Middelburg krijgt in '61 nieuw postkantoor Goese Robur door Sluiskil onttroond PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nagekomen advertenties Heden ontsliep, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefc PIETER JOHANNES VAN HOVE op de leeftijd van 36 jaar. Zierikzee: L. Uyl J. A. Uyl-Maas P. Smallegange-Uyl- A. Smallegange en kinderen Hoek van Holland: L. Uyl C. Uyl-v. d. Berge en kinderen Zierikzee J. C. Uyl Zierikzee, 17 september I960, Nieuive Haven 7. Geheei onverwachts is Van ons weggenomen onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader CHRtSTOFFEL CORNELLS VAN AST, gepensioneerd adjudant van politie, drager van de eremedaille verbonden aan de Orde van Óranje-Nassau in goud en van de grote koninklijke hofmedaille in' goud van de koning van Zweden, op de leeftijd van 61 jaar. Zierikzee; C. F. M. van Ast- Braai Den Haag: M. G. van Ast- Troost Ede: L. C. van Valen- van Ast L. van Valen Zierikzee: ,T. van Ast G, van Ast-lGlerum ■en kinderen, Zierikzee. 18 september 1960, Regenboogstraat 28. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 22 septem ber a.s. Vertrek van het sterfhuis te 13 uur. Heden overleed nog on- verwacht onze geliefde vader, beliuwdvader, grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom ADRÏAAN DE RIDDER op de leeftijd van Cö jaar. "s-Hertogenbosch: J. Kramer-de Riddei J. Kramer Brooklyn U.S.A.: R. de Ridder en echtgenote Vlissingen J. de Ridder J. de Ridder L. de Ridder-Bos Zweden: G. de Ridder S. de Ridder- Johansson En kleinkinderen Vlissingen, 18 september 1960, Vincent v. Goghlaan 7 De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 23 september a.s. des namiddags 2 uur vanaf Vincent van Goghlaan 7. Provinciale sportdag P.Z.E.M. in Vlissingen De sportclub P.Z.E.M. organiseert voor de derde maal een onderling sporttoernooi voor het P.Z.E.M.-per- soneel uit de gehele provincie. Het toernooi zal worden gehouden op zaterdagmiddag 1 oktober a.s. op de sportvelden aan de Baskensburgse weg te Vlissingen. Uit de noordgroep, middengroep en ziiitLgroep zal elk een voetbalektai worden geformeerd benevens een el- tal uit Middelburg en Vlissingen. Een veteraneneltal uit Middelburg zal strijden tegen een uit Vlissingen. De andere sporten die beoefend zul len worden zijn: touwt rekje en, atle tiek voor dames (100 tn hardlopen, hoogspringen, vèrspringën en kogél- stoten) en voor heren (100 m hard lopen, 800 m hardlopen, hoogspringen, verspringen en kogelstoten Na afloop der wedstrijden zal de prijsuitreiking plaatsvinden in de j conferentiezaal van de Centrale Zee land te Vlissingen. Wielrijdster verleende geen voorrang Op dè hoek van hét Vischslop en de St. Doinüsstraat te 2ierlkzee is maandagmiddag de lerares mejuf frouw C. G. uit Zierikzee met haar rijwiel in botsing gekomen mét een personenauto. Mejuffrouw G. liep schaafwonden en een hoofdwonde op en moést in het Zwéedse Rode Zie- kehhuis worden opgenomen. Haar toestahd is thans redëlijk. De wiel rijdster naderde hét kruispunt van uit het Vischslop en; verzuimde toen voorrang te verlenen aan een door mevrouw L. C. E.B. uit Haamste