Padvinders-defilé voor oubaas Meijboom Zeeuwse Almanak DSNt Itvin KRAAM VERLOOR „EVENWICHT' VOORSTEL GARANTIELENING VOOR R.-K. ZIEKENHUIS IN 1959 WERKNOOD ZEEUWSE WERKPLAATSEN OPGEHEVEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 OP MARKT TE MIDDELBURG „Eens padvinder, altijd padvinder" Zaterdag hebben de Zeeuwse padvinders in Middelburg met een groot défilé afscheid geno men van hun districtscommis saris, de heer J. J. Meyboom. Dit défilé viel samen met de jaarlijkse „Grote Trek'", die de Christiaan de Wet stam in sa menwerking met de Sven Ha- roldstam organiseerde. Ruim vierhonderd padvinders uit de hele provincie namen aan deze Grote Trek deel. Voorafgaande aan deze jaarlijkse wandeltocht defileerden de honderden kabou ters, welpen, padvindsters, land en zeeverkenners op de Markt te Middelburg voor „hun" dis trictscommissaris, die zich ruim (Advertentie) nieuw %RAT' n\w muizëj* VLOKKIN RATTEN- PASTA ROEIT ZË GENADELOOS UIT Zaterdag hebben deputaties van de Zeeuwse padvinderij in Middelburg gedefileerd voor „oubaas J. J. Mey boom, die zich na ruim 49 jaar voor de Zeeuwse padvinderij ingespannen te hebben, zijn functie als districts commissaris binnenkort neerlegt. (Foto P.Z.C.). Motorrijder en vrouw gewond bij botsing in Kruiningen Op de Rijksweg: onder de gemeente Kruiningen tussen Lugtenburg en het kruispunt RijkswegVeerweg ontstond zaterdagmiddag omstreeks 2 uur een ernstig verkeersongeluk, waarbij een motorrijder en zijn duo- lassagiere werden gewond. )e motorrijder M. H. uit Bergen op Zoom reed met zijn echtgenote als duopassagiere in de richting Goes, toen een personenauto van een Ne derlands-Belgische filmmaatschappij uit Den Haag, bestuurd door de heer J. K., wilde passeren. Op hetzelfde moment naderde uit de tegenoverge stelde richting een volkswagen. Om te kunnen passeren week de heer J. K. teveel naar rechts uit. Door deze manoeuvre raakte hij met de ach terkant van de wagen het stuur van de motor. De heer M. H. sloeg als fevolg van deze botsing en- ele malen over de kop. en werd verwond aan armen en benen. Zijn 29-jax-ige echtgenote werd van de motor geslingerd en liep onder meer een ernstige schedelbasisfractuur op. Voor haar leven wordt gevreesd. Bei den werden per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis te Ber gen op Zoom overgebracht. Na te zijn behandeld kon de heer M. H. zondagmorgen naar huis terug keren. Weer bezwaar tegen Vlissingse torenflats Opnieuw heeft een aantal inwoners van de wijk, gelegen tussen de Presi dent Rooseveltlaan, Vredehoflaan _eu Willem Klooslaan te Vlissingen. zich met een adres tot de raad gericht: zij maken bezwaar tegen de voor dit stadsdeel ontworpen torenflats. Een soortgelijk adres werd reeds in 1958 door de raad voor kennisgeving aangenomen en daar B. en W. achten dat de omstandigheden zich sinds dien niet gewijzigd hebben, stellen zij voor ook het nieuwe adres voor ken nisgeving aan te nemen en het colle ge te machtigen de adressanten van deze beslissing op de hoogte te stel len. 49 jaar aan de Zeeuwse padvin derij heeft gegeven. Later op de middag boden verschillende de putaties eijdens een bijeen komst in het clubhuis aan de Zuidsingel de scheidende oübaas Meyboom cadeaus aan. Offi cieel zal de heer Meyboom op 29 oktober afscheid nemen. Een vriendelijk najaarszonnetje scheen er zaterdagmiddag toen de Zeeuwse padvinders voor het stadhuis defileerden voor do districtscommis saris Meyboom. Rond het podium, waar de scheldende stram in de hou ding het défilé afnam stonden tien tallen belangstellenden en oud-pad- vinders, toen de ruim vierhonderd Zeeuwse padvinders voorbij mar cheerden. Aan deze padvinderspara,- de verleende een goed spelende pad vindersband medewerking. Na het défilé begon voor de padvin ders de Grote Trek. Via de Lange Delft en het station ging de