Modeshow - in kader van „Zakenshow" PILOOT STORM onlYoerd in de stratosfeer Maar liefde won Oesterproef verdwijnt van het toneel? SPAAR VEILIG - SPAAR BIJ DE N.H.M. WOENSDAG 28 SEPTEMBER I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS IN VLISSINGS CONCERTGEBOUW Jeugdmode sterk gevarieerd' (Van onze redactrice) In het kader van de ..Zakenshow" die acht Vlissingse firma's deze week in het Concertgebouw te Vlissïngen houden, is gisteravond de première gegeven van een serie avond-mode- shows, die tijdens deze zakenshow gehouden worden. Een modeshow voor dames en lieren, maar ook voor teen-agers die in de mode tegen woordig „twens" heten en voor kleuters, al komt laatstgenoemde categorie vermoedelijk zelf niet kij ken naar de mode, die de volwasse nen dit najaar voor de prille jeugd hebben uitgedokterd Die jeugdmode om met de kleu ters te beginnen is overigens te genwoordig verbazingwekkend geva rieerd; in elk geval even veelzijdig als de mode voor de volwassenen Het uitzoeken van een winterjas bij voorbeeld voor zo'n kleuter of voor een schoolgaand kind is tegenwoor dig bepaald geen zaak, die moeder in een handomdraai kan afhandelen. Want de spruiten kunnen een suèdi- ne jack dragen (al dan niet met een bijpassend winterpetje), maar ook een sportieve „coat" die soms langs schoudernaad of zakken een leren biesje heeft. Daarbij 'kunnen dan kreukvrije pantalons van whipcord gedragen worden. Het „joppertje" blijkt voor kinderen nog altijd een bijzonder leuke dracht, vooral wan neer het in het klassieke marine blauw is uitgevoerd. En zonodig kan de kleine zoon er als een heer-in- zakformaat uitzien: in een prince- de-galles geruit jasje met bontkraag je, gedragen op een nauwgepijpte groene, pantalon, of in een modern colbertje met dito pantalon en schoe nen. Zijn moeder dient er dan wel voor te zorgen, dat de kleine jonge ling er niet al te volwassen uit gaat zien.... Een geruit mohair „alaska-jak", le ren knopen, voeringen van tijgerbont geven aan deze mode-voor-kleine jongetjes het zozeer begeerde „stoe re" effect! Voor meisjes zijn er tinneroy-rok- ken en jurken in strepen, die vaak moderne kleurencombinaties vertonen; de jurkjes worden dan dikwijls opgefleurd door een hel- derwite kraag. En ook de jeugd mode is 'n zorgeloze mode: swea ters en pantalons van synthetisch materiaal zijn immers gemakke lijk schoon te houden. De „twen-mode" vormt naast die jeugdmode een hoofdstuk op zich zelf: een hoofdstuk waarin het fijn- gestreepte kostuum in bronskleurige tinten, gecombineerd met een das in corresponderende kleuren zeker een even belangrijke plaats inneemt als de mohair jas (dikwijls geruit, met en zonder ceintuur te dragen), en waarin voor de jongedames naast „gewone" wintermantels, die weer terrein lijken te winnen ook ste vige duffelcoats zijn: in lichte tin ten bijvoorbeeld, met een warme ge watteerde voering. En de echte weer- en-wind jassen zijn, zowel voor de prille als voor de opgroeiende jeugd, meestal voorzien van warme capu chon. Mode voor man en vrouw Deze modeshow richt zich vanzelf sprekend niet alleen op de mode voor de jeugd, hoe belangrijk die dan ook vandaag-de-dag mag zijn. Voor de heren der schepping is er ook een uitgebreide collectie kleding met bijpassend schoeisel: de kleding variërend van een gewatteerde scoo- terjas waaronder een Italiaans sweater kan worden gedragen, tot het geklede herenkostuum dat even eens Italiaanse invloeden verraadt, in warme donkere tinten is uitge voerd (vaak met schaduwruiten of andere vage dessins) en korte revers heeft. De vrouw kan, wanneer zij jong is, een geruit japonnetje in grijs-wit- zwart dragen, met een