Gemeenteraad Goes ontstemd over zelfstandig optreden B. en W. Boete voor vervoer van ondermaatse vis ALLE BOERENBEDRIJVEN IN BRAAKMANPOLDER VERPACHT ZUIVERINGSINSTALLATIE VOOR ZWEMBAD MIDDELBURG 0UD-V0SSEMEER KRIJGT EEN NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL EERSTE STEEN GELEGD CHR. KLEUTERSCHOOL NIEUWDORP 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 RAAD IN DWANGPOSITIE GEPLAATST Zonder toestemming bouwvergunning verleend voor bedrijfspand „Om praktische redenen gaan we met uw voorstel mee, maar onder pro test". Deze enkele zinsnede is do kern van de beschouwingen, welke do dames en heren raadsleden van do gemeente Goes woensdagavond wijdden aan het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een partiële herziening van het uitbreidingsplan oost. Zonder de raad vooraf te hebben geraad pleegd, hadden B. en W. van Goes de fa. C. Westdorp en Zn. een bouw vergunning gegeven voor het bouwen van een bedrijfspand aan de Jacob Roggevenstraat. In het uitbreidingsplan 1954 was deze grond bestemd voor woningbouw, zodat thans een partiële herziening nodig was. ,.B. en W. hebben ons in een dwang"- positie gebracht", betoogden de raadsleden. „De raad is voor een voldongen feit geplaatst. Het gebouw staat er al, terwijl de partiële wij ziging nog moet worden goedge keurd werd er aan toegevoegd. Dhr. P. P. J. Polderman (ch) vond de han delswijze van het college ondemocra tisch. De rechtszekerheid is op die manier ver zoek. meende hij. Tegen de partiële grenswijziging hadden de bewoners van de Rogge veenstraat bezwaren aangevoerd. Het was bepaald niet zo, dat de raad de bezwaren van de bewoners volledig kon delen, maar wel waren de dames en lieren raadsleden ont stemd over het feit, dat B. en W. alles op eigen houtje hadden gedaan. De heer J. S. Visscher (p.v.d.a.) was van oordeel, dat B. en W. de be voegdheden van de raad met de voeten hebben getreden". Een der gelijke handelswijze stuit me zeer tegen de borst. Ik ga met het voor stel mee uit praktische overwegin gen, maar onder protest", zei hij verder. Dezelfde toon kon men be luisteren in de woorden van de heren C. W. Vervest (k.v.p.). N. E. van Santé (v.v.d.), mevrouw J. C. van WillegenEverse (c.h.), mr. J. G. v. d. Burgt (a.r.) en de heer A. G. Heijboer (c.h.). Mr. v. d. Burgt zag als ernstigste bezwaai', dat de overheid in strijd met allerlei voorschriften vergunnin gen afgeeft. Burgemeester H. K. Michaëlis gaf grif toe, dat B. en W. onjuist had den gehandeld. Er zijn geen motie ven te vinden voor het feit, waar om men in 1957 geen voortgang heeft gemaakt met vaststellen van wijzigingen, waardoor de uitbrei dingsplannen aan -de werkelijke toestand werden aangepast, zei hij. Het college streeft ernaar de ze hoogst onbevredigende handel wijze in de toekomst te voor komen. Wethouder Van Melle verklaarde, dat nooit tevoren bezwaren zijn ge rezen. Hij was het in dit geval In 1961 grenswijziging op Walcheren In de memorie van toelichting op de voor 1961 deelt de minister omtrent grenswijzingingen van gemeenten :de; de mede; dat een groot aantal ontwer pen van wet tot gemeentelijke her indeling n voorbereiding is. Verwacht kan worden, dat daarvan in dit zit tingsjaar kunnen worden ingediend die, waarbij o.a. betrokken zijn het eiland Walcheren, Bergen op Zoom en Halsteren en Goes en Kloetinge. Eenrichting verkeer voor auto's op Platteweg Het waterschap Schouwen-Duiveland heeft aan Gedeputeerde Staten voor gesteld de Platteweg le Zierikzee Sn één richting voor autoverkeer en alle andere voertuigen op vier wie len gesloten te verklaren. Auto's zouden over de Platteweg, 'n snelle verbinding van Zierikzee naai de veerhaven De Val, alleen in de richting van de veerhaven mogen rij den. Het waterschap overwoog, dat het autoverkeer in de richting van het veer op een snelle doortocht