de, bestuurde personenauto, die uit de St. Domusstraat kwam. Mevrouw E. heeft nog getracht door geheel naar links te sturen een aanrijding te voorkomen. Examens De heer L-Duchlijne, onderwijzer aan de rooms-katholieke meisjesschool te Sluis, slaagde dezer dagen voor de hoofdakte. Aan de Chr. Kkeekseliool te Middel burg werd de volledige bevoegdheid als onderwijzer (es) (vroeger de „Hoofdakte" genaamd) behaald dooi de dames N. van Belzen te Vlissin gen; M. Bets te Middelburg; A. J. van Eldik te Koudekerke en C. P. van Kleunen te Goes en de heren W. J. AntheUnisse, J. de Rijke en J. G. de Klerck te Souburg; J. J. Koets en P. N. Th. Zuidweg te Vlissingen; A. Balkenende te Kamperland; P. van Belzen te Arnemuiden- J. Fondse te Kerkwerve; P. Janse te Kruiningen; J. L. Jonker te Haamstede; C. Krïj- ?er te Driewegen; P. J. Rottier te érseke en J. Wattel te Gapinge. Drie kandidaten werden afgewezen, drie kandidaten mogen in januari 'n herexamen afleggen. AFDELINGSVOETBAL Walcheren had een goede start Robur lieeft zich na liét hoopge vende begin niet lang aan de kop van de ranglijst in de eerste klas A van het a fdelings voetbal kunnen handhaven, want vrij onverwacht werden de Goesenaren door Sluiskil van de troon gestoten (52). Kam pioen Patrijzen nam onmiddellijk de leiding over, mede als gevolg van de 20 overwinning op het bezoekende Vogelwaarde. Walcheren staat éch ter reeds nu op gelijke hoogte en de goede start der Vlissingers doet ver wachten, dat zij dit seizoen ook een hartig woordje willen meespreken. De keurige 31 overwinning op Hansweertse Boys en dat. nog wel met een gehavende ploeg, wijst wel Ju die richting. Intussen was deze nederlaag voor Hansweertse Boys een aanwijzing niet al te vast te re kenen op terugkeer naar de K.N.V.B. aan het eind van dit seizoen. Aarden- burg verpletterde Schoondijke met liefst 122. 's-Heer-Arendskerke blijft teleurstellen en door de 3-5 nederlaag tegen Groede kwamen ze zelfs op do kekkesluitersplaats te recht. Patrijzen 2 4, Walcheren 2 4, Robur 3 4, Noormannen 1 2, Aardenbürg 2 2i Sluiskil 2 2, Vogelwaarde 2 2, Groede 2 2, Hansw. Boys 3 2, Schoondijke 2 1, Hoofdplaat 1 0, 's-Héèr-Arendskerke 2 0. In de eerste klas B kon Zierikzee II de leiding nemen al kostte het ken nelijk nogal wat moeite om het „der de" er onder te houden (32). Brou wershaven en Dreischor deelden de buit voorlopig (4—4), want de be- zoekèfs dienden een protest in, zodat de protestcommissie het laatste woord heeft. Zierikzee II 2 4, Brouwershaven 2 3, Dreischor 3 3, Burgh II 2 1, Zierik zee Hl 3 1. In de reserve eerste klas werdRCS li hardhandig tot de örcié geroepen, door Terneuzen n (7—3), terwijl Breskens II het maar even minder deed tegen Zeeiandia II 6IZeer bescheiden daarentegen was dé i— zege van Zeeland Sport III op Hansw. Bovs II en ook Biervliet II kwam tegen Lüctor II maar juist met de hakken over de sloot (43). Terneuzen H 3 5, Zeel. Spot t IEC 2 4, RCS II 3 4, Clinge II 2 3, Oostburg II 2 2, Zeeiandia H 2 2, Breskens II 3 2, Biervliet II 3 2, Luctor II 2 0, Hansw. Boys II 2 0. In de tweede klas A zién wij Jong Ambon, na de 41 zege op Retran