Verkorting mondelinge examens van gymnasia, lycea en h.b.s. en mm GOEDE PERSPECTIEVEN DOOR PROMOTIE VOOR 2E-KLASSERS H,T oren, 3ieix EEN NIEUWE P.Z.C,STRIP uit de ETHER 10 PROV1NGIALB ZEEUWSE GO GRANT DINSDAG 4 OKTOBER 1960 Eisen blijven ongewijzigd Wijziging nodig door tekort aan examinatoren en gecommitteerden (Van onze parlementaire redacteur). De leerlingen van gymnasia, lycea en hogere burgerscholen, die in 1961 voor hun eindexamen staan, kunnen erop rekenen, dat het mondeling ge deelte van dit examen korter zal duren dan dat van hun vrienden en vriendinnen die dit examen al achter de rug hebben. Dat wil echter niet zeggen, dat het examen lichter is geworden; zij zullen aan de eisen moeten blijven voldoen, die altijd gegolden hebben. De verkorting van het mon deling gedeelte van het eindexamen is alleen noodzakelijk geworden door dat niet voldoende examinatoren en gecommitteerden meer beschikbaar zijn. Het aantal examinandi loopt namelijk geregeld op. Thans zijn de koninklijke verschenen, waarin de gewijzigde eïndexamenregeling is vastgelegd. De verkorting van de examenperiode zal voor de gymnasia en de lycea verkre gen worden door: Voor de oude talen de helft van de a-kadidaten mondeling te examine ren in proza, de andere helft in poë zie (bekorting van 40 minuten per kandidaat), de helft van de b-kandi- daten in de Griekse, de andere helft in de Latijnse taal (bekorting van 20 minuten per kandidaat). De beide mondelinge examens in de geschiedenis samen te voegen tot één mondeling examen van 20 minu ten bekorting van 10 minuten per kandidaat). Voor de wiskunde de helft van de a-kandidaten mondeling te examine ren in het ene van de beide voor hen geldende onderdelen, de andere helft in het andere onderdeel (bekorting van 20 minuten per kandidaat). Voor de wiskunde voor de b-kandi- daten één mondeling examen voor de drie onderdelen af te nemen, met een tijdsduur van 40 minuten (bekor ting van 2-5 minuten per kandidaat). De natuurkunde en de scheikunde voor de b-kandidaten schriftelijk te examineren, waardoor het mondeling examen kan worden beperkt tot 20 minuten voor elk van deze vakken (bekorting van 20 minuten per kan didaat). Als eindcijfer voor de natuurlijke historie te laten gelden het gemid delde van de rapportcijfers, in het laatste schooljaar behaald (bekor ting van 30 minuten per kandidaat). Voor de a-kandidaten wordt hïei- door het examen gebracht van 12 uur schriftelijk en 3 uur 10 minuten mondeling op 12 uur schriftelijk en 1 uur 40 minuten mondeling; voor de b-kandidaten van 16 uur schriftelijk en 3 uur 45 minuten mondeling op 22 uur 30 minuten schriftelijk en 2 uur mondeling (met de mogelijkheid van vrijstellingen voor het mondeling examen in de wiskunde, de natuur kunde en de scheikunde tot een ma ximum van 1 uur en 20 minuten). Dat voortaan het toevalligheidsele- menl een iets grotere rol kan spelen, is niet uit het oog verloren. De rege ling voor de vaststelling van de uit slag van liet examen is dan ook zo ingericht, dat een aanzienlijk ruime re compensatiemogelijkheid tussen de cijfers voor de verschillende vak ken onderling ontstaat dan thans het geval is. Voor het niet-geëxami- neerde vak Grieks of Latijn voor de b-kandidaten zal bovendien het ge middelde van de rapportcijfers van het laatste schooljaar als eindcijfer meetellen. Het voorschrift is opgenomen, dat in geval van twijfel omtrent de juist heid van de uitslag van het monde ling examen in een vak of onderdeel de gecommitteerden een nieuw mon deling examen kunnen opleggen. Ook van de examinator kan het voor stel daartoe uitgaan. H.b.s.'en Voor de h.b.s.