wandel tocht naar Nieuw- en Sint Joosland en langs binnenwegen terug naar Middelburg. Voor de oudere padvin ders was een parcours van 10 en voor de jongeren van 8 kilometer uitgezet. Na de mars volgde in het clubhuis aan de Zuidsingel nog een min of meer officieel afscheid van districts commissaris Meyboom. Verschillende deputaties boden hier oubaas Mey boom geschenken aan en brachten de VAN TOT REGEN, REGEN, REGEN Hoewel een haast zomers zonnetje het afgelopen weekend Zeeland heeft ge koesterd, worden we nog steeds her innerd aan de veelvuldige regens van de afgelopen week. De kelders van de „Prinses Marijke- school" in plan west te Axel hebben het bijvoorbeeld zwaar te verduren gehad. Of liever gezegd de installaties van de centrale verwarming, die daar in staan. Samen met een verhoging van het grondwaterpeil hebben de re gens deze apparaten voor enige tijd buiten werking gesteld. De dienst gemeentewerken van Axel moest eraan te pas komen om de kel ders leeg te pompen. Meer dan een normale hoeveelheid water staat er ook In de kreken van Axel. Het win- terpeil is daar zelfs al overschreden. In de zogenaamde „Kleine Kreek" zijn de steigers van het zwembad onder BEGIN Veiligheidshalve hielden wij ons vo rige week in dit hoekje een weinig op de vlakte, toen wij schreven over het begin van de herfst. „Volgens aloude overlevering begint de 21ste september het najaar", stelden wij, daarmee de vaak betwiste juistheid van die datum aan de overlevering latend. Maar er zijn altijd mensen, die van zo iets haring of kuit willen hebben en zo was het ook in dit ge val. „Tien flessen wijn hebben we op het spel gezet", riep een wanhopig man door de telefoon; „tien flessen wijn, dat de herfst niet 'op de 21ste, maar op de 23ste september begint". Veertien adressen hadden de wed dende partijen opgebeld, om achter de juistheid van de datum te ko men; acht spraken zich uit voor de 23ste en zes voor de 21ste september. Met behulp van een eenvoudige zak agenda kon worden vastgesteld, dat de herfst dit jaar op 21 september, des ochtends om twee uur zou be ginnen en dat is dus bereids gebeurd. Voor onze iceddende abonnee is het in ieder geval een vochtig begin ge- worden districtscommissaris dank voor de wijze waarop hij de padvinderij in Zeeland gestimuleerd heeft. In 1911 Reeds In 1911 liad de heer Meyboom zich voor de padvinderij ingezet, die toen door de burgerij nog niet au se- rïeux genomen werd. Later is hierin veel verandering gekomen en de Zeeuwse padvinderij groeide onder meer door het stimulerende werk van de heer Meyboom tot een bewe ging die thans in Zeeland rond 1000 leden telt. Er is echter een groot gebrek aan leiders, dat zich hoofdzakelijk hij de welpen voordoet. In het district van oubaas Meyboom loopt dit tekort zelfs in de tientallen. In een dankwoord haalde de schei dende D. C. de woorden van de op richter van de padvindersbeweging, lord Baden Powell: „Eens padvinder, altijd padvinder", aan. „Daarom", zo zei öubaas Meyboom, „stemt dit afscheid mij ook niet weemoedig, want altijd zal ik de padvinderij van advies dienen als het nodig is". De uitslag van de wandelmars luidt als volgt: kabouters en welpen: 1 Golfbrekers „Dukabo" kring Vlissin gen, voor 2e maal; 2 Gouden Cirkel, Berkenboskring Middelburg: 3 Ber denis van Berlekomhorde Middelburg 4 en 5 Scheldezwervershorde Vlissin gen en Jacob Valckehorde Goes; 6 en 7 Paul Krugerhorde Middelburg en Berdenis van Berlekomhorde Mid delburg; 8 en 8 Michiel Adr. de Ruy- terhorde Vlissingen en Lutemkring Middelburg; 10 Vikingshorde Vlissin gen. Padvindsters, land- en zeeverken ners: 1 Lutemgroep Middelburg: 2 Gouden Cirkelgroep, Duinvendel Mid delburg; 3 Jacob Valckegroep Goes; 4 Berdenis van Berlekomgroep Mid delburg; Gouden Cirkelgroep, Die- renvendcl Middelburg; 6 Paul Kru- gergroep Middelburg; 