SPANNING EN AVONTUUR IN „AFSCHEID VAN DE WOLKEN" DE ZEEUWSE REISGIDS ZONDER R.T.M.-DIENST VANDAAG MORGEN ZATERDAG 8 OKTOBER I960 P B O VI N O 1 ALB ZBBUWSB COURANT FILMS IN ZEELAND „De hel van Birma", een objectief relaas Achter de poëtische titel „Af scheid van de wolken" verbergt zich een avonturenfilm, Electro (Middelburg), die fantastisch, ja zelfs zeer ongeloofwaardig, als een stuiversroman begint, om dan over te gaan in een reeks scènes, waarin schier alle menselijke hartstochten aan bod komen. Dat kan omdat het verhaal zich afspeelt in een pas sagiersvliegtuig, dat niet alleen een bonte verzameling reizigers vervoert, maar bovendien op weg is van Mexico City naar Madrid. Op zo'n traject moeten wel avonturen liggen en die zfju zeker niet te vermijden, wan neer het toestel onderweg ook nog de hoofdstad van de eiland republiek Santo Quinp aandoet. Het eiland heeft juist een revo lutie doorstaan en aan boord van het passagierstoestel stapt Peter van Houten, bijgenaamd „De vliegende Hollander" (O. VP. Fischer), een zwervende vlieger met een baard van drie weken. Dan gaat het vliegtuig weer de wol ken in en begint het verhaal. Het ge zelschap is bont. merkten we reeds op. Behalve de Hollander vallen twee verwoede schakers, een lieftallige stewardes, een Spaanse nachtclub zangeres (Chariklia Baxevanos) mag nooit ontbreken verder een vioolvirtuoos evenzeer onmisbaar en voorts een voortvluchtig gene raal, een jeugdige Francaise in posi tie en de twee bestuurders van het toestel, die allebei van de stewardess houden, direct in het oog. In de pas sagierscabine verloopt aanvankelijk alles even rustig, maar in de be- stuurscabine steekt een emotionele storm op. De Hollander grijpt in, maar dan vormt zich al weer een nieuwe wolk aan de hemel: een nieu we, ditmaal echte storm bedreigt het vliegtuig. Zo gaat het de hele film door. Menselijke naturen botsen en de natuur buiten doet er nog een schepje bovenop. Al met al een span nende film. waarin goed geacteerd wordt, onder andere door Peter van Eyck („Het loon van de angst") als een van de beide vliegers. De climax is een moment van hoog opgevoerde spanning, dat zijn ontknoping vindt in een happy ending. Het verdere programma 'vermeldt voornamelijk reprises, reeds eer der uitvoerig besproken. Alham- bra (Vlissingen) vertoont „De hel van Birma", het relaas Aan de strijd der Engelsen in de ondoor dringbare jungle van Birma met Stanley Baker, Guy Iïolfe, Leo McKern en Gordon Jackson in de hoofdrollen. Het is een film in de traditie van „Bridge on the river Kwai", geen heldenepos dus, waarin de Engel sen onoverwinnelijk zijn en de Japanners er alleen maar van langs krijgen, zoals de Holly- woodfilmers dat vaak zo graag willen. City-theater (Middelburg) heeft „Zij waren nog geen twintig" op het pro gramma, een typisch naief-Ameri- kaanse film over de liefde van twee jonge mensen en de tegenstand, die zij bij hun ouders ontmoeten. „Eiland der verschrikking", Luxor (Vlissingen), is weer zo'n Ameri kaanse oorlogsfilm, in kleuren zelfs, „De slag in de Koraalzee" Grand (Goes) is net zo'n rolprent met Cliff Robertson als een duikbootcomman dant en Gia Scala als een bruinhari ge jongedame met een aardig figuur tje, die een eiland in de Pacific bezit, waarop de bemanning van de duik boot ambtshalve terecht komt. Fred MacMurray speelt de hoofdrol in „De beul van Springdale", de wes tern, die zondagmiddag in Grand (Goes) wordt vertoond en waarin verder nog Maggie Hayes te aan schouwen valt. Officieel protest tegen Japanse rolprent De Nederlandse regering heeft thans officieel