STUDERENDE ZEEUW IN AMERIKA GEEFT ZIJN INDRUKKEN VAN LEVEN IN MONTANA WALCHEREN MARKTBERICHTEN NOORD-ZEELAND ZUÏD-BEVELAND W. P. de Vrieze, Haamstede„Veel te bepraten" Dé eerste Indruk die Wil lem Pieter de Vrieze nit Haamstede van een Ame rikaanse metropool kreeg, was, dat Washing ton D.C. een grote en vriendelijke stad was met reusachtige bouw werken als Griekse tem pels. Maar in het wat ruigere Montana maakte hij keunis met het platte land in een staat van ko permijnen, ranches en enorme korenvelden en hij zelf bracht daar een stukje Nederland. Met zijn brede glimlach maakte hij in korte tijd veel vrienden en hij is overal een welkome gast. Willem Pieter is met twee anderen in de Ver enigde Staten, daartoe in staat gesteld door een studiebeurs van de Cal- tex Petroleum Maat schappij (Nederland) N. V. Omgekeerd brengen drie Amerikanen 'n aan tal maanden in Neder land door. „Hier in Montana", zegt hij, „heb ik ménsen ont moet mét wie ik veel heb te bepraten. Ik heb bij vijf verschillende boeren families op grote en klei ne farms gewoond en ik heb er veel geleerd dat ik thuis kan gébruiken." „In de eerste plaats heb Ik nooit geweten dat Amerikanen zo geïnte resseerd zijn in vreem delingen. Zij hebben me vragen over Holland ge steld, die me tot naden ken hebben gebracht." Jonge ménsen üit 38 lan den nemen aan dit uit wisselingsprogramma deel en enige tijd gele den kwamen allen bijeen in de universiteit van Missouri. Eén van de grootste suc cessen van deze bijéén komst was de Hollandse avond waar Willem Pie ter de Vrieze, Hubrecht van der Madö uit Kats en Tetje van Cingel uit Em- méloord demonstreerden hoe snel zij op klompen uit de voeten konden. „Ik héb veel aan deze bijeenkomst gehad", aldus Willem Pieter. „Het was een prachti ge gelegenheid om met jonge mensen van vele landen kennis te ma ken." En Hubrecht v. d. Made voegde er aan toe: „Hoewel onze taal en gewoonten verschil len hebben wij hier in Missouri allen het be lang van de landbouw in de wereld nog eens onderstreept gezien en ook de rol die de lan den hierin vervullen.-" Willem Pieter vindt het Amerikaanse eten aan merkelijk verschillen van het Nederlandse. De Amerikanen, zo is zaj'n mening, hébben $teer variëteit in hun rhaal- tijden. Zij hebben een In de Amerikaanse staat Montana heeft Willem Pieter de Vrieze uit Haamstede in korte tijd veel vrienden ge maakt. Daartoe in staat gesteld door een studie beurs brengt hij met nog twee andere Nederlan ders enkele maanden in de Ver. Staten door. In het land van de ranches en de enorme korenvel den zit hij hier, triom fantelijk met zijn hoed zwaaiend, óp een paard. llllllllllllll!lllllllllllllllllll!lllllllllll!llllllllllll!lllllllll!lllllllllllllSillllf Open-deur-werk 1 Zondag stonden alle deuren van de parochiekerk te Bier- vliet wijd open tijdens de kerk- diensten. Dit was niet zo zeer bedoeld als n een uitnodigend gebaar voor verlate kerkgangers, dan wel ij als uitlaatmogelijkheid voor de M lucht in de kerk. In de loop van vorige week was al het houtwerk in de kerk behandeld tegen houtworm. Het hiervoor gebruikte werings- en verdel- j§ gingsmlddel rook ontzettend. §j Begrijpelijkerwijze had dan s ook geen mens bezwaar tegen de wijdopen deuren. s IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN Officiële publikatie HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbaré kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, de volgende verzoe ken met bijlagen ter inzage liggen: a. van de N.V. Koninklijke Maatschappij „ue seiielde" te Vlislsngen om vergunning tot liet uitbreiden van de scheepswerf met een inrichting voor het bewaren propaan in een tank met een inhoud 27 m3 met een verdamperinstallatie op het perceel gelegen op het z.g. Glacister- rein: b. van Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V. te 's-Gravenhage om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een benzinepomp-installatie bestaande uit drie 6000 liter tanks, elk met een elek trische pomp met een motor van Va pk, op het fabrieksterrein bij de garage van de N.V. Kon. Mij. „De Schlede". Gedurende tien dagen, te rekenen van 20 september 1960 af, bestaal voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen dinsdag, 4 oktober a.s. des voormiddags resp. te 10.00 en 10.30 uur ten gemeentehuize, openbare zittingen worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van deze ver zoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van de belanghebbende wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de ver gunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder, op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet wi achtig is in deze gemeente of In aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. beetje van alle landen overgenomen. Verder la zijn ervaring -dat de Amerikanen meer machines gebruiken dan wij, maar ze met minder zorg behandelen. Doch bovenal apprecieert hij het', dat de mensen in Montana echte paarden mensen zijn en zijn ogen schitteren van enthousi asme in het vooruitzicht een eóhte Montana-rodeo bij te wonen. MIDDELBURG Modeshow plattelandsvrouwen In de lichte, met bloemen versierde zaal Wöhler te Middelburg werd gis termiddag 'n modeshow voor en door de leden van de afdeling Walcheren van de bond van plattelandsvrouwen gehouden. De firma Meyer verzorgde e dameskleding, de hoedjes waren van maison Paterik, terwijl do acces soires van lederhuis Bijou afkomstig waren. De voorzitster van de afdeling, me vrouw J.. van Nieuwenhuyze-Voge- laar, opende de middag' met een wel komstwoord. In haar toespraakje wees mevrouw Niouwenhuyze er op, dat uitsluitend modellen getoond zouden worden, die de doorsnee vrouw van het platteland bij ver schillende gelegenheden met een ge rust hart kan dragen, zonder zich direct al te opvallend te voelen. De modellen werden niet door beroeps^ mannequins getoond, maar door le den van de afdeling, en ook de ex- pllcatvice, mevrouw L. Minderhoiicl- Mullié, is in het dagelijkse leven een Middelburgse huisvrouw. Do lichtere zomerkleureii waren in deze show geheel vervangen door diepere, warme winterkleuren, Zo werden er enkele reiskostuums van tweed getoond, met een rechte rolt, waarover een driekwart jas, die met of zonder ceintuur gedragen kan worden. Veelal waren dc jasjes van een warme, dikke bontkraag voor zien. De bijpassende hoedjes hadden bijna allemaal het toque-model. Bij zonder geslaagd was de beige tweed jas met een grote bontkraag', waar bij cognaekleurig hoedje, tas en handschoenen. SuÈde zal ook deze winter volop mode zijn. We zagen