Afwachtend Nieuwvliet kan mnen niet realiseren plai EERSTE-VAN VIER - TORENFLATS VOLGEBOEKT WALCHEREN Snui f en wrijf MARKTBERICHTEN VRIJWILLIGE BB IN VLISSINGEN IS NOG STEEDS ONDERBEZET ZEEUWSE VEEHANDELAREN VERZORGEN B0NDSC0NGRES Woensdag 5 oktober 1950 provinciale z eb w se coo r ant „ER GEBEURT NIETS Enkele maanden geleden werd aan gekondigd dat Nieuwvliet grote 'plan nen had om zich in korte tijd te ont wikkelen tot een badplaats van ni veau. Het meest spektaculair zijn wel de plannen voor de bouw van meer dere torenflats. Daar blijft het overi gens niet bij want de twee uitbrei dingsplannen die de gemeente Nieuw vliet neeft doen ontwerpen zouden moeten voorzien in de bouw van on geveer 150 woningen, waarvan ver schillende als permanente verblijf plaats zouden moeten dienen. De ge meenten zou graag hebben gezien aat het een en anaer op korte termijn zoa worden gerealiseerd. Veel schot zit er op bet ogenblik echter niet in, en het was burgemeester J. O. Everaars die daar tijdens een onderhoud zijn spijt over uitdrukte. „Er liggen hier in de toeristensec tor grote mogelijkheden, maar er gebeurt niets, de mensen lopen weg", luidt de klacht van de bur gemeester Inderdaad, in de afge lopen tien jaar zijn enkele honder den Inwoners van Nieuwvliet hun geluk elders gaan zoeken. Toch wordt Nieuwvliet overstroomd met aanvragen voor bouwvergunnin gen. Omstreeks Pasen werden de uit Inwoner St.-Maartensdijk betrokken bij botsing Jongeman uit Woensdrecht aan verwondingen overleden Maandag gebeurde te Breda op de kruising Drielindendreef-Liesboslaan een ernstig verkeersongeluk, waarbij de 22-jarige H. S. uit Woensdrecht gedood werd. Een personenauto, be stuurd door M. G. uit St.-Maartens dijk, reed met grote snelheid vanuit de richting Etten naar het centrum. Door het slechte wegdek slipte de auto en kwam op het linkerwegge deelte in botsing met een vrachtauto met aanhanger, bestuurd door L. R. uit Lekkerkerk. Eén van de vier inzittenden van de personenauto, de 22-jarige machinist H. S., overleed kort na de botsing aan zijn verwondingen. Een andere inzit tende van de auto, de heer P. N. uit Tholen. werd met een linkerdijbeen fractuur in het St.-Ignatiusziekenhuis opgenomen. De bestuurder en de an dere Inzittende kregen lichte verwon dingen. De personenauto werd geheel ver nield, terwijl de vrachtauto zwaar werd beschadigd. Burgerlijke stand QOSTKAPELLE. Getrouwd: A. Corré, 25 jaar en L. Dekker, 21 Jaar. Overleden: E. de Visser. 81 jaar; M. P. van der Zanden, 66 jaar. AAGTEKERKE. Ondertrouwd: J. de Jager, 23 jaar en L. Boogaard, 25 jaar SEROOSKERKE (W.). Bevallen: W. Vogel—'level, z.: L. de Visser—Sturm, z.: P. de Dreu—Wattel, z.\ C. de Voogd—Wondergem, d.: T. Wattel— Schout, d.; Overleden: A. Maljaars, 67 jaar, e. van M. Klap. SINT-LAURENS. Bevallen: N. HarinckJoosse, z.: M. de Wolf—Louwerse. d.; M. MelseGeerse, z.; A. J. de Latervan Keulen, z.\ A A. PassenierKesseler, z. Overleden: M. Francke, 32 jaar, wed. van M. Boogaard: L. Davidse. 88 Jaar, wed. van J. v. d. Berge: J. C. Roose, 53 Jaar. Officiële publikatie VLISSINGEN. Verplichting tot het vegen van schoor stenen ter voorkoming van brandgevaar. B. en W. van Vlissingen vestigen de aan dacht op artikel 192 van de algemene po litieverordening luidende als volgt: „Gebruikers van woningen zijn verplicht te zorgen, dat de schoorstenen hunner wo ningen ingeval deze langer dan twee maanden van het afgelopen kalenderjaar zijn gebruikt, tenminste eenmaal ln het jaar zijn geveegd. De leider van een be drijf waarbij schoorstenen in gebruik zijn, waarin ten behoeve van de uit oefening van dat bedrijf gestookt wordt, is verplicht zorg te dragen, dat deze ten minste tweemaal per kalenderjaar