m Chr. kleuterschool St. Annaland nu officieel geo >pend ZEEWERING TE 0SSENISSE OPENBAAR AANBESTEED WINTERDIENST STOOMTRAM WALCHEREN" GAAT ZONDAG IN VERDUISTERING BELGISCH GELD VOOR HAAGSE HOF HUUR OPGEZEGD VAN PAND MUZIEKSCHOOL ZIERIKZEE 8 PROVINCIALE '4 tS IS LI W E U >U ti A N ZATERDAG 1 OKTOBER 1960 DUUR MAAR PRACHTIG GEBOUW Kleuters namen maand geleden al „intrek" DE VIERJARIGE Jan van den Bos uit Sint-Annaland heeft vrijdagmiddag wat aarzelend de voetstappen van zijn vader burgemeester Van den Bos - gedrukt, toen hij namens al- Namens alle kleuters ran Sint-Anna land heeft vrijdagmiddag de vierja rige Jan van den Bos de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. A. E. van Waesberge, de sleutel van de nieuwe kleuterschool aangeboden. De inspectrice verrichtte de opening van het. gebouw. Foto P.Z.C.), Mej. Van Waesberge roemde vooral de samenwerking in Sint-Annaland. „U kunt trots zijn op deze moderne I kleuterschool" zo zei zij. „Voor alles j hoop ik, dat de kleuters onderwijs le kleuters van zijn dorp zijn i zullen genieten dat beantwoordt aan nffiriële riaari vprriYhtfp <lc eisen van deze t'jd- En dat met eersre omeieie aaaa \eiricnue. liefde en vreugde, want daaraan Op een zwartfluwelen kussentje j offreerde hij de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. A. E. van Waesberge de sleutel van de nieuwe kleuterschool, een duur maar daarmee in over eenstemming uitgevoerd riant gebouw, dat op de hoek van de Kloosterstraat en de School-, straat verrees. Zo was de inspectrice in staat de' deur te. ontsluiten. Een wat ge ijkte plechtigheid, die fleur kreeg door Jan's aanwezigheid en de hartelijkheid, waarmee mej. van Waesberge liet kereltje- uitnodig de om met haar als eerste de school binnen te gaan. ..Zullen wc dan maar eens gaan kij ken Jan?" was een uitnodiging, die gretig werd aanvaard. Voor Jan en eigenlijk voor alle kleuters van Sint- Annaland was het niet nieuw. Zij pro fiteren namelijk al sinds 24 augus tus van de prachtige, moderne uitge voerde twee-lclassige school Zij lagen met hun ingebruikne ming meer dan een maand voor op liet schoolbestuur, zoals zij óók het feest van de opening ai een dag eerder met vlaggetjes, limo nade en lekkernijen hadden ge vierd. ontbreekt het nog al eens in het gro- te-mensen-Ievep Felicitaties Burgemeester J. van den Bos sprak namens het gemeentebestuur een ge lukwens uit. Hij zei, dat de opening van dit gebouw moedgevend is voor enkele andere projecten, zoals de bij zondere en de openbare lagere school. „De school is niet goedkoop (totaal 107.000) maar aanvankelijk zou het nog duurder zijn geweest. Tij dens de bouw kon echter op prettige wijze worden bezuinigd. Dat is goed afgelopen. Het is een mooi gebouw geworden, dat algemeen geroemd wordt. Vervolgens spraken de heren A. J. Slager - namens het bestuur van de bijzondere lagere school en A. Kooij uit Huizen de architect een gelukwens uit. Tenslotte ge waagde ds. P. Westland. hervormd predikant en ere-voorzitter van de kleutcrschcolvereniging van de dank baarheid over dit nieuwe gebouw. Alle sprekers staken de loftrom pet over deze in het nieuwe ge deelte van Sint-Annaland verre zen kleuterschool: en terecht, zo als de genodigden tijdens een kor te rondgang konden constateren. aiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiini ■ui levensverzekering Jan Cottaar schreef pochet over Olympische Spelen I960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct. extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072. Amsterdam en u ontvangt het boekje franco thuis. iiiniiiil Voorzieningen voor Delta- onderzoek in Yerseke In het Hydrobiologisch Instituut aan de Vecht zullen enkele voorzie ningen van materiële aard