o.a. enkele donkerbruine driekwart jassen, ook weer met of zonder cein tuur te dragen. Een prachtige uit- gaansjapon in mooi donkergroen piet- vrij fluweel, van voren afgezet met een glinsterende clip, ontlokte een bewonderend applaus. Verschillende jurkjes werden in aubergine met groen gehouden, waarvan één model met mouwtjes tot de elleboog afge zet met een zwart kanten roesje. Be drukt tinneroy zal ook de komende winter veel gedragen worden. Bij zonder aardig was ook de turquoise duster van mohair met gebreide boorden. Een tot de laatste plaats bezette zaal, bedankte de zeven ama teur-mannequins alsmede pianist Leen Zietse, na afloop met een har telijk applaus. Collecte De jaarlijkse collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds, die van 12 tot en met 18 september in Middelburg is gehouden, heeft een to taalbedrag van 1082,19 opgebracht. Voor deze collecte waren 42 collec tanten ingeschakeld. Onteigening voor de aanleg van industrieterrein B. en W. van Middelburg hebben bij de raad van deze gemeente een voor stel aanhangig gemaakt tot onteige ning van de gronden met opstallen gelegen tussen het groot-industrieter rein en de spoorweg naar Goes, als mede gelegen ten zuiden van deze spoorweg en ten noordoosten van de Nieuwlandse weg over te gaan. Dèzè onteigening, waaraan de raad reeds in zijn vergadering van 25 juli j.l. zijn voorlopige goedkeuring' hecht te, is noodzakelijk voor de uitvoering van het voor dit gebied vastgestelde uitbreidingsplan ter voorziening van de behoefte van industrie-terrein. Hief bij wijzen B, en W. er nog op, dat door belanghebbenden tegen deze onteigening geen bezwaren zijn inge diend. Voorts wordt meegedeeld, dat eén deel van de te onteigenen gron den, namelijk het deel dat ligt ten zuiden van de spoorbaan, buiten een rechtsgeldig uitbreidingsplan ligt. Hoewel de raad bij besluit van 23 mei j.l. de bestemming regelde is hierop tot dusverre nog niet de goedkeuring ontvangen, aldus het college, In verband hiermee dieiit iii het be sluit, een ontbindende voorwaarde te worden opgenomen, dat het besluit vervalt, wanneer aan het ten grond slag liggende uitbreidingsplan in hoogste instantie goedkeuring mocht worden onthouden. BIGGEKERKE Trekker-manschappenwagen voor Biggekerkse brandweer De raad Biggekerke die zaterdagmor gen om 11 uur in openbare vergade ring bijeen komt zal onder meer moe ten beslissen over liet voorstel van b. en w. een crediet van f 16.200,toe te kennen voor de aanschaf van een trekker-manschappenwagen voor de brandweer en een uit deze aanschaf voortvloeiende vergroting van de brandweergarage. Voorts vragen b. en w. de raad een crediet voor ver betering van de straatverlichting in de Dorpsstraat en op het Kerkplein. De agenda vermeldt nog: benoeming leden van de commissie woonruimte- wet en van een lid van de commissie van beheer voor de schoolartsendienst. WESTKAPELLE Hèngelwedstrijd De hengelsportvereniging „Westka- pellé" hield zondag een onderlinge wedstrijd in zee. Ondanks de gerin ge deelname, ving men in totaal 67 vissen. De uitslag luidt: 1, J. Roeise, 12 botten; 2. A. Cijvat 17 botten; 3. W, Lievense. 12 botten en 4. J. van Vaardigem 9 botten. De eerstvolgen de wedstrijd vindt plaats op zater dag 12 november en zal weer in zee worden gehouden. Kaaische B.