Meerderheid Labourcongres voor eenzijdige atoomontwapening Socialstische motie over het openbreken C.A.0.'s verworpen KLANKBORD BROER VAR L0EM0EMBA TE STARLEYSTAD IR HUISARREST j „Geen blokkade van j Berlijn", zegt Kroesjtsjew BELASTINGVERLAGINGEN BETEKENEN NIETS, ALDUS MR. BURGER DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT X Nedelaag voor partijleider Gaitskell Gaitskell: Moeten wij pacifisten neutralisten en meelopers worden? in vier achtereenvolgende stem mingen over even zovele resolu ties is het defensiebeleid van de Britse socialisten, zoals Hugh Gaitskell dat geformuleerd had, woensdagmiddag in Scarbo rough ten onder gegaan aan de aanvallen van Frank Cousins en diens aanhangers. Dinsdag avond, toen de vakbond van constructiewerkers zich aan de zijde van Cousins en diens bond van transportarbeiders schaar de, was deze uitslag al ver wacht. Onder meer werd een re solutie aangenomen tot eenzij dige afschaffing van kernwa pens door Groot-Brittannië. Gaitskell had heftig, met het zweet op zijn voorhoofd, zijn politiek verdedigd, en gewaar schuwd dat hij en de meerder heid van de fractie zich te weer zullen stellen tegen elke aanval op het beleid van het partijbe stuur. Er ontstond beroering in de zaal toen hij suggereerde dat de kwestie waar het in werkelijkheid om ging niet het defensiebeleid maar het leiderschap van de partij was. „Er zijn altijd middelen om van een man af te ko men met wie U het niet eens bent. Maar het zou niet juist zijn dit te doen door een politiek te steunen waarin U niet geheel en al gelooft". Gaitskell liet er geen twijfel aan be staan dat Jiij voor zijn positie zal vechten. Hij heeft de steun van het overgrote deel van de 250 leden van zijn fractie, van het partijbestuur en van de algemene raad van de T.U.C., het vakverbond. Hoewel zijn programma afgewezen is heeft lilj, ingevolge een dinsdag aangenomen motie, de bevoegdheid om het beleid van de oppositie in het Lagerhuis zelf te formuleren. Hij wordt dus niet gedwongen het pro gramma, dat op het jaarcongres wordt samengesteld, letterlijk te vol gen. Resoluties De eerste resolutie was afkomstig van de dinsdag omgezwaaide vakbond en kwam neer op een op roep tot eenzijdige atoomontwa pening door Engeland. Deze m<> tie werd aanvaard met 3.303.000 stemmen voor en 2.896.000 tegen. Daarna kwam Frank Cousins' bond met een resolutie ter afkeu ring van het huidige Engelse de fensiebeleid dat gebaseerd is op de „afschrikwekkende kracht" van kernwapens. Deze resolutie kreeg een meerderheid van slechts 43.000 stemmen. De derde resolu tie, ter goedkeuring van het de fensieprogramma van de socialis tische partij, kreeg 3.042.000 stemmen voor doch 3.282.000 te gen. En de houtbewerkers kwa men tenslotte met een resolutie ter goedkeuring van Gaitskells de fensiebeleid die met 2.999.000 stemmen voor en 3.331.000 tegen verworpen werd. W aar schuwing Vrijwel alle socialistische parle mentsleden zijn niet van Gaitskells zijde geweken in de strijd die al maandenlang door Cousins tegen .de oppositieleider gevoerd is. Het partijbestuur van Labour heeft de resultaten van de stemmingen zonder commentaar aanvaard en deelde mede dat geen officiële reactie mag worden verwacht. Gaitskell gaf echter wel een verkla ring uit, waarin hij zei zijn stand punt inzake het lidmaatschap van de N.A.V.O. en de gemeenschappelijke defensie niet te laten varen. Hij ver klaarde te geloven dat de politiek die Cousins voorstaat voor Engeland buitengewoon gevaarlijk is. „De par- lementsfractie zal zijn beslissing moeten nemen in het licht van de fei ten van het congres te Scarborough. Gaitskell toegejuicht Er ontstond tijdens het congres eni ge beweging in de zaal toen Gaitskell vroeg of „wij eenvoudig een derge lijk besluit kunnen accepteren en plotseling pacifisten neutralisten en meelopers kunnen worden". Gaitskell verklaarde dat