van haar ongenoegen blijk gegeven over de vertoning van de Japanse film „Blanke huid en gele commandant" in Tokio. De Japanse ambassadeur in Den Haag, de heer Akira Miyazaki, is gisteren op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag ontboden, waar hem is mee gedeeld, hoe het Nederlandse stand punt in deze is. Daarbij zijn evenwel niet de woorden „scherpe afkeuring of protest" ge vallen, men heeft zich slechts bediend van „ongenoegen". De Nederlandse ambassadeur in Tokio, de heer N. A. J. de Voogd, heeft zich in dezelfde be woordingen gericht tot het Japanse ministerie van buitenlandse zaken. De film „Blanke huid en gele com mandant" schetst de wederwaardig heden van achttienhonderd Neder landse vrouwen in een kamp op Ce lebes. De Japanse aankondigingen willen het doen voorkomen alsof deze vrouwen naar de liefde van de kamp commandant en enige bewakers hun keren. De hoofdrol wordt vervuld door een Amerikaanse diplomaten- dochter, terwijl naar verluidt leden van de Amerikaanse kolonie in Tokio figurantenrollen vervullen. Een door het Franse ministerie voor culturele zaken georganiseerde tournee door de Scandinavische landen van de Franse schrijfster Nathalie Sarraute, voor het houden van lezingen, is afgelast, na dat de schrijfster het bekende manifest, ■waarin het recht tot dienstweigering bij de Franse troepen in Algerië wordt ver dedigd, heeft ondertekend. LEZERS SCHRIJVEN Auto is geen safe en evenmin warenhuis „Een auto is geen safe", laat het bu reau ter voorkoming van misdrijven van de Amsterdamse politie de auto bezitters bij herhaling weten. Dat dit eerste gebod voor de autobezitter blijkbaar nog niet internationaal wordt nagestreefd heeft een 26-ja- rige tandarts uit Australië dezer da gen ervaren. Hij parkeerde in de nacht van dins dag op woensdag zijn auto aan de Amstel. De deur ging op slot en de tandarts ging naar bed. Groot was zijn schrik toen lüj de volgende mor gen constateerde dat het tocht- raampje van de auto was geforceerd. Dat was trouwens nog niet het erg ste, want de tandarts miste de vol gende eigendommen: een projector, een transistor-radiotoestel, een leren jack, zes glazen, een cocktail mixer, twee vazen, een plastic tas. dertien len portefeuilles, zes leren sigaret tenkokers, een wollen deken, een kostuum, een halsketting en oorhan gers, twee broches, een damêsring, dertien overhemden, twee jumpers, een strijkbout, een leren damestas, zes asbakken en een paar dames schoenen. De tandarts schat de ge zamenlijke waarde op plm. 2750. De politie heeft de man duidelijk ge maakt dat een auto geen safe is en ook geen warenhuis Botsing van helikopters eist zes levens Bij Aix-les-Bains zijn gistermiddag twee helikopters van liet Franse le ger in de lucht tegen elkaar gebotst. Alle zes iuzittenden kwamen om het leven. Belang van publiek Op bladzijde 97 van de zojuist ver schenen „Zeeuwsche Reisgids" (win- terdienst) staat vermeld: „De directie van N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij te Rotterdam heeft ons helaas geen toestemming gegeven de dienstregelingen van de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba, auto- busdienst Zijpe-Westenschouwen en autobusdienst Zierikzee station-Veer haven de Val in de „Zeeuwsche Reis- f'ds" op te nemen", r moet voor de directie der R.T.M. wel een bijzondere aanleiding zijn om deze maatregel te nemen, daar zij hiermede het publiek dwingt, behalve de onvolprezen „Zeeuwse Reisgids", welke in alle behoeften voorziet, ook nog een dienstregeling van de R.T.M. te kopen. Verwacht mocht dan ook worden dat genoemde