-Zeelandia 3-0 In tegenstelling tot wat de uitslag doet vermoeden was het in Fijnaart zeker geen eenzijdige wedstrijd en wij kunnen in Kaaische Boys, gezien het in deze wedstrijd vertoonde spel, vooralsnog geen kampioenskandidaat 2ien. Zeelandia immers was technisch veel beter en alleen door een samen loop van omstandigheden, waardoor Zeelandia binnen 1 minuut een 20 achterstand kreeg en de daarop vol gende downstemming bij de ploeg, was oorzaak van deze nederlaag. Toen in de 20ste minuut doelman Mondeel geheel onnodig een speler van Kaaische Boys bij de benen vas' hield, was de gerechte straf een pe nalty (1en nog geen minuut la ter liet de Zeelandia-keeper een heel gemakkelijk balletje zonder meer rol len (20). Tot de rust bleef, dank zij de paal en lat, het Kaaische Boys- doel voör doorboring gevrijwaard en ook na de hervatting slaagde een veel sterker, maar totaal ongevaar lijk Zeelandia er niet in het net te vinden. Een Kaaische Boys-uitval le verde een derde doelpunt en daarme de een zeer geflatteerde 30 zege voor hen op. Kleuter brak arm door val van zitbankje Een val van een zitbankje was er de zer dagen de oorzaak van dat het 2-jarig zoontje van de heer M. Mol te St.-Phïlïpsland zijn armpjes op twee plaatsen brak. ROTTERDAMSE VEEMARKT. I VISMIJN VEERE 20 september. Aanvoer in totaal 2832. I Exportgarnalen 4134 kg 1.04—2.58. handel! Weektotaal 4714, Vette koeien gebruiksvee 886: vette kalveren 630: graskalveren 271; nuchtere kalveren 250: varkens 15: biggen 50; paarden 83; veu lens 32: schapen of lammeren 231: bokken of geiten 44. Prijs in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—330 270—300 260—270 Vette kalveren 28p—295 240—280 220—240 Slachtpaarden 240 220 190 Prijs in guldens per stuk ie 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Exportvarkens (lopers) Biggen Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien 100 80 70 1240 11110 900 1240 1100 900 850 750 650 930 700 600 575 475 400 korter, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kalveren aan voer iets minder, handel goed, prijzen van vorige week konden zich goed handha ven; graskalveren aanvoer iets groter, handel flauw, prijzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger; exportvarkens (lopers) en biggen aanvoer iets minder, handel stil, prijzen onveranderd' slafj tpaarden aan voer tameLijk, handel redelijk, prijzen vooral niet lager; veulens aanvoer woon, handel kalm, ruim prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer korter, handel goed, prijzen vooral niet minder; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer matig, handel stil, prijshoudend; vare koeien aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen vooral niet hoger; vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel stroef, prijzen onge wijzigd. SINT-ANNALAND Bejaardenmiddag Maandagmiddag werd in het Dorps huis te Sint-Annaland een bejaarden middag gehouden, uitgaande van de afdeling Sint-Annaland van de Platte landsvrouwen. Mevrouw H. Slager- Van Markestein opende deze middag. Er werden prachtige dia's van Israël vertoond, 's Avonds was een derge lijke samenkomst voor verdere be langstellenden. Collecte De te Sint-Annaland gehouden collec te ten bate van de Christelijke kleu terschool leverde een bedrag op van f 335,40. ZIERIKZEE H.L.O.