Keersluis Zierikzee intensief beveiligd Zeeuwse Almanak schilder zelf met ■voor verkoudheid NIEUWE BLADZIJDE VOOR VEERTARIEVENKAPITTEL PRESIDENTENCONFERENTIE ZEEUWSE CHRISTEN VROUWEN <3.ivin Wijfie ZEELAND TELT 68 AFDELINGEN VAN NED. BIJBELGENOOTSCHAP DS. A. W. M. ODÉ TE GOES TER AARDE BESTELD Agenda 2 PROVINCIALE.ZEEUW SE COURANT WOENSDAG 5 OKTOBER i960 BEGROTING AANGEBODEN Er zijn in Zierikzee uitgebreide maatregelen getroffen om moeilijkheden te voorkomen zoals die zich vorige maand bij het sluiten van de keersluis in het havenkanaal hebben voorgedaan. Indien het gedeelte van het elektriciteitsnet, waarop do keersluis is aan gesloten in de toekomst spanningloos raakt zal de P.Z.E.M. het bedienings personeel van de sluis hiervan op de hoogte stellen. Op de sluis zal een noodverlichting worden aangebracht. Alle drie de mensen, die bij de bediening van de sluis betrokken zijn, beschikken thans thuis over telefoon. "Voorts zal in het sluizencomplex een huistelefoon wor den aangelegd, waardoor van een goede communicatie verzekerd is tussen do oostzijde en de westzijde van de sluis. Vragen P. v. d. A.-fractie in raad beantwoord Bij het Luitje is een roeiboot gesta tioneerd, waarmee het bedieningsper soneel vrij snel van de 'oost- naar de westzijde van de sluis kan komen. Over deze maatregelen deed burge meester mr. F. Th. Dijckmeester dinsdagavond mededelingen in de vergadering van de gemeenteraad van Zierikzee. Mededelingen, die een antwoord ga ven op de twintig vragen, die door de P.v.d.A.-fraetie uit de raad schrifte lijk waren ingediend. Zij gaven tevens een antwoord op vragen rond de keersluis, die het prot. christelijk raadslid, de heer J. w. van den Doel stelde naar aanlei ding van het voorstel tot opheffing van de calamiteitenverordening. „Wachtsman" Mr. K. A. Keuiung, die namens de P.v.d.A.-fraetie 't woord voer de zei boven deze maatregelen nog te voelen voor het aanstellen van een „wachtsman" die, indien hoog water wordt verwacht, bij de sluis postvat. En hoewel burgemeester Dijckmeester verzekerde, dat de Ook vrachttarieven moeten omlaag De Zeeuws-Vlaamse Kanier van Koophandel en Fabrieken heeft aan een aantal Zeeuws-Vlaamse bedrijven een opgave verzocht van kosten, die direct betrekking hebben op het vrachtvervoer over de Westerschelde. Het ligt in de bedoeling, dat deze kostencijfers worden overgelegd aan do minister van verkeer en water staat, waarbij er op zal worden aan gedrongen do tarieven voor het vrachtvervoer te verlagen. Dit werd dinsdag meegedeeld tijdens de vergadering van de algemene ver laders- en eigen vervoerdersorgani satie te Goes. Uit de vergadering werd voorgesteld de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilan den te adviseren een soortgelijke kostenopgave op te vragen over het vrachtvervoer naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. opgestelde regelingen „bijzonder waterdicht" zijn kreeg mr. Keu- ning de verzekering dat dit alsnog zal «orden overwogen. Een andere suggestie zal eveneens de aandacht van B. en W. hebben. Dat was de heel nuchtere suggestie, die de heer M. C. Doeleman (v.v.d.) deed, namelijk het tegen het vallen van de avond dichtdraaien van de sluis. In deze raadsvergadering werd de begroting voor 1961 aangeboden, die op de gewone dienst een tekort laat zien van 193.000. Het totaal van de uitgaven bedraagt 2.751.009.72, dat der inkomsten 2.558.009,72. Aan het slot van