zijn geveegd". Vlissingert, 30 september 1960. VAN ONZE ADVERTEERDERS H. Kamphuis opende vernieuwde winkel Vlissingen is weer een fraaie en mo derne zelfbedieningswinkel rijker. Dinsdagmiddag namelijk heeft de heer H. Kamphuis zijn verbouwd en uitgebreid levensmiddelenbedrijf aan de Paul Krugerstraat dat hij vijf jaar geleden daar opende offici eel aan het publiek getoond. De zaak is, in een maand tijds, in een fleurige, lichtgetinte winkel omge schapen. Artikelen van velerlei soorten staan overzichtelijk, groeps gewijs, gerangschikt en de clientèle kan zich gemakkelijk zelf bedienen van wijn tot worst en van tabak tot thee. Vele kennissen, klanten en re laties gaven dinsdag blijk .ran hun belangstelling voor de gemoderni seerde zaak. Vanzelfsprekend ont brak het de firma Kamphuis niet aan telicitaties en bloemen. Vanmor gen (woensdag) wordt de vernieuw de 2aak voor ret eerst opengesteld voor do verkoop: breldingsplannen naar G.S. gezonden, maar de goedkeuring laat nog steeds op zich wachten. Zo lang reeds dat gegadigden voor bouwvergunningen zich maar naar andere Zeeuwse kust- gemeenten hebben gewend. Burge meester Everaars verwacht boven dien dat uitvoering van de verschillen de plannen een grote bedrijvigheid in de gemeente zal scheppen waardoor de ontvolking zou kunnen worden af geremd. Torenflats De Oostburgse aannemer Verstraeten die bij de gemeente Nieuwvliet met zijn plannen voor de bouw van de to renflats kwani beoogde aanvankelijk het eerste bouwwerk voor het seizoen van 1961 te kunnen opleveren. De eerste van deze torenflats is reeds volgeboekt. Was men kort geleden van plan drie van deze flats op te trekken, dit getal is inmiddels reeds veranderd in vier. De flats zouden komen te liggen aan de verbindingsweg tussen de uitbrei dingsplannen westen oost, hetgeen be tekent dat de flats nog niet in deze nog steeds niet goedgekeurde plannen worden opgenomen. „Er moet op korte termijn Iets ge beuren. Nieuwvliet zou zich tn af zienbare tijd kunnen ontwikkelen tot één van de aardigste balplaat sen in Zeeland en we zouden op de verzoeken om bouwvergunnin gen kunnen ingaan", meent bur gemeester Everaars. Dat zou niet alleen de bungalows en de toren flats, maar ook de kampeerter reinen en een restaurant of motel kunnen inhouden. Er is nog een reden waarom burge meester Everaars zich teleurgesteld toont, namelijk de geringe activitei ten van de Commissie Samenwerking Kustgemeenten W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren. In november ontvingen de kustgemeenten een schrijven waarin door het provinciaal bestuur werd verzocht twee vertegenwoordigers voor de commissie aan te wijzen. Nieuwvliet benoemde de twee leden binnen enkele dagen, „maar daarna hebben we nooit meer iets van de commissie gehoord", aldus de burge meester. Terwijl het nieuwe zomerseizoen eigenlijk al weer nadert, wacht Nieuwvliet af. popelend van ongeduld om de grote plannen te kunnen ver wezenlijken. MIDDELBURG Vergadering Vrouwenbond P.v.d.A. Middelburg Afgelopen week belegde de afdeling Middelburg van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid in het ver enigingsgebouw de „Gouden Poorte" de eerste bijeenkomst in het nieuwe vergaderseizoen. Deze vergadering stond onder leiding van mevrouw Westerhout. die in haar openings woord het overlijden van de partij voorzitter Evert Vermeer memoreer de. Staande herdacht de vergadering hiei'na de overledene. Verder sprak de presidente in haar openingswoord de hoop uit, dat de leden in het nieu we seizoen hun beste krachten zullen geven voor de socialistische bewe- f^oorts werd meegedeeld, dat de Iees- clubs op 10 oktober weer beginnen. Op deze dag zal de leesclub onder leiding staan van mevrouw Van Duy- neMénsen. De volgende leesclub zal onder leiding van mevrouw Ham- v. d. Eist staan. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgehandeld hield de heer F. L. Maandag een lezing over oude mees ters in de schilderkunst, waarbij de heer Maandag gekleurde filmstroken van bekende schilderijen vertoonde. Lezing voor P.C.O.V. over kleuter- en lagere school Zaterdagmiddag hield mej. A. Vink uit Hilversum voor de afdeling Wal cheren van de protestants-christe lijke onderwijzersvereniging in de bovenzaal van het „Nederlands Kof fiehuis" te Middelburg een lezing over „De aanpassing kleuterschool- lagere school". Mej. Vink zei, dat de kleutex-school pas de laatste jaren echt in de be langstelling staat, dat onder meer sterk blijkt uit het feit, dat hospitan- ten van kweekscholen kleuterscholen bezoeken. Ook bracht mej. Vink de schoolrijpheid ter sprake. Veel fac toren spelen hierbij een rol, onder meer karakter, milieu, intellect en de sociale rijpheid, het los van moeder zijn en het opgenomen worden in de groep. Verder legde spreekster de nadruk op het grote verschil, dat er bestaat tussen kleuterschool en lage re school. In de kleuterschool leert 't kind min of meer in 'n speelinstel- ling. Op de lagere school wordt het in tegenstelling hiervan min of meer geconfronteerd met een taakinstel- ling. „Maar op de kleuterschool moet het kind op deze taakinstelling voor bereid worden", aldus mej. Vink. De ze voegde hieraan toe, dat de kleu terleidster de taak heeft om deze overgang van leer- naar taakinstel ling voor het kind gemakkelijk te maken. Bijvoorbeeld door het wen nen aan bepaalde opdrachten en het kind er ook aan houden. Nooit bang maken wat, zoals de inleidster con stateerde, de ouders nogals eens doen met de lagere school. Van groot belang noemde mej. Vink het, dat er contact is tussen kleuterschool en la gere school wat alleen ten voordele van het kind kan zijn. SEROOSKERKE (W.I Orgelconcert in Ned. herv. kerk Serooskerke (W.) Zaterdag 8 oktober a.s. zal in de Ned. herv. kerk te Serooskerke (W.) 's avonds om acht uur een orgelconcert worden gegeven. Het orgel zal be speeld worden door de organist van de Ned. herv. kerk te Serooskerke (W.), de heer Ar ie Joosse en de or ganist van de Johanneskerk te Vlis singen. de heer Jan Hekhuis Wzn. Het programma wordt geopend door Arie Joosse, die de volgende num mers ten gehore brengt: 1. Geeste lijke liederen, a. Neem Heer mijn beide handen; b. U bid ik aan o Macht der Liefde, Jan Zwart. 2. Pre ludium en Fuga in g kl. t., Joh. Seb. Bach; 3. Ach bleib mit deiner Gnade, Allein Gott in der Höh sei Ehr, Max Reger. 4. Choral mit Variationen „Meinen Jesum lass ich nicht", Jo- hann Gottfried Walther. 5. Suite Go- Ihiaue, a. Introduction Choral; b. Priere Notre-Dame, Léon Boëll- mann. Hierna speelt de Vlissingse or ganist Jan Hekhuis: 7. Canzonetta, Dietrich Buxtehude. 7. Twee koraal bewerkingen, a. Wachet auf, ruft uns die Stimme (uit Cant. 140); b. Wohl mir, dass ich Jesum habe (uit Cant. 147), Joh. Seb. Bach. 8. Drie canoni- sche koraalvoorspelen, a. Wat God doet dat is welgedaan; b. Jezus neemt de zondaars aan; c. Hoe blinkt g'o morgenster, Willem Mudde. 9. Koraalsuite (ps. 90, 47. 146 en Lof zang van Maria), Cor Kee. Aanwinsten van openbare leeszaal Vlissingen In de maand september werden uit geleend aan de openbare leeszaal en bibliotheek Vlissingen 3039 romans, 285 romans in vreemde talen en 996 studieboeken, in de jeugdleeszaal 3079 boeken (totaal 7399). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 508 mannen en 198 vrouwen, de jeugdleeszaal door 210 meisjes en 155 jongens (totaal 1071). Het boekenbezit van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de vol- gende nieuwe werken; Altendorf, 'n 'dyssee met z'n twee; Blake, De noodlottige zeereis; Böll, Biljarten om half tien; Bullett, Wittebrood en gemberbier; Collins, Bond Street; Crottet, Negri; Ferrier, Waren ze maar groot; Hartung. Piroschka; Van Praag, Marceline; Ross, Het jon getje in de grijze jas; Teirlinck, Mijn heer J. B. Serjanszoon; Tol, van den, Achter de dijken ligt de zee; Vander- schaege, Vergeef mij Kajafas; Veld huizen, De uil op de toren; Vestdijk, len; Rehmann, Illusionen; Rinser, Abenteuer der Tugend; Fitzgerald, This side of paradise; De Born, Schlo8s Felding; Green, Chaque hom- me dans sa nuit; Peyrefitte, Les clés de saint Pierre; Ortega y Gasset. Wat is filosofie?; Polderman, Yoga; Mees ter Eckehart, Een keur uit zijn wer ken; Drexler, Front der gekleurde rassen; Caskie.'The Tartan pimper nel; Wijnbeek, 80 jaar Oranje; Van Heusden, Den Helder, stad van mijn dromen; Van Praag, De tijger van Montmartre; Nolthenius, Duecento; Den Doolaard, Grieken zijn geen go den; Suasso de Lima de Prado, Vrou wen van ebbenhout; Packard, De sta- tuszoekers; Brongersma en Venema, Het witte hart van Nieuw-Guinea; Wentink, Nieuw-Guinea. schone slaapster, word wakker!; Schneider, Van nul tot oneindig; Bolin en Von Post, Flora in kleur; Strijbos, Waar de vogels fluiten; Yates. De jonge elektricien; Van Oordt, Wei-ken met touw; Spanier, It isn't all mink; De Vries, Dit is mijn eigen prentenboek; Hout, een veelzijdig materiaal; Green en Pollingér. Wat is dat voor een vliegtuig?; Silvester. Moderne dan sen voor iedereen; Key, Woonmoge- lijkheden en woningvormen; Klaas- sen, Kleuren in bedrijf en woning: Toro, Klimaat en stappen; Bulthuis, Johan Fabricius; Pillecijn, Stijn Streuvels; Wolff, Letterlust op Kip- perust. Advertentie Uw verkoudheid van neus, keel of borst.weg met V.A.W. verzorgde geslaagde feestavond Zaterdag hield de voetbalvereniging V.A.W. uit Vlissingen haar jaarlijkse feestavond in gebouw „De Zwaan" te Souburg. Na de opening dc#l- de voorzitter, word er door het cabarettrio „De Voltreffers" uit Vlissingen bestaande uit Nel Gilde, Ko de Vos en Ko Ke- meling een vlot cabaretprogramma geboden. Voor deze avond was dit gezelschap aangevuld met enkele gasten t.w. Piet de Leeuw, sneltekenaar, The Yellow Stone Calypso Band en het jeugdige accordeonduo Marijke en Ad de Priester. Vooral de jeugdige gasten oogstten veel succes. Verdere hoogtepunten in dit smaak vol en op goed peil staande program ma waren de goochelparodie van Ko Krukas en kleden-kleden, wat op voortreffelijke wijze door Nel Gilde en Ko de Vos werd gebracht. Zowel V.A.W. als „De Voltreffers" kunnen terugzien op een geslaagde avond, die met een gezellig bal besloten werd. Bijeenkomst N.C.G.B. Voor de afdeling Middelburg-Vlls- slngen van de Nederlandse Chr. Grafische Bedrijfsbond sprak maan dagavond in hotel „Suisse" te Mid delburg de boudspenningmeester, de heer W. Noomen uit Amsterdam, over het onderwerp: „Niet bij brood alleen". Spreker wees er op, dat in deze tijd van welvaart het gevaar bestaat dat het beginsel der chr. vakbewe ging, het gebod der liefde tot de naaste, teveel uit het oog wordt verloren. De gehele ontwikkeling van de christelijke vakbeweging door is het streven geweest samen werking tussen werkgevers en werk nemers, hetgeen vroeger door de moderne vakbeweging werd bestre den, maar thans algemeen als juist wordt aanvaard. Ook het sociale vraagstuk heeft een geestelijke achtergrond, hoewel nog altijd wordt bestreden, dateen christelijke vakbeweging nodig is, helaas ook van kerkelijke zijde. Tenslotte toonde de heer Noomen het recht van de christelijke vakbe weging aan, niet alleen in eigen land, maar in deze tijd van Interna tionale samenwerking ook over de landsgrenzen, opdat de christelijke visie op de problemen tot in Straatsburg, de hoofdstad van Euro pa, kan worden gehoord. Op deze boeiende inleiding volgde nog een gedachtenwisseling. Tot afgevaardigde naar de komende bondsvergadering op 4 november te Amsterdam werd de voorzitter, de heer J. Willeboordse, benoemd. VISMIJN VBEKE. 