-proeven Te Zierikzee-heeft een groot aantal mensen de H.L.O.-proeven afgelegd: ,zo behaalde mej. Bep Boot uit Kerk- -v/erve het diploma le graad en kwam .mèji H. Schot uit Zierikzee in het bezit van het diploma 2e graad. Voor het diploma 3e graad slaagden mej. M. Boot te Zierikzee, de heer J. P. Goedegebure te Zierikzee, mej. M. P. van Lent en de heer J. H. van El- dik, beiden te Schuddebeurs, heren J. J. van Felius te Dreischor, J. L. Kuyper te Ouwerkerk, A. C. van Vlo ten te Zierikzee, mej. J. E. Geluk te Zierikzee, mej. J. S.' N. Boot te Burgh en de heren Chr. van Eldik en P. van Bldik te Schuddebeurs. Het diploma 4e graad behaalden de dames G. A. Anker, M. Tieleman en S. Pomper-Kats te Zierikzee, de he ren H. Broekema, F. P. Vis, A. van Loo en P. v d. Hulle te Zierikzee, M. D. van Weele te Bruinisse, mej. P. C. A. Verton te Haamstede en de heren P. L. van der Hulle en Kees Moonen te Zierikzee en P. Bom te Nieuwerlcerk. Voor de tweede maal werden de proe ven afgelegd door de dames G. H. de Jónge en C. J. Geluk te Zièrikzöe, mej. T. C. Bruin te Schuddebeurs en de heren E. A. Francke, C. J. Struijck en M. Wieringa te Zierikzee. Voor de vierde maal werd aan de ei sen voldaan door de heren B. F. J. Bouman te Nieuwerkerk, E. O. Krips en P. Zappey te Zierikzee en mej. F. M. Kosten te Schuddebeurs. Tenslotte legde een aantal leden van „Rust Roest" de volgende proeven met succes af: Voor de vierde maal de dames Tan- nie Beeke en Leny Meerdink en de heer Ton de Jonge. Diploma derde graad: Geertje Lege- mate. Diploma vierde graad: de dames Cor- fiè Bastiaanse, Ada van den Oranjevereniging „Beatrix" stelde prijzen vast Het bestuur van de Oranjevereniging „Beatrix" te Driewegen kwam een dezer dagen onder voorzitterschap vétn de heer G. J. de Jager in ver gadering bijeen. Het voornaamste punt van bespreking was het vast stellen van de prijzen van de ballon wedstrijd,. die op 5 mei 1960 door de jeugd van Driewegen was gehouden. Ie prijs: Wim Korstanje, Ovezande (zijn ballor, kwam in Pittem, (Bel gië); 2e prijs: Hans Lodder, Driewe gen; 3e prijs: Martie Platsckorre. De overige hinderen waarvan een kaartje is teruggekomen krijgen al len een troostprijs. De uitreiking van alle prijsjes zal plaatsvinden donderdag 22 septem ber op het gemeentehuis. Inzameling De inzameling van oud papier door de jeugd van Driewegen en de ver koop daarvan heeft weer het prach tige resultaat opgebracht van f 69,80. Dit bedrag is voor de restauratie der Ned. Ferv. Kerk van Driewegen. Orïënteringsrit van „De zingende bougie" Zaterdag 24 september wordt er weer een oriënterlngsrit gehouden door de auto-, motor- en bromfiets club „De zingende bougie" te Drie wegén. Start voor brommers om 6.30 uur en auto's en motoren Om 7 uur 's avonds. De start vindt plaats in de Smitsweg. Deze rit zal meetellen voor de donkere "ritten. HOEDEKENSKERKE Prijsuitreiking bij „de Korenhalm" De C.J.C. „De Korenhalm" te Roe- dékenskerke, heeft in tegenwoordig heid van ouders en genodigden de bekers voor dé voetbalcompetitie uit gereikt. De avond stond onder leiding van de heer M. van Dalen. Hij ver zocht de heer J. D. Lukasse, oud-lei der, de bekers uit te reiken. Bij de senioren ontving J. den Dek ker de prijs voor de