-a zai de verkorting van de examenperiode worden bereikt door: Slechts in twee van de drie vreem de talen een mondeling examen van 20 minuten af te nemen, en wel zo. dat daarbij het Frans, het Engels en het Duits gelijkelijk tot hun recht komen. De helft der kandidaten te exami neren in de aardrijkskunde, de helft in de geschiedenis (20 minuten). Voor de staatsinrichting het ge middelde van de rapportcijfers, in het laatste schooljaar behaald, als eind cijfer te laten gelden. Wat het vak staatsinrichting betreft, zal de nieuwe regeling weinig veran- NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, gesterkt door de Genade midde len der H. Kerk. mijn lieve zuster MARIA CORNELIA DE GRAAFF op de leeftijd van 79 jaar. Vlissingen. 3 okt. 1960. Koudekerkseweg 75. De Gezongen Uitvaart dienst zal plaatsheb ben donderdag 6 okto ber te 10 uur in de OL.V. Kerk, waarna de begrafenis op het R.-K. kerkhof te Vlis singen. De overledene ligt op gebaard in een der rouwkamers van het St.-Josephziekenhuis. Liever geen bezoek. i rapportcijfe laatste schooljaar werd dit vak nog slechts weinig geëxamineerd. Voor het niet geëxamineerde vak aardrijkskunde of geschiedenis zal het gemiddelde van de rapportcijfers van het laatste schooljaar als eind cijfer meetellen. Voor de h.b.s.-b zal de verkorting worden verkregen door: Voor de wiskunde één mondeling examen voor de drie onderdelen af te' nemen, met een tijdsduur van 40 mi nuten. De mechanica te examineren bij de natuurkunde. Als eindcijfer voor plant- en dier kunde te laten gelden het gemiddelde van de rapportcijfers, in het laatste schooljaar behaald. Slechts in een van de drie vreemde talen een mondeling examen af te nemen en wel zo, dat daarbij het Frans, het Engels en het Duits gelij kelijk tot him recht komen. Voor de staathuishoudkunde, de aardrijkskunde en de geschiedenis, die ten gevolge van de ruime moge lijkheid van vrijstellingen op grond van voldoende rapportcijfers nog slechts weinig werden geëxamineerd, zal, evenals voor de plant- en dier kunde, het gemiddelde rapportcijfer als eindcijfer gelden. De mechanica, die dus in 1961 voor het eerst bij de natuurkunde wordt geëxamineerd, kan in het schooljaar 1960-1961 als afzonderlijk leervak op de lesrooster van de hogere burger school gehandhaafd blijven. Voor de kandidaten van de hogere burgerscliool-a wordt door de voor genomen wijziging het mondeling examen gebracht op 2 uur, voor de kandidaten van de hogere burger- sehool-b eveneens op 2 uur (met de mogelijkheid van vrijstellingen voor de wiskunde, de natuurkunde en me chanica en de scheikunde tot een maximum van 1 uur en 20 minuten). Tijdige waarschuwing Evenals voor de gymnasia maakt voor het eindexamen van de hogere burgerscholen de gecommitteerde de keus in welk vak geëxamineerd zal worden. Doorgaans zal de kandidaat ongeveer vier weken vóór zijn mon deling examen te horen krijgen in welk vak, in welke taal hij onder vraagd zal worden. De wijzigingen betreffen de school examens. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft een aanpassing van de staatsexamen^ aan de nieuwe regeling in overwe ging. Er is geen sprake van een ma teriële vernieuwing van de examens. Misschien zal in de memorie van ant woord op het wetsontwerp, dat het voortgezet onderwijs regelt, het een en ander worden meegedeeld over de verlichting van de examens. (Advertentie) j Alleen de CO-OP I geeft U DIVIDEND! In do praktijk komt het er dus op neer. dat de kampioen zeker is van promotie naar de eerste klas en dat de nummers twee 50 kans maken om een plaatsje in die eerste klas te bereiken. Voor de derdeklassers geldt, dat alle kampioenen automatisch promo veren en van de 4 vierdeklas- kampioenen gaan er 3 over. Zonder enige twijfel zal deze ver hoogde promotiekans de komende competitiestrijd bijzonder aantrekke lijk kunnen maken. ZESTIEN NIEUWE 1E-KLASSERS De promotie- en degradatieregeling in liet zoudag-amateurvoetbal voor het seizoen 19601961, zoals die in de officiële mededelingen van de K.N.V.B. is