directie in het openbaar een verklaring zou afleggen, waarom zij meent het publiek op deze wijze op ongerief en kosten te moeten jagen. Het tot nu toe uitblijven van een re delijke verklaring daarvoor bewijst weer eens te meer dat de R.T.M. zich van de belangen van het publiek dat zij heeft te dienen, niets aantrekt. T,Z Naschrift van de redactie: Naar aanleiding van het bovenstaan de, delen de uitgevers van de Zeeuw se Reisgids ons het volgende mede: Zo'n vijt en twintig jaar geleden ver schenen er in Zeeland een hele serie dienstregelingen van vervoersonder nemingen. Deze pamfletten bestonden hoofdzakelijk uit advertenties, zodat men de dienstregelingen moest zoe ken. Een ware chaos, waardoor het reizen in Zeeland niet bepaald een genoegen was. Kort voor de oorlog kwam daarin een gunstige verandering, toen de eerste Zeeuwsche Reisgids verscheen, Dure telefoontjes Een jonge stenotypiste uit Aken heeft haar „liefdesgefluister" met een ingenieur van een scheepswerf in Hamburg, die zij tijdens haar vakantie had leren kennen, duur moeten betalen: 2880 mark en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Na het afscheid na de vakantiedagen maakte zij er een gewoonte van om op kosten van haar werkgever urenlange telefoongesprekken met „blonde Hans" in het verre Ham burg te voeren. Van eind april tot aan Pinksteren liep de telefoon rekening op tot 2880 mark. Op een bepaalde dag gonsde de inter communale telefoonverbinding tus sen' Aken en Hamburg negen maal met de taal der liefde. Op een an dere dag bleef het bij twee ge sprekken van tezamen slechts vier uren. Buiten de kantooruren be taalde zij de gesprekken contant met geld van haar werkgever. Na het draaien van het Hamburgse telefoonnummer, moet zij thans ook voor de kosten opdraaien. Bin nen twee jaren moet de jongedame de kosten hebben gerestitueerd, overigens in alle eenzaamheid, want „blonde Hans" wil niets meer van haar weten. Russische geleerden ontwerpen wegenplan voor de maan Volgens radio Moskou zijn Russische geleerden thans bezig plannen te maken over wegenaanleg op dc maan en andere dichtbije planeten en bedenken zij welke soort voertuigen zij erop zullen gebruiken. Prof. Wasily Zwonkow corresponderend lid van de Russische acade mie van wetenschappen zei dat de mens niet alleen de verre werelden zal exploreren, maar er ook vestigingen zal stichten. En om zich voort te bewegen zal de mens automobielen nodig hebben, die op atoombatterijen lopen en dus weinig brandstof nodig hebben. Het is ten volle mogelijk", aldus de geleerde, „dat atoommotoren rrote toepassing zullen vinden, echter niet op aarde, waar het gevaar /an radio-actieve besmetting van water en lucht zeer groot is, maar op de maan en alle andere hemellichamen die geen atmosfeer hebben". waarin de dienstregelingen van alle vervoersmiddelen in Zeeland duidelijk en overzichtelijk waren opgenomen. De verschijning werd algemeen toe gejuicht. Na de oorlog werd de gids steeds uitgebreid en verbeterd en nog altijd is dit boekje een hooggewaar deerde vraagbaak voor ieder, die in Zeeland reist. Ook wij betreuren het, dat de dienst regelingen van de R.T.M. thans niet in de gids konden worden opgenomen. De directie van deze maatschappij heeft de opname daarvan eerst ver boden, om toen het eenmaal te laat was (de gids was al op de pers) het opnemen der dienstregelingen als nog op bepaalde voorwaarden aan te bieden. Het gevolg van deze zonderlinge hou ding is, dat de gebruikers van de Zeeuwsche Reisgids voor zover het de verbindingen op Schouwen-Duive- land alsmede het veer Zijpe-Anna Ja- cobapolder betreft, inderdaad een af zonderlijke R. T. M. dienstregeling moeten aanschaffen. In het belang van Zeeland en diege nen, die in Zeeland reizen is het te hopen, dat de R.T.M.