Drinkwatervoorziening sloeg in 1959 alle records op Bevelanden Zet niet door! OUD-INWONER VAN ZIERIKZEE MORGEN HONDERD JAAR 00K IN ZEELAND VOLGEND JAAR 5-DAAGSË WERKWEEK JZwtn Zeeuwse Almanak DEUGDELIJKHEID GATSOMETER IN PROEFPROCES AANGETOOND „Treffen" tussen stropers en politie onder Driewegen (Z.-E.) Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 JAARVERSLAG WATERLEIDINGMIJ. Uitbreiding bedrijf afgestemd op nieuwe industrievestigingen De waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland", gevestigd te Goes, lieeft in het jaar 1959 met de bij uitstek zo droge zomer weer vele records geslagen. Iedere Bevelander gebruikte vorig jaar dagelijks niet minder dan 80 liter water, hetgeen bijna 12 liter meer is dan in 1958. De opgepompte hoeveelheid water in Ossendrecht klom tot boven de miljoen kubieke meter. In totaal werd 4.267.844 kubieke meter water geleverd voor de som van f 1.391.272,15. Het sedert de oprichting van de waterleiding maatschappij in 1913 opgepompte water bedraagt thans in to taal rond 65.000.000 kubieke meter. Dit blijkt uit het pas verschenen jaarverslag over 1959 van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid- Beveland", dat met balans-, winst en verliesrekening in de vergadering van aandeelhouders is goedgekeurd. In de inleiding van het jaarverslag wordt opgemerkt, dat de maat schappij tijdens het droge voorjaar en de droge zomer van 1959 heeft kunnen voldoen aan de enorme wa terbehoefte, hoewel op sommige dagen hier en daar drukverlaging optrad. Met het verder aansluiten van de zogenaamde onrendabele percelen werd voortgegaan in een tempo, zoals de rijkssubsidierege ling toelaat en volgens een schema, dat zorgvuldig met elke gemeente op de urgentiegevallen is afge stemd. De steeds stijgende produktie be- reikte in het verslagjaar de gren zen van de bronnencapaciteit. Vergroting van de bronnencapa citeit is een onderwerp van voort durende zorg. De realisering wordt slechts geremd door proce- dure-kwesties, waartoe de grond waterwet waterleidingbedrijven de maatschappij verplichten. Ook de machinecapaciteit werd het af gelopen jaar zwaar belast, zodat vergroting van de capaciteit van zevenhonderd tot duizend kubie ke meter per uur werd voorbe reid. Industrieën De industrievestiging op Zuid-Beve land lieeft. de aandacht van de maat schappij. De uitbreidingen zijn zo danig gepland, dat de behoeften van nieuwe, middelgrote industrieën, zo als bijvoorbeeld de zacht-fruit ver werkende industrieën, kunnen wor den opgevangen. Teneinde bij een re alisering van de industrialisatie in het Sloegebied en eventueel het Kreekrakgebied in eenzelfde tempo Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zot nlot door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sqnoplrtn(Miinhordt) Koker 90en 60 ct de waterprodukfie te kunnen aan passen, worden thans gedetailleerde plannen uitgewerkt. In de loop van 1959 kwamen enkele belangrijke werken tot stand, zoals vervanging van de 300 mm leiding tussen Kloetinge en Kapelle door een 600 mm leiding, het verleggen, het vernieuwen en het vergroten van een deel van het distributienet in de Zak van Zuid-Beveland als gevolg van herverkavelingswerken en uit breiding van het distributienet ten bate van de onrendabele gebieden in Baarland, Driewegen, Ellewouts- dijk. 's-Gravenpolder, 's-Heer-Abts- kerke, 's-Heërenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kattendij- ke, Kloetinge, Kruiningen, Ovezan- de en Wemeldinge, Eind vorig jaar waren voorts enkele belangrijke werken in uitvoering of in voorbereiding: aanleg leiding voor weidevoorziening Yersekse Moer en voorbereidende werkzaam heden voor de bouw van een rein- waterreservoir op het terrein bij de watertoren te Goes. De vorig jaar geleverde hoeveelheid water van 4.267.844 kubieke meter bracht f 1.391.272,15 op, waarvan voor f 967.961,24 door de maatschap pij en voor f 423.310,91 door derden gedistribueerd water. De water-leve ring aan de Maatschappij