bekend gemaakt, opent vooral voor de tweedeklassers aantrekkelijke vooruitzichten. Er blijkt niet alleen uit, dat de nummers laatst van de eerste klas A, B, C en D automatisch degraderen naar de tweede klas. maar dat niet minder dan 16 nieuwe eersteklassers het totaal aantal niet 12 ploegen zal vermeerderen. Deze massale promotie is niet gelijkelijk over alle districten verdeeld. Uit district West I, Noord, Zuid I en Zuid II promoveren 3 elftallen, omdat niet alleen de kampioenen Aan de daaronder ressorterende tweede klassen A en B automatisch promoveren, maar ook de nummers twee van de klassen A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de eerste klas. Voor de districten West II en Oost is de situatie iets ongunstiger, omdat allealle districten verdeeld. Uit district naar de eerste klas zullen promoveren. Massa-promotie ook van belang voor derdeklas Wat betreft de degradatie geldt voor de tweede klassen, voor alle distric ten, dat de nummers laatst automa tisch naar de derde klas gaan. Het is vanzelfsprekend, dat de massa-pro motie van tweedeklassers zijn weer slag vindt bij de derdeklassers, zij het in verband met het pyrami- daalsysteem, waaruit de K.N.V.B.- competities zijn opgebouwd in heel wat mindere mate. Was het vorige seizoen zo. dat voor wat betreft Zuid I de vier derde klas kampioenen om twee plaatsen in de tweede klas speelden, ditmaal is de promotiekans verdubbeld, omdat alle derde klaskampioenen automatisch promoveren naar de tweede klas. De nummers laatst degraderen automa tisch naar de vierde klas. Nog min der kunnen de vierdeklassers van deze doorstroming profiteren, omdat in plaats van de gebruikelijke 50 kans er ditmaal 75 promotiekans uit de bus is gekomen. De kampioenen van de vierde klasse A, B, C en D spelen namelijk in één groep een gehele competitie om drie plaatsen in de derde klas en dat geldt ook voor de vierde klassen E, F, G en H. Vorig jaar kregen slechts twee clubs een promotiekans. De nummers laatst degraderen naar de respectievelijke afdelingen. De promotie van de afdelingen Noord-Brabant en Zeeland naar de vierde klas K.N.V.B. wordt geregeld in overleg met het sectiebestuur af delingen. Reserves Wat de reserve klassen betreft, de gradeert nummer laatst van de re serve eei'ste klas automatisch naar de reserve tweede klas, terwijl de kampioenen van de reserve tweede klas A en B een gehele competitie spelen om één plaats in de reserve eerste klas. De nummers laatst van de reserve tweede klas A en B degra deren automatisch naar de reserve derde klas. De kampioen van de reserve derde klas A, B en C spelen in één groep om twee plaatsen in de reserve twee de klas, terwijl in deze klas geen de gradatie zal plaatsvinden. Ook hier wordt de promotie van de afdelingen Noord-Brabant en Zee land naar de reserve derde klas van de K.N.V.B. geregeld in overleg met het sectiebestuur afdelingen. (Advertentie} HITCHCOCK w»-" W„t bieden °°r Mmsfer RADIO en ACTUEEL. SENSATIONEEL. EMOTIONEEL 'N BOF, ALS U HET TE PAKKEN KRIJGT Man doodgeschopt In de nacht van zondag op maandag heeft de politie te Arnhem de 20-ja- rige schilder R. G. uit Rheden ge arresteerd. Hij wordt er van ver dacht de hand to hebben gehad in het overlijden van de 57-jarige stu- cador L. F. uit Rhenen. Het stoffe lijk overschot van F. werd in de nacht aangetroffen aan Onderlangs te Arnhem. Het hoofd van het slachtoffer was verminkt. Kort na de ontdekking kon G. worden aan gehouden. G. verklaarde met de verslagens moeilijkheden te hebben gekregen en hem tegen het hoofd te hebben geschopt. Hij meende toen, dat de man. reeds was overleden. Korte tijd daarna is hij teruggekomen om na te gaan of zijn slachtoffer geld bij zich had. Aangezien hij bij terug keer niet de zekerheid had, dat de man dood was, heeft hij zijn lugu ber werk voortgezet. De