Perscommentaren op de Troonrede Koninklijke rijtoer door Haagse straten trok duizenden mimm MINISTER ZIJLSTRA BOOD RIJKSBEGROTING AAN WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Klokgelui en kanonschoten Ook de zon ontbrak niet op Prinsjesdag 1960 Al vroeg in (le ochtend, terwijl liet kil en de lucht grauw was, stroomden gisteren ouders met uitbundige kinderen, vlagge tjes zwaaiend en met oranjestrikken in het haar, beladen met stoeltjes, kistjes en laddertjes naar het centrum van Den Haag om zich een goed plaatsje te veroveren voor het evenement van het jaar: het voorbijtrekken van de gouden koets. Uit alle delen van het land waren autobussen, treinen en auto's naar de resi dentie gekomen. Om kwart voor elf arriveerde prinses Beatrix bij liet paleis aan het Lange Voorhout. Zij werd uitbundig toe gejuicht door de op het Voorhout verzamelde menigte, evenals de koningin en prinses Irene die even over half twaalf bij het paleis aankwamen. Tien over twaalf kwam prins Bernhard. Het wachtende publiek vermaakte zich al die tijd met kijken naar de erewacht, gevormd door de Limburg se Jagers en de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht, beiden in ce remonieel tenue, ch de soldaten die voor de afzetting zorgden. Spanning Tegen tien voor één reden de eer ste rijtuigen voor. Klokslag één uur de spanning onder het wachtende publiek was tot een hoogtepunt gestegen gingen de deuren van het paleis open en verschenen de koningin, prins Bernhard en de beide prinsessesn op het bordes. De koningin was 1 gekleed in.een zaehtüla robe met een hoed in dezelfde kleur, Bea trix in een blauw gewaad en Ire ne in een gebloemde robe op een wit fond met driekwart lange witte handschoenen. Prins Bern hard droeg het tenue van gene- raal-vlieger der konïuklijke lucht macht. Het vreugdevolle gejuich van het publiek overstemde het klokgelui van de kloosterkerk en de kanonschoten afgevuurd vanaf het Malieveld. De Rode-Kruispost vlak bij het pa leis heeft het minder druk gehad dan vorige jaren. Zij moest maar vier „flauwvallers" behandelen. Geen en kel lid van de erewacht is, in tegen stelling tot de andere jaren, bezwe ken. Dit komt volgens de Rode Kruismensen omdat ze dit jaar lang niet zo vroeg hun post moesten inne men als andere jaren. Op balkon Het publiek wachtte, na het vertrek van de koets geduldig op de terug-- komst want liet wist dat de konin gin, prins Bernhard en de beide prin sessen na aankomst op het Voorhout op het balkon van liet paleis zouden verschijnen. De zon brak zo waar door toen de koninklijke familie in de gouden koets het Binnenhof opreed. Luid juichte en applaudisecrde de saamge- stroomde menigle achter de erehaag van rood gejaste fuseliers Prinses Irene. De kapel der mariniers speel de bij het betreden van het bordes van de Ridderzaal het volkslied. Bijna was de altijd voorbeeldige orde op het Binnenhof verstoord door een schichtig stijgerend zwart Fries paard voor een der hofkoetsen, doch ijlings toegeschoten rijknechts en de koetsier wisten het vurige dier nog tijdig tot bedaren te brengen. Waardig In de Ridderzaal kon men een speld horen vallen toen de uit hun zetels opgerezen aanwezigen, leden van de Staten-Generaal, van he kabinet, van de Raad van State, ambassa deurs en gezanten in groot tenue als mede verdere genodigden de konin- gin, de prins en de prinsessesn zagen binnentreden.