Midden Zeeland" bedroeg 1.921.136 kubieke meter voor f 416.688.49. De gemeenten Goes (99 pet.), Kort- gene (99), Waarde (99), Kattendij- ke (98) gingen aan de spits met het hoogste percentage op de waterlei ding aangesloten woningen. Driewe gen (84), vorig jaar 80, Ovezande (88) en Baarland (89) sluiten de rij. Vier van de honderd woningen in het concessiegebied hebben geen wa terleiding. In totaal zijn dat 825 woningen (v.j. 941). De balans geeft per 81 december 1959 in activa en passiva een bedrag aan van f 9.869.535,23. De winst- en verlies rekening sluit met een totaalbedrag van f 1.408.261,30, waaronder eten uitkering van f 65.737,61 als voor schotten op dividend. Belgisch confectiebedrijf i wil vestiging in Vlissingen De Belgische confectie-industrie ..Confecta" heeft het plan zich in Vlissingen te vestigen. Inmiddels heeft deze onderneming reeds contact opgenomen met het Vlissingse ge meentebestuur voor eventuele vesti ging in het voormalige bejaardente huis op het Bellamypark. ïn Vlissin gen zou „Confecta" als een Neder landse N.V. optreden. Deze N.V. is thans nog in oprichting. Vlissings schoolhoofd niet door conciërge aangeklaagd In ons dinsdag gepubliceerde be richt over het door het Vlissingse schoolhoofd J. G. B. gepleegde mal versaties kwam een onjuistheid voor. Het onderzoek in deze zaak werd namelijk niet ingesteld naar aanlei ding van een klacht van een ex- eoncierge vari de betrokken school, maar vloeide daarentegen voort uit een door B. tegen de ex-concierge Ingediende aanklacht terzake van mishandeling. Deze aanklacht bleek niet houdbaar er was slechts sprake geweest van „een dreigende houding" maar bij het verhoor van de ex-ccmcierge kwamen feiten naar voren, die voor de politie te Vlissingen aanleiding waren om een nader onderzoek in te stellen naar de door het schoolhoofd gevoerde ad ministratie. Collecte De collecte voor de reclassering heeft te Breskens 204,16 opgebracht. De collecte voor de reclassering bracht te "Westdorpe f 17,68 op. (Van een speciale verslaggever) Morgen, vrijdag is het honderd jaar geleden, dat L. J. de Waardt, thans inwoner van Driebergen- Rijzenburg, in Zierïkzee werd ge boren. Deze oudste inwoner van de gemeente, die sinds S maart 1948 zijn intrek heeft genomen ïn het rusthuis „Rehoboth" te Drie bergen, is tot zijn 55e jaar van beroep zeeloods te Vlissingen ge weest. In de oorlogsjaren verliet hij Zee land en evacueerde naar Den Haag. Vandaar kwam hij naar Driebergen, aanvankelijk bij de c familie Van Ginkel, aan de Arn hemse Bovenweg, om enkele ja ren later te verhuizen naar zijn tegenwoordige adres. De jubilaris maakte er geen geheim van, dat zijn verblijf in Drieber gen hem in het begin niet bijzon der aanstond Dikwijls heeft hij er over nagedacht naar zijn ge boortegrond terug te keren. Maar dat is velleden tijd geworden want, zo vertelde hij, „het bevalt me hier nu uitstekend". De 100-jarige, die een betrekkelijk goede gezondheid geniet, ligt se dert enkele weken te bed, maar krijgt toch toestemming dit zo af en toe te verlaten. Dagelijks leest hij nog zijn krant en hij is er zelfs van overtuigd, dat hij ondanks zijn hoge leeftijd beter tot lezen in staat is dan menig een, die de h&lve eeuw heeft vol- gemaaktBroers of zusters heeft de heer De Waardt niet meer. In Lelden woont een nicht van hem en verder zijn er na tuurlijk talrijke achterneven en -nichten. De heer De Waardt hoopte dat het morgen niet al te druk zou wor- den. „Vooral niet al teveel herin neringen ophalen", zo zei hij, „je wordt er maar suf en moe van...'