verslagene was vader van een groot gezin. KERKNIEUWS Ds. J. C. Fontein te Breda overleden In de ouderdom van vijfentachtig jaar is vorige week zaterdag te Bre da plotseling overleden ds. J. C. Fon tein, emeritus predikant van de Ne derlandse Hervormde Kerk. Ds. Johannes Carel Fontein werd op 18 september 1875 te Leiden geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gym nasium in zijn geboortestad, waar hij verder ook nog aan de rijksuniversi teit studeerde. Nadat de heer Fontein in 1901 door het provinciaal kerkbe stuur van Overijsel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 6 april van het daaropvolgend jaar (1902) door zijn zwager, wijlen ds. P. J. Couvée, bevestigd als predi kant van de hervormde gemeente van Rïlland-Bath in de classis Goes. ,In deze zijn eerste gemeente, welke toen vele jaren vacant was geweest, heeft ds. Fontein veel geestelijk op bouwend werk verricht. Op 21 april 1912 verwisselde de thans overledene de gemeente van Rilland-Bath met die van Hurwenen in de classis Bom mel, vanwaar hij op 13 maart 1931 naar die van Chaam in de classis Breda vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende ds. Fontein tot 1 januari 1944, toen hem na bijna tweeënveertig volbrachte dienstjaren op ruim achtenzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. Fontein nog tot 30 september 1945 te Chaam werk zaam als hulpprediker. Daarna ves tigde hij zich metterwoon te Breda. Ds. Fontein had bijzondere belang stelling voor het jeugdwerk en daar naast heeft hij zich ook veel bewo gen op het terrein van de zending, van „Kinderzorg" en op dat van het Nederlands Bijbelgenootschap. Zijn stoffelijk overschot zal woens dagmiddag 5 oktober oni half drie worden bijgezet op de hervormde be graafplaats te Chaam. f Advertentie) Vergelijken U kiest de CO-OP! Dodelijk ongeval bij autoracewedstrij den Bij de autoracewedstrijden te Bat- hurst deed zich afgelopen weekend 'n ongeluk met dodelijke afloop voor. De Australiër Reg Smith verloor in een bocht door een plotselinge wind stoot de macht over het stuur van zijn Porsche, waardoor hij met een vaart van meer dan 120 kilometer te gen een boom reed. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* sennjven VANDAAG Televisie De N.C.R.V. komt vanavond met een film over biljartkunstenaars. Daarna om tien voor negen, een documentai re speelfilm over het leven van Flo rence Nightingale, de verpleegster die de stoot heeft gegeven tot de op richting van het internationale Rode Kruis, in het midden van de vorige eeuw ging zij als verpleegster naai de Krim, waar «toen een oorlog woed de en waar zij ontdekte hoe schamel de gewonden werden verzorgd. Na die oorlog heeft zij haar strijd voor betere medische behandeling voor soldaten voortgezet. Haar verdien- T.V. wijzigt uitzending van weeroverzicht De N.T.S. heelt in overleg met het K.N.M.I. besloten een wijziging te brengen in de uitzenddagen van liet weeroverzicht in het N.T.S.-journaal. In verband met de omstandgiheid dat het N.T.S.-journaal met ingang van gisteren vijf uitzendingen plus een weekoverzicht verzorgt, is besloten het weeroverzicht voorlopig uit te zenden op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag. Men hoopt hiermede tevens tegemoet te komen aan de door vele kijkers geuite wens tot uit zending van een weeroverzicht op vrijdagavond in verband met het ko mende weekeinde. Mr. Wagenaar volgt bij K.R.O. Toon Rammelt op Het bestuur van de K.K.O. heeft be sloten in de vacature van program ma-chef van de K.R.O.-radio, ont staan door het vertrek van de heer A. Rammelt, te voorzien door de be noeming van mr. W. J. A. Wagenaar, thans plaatsvervangend programma' chef van de K.R.O. De heer Wage naar is sinds 19S5 aan de omroep verbonden. Het K.R.O.