponderen". Op 10 augustus toen hij al wist dat er over zijn opvolger was ge sproken heeft de heer Steinvoor te in een brief aan het KNVB-be- stuur zijn bezwaren tegen de werk wijze van de TC nog eens uiteenge zet en daarbij gesteld, dat zijn ver trouwen in de heer Kruyver vrijwel tot nul was gereduceerd. Wat was namelijk het geval? Toen jong-Oran- je naar de West zou gaan, zou de heer Kruyver in een TC-vergadering hebben verkondigd, dat er geen lid van de technische commissie mee mocht. Maar later in een bondsbe- stuursvergadering vertelde hij door de TC te zijn aangewezen om mee te gaan. Is met deze uitbarsting van het con flict deze hele zaak nu van de baan? Het ziet er niet naar uit, dat het laatste woord hierover gesproken is. 14 DEELNEMERS UIT 12 LANDEN Elke provincie krijgt een ronde (Red. L. Anderson) Een maand lang zal dammend Nederland staan in het teken van het toernooi om het wereld kampioenschap. Na de officiële ontvangst door het gemeentebe- stuur van Amsterdam zal bur gemeester Van Hal op donder dag 13 oktober om 8 uur in ho tel Krasnapolsky de eerste zet verrichten. De eerste van een reeks van ruim 10.000, want door de 14 deelnemers zullen in dit dubbelrondig toernooi in to taal 182 partijen worden ge speeld. Een ware dammarathon, het Olympisch jaar 1960 waardig. In elk Olympisch jaar wordt de titel verspeeld in toernooivorm, in de tussenliggende jaren wordt een match tussen de titelhouder en een uitdager (de winnaar van het kandidatentoernooi) gespeeld. Vo rig jaar ging de strijd tussen de titelhouder Koeperman en de Ne derlander Van Dijk, welke ont moeting in een overweldigende ze ge van de Rus eindigde. Van Dijk is dit jaar niet van de par tij, evenmin de Nederlandse kampi oen W. de Jong Graag hadden wij Van Dijk, bezield van revanchege dachten, aan het werk gezien; te meer, waar hij een uitstekend toer- nooispeler is. De nu deelnemende landgenoten, J. M, Bom en B. Du- kel zijn echter van gelijke klasse, zodat onze vertegenwoordiging in dit opzicht niet bepaald verzwakt is. Maar een bijzonder sterke vertegen woordiging zouden wij hebben gehad in de persoon van Wim de Jong. Zon der twijfel zou hij namelijk ae ern stigste concurrent voor Koeperman betekend hebben. De Jong in zijn vorm van dit jaar moet in staat wor den geacht een wereldtitel te verove ren. Toernooispelei bij uitstek had den hier zijn kansen gelegen, maar helaas stonden zijn werkzaamheden deelname in de weg. Wordt het dus een wnlk-over voor Koeperman en de zijnen? Behalve de titelhouder neemt deel de Moscoviet Tchegolew (kampioen van Rusland 1959). En misschien doet er nog een derde Rus mee, inplaats van de Itali aan Fanelli. De Russen zijn op het dambord de laatste jaren weliswaar heer en meester, maar een al te ge makkelijke overwinning behoeft het daarom nog niet te worden. Begaafde Canadees De begaafde Canadees Deslauriers zal hier tenminste heel anders over denken. In 1958 werd hem de wereld titel in een match door Koeperman afhandig gemaakt. Met een eervolle 2218 nederlaag ging Deslauriers huistoe en hij zal er nu op gebrand zijn revanche te nemen. Het spel van de man uit Montreal is bijzonder spectaculair; hierin schuilt zijn sterkte, maar tevens zijn zwakte. Koeperman is veel evenwichtiger; bezit meer uithoudingsvermogen en heeft dan ook in deze marathon de beste papleren. Over de sterkte van Tchegolew