moet kunnen rekenen. overigens geheel met de raad eens. Ik ben hier ook tegen geweest, al dus spreker. Ook wethouder Roose wees erop, dat het kwaad niet van vandaag of gisteren is. We zijn meer afgeweken, aldus de wethouder. Hij kon de bezwaren van de raad tegen de handelwijze van B. en W. echter onderschrijven. Nadat nog wethouder H. B. Bouw man had verklaard, dat alles wat over deze kwestie gezegd werd, te veel was, ging de raad zonder hoof delijke stemming akkoord met de partiële wijziging. Ook over de partiële herziening van het uitbreidingsplan zuidoost kwamen de .tongen los. De raad stelde het plan als zodanig vast, met de bepaling, dat zijn goed keuring niet geldt voor de bouw van winkels. De mogelijkheid tot het bouwen van winkels in deze wijk zal nog eens grondig beke ken worden. Dc raad kan dan te zijner tijd een beslissing nemen. De verdeling van het bouwvolume voor 1960 had algemeen de instem ming van de raad en met name toon den enkele raadsleden zich verheugd over de houw van bejaardenwonin gen. Op een vraag van de heer Vis scher verklaarde de raadsvoorzitter dat de bouw van een verzorgings huis voor bejaarden een punt van studie uitmaakt. Spoedig zullen te keningen worden gemaakt.' Men ver wacht een verzorgingshuis te kun nen realiseren van het bouwvolume voor 1961. Aangehouden werd het voorstel met betrekking tot een bezwaarschrift van de bewoners van de Parallel weg tegen de voorgenomen bonw van een kantoorgebouw van de B.V.A.B. De bewoners voelen zich hierdoor ernstig benadeeld. Het gebouw zou veel zon wegnemen voor de huizen. De raad kon ver meegaan met de bezwaren van de bewoners. B. en W. namen daarom hun voorstel terug. In principe zal getracht worden op de groenstrook langs de Parallel weg laagbouw (circa 4 nieter hoog) te verwezenlijken. B. en W. hebben één maand de tijd gekregen om over leg te plegen. Hierdoor zou tegemoet gekomen worden aan de bezwaren van de bewoners. In de rondvraag herinnerde de heer Haverhoek eraan, dat vele straten In Goes in augustus tot driemaal toe zijn overstroomd. Een oplossing hier voor is te verwachten, als er een betere rioolwaterzuivering komt, al dus de raadsvoorzitter. SINDS VOORJAAR 1960 Drieëntwintig bedrijven met gezamenlijk 745 ha De minister van financiën deelt in zijn memorie van toelichting op de rijksbegroting voor 1961 mee dat in het voorjaar van dit jaar de laatste nog niet uitgegeven boerenbedrijven in de Braakmanpoldcr zijn verpacht. De Braakmanpoldcr telt in totaal 23 landbouwbedrijven met een gezamen lijke grootte van 745 hectare. Van dit aantal werden er negen uit gegeven aan boeren afkomstig uit de herverkavelingen Schouwen-Duive land, zak van Zuid-Beveland en Tho- len, drie aan boeren die hun gepachte, bedrijven moesten opgeven doordat de eigenaren deze bedrijven in ge bruik namen, vier aan boeren die gronden beschikbaar stelden ter ver groting van kleine bedrijven, drie aan boeren die wegens de uitvoering van overheidswerken liun gronden moes ten verlaten en één aan een op agra risch terrein werkzaam zijnde Zeeuw se stichting die dit bedrijf als proef bedrijf exploiteert. De drie'overige bedrijven werden verpacht aan gega digden uit de zogenaamde vrije sec tor. Ondanks hiertoe aangewende po gingen bleek het, mede in aanmer king genomen de in Zeeuwsch-Vlaan- deren gewenste samenstelling wat be treft de godsdiensten en de streek van herkomst van de pachters na melijk niet mogelijk voor deze drie bedrijven gegadigden te vinden, die onder de hier bedoelde categorieën vielen. VERPACHTING LOS LAND. Als los land werd 180 ha grond verpacht. Hiervan werd 70 ha be schikbaar gesteld aan boeren op wier gronden na inpoldering van de Braakman zich in meerdere mate dan voorheen verdrogïngsverschijn- selen voordeden. Verder werd 80 ha verpacht ter vergroting van klei ne bedrijven