4 oktober. Aangevoerd; 3797 kg export garnalen 1.43—1.92: 1361 kg handelsgarna len 1.13—1.26; 92 Kg schar 38—63; 28 kg bot 25—56: 182 kg wijting 19—26; 161 kg tong 1.27—2.76': 91 kg rog 19—30; 26 kg paling 87—2.19: 5 kg tarbot 1.87: 13 kg kabeljauw 56—C3: 10 kg wulk 41: 20 kg krab 21: 3 kg visiever 6.01; 53 kg ongesor teerde vis 27—1.04. BEURSBERICHT MARKT GOES. 4 oktober. Granen, zaden er peulvruchten Tarwe, basis 17% vocht, boerensehoon af boerderij per 100 Kg f '0—f 29.90. Gerst, boerensehoon af boerderij per 100 kg f 23 f 28. Haver, boerenschoor af boerderij per 100 kg f 18—f 23.50 Kleine groene erwten, boerensehoon at boerderij per 100 kg t 20f 40. Schokkers, boerensehoon af boerderij per 100 kg f 36—f 40. Blauw- maanzaad, boerensehoon af boerderij per 100 kg f 80—f 100. Capucijners. boeren- schono af boerderij per 100 kg f 56—f 60. Bruine bonen, boerensehoon af boerderij per 100 kg f 50—f 70. Aardapelen. Bintje. 35 mm opw, binnen landse sortering per 100 kg f 7—f 8. Bin tje, 35 mm opw, export sortering per 100 kg f 750f 8. Alpha. 35 mm opw, per 100 kg f 6l Deze prijzen geiden voor leve ring aan de sorteerinrlchtlng. sorteerkos- ten voor rekening van koper De prijs van voederaardappelen bccroeg f l—f 1.75 per 100 kg. Uien. Uien noteerden t 3—f 4 per 100 kg. onafgestaart en geleverd aan de sor- teerinrichting. Stro. Gerstestro t 40—f 5C per ton, ge perst af bedrijf. Tarwestro f 45—f 50 per ton. idem: Erwtenstro f 45f 50 per ton, idem; Schokkerstro f 42 50f 47.50 per ton, idem Haveretro f 37 50f 40 per ton, idem; Br. bonenstro f 35 per ton. Idem. Vlas. Ongerepeld vlas, goede kwaliteit af boerdreij 20—24 cent per kg, afwijken de kwaliteit 10—20 cent per kg. Gere peld vlas, goede kwaliteit af boerderij 2027 cent per kg. afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Film voor lagere scholen op „Dierendag 1960" Tet gelegenheid van dierendag 1960 gaf de Nederlandse vereniging voor dierenbescherming, afdeling „Zee land zuid" een filmvoorstelling voor de lagere scholen in Vlissingen. On geveer 900 schoolkinderen hebben van enkele aardige filmpjes over het dierenleven in de vrije natuur geno ten. De. dierenbescherming „Zeeland zuid" gaf deze voorstellingen om via de kinaeren, de ouders aan te sporen lid te worden van de dierenbescher ming en om zodoende gelden bijeen te krijgen voor de bouw van een nieuw asiel. Operationeel bezoek van Franse mijnenveger Voor een operationeel bezoek zal de Franse zeemijnenveger „Bir Ha- cheim" vanavond en morgenavond in de haven van Vlissingen liggen. Het ruim 700 ton metende vaartuig dat tevoren reeds Amsterdam en Hoek van Holland heeft aangedaan, telt 38 bemanningsleden. Overdag zal de „Bir Hacheim" voor oefen doeleinden buitengaats vertoeven. AANMELDINGEN BROODNODIG Wet noodwachtplicht vaak verkeerd begrepen „Georganiseerde zelfbescherming" is een term uit B.B.-kringen. Vakjar gon, zo wordt meestal gedacht. Toch verdient het begrip een ruime re bekendheid dan hét in werkelijk heid bezit. Het gaat namelijk on een onderdeel van de Bescherming Be volking, waar vrijwilligers nog steeds hartelijk welkom zijn. Of lie ver gezegd: broodnodig! Ook Vlissingen kampt nog steeds met een onderbezetting van „blok- ploegen nieuwe stijl" en het in voeren van de wet op de noodwacht plicht heeft ook daar de „toeloop" voor de vrijwillige B.B.