chement, i'ier aan het hoofd van de ranglijst. Uzendijke, dat Vlissingen V stevig afstrafte (71), is echter óp een gelijk aantal punten gebleven. Aardenburg II stüürde Schoondijke II met een 53 nederlaag naar huis teriig en Domburg boekte zijn eerste winst tegen Zuidzande (2—0). Corn Boys Hl bleef zonder verlies door de Philippine-klip zonder averij te om zeilen (23). Jong Ambon 3 5, IJzendijke 3 5, Corn Boys III 2 4, Retranchement 3 3, Vlissingen V 2 2, Aardenburg II 2 2, Domburg 3 2, Philippine 2 0, Schoondijke II 2 Zuidzande 2 0. In de tweede klas B kwam Zeeland Sport IH, ondanks de gedeeltelijke misstap tegen Terneuzen III (3—3h alleen aan de leiding. Kwadendamme bleef in het goede spoor tegen Robur II (2—4en Kruiningen versloeg met dezelfde cijfers Volharding "32 (4^2). Steen II had geen moeite met Yerseke II (102) en Kortgene kwam op de laatste plaats als ge volg van de 0—3 nederlaag tegen Patrijzen II. Zeeland Sport IV 3 5, Kwadendamme 2 4, Krüiningen 2 4, Steen H 3 4, Patrijzen H 2 2, Robur II 2 2. Vol harding '32 3 2, Tetneuzen III 3 1, Yerseke II 2 0, Kortgene 2 0. SVOWK kwam door de eigen 72 overwinning op Brouwershaven II en het gelijke spel tussen Zonnémaire en Renesse II (4—4) aan het hoofd van dé ranglijst. SVOWK 3 6, Renesse H 3 5, Zonne- maire 3 3, SVOWK II1 0, Zonnemai- re II 2 0, Brouwershaven 112 0. In de derde klas A verpletterde Groe de II het bezoekende Biervliet II mét 90 en dat was voldoende om dé eerste plaats te bezetten. Jong Am- bon II deelde eerlijk met Retranche ment .11 (22) en Walcheren n liep gemakkelijk over IJzendijke II (11 1). Domburg HBreskens II werd bij de stand 65 enkele minuten voor het einde gestaakt, waarbij de strafcommissiê wel wérk laan de win kel zal krijgen. Groede II 3 6, Hoofdplaat II 2 4, Walcheren II 2 3, Noormannen li 2 3, Jong Ambon II 3 3; Breskens HC 2 2, Uzendijke 3 2, Retranchement II 3 1, Domburg II 1 0, Biervliet II 3 0. Lewedorpse Boys H werd lijstaan voerder in de derde Idas B. Van Luc tor III werd met 24 gewonnen. Kruiningen II klopte Volharding n -emakkelijk (5—1): én Middelburgse Joys haalde zijn eerste winst binnen tegen Zeeland Sport V (i6). Kwa dendamme II móest de winst aan Middelburg IV meegeven (15). Goes IV versloeg 's-Heer-Arendsker- ke II met 3—2 en Patrijzen III— Walcheren ni eindigde in een 1—3- zege voor de bezoekers. Lèwed. Boys II 3 6, Kruiningen II 2 4. Middelburg IV 2 4, Goes IV 3 4; Middelb. Boys 2 2. Lüctor III 2 2, Patrijzen III 2 0, Zeel. Sport V 2 2, Kwadendamme II 3 2, Walcheren Hl 1 2, 's-H.-Arendskerke 113 0. Volhar ding '32 H 3 0. Ih de derde klas C krèëg Hulst III de wind in d.e zeilen. De 4—2-over- winning op Philippine II én de 2i- nederlaag van Koewacht II tegen Ria H had tot gevolg* dat Hulst IH de leiding kon nemen. Sluiskil m zette zijn tiveede elftal de voet dwars (44) en Graauw bracht de volle buit mee van Hontenisse UI (14). Clinge m bleef zonder overwinning, Want Vogelwaarde II hield de winst thuis (53). Huist in 3 5, Koewacht II 3 4, Graaüw 2 3, Sluiskil II 3 3, Sluikil III 3 3, Vogelwaarde H 1 2, Clinge III 3 2, Ria II 3 2, Hontenisse III 3 2, Philippine