in de omgeving van de polder. Van deze 80 ha werd er 50 ge bruikt in het kader van dc herverka- B. EN W. STELLEN RAAD VOOR: Kosten van dit werk geraamd op 112.000 B. en \V. van Middelburg hebben bij de raad een voorstel aanhangig ge maakt betreffende de bouw van een zuiveringsinstallatie voor de zwem inrichting aan de Poelendaelesingel. De kosten van dit werk worden op 112.000 geraamd, waarvoor liet college de raad verzoekt een krediet beschikbaar te stellen. Dit voorstel zal in de eerstvolgende raadsverga dering, die op maandag 26 septem ber a.s. is vastgesteld, in behande ling komen. In het voorstel wijst het college erop, dat de raad reeds in het afgelopen jaar in principe tot de bouw van een zuiveringsinstallatie had besloten. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. de voorbereiding van het werk ter hand genomen, waarvan de kos ten thans op ƒ112.000 worden ge raamd. Hiervan is 67.400 voor het bouwkundig en 44.600 voor het me chanisch gedeelte van de zwemwater zuiveringsinstallatie. Dc lasten van liet bouwkundig gedeelte worden door B. en W. geraamd op 1685 voor af schrijving en ƒ3033 aan rente per jaar. Voor het mechanisch gedeelte kosten 44.600 was op 31 de cember 1959 reeds een reserve aan wezig van 17.389.18. Bovendien is een bedrag van 13.682 gereserveerd bij het Centraal Verreken kantoor van het Commissariaat voor Oorlogs schade, zodat totaal 31.071,18 be schikbaar is. B. en W. willen dit be drag gebruiken voor een gedeeltelij ke afschrijving op de kosten van het mechanisch gedeelte. Voor afschrij ving komt dus nog in aanmerking 13.528,82. Met onderhoud van het mechanisch gedeelte, benodigde che micaliën, elektrische stroom, leiding water en algemene onkosten, zoals onderhoud van het bouwwerk, komen de lasten op 10.500. Op de begro ting voor 1960 drukt echter nog een bedrag van ƒ7651,31, wegens toevoe ging aan de reserve houw zuiverings installatie zwembad. Deze reserve ring kan na voltooiing van liet werk evenwel vervallen, zodat nog een be drag van ƒ2848,69 overblijft. Dit be drag kan gedekt worden door verla ging van de post onvoorziene uitga ven, aldus het college. B. en W. ad viseren de raad thans de bouw van een filtergebouw onderhands op te dragen aan de fa. J. Huibregtse te Middelburg en het leveren en mon teren. alsmede het in bedrijf stellen van de zuiveringsinstallatie op te dra gen aan een machinefabriek en in stallatiebedrijf tc Utrecht. Het college deelt verder mee, dat over het schilderwerk van het bassin nog geen nadere inlichtingen kunnen wor den gegeven. Een verfproof op de bo dem en wanden van het bassin heeft nog niet de gewenste resultaten op geleverd. veling van de domeingronden in de Dijckmeesterpolder. Deze herverka veling omvatte de uitvoering van enkele cultuurtechnische werken, herverdeling van het grondgebruik en de bouw van twee boerderijen. De in de Dijckmeesterpolder uitgevoer de werkzaamheden waren mede van gunstige invloed op de exploitatie omstandigheden van bedrijven, waar van de grond zowel in deze polder als daarbuiten was gelegen. Tenslotte vermeldt de memorie van toelichting dat in de Braakmanpol der 126 ha grond in erfpacht is ge geven" aan het waterleidingbedrijf in Zeeuwsch-Vlaanderen om daarop een spaarbekken voor zoet water te maken, dat 208 ha (80 lia land en 128 ha water) in erfpacht is gegeven aan het Beheersschap Recreatiege bied Braakman voor recreatiedoel einden en dat een oppervlakte van 75 ha werd bebost en een daarbij gele gen oppervlakte van 20 ha. tot na tuurreservaat is bestemd. Op de begroting voor 1961 van het departement van financiën is voor het Bestuur der Visserijen op de Zeeuw se stromen een bedrag van 343.800 uitgetrokken. Rondrit bekroonde praalwagen De praalwagen die de legende van Wcstenschouwen uitbeeldde en op het fruïscorso in Goes werd bekroond, heeft