- Men volgde aandach tig het schouwspel van de waardig schrijdende, goudgetreste leden van de hofhouding en van de commissie van in- en uitgeleide, die de konink lijke familie naar troon en zetels be geleidde. Opvallend Bij het vertrek uit de Ridderzaal groette de koninklijke familie de le den van de ministerraad en de ande re aanwezigen op, vriendelijke en hoofse wijze. Opvallend was het complet in gebroken wit' met bijpas sende toque en aigrettes van mej. mi nister Klompé tussen het diep zwart der ministeriële jacquets. Het publiek op het Binnenhof nam op bijzonder hartelijke wijze af scheid van de koninklijke familie toen deze in de gouden koets de te rugweg naar het paleis aanvaardde. Rijtoer Geruime tijd voor kwart voor vier liet tijdstip waarop de rijtoer van de QUICK, QUICK, STOP. Op een van de grootste dansscholen te Londen is het ritme „quick, quick slow" dezer dagen plotseling veranderd in „quick quick stop". Een uur lang zaten de 35 danslera- ren als muurbloempjes stil aan de kant om te protesteren tegen het feit, dat zij voor zij iedere, dag les. begonnen te geven, een halve liter melk moesten drinken. Deze halve liter zou helpen tegen gebrek aan energie. De danslerares sen beweren echter, dat melk dan wel voedzaam kan zijn, maar dat het hun te dik maakt. Vier weken geleden was de directie er toe over gegaan de dansleraren melk te laten drinken, omdat men zich zorgen maakte over het aantal leraren dat ontslag nam. Een dokter had aangeraden dc leraren melk te laten drinken om hun extra energie t,e geven en verlies aan gewicht te compenseren. koninklijke familie zou beginnen, verzamelden zieli vele belangstellen den voor het Huis ten Bosch. Luid gejuich steeg op, toen de koningin, prins Bernhard en de vier prinses sen, de treden van het bordes af daalden en plaats namen in het staatsierijtuig. Vriendelijk zwaaiden de koningin, de prins en de prin sessen naar de juichende menigte. Vooral de kleine prinses Marijke liet zich niet onbetuigd. Ondanks de regen stonden duizenden mensen langs de route opgesteld, die de hoge gasten vrolijk met rood-wït- blauwe en oranje vlaggetjes toe zwaaiden. Via Bezuidenhoutseweg, Heren gracht, Korte en Lange Poten, Spui straat, Wagenstraat en Paviljoens gracht ging het in snelle vaart naar de Zuidwal, waar de rijtuigen voor het gemeenteziekenhuis enkele mo menten stopten. Ruim driehonderd patiënten, van wie vijftig in hun bedden, waren voor het ziekenhuis verzameld. Ook vele verpleegsters, artsen, analisten en andere perso neelsleden hadden zich van een goed plaatsje verzekerd. De koningin ont ving een boeket geel-gouden ,,tan- ny-cold" rozen. Prins Bernhard kreeg een door de patiënten vervaardigd mozaïek, voorstellend drie paarden hoofden. Twee polio-patiëntjes boden prinses Beatrix, die beschermvrouwe is van het Prinses Beatrix Polio fonds een door de polio-patiëntjes |HIIIII!III!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIJIII Parkaanleg rondom j paleis aangeboden j M Hot comité dat in 1949 is ge- vormd met het doel ter gele- j§ genheid van het koperen hu- M welijksfeest van koningin Ju- H liana en prins Bernhard na- mens het gehele Nederlandse n volk een geschenk aan te bie- den, heeft gistermiddag op het §f paleis Huis ten Bosch een on- derdeel van dit geschenk, na- H melijlc de aanleg van het park M rondom het paleis, aan de ko- 1= ningin en prins Bernhard aan- geboden. Prof. dr. ir. J. Th. P. Bijhouwer, onder wiens lei- ff ding de aanleg van het park li is geschied, was verhinderd H de overdracht bij te wonen. HI Jhr. E. C. -A. de Jonge, die het werk tot in details heeft uit- gevoerd, voegde zich bij de le- ff H den van het comité. ff Desgevraagd verklaarde de ff koningin, het geschenk de aanleg van de tuin rondom s het paleis-, welke overeen- komstig haar wensen is ge- ff ff schied prachtig te vinden. M Vooral de voorkant van de ff tuin, dus datgene wat uit het ff paleis te zien is, genoot grote ff ff bewondering van de koningin. Het ongedwongen onderhoud, e= dat vele Haagse verslaggevers ff en -geefsters met koningin Ju- ff liana mochten hebben, was =r echter maar van zeer korte M duur vanwege de rijtoer van §e ff de koninklijke familie, door ff ff Den Haag. De journalisten eë f§ waren echter van nabij getuige ff f§ geweest, dat het geschenk, ff aangeboden door het Neder- M landse volk, door koningin en ff prins dankbaar aanvaard is. M