wanneer öf de Sowjet-Unie öf de westelijke lan den eenzijdig afstand zouden doen van atoomwapens, „zij zich aan el- kaars genade zouden overleveren". Wanneer men streeft naar eenzijdige atoomontwapening betekent dit de weg van het neutralisme inslaan. „U wordt een van hen die willen dat En geland zich uit de N.A.V.O. terug trekt". Engeland's uittreding zou het einde van de Noordatlantische verdragsor ganisatie kunnen betekenen, zo voeg de hij hier aan toe. Gaitskell herin nerde er aan dat de N.A.V.O. werd opgericht omdat de Verenigde Sta ten, Engeland en de Westenropese landen zich „terecht" bedreigd voel den. „Ik weet dat er mensen zijn die de Amerikanen graag zouden zien vertrekken. Zij waren anders blij ge noeg toen zij in 1942 kwamen". Gaitskell werd vooral om deze op merking luide toegejuicht. Moskou zou een enorme overwinning behalen wanneer Engeland in de in vloedssfeer van de Sowjet-Unie zou komen. ,lk wil de Engelse invloed in de N.A.V.O. niet. te niet doen omdat dit naar mijn mening de beste hoop op het slaan van een brug tussen oost en west betekent", zo zei Gaits kell. Film Slot van pag. 1 ook tegen elke vorm van oorlog duidelijk, dat de vrije volkeren over wapenen moeten beschikken. Het prediken van antimilitarisme onder mijnt indirect de vrijheid van die volkeren en het moet dus actief te gengegaan worden. Een tweede opmerking, waartoe dit filmrelletje aanleiding geeft is deze, dat het anti-milifaris me gelukkig weinig leeft in Neder land. De geringe belangstelling voor het anti-militarisme blijkt duidelijk uit het beperkte aantal dienstweigeraars in Nederland. Kort geleden zijn daarover' enkele mededelingen verstrekt aan de Twee de Kamerleden. Van 1950 tot 1959 hebben nog geen 2000 jongemannen zich beroepen op gewetensbezwaren tegen de' militaire dienst. Dat is iets meer dan twee op elke 1000 man. In Brabant. Limburg en Zeeland kwam dienstweigering in die jaren nagenoeg niet voor. Zeeland bracht het tot 19 man! Wat de godsdienstige gezindten be treft, is gebleken, dat de rooms-ka- tholieken praktisch geen dienstwei geraars kennen. Aan de top staan mensen zonder godsdienst en direct daarop volgen de Jehova-getuigen. De meeste dienstweigeraars komen uit Noord- en Zuid-Holland. Niet van alle dienstweigeraars wer den overigens de gewetensbezwaren erkend. Dat gold slechts voor iets meer dan de helft en wel voor 1120 jongelui. Nederland mag zich gelukkig prijzen met deze geringe cijfers, die door hun geringheid getuigen van gezon de werkelijkheidszin. Het kan alleen maar fout zijn, wan neer in een zo gezond-denkende sa menleving als de Nederlandse vrij spel wordt gelaten aan een Franse film-maker, die in zijn eigen land niet tercht kan met zijn gevaarlijke propaganda! ABUIS. Een in de steek gelaten ver loofde heeft dinsdag een emmer stroop over de verkeerde bruid uitge stort. Giuliana Pandozzï kwam bij de kerk van San Giovanni a Ceprano aan waar haar vroegere verloofde in het huwelijk trad. Zij zag een vrouw in bruidstoilet en goot de inhoud van haar emmertje over haar heen. Het bruidspaar keerde zich om en juf frouw Pandozzi merkte, dat zij een haar onbekend bruidspaar had aange vallen. De bruid viel flauw. Terwijl Giuliana haar excuses aan het maken was, trouwde haar verloofde ongestoord voor een ander altaar. ZWAAR. De automobilist Henry Dowler uit Bournemouth zei dinsdag, toen hij een boete kreeg van 5 pond sterling, wegens te snel rijden, te zij ner verdediging: „De automobilist is heden het meest vervolgde, achtei1- volgde en zwaarst belaste lid van de gemeenschap. Het is een wonder, dat hij ooit nog te voorschijn komt, be halve 's nachts". OP LAST VAN MOBOETOE „Wilde met neef een opstand ontketenen" De militaire autoriteiten van Stanleystad, de hoofdplaats van de Kongolese Oostprovincie, hebben op last van de Kongole se „sterke man" kolonel Moboe- toe de provinciale