maandagavond een rondrit ge maakt doer Renesse, Haamstede en Burgh. In Renesse maakte men een tocht door het dorp in gezelschap van bur gemeester en wethouders. Hierna ging het naar Haamstede, waar de bejaarden van het rusthuis „Duin oord" de wagen konden bewonderen. Voor het gemeentehuls hield de bur gemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. Q. Röell, een korte toespraak. Hierna ging de rit met de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" voorop naar Burgh. Na een rondgang door het dorp hield de loco-burge meester van Burgh, de heer L. van de Klooster, een toespraak. Vervol gens werd de wagen bij opbod ver kocht. Het gezelschap begaf zich naar het „Wapen van Burgh". Hier bracht men in verscheidene toespraken dank aan de ontwerper van de wagen en aan de initiatiefnemers. In de Schouws e Westhoek werd de trap van een duinoveryang finaal weggeslagen. Be twee mannen op deze foto hengelden als het ware aan deze trap in de lucht. (Foto P.Z.C.) Twee aanrijdingen te Kruiningen Dinsdagavond omstreeks acht uur ontstond in de Schoolstraat te Krui ningen een botsing tussen een stil staande personenwagen en een ach teruitrijdende bestelwagen. De be stelwagen werd bestaurd door W. P. uit Kruiningen, die tengevolge van de regen en een beslagen achterruit onvoldoende zicht had oni achteruit tc kunnen rijden. De stilstaande personenwagen van de heer T. uit Kapelle stond gepar keerd onder een straatlantaarn. Bei de wagens liepen nogal wat schade op. Woensdagavond omstreeks vijf uur was er een botsing tussen twee per sonenwagens op het kruispunt Rijks- weg-Veerweg te Kruningen. Beide wagens kwamen van de provinciale boot en vilden de rijksweg oprijden in de richting Goes. De eerste wagen, bestuurd door E. P. G. T. uit Venlo, moest stoppen om het verkeer over de rijksweg voorrang te verlenen. De bestuurder van de tweede auto, J. C. M. uit Alkmaar, lette even niet op en reed pardoes op zijn voorganger. Aan beide auto's ontstond geringe schade. KANTONRECHTER MIDDELBURG Wethouder overtrad eigen gemeenteverordening Het gebeurt vaak dat ondermaatse vis verkocht wordt! Dit bleek woens dagochtend op de zitting van de kan tonrechter te Middelburg, waar de vishandelaar A. M. uit Araemuiden zich moest verantwoorden, omdat op 7.ijn wagen een zak met ondermaatse tong was aangetroffen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, wilde hiervoor een duidelijke straf zien, omdat men 7.ich weinig van de wet telijke bepalingen aantrekt, aldus de officier. Deze eiste, een week voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar, een onvoorwaardelijke geldboe te van flOO subsidiair 20 dagen en verbeurdverklaring van de vis. Op 11 mei was de vishandelaar voor het station te Vlisslngen aangehou den door een ambtenaar van de alge mene inspectie uit Yerseke. Deze trof op de wagen van M. een zak met RAAD NAM BESLUIT Plan B. en W. voor verbindingsstraat verworpen De gemeenteraad van Oud-Vosse- meer kwam woensdagmorgen onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. J. Versluïjs in vergadering bij een. De voorbereidingen voor de bouw van een nieuwe algemeen christelijke kleuterschool waren in DOOR PENNINGMEESTER POLDERDIJK ju zodanig stadium gekomen, dat de raad kon besluiten dë benodigde gel den uit te trekken. Volgens de teke ning zal de school worden gesticht aan de Bou Kooymanstraat tussen de Nederlandse hervormde pastorie n dc dienstwoning van het hoofd der openbare lagere school. Het wordt een éénklassige kleuterschool, met een grasveld aan de voorzijde en een grote speelplaats aan de achter zijde. Voor uitbreiding van de speelplaats besloot de raad 200 m2 grond meer aan het schoolbestuur te verkopen. Ter consolidatie van de gemeentelij ke vlottende schuld ging men met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een