worden getroffen voor het oprichten van een instrumentmakerij en glasblazerij, die tevens ten dienste zullen staan van het Delta-onderzoek te Yerse ke. Dit deelt de minister van o. k. en w. mee in zijn memorie van toe lichting op de begroting voor 1961. Over de personeelsformatie van het Delta-onderzoek in Yerseke wordt gezegd, dat dit na het in dienst no men van een typiste zal bestaan uit 5 wetenschappelijke ambtenaren, 5 analisten en laboramten en 4 man hulppersoneel. Het' subsidie van dit instituut stijgt met een vrij gering bedrag in verband met een hogere raming van de reis- en verblijfkos ten en bureaukosten. GROTE BELANGSTELLING Aannemingsmij. „Van Oord" te Utrecht de laagste Onder zeer grote belangstelling van aannemerszijde werd vrijdagmiddag te Ossenisse door de besturen van het water schap „Do Verenigde Pol ders van Ossenisse" en de „Waterke ring van het Oalamiteuze Water schap Walsoorden" aanbesteed het verhogen en verzwaren van de be kende zeedijk bij Ossenisse over een lengte van 2800 meter. Voor het bestek A (glooiing met be tonblokken) waren 27, voor bestek C (glooiing met asfaltblokken) 28 inschrijvingen binnengekomen. Zoals bekend zal het van beide inschrijvin gen afhangen welke glooiing zal wor den toegepast. Voor beide bestekken BETERE AANSLUITINGEN Lijn Middelburg-Veere ingrijpend gewijzigd Gisteren, vrijdag volgde nog de offi ciële opening, waartoe men allereerst bijeengekomen was in het hervormd verenigingsgebouw. Hier schetste de voorzitter, de heer Q. J. Breas de tot standkoming van het gebouw, moei zaam bij het passeren van de „instan ties" maar geschraagd door bijna het ganse dorp, omdat in de christelijke kleuterschoolverenigingen de drie kerken die deze gemeenschap rijk is elkaar hebben gevonden. Ook herin nerde de heer Breas er aan, hoe in 1913 de „Manaenvereniging" de stoot gaf tot de oprichting van de „Bewaarschool" en hoe de kleuter schoolvereniging zich kon overtuigen van de onbaatzuchtigheid van de ..mannen" toen deze de school voor I trcinaansluiting. De rit van 20.30 uur één gulden van de hand deden en de- I vanuit Veere naaf Middelburg is ge- I ze gulden later nog teruggavenj steld op 20.47 uur met aansluiting op Met ingang van zondag 2 oktober a.s. zal de nieuwe wiuterdienstregeliug van de N.V. Stoomtram Walcheren ingaan. In deze nieuwe dienstrege ling zijn enkele wijzigingen aange bracht, waardoor verschillende bus diensten aansluiten op de dienstrege ling van de Nederlandse Spoorwegen. De meest ingrijpende wijziging werd doorgevoerd op «Ie lijn Middelburg—r- VeereVrouwenpolder .lijn' 5 wiiar op donderdag en zaterdag de laatste rit van 21.30 uur naar 23.05 is verschoven, waardoor het voor de bewoners yan Veere mogelijk is ge worden ook op deze dagen bioscoop en theater in Middelburg te bezoe ken. Geen wijziging ondergingen lijn 1 en 2 van Middelburg via Souburg naar ssingen. ritten van lijn 3, vertrek om 11.25 uur van Domburg en om 11.20 uit Westkapelle naar Middelburg zijn met vijf. minuten vervroegd, waar door aansluiting is verkregen op treinnummer 1124, die om 12.09 uit Middelburg richting Roosendaal ver trekt. Enkele ritten van lijn 4 Koude- kerke-^-Vhssmgen v.v. zijn met enkele minuten gewijzigd in aanslui ting op lijn. 3. Lijn 5 MiddelburgVeere-^Vrou- wênpoMer is het meest ingrijpend gewijzigd in de nieuwe dienstrege ling. De rit van 17.45 uur van Mid delburg is gebracht op 17.50 uur. De rit van 20.05 werd verschoven naar 20.30 uur in vérband met een betere uur richting Roo- de trein va sendaa). De lit van 21.3(1 uur is op donderdag en zaterdag verschovennaar 23.05 uur, waardoor de bewoners van Vee re ook 's avonds buiten hun eigen dorp uit kunnen gaan. Door deze wij ziging kunnen nu vrijwel alle