deze langdurige vergadering trok de raad zich in besloten zitting terug om en kele facetten rond de vleeskeurings dienst op Schouwen-Duiveland nader onder ogen. te zien. DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST sikkens-tjallema produkt Zierikzeese riolering legde het af tegen regen §fTijdens een hevige regenbui, s die zich dinsdagavond tussen zeven en acht uur boven Zie- s rikzee ontlastte, zijn verschil- s lende delen van de stad onder- gelopen. In veertig minuten tijd viel 29.7 tnm water. In de Molenstraat stond het water, dat door de riolering niet kon worden weggewerkt, op som- l Keer 10™ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Burgemeester van Oostburg dient ontslag in Naar wij vernemen heeft tie met verlof gezonden burge meester van Oostburg, mr. K. Hoekzema, zijn ontslag inge diend bij de Kroon. Een datum van ingang heeft de heer Hoek zema in zijn ontslagbrief niet genoemd. Zijn verzoek om ont slag houdt geen verband met het aanvaarden van een functie elders. Slachtoffer van ongeval bij Kruiningen overleden Dinsdagmiddag is in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom de 29-jarige mevrouw Harinck-Mul- ier uit Bergen op Zoom overleden. Zij werd op zaterdag 24 sept. op de ite verkeersweg van Bergen op naar Goes onder de gemeente Kruiningen met haar man op de mo tor aangereden door een achteropko mende auto van de Nederlands-Bel- lsche filmmaatschappij uit Den :aag. Toen de bestuurder hiervan het echtpaar wilde passeren moest hij voor een tegenligger afremmen. Dc auto raakte de motor waardoor de heer Harinck ging slippen en zijn vrouw van de duo werd geslingerd. Het slachtoffer was gehuwd en laat een man en twee jeugdige kinderen achter. slachtoffer was gehuwd en Iaat een man en twee jeugdige kinderen ach ter. PAS N.V. PHILIPS-DUPHAR (Slot van pag. 1) gentiende eeuw is deze integratie- gedachte een belangrijke richtlijn geweest voor beleidsmaatregelen met betrekking tot Zeeuwsch-Vlaan- deren. Wat de veren betreft vond de ze politiek haar bekroning in 1945, toen zij geheel kosteloos werden. De maatregelen van 1958 vormden dan ook een krasse doorbreking van deze staatkunde, een doorbreking, die in Zeeland slechts noodgedwon- Personen- en vrachtauto botsten in Bergen op Zoom Dinsdagmiddag ontstond een aanrij- llng op de Parallelweg te Bergen jp Zoom tussen een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door J. M. uit Den Haag en een personenauto bestuurd door G. S. uit Sint-Jan steen. De auto van M. begon bij het afremmen te slippen en reed tegen de auto van S. De personenauto werd zwaar beschadigd. Tegen M. werd proces-verbaal opgemaakt. Advertentie Centrale verwarming SA WE MA Nederslraat 19 - Middelburg - Tel, 01180 2962 IN „PRINS VAN ORANJE" TE GOES Tweetal inleidingen gehouden De presidenten van de afdelingen in het gewest Zeeland der Nederlandse Christen Vrouwenbond hebben dins dag hun jaarlijkse conferentie in' „de Prins van Oranje" te Goes gehou den. In de morgenbijeenkomst luis terden de dames met belangstelling naar een lezing van ds. E. Jansen uit Goes in dc middag sprak mej. G. B. Stienstra uit Amersfoort. Bij af wezigheid van de gewestelijk presi dente, werd de vergadering geleid door mevrouw W. Veldman-Key uit Colijnsplaat. De conferentie werd geopend met 't zingen van psalm 95 1, 2 en 4, waar- VAN TOT „PROFITEURS". Enkele boerderijen in de Oranjepol der onder Biervliet stralen de