-diensten eer der geremd dan bevorderd. IN JUNI 1961 Geen contactavonden in komende winter De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Veehandelaren kwam in café „l'Ambassadeur" te Oostburg in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer C. Noordhoek uit St.-Philipsland heette in het bij zonder welkom de heer K. W. ten Dam uit YVierden, algemeen bonds voorzitter, en de heer C. Lappain uit Den Haag, bondspropagandist. Vooral het uitgebreide jaarverslag van de secretaris, de heer A. M. Zuid- weg uit Krabbendijke, waarin het wel en wee van de afdeling gedurende het afgelopen jaar was vastgelegd, had de aandacht van het kleine aantal aanwezige leden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren C. Noordhoek uit St.-Philipsland en J. L. D'Hoore uit Sluis herkozen. De heer K. W. ten Dam werd door de afdeling weer kandidaat gesteld voor het bondsvoorzitterschap, terwijl de heren C. Noordhoek en A. M. Zuid- weg weer voor een jaar hun functie als hoofdbestuurslid resp. plaatsver vangend hoofdbestuurslid zullen be kleden. Als afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde naar de algemene ledenvergadering van de bond werden aangewezen: voor de rundveehandel de heer J. L. D'Hoore uit Sluis (plv. C. v. d. Maas), voor de kalverenhan- del de heer A. de Pagter uit Middel burg (plv. P. J. van Ooteghem) en voor de schapenhandel de héér A. M. Zuidweg (plv. A. de Pagter). CONGRES Nadat de begroting voor 1960 was goedgekeurd, deed de bondspropagan dist enkele belangrijke mededelingen over hei op 28 en 29 juni 1961 te Vlis singen le nouden bondscongres. waar bij de afdeling Zeeland als gastvrouw zal optreden. Als plaats waar de jaarvergadering van de afdeling in 1961 zal worden gehouden, werd Mid delburg aangewezen. Besloten werd in het komende winterseizoen geen contactavonden te organiseren, in verband met het feit, dat de afdeling de organisatie van het bondscongres heeft te verzorgen, hetgeen altijd extra kosten met zich meebrengt. Hierna nam de bondsvoorzitter Ten Dam het woord, die in zijn zeer inte ressante inleiding aandacht schonk aan de stand van zaken ten aanzien van de bestrijding van abortus Bang. Hij wees de aanwezigen op de bete kenis, die de Europese Economische Gemoenschap (E.E.G.) en de pas ver schenen landbouwvoorstellen van de Europese commissie voor de handel hebben De rondvraag bracht nog en kele vragen aangaande de transport verzekering naar voren, waarna dc voorzitter deze vergadering sloot. Die Bescherming Bevolking rooit het nu wel. Je wordt immers op geroepen voor deze semi-militaire instelling. De mannen, die ze tekort komen worden toch auto matisch aangevuld". Dit soort opmerkingen krijgt het plaats vervangend hoofd van de Vlis singse B.B., de heer J. P. van der Leelie nogal eens te horen. Zijn reactie is dan dat er over dit on derwerp maar al te veel wordt gegeneraliseerd. Inderdaad, waar het gaat om de overheidsdiensten heeft men nu geen wervingsproblemen meer. Het personeel van bijvoorbeeld de over- heidsbrandweer in Vlissingen is dank zij de wet op de noodwachtplicht volledig bemand. De vrijwilligers, die in deze diensten een functie be kleden, hebben hulp gekregen van dienstplichtigen, die voor toetre ding zijn aangewezen. Maar met de georganiseerde zelfbe scherming staat het even anders. De bevolking in een noodtoestand met raad en daad terzijde staan. Helpen om paniek te voorkomen. Voorlich ting; geven over de maatregelen, die de individuele burgers kunnen ne men in geval van een atoomoorlog. Dat zijn zo enkele van de taken, die de ingedeelden bij een blokploeg krijgen toegewezen. En de eisen Ouder zijn dan zestien jaar, meer niet Niet voldoende Per wijk (Vlissingen telt twee wij ken van 15.000 Inwoners) geeft de organisatie van de B.B. een aantal van 20 É.H.B.O.