premier Jean Finant en een minister uit diens regering, Louis Loemoemba een broer van Patrice, onder huis arrest geplaatst. Bovendien is een neef van Patrice Loemoem ba, kapitein Fataki van de mi litaire politie gearresteerd. Kolonel Moboetóe verklaarde gis termiddag tegenover verslagge vers dat de drie mannen een op stand wilden Ontketenen. De nieuwe machthebber in Kongo Nederland krijgt goedkopere superbenzine (Van een onzer verslaggevers). Binnen afzienbare tijd zal in Neder land superbenzine te krijgen zijn, die per liter vijf cent beneden de gang bare prijs ligt. Zij wordt ingevoerd door een Duitse onderneming, die eind vorige maand haar raffinaderij in gebruik nam en in Zwolle een ver koopkantoor heeft gevestigd. Het ligt in dé bedoeling om in Neder land enige tientallen benzinestations in te richten. De installaties daarvoor staan reeds klaar. Het wachten is slechts op de vergunningen van de verschillende gemeenten, waarin men tot vestiging wil overgaan. Welke die gemeenten zijn wilde men ons in Zwolle nog niet vertellen. In West-Duitsland zijn reeds 38 ben zinestations van de onderneming in werking. Tegen het einde van het jaar denkt men zelfs de beschikking over zestig stations te kunnen heb ben, waarna men de capaciteit tot tweehonderd stations in 1961 wil op voeren. Obligatielening Rotterdam van twintig miljoen B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een 4% pet. obligatielening (obligatielening 1960) van 20 miljoen gulden met een looptijd van veertien jaar uit te schrijven. Het bedrag zal in het algemeen le ningfonds worden gestort en wor den gebruikt ter financiering van kapitaalsuitgaven. De lening is ver deeld in obligaties van f 1000 aan toonder. De aflossing a pari begint op 1 december 1966 en zal plaats hebben in negen nagenoeg gelijke jaarlijkse termijnen. veroordeelde bovendien in scher pe bewoordingen „kolonialis tisch" een plan van de Ver enigde Naties, om onder toezicht van de V.N een militaire acade mie op te richten. Eerder had hij bij de volkerenorganisatie gepro testeerd omdat zij geen toestem ming wilde geven voor het ver trek van 36 Kongolese kadetten naar de Engelse militaii-e acade mie van Sandhurst. De V.N. heb ben laten weten dat zij de betref fende overeenkomst als zijnde van bilaterale aard beschouwen, en dat volgens de Veiligheidsraad al le militaire hulp. aan Kongo via de V.N. moet worden verleend. In Pontliierstad, Oostprovïncie, kwam het gisteren tot een botsing tussen gendarmes en demonstranten die loonsverhoging eisten. Drie beto gers werden gedood. Thans patrouil leert de gendarmerie samen niet Ethi opische soldaten van de V.N.-strijd- inacht, en in de stad is alles rustig. Partijleider Hugh Gail shell kijkt somber tijdens het jaarlijkse congres van Labour in Scarborough. Miskraam door gebruik besmette margarine? In het Belgische weekblad „De Boer" is op 17 september een artikel ver schenen, waarin, onder de kop „De margarineziekte" onder meer do vol gende zinsneden voorkomen: „...Ook wordt nagegaan of een dood geboren kind ook niet het slachtoffer werd van de ziekte. Men vreest na melijk, dat het nuttigen van de ge vaarlijke Planta door de moeder do delijk is geweest voor de vrucht". Naar aanleiding hiervan heeft het Tweede-Kamerlid de lieer Geuze de minister van sociale zaken en volks gezondheid schriftelijk gevraagd of het citaat op juiste gegevens berust. In het bijzonder vraagt de heer Geu ze of gevreesd wordt voor een ver band tussen het sterfgeval en de margarine, zoals in het blad is aan gegeven en of in de praktijk derge lijke verdachte gevallen zijn gerap porteerd of ter kennis zijn gekomen. Het Kamerlid vraagt ook of in een zodanig geval een gezaghebbend on derzoek wordt ingesteld, teneinde een verband tussen de miskraam en het nuttigen van besmette margarine al of niet aan te tonen. Kritiek op studentenrel