bewo ners van Walcheren 's avonds een be zoek aan Middelburg brengen. Proef De ritten van 23.35 uur naar Dom burg en Westkapelle zullen namelijk bij wijze van proef ook in de winter- diénstregeling gehandhaafd blijven. De ritten op zondagavond op lijn 5 zijn vrijwel alle zodanig veranderd, dat betere treinaansluitingen zijn verkregen. De busdienst Vlissingen- stad naar station lijn 6 heeft geen wijzigingen ondergaan. Óp lijn 7 MiddelburgGoes zijn alleen de ritten 6.12 uur uit Goes met 3 minuten vervroegd en 7.30 uur uit Middelburg met 5 minuten verlaat. De ritten van de lijn Middelburg Grijpskerke lijn 8 zijn slechts met enkele minuten gewijzigd. Lijn 9 MiddelburgRitthem v.v. is tenslotte weer vrij ingrijpend gewijzigd. Ondanks het zeer geringe aantal reizigers op deze lijn is in de frequentie niets veranderd. Uit eco nomische overwegingen, dienen de reizigers van Middelburg naar Rit them gebruik te maken van lijn 2 om te Souburg over te stappen in de autobus naar Ritthem. Voor reizigers uit Ritthem geldt hetzelfde. NEDERLAND EN BELGIË VOOR DE EENËNNEGENTIGSTE ONTMOETING De voetbalelftallen voor de 91ste interlandwedstrijd tussen Neder land en België, welke zondagmiddag in het stadion te Deurne bij Antwerpen wovdt gespeeld, zijn als volgt samengesteld NEDERLANDi PIETERS GRAAFLAND (Feijenoord) WIERSMA VAN DER HART KUYS (P.S.V.) (Fortuna) (N.A.C.) MULLER KLAASSENS (Ajax) (Feijenoord) V. d. KUIL. HENK GROOT. KRUI VER, C. v. d. GIJP. MOULIJN (P.S.V.) tAjax) (P.S.V.) (Feijenoord) (Feijenoord) Scheidsrechter O ROBERT DAVIDSON (Schotland) LETA WE BERTELS (Luik) (Antwerp) JURION (Anderlecht) RASKIN (Beerschot) WEGRLA (Luik) SAEYS (Daring) ZEGHERS (La Gantoise) LIPPENS PITERS Anderlecht(Standard) MEES (Antwerp) VERBIEST (Anderlecht) Apothekers uit Benelux naar Middelburg Op zaterdag 22 en zondag 23 oktober aanstaande vergadert in Middelburg de Kring voor de geschiedenis van de farmacie in de Benelux. De ver gadering begint zaterdagmiddag met een bezoek aan de provinciale bibliotheek, waar door de zorgen van de bibliothecaris, de heer H. Pieters. een expositie zal zijn ingericht van farmaceutiseh-histonsche boeken Om vijf uur- is er een ontvangst door het gemeentebestuur en om acht uur een bijeenkomst in het gebouw van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen,. Daar zal de heer Pieters spreken over de geschiedenis van de farmacie in Zeeland. Apotheker E. G. Segers uit Brussel zal kleuren dia's vertonen over oude apotheken. Tn het gebouw zal een tentoonstel ling zijn ingericht, gewijd aan het tienjarig bestaan van de kring. De huishoudelijk© zaken worden zon dagsmorgens besproken, waarna er 's middags diverse lezingen worden gehouden. De vergadering wordt be sloten met een gemeenschappelijke koffietafel. Collectes De collecte voor „Sonnevanck en Zonnegloren" brgclit te Serooskerke (S.l 76,75 op, terwijl voor de stichting christelijke blindenhulp 40,21 bijeen werd gebracht. was de laagste inschrijver de Aan nemingsmaatschappij „Van Oord" te Utrecht. De inschrijvingen waren ala volgt: Aann. mij. G. Van Oord, Utrecht, A: 5.474.500. C: 5.348.500; J. en K. den Ouden, Biervliet. A. 6.065.000, C: 5.950.000; N.V. Transport, K. Baren- drecht, Den Haag A: 6.242.000, C: G.120.000; „Algam" c.v. Den Haag, A: 6.118.000, C: 6.054.000; N.V. Do Bree en v. d. Bout, Aerdenhout, A: 5.694.000, C: 5.590.000; J. Mens, Lis- se. A: 6.450.000, C: 6.380.000; N.V. Elk, Schoondijke, A: 6.470.000; N.V. Van Oord, Werkendam, A; 5.583.000, C: 5.553,000; Dikkers boom en Sij- brandy. Oud-Haske, A: 5.620.000, C: 5.640.000; Gebr. Van 't Verlaat, Har- dinxveld, A: 5.642,000. C: 5.576.000; D. Blankenvoort en Zn.. Bloemen- daal, A: 5.669.000, C: 5.469.000; D. Verstoep, Den