laat ste week een helder elektrisch licht uit. Voor de bewoners van de boer- derijeoi is dit feit veelbetekenend, omdat hun woningen tot voor kort aanmerkelijk minder „lichtgevend" waren. Daarom waren de nieuwe „profiteurs" van het elektrisch licht, de bewoners van de nog zo kort gele den als onrendabel bestempelde per celen, vorige week op een avond feestelijk bij elkaar in de woning van de heer S. van Hoeve. Daar was ook het technisch perso neel van de P.Z.E.M., dat de aan sluiting voor zijn rekening had ge nomen, inclusief de bedrijfsingenieur van deze maatschappij, de heer R. A. M. Vis. Na een toepasselijke toe spraak zette hij spanning op het net. Ook burgemeester A. P. Kosten se was uitgenodigd, HEER... Gisteren, in de regen, warempel een man mét een paraplu, gesignaleerd. Nee, geen oudere man, maar een jonge. Heel lang hebben wij ge dacht, dat mannen geen regenscher men meer gebruikten, maar dat. is dus toch een misvatting geweest. Deze man had er een bij zich en hij gebruikte het ook. Een fraai, dege lijk. zwart exemplaar. Hij hanteer de liet scherm met de routine van een regelmatige paraplugebruiker, vlot cn vrijmoedig, gracieus en toch uiterst manlijk. Men ziet dat weinig meer. De mees te mannen zitten in auto's of rijden in leer gehuld op bromfietsen en la ten da regen de regen. Bovendien zijn de meesten, dis ze dan al moe ten lopen, gaarne bereid zich nat te laten regenen. Liever dan een para plu te hanteren. Onze man niet. Waardig schreed hij door de Vlissingse straten, het zwarte dakje beschermend boven het fier geheven hoofd. Een 'nette verschijning. Een heer. Zo ziet ge er niet veel meer.... TE WARM. In 's-GravenpoIder reed dezer dagen een brandje! Het klinkt een beetje vreemd, maar toch was het zo. De mannen, die in het dorp op weg waren om het huisvuil op te halen, ontdekten plotseling een flinke rookontwik keling in dc roltrommelwagen. Zo snel mogelijk ging het naar de stortplaats en toen reed de brand nog harder. Met een forse zwaai werd de smeulende afvalla- ding gelost-... Vermoedelijk heeft ccn inwoner een nog wat te warme asla-inhoud in de vuilnis emmer gedeponeerd. UOLLECTIES Een aantal Zeeuwse postzegelverza melaars gaat morgen op stap naar Bergen op Zoom of laat daarheen zijn collecties overbrengen. De ver eniging „Onderling Contact" brengt in de „Hollandse Tuin" in deze stad vele kostbare eigendommen van fi latelisten bij elkaar in een interna tionale tentoonstelling. Do heer H. Mennes uit Middelburg komt met zijn „muzikale zegels", do heer K. Otte uit Sint-Laurens met K.L.M.- post en de heer F. de Muinck uit Goes met „Israël", gebruikt en on gebruikt". CIJFERS.... Het bestuur van de Visserij op de Zeeuwse Stromen vraagt weer de aandacht voor zijn cijfers over au gustus. Totaal werd 2.271,1 Uf kg vis voor een waarde van f 577.1,18 aan gevoerd (vorig jaar 5.230,495 kg voor f 836.616). Daarvan Was 1,6.1,37 kg tong ter waarde van f 138.265. (1.0.118 kg, f 28.313), consumptie- garnalen 107.037 kg voor f S24.870 (100.628 kg, f 21,l,.227) en consump tie-mosselen JfSS.000 kg voor f 5.'t.3l6 O,.1,65.1,00 kg, f 512.1,99). ....EN NOG EEN. Nog een cijfer. Maar dat slaat op een aantal jaren. De heer en me vrouw J. Caljouw-Meulmeester in Souburg herdenken morgen (don derdag) de dag, waarop zij nu 55 jaar geleden in het huwelijk tra den. na de presidente voor gingen gebed. Zij las vervolgens uit Hebreërs 3 719. Naar aanleiding