lllllllllllllllllllllll!lllllllllll!llllillllll!llllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllll vervaardigde tekening, een lepeltje van het ziekenhuis Zuidwal en een boeketje aan. De prinsessen Irene, Margriet en Marijke kregen even eens een Zuidwallepeltje en een boe ketje. TWEEDE KAMER Voorlopig geen debat over incident-De Quay" (Van onze parlementaire redacteur.) Het gewichtige, traditionele koffer tje met het opschrift „Derde dins dag van september" stond dinsdag in de eerste vergadering vau de Tweede Kanier na het zomerreces weer uitdagend voor de minister van financiën, prof. Zijlstra, toen deze A'an de voorzitter, dr. Kor ten- horst, het woord kreeg om de Ka mer de rijksbegroting voor 1961 aan te bieden. De bewindsman hield een kort speechje, waarin hij meedeelde dat het structurele beleid van de rege ring erop gericht is do groei van de Nederlandse economie te bevorde ren en dat de regering ernaar streeft 's lands uitgaven in verhou ding tot de inkomsten binnen zoda nige grenzen te houden, dat er ruim te is voor belastingverlaging. Die be lastingverlaging is inderdaad moge lijk gebleken. De begroting gaat daarom vergezeld van enkele wets ontwerpen, waarin enkele belasting maatregelen zijn uitgewerkt. Er blijft evenwel een behoedzaam beleid nodig, zo waarschuwde de minister. Intussen verheugde hij zich erover dat een begroting kon worden ingediend die structureel en conjunctureel verantwoord is. Hij hoopte dat zij in een goede onderlinge verstandhouding tussen de regering en de Staten-Generaal behandeld zou kunnen worden. Daarna maakte prof. Zijlstra zijn koffertje open en haalde er de keu rig met een oranjelint samengebon den bundel paperassen, samen vor mende de rijksbegroting, uit. De. ka merbewaarder deponeerde het ge wichtige staatsstuk op de tafel van de voorzitter. Talrijke afgevaardigden, die zo juist de opening van de gewone zitting van de Staten-Generaal in de Ridderzaal hadden bijgewoond, waren in deze eerste vergadering van de Kamer nog in het stemmig zwart gekleed: Een van hen liep zelfs in ambtskostuum rond. Dat gaf een beetje decorum aan de installatie van een nieuw lid, de heer A. C. Verhoef van de P.v.d. A., die benoemd is in de vacature, ontstaan doordat prof. Samkalden zijn zetel in dc Tweede Kamer verwisseld heeft voor een in de Eerste Kamer. De heer Verhoef legde in handen van de voorzitter de vereiste eden af. De Kamer besloot om aanstaande donderdag het wetsontwerp te be handelen tot partiële herziening van de bewindsregeling Niemv-Guinea. De voorzitter van de vaste commis sie, de keer De Graaf deelde mee, dat de grootst mogelijke meerder heid van deze commissie adviseert om een debat over de Internationali satie van Nieuw-Guinea niet te koppelen aan de behandeling van dit wetsontwerp. Het debat over de internationalisatie zag de commissie het liefst gehouden bij de algemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting voor 1961. Mr. Burger van de P.v.d.A. was niet zo heel erg gelukkig met deze oplos sing maar hij legde zich er bij neer. Voorlopig laat de Kamer het „incident-De Quay" zoals de voorzit ter het noemde en de internationale positie van Nieuw-Guinea dus op verlangen van de regering dus nog wat rusten. Donderdag interpellatie over Planta-affaire (Van onze parlementaire redacteur) De socialistische afgevaardigde dr. Lamberts heeft dinsdag in de Twee de Kamer verlof gevraagd en gekre gen voor het houden van een inter pellatie tot de minister van sociale zaken en volksgezondheid dr. Van Rooy over de huidziekte, die de laat ste wekeu ïn Nederland rondwaart. Dr. Lamberts deelde mee, dat zijn partijgenoot mr. Kranenburg het voornemen had gekoesterd over de zelfde zaak de minister van justitie, mr. Beerman, te interpelleren. Aan gezien verschillende aspecten van deze affaire echter nog gerechtelijk in onderzoek zijn. had hij daarvan afgezien. Geen antwoord op vragen over „Karei Doorman" De minister