Haag, A: 5.940.000, C: 5.667.000; Van Hattum en Blan kevoort, Beverwijk. A: 5.608.000, C: 5.494.000; Gebr. Geldof, Serooskerke, A: 5.731.000, C: 5.649.000; E. Blok en N.V. C. J. v. d. Hoeven, Rotter dam. A: 6.520.000, C: 6.015.000; „Amsterdamse Aann. mij.". Den Haag. A: 5.856.000, C: 5.814.000; „Westnederland", Papendrecht, A: 5.964.000, C: 5.850.000; N.V. Bagger- mij. „Hólland", Ilardinxveld, A: 6,657.000, C: 5.457.000; N.V. Mij. A. Hofman, Haarlem, A: 5.866.000; fir ma Kraayeveld en Zn., Barendrecht, A: 7.670.000. C: 7.270.000; Aann. Mij. Oosterwijk. Rotterdam. A: 6.166.400, C: 6.146.400; N.V. Aann. Mij. Hillen en Roosen. Amsterdam, A: 5.795.000, C: 5.695.000; J. D. Jansen, Middel burg. A: 6.030.000, C: 5.930.000; N.V. A. J. van Haaf ten, Den Haag, A: 5.640.000, C: 5 437.000; R. Boet- jes, Zwolle. A: 6.645.000,C: 6,095.000; S. A. Sanders, Rijswijk, A: 6.158.000, C: 6.015.000; Aann. taedr, Steensma, Utrecht, A: 6.420.000, C: 6.380.000; Combinatie Aann. beclr. Hol. N.V., Hulst en fa. Van Noordenne, Har- dlnxveld, C: 6.029 000; Prins, Aann. Mij., Sliedrecht, C: 5.608.000. OPNIEUW ACHT MAANDEN GEËIST „Eigenmachtig optreden van vertegenwoordiger" De 3O-jarige vertegenwoordiger L. G. H. uit Vogelwaarde hoor de voor liet Haagse Gerechtshof bevestiging eisen van het von nis, waarbij hij in juli j.l. door de rechtbank te Middelburg we gens verduistering was veroor deeld tot acht maanden gevan genisstraf met aftrek. Tenlaste was gelegd dat hij ten nadele van de brouwerij en mouterij ,,'t Sas" te Boortmeerbeek In België een bedrag van 135.000 Belgische franks of 10.000 had verduisterd. Hij had dit geld moeten afdragen aan ho telhouder T. tc Vlissingen. „Ik ben onschulig", zei verdachte op de vraag waarom hij in beroep was gekomen. De zaak had zich als volgt toegedragen: De ijsclub Vlissingen wilae van haar terrein wat „meer" maken en liet er een tent neerzetten. Hotelhouder T. was gegadigde om deze tent te exploiteren De ijsclub wilde de tent wel atn de brouwerij verhuren, die er dan 7. als exploitant in zou kunnen zetten. Ais vertegenwoordiger van de Bel- fische brouwerij kreeg verdachte et geld (135.000 francs) mee om aan T. te geven, daar de brouwerij op dat moment niet voldoende con tanten in Nederlands geld had. De Verdachte erkende wel dat hij dit geld niet aan T. had afgedragen. Dit was omdat de. huurovereen komst, die als onderpand zou gel den. nog niet was getekend, zei bij. H. beweerde voorts dat hij het geld aan zijn directie had teruggegeven. Later had hij de secretaris van de ijs club Vlissingen een blanco chequeboek ter hand gesteld, waarop deze bij de Rotterdamsche Bank te Hulst voor rekening van de brouwerij f 10.000 kon opnemen. Ook dit vond de presi dent een vreemde eigenmachtige ma nier van handelen. De Rotterdamsche Bank heeft ten laste van de brouwerij f 10.000 uitbetaald aan de crediteuren van T. Ijdeltuit Volgens 't psychiatrisch rapport was de vertegenwoordiger volkomen toe rekenbaar, maar tevens werd hij ge schetst als onbetrouwbaar, sluw en een ijdeltuit, die wel enige kwaliteiten bezit. De verdachte is eenmaal veroor deeld wegens valsheid in geschrifte. De straf hiervoor zit hij nu uit. „Volgens mij is het geld niet verant woord in de boeken van de brouwerij", zei verdachte. Hij vertelde het geld te hebben teruggegeven tijdens een be spreking met zijn directie. Het was op het bureau blijven liggen, ook tijdens de lunchpauze. Bij de bespreking was het geld op de achtergrond geraakt en hij had er niet meer aan gedacht. „Waarschijnlijk is het weggepakt ONTSTEMMING IN BREDE KRING In horeca-sector bestaat belangstelling voor pand Bij dcurwaardersexploit is deze week de lieer J. M. Luykenaar, adjunct directeur van dé Zeeuwse