grote witte kraag en gecombineerd met een een voudige gladde zwarte pump; of een donkerbruin jersey pakje waarvan het schootje dwarsstrepen in con trasterende kleuren heeft (alleen flatteus voor slanke figuren!) Tuniek-invloeden ziet men in deze collectie in een antracietkleuri ge mohair japon met losse over- rok, en eigenlijk ook in het mo derne mantelkostuum dat 'n drie kwart jas met bontkraag over een gladde rok heeft, en hier onder meer getoond wordt in een don kergroen gemêleerde stof. De mantels hebben dit jaar opval lende knopen en dikwijls afstaande kragen, maar ook vaak een klein persianer kraagje op een goudkleu rige ledervelours jas en op een ge ruite, bronskleurige bouclé mantel. Opvallend is tenslotte, dat schoenen en tassen zich dit najaar bijzonder goed verhouden wat de tinten be treft. De kleuren variëren van zwart en bruin tot brons; de tassen zijn vaak groot, met een knoop- of gesp- garnering; en de schoentjes hebben vrijwel allemaal een garnering op het voorblad: soms een gespje (zo wel op het flatje als op de geklede pump), dikwijls een vetert je bij het meer sportieve model, en vrijwel al tijd een strikje of gesp op het schoentje met de hoge hak waar bij de „gulden middenweg" (een hakje dat het midden houdt tussen blok- eh naaldhak) ook heel flatteus blijkt te kunnen zijn. Vanavond, morgen- en vrijdagavond wordt deze modeshow verzorgd door de firma's Hooydonk, Duym, Plouvier en Fibbo herhaald in het kader van de Vlissingse „zaken show". LEZERS SCHRIJVEN In uw blad van zaterdag j.l. las ik het artikel: „Zo verdwijnt de oester- proef van het toneel". Inderdaad heeft het er alle schijn van, dat U maar al te spoedig gelijk gaat krij gen en dat deze proef op een voor de grote massa aanvaardbare manier gaat verdwijnen. Want wil men persé deze proef niét laten doorgaan, dan zullen er beslist óók uit de kringen van de bedrijfsgenoten wel personen te requireren zijn, die om allerlei re denen minister en waterstaat in de kaart zullen willen spelen en deze proef willen helpen torpederen. Er zijn altijd personen te vinden, die ho pend op een overvloedige scnadever- goeding, de jüdasrol niet schuwen. Er zijn er ook wel te vinden, die zon der waardige opvolger in hun eigen bedrijf, de seniliteit van onze hele óestercultuur zullen willen voorstaan. Immers: één niet, dan maar allemaal niet! En er zullen, last but not least, ook onder onze „ondernemende" oes terkwekers wel personen zijn, wie het aan de nodige moed en onderne mingslust ontbreekt, om althans een poging te helpen wagen voor het be houd van wat men heeft. Want zij kwamen ter wereld in een gespreid oesterkwekersbedje, en dan is pio nieren een wel wat erg grote opgave. Inderdaad, er zal, als er niet spoedig een einde komt aan het achterbaks gedoe, waar de oesterwereld nu al ja- Geruite structuurstof in ivit-grïjs- zivart is het materiaal voor dit jurk je met witte kraag, dat tijdens de modeshows in het Vlissïngs Concert- gebouw getoond wordt. (Foto P.Z.C.) ren lang tegen aan zit te kijken, wel een advies komen. En dan gaat de oestercultuur inderdaad, in het be lang van het „algemeen", straks ge ruisloos om zeep. Maar het is wel jammer dat zoiets niet aan de andere kant van het IJzeren Gordijn gebeurt. Want dan hadden wij onze mond weer eens heerlijk vol kurmen hebben over dictatuur en willekeur, over bu reaucratie en ambtenarenregering... Voor de oesterkwekerij-wel jammer, dat zij precies in dat stukje Ooster- schelde is geconcentreerd, dat toe vallig nog bij Nederland behoort. Want onze zuiderburen zouden beslist wel anders omspringen met een be drijf als dit. Zij zouden zonder twij fel een spektakelstuk