-bestuur heeft voorts be sloten tot de aanstelling van een ad junct-directeur, die de directie zal bijstaan bij de interne leiding van het omroepbedrijf. In deze functie is benoemd mr. L. B. Wüst, thans poli tiek redacteur van „De Tijd-Maas- bode". sten werden tenslotte in 1907 er kend, toen zij het kruis van verdien ste ontving van koning Edward VII. Zij was de eerste vrouw, die deze onderscheiding kreeg. In 1910 stierf Florence Nightingale op 90-jarige leeftijd. De Vlaamse televisie neemt het spel „Venus im Licht" van Christopher Fry van de West- duitse T.V. over. Eraan vooraf gaat om half negen een Italiaanse film „Guendalina" met o.a. Jac queline Sassard en Kaf Vallone. Radio De K.R.O. komt vanavond om half negen met de eerste les in democra tie voor de microfoon in de serie „Avondcollege". Over de andere zender kan men om 10 over 7 in de reeks „Zwerftoch ten door operaland" van de AVRO luisteren naar fragmenten van „Por- gy and Bess" van Gershwin ter her innering aan het feit, dat deze opera op 30 september 1935 in première ging. Om vijf over acht de eerste uitzending in dit seizoen van gas- tenavond met Ageeth Scherphuis als gastvrouw. (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND! Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND! jm jAUujüw&H***3 Baron Bluf Zoals in het winterprogram van de P.Z.C. werd aangekon digd, zullen twee nieuwe strip verhalen worden gepubliceerd. Het eerste, verhaal van Holle Pinkel, het konijn, loopt reeds en hel heeft ook de volle aan dacht van de jeugd en van ouderen. Donderdag a.s. vangen wij aan met de publikatie van de twee de nieuwe strip: „Baron Bluff". De publikatie van de strip „Stikkeltje en Nienke" zal nu worden beëindigd. Het verhaal van Baron Bluff is sterk humoristisch. Een enkel verroest kanon, dat slot Bluf- fenberg nog bezit, herinnert aan de roemruchte en woelige tijden, die de voorouders van baron Bluff hebben gekend. Maar die tijden zijn voorbij; dat wil zeggen, de roemruchte, want de woelige tijden zijn voor de huidige baron nog overgebleven. Nu moet wel ge zegd worden, dat de baron zelf de woelingen veroorzaakt door de fanatieke wijze, waar op hij zijn fantastische plan nen en uitvindingen tracht te verwezenlijken. Het uitvinden zit baron Bluff nu eenmaal in het bloed. Hij vond de vliegen de fiets, de stuurloze auto, dc bodemloze schatkist en de au tomatische snor-opdraaier uit, maar die uitvindingen werden helaas nooit in de praktijk toe- Behalve de bodemloze schatkist, die overigens reeds een oude regeringsuitvinding bleek te zijn. Met onblusbaar enthousiasme werpt hij zich steeds weer op nieuwe plannen, overtuigd van uiteindelijk succes. Thans is hij bezig met zijn nieuwste idee: de fles met de ritsslui ting. Helaas zal ook deze geni ale vinding nimmer verwezen lijkt worden. Want, terwijl hij met noeste vlijt flesjes breekt, pakken donkere wolken zich samen, die hem zullen noodza ken zijn werk te staken en hals over kop zijn voorvaderlijk huis te ontvluchten. Over deze schokkende gebeur tenis en de verdere belevenis sen van de bdron zult U van donderdag af in ons land kun nen lezen, want dan brengen wij U de nieuwe strip Vlissingse „Fles" won districtsbridgebeker Met een door de bridgeclub „Luctor" bijzonder goed georganiseerd viertal- ientoernooi werd zaterdag in Ter- neuzen het Zeeuwse bridgeseizoen ge opend. In de krant van gisteren na men wij daarvan reeds een verslag op, waarin echter een aantal foutie ve gegevens werden verwerkt. De deelname was iets minder dan andere jaren, namelijk 19 teams, waarvan er 15 speelden om de dis trictsbeker. Hierbij bleek, dat het „het kan verkeren" ook in de brid gesport van toespassing is. Immers de ^bekerwinnaars van vorig jaar, dé spelers van de* „Bridgeclub Middel burg", moest nu in alle drie groepen met de onderste plaats genoegen ne men, al moet bierbij vermeld wor den, dat