7 Vikings Vlissingen; 8 Watergeuzen Vlissin gen 9 Scheldezwervers, Vlissingen. OP HAVENTERREIN VLISSINGEN water verdwenen en rond de „Grote Kreek" zijn de weilanden aan de zuid zijde in een groot binnenmeer veran derd. OVERLAST Het is niet alleen van het water, dat de Axelaars overlast ondervinden. Bewoners van percelen aan de Buiten weg klagen de laatste tijd over het feit dat een daar gelegen speelweide als voetbalveld wordt gebruikt. De zatërdagmiddagvoetbalvereniging ,.A. Z.V.V." heeft deze grasmat namelijk tijdelijk van gemeentewege voor haar activiteiten toegewezen gekregen. In afwachting van het gereedkomen van het gemeentelijk sportterrein bij de „Eerste Verkorting" in plan oost zal de gemeente nu naar een andere op lossing uitzien voor de voetballers. „KNAAP" De Biervlietse sportvisser P. Beun had do afgelopen week een goede vangst. Toen hij op een morgen op stap ging om zijn visfuiken te lichten, bleek zich daarin een knaap van een paling „genesteld' te hebben. Het „visje" was maar liefst een meter lang en toen de visser zijn vangst op do weeg schaal deponeerde, sloeg deze door tot anderhalve kilo. Nadrukkelijk voegt onze correspondent aan deze melding toe, dat hij niet in vis- scrslatijn schrijft. MET PENSIOEN Het hoofd van de r.-k, jongensschool in IJzendijke, de heer J. Ch. Corne lls, gaat er aanstaande vrijdag een punt achter zetten! De „meester", die dan 65 jaar wordt, gaat met pensioen. Om kwart voor tien 's morgens wordt het schoolhoofd in het jeugdgebouw gehuldigd, waarop van 12 tot 1 uur een receptie volgt om iedereen in de|Et.n dcrtiK tons („„.„„„.an VUn ile celecrpnhr-id te stellen de heer flnmc. Geld ontvreemd uit Westkapelse slagerij Slager P. R. uit Westkapelle i - kwam zondagmorgen tot de ontdekking, dat er uit zijn I werkplaats een klein bedrag 1 aan geld was verdwenen. Toen f hij een kijkje in de slagerij ging nemen, bleek hem dat j= zich 's nachts iemand naar bin- l nen had gewaagd met de be- i doeling er zijn slag te kunnen I s slaan. De dief moet aan de j achterzijde van het huis een raam hebben opgeschoven en zich toegang tot het pand heb- j ben verschaft. R., die juist te- i rug was van vakantie, had het j afgelopen weekend toevallig i weinig geld in huis, zodat de j buit niet groot is geweest. De j slager heeft onmiddellijk de i rijkspolitie ter plaatse van het j H voorval op de hoogte gesteld. j Deze heeft direct het onder- i zoek ter hand genomen, maar zondagavond was nog geen j spoor van de dief te bekennen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Kloetinge kreeg nieuwe hervormde pastorie De hervormde gemeente te Kloetinge is sedert zaterdagmiddag een nieuwe pastorie rijk. Een aantal leden van de kerkelijke colleges kwam voor de officiële overdracht bijeen in het nieu we gebouw aan de Vijverweg. De president-kerkvoogd, de heer L. J, Dekker, memoreerde hoe het besluit tot nieuwbouw was genomen. Na het vertrek van de vorige predikant, ble ken de te maken restauratiekosten van de oude pastorie zo hoog, dat be sloten werd tot nieuwbouw. Hij dank te allen die hadden medegewerkt aan de bouw, waarna hij de overdracht verrichtte door aan de nieuwe bewo ner, ds. A. J. van Cruyr.ingen, de huis sleutel te overhandigen. De heer B. M. van Nieuwenhuize zei- de, dat het gemeentebestuur gaarne zijn medewerking aan deze nieuw bouw had verleend. Hij gaf de ver zekering aan de kerkvoogdij dat de burgerlijke gemeente ook in de toe komst haar zoveel mogelijk zal ter zijde staan. Nadat de heer L. Zwarte- poorte. de hoofdaannemer, dank had gezegd voor de aangename samen werking, sprak ds. A. J. van Cruy- ningen, mede namens zijn vrouw, een dankwoord. Na afloop van het offi ciële gedeelte was er voor de gemeen teleden de gelegenheid om de nieuwe pastorie te bezichtigen. B. EN W. BERGEN OP ZOOM Nieuw stadium in kwestie verwacht Iu plaats dat het vorige maand aan gehouden ingekomen stuit van de Stichting St. Elisabeth Ziekenhuis, waarin zij een verzoek aan de ge meente richtte om definitieve ge meentegarantie voor de financiering van de bouw en inrichting van een (r.