als de afsluiting der Oosterschelde achterwege laten en liever hun' dijken zo spoedig moge lijk op behoorlijke hoogte en sterkte brengen. Maar de Zeeuwse oester kwekers hebben nu eenmaal pech, dat ook zij zelf tot die Hollanders beho ren, die in het verleden reeds zo vaak hun oude schoenen weggooiden, terwijl zij nog niet eens wisten of er wel nieuwe waren of wel: of die nieu we hen ook zouden passen. Maar hopelijk ziet U en ondergete kende dit alles te somber in en ver gissen wij ons, zowel in de minister als in de heren van waterstaat. Hope lijk wordt straks toch naar eer en geweten onderzocht naar de moge lijkheid om een welvarend bedrijf, nee, niet te gronde te helpen bren gen, maar getracht, naast alles wat noodzakelijk is en worden zal, ook te behouden wat men heeft. Dan behoe ven wij in Zeeland geen reprise te zien van wat zich rond de oude Zui derzee heeft afgespeeld. Yerseke. C. L. PRONK. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.58%—10.58.%, New York 3.76%3.77%, Montreal 3.85%— 3-86%, Parijs 76 94%—76.99%, Brus sel 7.55%—7.55%, Frankfort 90.38% 90.43%, Stockholm 73.06—73.11, Zü- rich. 87.54%—87.59%, Milaan 60.72% 60.77%, Kopenhagen 54.73% 54.78%, Oslo 52.89%—52.94We nen 14.57%14.53%, Lissabon 13.18-%—13.20%. MWAMVMMWVMWWAi beroemde genees middelen in een tablet doen won deren! tegen pijnen en griep. Advertentie Bescherm uw spaargelden tegen brand, Inbraak ea verlies. Uw besparingen zijn veilig op een spaarreke ning bij de N.H.M. Wij vergoeden over uw spaartegoed 31/4 0/® rente tot f 30.000,- U kunt zonder opzegtermijn ten laste van uw spaar tegoed effecten kopen en uw belastingaanslagen in termijnen laten betalen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Herstel na flinke daling BEURSO VERZICHT. De internationale waarden hielden zich dinsdagmiddag op het Damrak tamelijk goed. De stemming was er volkomen los van die in Wallstreet waar de markt maandag flauw sloot. Weliswaar vertoon den de meeste hoofdfondsen dinsdagmid dag lagere koersen ten opzichte van het vorige slotpeil doch vergeleken met de laagste koers van de met-officiële tele fonische avondhandel van maandag, viel de stemming dinsdagmiddag heel erg mee. Philips noteerde maandagavond als laagste koers 1158, Unilevers 772, A.K.U. 476, Hoogovens 843 en Kon, Olie 121 rond. De Nederlandse hoofdfondsen kre gen er een flinke tik waarvan vooral Philips het kind van de rekening werd. Het was vanzelfsprekend dat een en an der van Invloed was op de koersvor- ming van de elektro-aandelen dinsdag in Amsterdam. De handel op de officiële beurs was alleen levendig in de Philips- hoek en dan nog slechts het eerste beurs- kwartier. Overigens was de handel zeer middelmatig. Er was weinig aanbod van het publiek maar de vraag was nog ge ringer. Aandelen Philips werden uit de markt genomen voor buitenlandse re kening en liepen op van 1177 tot 1186. De vorige slotkoers was 1186%. Unilevers ste gen van 778 tot 784 en noteerden op deze prris ruim 3 punten beneden het slot van maandag. Hoogovens lieten zich niet onbetuigd en verbeterden van 846 tot 854. Slotkoers van maandag 858. Ko. Olie daal den anvankelijlc van f 122.90 tot f 122.50 doch konden zich daarna goed herstellen tot f 123.30, tegen maandag als slotprijs f 122.40. De aandelen noteerden boven pa riteit New York. A.K.U.'s waren op 490 ruim een punt boven het slotniveau van maandag. De internationale waarden slo ten op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de scheepvaartsector gebeurden geen spectaculaire dingen. De vrachtenmarkt houdt zich zeer goed doch dit kan moei lijk in de koersen van de scheepvaart- waarden worden