derde achtereen volgende maal en kreeg hem defini tief in zijn bezit. L. van Damme ont ving de belter bil de junioren en J. de Waal bij de pupillen. De jongens Voorden het toneelstukje „De mislukte voetbalmatch" op. Voor de ouders was er een quiz. Aafke Fennema, Corrie Folmer, Jan- nie de Graaf, Bouke van den Houten, Cora Kosters, Nelly Meerdink, Nel ly Fotappel, Jannie Quist, Lia van Rhee, Corrie Scherpenisse, Betsy van der Sluijs, Corrie van der Sluijs, Truus Verdoom, Jozien Verloo en Marry Verloo.en de heren T. C. Hek man', Rynie dé Jonge, Triest de Jon ge,1 Johan Kloet, Kees Légemate, Jan bij de Vate en Wim Wilbrink. P.v.d.A.-kandidaten voor raad Ouwerkerk Tijdens een algemene ledenvergade ring van de Partij van de Arbeid, af deling Ouwerkerk, vonden kandi daatstelling plaats voor de nieuwe gemeenteraad van Ouwerkerk. De verkiezing wordt gehouden op 17 no vember. Vóór 25 oktober moeten de kandidatenlijsten worden ingeleverd. Na gehouden stemming ziet de lijst er als volgt uit: 1. C. P. Kuijper, 2. A. de Later, 3. J. J. Smits, 4. P. W. v. d. Bos. Dë niéuwe raad zal 11 le den tellen. Er zullén thans 3 nieuwe instanties bijkomen: 1. federatiebe stuur, bestaande uit 6 personen, waarvan 2 uit Oosterland, 2 uit Nièuwerkêrk êh"2 uit Ouwerkerk; 2. federatievergadering van alle afde- lignbestuurders; 3. federatie leden vergadering. Het referendum zal gehouden wor den over 3 weken. Hierbij zal een uitvoerige toelichting gevoegd wor den, waarbij uit zal komen, hoe het federatiebestuur tot de kandidaat stelling' is gekomen. De vèrgaaerïng onder voorzitter schap van de heer R. Doornenbos, gaat voorts akkoord met de aanbeve ling van de heer Suurhof in de va cature E. Vermeer.' Vóór de verkiezing zal de heer Van Poelje worden uitgenodigd, een spreekbeurt te vervullen op 3 no vember. Tevens zal een film worden vertoond. Brouw-Dreischor 4-4 Zondagmiddag moesten Brouw Dreiscnor met eeh puntenverdeling genoegen nemen in een fel gespeelde wedstrijd waarbij de thuisclub meer kreeg dan ze verdiende. Na een goed Brouw-begin met goed vleugelspel van v. Ham en v, d. Wielen schoot eerstgenoemde hard in. De door Slager teruggeslagen bal schoot G. v. d. Wielen raak 10. In de 11e minuut kwamen de gasten aan een gelukkig doelpunt, toen v. d. Hoek de hoge voorzet van v. d. Bos van richting veranderde. Toen Koo man in de 35e minuut vanaf het middenveld een solorush ondernam weid hij getackeld. De penalty knal de Kooman hard in: 2—1, 'Uit een schérpe pass van v. d. Werve scoorde v, d. Bes tussen de backs door de gelijkmaker 2—2. Twee minuten later nam Dreischor de leiding tóen dc Brouwverdediging onnieuw slecht wegwerkte en v. d. Werve hiervan goed profiteerde 23. Na de thee een gelijkopgaande strijd, In de 2e minuut treuzelde de Brouw verdediging opnieuw en door v. d. Bos werd het 24. Toch liepen de Brouwspelers weer in, toen in de 32e minuut G. v, d. Wielen een voorzet gaf welke Kooman inkopte 34. De gelijkmaker kwam voor Dreischor uit êen corner. Enige spelers liepen de bal in het doel. Eindstand 4.4, die voor Brouw sterk geflatteerd is. garnalen 355 kg 1,541,70, schar 5 kg 6.57, bot 292 kg 0.51-0.55. wijting 04 kg 0.29- tong 182 kg 1.86—3,80, rog 51 kg 0.26- 0,45. kabeljauw 3 kg 0.49. tarbot 9 kg 0,57— 1,36, ongesorteerde vis 69 kg 0,320,65. VEILING GOES 20 sept. Export- en industrioveiling: Cox's Orange Pippin I 35-90 43. 