-k.) ziekenhuis te verkrijgen, op nieuw als ingekomen stuk op de agenda werd geplaatst, heeft B. en VV. van Bergen op Zoom er nu een voorstel van gemaakt. Het gaat hier om een totaal bedrag van 11 miljoen gulden. B. en W. schrijven in dit voorstel, dat op 27 mei I960 door de raad in prin cipe besloten is de betaling van rente en aflossing van de door de Stichting St. Elisabeth ziekenhuis te sluiten geldleningen tot een totale hoofdsom van maximaal 11.000.000 van gemeentewege te garanderen. Op 16 juli verzocht de stichting de ze principiële zekerheidstelling in 'n definiteve garantie om te zetten, zo dat een aanvang zou kunnen worden gemaakt met de realisatie van de plannen tot stichting van een zie kenhuis. Nu inmiddels bij schrijven van 4 augustus, door de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid aan de Stichting is bericht, dat hij in be ginsel geen bezwaar heeft tegen de voorgenomen nieuwbouw van een ziekenhuis, ter groottte van 250 bed den, bestaat er naar de mening van B. en W. geen beletsel meer om, ter uitvoering van het principebesluit, thans tot definitieve garantie-verle ning over te gaan. Nu komt het stuk dus weer ter ta fel. Was het vorige maal zo dat de K.V.P.-gToepering in de raad niet de vereiste meerderheid voor het zie- kcnhuisplan kon krijgen, nu ver wacht- men in Bergen op Zoom dat de ziekenhuiskwestïe in een nieuw stadium zou kunnen komen. De Ka tholieke Stadspartij en de groep Benner (eveneens rooms katholiek) zouden, na gewezen te zijn op de r.-k. principes, bereid zijn zich in de ziekenhuiskwestie bij de 11 .K.VP.- leden aan te sluiten. Zoals bekend vindt de Bergen op Zoomse ziekenhuiskwestie haar ont staan in wat de „gewetensdwang" vang" van het college van regenten van het Algemeen Burgergasthuis werd genoemd. Dit college sprak zich uit voor de toepassing van de al gemeen r.-k.-medische moraal in het gasthuis, ondanks het algemeen ka rakter daarvan. Op de nota welke de heer Ch van Doorn aan de raads leden werd toegezonden en waarin deze namens de P.v.d.A., de V.V.D. en de Protestants Christelijke groe peringen wees op de mogelijkheid van het scheppen van een groot zie kenhuis met aparte vleugels voor de verschillende geloofsgroeperingen en een gezamenlijk gebruik van de zie kenhuisinventaris zoals elders in het land mogelijk bleek is geen reactie gekomen. Nu is dan besloten dat het voorlopig comité tot oprichting van een pro testants streekziekenhuis een stich ting zal vormen tot het bouwen van een protestants streekziekenhuis. Voorts besloot men te voldoen aan het verzoek van de minister om in overleg te treden met de stichting St. Elisabethziekenhuis en het re gentencollege van het Algemeen Burgergasthuis. JAARVERSLAG VERSCHENEN Vier opdrachtgèvers verstrekten werk In het jaarverslag van de stichting „Federatie van Beschuttende Werk plaatsen in Zeeland" over 1959 wordt meegedeeld, dat op 1 januari van het afgelopen jaar 302 tewerkgestelden in de Zeeuwse werkplaatsen werk zaam waren. Eind 1959 bedroeg dit aantal 388. Verder wordt in het jaarverslag ge meld, dat de toestand voor de werk plaatsen er vooral begin 1959 zeer donker uitzag. Bij verschillende werkplaatsen vielen een groot aantal objecten uit, zodat zelfs ontslag voor een groep tewerkgestelden dreigde. Gelukkig kwam een noodobject af, zodat de tewerkgestelden op de wevk- plaatsen konden blijven. Zo slecht als het jaar begon, zo goed is het voor de werkplaatsen geëindigd, al dus het jaaroverzicht. Vier grote op drachtgevers zorgden voor het nodige werk, dat in overleg met de wèrk- plaatsdirecteuren