." (Slot van pag. 1) uiterlijk '1 april van hetzelfde jaar. Aan deze bespoediging zal overigens het feit niet vreemd zijn, dat heel het Nederlandse Philipsconcern reeds op 1 januari 1961 de 45-urige werk week zal invoeren Vergevorderde plannen Ook voor andere Zeeuwse bedrijven staan vergevorderde plannen op stapel. Zo staat het reeds vast, dat de dieselmotorenfabriek Smit en Bol nes N.V., die in augustus 1961 in Zlerikzee zal gaan draaien, direct de 45-urige werkweek gaat invoeren. Iets minder definitief ligt de zaak bij de Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag. die per 1 juli 1961 met een grote vestiging binnen enkele jaren verscheidene honderden arbei ders begint. De directie van dit be drijf deelde echter reeds mee een vijfdaagse werkweek een „prachtig iets" te vinden en „zich zo nodig bij de meerderheid aan te sluiten", zodat ook hier een 45-urige werkweek zeer waai-schijnlijk lijkt. De A.F.K. is echter een bedrijf, dat dikwijls „haastwerk" te leveren heeft, omdat het apparaten maakt voor continu- chemische bedrijven. De 45 wekelijk se werkuren in vijf dagen „vatten" zal hier dan ook wel eens moeilijk heden opleveren De vakbonden verwachten, dat ook de industrieën in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone niet achter zullen brijven. Zo is het bekend, dat bij de Compagnie Néerlandais VAN TOT Wijfie VISSERSLATIJX.... Een niet alledaagse vangst brengt de Middelburgse sportvisser J. de But ter in het nieuws. Dezer dagen ving deze employé van de Ned. Spoor wegen onder Vrouwenpolder een pa ling van 84 centimeter lang en 19 centimeter in omvang. Om zijn col lega's te tonen, dat deze vangst geen visserslatijn was nam de heer De Butter de kop van het „monster" mee naar kantoor. „BIER"-VLEET Biervliet heeft enkele dagen gele den een luchtig gezelschap op be zoek gekregen, namelijk een groepje eerste-jaars studenten van de Vrije Universiteit te Amsterdam, die er in liet kader van de ontgroening enke le proeven van bekwaamheid moes ten afleggen. De proeven waren: het waterpeil van de Braakman nieten en een bierestafette houden tegen enkele inwoners van Biervliet. Het gevolg was dat er heel wat leven in 'de Biervlietse brouwerij ontstond. Het waterpeil van de Braakman was na enkele kleine activiteiten snel bekend. De studenten maakten er een proces-verbaal van op, dat ter gemeentesecretarie kon worden gc- verificeerd. Daarna volgde de bier- OPSTEL Een opstel moesten ze malcendie leerlingen uit de hoogste klas van een lagere school in Zaamslag, een opstel met minimaal 300 en maxi maal Jf00 woorden. Na tien minuten stak Pietje triom fantelijk een vinger in de lucht. Af meester", méldde hij. De klas zuchtte massaal van verba zing en meester zuchtte mee. .Daat maar es zien", sprak hij wan trouwend. Waarop Pietje liet vol gende epos inleverde: ..Het was op een koude avond. Va der lag in zijn stoel bij de kachel de krant te lezen. Moeder nam een ke tel heet v;ater van de kachel en morste daarbij per ongeluk op va dems voet". Waarna Pietje er aan toevoegde: „Dit. zijn 35 woorden. De bij dit op stel ontbrekende 2G5 heeft mijn va der toen gesproken, maar die kan ik hier niet neerschrijven..-" estafette. De studenten sloegen zich snel door de organisatiemoeilijkhe den heen, de Biervlietse notabelen voor de estafette werden opgetrom meld en het spel kon beginnen. Opmerkelijk was de uitslag. De kennelijk toch wel goed getrainde studenten wonnen duidelijk van de Biervlietse notabelen, hoewel men in Biervliet bij de festiviteiten rond Willem Beukelszoon toch een grote kundigheid heeft gedemonstreerd. Met een gevoel van „victorie" in de maag vertrokken de studenten naar België. Bij Antwerpen moes ten ze een plaatselijke „Miss" gaan kiezen en in Sint-Niklaas moest ook nog een karweitje worden opgeknapt DRUKTE. Rond de Deltawerken bij Schouwen- Duiveland komt weer de nodige be drijvigheid. Met het begin van de werkzaamheden rond de schutsluis- dam in de Greveüngen is men deze week begonnen. Een en ander brengt mee, dat er le Bruinïsse mo menteel een flinke bedrijvigheid is waar te nemen. Bovendien is er volop werk. Maar daar de pendelaars naar Rotterdam daar in de havens blijven werken, kan men zowel in de landbouw als in de mosselvisserij een personeels- tekort constateren. Dit geldt met name voor het inpakken van oesters, vroeger een begerenswaardige be zigheid om 's