geldlening aan van 80.000, koers 90% en rente 4^9; af tc lossen in een termijn van 2o jaar. De subsidieaanvraag van de re classering van het Leger des Heils werd ingewilligd; die van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme afgewezen. Na aanbieding van de moentebcgroting van 1961 en meenterekening 1959, die ter zijner tijd met het verslag van de commis sie van onderzoek in openbare behan deling komen, stelde voorzitter bur gemeester Versluijs opnieuw het voorstel aan de orde de verbindings straat Schoolstraat-Molenstraat bij voorrang op do verbindingsstraat Ka- lisstraat-Raadhuisstraat uit te voe ren. Burgemeester en wethouders ble ven bij hun mening dat hun voor stel juist is omdat het de gelegen heid schept mettertijd het kroten- complex aan de Molenstraat op te ruimen, en omdat dan meer wo ningwetwoningen, waaraan meer behoefte bestaat, gebouwd kun nen worden. De heer Van Engelen stelde daarentegen dat het andere plan een mooier geheel vormt ter- heid schept mettertijd het krotten complex evenzeer mogelijk wordt. De ruimere woningmarkt vormt daar een natuurlijke opheffing. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte verworpen met alleen de stemmen van de beide wethouders de horen J. Aarnoudse en I'. van Driel voor. Dc heer C. M, Droogers onthield zich van stemming, aangezien hij zich be langhebbende voelde, en zijn eigen dommen bij het plan Kalisbuurt wa ren betrokken. Gebouw van één klas in januari 1961 gereed Iii Nieuwdorp is woensdagmorgen dc eerste steen gelegd voor de nieuwe christelijke kleuterschool. Deze han deling werd verricht door de pen ningmeester van het- schoolbestuur, de heer J. Polderdijk, die de stuwen de kracht is van de schoolvereniging. De eerste-steenlegging geschiedde in aanwezigheid van burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer-Arendskerke en de beide wethouders J. Hommes uit Nieuwdorp en Matth. Schipper uit 's-Heer-Hendrikskinderen. Ook de gemeentesecretaris, de heer G. M. de Schipper, en de gemeente-archi tect, de heer J. Wvga, die de plan nen voor de éénklassige kleuter-'gebouw zal beschikken; school heeft ontworpen, waren da bij tegenwoordig. De kleuters van de school, die thans nog zijii gehuisvest in een oud gebouw, vormden een fleu rige omlijsting van het geheel. Dc nieuwe kleuterschool, die wordt ge bouwd door de aannemer J. Blanken burg)! uit Nieuwdorp, zal in januari van het volgend jaar gereedkomen. Na de steenlegging werd het woord gevoerd door burgemeester Vermet, die zijn bewondering uitsprak over de acitviteiten van het schoolbestuur, Ds. E. Zoodsma, Ned. hervormd pre dikant te Nieuwdorp. dankte het ge meentebestuur voor de vlotte mede werking. Hij toonde zich zeer ver heugd over het feit. dat het christe lijk kleuteronderwijs in Nieuwdorp binnen afzienbare tijd over een nieuw Heropvoering musical „Kruis of Munt" Op veler verzoek zal de Nederland se musical „Kruis of Munt" van R. Drost cn A. Jansen opnieuw worden uitgevoerd door jongeren van de Her vormde Jeugdraad te Goes. Dit zal gebeuren op do eerste z.g. grote avond in het nieuwe seizoen, op vrij dag 30 september a.s. en niet z< aanvankelijk was aangekondigd zaterdag 1 oktober. Dit in verband met de feestelijkheden rond de ope ning van de Zandkreekdam. Deze musical, een combinatie van zang, muziek en cabaret, is eind mei j.l. met succes op de planken ge bracht. Ook dit. keer zal de uitvoe ring plaatsvinden in „De Prins van Oranjs", tong aan, die bij onderzoek beneden de vereiste maat bleek tc zijn. De vishandelaar ontkende echter gewe ten te hebben, dat in de zak onder maatse tong zat. „De vissers geven wel eens meer wat mee zonder dat ik het weet", zei M. „In Arnemuiden komen de vrouwen het dan afhalen". „Ondermaatse vis mag je nu eenmaal niet vervoeren", repliceerde de waar nemend kantonrechter, mr. M. Vla ming. „U had zich wel degelijk op de hoogte moeten stellen van de in houd van de zak". De kantonrechter noemde het optreden van de vishan delaar zeer onverantwoordelijk, om dat de bepalingen betreffende de mi- nimummaten er juist zijn om de vis serij ook .in de toekomst mogelijk te maken. Het vonnis was conform de eis. 