is wel zoveel bekend, dat ook hij een belangrijke rol zal spe- len. 1 In de overige deelnemers zien wij geen toekomstige wereldkampioe nen. Noch de Belgische kampioen H. Verpoest, noch zijn Franse col lega A. Verse achten wij tot een dergelijke prestatie in staat. Van wege het internationale karakter zijn uit alle windstreken dammers gerecruteerd om dit toernooi luis ter bij te zetten. Helemaal uit Haïti komt de heer Saint Fort: Mali zendt zijn kampioen Eaba Sy. die tot wonderlijke ver richtingen op het dambord in staat is. Interessant is ook de deelname van Sen A Kaw uit Suriname. Graaf de Descallar verlaat Marokko om de lage landen van zijn kunnen te la ten genieten. Monaco zal het enige tijd moeten stellen zonder Agliardi, terwijl Australië zijn afvaardiging heeft gevonden in R. van Ast, tweede aankomende in het kampioenschap aldaar. Partijen in Goes Afgaande op de namen een niet al te sterk bezet toernooi, maar een voor de propaganda van het damspel geslaagde opzet, waarvoor men waardering moet hebben. Men moet er wel aan wennen, een toernooi zon der uitsluitend cracks, doch voorna melijk bestaande uit outsiders. Maar wat wil men anders? De Nederlan ders en de Fransen hebben hun hoogste lied al lang geleden gezon gen. Het ware te wensen, dat de deelname uit vele landen overal vol doende stimulansen geeft om jonge spelers te kweken, die eerlang in staat moeten zijn de hegemonie van de Russen en in mindere mate ook van de Canadezen te doorbre ken. Op donderdag 27 oktober worden in Goes o.a. de volgende partijen ge speeld: DeslauriersBaba Sy: Bom Koeperman; TchegolewVan Ast en op vrijdag 28 oktober te Vlissin- gen o.a.: KoepermanSen A Kaw; BomDe Descallar en Deslauriers Verse. De Zeeuwen wachten dus wel enige belangrijke partijen in deze damma rathon, waarin achtereenvolgens wordt gespeeld in Amsterdam, IJmuiden, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Alblasserdam, Utrecht, Rotterdam, Dordrecht, Goes, Vlissin- gen, Helmond, Maastricht. Zwolle, Arnhem, Almelo, Hengelo, Gieten, Assen, Groningen, Hoogezand, Veen- dam, Leeuwarden en Haarlem. VOORRAHG OP DE-ZEBRA' ^llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllillllülllllllllllllllllllllllllllllll^ H Donderdagavond is het liochey- M elftal van „de Batavieren" naar s= Amerika vertrokken om in de omgeving van New York deel te nemen aan een internatio- naai toernooi. RUVERKEER: 6ECf VCET6AN6EBS VCCR- luit orttwuB»»- Daar binnen niet al te lange tijd is te verwachten dat alle zebra'sal of niet voorzien van een knipperbol, aan de voetganger voorrangsrechten zullen geven wil de. AJï.W.B. nu reeds het rijverkeer verzoeken om aan de voetgangers die van de „ze bra" gebruik maken voorrang te ge- ben om alvast te wennen aan de op komst zijnde regeling. De voetgangers doen er op hun beurt verstandig aan om zóveel mogelijk van de zebra-paden gébruikt te ma ken. Een geordend verkeer, zegt de A.N. WJ3., is het begin van een veilig verkeer Districts handbalteams voor komende strijd tegen Duitse elftallen Na afloop van de wedstrijd Zeeland- West-Noord-Brabant zijn de districts elftallen samengesteld, die op 6 no vember tegen het stedelijk elftal van Duisburg zullen uitkomen. De stad Duisburg kan een zeer sterk heren en damesteam op de been brengen. Het zou daarom wenselijk zijn, dat de districtselftallen nog een oefenwedstrijd zouden