uitgedrukt, omdat deze groep de algehele beursstemming de laat ste dagen tegen heeft. Verreweg de meeste koërsen in deze sector lagen rond het vo rige slot. Ook in de cultuursector viel weinig te beleven en, waren de koersver anderingen van geringe betekenis. Staats fondsen praktisch onveranderd en uiterst Blil. 1594. Bijna eenstemmig klonk het „bravo"-geroep door de helmradio. Buck, Charley en Dubois vonden dat Sandra die vervelende kwast van 'n Kowalskl maar eens netjes de waar heid had gezegd! Die kon met 'n rood hoofd afdrui pen! In de eerste plaats begon men nu echter alles voor 'n langer verblijf in orde te maken. Een om vangrijk karwei, waarbij menig zweetdroppeltje ge plengd werd. Het verblijf in de ruimte gedurende de reis naar de satelliet had de pioniers reeds vertrouwd gemaakt met de daarmee -gepaard gaande zwaartekracht-pro blemen, doch hier op de Maan zelf was het nog weer heel iets anders. Hoewel het lichaamsgewicht slechts een zesde bedroeg van dat op Aarde en men zich bijna dansend als een zogenaamde „vertraagde filmfiguur" voortbewoog, kon een onverhoedse val of bui teling hier fatale gevolgen hebben! De scherpe rotsen zouden namelijk onherstelbare schade kunnen aanrichten aan de ruimtepakken, om maar te zwijgen van de helmen! Natuurlijk zou Charley Charley niet zijn, als hij ook nu niet de pias probeerde uit te hangen. Met pot sierlijke sprongen zweefde hij als een dronken kraai over de ongelijke bodem tot hij tenslot te met een akelige dreun neerplofte. Iedereen hield de adeni in van schrik, maar Charley schaterde als een kwajongen. De lokale afdelingen gaven merendeel» geringe koersverliezen te zien bij een mi nimale affaire. De notering voor de 4% pet. lening gemeente Haarlem werd op 98% tot 98% geadviseerd, tegen maandag 98%. Claims Indola praktisch onveran derd voor de aandelen op f 690 en voor de converteerbare obligaties op f 150. Op 4 oktober a.s. worden ter beurze ge ïntroduceerd participatiebewijzen aan toonder van het „Holland Fund", een ge meenschappelijk bezit van Nederlandse ef fecten. Prolongatie 3% procent. 26 sept. 27 sept. Nederland 1959 (4%) 100% 100%. Nederland 1951 (3%) 97 97 b. Nederland 1948 (3%) 87% Nederland 1955 (3%) 8989% Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 93% 6 pet. Woningbouwlening '57 109% 109H Nat. Handelsbank 194 192 Ned. Handelmy. 292 292 Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens 90% 90% 89 88il 98,V 93 gb. 94% gb. 99^1 Calvé-Delft Hoogovens rs.r. Ned. Kabelfabriek Phib'ps Unilever Wilton-Feijenoord Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland K.N.S.M. Ver. H.V.A. Mij. N.V. Dell Mij. Bank van Ned. Gem. 4',: 487 gb. 492 gb. 282% 282% 769 775 gb. 857 gb, 856 618 620 gb. 1185 gb 1188% 786% 784 201 124.50 125 103% gl. 108'/t 151% 152% 178 178 Bank 187% 1S6% 146% 147 170.10 170.10 gb. 98% i Ned. Gem. 5-1958 103% 103% Van Berkels Patent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Intern Nickel American Motors Anaconda Baltimore en Ohio Bethlehem Steel General Motors Kennecott New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp. Tide Water U.S. Steel Nat. Can. Corp. PREMIELEN1NGKN. 35p gb. 355 gb. 475 396% 396% 312 313 48 47% 20% 21% '45 45% 29 28% 40 39% 41% 41A 78 76; 18% 11% 55% 54 17% 17% 67% .69% 8% Amsterdam 1951 85% 85H Breda 1954 82 1. 