winters uit de „w.w." te blijven. NAT Om nog even in Oostelijk Duïveland te blijven: het was er in september bijzonder nat door de uitzonderlijk grote regenval. Op liet proefbedrijf Scheldemonden werd niet minder dan 77 mm neerslag geregistreerd. De normale hoeveelheid bedraagt 66 mm. Deze 77 mm kwam in 14 dageu naar beneden. GEZELLIG. Vanaf vandaag wordt het voor de Oosterlandse oudjes weer erg gezel lig, want dan start de wekelijkse be- jaardensoos weer in het christelijk verenigingsgebouw. De staf van co mité-leden is met een dame uitge breid, te weten mevrouw Hoekman- Jumelet. Een viertal dames zal weer voor de orgelmuziek zorgen en een ander aantal is bereid gevonden de zorg voor consumpties en afwas op zich te nemen. KANTONGERECHT MIDDELBURG Boete bedroeg slechts 1 gulden De Gatsometer, waarmee de politie do snelheden van auto's en bromfiet sen kan opmeten, is in het arrondis sement Middelburg van het kanton gerecht woensdagochtend door de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburg 'officieel erkend. Hiertoe had de officier van justitie, mr. T. Lebret een proefproces aanhangig gemaakt, waarbij de heer A. de V. te Middelburg verdachte was. Deze had op 12 september, toen de gemeentepolitie van Middelburg op de Poelendaelesingel met dit appa raat proeven nam te hard gereden. De Gatsometer had het uitgewezen: de snelheid, waarmee verdachte reed bedroeg 60 kilometer wat De V. niet had ontkend. Overigens waren de kantonrechter en de officier zelf bij deze proefneming tegenwoordig ge weest, maar thans moet het apparaat ook zijn deugdelijkheid als overtui gend bewijsmiddel aantonen. Hiertoe werd de hoofdagent J. C. M. Net gehoord, die de Gatsometer bij de proefneming had bediend en die verklaarde, dat de door het appa raat genoteerde snelheden waren vergeleken met de politieauto. En de ze bleken overeen te stemmen. Ook wees de hoofdagent er op, dat de Gatsometer reeds in vijftien gemeen ten in ons land door de politie ge bruikt wordt en dat de Middelburgse gemeentepolitie volgende week zo'n apparaat krijgt. De officier van justitie noemde het apparaat bijzonder nauwkeurig en wees op een deskundig rapport, dat het T.N.O. uit Delft over de Gatso meter had uitgebracht. Verder noem de mr. Lebret het opmeten van snel heden met een Gatsometer een he tere methode dan de tot nu toe ge bruikelijke. „In de nabije toekomst zal dan ook veel rond Middelburg gecontroleerd worden", zei de offi cier vooruitlopende op het vonnis van de kantonrechter, die 1 of 1 dag in dit proefproces vorderde. Mr. Moolenburgh gaf nog een slot conclusie en achtte de deugdelijkheid van het apparaat bewezen en vonnis te conform de eis. Bromfiets Volkomen te goeder trouw was de landbouwer J. P. uit 's-Heer- Hendrikskinderen, die op 13 sep tember was geverbaliseerd, omdat hij gezeten op een bromfiets een fiaard aan een leidsel had bege- eid. „Maar ik liad de motor uit geschakeld", zei de landbouwer. De kantonrechter wees verdachte er echter op, dat het dan toch nog een bromfiets blijft en wat hij ge daan had was strafbaar. Vijf gul den of 1 dag was de els. die mr. Moolenburg conform oplegde. Voor te bard brommen werd de matroos H. M. van de W. uit Vlissin- f>n veroordeeld tot 10. De eis was 20. Helemaal uit da gemeenta Balk, Friesland, kwam de verdachte A. S- vroeger te Souburg die terecht stond, omdat hij zijn auto bij een stopverbodsbord had geparkeerd. De eis hiervoor was 10. Het vonnis 5. De Middelburger M. H. de L. moest zich verantwoorden wegens openba re dronkenschap, hetgeen verdachte overigens hardnekkig ontkende. Twee verbalisanten werden in deze zaak gehoord, die beiden verklaar den, dat verdachte naar alcohol had geroken en waggelend liep. De L. stelde hier tegenover, dat hij op het politiebureau om een dokter verzocht had voor een bloedproef, maar dit was geweigerd. „Hoeft ook niet", zei een van de verbalisanten. „Dit wordt alleen gedaan bij auto mobilisten en dan vragen wij het". De officier