spelen. Dit is echter zeer moeilijk te verwezenlij ken. Doel: W. Kuypers (Tachós); achter v.r.nJ.: I. Willemse (Marathon) aanv. en C. van Mierloo (Tachos); midden: v.r.nJ.: L. GillissenVer- schagen (Marathon), J. Zeilstra, (Zeeland Sport) en D. Poortvliet (Hellas); voor v.r.n.l.: F. van Pame- len (Walcheren), M. Verharen (Don gen) I. van Berkel (Longa), L. van Gemert(Zeela.nd Spoj;t), N. Maas (Roosendaal). Res. kèepster: R. ft^ïyssérS WaTcïïêrehy, "reserve: J. EJve (Marathon). Doel: A. Bartelse (Tonido); achter van r.n.l.: B. de Wilde (EBHV) en K. van Kleunen (Tonidó); midden v.r. n.l.: M. van Veggel (Taxandria), D. Jacobs (Tonidó) en A. Bareman (Ra pid); voor v.r.n.l.: G. Leenhouwers (Longa), L. Polfliet (EMM), O. Mol (Tonido), W. Willemse (EBHV) en H. Covers (Tonido). Rës. keeper: A. Bouwman (EBHV), reserve: C. Willema (EBHV). Het zal zeker sommige Zeeuwen wat vreemd in de oren klinken, dat we onze provincie zo goed mogelijk moeten „verkopen". Maar dan met een verkooptechniek op een bepaald ni veau, zoals dat in het tegenwoordige spraakge bruik heet. We moeten een bepaalde reclame techniek toepassen, die overig Nederland duide lijk maakt dat we niet tot de „rand" gewesten behoren. Zeeland is In letterlijke zin door het land gereisd met het 100ste nummer van „Tussen de rails", gewijd aan onze provincie. Het dient zich hierin aan als een provincie met een toekomst, waarbij als de pijlers genoemd worden: landbouw, industrie en toe risme. Medewerkers aan dit nummer, voor zover het Zeeland betreft, zijn de heren G. A. de Kok, L. W. de Bree, A. Teenstra, G. van Barne- veld, J. M. vandeBerg,W.Rothuizen, C. de Voogd, H. Schaafsma, drs. M. C. Verburg, dr. G. de Galan en A. van Leeuwen. De Kok heeft het gesprek over ons gewest en zijn toekomst van acht mannen vooraanstaanden in land en gewest „geno tuleerd". Notulen op zijn eigen manier, flitsend en raak. Wie zijn „portretten" kent uit het Zeeuws Tijdschrift, weet wat wij bedoe len. Over discussieleider Vërburg bijv.: „Onvermoeid prediker in woord en geschrift voor Zeeland, die niet rust voordat zijn toehoor ders zijn bekeerd tot het éne, ware geloof: „De toekomst is aan Zeeland". Overigens zijn deze notulen niet alleen belangrijk voor hetgeen er letterlijk staat. De Kok laat de lezer ook graag tussen de regels doorlezen. In het artikel van De Bree met als titel (een vondst!): „Volg het Zeeuwse spoor terug", waren we bijzonder geïnterresseerd omdat we ons met deze materie hebben beziggehouden. De Bree heeft zich zeer goed een ruim lezerspubliek voor ogen gesteld. „Enthousiaste reizigers moeten in die tijd (een eeuw geleden) zeldzame verschij ningen geweest zijn; al naar hun aard begaven de mensen zich on tevreden, gelaten en in het gunstigste geval welgemoed, op weg: Cammaert uit Hulst, die twee dagen van huis moest om in Middel burg even als getuige te worden gehoord; Corré uit Domburg, die een dag nodig had om zijn dochter in Wemeldinge op te zoeken; de grenscommies Oele, die een etmaal van verlof verspeelde om van Retranchement in zijn geboortedorp Kruiningen te geraken. Altijd scheidde in Zeeland het water de mensen. En ook hieruit sproot contradictio in terminis lotsverbondenheid voort". De medewerkers moeten het ons vergeven, dat wij niet op alle ar tikelen kunnen ingaan. Van Barneveld heeft zijn „speelse culturele staalkaart" bijzonder aardig