-crs aan, mannen die :erste hulp verlenen in oorlogs tijd. Verder moeten er officieel twintig leden van een algemene hulpvërleningsploeg zijn. En juist van deze categorie B.B.-ers zijn er in Vlissingen niet genoeg. Aan rijd vergt het lidmaatschai van een dergelijke ploeg aanvankelijk enige lesavonden. Wanneer de ploeg leden eenmaal volleerd zijn, worden zij alleen nog maar eens per maand voor een oefening opgeroepen. Aanstaande vrijdag geeft de B.B Vlissingen voor de overheids- brandweermannen een filmavond in het A.N.M.B.-gebouw aan de Dr. Stavermanstraat. Daar krij gen de brandweerlieden theorie lessen. Maar met dez-e interne voorlichting aan de ingedeelden eindigt de taak van de BH. niet. Ook de Individuele burger moet in een eventuele oorlog zijn weetje weten, Daarbij kunnen de vrijwil ligers voor do individuele zelfbe scherming een flink handje hel pen.... ROTTERDAMSE VEEMARKT 4 oktober. Aanvoer ln totaal 3289 dieren. Weektotaal 3539. Vette koeien en ossen 325. Gebruiksvee 1159. Vette kalveren 627 Graskalveren 347. Nuchtere kalveren 318. Varkens 13. Lopers 40. Biggen 54. Paarden 81. Veulens 25. Schapen of lam meren 263. Bokken of geiten 37 Prijs ln cents per kg. Vette itoelen le kw 300—320. 260—295. 250—260. Vette kal veren le kw. 230-300. 2e kw. 240—280. 3e kw 220—240. Slaehtpaarden le kw. 245. 2e kw. 220, 3e kw 190. PrtJs ln guldens per 6tuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 44 0 340 340 Nuchtere kalveren 05 65 55 Exportvarkens lopers 98 82 60 Biggen 50 40 35 Veulens 475 375 275 Schapen 115 100 80 Lammeren 115 100 80 Melkkoeien 1250 1125 925 Vare koeien 840 740 640 Vaarzen »3i> 700 600 Pinken 575 475 400 Vette koeien aanvoer even minder, han del traag, prijzen vooral niet hoger Vette kalveren aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen niet hoger. Graskalve ren aanvoer iets minder, handel redelijk, goed prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer gewoon, handel stug. prijzen staande. Exportvarkens, lopers aanvoer kleiner, handel stil, prijzen stabiel. Big gen aanvoer kleiner, handel stil. prijzen stabiel. Slaehtpaarden aanvoer tets klei ner. handel stroef, prijzen wat gedrukt. Veulens aanvoer matig, handel flauw, prijzen ongewijzigd Schapen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen Iets gedrukt. Kalfkoelen aanvoer tamelijk, handel Iets levendiger, ruim prijshoudend. Melkkoeien aanvoer tamelijk, handel Iets levendiger, ruim prijshoudend. Vare koeien aanvoer als vorige week. handel matig, prijzen onveranderd. Vaarzen aan voer gewoon, handel kalm. prijzen on gewijzigd. Pinken aanvoer gewoon, han del kalm, prijzen ongewijzigd. VEILING GOF.S. 4 oktober. Coxs Orange Pippin KL. I 83- 90 52, 80-85 51. 75-80 54. 70-75 54—55. 6.3- 70 51—52, 60-65 44. 55-60 32. II D 9 KL. II 75-80 44. 70-75 50, 65-70 46. 60-65 38. Goud renet KL. I 35-95 29. 75-85 25—26. 65-75 19. U D 12. Sterappel KL. I 75-85 39. 65-75 32. 55-65 22, II D 8.50 Glorie van Holland KL. I 85-95 28—29. 75-85 28. 65-75 21—22, II D 12. Brantley's Seedling KL. n 80-90 16, 70-80 12, II D H 'grot 8.60—8.80. fijn 7.50—7.80, kroet 7.50 Allir.glon Pippin KL. 1 70-80 23, 60-70 19. tl D 8 50. Conference KL. I 65-75 46, 55-65 34—36. II D 12. KL. II 65-75 43. 55-05 34. II D 11- Br. Alex. Lucas KL. I 85-95 47, 75-85 58, 65-75 52. H D 10. St. Remy KL. I 85-95 12. 75-85 12—14. 65- 75 12, n D 9.50. N. Poiteau KL. I 75-85 13. 