Muziek school te Zierikzee, „tegen 1 sep tember 1960" de huur opgezegd van het. pand Havenplein 4, waar in sinds vijftien jaar de Zierik- zcese Muziekschool thans de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool is gevestigd. Het pand heeft onlangs een nieuwe eigenaar gekregen. De nieuwe eigenaar was het bijna gelukt het muziekschool-pand door te verko pen aan een naamloze vennoot schap. die onder meer op Schouwen-Duiveland restau rants en hotels exploiteert. Indien het de nieuwe eigenaar toen was gelukt het perceel leeg op te leveren, zou er behoudens goed keuring van B. en W. van Zierik zee kans hebben bestaan, dat in het pand een restaurant- of hotelbedrijf zou zijn gevestigd. Ook thans zou er uit de horeca- sector nog belangstelling voor het in de trant van oude Engelse he renhuizen opgetrokken pand be staan. In Zierikzee heeft deze gang van za ken in brede kring ontstemming gewekt. In de loop der jaren is de muziekschool met het typische huis aan het Havenplein ver groeid en het is moeilijk denkbaar dat men in het centrum van de stad een pand kan vinden, dat zich zo bij uitstek leent voor huisves ting van een muziekschool. Men heeft reeds het „Weeshuis" in de Poststraat en de vertrekken bo ven de Noordhavenpoort ala ver vangende ruimte „getipt", maar aan beide mogelijkheden kleven bezwaren. Intussen is de vraag gerezen, of niet de gemeente de morele taak heeft de bestaande toestand voor de flo rerende. driehonderd leerlingen tellende muziekschoolafdeling te handhaven. Gezien ook de stabili teit van de school vindt men dat zij recht heeft op een voorname plaats in de gemeente, in het cen trum, zoals thans het geval is. De hoop van do directeur Luykenaar is er op gevestigd, dat er een in stantie zal zijn, die het gebouw voor de school wil aankopen. Het deurwaardersexplolt noemt hij „het meest lugubere document, ooit ontvangen". De wettelijke bepalingen zijn zo, dat de heer Luykenaar nog drie jaar in het huis waarvan hij een deel als lesruimte aan de Zeeuwse Muziekschool verhuurt mag blijven wonen. Vindt men in deze periode een ander geschikt pand, dan moet hij liet gebouw eerder verlaten. Kan men een dergelijk onderkomen niet aanwijzen, dan zal hij toch por 1 september 1963 het muzi ek sell ooi pail d „met de zijnen en al het zijne" moeten ontruimen. door een derde", vermoedde verdachte. De directieleden hebben ontleend dat verdachte het geld heeft teruggege ven. Mr. J. Zaaijer, de procureur— feneraal, vond op grond van deze ver- laringen het tenlastegelegde wettig en overtuigend bewezen. De raadsman van verdachte nir. M. Thoolen uit Den Haag, attendeerde op tegenstrijdigheden in de verklaringen van de directieleden. Eén van de di recteuren had zelfs gezegd: „Het is beneden mijn waardigheid om geld te ontvangen", maar de raadsman vond dit ongeloofwaardig. Op 11 mei jJ. was er nog geen over eenkomst tussen de ijsclub en de brou werij. Eén van de brouwerijdirecteu ren is inmiddels ontslagen en naar de raadsman informeel had vernomen wegens diefstal van fabrieksgeheimen. Pleiter meende dat de zaak aan alle kanten gewrongen aandeed en dat de voorwaarden onvoldoende zijn voor een veroordeling. In zijn laatste woord betoogde de vertegenwoordiger nog dat hij geen reden had gehad om zich het geld toe te eigenen. Het arrest is bepaald op 12 oktober. Door Haags Gerechtshof Vonnis ongeval bij Rilland bevestigd Het Haags Gerechtshof heeft >n de zaak tegen de 43-jarige vertegenwoor diger J. F. F. H. uit Middelburg over eenkomstig liet. advies van de procu reur-generaal het. in eerste instantie gewezen vonnis bevestigd. H. houdt dus een maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie iaar, f 400,boete of 40 dagen hech tenis