's-Middags stond de 63-jarige fruit kweker P. L. uit Hoedekcnskerko te recht, die nabij Kapelle dc rijksweg wilde oprijden en geen voorrang ver leende aan do gymnastiekleraar E. B. H. uit Goes. Deze laatste ver klaarde als getuige, dat de fruitkwe ker de indruk wekte alsof hij de weg wilde oversteken. De gymnastiekleraar had toen zijn stuur omgegooid om dc auto te ont wijken. Hierdoor kon hij zijn eigen wagen niet meer onder controle hou den, die vervolgens de sloot in schoot. Wonder hoven wonder waren dc in zittenden met do schrik vrij geko men. Conform de eis werd de fruit kweker tot f 80 of 36 dagen veroor deeld. Statenloos Al twee jaar woont de koopman J. K. in Middelburg, maar thans stond hij terecht, omdat hij geen geldige verblijfsvergunning bezat! Na de Tweede Wereldoorlog was K. staten loos geworden, omdat hij in vreemde krijgsdienst was getreden, hetgeen de koopman voor de kantonrechter ten stelligste ontkende. Dit waren evenwel bijkomstigheden. De officier van justitie en de kantonrechter had den alleen te maken met de ver blijfsvergunning. die de koopman niet bezat. Conform de eis werd K. veroordeeld tot f 25. De koopman verklaarde echter in hoger beroep le gaan om via deze wijze zijn Neder landerschap terug te winnen. Twee schapen, die uit de wei waren ontsnapt en zich in een tuintje te goed hadden gedaan aan sla. brach ten hun eigenaar J. J. uit Souburg voor het gerecht. De eis was f 30. het vonnis f 15. Hetzelfde deed dc hond van de landbouwer J. A. B. uit Oost- kapelle, door achter een haas aan te gaan, waardoor zijn haas ongewild met de justitie in aanraking kwam. In dit geval luidde de eis 1 25. Het vonnis was f 10. De loonwerker Van G. uit Kwaden- damme had een knecht met een aan hangwagen van drie meter vijftien breed op de weg laten rilden, terwijl de maximum toegestane breedte drie meter is. Conform de eis kwam hem dit op f 35 of 7 dagen tc staan. Verstek Bij verstek word O. S. uit Kloetinge conform de eis veroordeeld tot f 15 en f 50, omdat S. met zijn onverlich te bromfiets tegen twee wielrijders was opgereden. De Gocscnaar J. F. J. was met zijn bromfiets tegen een stilstaande bus gebotst, waarbij J. een hersenschudding had opgelopen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot f 15. De vertegenwoordiger H. J. L. uit Vlissingen had op 18 augustus van het afgelopen jaar een kennis in zijn auto laten rijden,' die geen rij bewijs bezat. Op de Langevielesingel te Middelburg waren brokken bier van het gevolg geweest, toen deze relatie tegen het trottoir opbotse, door een vooruintjo reed en vervol gens tegen de gevel van oen huis tot stilstand kwam. De vertegenwoordi ger L. bleef hiervoor echter dc ver antwoordelijke persoon, De eis was f 40, het vonnis f 25. Do karapbeheerder 1'. L. uit Zou- telandc en tevens wethouder in zijn gemeente had in zijn functie van kanipbehcerdcr do plaatselijke verordening van zijn eigen raad overtreden en op een terrein een caravan geplaatst, hoewel L. hier voor geen toestemming van B. en W. van Zoutclando bezat. Conform de eis werd L. beboet met f 75 of 15 dagen. Voor het schenken van sterke drank aan twee jongens beneden de zestien jaar stonden de caféhouder A. P. D. van H. uit Rilland-Bath en de trans portarbeider W. de W.. die de café houder in diens zaak wel eens helpt, terecht. Beiden ontkenden echter dat de twee knapen in het cafc wa ren geweest, zodat besloten werd tot «uiPOMd'c."? VSJ3 éez© saAk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 16