82 Eindhoven 1954 80% 80% Enschede 1954 79% 79% Den Haag 1952 II 86% 87% Rotterdam 1952 I 87% 39% Rotterdam 1952 II 86% 89 Rotterdam 1957 97% 98% Utrecht 1952 92 Amsterdam 1956 I 80% 80% Amsterdam 1956 II 89% 89% Amsterdam 1956 III 89% 89% Amsterdam '33 (C. en A.) 101% Dordrecht 1956 79% Alkmaar 1956 80% 80% b. Zuid-Holland 1957 93A 93ft A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 23-9 26-9 27-9 Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen 573.72 564.54 566.74 333.27 327.35 326.23 171.38 169.85 170.51 228.14 221.77 221.77 150.34 149.83 148.59 401.20 394.70 395.36 Dames- en Heren zakdoeken in 3 stuks verpakking van 1.60 tot 3.75 48 „Stella, dit ls. in één woord, af schuwelijk", bracht ze er met moeite uit. „Als je iets belangrijks hebt te zeggen, doe het dan en laat het uit zijn want méér kan ik niet verdragen". Stella wierp haar hoofd achterover en keek berekenend .naar bet bleke vrouwtje tegenover haar. wier zenu wen blijkbaar tot het uiterste waren gespannen, „Goed dan", zei ze achteloos. „Ik heb niet heel veel te zeggen. Alleen maar dit: „Dr. Braunton wilde, dat Christopher nog een paar dag-en zou wachten voor hij weg ging, maar Christopher besloot, onmiddellijk te vertrekken. Moet ik je nog uileggen waarom?" „Ga voort", klonk het ijzig. „h: ij best", hernam St'eila schouder ophalend. „Heb je dan niet beseft, dat om mij om mij te redden Kit die poging deed op te staan, wat hem ook gelukt is. Jij had hem er nooit toe kunnen krijgen; anderen trouwens Margaret Malcolm evenmin. Maar voor mijomdat hij mij liefhèeft Ze zweeg, want de ontstelde, smar telijke uitdrukking op Karen's ge zicht maakte het onnodig, om verder te gaan. TIENDE HOOFDSTUK. „Neen", kwam er met moeite fluis terend over Karen's droge lippen, „neen!" „Ja", zei Stella onverbiddelijk. „O, Karen, wees alsjeblieft niet zo koppig. Je weet heel goed, dat je het vroeger of later toch zult moeten toegeven." „Maar hij kan jou niet liefhebben!" Een wat 'fijner besnaarde vrouw zou misschien hebben gebeefd bij het ho ren van die minachtend uitgesproken woorden, maar Stella haalde slechts voor de zoveelste maal haar schou ders op. „Lieve kind", hernam zx kalm, „na de manier waarop Kit jou heeft be handeld, zouden de meeste mensen zeggen, dat jij met geen mogelijk heid van hem kunt houden, maar voor jou schijnt het geen beletsel, hem lief te hebben!" Dat was volkomen waar en Karen' kon er dan ook geen antwoord op vin den. „Maarmaar", stamelde ze, ..hij maakte toch plannen voor ons bei den." „Beste Karen, zeg ik soms van niet?" vroeg Stella een tikje sarcastisch. „Kit heeft jou evengoed een poets gebak ken als mij; in zeker opzicht nog erger, omdat hij jou niets kon ver wijten, wat jegens mij dat geef ik toe wél het geval whs. Nu is hij wel zo goed, zich een beetje over zichzelf te schamenjuister ge zegd: hij vindt het niet prettig, ver keerd te hebben gehandeld en pro- beerd boete te doen. Dat heeft hij wel niet gezegd, maar ik ken Kit lang genpeg om in hem te lezen als in een boekReeds als kleine jongen had hij er het land aan to erkennen dat hij ongelijk had. Om tot zo'n erkentenis te komen, moet hij er al heel ellendig aan toe zijn en op het ogenblik voelt hij zich, wat jou betreft, vernederd. Als jij meen! dt t dit een grondslag is 0111 voor jo< en hem een toekomst op te bouwo houd je jezelf met opzet voor mal!" Ja, dat was zo, vond Karen. Ze ha geprobeerd zichzelf zand in de ogr- te strooien, maar eigenlijk had'? altijd Wvl geweten hoe 't erbij stond „Welnu?" klonk Stella's stem als van eindeloos verre afstand. „Wat ben je van plan?" „Wat zou ik van plan zijn?" vroeg ze langzaam. „Jij en Christopher zijn allebei getrouwd." „Dat kan tegenwoordig gemakkelijk ongedaan worden gemaakt", zei Stel la'onverschillig, terwijl ze een siga ret aanstak. „Vooral in jouw geval... een huwelijk dat helemaal geen hu welijk is." „Ja, dat denk ik ook wel", gaf Ka ren vermoeid toe. „Als je hem werkelijk lief hebt" her nam Stella, haar door