in Utrecht De raad van bestuur van de St. liad- boudstichting „heeft, met ontstem ming kennis genomen van het erger niswekkend optreden van een groep Nijmeegse studenten in Utrecht". Gehoord de achteraf gegeven ver klaringen van de betrokken vereni gingen en van de Unie van Katho lieke Studentenverenigingen, ver trouwt de raad, dat herhaling van dergelijke half-vriendschappelïjke, half-vijandige massale samenkoms ten zal worden voorkomen. Zou dit onverhoopt niet het geval zijn, dan zal de raad zich genood zaakt zien de subsidie-politiek ten aanzien van de sociëteiten van de Nijmeegse studenten, zowel als ten aanzien van de katholieke studenten verenigingen bij de andere instel lingen van hoger onderwijs te her zien, zo deelt de raad van bestuur der St. Radboudstichting mee. De Russische premier Kroesjtsjew heeft dinsdagavond de verzekering gegeven, dat Berlijn niet geblokkeerd zal worden. Uit zijn woorden heeft men echter niet kunnen opmaken of deze verzekering voor direct geldt of voor het tijdstip, dat Berlijn over eenkomstig zijn voorstel een vrije stad zal zijn geworden. Kroesjtsjevvs verklaring was een antwoord op een vraag van een journaliste die wilde weten hoe hij over de kwestie-Berlijn dacht. Het gesprek tussen Kroesjtsjew en de Amerikaanse journaliste, dat ge voerd werd op de door de Russische premier gegeven cocktailparty, ver liep ongeveer als volgt: Journaliste: Kan ik er verzekerd van zijn dat West-Berlijn niet geblok keerd zal worden Kroesjtsjew: Ik kan U mijn persoon lijke verzekering geven dat er geen blokkade komt en ik ben ervan overtuigd dat de Oostduitse regering er ook zo over denkt. Journaliste: Dus geen blokkade Kroesjtsjew: LT zult zich zeker her inneren, dat wij van plan zijn vrede te sluiten met Oost-Duitsland. Wij moeten dus een einde maken aan de staat van oorlog en West-Berlijn zal dan een vrije stad zijn. Er zal niet alleen geen blokkade komen, maar er zullen Voorwaarden worden ge schapen om te verzekeren dat de ver bindingen tussen West-Berlijn en de buitenwereld open zullen blijven. Vragen over oogst in Oost-Flevoland Het Tweede-Kamerlid de heer Geuze heeft de ministers van financiën en van landbouw en visserij schriftelijk gevraagd te willen meedelen of en wanneer de graanoogst van staatswe ge in Oost-Flevoland is beëindigd. Het Kamerlid informeert ook wat de opbrengsten van de onderscheiden granen per hectare en in totaal in deze polder zijn, en welke geldelijke opbrengsten van de geoogste produk- ten, gespecificeerd per hectare en in totaal, bereikt zijn of worden ver wacht. Gewaagd wordt tevens welke op brengsten in kilogrammen en in geld per hectare en in totaal in Oost- Flevoland ten naaste bij te verwach ten zouden zijn geweest onder nor male weersomstandigheden. POLITIEKE BESCHOUWINGEN IN TWEEDE KAMER Slot van pag. 1 is, dat hij nu zegt: komt U maar kij ken. De doelstellingen van de rege ring zijn niet veranderd. In zijn dupliek maakte minister president De Quay tenslotte aan alle onzekerheden een einde door te verklaren dat minister Lnns in de Verenigde Naties de Neder landse Nieuw-Guinea-poIitïek, zo als dezo tot dusver is gevoerd, plechtig heeft bevestigd. Er is geen sprake van een nieuw beleid. Er is in bet verleden al eens va ker verzocht om waarnemers te sturen. Er zijn een paar Amerika nen geweest. Nederland heeft de beslissingsbevoegdheid niet uit banden gegeven. Alle speculaties over internationalisatie zijn on gegrond. De uitzending van Iir. Ms. „Karei Doorman" moet alleen gezien worden in samenhang met de versterking van Nieuw-Guinea, zo zei de minis ter-president in het vervolg van zijn rede. Dat de reis consequenties zou hebben op buitenlands gebied had de regering overwogen. Toch achtte zij de reis nuttig en noodzakelijk. Door de afwijzing van het bezoek van de „Doorman" aan Japan i? de regering zeer onaapgena&m getroft fen