gebracht met een reis door de seizoe nen. Als wij wel eens mopperen over onze „uitmiddelpuntigheid" wat toneel en muziek betreft ligt het zeker voor een deel aan ons zelf. Rothuizen en De Voogd hebben eenzelfde onderwerp, resp. een boerenbedrijf in westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en op Noord-Beve land. Het artikel van De Voogd is „losser" geschreven dan dat van Rothuizen dat voor deze gelegenheid misschien iets teveel aan in formatie geeft, maar met dit te zeggen snijden wij in eigen vlees. Het „geruste" landman van Poot is er volgens De Voogd in het atoomtijdperk niet meer bij. „Rekenen, organiseren, minder vuile handen, maar meer hersenwerk". Sehaafsma schrijft over Zeeuwsch-Vlaanderen en zijn verbindingen met de rest van Neder land. Hij wil ons duidelijk maken dat met de belangen van de be woners van dit deel van Zeeland zoveel mogelijk rekening is gehou den. Verburg geeft een beknopt en zakelijk overzicht wat het Del taplan voor Zeeland betekent. „Zelden heeft een provincie voor zulk een snelle en grote verandering gestaan. Gelukkig is er vertrouwen in het aanpassingsvermogen van de mens en streven vele groepe ringen een actieve instelling na: kerken en verenigingen, werkge vers en vakbeweging, onderwijs en bestuurderen". Wij volstaan met nogmaals onze excuses aan de andere medewerkers die inte ressante bijdragen hebben geleverd met het noemen van het artikel van De Galan: „Industrieel gewest met toekomst". Hij wijst er op dat de voorstelling als zou Zeeland voornamelijk een land- bouwprovincie zijn een beetje bezijden de waarheid is. „Want in deze ogenschijnlijk agrarische provincie werken meer mensen in de nijverheid dan in landbouw! Niet minder dan 35% van de beroeps bevolking vindt er nu reeds een bestaan in en dit percentage zal in de toekomst ongetwijfeld groter worden, want Zeeland heeft als industrieel gewest een grote toekomst." Hierbij sluit een stelling aan bij het proefschrift van de heer T. Beugeling, die 21 september te Leiden promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde op het onderwerp: „Enige gaschromatografische onderzoekingen" en wel de 10e stelling: „Voor chemische industrieën, die niet op een agglomeratie zijn aangewezen, biedt het Sloe-plan een goede ves tigingsgelegenheid". De Bruin. Handbal In de handbalcompetities gaat bij de dames de meeste belangstelling uit naar de wedstrijdWalcheren-Mara- thon. Beide teams zijn nog ongesla gen en zullen a.s. zondag alles op alles zetten om ongeslagen te blijven. Als team achten wij Walcheren iets beter, maar Marathon beschikt over enige sterke speelsters, die zeker ge wicht in de schaal zullen brengen en wel zoveel, dat wij verwachten dat Marathon weieens met de winst zou kunnen gaan strijken. De tweede belangrijke wedstrijd is de herenontmoeting Tonido-EMM. Tonido is zowel verdedigend als aan vallend sterk, maar bij EMM is dit de voorhoede die het sterkste deel is van het elftal. Zal EMM in staat zijn, de achterhoede te versterken, dan verwachten wij een spannende ont moeting te Goes, waarbij wij het toch maar houden op Tonido opdat diens spel ons meer vertrouwen heeft gegeven. in de dames 2e klas zien wij toch ook wel met enige belangstelling tege moet de ontmoeting Olympus-Vol- harding. Een kleine overwinning voor de Goese dames zit er o.i. wel in. De voorspellingen voor a.s. zondag