-directie niet in deze houding zal volharden, maar dat zij evenals alle vervoersonderne mingen in Zeeland voortaan haar medewerking zal verlenen aan de in standhouding van de Zeeuwsche Reis gids. Doet zij dat niet, dan is de tijd niet ver meer dat de reizigers weel een stroom van onoverzichtelijke en afzonderlijke dienstregelingen moeten raadplegen. Hier dreigt iets verloren te gaan, dat voor Zeeland in de loop der jaren van groot belang is geble ken. Westduits spionage-paar in arrest gesteld Een ambtenaar van het Westduitse ministerie van defensie en zijn vrouw zijn te Bonn gearresteerd wegens spionage voor de Sowjet-Unie. Zij zouden, blijkens een officiële medede ling, door Russische instructeurs zijn opgeleid en beschikt hebben over al lerlei middelen waarmee zij langs geheime wegen contact konden on derhouden met hun opdrachtgevers. De man bezat twee camera's voor microfotografie, die hij gebruikte om geheime documenten te fotograferen. Het echtpaar, aangeduid als de heer en mevvouw M.. zou per radio uit Oost-Berlijn zijn instructies hebben gekregen. Volgens een bekendma king van het Westduitse ministerie van binnenlandse zaken hebben de echtelieden de hun ten laste gelegde spionage bekend. Duitse douane-inspecteur leidde smokkelaarsbende Een 42-jarige inspecteur van de Duit se douane is gearresteerd, nadat de politie had ontdekt dat hij de leider was van een sniokkelaaTsbende naar welke reeds twee jaar werd gespeurd. De politie zeide dat deze inspecteur, wiens naam niet werd genoemd, al twee jaar smokkel organiseerde over de Duits-Nederlandse grens. Veelal ging deze smokkel via het douane kantoor dat onder zijn leiding stond. Bestuurder ondergrondse zat acht uur klem De bestuurder van een ondergrondse elektrische trein in Londen, die bijna acht uur in zijn bij een aanrijding vermorzelde cabine beklemd had ge zeten, werd gistermorgen in alle vroegte door brandweerheden gewa pend met snijbranders bevrijd. Een veertigjarige vrouwelijke dokter was door de wrakstukken naar hem loegekropen, om hem bloedtransfusie toe te dienen. Toen hij werd uitge zaagd was zijn 25-jarige vrouw Kathy die eerst vier uur nadat het ongeluk was gebeurd, had gehoord, dat het haar man was, die er bil betrokken was, hierbij aanwezig. Hij glimlachte tegen haai'. De dokter had hem ook morfine injecties gegeven om de pij nen te verzachten. BANDJES UIT 25 LANDEN GELUIDSJAGERS DEZE MAAND MET BUIT NAAR NEDERLAND Hobby met grote mogelijkheden (Van onze radio- en t.v.- redacteur). „Een geluidsjager is iemand die thuis wat met zijn recorder zit te prutsen." Aldus de definitie van het bestuurslid van de Ne derlandse Vereniging van Ge luidsjagers, de heer C. A. van Heese. Hij is een gezellige prater die nrénlang over zijn hobby en die van nog G50 andere Nederlan ders kan praten. De geluidsjagerij is niet in Ne derland begonnen. Die eer valt de typograaf Harry Matthews uit Dallas in Texas te beurt. In de vijftiger jaren kwam hij op het idee om internationaal geluids bandjes uit te wisselen onder de leus: „World peace is simply a matter of understanding" (wereld vrede is gewoon een kwestie van begrip). Uit die eenling van toen is een'organisatie van 25.000 leden uit zestig verschillende landen ge groeid. Misverstand Er bestaat veel misverstand over de geluidsjagers. Velen denken dat het er ons alleen maar om gaat gekke geluiden op te vangen. Maar het doel