over de Zeeuwse werkplaatsen werd verdeeld. Eind 1959 was de werknood voor de werk plaatsen in Zeeland geheel opgeheven. Bij de stichting „Federatie van Be schuttende Werkplaatsen in Zeeland" zijn aangesloten de centrale werk- „De Bevelanden" te Goes, jenheid te stellen de heer Corne lls de hand te drukken. Nu 38 jaar feleden kwam de heer Cornelis naar Jzendijke, na eerst enkele jaren als onderwijzer in Vlissingen te hebben gewerkt. De vertrekkende onderwijs man bekleedt in het verenigingsleven van de gemeente verschillende func- N.V. Haven van Vlissingen, die op de eerste landtong van de binnenha ven bezig was met het verzetten van klei voor het graven van een sloop- dok heeft zaterdagmorgen zijn „evenwicht verloren". Door een tot nog toe onduidelijke oorzaak helde het gevaarte op een gegeven mo ties. Verder was hij jaren lang voor-ment sterk over. De bediener van de zitter van dc K.O.B., afdeling Oost- J ongeveer 10 meter hoge kraan, J. K. uit Vlissingen, zag do val aankomen. Hij probeerde de grijper nog te ope nen om het gewicht te verminderen, ninar dit hikte hem niet. K. twijfelde nog of hij uit de kraan zou sprin gen; hij luid het deurtje reeds geo- peud. Op dat ogenblik sloeg het ho ge toestel reeds tegen de grond en voor een groot deel nog in het wa ter. K. kwam met de schrik vrij. Men is geruime tijd bezig geweest om de kraan weer overeind te krijgen. {Foto P.Z.C.) Hulster Ambacht" te Hulst, stich- ing „Werkplaatsen Walcheren" te Middelburg, stichting beschuttende werkplaatsen „Midden Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen, „Beschut tende werkplaats" te Vlissingen en de stichting centrale werkplaats „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee. De centrale werkplaats „West- Zeeuwsch-Vlaanderen" te Oostburg kon nog niet officieel als lid toetre den. Wel is deze werkplaats in de ver gaderingen van het algemeen bestuur vertegenwoordigd en draagt deze werkplaats bij in de kosten van de federatie, aldus blijkt verder uit het' jaarverslag. Voor Westerscheldeveren in '59 f 1,25 miljoen méér Twee ton extra voor baggerwerk veerhaven Breskens Daar het exploitatietekort van de veerdiensten over de Westerschei de lu 1959 rond f 3.250.000 heeft bedra gen en hiervoor slechts f 2 miljoen op de begroting van verkeer en wa terstaat voor 1959 was uitgetrokken, wordt aan de Tweede Kamer voor gesteld de betrokken post met f 1.250.000 tc verhogen. Ook wordt voorgesteld de post on derhoud, verbetering en bediening van veren op deze begroting met f 200.000 te verhogen voor bagger werk aan de nieuwe veerhaven van Breskens. Deze veerhaven is begin 1959 gereedgekomen, zo wordt in de toelichtende memorie op de begro tingswijziging medegedeeld. De eer ste ervaringen omtrent verzanding en aanslibbing in en voor de mond van de haven moeten dus in dat jaar worden opgedaan. Daarbij is de nood zaak gebleken een grotere hoeveel heid baggerwerk te verrichten dan was verwacht, tengevolge waarvan behoefte bestaat de betrokken begro tingspost met 2 ton te verhogen. De heer H. A. Malkus uit Oostburg nam afscheid Zaterdagmorgen werd op de inspectie der directe belastingen te Oostburg in intieme kring afscheid genomen van H. A. Malkus uit Oostburg, die per 1 oktober a.s. deze inspectie als chef de bureau wegens het bereiken van'de pensioengerechtige leeftijd zal ver laten. De scheidende functionaris werd toegesproken door o.a. de in specteur der belastingen, de heer L. Siepelinga, door de heer J. O. Th. van Hauwe als rijksontvanger, de beer J. Terlouw als inspecteur van de registratie en successie en de heer W. Klerks als hoofd van de dienst invoer rechten en accijnzen. De meeste der sprekers lieten hun waarderende woorden vergezeld gaan van geschen ken in de vorm van boeken, terwijl er voor mevrouw Malkus bloemen waren. De scheidende