van. Hebreërs ,3 vers 13 A: „vermant elkander da gelijks, zolang we nog van een.liq- den kunnen spreken", hield zij eén korte meditatie. Ds. Jansen, geref. predikant te Goes, sprak over het onderwerp: „Chris tendom en -cultuur", waarin hij de samenhang tussen deze twee groot heden uitvoerig belichtte. Ds. Jan sen gaf een historische schets van de' ontwikkeling in de cultuur. Hij .stek de, dat christendom en cultuur elk aar soms hebben afgestoten, maar ge durende andere perioden weer in elk aar zijn opgegaan. Sprekende over' dc hedendaagse tijd zei hij, dat de achtergrond van de moderne cultuur is, dat de mens de schépping aan zichzelf dienstbaar stelt. Dc nieuwe tijd stroomt wijwei kritiekloos over de meeste men sen heen. Hier dreigt een gevaar. In wezen treedt een nivellering van de cultuur op en ziet men een uitwisseling van het eigene. Op de rede van ds. Jansen volgde een levendige gedachtenwisseling, die voor velen nog verhelderend werk te. 's Middags De middagbijeenkomst werd begon nen met het zingen van het honds lied, waarna mej. Stienstra sprak over „Adoptie". Uitvoerig en zeer ge detailleerd behandelde zij haar on derwerp, zodat de dames een goede indruk konden krijgen van de vele problemen met betrekking tot do adoptie. Ook op deze causerie volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. Een slotwoord werd daarna gespro ken door mevrouw Veldman en het lid van het dagelijks bestuur van dc N.C.V.B., mevrouw J. Scherpbier. PROVINCIALE DAG IN GOES Steeds meer bijbels in „afzetgebieden" nodig OVERAL IN HET LAND organi seert het Nederlandscü Bijbelge nootschap momenteel provinciale Bijbeldagen. Ruim 35 afdelingsbe- stuursleden van het N.B.G. iu Zee land woonden dinsdag in „De Prins van Oranje" te Goes zulk een dag bij. Het huishoudelijke deel van de ze bijeenkomst werd 's morgeus in een vlot tempo afgewerkt, waarin 's middags ds. S. O. Meeuwes, pre dikant in dienst bij de Zeister Broe dergemeente, een leerzame lezing hield over het onderwerp „Ontwik keling van Kerk en Zending in Su riname". De bijeenkomst werd voor gezeten door mevrouw F. C. de Ca- sembroot-baronesse van der Feltz. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de bijeenkomst kwamen enkele gegevens aan het licht over het No- denandsch Bijbelgenootschap in de provincie Zeeland. Thans ontplooien 68 N.B.G.-afdelingen in deze pro vincie hun werkzaamheden. Een aantal van 489 nieuwe leden gaf dit jaar blijk van belangstelling voor het wel en wee van het bijbelgenoot schap, tegen 399 in het vorig jaar. Door middel van de film „Waar eens de hemel zong" werd in drie afdelin gen propaganda gevoerd voor de wereldwijd vertakte bijbeldistribu tie-organisatie van het N.B.G. Te vens hield men in de afdeling Goes met 87 deelnemers bijbellees-midda- gen, waarop men het onderwerp „Het bijbelgebruik" behandelde". Met groot succes werd in februari 1960 net streekplan-Schouwen uit gevoerd, hetgeen omvatte het geven van 5 openbare filmavonden, bezoek aan een groot aantal scholen, predi king ln de kerken afgestemd op.de wereldbijbelvoorziening, N.B.G,-eta lages bij boekhandelaren in ressor ten, medewerking van dagblad- en k erkbode-publikaties. Een respectabele lijst van activitei ten, die aan het gestelde doel beant woordden. Voor wat betreft de toekomstplan nen van het N.B.G. in Zeeland wor den nieuwe propaganda-acties ver wacht in afdelingen als