is om door beter contact de verstandhouding onder de men sen een beetje te vergr oten", zegt de heer Van Heese ons in zijn huis aan de Weteringschans in Amster- dam. ..Het is trouwens een goede vrije tijdsbesteding waar het hele gezin wat aan heeft. Vader kan zijn hobby voor reportages of hoorspelen beoefenen, de zoon ge bruikt de recorder bij zijn talen studie, de dochter bij haar muziek lessen, de vrouw dés huizes kan corresponderen met vriendinnen in het buitenland", aldus de heer Van Heese. Met nadruk wijst hij erop dat de geluidsiaeers onafhankelijk zijn van de professionele omroep. „Daardoor kunnen wij breken met de sleur en hoeven we eeen reke ning te houden met de smaak van het publiek", zo zegt hij. „World Tape Pais Internationaal wordt er een boek je „World Tape Pais" uitgegeven 'met een volledige ledenlijst. Van ieder lid staan het beroep en zijn (verdere) hobbies geroemd plus 't merk van zijn bandrecorder en dc snelheid die zijn machine heeft. Toen er in Nederland nog geen geluidsorganisatie bestond waren ér al wel individuele leden die in dat internationale boek genoemd worden. De heer Van Heese, dr. Jan Mees en de heer .T. Goossen uit Zeist "hébben in 1956'de kopnen bij elk aar gestoken, al die Nederlandse leden aangeschreven en zo ont stond in september van dat jaar de Nederlandse Vereniging van Geluidsjagers, die in 1958 zelfs koninklijk werd goedgekeurd. Tussen de internationale leden be staat een uitgebreide correspon dentie. Een geluidsjager neemt bij voorbeeld tvpische geluiden van zijn woonplaats op "en carillon of een draaiorgel. Hij stuurt dc band dan op naar zijn correspon dentievriend in Janan die on zijn beurt kenmerkende geluiden van zijn stad terugstuurt. Zo kun je een heel geluidenarchief opbouwen met beelden uit alle dplen van dc wereld, aldus de lieer Van Heese. „Zelf", zo zegt hij verder „heb ik een correspondentievriend in Peru. Hij heeft me onlangs een aantal echte Peruaanse volksliederen ge stuurd. die hij ergens in een dorp had opgenomen. En een Zuid-Afri kaan zond een klankbeeld over een rivier in de buurt van zijn stad. „Dag" zonder woorden Zoals ieder mens willen ook de geluidsjagers wel eens resultaat van hun werk zien. Een maal per jaar wordt er daarom een natio nale werdstrijd gehouden. Ieder lid mag voor elke categorie (klankbeeld, hoorspel, reportage, muziek en gesproken blief) een bandje inzenden, dat zowel naar_ technische kwaliteit als naar in houd wordt beoordeeld. Behalve per categorie wordt ook een prijs beschikbaar gesteld voor de aller beste inzending. Dit jaar hebben zes Haarlemmers die hoofdprijs in de wacht gesleept met een klank beeld zonder woorden. „De dag" heet het en daarin is uitsluitend met behulp met kenmerkende ge luiden het verloop van een dag van de vroege morgen tot de late avond gekarakteriseerd. „Deze in zending zal ook naar de interna tionale wedstrijd gaan en zal een goede kans maken", aldus de heer Van Heese. Ja die internationale wedstrijd. Voor het eerst sinds de oprichting van de Federation Internationale de chasseurs des Sons" wordt de internationale wedstrijd in ons land gehouden. Deze zal zich van 28 oktober tot 1 november gedeel telijk in Krasnapolsky in Amster dam en gedeeltelijk in de VARA- studio te Hilversum afspelen. Af spelen is wel het juiste woord, want de laatste twee dagen gaat de jury al die internationale band jes zitten afluisteren. „We ver wachten minstens 15 buitenlandse delegaties en inzendingen uit 25 landen. Nederland heeft sinds 1956 twee maal de grand prix. eenmaal de prijs voor de beste nationale