geweest, zo yerzelierde -tie be windsman. Als Nederland zelf van het bezoek had afgezien, dan had men de regering ongetwijfeld verwe ten, dat zij zich in een hoek had la ten drukken, veronderstelde hij. De loop der gebeurtenissen is nu geheel aan Japan toe beschrijven. De toto De toto besprekend zei prof. De Quay dat de regering 't betreurt dat de Eer ste Kamer het desbetreffende wets ontwerp heeft verworpen. De minis ter van justitie is nu bereid bij zijn vergunnïngsbeleid zover te gaan als in overeenstemming kan worden ge acht met de loterijwet. De regering zal zich daarover nader moeten be raden. Verworpen Do gedifferentieerde loonpolitiek noemde prof. Do Quay geslaagd. Wat de prijzenstabilisatic betreft dreigt men in de gevarenzone terecht te ko men. Vandaar dat de regering zo be ducht is voor een vroegtijdig open breken van de C'.A.O.'s. Overigens zal tot eind 1961 een aantal C.A.O.'s af lopen, die betrekking hebben op 20 proeent der werknemers. Voor lien is dus een loonsverhoging mogelijk. De beer Burger van de P.v.d„A. diende daarop een motie in, die de re gering vroeg het openbreken van de C.A.O.'s toe tt staan. Enige afge vaardigden deelden mee, dat rij zich geheel achter het Ioonbeleid van de regering schaarden en dns geen be hoefte hadden aan welke waardering ook. De minister-president ontried ten ernstigste (le aanneming vaa de motje, omdat anciens een nieuwe ïoon- golf zou kunnen ontstaan met daar aan verbonden het gevaar van over- hesteding. De Kanier verwierp de motie met 48 tegen 66 stemmen. Voor de motie stemden de P.v.d.A., de C.P.N., de P.S.P., van de AJÏ.P. de heren Van Eibergen, Van Nierop en Hazenbosch en van de C.H.U. de heer Kikkert. Spijtoptanten Over de spijtoptanten merkte mi nister De Quay op. dat de regering blijft vasthouden aan de opvatting dat voor de overbrenging van Indo nesië naar Nederland criterium moet rijn de nood waarin de mensen ver keren. De regering heeft daarbij in haar overwegingen betrokken dat In donesië de diplomatieke betrekkingen verbroken heeft. Het is echter niet gebleken, dat dit van invloed is ge weest op de positie van de spijtop tanten in Indonesië en evenmin op hun vertrek. Nederland zal rijn be leid ter zake aanpassen aan de om standigheden, zoals de regering die van geval tot geval bekend worden en zich niet laten leiden door het ge tal. Op de kwestie van de belastingen is de minister-president niet diep inge gaan, omdat een discussie daarover degelijk voorbereid had moeten wor den. Hij was het echter niet eens met mr. Burger van de P.v.d-A., die bere kend had dat van de aangekondigde verlaging van lasten in feite niets of nagenoeg niets terecht komt. De heer Burger heeft een conjunc tuur- en een structuurelement door elkaar gehaald, zei de minister. De heer Burger merkte in zijn ant- woord op: Dit kabinet de belas- tingvertagtfig wekt vervja,ch£ijigen eg illusies,, maan hei; volbrengt zo-niet, Het Wereldgebeuren Spelen met partijen Brazilië behoort lot de landen, waar de verkiezingen eerder een strijd tussen individuele po- i litici, dan tussen partijen zijn. Een krachtmeting tussen de partijen i heeft er trouwens weinig zin: elke partij is samengesteld uit een bont allegaartje. De verschillen tussen de eigen linker- en rechtervleugels springen meer in het oog dan de punten van verschil met andere par tijen. Overwippen van de ene partij naar de andere is in Brazilië dan ook veel gemakkelijker en aan vaardbaarder, dan in West-Europa. Ook Janio Quadros. die blijkens de tot dusver binnengekomen uitsla gen van de Braziliaanse verkiezin gen ruimschoots het presidentschap heeft veroverd, is geen principiële ruiter van een der partij-stokpaard jes. Misschien heeft deze 43-jarige oppositie-kandidaat, die bestempeld wordt als een groot redenaar die niet afkerig is van demagogische trucjes, zijn succes wel voorname lijk te danken