eiste tegen De L. 20. Het vonnis was 10. Voor het te hard rijden op een bromfiets werd de tim merman J. S. uit Vlissingen bij ver stek conform de eis veroordeeld tot 20. Voor het brommen op een toe ristenrijwielpad eiste mr. Lebret te gen de staalgritter Ch. H. W. uit Middelburg 10 of 2 dagen. Daar het bord, dat dit toeristenrijwielpad aangaf niet bijzonder gunstig stond verklaai'de de kantonrechter ver dachte schuldig, evenwel zonder op legging van straf. Hedenavond wordt in Anna-Jacobapoïaer ae, meuioe gere formeerde kerk in gébruik genomen. De kerk, die in moderne trant werd gebouwd en waarvan vooral de open gewerkte toren opvalt is ontworpen door het architectenbureau Steen en Tuinhof te Vlissingen. De nieuwe kerk biedt plaats aan bijna 300 men sen. (Foto P.Z.C. In profiel brengen waterleiding aanbesteed Woensdagochtend is door de rijkswa terstaat tc Middelburg het onder het oorspronkelijk profiel brengen van de oostelijke rijkswaterleiding tus sen de Axelse kreek en de Otheiie- kreek door graaf- en/of baggerwerk aanbesteed. Zes gegadigden waren er voor dit werk, waarvan de fa. P. H. van der Rijk te Hoogmade bij Leiden met 51.000 de laagste was. De verdere uitslag luidt: 2. R. Hou wing, Alkmaar 65.000; 3. P /ie Regt, Terneuzen 86.800; 4. aanne mingsmij. Dikkerboom en Sybrandil N.V., Oudehaske (Friesland; 94.740: 5. aannemersbedrijf W. J. de Bruijn, Terneuzen 96.580; 6. N.V. aannemersbedrijf vJl B, M. van Noordenne en Zn. tc Hardinxveld- Giessendara 110.000. *WVSA/VVWVA/VWWVVVW*A MET GEWEER OP MOTORKAP VAN AUTO... Politie schoot dwars door auto Liggend op de motor kap van een inet volle lichten rijdende perso nenauto en een enkel loops jachtgeweer ste vig in de armen ge klemd, beleefde een stroper in de nacht van dinsdag op woensdag op een eenzame weg onder Driewegen (Z.- B.) enkele hachelijke momenten. Als uit het niets ver rijzend doemden plot seling in de felopgloei- snde stoplichten van de stropersauto de va ge contouren op van Sen achtervolgende po litiewagen. De schut ter gaf een teken aan de chauffeur van de auto, die daarop vaart vermeerderde, maar oiet te hard durfde te rijden, omdat de schut ter dan van de motor kap zou kunnen vallen. Dc politiemannen los ten tijdens de achter volging enkele waar schuwingsschoten, maar dc stropers brachten hun voertuig pas tot stilstand in de berm van do weg, toen een kogel akelig dicht langs hun oren floot en zich dwars door de voor- en achterruit boorde. Nauwelijks tot stilstand gekomen, sprengen de stropers uit de auto en verdwe nen als hazen in de be schermende duisternis van de wijde en wild rijke polder. De buit van de politie bedroeg een auto. een lichtbak, een jachtge weer en... vier hazen. De langoren vormden het resultaat van de nachtelijke strooptocht van de drie mannen in de auto. Hoewel de mannen in eerste in stantie waren ontsnapt, had de politie houvast aan de auto. Het bleek, dat de bij het stropen gebruikte auto eigendom van een garagehouder uit 's-Heerenhoek was, die de wagen aan een mon teur, de ongeveer 30- jarige J. P. uit 's-Hee- ronhock, had geleend. Bij de terugkomst in 's-IIeercnhoek van zijn nachtelijke stroop- en ontsnappingstoclit werd P. gearresteerd. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. De namen van zijn twee makkers weigerde hij echter te noemen. De wildrijke polders onder Driewegen zijn al sinds lang begeerde jachtterreinen voor stropers. Intensief pa trouilleren van de poli tie heeft thans succes gehad. de l'Azote, de stikstoffabriek in Sluiskil, ook gezocht wordt naar een oplossing voor dit probleem. Weliswaar is men voor deze fa briek nog niet tot. een overeen komst gekomen, maar verwacht wordt toch, dat ook hier in de loop van 1961 de 5-daagse werk week bereikt wordt. Het lijkt haast ondenkbaar, dat de kleine bedrijven achter zullen blijven als de grote fabrieken tot een 45- urige werkweek komen. Enkele steekproeven bij deze minder grote bedrijven in Zeeland leerden ons dan ook, dat