half-gesloten oogleden opnemend, „kun je het heel gemakkelijk maken. Je riebt alleen maar weg te gaan en hem te laten geloven, aat je het deed omdat hij zich niet aan de afspraak heeft ge houden. „Neen", zei Karen hees. „Dat kan ik niet doen. Dan zou hij denken, dat iknu ja, ben wat hij eerst dacht." „En wat zou dat?" vroeg Stella. „Als hij denkt, dat je alleen maar op geld belust- bent en daarvoor alles over hebt, zal hij menen, je ook niet an ders dan geld schuldig te zijnen dat is gauw genoeg te regelen. Hij zal beseffen, dat hij eveneens recht heeft op echt geluk." bi", zei Karen diep ademhalend: „Ik ijo het." 'n zul je het doen?" Voor het had er iets begerigs in Stella's .1 geklonken en Karen zag haar '"•s nadenkend aan. h dat. zal ik", antwoordde ze vast- lievedm- „Ter wille van Christopher Maar zelfs als ik uit bet leven ver dwijn, geloof ik niet, dat jij mijn plaats zult innemen." „Wat een onzin!" riep Stella uit, alsof ze vond Karen zichzelf wilde overtuigen, dat het inderdaad onzin was. „Vind je?" vroag Karen, eensklaps te moe om verder te argumenteren. „Och, 't komt er niet op aan, althans nu niet. Maar Fred dan, Stella?" „Fred?" herhaalde Stella, plotseling weer doodkalm. „Dacht je, dat hij mijn geluk in de weg zou staan? Ik behoef hem alleen maar te overtui gen, dat Ze bleef steken, want de uitdrukking op Karen's gezicht bewees haar dat ze te ver was gegaan, 't was echter niet meer ongedaan te maken. „Welnu?" vroeg ze mokkend. „O ja, ik zal mijn woord houden", verzekerde Karen koeltjes. „Jij hebt al zoveel onheil aangericht of bent er de oorzaak van geweest. Hier is tenminste iets, dat ik ongedaan kan maken." „Maar hoe en wanneer?" wilde Stel la weten. „Dat staat aan mij te beslissen", zei Karen met een kalme waardigheid, die nieuw voor haar was. „En nu, Stella, verzoek ik je di-ingend, Fred aan 't verstand te brengen dat jullie nodig naar je eigen huis moet." „Inderdaad?" zei Stella minachtend. „En waarom?" „Omdat ik de korte tijd, dat ik hier nog de vrouw des huizes ben je niet onder mijn dak wil hebben." Het kwam er heel kalm uit, maar de klank van verachting in Karens stem had zelfs de weinig gevoelige Stella getroffen. Ze sloeg althans de ogen neer en bleef zwijgen tot Karen even later de kamer uitging en haar alleen liet. Karens plannen waren uiterst eenvou dig. Ze zou liever niemand in vertrou wen hebben genomen, maar begreep, dat te eniger tijd wettelijke stappen nodig zouden zijn en Christopher of liever zijn gemachtigde zich dan in verbinding met haar moest kunnen stellen. Dus zou 't wel het eenvoudig ste wezen meneer Pilbright de situa tie te gaan uitleggen... of juister de leugen die ze volgens belofte zou ver tellen, als waarheid te doen klinken. Daarna zou ze ergens een betrekking zien te krijgen hoe drukker hoe beter, omdat ze dan niet veel gelegen heid zou hebben, aan Christopher te denken. Nu ja, ze zou hem onmogelijk kunnen vergeten, maar alles was be ter dan ledigheid. Stella had Fred op de een of andere manier kunnen overhalen samen naar hun eigen huis te gaan en zo bevond Karen zich, althans van één obsessie bevrijd, alleen in het grote huis. Ze deelde mevrouw Paynton mee, dat ze enige tijd bij .vrienden ging logeren, maar dikwijls op reis zou zijn. zodat de brieven naar het kantoor van me neer Pilbright moesten worden door gezonden. Daarop pakte ze haar een voudigste kleren in en nam de trein naar Londen. Meneer Pilbright keek enigszins ver rast op toen ze werd aangediend, maar hij begroette haar vriendelijk en in formeerde hoe Christopher de reis naar het ziekenhuis had doorstaan. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9