van buitenlandse zaken ad interim, de lieer De Quay heeft mede namens de minister Aan defen sie, de heer Visser, medegedeeld, dat beantwoording van de schriftelijke vragen welke waren ingediend door de leden van de Tweede Kamer, de heren Lankhorst (P.S.P.) en N. Aan der Veen (P.S.P.) achterwege kan blijven. De vragen van beide kamerleden hadden het bezoek van de „Karei Doorman" aan Japan tot onderwerp. In zijn antwoord zegt de heer De Quay dat de vragen zijn achterhaald door de loop der gebeurtenissen. Het koninklijk gezin groet vanaf het balkon van het ëe paleis aan hot. Lange Voor- hout te Den Haag, de juichen- de menigte, samengestroomd ter gelegenheid van Prinsjes- H dag J.960. H Iiiiiiiiiiii!iiiiiiiii»i!iiiiii»iiiii[iiiiaiiiiiiiiiiii[l!iiiiiiiiii:!iiii[iiiiii]iiira Bod van Unilever op aandelen „De Betuwe" Directie eu commissarissen van de Koninklijke Maatschappij „De Be tuwe" N.V. in Tiel, hebben meege deeld recentelijk tot de conclusie te zijn gekomen, dat het in het belang A'an de verdere ontwikkeling van hun onderneming Is. speciaal met het oog op de Euromarkt om Sn groter verband samen te gaan, zo delen zij mede. Aangezien zij er de voorkeur aan gaven met een Nederlandse onderne ming samenwerking te zoeken, werd contact gezocht met Unilever N.V., de belangrijkste afnemer van half fabrikaten A-an „De Betuwe". De hierop gevolgde onder-handelin gen hebben tot resultaat gehad, dat naar verwachting XJnilever, tenein de het nodige belang in „De Betu we" te verwerven, binnenkort aan alle aandeelhouders van deze ven nootschap een bod op hun aandelen zal doen toekomen, aldus de mede deling. Bemoedigend Dc „NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT" (lib.) ziet in de Troon rede wel wat zonnigs en bemoedi gends. Verrassend is volgens dit blad de volkomen onaangeklede me dedeling, dat het beleid van gedif ferentieerde loonvorming aan de ver wachtingen heeft beantwoord Dit kan AA'aar zijn A'oor zover men al leen kijkt naar de niet onbelangrijke loonstijgingen, waar maar een gerin ge prijsstijging tegenover staat. Maar herinnering aan verwikkelin gen als die ïn het bouwbedrijf of aan de verwarringen rondom de „richtlijnen" zou het geheel toch Avel een wat andere kleur hebben gege ven. De N.R.C. acht de zinsnede met betrekking tot de belastingverla ging ten aanzien van de conjunc tuur een ernstig voorbehoud. Wie erg wantrouwig is, kan denken dat de regering op dit ogenblik een goede beurt wil maken om daar misschien in de loop van het komende jaar op terug te komen. De goede beurt zou dan in elk geval een feit zijn geweest. Zo wil het blad echter niet redene ren. Toch voelt het iets onbe vredigends in deze manier van wetgeving op fiscaal gebied. Rustig proza Het „ALGEMEEN HANDELS BLAD" (lib.) prijst do stijl van de Troonrede. Hier wordt de Nederland se taal gebruikt op een wijze die voor de gemiddelde Nederlander be grijpelijk is. Wat innerlijke stijl be treft beschikt dit kabinet blijkbaar OA-er meer A-eerkracht dan soms uit zijn daden blijkt. Te oordelen naar het rustige, evenwichtige proza van deze Troonrede beeft liet een onge schokt vertrouwen in eigen kracht. Dit is een Troonrede in majeur, al dus het „Handelsblad". De aangekondigde belastingveria gin gen feestmuziek voor ons volk acht deze krant in hoge mate ratio neel. Het zal velen teleurstellen dat ditmaal over diensttijdverkorting met geen woord wordt gerept. Trou wens, er zijn andere zaken waarvoor de Troonrede een gordijn van stilte doet .vallen.Wat denkt de regering. te doen met de commerciële televisie en het radiobestel? Kritiek afwachten Wie op zoek gaat naar één woord om er de Troonrede mee te keu- schetsen, stuit al gauw op het Avoord spanningen, dat er twee keer in voorkomt en bovendien op beide plaatsen inzicht geeft in de opvat tingen A'an de regering, schrijft „HET PAROOL", (soc.). Spanningen van geheel verschillen de aard zijn het