Sint-Anna- land, Bruinisse, Groede, Hansweert, Heinkenszand, Hoek, Kruiningen, Schoondijke etc. Lezing Ds. S. O, Meeuwes sprak tijdens de bijeenkomst over het onderwerp „Ontwikkeling van kerk en zen ding in Suriname. Op leerzame wij ze belichtte hij het ontstaan van de zending in Suriname, toen in 1735 de eerste zendelingen van de Broe dergemeente in dit land gingen wer ken als arbeider onder de slaven op de plantages. Hun zendingsmethodiek was opge bouwd uit een communegedachte. Grote teleurstellingen bleven hen Grote belangstelling Onder grote belangstelling is dins dagmiddag op de algemene begraaf plaats te Goes het stoffelijk over schot ter aarde besteld van ds. A. W. M. Odé, in leven emeritus predikant van do Nederlands hervormde kerk. De begrafenis werd bijgewoond door tal van hervormde predikanten uit' de ring en de classis, collega's van de andere protestantse kerken in Goes en enkele honderden gemeenteleden. Aan de geopende groeve word het woord gevoerd door ds. J. W. Coen- raad, die sprak namens de hervorm de gemeente Goes. Ds. Coenraad dankte de overleden predikant voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. Ds. Odé had een grote ge loofskracht en een fijne humor. Hij was een man, die ons met wijsheid hielp en terecht wees. Een mens ook, van wie je kon houden", zei ds. Coenraad. Ook buiten de kerkelijke kring was ds. Odé met tact en wijsheid werk zaam op velerlei terrein. Hij weck nooit voor zijn geloof, in welke func tie hij ook stond, aldus spreker. Ds. Odé heeft om willen wijzen op, do weg, die wij als mensen moeten gaan, zo besloot ds. Coenraad. Dc begrafenis-liturgie werd vervol gens gesproken door ds. F. N. M. Nijssen, die uit I Corinthen 15, de verzen 53-58 las en het Onze Vader bad. Een zoon van de overleden pre dikant, ds. A. Odé uit Biggelcerke sprak namens de familie een dank woord. Voor de begrafenis was%in de Grote Kerk een rouwdienst gehouden, waarin ds. C. Metselaar voorging. De kerk was vrijwel geheel bezet. Ds. Metselaar hield een Korte preek naar aanleiding van I Petrus 1, dc verzen 24 en 2o: „Want alle vlees is als gras". Het stoffelijk overschot stond opge baard voor de kansel. In een toe spraak tot familie en aanwezigen wees ds. Metselaar erop, dat vele mensen een bijzondere genegenheid hadden voor ds. Odé. Zijn diepe vroomheid en zijn humor waren alom bekend, aldus de predikant. Ds. Odé was een man met een brede blik. Hij heeft de kerk ook gediend in groter verband. Hij was de vraagbaak en de raadsman van vele jongere collega's en gemeenteleden, aldus ds. Metse laar, in de eerste fase van de zending niet bespaard. De Hindoestanen, Javanen en Chinezen bleven in tegenstelling tot de Creolen vrij wel onbereikbaar voor het Woord Gods. Speciaal voor dit ook nu nog actuele probleem vroeg ds, Meeuwes grote aandacht. Van 1820 tot 1830 beleefde de zen ding in Suriname plotseling een gro te bloei. „De Creolenbevolking van Suriname is nu grotendeels gechris- tianlseerd", aldus ds. Meeuwes. Te vens sprak de predikant de hoop uit, diit er een nauwere samenwerking tussen de verschillende kerkelijke groeperingen, die in Suriname zen- dingsarbeid verrichten, mogelijk zal worden, in, zoals hij zei, „gemeen schappelijke gehoorzaamheid". Bromfietser bij Zaamslag dodelijk verongelukt Dinsdagavond tegen half zeven 1a na bij de „Griete" (gemeente Zaam slag) de 55-jarige J.r Ricmens uit Terneuzen onder een vrachtwagen met „pulp" terecht gekomen en wij- wel onmiddellijk gedood. Het ongeval gebeurde toen R. de wa gen op zijn bromfiets tegemoet reed, daarbij vermoedelijk te veel naar de dijkrand uitweek, waardoor hij door do gladheid kwam te vallen tussen voor- en achterwiel van de wagen. Het achterwiel van de wagen reed over het hoofd van dc heer Riemens, die op slag weifd gedood. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. Meisje uit Hoek na val tegen stoeprand overleden Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is het 8-jarig meisje O. B. uit Hoek van haar fiets gevallen, waarbij zij zo ongelukkig mot haar hoofd tegen het trottoir terecht kwam dat zij kort daarna aan do gevolgen over leed. Het kind reed na schooltijd met een vriendinnetje door de Langestraat. Daarbij geraakten vermoedelijk de sturen der fietsjes in elkaar, waarbij beide meisjes kwamen te vallen met het noodlottige gevolg. Belg bij Ossendrecht tijdens hengelen overleden Toen maandagmiddag de landbou wer Alfons Jansen uit Ossendrecht in de Zuidpolder aldaar bij het vis water „De Wiel" van de hengelver- eniging „Het Botje" kwam, zag hij daar nog een hengelaar zitten. Hij wilde gaan vragen of hij veel ge vangen had. toen hij plotseling tot zijn schrik tot de ontdekking kwam. dat er een dode man langs de kant van het viswater zat. Jansen waar schuwde direct de rijkspolitie van Ossendrecht die een onderzoek kwam instellen. Het bleek de 60-jarige handelaar P. C. de W. uit Kapellen (B.) te zijn. De W. die lid van de hengelvereniging is. en daar regel matig kwam vissen móet door een hartverlamming getroffen zijn. De hengelstokken van de man lagen nog in het water. Het stoffelijk overschot werd door do politie naar Ossendrecht overge bracht en nadat de familie van het gesteld naar zijn woonplaats ver- tragische gebeuren in kennis was voerd. De W. was gehuwd. Nieuwe exploitant voor de Schouwburg Naar wij vernemen is tot nieuwè ex ploitant van de Schouwburg te Mid delburg de heer Heeze, kelner in hotel „de Huifkar", aangesteld. De heer Heeze volgt mevr. Elslandêr op, die ongeveer tien jaar de Schouwburg geëxploiteerd heeft. Voordien had mevr. Elslandêr twaalf jaar de lei ding van een hotel in Vhssingen. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's S, 5, 7 en 9. gen (wachttijden kon worden aan vaard. De jongste voorstellen van de minister echter houden een terugkeer in tot het „integratie-beleid". En als zodanig beschouwd kan men het thans bereikte toch wel een accep tabel compromis noemen. Niettemin zou men de vraag kunnen stellen, of integratie van Zeeuwsch- Vlaanderen gediend is met facilitei ten uitsluitend voor Zeeuwsch-Vla- mingen. „Éénwording" veronderstelt een twee-richtingverkeerMaar foed, als tussentijds compromis is It nieuwe voorstel zeker acceptabel. Bij dit alles spelen nu bovendien sinds kort ook overwegingen van „praktische staatkunde" een rol Het is vooral dit argument, dat in de statenvergadering heeft meege teld men wil niet ten eeuwigen dage met de minister van verkeer en waterstaat ruzie maken. Nu het provinciaal bestuur zulke grote plannen heeft is dit argument niet te verwaarlozen de provincie heeft in de toekomst Den Haag hard nó dig Tijdens de statenvergadering is de brug naar Schouwen weliswaar niet genoemd, maar het was duide lijk, dat menig Statenlid bij de de batten aan dit project dacht. Dit grootse plan nu wij wezen, ér al op in ons commentaar bij de pu- bllkatie van het