selectie en eerste en tweede prij zen in de afzonderlijke categorieën gewonnen. We hopen natuurlijk dit jaar weer op gunstige resultaten", 'aldus de heer Van Heese. O.K.enW Hij spreekt met enige bitterheid over de afdeling vrijetijdsbeste ding van het ministerie van O. K. en W. „Iedereen praat over de ge volgen van 'de vrije zaterdag voor de besteding van die vrije tijd. Wij hebben O. K. en W. om subsidie gevraagd voor de organisatie van ons internationaal congres en we hebben niet eens antwoord gekre gen". aldus de heer Van Heese. „Je staat versteld hoeveel instanties ons al niet hebben gevraagd hoe veel leden we hebben, wat we doen, hoe onze prganisatie in elkaar zit. Dat is blijkbaar allemaal voor de documentatie. Maar als je om daadwerkelijke steun komt, hoor je niks", zo vervolgt hij. De echte Hauptmann Elk lid heeft zijn eigen geluids hobby. Zo heeft de heer Van Hee se zich toegelegd op het verzame len van stemmen en hij heeft er al een hele serie. Van Hitier en Roosevelt bijvoorbeeld, maar ook Japan tweede televisieland Wat het aantal televisiekijkers be treft komt Japan, na Amerika, op de eerste plaats. Thans zijn de fa brikanten van T.V.-toestellen bezig de kijkers over te halen een twee de toestel in huis te nemen. Dat tweede toestel zou dan een draag baar toestel moeten zijn en de drie grote fabrikanten (Sony, Toshida en Matsoesjita) zijn reeds bezig transitortoestellen te maken. Het toestel, dat Sony op de markt heeft gebracht, weegt ongeveer 6 kilo. Wanneer het binnenshuis wordt gebruikt, werkt het via het stopcontact en buiten kan een bat terij worden ingeschakeld. Sony produceert er reeds duizend per maand. Het formaat is ongeveer een vijfde van het normale. De fabrikanten menen, dat er een markt voor is, vooral bij de meer gegoede middenklasse. Tenslotte, "zo redeneert men, worden er in Japan zes verschillende program ma's op dezelfde tijd uitgezonden en daarom moet het gezin op zijn minst twee programma's tegelijk kunnen zien, want smaken ver schillen nu eenmaal. van vele andere en oudere histo rische persoonlijkheden. De heer Van Heese heeft een aantal van die stemmen voor ons afgedraaid en het is waarachtig een bijzon dere belevenis keizer Wilhelm II zijn oorlogsverklaring van 1914 te horen voorlezen, waarin hij o.a. zegt: „dat Duitsland zal winnen als het maar één blijft". Of om de krakende opmerkingen van de oude Edison te beluisteren. Of de echte „Hauptmann van Kö- penick" met heldere en duidelijke stem zijn gedrag te horen verde digen. Waaruit blijkt dat vele geluidsja gers het minder op groot wild dan op klein maar fijn goed gemunt hebben. En als toch het woord „jagen" van toepassing is, dan komt dat omdat zij de platgetre den omroeppaden verlaten en het oerwoud van de vele geluids-mo- gelijklieden binnendringen, dat volgens hen door de officiële ra diomannen nog maar weinig wordt geëxploreerd. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK scoren, yew evi sc/irijve* T elevisie De N.C.K.V. houdt drie program ma's ten doop. In de eerste plaats (om tien voor half negen) „alleen voor heren". Het is een kleine mu zikale komedie van Jelle de Vries en Jaap Molenaar. Daarna de ru brieken „Memo", onderdeel van het streven van de N.C.K.V. om meer actualiteiten in de televisie programma's te verwerken. Ten slotte als derde nieuwe rubriek „Marinade". Vanavond wordt Texas onder de loep genomen en een studio- wild west opgevoerd. De uitzending wordt besloten met een oude be kende. namelijk met een deel van de serie „Vader weet het beter", vanavond draaien de problemen rond een scooter. De