80-85 51, 75-80 55.00—56.20. 70-75 56.20—57.10, 65-70 53— 53.70, 60-65 54.70—55.10. 55-60 25, II D 10, II 80-85 38. 75-80 45., 70-75 48, 65-70 41—42, 60-05 35, 55-00 18, II" D 9: EiüsonB Orange I 75-85 31, 65-75 30—33, II D 13, II 75-85 19, 65-75 25. IT D 14; James Grieve I 80-85 31, 75-80 33. 70-75 37. 65-70 33, II D 17-18; Sterappel I 70-80 42, 60-70 36. 55-60 14; Bramley Seedling I 80-90 20, 70-80 15, II D 10; Transp. de Croneels II 85-95 16 17, 75-85 15, 65-75 15—16. II D 11; Confe rence I 75-85 50, 65-70 50. 55-65 43 50—44, II D 16, II 65-75 42. 55-65 .33, II D 14; Legipont I 75-85 42, 65-75 45, 55-65 39. II D 15: Herzogin Elsa II 70-80 22. 60-70 19, II D 7; Maagdepeer I 65-75 24, 55-65 21, II D 7; Bonne LouiBe I 70-75 42, 65-70 42, 60-65 39.1O-—39.80, 55-60 34.20—35 40, 50-55 24.90— 25.40, II D 17. II 70-75 33, 65-70 39. '60-65 36, 55-60 32, 50-55 23. II D 17; Br. Hardy I 80-85 62, 75-80 48—71, 70-75 46—69, 65-70 51—63, 60-65 47—53: Dubb. pr. bonen II 58—61, afw, 32; Bramen exp. 55. II 46; Div. appels geplukte kroet 7, val 3.50: Goud- reinette val 5.50. Gewone veiling: James Grieve grof 1626, fijn 18; Ellisons Orange grof 10—14, fijn 8; TranBp. de Cr. grof 1213, fijn 9; Cox Orange Pippin grof 11—26, fijn 8: Bramley Seedling grof 9; Br. Hardy grof 38;'Legi pont grof 23—24, fijn 13-16; Bonne Loui se grof 20—25; Conference grof 20—20, fijn 16—17; Bramen per doos; II 15—23. BEURSBERICHT MARKT GOES Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 procent vocht, boerenschoon al boerderij, per 100 kg 20—29.70. Gerst, boe renschoon at boerderij, peT 100 kg 23—28. Haver, boerenschoon af boerderij, per 100 kg 20—23,50. Kleine groene erwten, boeren- sohOon af boerderij, per 100 kg 2041,50. Schokkers, boerenschoon af boerderij, per 100 kg 3043. Blauwmaanzaad, boeren schoon af boerderij, per 100 kg 90—106, Ca- pucijners. boerenschoon af boerderij, per 100 kg 50-60. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 7,50—8,25 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw., exportsortering 7,50—8,25 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichtlng, 8orteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardapelen bedroeg 1,50 per 100 kg. Uien. Uien noteerden 4—5 cent per kg. on- afgestaarfc, geleverd aan de sorteerlnrlch- ting. Hooi. Luoernehool 90—95 per ton. geperst af bedrijfWeidehooi 80—85 per ton, ge perst af bedrijf. GraszaadhooiVeldbeemd 45 per ton, geperst af bedrijf. Robdzwenk 37,50 per ton, geperst af bedrijf. Stro. Gerstestro 42,50—47,50 per ton, ge perst af bedrijf. Tarwestro 40—45 per ton. idem. Erwtenstro 4547.50 per ton. idem. Schokkerstro 42,50—45 per ton, idem. Ha- verstro 37.50—40 per ton, Idem. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 20—24 cent per kg, afwijkende kwaliteit 10—20 cent per kg. Goede kwali teit gerepeld vlas. af boerderij 20—27 cent afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg, Eieren. Voor dc eieren kan een prijs wor den gemaakt van 1.90—2,25 per kg, al naar gelang de gewichtsklasse. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE James Grieve I 80—85 32, 75-80 33 70-75 35, 65-70 31. II 65-70 20, IID 17, Illgrof 13, Ilïfijn 12, Cox Orange Pippin I 85-90 45. 