Middelburg met verschillen de invallers uitkwam. Do vier overige clubs gaven elkaar maar zeer weinig toe. Tenslotte werd de „Vlissingse Fles" met minimum verschil winnaar. De uitslag voor de beker was: 1. Fles met 15 punten; 2. Luctor met 14 punten; 3. Zuid- Beveland met 14 punten; 4. Terneu- zen met 13 punten; 5. Middelburg met 4 punten. De groepswinnaars waren: in groep A: Terneuzen I; groep B: Fles II; groep C: Luctor ni. In de oudsidersgroep werd Sas van Gent I winnaar. Collecte In de hervormde kerk te Sint-Lau- rens werd voor PJ.T. 44,07 ingeza meld. De te Kapelle-Biezelinge gehouden colleote voor de kankerbestrijding heeft 456,80 opgebracht. Vergelijk en U kiest de CO-OP! WOENSDAG 5 OKTOBER 1960 HILVERSUM I - 402 ra - 746 kc-s. 7.00— 24.00 N.C.R.V. N.C.R.V.7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord vcor de dag. 7.40 Gewijde muz. 3.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Grain. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Exodus, hoorspel. 12.10 Gram. 12.30 Land- en tuin- bcuwmcdcdclingcn. 12.33 Gitaarmuz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Pianospel v. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 13.00 Regeringsuitzending Vraaggesprek met drs. J. F. H. Wij sen, di recteur-generaal vah de middenstand en toerisme, overDe ontwikkeling van het middenstandsbeleid. 18.10 Vrouwenkoor. 18.30 Klankbeeld. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerberichten. 19.10 Op de man af. praatje. 19.13 Pianorecital. 19.30 Radio- krant. 19.50 Blaasork. 20.15 Festival van Salzburg Berlijns Filharm. ork. en so list. 22.00 Vragen van de Oekumene, le zing. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avond - overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Platennteuws. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II - 298 m - 1007 kc-s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.00 VARA. 20.00—24.00 VARA. VARA 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en evt. act. 8.00 Nwn. 8.18 Gram en evt. act. 9,00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO 10.00 Schoolradio. VARA10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 11.25 Metro- pole ork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.33 V. h. plat teland. 12.33 Hammondorgelspel 13.00 Nws. en tentoonstelllngsagenda. 13.20 Roe meens ork. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 Op reis door de wereld, le zing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Ham- mondorgelspel. 17.20 Darismuz. 17.50 Re- gerlngsuitz.: Emigratierubriek: Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. en evt. act. 18.30 R.V.U.Creatieve muziekbeoefe ning, I, door mevr. A. C. Teunisscn van Manen—Zanen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Ik hoor de roep, toespraak. 19.20 Gram. VPRO 19.30 Voor de Jeugd. VA RA20.00 Nws. 20.05 Carmen, opera. (ca. 21.50—21.55 Trek je beste tabberd aan, lezing). 22.20 Zestig Jaar levenservaring (1), lezing. 22.30 Nws. 22.40 Carmen, ope ra (vervolg). 23.00 Tussen mens en nevel vlek, lezing. 23.15 Carmen, opera (verv.). 23.40 Jazzmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS 20.00 Journ. én weeroverz. VARA 20.20 Act. 20.35 Fotorep. 2i.OO Kronkelwe gen, toneelfragmenten. 21.30 Forum. NTS: 22.55—23.45 EurovisieSportrep. VLAAMS-BELGISCHE T.V.-PROGRAMMA'S 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Voor de jeugd. 18.30 Pauze. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 T.V.-feuilleton. 19.55 Voor de kinderen. 20.00 Nws. 20X0 Feuilleton. 21.10 T.V.- western. 22.00 Problemen van nu. 22.30 Incognito. 23.00 Nws. FRANS-BELGISCHE T.V.-PROGRAMMA'S 17.00—18.00 Voor de Jeugd. 19.00 Voor de rijpere Jeugd. 20.00 Journ. 20.30 Film. 21.40 Lectuur voor allen. 22.50 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12