Vlaamse televisie komt om tien voor half negen met een quizuit zending en om negen uur wordt een Eurovisieprogramma op het scherm gebracht van het vierde Italiaanse songfestival dat te Zü- rich in Zwitserland wordt gehou den. Van half twaalf tot twaalf uur wordt het tweede deel van dit songfestival uitgezonden. Radio Via Hilversum I kan men om tien over negen naar K.R.O.'s „Tiere lantijnen" luisteren. Over de an dere zender hei-haalt de VARA om vijf over half drie' S. de Vries' hoorspelbewerking van „De muite- Eens in de maand komt Jan Brusse van Parijs naar Bus- sum om te vertellen over de belevenissen, die hemop een bijzondere manier hebben qe- troffen. Gisteravond vertelde hij in een AVRO-uitzending over het zonnige bestaan van de Spaanse badplaats Sitges. Jan van Keulen, leraar aan de Koninklijke academie in Den Haag verzorgt de illustraties. Foto: Jan Brusse en Jan van Keulen in .filet het oog op"... rij op de Calne"- 's Avonds om- tien uur kanmen opnieuw naar een hoorspel luisteren en wel naar het eerste deel van Scaramouche van Dick Dreux, die dit spel schreef naar de roman van Rafael Sabatlni. Om tien over half elf komt Ton van Duinhoven voor de microfoon in zijn programmaatje „niet storen", waarin hij om de veertien dagen de mogelijkheid zal hebben zijn veelzijdig talent te to nen. Een andere vaste figuur is Mimi Boesnach. Bovendien komt er elke keer iemand op bezoek en vanavond zal dat Femke de Boer zijn. Het avondprogramma van de VARA wordt geopend met „week in week uif'. ae eerste uitzen ding van dit seizoen met o.a. Rudi Carell, Pieter Lutz en de Wama's. T elevisie Om kwart over drie begint deze zondagmiddag al de eerste van twee sportprogramma's om vijf minuten voor half vijf begint het tweede. Het eerste is een recht streekse uitzending vanuit Ham burg met een gedeelte van de at letiekontmoeting Duitsland-Zwe- den, het tweede komt uit Parijs niet de ren om de „Prix Are de Triomphe". Om acht uur begint dan de avond uitzending met „achter het nieuws", tot kwart over acht wan neer de kijker „Thuis bij.... dr. Jef Last" wordt uitgenodigd. Om kwart voor negen volgt weer een film in de serie „Interpol Cal ling", onder de titel „De laatste had geluk". Voordat de A.V.R.O.. de K.R.O., de VARA en de V.PH.O. deze zondagavond gaan besluiten met „Sport in beeld", geeft de VARA alleen nog om kwart over negen het pro gramma „Vanavond bij Bruce", samengesteld en geleid door Bru ce Low, die als gasten onder an dere de Wama's, de Duitse zange res Inge Brück en het Frans Mül- ler-koor ontvangt. Om kwart over twee begint de Vlaamse televisie al met zijn uit zendingen. Het zijn achtereenvol gens tot acht uur: „Reisroutes", „Panorama", athletiekwedstrijd Duitsland-Zweden, „Klein klein kleutertje", „De ralley der dui zend gevaren", „Boganes, de trou we hond", „Paljas en zijn hondje". Om acht uur volgt dan het T.V.- nieuws. om half negen gevolgd door de komische opera „De hout dief" van Heinrich Marschner. Om twintig minuten over negen worden een aantal korte films uit gezonden in het programma „Fes tival". De avond wordt ook hier met sportultzendingen besloten. Radln. Radio In hel AiV.R.O.-programma over Hilversum II wordt om vijf minu ien over acht een programma uit gezonden van melodieën van Ro bert Stolz, onder de titel „Tref- punkt Wien". Om vijf voor half negen volgt dan een hoorspel. „De man, die doorreed". Ook de andere zender geeft een hoorspel, om half tien. Het is het eerste van een viertal delen onder de titel „Eigen haard is moord waard".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13