intussen. In de we reld als gevolg van de ongunstige ontwikkelingen van de laatste maan den, in eigen land als uitvloeisel van een op zichzelf - verheugende expansie van het economische leven. Er klinkt daar een onmiskenbare waarschuwing voor het gevaar van een nieuwe overbesteding. Spannend wordt het wat betreft de invoering a'an de belastingverlagingen. De Troonrede komt na een jaar, waarin het kabinet-De Quay aller minst ons volk heeft weten te over tuigen dat het met overtuiging en voortvarendheid werkt aan bepaalde perspectieven, voor de toekomst, al dus „Het Parool". Daarom, maar vooral ook omdat het ook bij het fraaiste program ma ten slotte aankomt op de be kwaamheid en regeex-k vacht van hen, die het ten uitvoer moeten ieggen, eigenschappen die bij te veel leden van het kabinet slechts in zeer geringe mate aanwezig zijn, is kritisch afwachten de boodschap. Ook op het binnen landse politieke front blijven zo de spanningen, schrijft dit blad. T egenspraken „HET VRIJE VOLK" (soc.) noemt een paar tegenspraken, die liet blad voor het te voeren beleid van grote betekenis acht. Met klem stelt de Troonrede voorop, dat Avïj A'oor grote geldkostendc taken staan. Men zou zo zeggen dat een regering, die het zo ziet, op de bres zou staan voor ceri verhoging van de overheidsin spanning en A'QOr een stijging van dat deel \ran liet nationale inkomen dat in de verwezenlijking van een groot aantal opgaven wordt gesto ken. Maar 'dat Is niet het geval, aldus „Het Vrije Volk". In dezelfde Troonrede beroemt de regering zich erop, dat de vergroting van de uitgaven voor deze taken weer verder achterblijft bij de stijging van het nationale inkomen. Want ook dat is doel waarnaar zij streeft. Deze tegenstrijdigheid doet „Het Vrije Volk" vrezen, dat de wil om met name aan de structuurverbetering, het onder wijs, en de wetenschap zoveel te doerx als mogelijk is bij een stij gend nationaal inkomen, ont breekt. Niet veel nieuws „TROUW" (chr. nationaal) treft niet A'eel nieuws in de Troonrede aan. Veel was ook al bij de rege ringsverklaring in liet Aoorjaar van 1959 en bij de vorige Troonrede aan de orde. Het blad waarschuwt bij de heersende hoogconjunctuur tegen het gevaar voor de overbeste ding. Op dit gebied liggen „Jantje huilt" en „Jantje lacht" altijd be nauwend dicht bij elkaar. Dit zal stellig een der hoofdzorgen A'an de regering zijn. Dat er verruiming van het gemeente lijke belastinggebied zal komen, acht „Trouw" een belangrijke zaak, met name voor de gemeentelijke auto nomie. Verheugend is de omstandig heid dat de bouwpolitiek der rege ring, waarbij de bouw van woningen in de goedkope huurklasse door par ticulieren werd gestimuleerd, zulk een verrassend succes blijkt te zijn, zulks tegen de Cassandragetuigenïs- sen der socialisten in, aldus dit blad. Precair geluk „DE TIJD-MAASBODE" (r.-k.) acht de rede een naar inhoud en uiterlijk aangenaam stuk. Inzake de sociaal- economische passage klinkt ook be zorgdheid door, aldus een hoofdarti kel onder de kop „Précair geluk". Men krijgt het gevoel, (lat het pro bleem niet ten voeten uit Avordt ge tekend. De berichten A'an de laatste dagen voorspellen nieuwe spannin gen, die het geluk van de geslaagde loonpolitiek erg précair maken. De belastingverlaging per 1 juli, zegt het blad, is blijkbaar de be doeling dat de wet. tot tariefsver laging wel door de Staten-Gene- Het Wereldgebeuren Rots Vrijgezel Dag Hammarskjöld 1» een gezel, vrij van partijdig heid. Boven de partijen oefent hij (op de 38sle verdieping van het gebouw der Verenigde Naties te New-York zijn functie van secreta ris-generaal uit. Temidden van de onstuimige stórmen in de Verenigde Naties is hij als een róts. Het was tegenover die rots. dat de Russische boot die de huidige bemoeienis van de Verenigde Naties met Kongo wil de torpederen, op wel heel oneervol le wijze schipbreuk leed. De Russen waren erin geslaagd, Hammarskjöld voor