63-75 12, 55-65 7.50, II D d. Goudrenet val 10, kroet 8. Coxs Orange Pippin kroet 6.50—10. Div. appels kroet 6.50. Jonathan val 5. Comtesse de Paris en Br. Alex. Lu cas val 6. Doyenne du Cornice val 7. Gieser Wildeman val 9.50 Dubb. pr bo nen II 52—53, II 42. Bramen II 58, afw. 43. Gewone velling: Coxs Orange Pippin grof 22—37. fjjn 13—21. Glorie van Holand grot 16—22, fijn 8—12. Sterappel grof 22, fijn 8—12. Goudrenet grof 16--19. fijn 11 Al- lington Pippin grof 16. Legipont grof 9—24. fijn 8. Conference grof 14—26. fijn 11—16. Doyenne du Cornice KL. I 80-35 65—71, 75-80 74—81, 70-75 73—81. 65-70 63 —73, n D 47—50. KL. U 80-85 66, 75-80 '7—68, 70-75 69—72, grof 37—62, fijn 15— 51. Br. Alex. Lucas grof 22, fijn 12. St. Remy grof 7—9, fijn 7. Bramen per doos II 17—20. Black Alicante I 141, II 129—142. VEILING KAPKLLE. 4 oktober. Glorie van Bolland 1 75-85 27.30, 1 65-75 20.55—20.90, 2 D 8V2-H. 3 grof 17. 3 fijn 7%. Goudrenet l 85-95 29.30 —29 80, 1 75-85 26.10—26 50. 1 65-75 18.80— 19.10. 2 75-85 22. 2 65-75 15 2 D 11. 3 grol 15.70—16.40, 3 fijn 11. Coxs Orange Pip pin 1 85-90 46. 1 80-85 49. I 75-80 52—53. 1 70-75 54—60. 1 ^5-70 51. 60-65 43—45. 1 55-60 31. 2 80-85 41. 2 75-80 43. 2 70-75 47. 2 65-70 40. 2 60-65 32. 2 55-60 27. 2 D 8Va, 3 grof 28. 3 fijn 5»ï. Brarr.ley Seedling 1 90-100 18.'l 80-90 17—18. 1 70-80 12. 2 90- 80 16. 2 70-80 11. 2 D 7*.<!. grof 8',i>. 3 fijn 7. Trans, de Croncels 2 85-95 17. 2 75-85 18. 2 65-75 17. 2 D 10. 3 grof 14, 3 fijn 7 ',4. Sterappel 1 65-75 39. 1 55-65 27, 2 D 10, 3 grof 16, 3 fijn doordraai. Notarisap pel 1 85-95 14. 1 75-85 16, 1 65-75 14, 3 grof 11. 3 fijn 7»/z. Rode Goudrenet 2 75-85 21, 2 65-75 15. Doyenne du Cornice 1 80-85 67. 1 75-80 79, 1 70-75 80, 1 65-70 73. 2 80-85 64. 2 75-80 72, 2 70-15 72, 2 65-70 6b. 2 D 53, 3 grof 51, 3 fijn 18. Saint Remy 1 85-95 Il ls. 1 75-85 10. 2 65-75 10. 2 D 8 Va. 3 grof 8*,^. 3 fijn doordraai. Br. Alex. Lucas 1 85-95 48, 1 75-85 56. 1 65-75 50. 2 85-95 40. 2 75-85 45, 2 65-75 39. 2 D 10. 3 grof 14. 3 fijn doordraai. Conference 1 65-75 43, 1 55-65 37. 2 65-75 47. 2 55-65 38.10. 2 D 9— 11, 3 grof 20—23. 3 rijn 7.70—8.60. Nov. Poiteau 1 75-85 14. 1 65-75 13. 1 55-65 7. 2 65-75 92 55-65 6. 3 erof 6, 2 D en 3 fijn doordraai. Conference rijp 2 65-75 32, 2 55-65 24. Pondspeer 1 75-85 9. 1 65-75 8(i. 3 grof SM. Kroetapelen geplukt 6. val wit 6',i. val rond 3'.:. val Goudrenet 11, val Sterapel, val peren en kroet peren door draai. Bramen industrie 2 53. afw. 43. Dubb. pr. bonen 2 50. afw 39. Noten per stuk 1 2ZVs, 2 1V>. Bram enper doos 2 25—27, 1 30. VEILING KRABBENDIJKE. 4 oktober. Coxa Orange Pippin I 85-90 45, 80-85 47—52. 75-80 51—59. 70-75 52—62, 05- 70 48—56, 60-05 4318. 55 60 32, 80-85 43, 75-80 45. 70-75 48. 65-70 38. 60-05 33—34. 55-60 27—29. II D 8. III grof 13—84. Ill fijn 5—23, kr. 324. Glorie van Holland I 85-95 27. 75-85 27. 05-75 20. II 85-95 23, 75-85 25. 65-75 18. II D 10-13. Ill grof 14— 17.60, 111 fijn 10, kr. 3—8. Goudrenet I 85- 95 30, 75-85 27, 65-75 20. James Grieve 1 75-80 41. 70-75 44. 65-70 39. II D 26. IH grof 30. II fijn 18. Sterappel 1 65-75 37, 55-65 24. Laxton Superbe 1 60-70 23. LI D 8. Lombarts Calville 111 grol 8. kr. 3. Dub bele pr. bonen I 56. II 41—51. Doyenne du Cornice I 85-90 68, 80-85 73. 75-80 7». 70- 75 82, 65-70 73—74. tl 80-85 63. 75-80 69. 70- 75 69—71, 65-70 64. U D 5b. III grof 45— 63. IH fijn 40—46. kr. 18—20. Conference I 55-65 35. II 65-75 43. 55-65 24. II D 12. III grot 16, UI fijn 7. Beurré Alex. Lucas I 80-85 47. 75-80 43. 70-75 50. 65-70 46. II D 9. Ill grot 17. Legipont l 75-85 42. 65-75 42. 5-65 29. Ill grof 19. kl 16. Verpakt fruit: James Grieve I 85-90 46, 80-85 51, 75-80 50. VEILING SINT.-ANNALAND. Uien grot 5.70. middel 6.25, drielingen 8.61, picklers 23.75. Aanvoer 40 ton. Blntjea 8.98—8.50. Eigenheimers 12.63—13. Aanvoer 20 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15