aan de suikerklontjes, die hij kwistig aan de meest ver schillende paardjes in Brazilië's po litieke renstal heeft uitgedeeld. In elk geval heeft hij in zijn toespra ken onverbloemd doen uitkomen, dat hij helemaal niet van partijpolitieke bindingen houdt. Dat ook het kie zerskorps er zo over.denkt, blijkt uit de stand van de race om het vice- presidentschap, waarin de kandi daat van de tegenwoordige regerings partijen, Joao Goullart. een aan merkelijke voorsprong heeft be haald. Quadros. die al een opmerkelijke politieke loopbaan heeft alge- legd, onafhankelijk van de grote partijen en soms zelfs tegen de grote stromen op, heeft, na zijn gou verneurschap van Brazilië's rijkste en dichtst bevolkte staat Sao Paulo, voor de Arbeiderspartij zitting ge nomen in het parlement. Maar hij prakkizeerde er niet over, om aan de leiband te lopen van dit rijkgeschakeerde gezelschap, tot welks bestuur grootgrondbezitter» en belangrijke vertegenwoordigers van de „gezeten burgerij" behoren, en waar men op de ledenlijst behal ve veel socialistische arbeiders ook „nationalistische communisten" aan treft. Quadros was een van de felste critici van het regeringsbeleid, al zat hij dan op een zetel van een der re geringspartijen. De Nationale De mocratische Unie, die in de opposi tie was, zag dan ook in deze popu laire politicus een uitgelezen kandi daat, bij gebrek aan een „kansheb ber" in de eigen gelederen. De con servatieven, die de hoofdmoot van die partij vormen, en die vertrou wen stelden in de „Arbeiders"-ver- tegenwoordiger omdat die als gou verneur van Sao Paulo orde wist te stellen op de voordien abominabele financiële zaken, hebben hun ogen wel uitgewreven, toen hij uit hun naam op verkiezingscampagne was. Quadros nam namelijk geen halve maatregelen om zich'te weren tegen de aantijging van tegenstanders, dat hij als 'n kandidaat van .Standard Oil" moest worden beschouwd. In tegenstelling tot regeringskandidaat maarschalk Teixeira Lott, die om aanhangers in de N.D.U. te winnen! betoogde dat Brazilië voor zijn ontwikkeling buitenlands kapitaal nodig heeft, verklaarde Quadros dat Brazilië „niet langer door vreem dgingen uitgebuit mocht worden": hij gaf zelfs in zijn toespraken mo rele steun aan de door veel radicale Brazilianen toegejuichte anti-Ameri kaanse Cubaanse premier Fidel Cas tro. De soep zal waarschijnlijk niet zo heet worden gegeten, als zij door Quadros in de verkiezingscam pagne werd opgediend. Wel zal hij ernst maken met zijn belofte, in het federale staatsapparaat de corruptie te bestrijden zoals hij in Sao Paulo deed. Hij zou overigens ook als hij een presidentieel buitenbeentje wildé worden, min of meer in het gareel j gehouden worden door vice-president i Goullart. tot nu toe een van de ge trouwe medewerkers van de huidige. eveneens zeer populaire, president Juscelino Kubitschek. j Afgewacht moet nog worden, of de verslagen Lott in zijn lot zal berus- j ten en niet zijn macht ais oud-minis- j ter van oorlog zal misbruiken om i een spaak in Quadros" zegekarrewiei i te steken. Wat Kubitschek betreft wettelijke bepalingen verhinderen hem, mee te doen aan de race. Pas onder pressie heeft hij zich en dan nog maar flauwtjes uitgesproken ten gunste van Lott. Men heeft de indruk, dat hij die voorzichtigheid nodig vond in verband niet de vol gende verkiezingen, waarbij hij weel een kansje kan "wagen: die van 1965. JUSCELINO KUBITSCHEK ...deukt aan 1965... Jeugd Rode Kruis helpt ook Franse kinderen Het Nederlandse Jeugd Rode Krui* heeft een soortgelijke zending ge schenkpakketten als naar het Enge!** Jeugd Rode Kruis is gezonden, naar het Franse Rode Kruis gestuurd. De zending is bestemd voor de kin deren in het watersnooctget>ied van miöden*Frankrijk eg bestaat uit speelgoed. versnaperingen, toilet- l artikelen en kinderkleding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5