80-85 48. 75-80 5350—54,70, 70-75 55.20—57, 65-70 52,20-53,90, 60-65 53, 55-60 23, II 80-35 42, 75-80 45. 70-75 47-48, 65-70 38—41, 6065 33, 55-60 19, IID 10. Illgrof 17—18, Ilïfijn 9- 9,5, Br. Seedlihg I 80-90 18, 70-80 15, II 80-90 11, 70-80 13. IID 9.5, Illgrof 11, Ilïfijn 9, Tr. de Croneels I 85-95 13. 75-85 16, 65-75 13—14, II 75-85' 13. 65-75 12, IID 9,5, Illgrof 11, Ilïfijn 10, Glorie van Holland I 75-85 22 65-75 24, IID 10. Illgrof 13. Ilïfijn 8,5, Ellisons Orange I 7535 28. 65-75 33, IID 15, Illgrof 13. Ilïfijn 9, Jaco. Lebel I 7535 11, 65-75 .12, IID 8. Manks Godlin I 70-80 18, 60-70 19.. II 70-80 12, 60-70 12, Illgrof 10. Lord Lambom Illgrof 12, Br. Hardy I 75-80 62—68 70-75 67—72 65-70 61—65, 60-65 52—56, II 75-80 42. 70-80 42 65-70 44, 60-70 42, 60-65 38. IID 55-60 37. 45-55 21. Illgrof 29, Ilïfijn 22, Br, Lebrun II 65-75 29 60-65 31. 55-60 31, IID 14, VHgrof 13. Illfyn 7. Leginont I 75-85 42 65-75 43,10-43,60, 55-65 39. II 75-85 34, 65-75- 34—35, 55-65 34, IID 18. Illgrof 22. "Ilïfijn 8-8,5. Conference I 65-76 53,50-54,60, ,5535 39.20—43, II 65-75 38—43, 55-65 30— 35,60, IID 1480—15,50, Illgrof 19—23, mfijn 11—12, Bonne Louisse I 65-70 39—40 60-65 39 55-60 34,50—35. 50-55 24—25, II 65-70 34. 60-65 32. 55 60 25. 50-55 23, IID 16, Illgrof 23, IHfijn 10. Herzogin Elsa I 70-80 25. 60-70 20. HD 10, Illgrof 11, Maagdepeer I 65-75 23, 55-65 22. IID 8,5, Illgrof 11, bramen in dustrie exp. 56. II 43. dubb. pr.bonen I 65, II 56, atw. 3641, gepl. kroetappels 7. val- kroetappels 3,5, val Goudrenet 5,5, bramen per doos 1 26, aardbeien per doos I 70, frambozen per doos II 38—47, groene no ten per kg I 30—33. VEILING KRABBENDIJKE Bonne Louisse d'Avr. I 753 0 36. 70-75 38, 65-70 40 603 5 39, 5530 33.70—34,40, 50-55 23,50—23 80. II 65-70 38, 603 5 36, 553 0 32, 50-55 23. IID 15. Illgrof 18—23. Ilïfijn 8—13, kroet 6—11, val 6. Conference I 75-85 50, 65-75 52 55-65 41, II 65-75 43 553 5 32. IID 14—17, Ut grol 22. Ilïfijn 8—19, kroet 8, Br. Hardy f 60-70 41. Illgrof 37, Ilïfijn 22—26, Kroet 13—27. Trlomphe de Vleuue II 75-30 47 70-75 47 65-70 42 60-65 37, IID 22. Illgrof 23. Illfyn 18-26. kroet 1-4-16. James Grieve- I 85-90 26 80-85 29. 75-80 33. 70-75 36. 65-70 31. (ID 20, Illgrof 17—19. Ilïfijn 8—17, kroet 3—8, Ellisons Orange I 75-85 27 65-75 32. 85-90 24. 80-85 27 75-80 28, 70-75 30. 65-70 24. Illgrof 14—21, Ilïfijn 8, Transp. de Croneels I 85-95 *19. 75-85 19. 65-75 17. IID 10, Illgrof 13. Ilïfijn 10, kroet 8. Cox Orange Pippin I 85-90 42 803 5 45-57, 75-80 48—60, 70-75 55—62, 65-70 50—54, 6035 49—53 5530 18—24, IID 5, Illgrof 21—33, Ilïfijn 5—10, kroet 3—16, Sterappel val 14, dubb, pr.bonen 1 66—71. u 46—64, Ingrid Mary Illgrof 17, verpakt fruit: Bonne Louisse d'Avr. I 70-75 42. 65-70 45, 603 5 42". 55-60 39, Cox Orange Pippin I 85-90 63. 80-85 63, 75-80 67—75 70-75 70-73 65-70 50—55. II 85-90 57 753 0 64 70-75 71, James Grieve I 80-85 39. VEILING ST.-ANNALAND Uien bonken 6.78. 'middelsoort 6,59, drie lingen' 10.20. pickles 2030. aanvoer 60 ton. VEILING SCHERPENISSE Dien bonken 6,73. middelsoort 6.69, drie lingen 10,20, pickles 20,30, aanvoer 35 ton. VEH ING BERGEN OP ZOOM Stamboon dubb. pr I 58, aanvoer 7 ton, II 52. aanvoer 1800 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15