algemeen de mogelijkheden van een 5-daagse werkweek onder ogen wordt gezien. De N.V. koninklijke Zeelandïa, de fabriek van balckerijgrondstoffen in Zierikzee, streeft er naar binnenkort waarschijnlijk in januari a.s. een proef te nemen met de vrije za terdag. Confectie: al 47 uur Gedacht wordt aan voorlopig dertien vrije zaterdagen. Een soortgelijk ge luid is te horen bij Prïems kleding industrie in Sint-Maartensdijk. Als overgangsmaatregel streeft men naar enkele vrije zaterdagen. Verder Is de 5-daagse werkweek ook spoedig te verwachten voor klein-metaal-onder- nemingen kleine bedrijven, loodgie ters enz.). Overigens zijn er werknemers vooral werkneemsters.... die van een 47-urige werkweek in Zeeland genieten: de N.V. Zeeuw se Confectie Fabriek in Middel burg kent de 47-urige werkweek reeds. Dit werd dit jaar bereikt door 12 vrije zaterdagen te geven. Waarschijnlijk is, dat de volledi ge 5-daagse werkweek ook bij dit bedrijf reeds in 1961 wordt be reikt, hoewel dit volgens de C.A.O. pas in 1962 noodzakelijk is. Ondertussen hebben ln dc overige tien provincies al bijna 200 bedrijven en bedrijfjes de 47-urige werkweek ingesteld. Van de bedrijven waar thans 47 uur wordt gewerkt noemen we: Etna en Espano Suisse (beide Breda), N.V. Verblifa (de bekende helmenfabriek met 15 vestingen in Nederland), de D.A.F, (Eindhoven), Gero (Zeist), Hoogovens (IJmuiden). Stork (Assen, Hengelo en Zwolle) enz. Het spreekt vanzelf dat Zeeland bij deze vrije-tijdstoeneming niet achter kan blijven Uitspraken rechtbank Vlissingse caféhouder veroordeeld tot 5 maanden De. rechtbank te Middelburg heeft de Vlisingso caféhouder J. van de P. wegens mishandeling van een ma troos in zijn café veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Deze zaak diende vrijdag 23 septem ber voor de Middelburgse rechtbank, waar de officier van justitie Van de P. zware mishandeling ten laste leg de en hiervoor zeven maanden hech tenis vorderde. De rechtbank tekent in de uitspraak aan, dat men alleen mishandeling bewezen acht. De Vlissingse mevr. K.-Van de P., die zich aan beroving had schuldig ;emaakt werd veroordeeld tot 30 we ien hechtenis, waarvan 15 weken voorwaardelijk met aftrek van voor lopige hechtenis en onder toezicht- stelling van het Leger des Heils. De incasseerder C. J. F. L. uit Vlis singen, die voor zijn opdrachtgevers wel geld had geïnd maar niet had af gedragen veroordeelde de rechtbank tot acht maanden gevangenis, waar van zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toe- zichtstelling van r.-k. reclassering met als bijzondere voorwaarde, dat L. gedurende de proeftijd zich niet met incasseringswerlc zal inlaten. De textielarbeider T. de B. uit Clinge tenslotte, die ten laste was gelegd, dat hij onder invloed op een motor fiets had gereden, werd veroordeeld tot 75 of 15 dagen. Nieuwe exploitant Schouwburg Middelburg In aansluiting op ons bericht in de krant van gisteren over de nieuwe exploitant van de Schouwburg te Middelbux'g. de heer C. A. L. van Hese, wordt ons verzocht nog mee te delen, dat het hier alleen gaat om de exploitatie van het restaurantbe drijf. Foto-kaartleesrit Zaterdag a.s. houdt de Zeeuwse auto vereniging „De Dolphijn" een foto- kaartleesrit. De start en finish zijn bij hotel „Terminus" te Goes. VANDAAG. Middelburg City: En eeuwig zingen de bossen. 20 uur, 14 Jaar. Electro: Met een bajonet ln de rug, 24.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Luxor: Tot de laatste vuur stoot. 20 uur. 14 janr. Albambra: Das Madchen Rose Marie, 20.30 uur, 14 jaar. Toonzaal Frans Maas: Expo sitie tekeningen mevrouw Van Drie!. Britannia VARA-tournee met „Wat een geluk", 20 uur. Goes Grand: Eiland der verschrik king, 20 uur, 14 jaar. Kunsthandel Sturm: expositie Hrflmans, 1012 en 14—18 uur. Korenbeurs: jublleummodeshow „Ber- co", 19.30 uur. Landbouw: alg. verg. aid. Zeeland Ned. Wolfederatie. 14 uur. Landbouw: verg aid. Goes van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2