luiden: DISTRICT ZUID B Dames le klas: Hontenisse-Zld. Sport (2); SOA-Hellas (2); Taehos- EBHV (2); Walcheren-Marathon (2). Heren le klas: Volharding-Marathon (1); SOA-Hellas (1); Tonido-EMM (1); Volt-EBHV (2). Dames 2e klas A: Roosendaal-Blauw Wit (2); KSB-Were Di (1); WSC- Uno Animo (2). Dames 2e klas B: Olympus-Volhar- ding (2); EMM-Zld. Sport 2 (1); SIOS-Tonido (1); De Meeuwen-Wal- cheren 2 (1); Luctor-Marathon 2 (1). Heren 2e klas: Tachos-Fortuna (1); Olympus-Marathon 2 (1); SIOS-To- nido 2 (1); Rapid-Be Fair (2). AFDELING W.NJ3. Dames Ie klas: Rapid-Aktief (1); Dongen-EmBeE (1). Dames 2e klas: Roosendaal 2-Blauw Wit 2 (1); Oisterwijk-Terheijden (1); EBHV 2-Desk (2). Heren le klas: Taxandria-Velocitas (1); KSB-Volt 2 (1); Juliana-Were Di (2). Heren 2e klas A: Rapid 2-Juliana 2 (1): EBHV 2-Dongen (2). Heren 2e bias B: WSC-Tachos 2 (1); Longa-KSB 2 (1). Dames junioren A: EBHV-Dongen (1); EBHV 2-Terheijden (1); SOA- Be Fair (2); Be Fair 2-EmBeE (2). Dames junioren B: Oisterwijk-KSB (2); Nemelaer-Were Di 2 (2); Uno Animo-Were Di (1); Aktief-BIauw Wit (2); Tachos-Desk (2). Heren junioren: Dongen-Desk (1). AFDELING ZEELAND Heren le klas: EMM 2-Furtuna 3 (1); Olympus 2-Walcheren 2 (2); ODI-Waleheren (2); Hellas 2-Fortu- na 2 (2). Dames junioren le klas: De Meeu- wen-Walcheren (2); ODI-Hellas (2). Dames junioren 2e klas: SIOS-Tonido (2); Zeeland Sport-Volharding (1); Hontenisse-Luctor fi). Heren junioren: Walcheren-Volhar- Voorwedstrijden nationale turnkampioenschap Zondag a.s. worden te Amsterdam Den Haag, Eindhoven, Hengelo en Coevorden de voorwedstrijden van de Nederlandse turnkampioenschap- pen gehouden. Vergeleken bij vorig jaar is weder om een stijging van het aantal in schrijvingen te constateren en, wat een verheugend verschijnsel is, dat vooral bij de jeugdturnsters en jcugdturners. Bij de heren ontbreken dit jaar de kampioen Willy Jaegers, die wegens verblijf in Luxemburg, bij keuze in de halve finale is ge plaatst en Klaas Boot die met het wedstrijd turnen definitief stopt. Bij de dames nemen alle cracks deel o.a. de leden van de Olympische ploeg. Aan de hand van de in voorwed strijden bereikte resultaten worden de halve finales die op 13 november te Leeuwarden zullen worden ge houden, samengesteld. ding (2); Tonido-EMM (1); Hellas- Marathon (1). Hockey Zondag moeten de Middelburg hockey teams alle uitkomen tegen de hockey- verenigïng Push uit Breda. In de eerste plaats het eerste heren-elftal, dat j.l. zondag Hoco met 2-0 wist te slaan, tegen Push- Hl. Deze strijd maakt een goede kans onbeslist te eindigen, daar de ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Vervolgens spelen de dames tegen Push V en hier vertrou wen we op een overwinning van de Middelburgse dames, die dit seizoen goed zijn begonnen. Tenslotte speelt het tweede heren elftal tegen Push V en gezien de prestaties van de Zeeuw se reserves, ligt ook hier een goede kans op een overwinning in het ver schiet. Het zou dus wel eens een suc cesvol weekend kunnen worden voor de Middelburgse hockeyers De volledige prognose voor a.s. zon dag luidt: Heren: 2e klas A: Hoco-Zwart Wit II (2); Rapide-Breda ni (2); Liberty- Were Dj (1); Push Ill-M'burg (3). Dames: 3e klas A: Breda Ill-Push IV (1);'Forward Hl-Den Bosch Hl (11; Mop IV-Were Di IH (1); Push V- Middelburg (2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15