de tweede maal in diens carrière als secretaris-gene raal heel erg boos te maken. Maar de rots werd gestut door de grote meer derheid van de leden der volkerenor ganisatie en zijn belagers hebben da wind van voren gekregen. Aan deze demonstratie voor Hammarskjöld hebben ook de Afrikaans-Aziatische landen mee gewerkt. In feite was het hun resolutie, tot uitsluiting van bui tenlandse inmenging in Kongo buiten het optreden van de Verenigde Na ties, die gistermorgen met algemene stemmen door de in spoedzitting bij eengeroepen Algemene Vergadering werd goedgekeurd. Pogen om het water van de Kon go troebel te houden en dan maar vissen. Dat was naar het scheen de order die naar de Russi sche diplomaten die iets met de Kon- go-kwestie uitstaande hadden, was uitgegaan. Maar het blijkt, dat ook de „nieuwe landen" in Afrika en Azië oog hebben voor de volstrekt uitzonderlijke positie, die de met een volstrekt gebrek aan geschoolde leidingen kampende Kongo thans in het wereldgebeuren inneemt. Zij heb ben begrip voor de noodzaak, dat d« Verenigde Naties voorkomen dat, door gewapende wedijver van Oost en W.est in de machtsvacuüm de kiem zou worden gelegd voor een wereld oorlog... De Russische premier, Nikita Kroesjtsjew had reeds aan prestige ingeboet, toen hij met de Baltika in New-York aankwam. Zijn ambassade in Leopoldstad wa» immers op last van de nieuwe „ster ke man" in Kongo, Moboetoe, ont ruimd. Glorieloos is zijn ambassa deur, die de militaire kampvuren aan de Kongolese evenaar had moeten vermenigvuldigen, naar Moskou te ruggekeerd. De nederlaag die zijn onderminister van buitenlandse za ken, Valerian Zovin, in de Algemene Vergadering leed in de nacht die op Kroesjtsjews aankomst volgde, was een tweede klap voor het prestige. Nu een politiek, die in strijd was met de leus van vreedzame coëxis tentie, is ontmaskerd, vraagt men zich af of er veel geloof zal worden gehecht aan de uit Kroesjtsjews mond te verwachten pleidooien voor „algemene ontwapening". Gestegen is intussen het gezag van de secretaris-generaal. In de gis teravond geopende nieuwe zit ting der Algemene Vergadering hoort hij bescheiden maar bewust van zijn versterkte invloed, de debat ten aan waarmee lucht wordt gege ven aan internationale spanningen die zich heter zó dan op geweldda dige wijze kunen ontladen. In het gisteren in zijn. voordeel be slechte duel met de Russen heeft de formalist Hammarskjöld geprofi teerd van de omstandigheid, dat hij van die zijde niet te treffen is met een blaam van bevoordeling van de westelijke mogendheden. Bij al hun beschuldigingen konden de Russen met alle troebele water van de Kongorivier niet verdonkeremanen, dat de secretaiis-generaal op een an der spannend ogenblik in de wereld geschiedenis juist twee belangrijke westelijke mogendheden tot de orde x iep. Dat was "de eerste keer dat hij zich heel boos maakte. Duidelijker noch dan nu in het conflict met de Russen dreigde hij toen tijdens de Suez-cx-isis met aftreden. Hij zou zijn functie neerleggen als de Engel- sen en de Fransen gevolg zouden ge ven aan hun voornemen, de uitspra ken van dc Verenigde Naties naast zich neer te leggen. Met dat succesrijke dreigement heeft Hammarskjöld toen zijn onpartijdig heid duidelijk bewezen: drie jaar eex- der was hij door Engeland en Frank rijk voor het ambt van secretaris generaal kandidaat gesteld DAG HAMMARSKJÖLD ...stevig in zijn schoenen..» raai wordt aangenomen, doch dat- het tijdstip van inwerkingtreding wordt vastgesteld bij Kon. Be sluit. Deze figuur was tot dusver bij belastingwetten ongebruike lijk. De minister van financiën zou op deze wijze enigermate de vrije armslag krijgen waarom zijn voorganger Hofstra tever geefs heeft gevraagd. Er zullen goede redenen moeten worden aangevoerd, wil de regering ooit de gewekte verwachtingen' teleur stellen, aldus „De Tijd-Maasbode"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3