ambtenaar sprak tot slot woorden van dank, in de eerste plaats aan alle sprekers maar ook tot allen met wie hij in de loop van de jaren had samengewerkt, voor de prettige samenwerking. Sas van Gentf 122.000 bouwrijp maken plan West De raad van Sas van Gent heeft in zijn jongste vergadering besloten een bedrag van 122.000 te voteren voor het bouwrijp maken van het derde deel van liet exploitatieplan West. Volgens burgemeester P. A. J. den Boer staan Gedeputeerde Staten te genover dit plan gunstig, zodat men spoedig met de uitvoering kan be ginnen Het college stelde een bedrag van f 1000 beschikbaar als deelname in de elektrificatie van een deel der on rendabele gebieden in de gemeente. Er werd op aangedrongen om ook voor de elektrificatie van andere ge bieden contact op te nemen met de P.Z.E.M. Gedurende 30 jaar zal me dewerking worden verleend aan het 100 plan van de waterleidingmij. De jaarlijkse bijdrage is 1500. De Nederlandse Heidemij. zal brand- blusvijvers aanleggen in plan West. Het is de bedoeling deze vijvers in geplande groenstroken aan te leggen. De kosten hiervoor belopen ongeveer 2800. Meer vermaak Vlissingse zeevaartscholieren Er moet meer vermaak komen voor de leerlingen van de Vlissingse zee vaartschool. Dat blijkt uit een ver zoek van het bestuur der stichting internaat „De Rnyterschool" aan 13. en W. van Vlissingen. Men wil, dat de aanwezige recreatieruimte in het internaat aan de Hellcbardierstraat wordt uitgebreid. B. en W. stellen deze uitbreiding aan de raad voor, alsmede het beschikbaar stellen van een krediet van 7025. Het is volgens het intemaatbestuur van het grootste belang, dat voorzie ningen worden getroffen, ten einde te voorkomen, dat het internaat te Vlis singen in vergelijking met andere soortgelijke instellingen in ons land in een nadelige positie zou komen. Dit zou van invloed kunnen zijn op de aanmelding van nieuwe leerlingen. Een oplossing kan worden gevonden door de zogenaamde i'egentenkamer van het voormalige gasthuis aan de Hellebardierstraat bij het internaat te voegen. Verder is het noodzakelijk de achter de internaatsgebouw gele gen gronden te egaliseren en geschikt te maken voor balspelen. Propagandafilmavond Chr. Filmactie in Goes Voorbereiding tol oprichting van een plaatselijke afdeling In „De Prins van Oranje" te Goes heeft de Christelijke Filmactie zater dag een propaganda-filmavond ge houden. Deze filmavond moet gezien worden als een voorbereiding om te komen tot de oprichting van een af deling in Goes. 's Middags was er een goed bezoch te voorstelling voor de jeugd. Een kort woord werd toen gesproken door de heer M. Allewijn. Voor een enthousiast jeugdig publiek werd vertoond de film: „De Grote Vakan tie." 's Avonds draaide de film: „Schipper naast God", een getuige nisfilm naar een boek van Jan den Hartog. Voor de bijeenkomst bestond veel belangstelling. De heer L. T. Wassenaar uit Goes sprak een pro pagandistisch woord, waarin hij wees op het belang van het oprichten van een afdeling in Goes. Tal van belang stellenden gaven zich op als dona teur. De bijeenkomst was voorbereid door een voorlopig comité. In een volgende vergadering zal tot definitie ve oprichting van een afdeling wor den overgegaan. VANDAAG Middelburg-City: De man die verdwijnen moest. 20 uur. 14 jaar Electro: Operatie Petticoat, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur. Kunstmuseum: expositie schildersclub Coloriet, 14-1? en 20-22 uur, Schouwburg: toneelvoorstelling Z.V.U. Haagsche Comedie met „Jalouzie", 20 uur. Vlissingen-AUiambra: Mijn man is bij de F.B.I., 20 uur. a.l. Luxor: Het dodenschip, 20 uur, 18 J. Goes-Grand: En eeuwig zingen de bossen, 19 en 21 uur. 14 Jaar Prins van Oranje: veigadering L.C.C., 10 uur. vergadering A.R. kiesvereni ging 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2