brugproject is van veel wijder strekking dan alleen maar een vaste verbinding tussèn Noord-Beveland en Schouwen-Dui veland. Deze brug is immers een schakel in de hier zo fel-begeerde middenweg, de route van Rotterdam Haringvlietbrug naar Noord- en Zuid-Beveland. Het vervolg van de ze lijn laat ziek raden een vaste verbinding naar Zeeuwsch-Vlaande- ren. De vaste vei'bindïng, inderdaadZij zal tenslotte de remedie tegen alle veerltwalen zijn. Zij zal er móeten komen. En daarom een góede on derhandelingspositie jegens de rhi- nister van verkeer en waterstaat, is hoe dan ook een belangrijk aspect van deze nieuwe ontwikkeling. Er is nog één kwestie, die in de ze beschouwing tot nu toe niet aan de orde is gesteld, namelijk die van de omstreden vrachttarieven. In de Staten is betoogd, dat de ta rieven voor vrachtauto's de indus triële ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen afremmen. En met de handhaving van die tarieven was men het eigenlijk helemaal niet eens. Daarbij kwam de vraag aan de orde of wellicht uit de „infrastructuur- pot" van economische zaken sub sidie voor dit doel mogelijk zou zijn, maar Gedeputeerde Staten legden eeu in wezen ontkennende verklaring af: zij voelen er weinig voor om daarvoor speciaal subsidie te vra gen. Voor de V.V.D.-fractie was dit aanleiding mee te delen, dat 'zij op dit punt bij de begrotingsbehan deling in de komende winter zal te rugkomen. Afwachten dus. Maar dan moet :er tevens op worden gewezen, dat pra ten over de vrachttarieven' zonder meer, zoals maandag gebeurde, een nogal ruimte-achtige bezigheid is. Wil men tot resultaten komen, dah zullen er in plaats van vage ovenve ringen exacte cijfers en feiten op ta fel moeten komen. Cijfers inzake de bedragen, die met deze tarieven zijn femoeid, feiten over eventuele na- leien. De Statenleden zullen het ge hele complex van factoren voor ogen moeten stellen: lonen chauffeurs, tijdverlies, stilstaan tijdens over tocht, enz. plus de gevolgen daar van voor Zeeuwsch-Vlaanderen, uit» ;edrukt in exacte gegevens. Anders leeft praten heus géén zin. r komen dus nog wel wat pa gina's voor het hoofdstuk der veetarieven. Of vormen die al de inleiding tot een nieuw kapittel, dat van de vaste verbinding? De tijd zal het leren E (Advertentie) nuui BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING De vakbeurs voor het gexln Bijzondere manifestaties o.a. I* He Yrije-tijds-bestedlng In't gezin I j Interieurverzorging j Femina-clnema I MODESHOW I Elke dag uitreiking v.e. aan- I I tal waardevolle geschenken I Geopend van 10-17 en 19-23 u. J Zondags gesloten AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 12 OCT. VANDAAG. Middelburg City: En eeuwig zingen dt bossen. 20 uur, 14 jaar. Electro: Met een bajonet in de rug 20.30 uur; 14 J. Schuttershof: vergadering Schoolmu seum, 9.45 uur. Schouwburg: voor drachtavond Otto Sterman voor per soneelsvereniging P.Z.E.M* 20 uur. Studie- en Werkcentrum aquariumver. „Barbus Conchonlus", Rotterdamse Kaai 1, lezing, 20 uur. VHssingen Alhambra: Het leven begint bij zestien, 20 uur, 14 J. Luxor: Tot de ilaatste vuurstoot, 20 uur, 14 J. Toonzaal Frans Maas: expositie teke ningen van mevrouw Van Drlel. Scheldekwartler; jaarverg. Vlissingse bejaarden, 14.30 uur. (foes Grand: Eiland der verschrikking, 20 uur. 14 Jaar. Kunsthandel Sturm: expositie Heijmans, 10—12 en 14—18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2