en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De vertegenwoordiger is schuldig be vonden aan het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel bij een onge val dat op 1 november vorig jaar ge beurde op de rijksweg tusen Bergen op Zoom en Goes onder Rilland Bath. De verdachte was na een overigens onbetekenende aanrijding later met zijn auto in volle vaart ingereden op de daarbij ontstane lichte ravage. De echtgenote van H. werd bij deze aan rijding gedood, er waren drie ernstig en twee licht gewonden. Aan H. werd verweten dat hij te snel had gereden en dat hij reeds van enige afstand had kunnen zien, dat hier iets ongewoons aan de hand was. Drs. Gietelink docent aan Europese school Op het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen werd vrijdagmiddag door curatoren", commissie van toezicht, oudervereniging, docenten en leer lingen afscheid genomen van drs. B. A. Gietelink, die met ingang van 1 oktober aanstaande is benoemd als docent aan de Europaschool te Lu xemburg. De heer Gietelink is elf jaar werk zaam geweest aan het Terneuzense lyceum als docent in de klassieke ta len en de laatste zes jaar als con rector. De rector, drs. A. J. Jansen, prees de heer Gietelink als een voor treffelijk docent, wiens innerlijke beschaving een grote invloed op de schoolgemeenschap heeft uitgeoe fend. Mr. P. H. W. F. Teilegen sprak namens het college van curatoren, terwijl hij op verzoek van de burge meester ook namens het gemeente- stuur blijk van waardering gaf voor het werd van de heer Gietelink. Evenals uit de woorden van notaris K. J. Hoving, die sprak namens de oudervereniging, bleek uit de woor den van mr. Teilegen, dat men het heengaan van do heer Gietelink enerzijds betreurt, maar dat mén zich verheugt over de benoeming aan de Europese school. Namens de leraren werd het woord gevoerd door dr. J. Klok, terwijl Annet Dorrepaal en Jan Hennink op sympathieke wij ze de gevoelens van de leerlingen vertolkten. Evenals de voorgaande sprekers boden zij de scheidende conrector cadeaus aan. Drs. Giete link dankte voor de waarderende woorden en de geschenken, terwijl hij de beste wensen uitsprak voor de school, waaraan hij elf jaar beste krachten heeft gewijd. Laatste concert Vandaag zaterdagavond zal hot mu ziekgezelschap „Euphonla" te Goes zijn laatste concert van dit seizoen geven op de Grote Markt. Zijn Zieke lichtuiachter kwam per helikopter naar Vlissingen l)e Marine Luchtvaart dienst gaf vri jdag wëer blijk van een perfect werkende reddings dienst per helikopter. Heeds meermalen is een zieke zeevarende door een hefschroef- vliegtuig van de mari ne van zijn sehip ge haald en naar hét dichtstbijzijnde zieken huis vervoerd. Gisteren verrichtte een helikop ter van de Marine Luchtvaartdienst een geslaagde reddingsac tie naar het lichtschip „Noord-Hinder", waar een ernstig zieke lleht- vvachter, de heer Haarsma van boord werd gehaald en even later netjes in Vlissin gen werd afgeleverd. Óm 11 uur in de mor- gen was er een telefo nische oproep binnen gekomen om een schip ter assistentie uit te zenden. Met een schip zou de redding echter te veel tijd in beslag ge nomen hebben, zodat men de hulp van een Marine-helikopter van het vliegveld Valken burg inriep. Weldra verscheen het toestel boven de „Noord-Hin der". Voorzichtig werd dc zieke lichtwachter aan boord gehesen. Om kwart over één ar riveerde het hef- sehroefvliegtuig met dc heer Haarsma te Vlis singen, waar hij in al lerijl naar het St. Jo zefziekenhuis werd overgebracht. De tocht per schip naar het lichtschip „Noord-Hinder" zou met de ruwe zee ruim 8 uur hebben gekost. De helikopter van de Marine Luchtvaart dienst deed het in ruim 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4