II 2 0. Achter het district,spóstkanlöor in dè Lange Noordsttaat te Middelburg wórdt al slflds april van .hét vorig jaar yewètlct iidn een vrij omvang rijke .uitbreiding van het gebouwen complex. Eed deel van deze uitbrei ding vormt een niettwe vleugel, die nog eind dit jaar in gebruik zal wor den genomen. (Foto P.Z.C.J Nederlands schaaktiental voor interland tegen Engeland in Vlissingen Voor de schaaiönterland tussen de tientallen van Nederland en Enge land, die op zaterdag 8 en zondag 9 oktober in het Scheldekwartier te Vlissingen wordt gehouden, is thans ook het Nederlandse team bekend. Dit tiental bestaat uit de volgen de spelers: dr. Max Èuwe, J. H. Donner, H. Bouwmeester, Th. D. van Scheltinga, Lod. Prins, N. Cortlever, H. Kramer, C. B. v. d, Bèrg, dr. J. Th. Barendregt en mr. E. D. Spanjaard. Reserves zijn K. Langeweg en C. Orbaan. Aan deze interland zal ook worden deelgenomen door mevrouw H. G. Timmer, die als tweede ein digde bij de Nederlandse kampioen schappen voor dames. Zij zal waar schijnlijk tegen de Engelse kam pioene meespelen. Het resultaat van deze wedstrijd zo heeft de Ko ninklijk Nederlandse Schaakbond aan de Britten voorgesteld zal voor het eindresultaat pas meetellen, als de tientallen gelijkspelen. KOSTEN ROND EEN MILJOEN Haast onzichtbaar voor hét grote pubiiek wórdt er achter het tUstricts- postkantoór voor Zèeland en West-Brabant in de Lange Noórdstraat te Middelburg al sinds vorig jaar april hard gebouwd aan een vrij ingrij pende uitbreiding van dit kantoor. Deze uitbreiding en verbouwing is te verdelen in drie fasen. De bouw van een nieuwe vleugel achter het post kantoor, die aan het einde van dit jaar waarschijnlijk klaar komt. De bouw van een nieuwe achtergevel aan het hoofdkantoor in de Noord straat, die volgend voorjaar gereed moet komen en een Ingrijpende in ternet verbouwing van het hoofdgebouw, waarbij onder meer de grote wachtruimte niet loketten totaal vernieuwd zal worden. Met deze laatste fase zal in de zomer vaii '61 begonnen worden. De totaalkosten van dit project, dat eind volgend Jaar klaar komt liggen rond een mil joen gulden. De plannen voor deze verbouwing da teren reeds van 1955, toen het post- en telegraafkantoor te Middelburg tevens districtspostkantoor voor Zeéland en West-Brabaiit werd, waardoor de staf uitgebreid moest worden. Het post kantoor was al wat klein en er was dan ook een moderniseringsplan op gesteld. Toen Middelburg echter ook districtspostkantoor werd, besloot nien tot ëen totale uitbreiding, waar aan thans hard gewérkt wordt. Tot nü toe heeft het grote publiek nog weinig van deze bouwactiviteiten ge merkt, omdat deze zich nog geheel achter het postkantoor afspeelden. Enkele uitbouwtjes eh 'n deel van de achtergevel werden weggebroken, waardoor het ruimteprobleem nog nijL pender werd dan het reeds was. Zelfs op zolder heeft men tijdelijk een kan toorruimte moeten inrichten voor een deel van het administratief personeel. De achtergevel zal nu rond acht me ter uaar achteren geplaatst worden, waardoor men in de toekomst meer ruimte in het hoofdgebouw krijgt. Thans ligt echtèr nog alleen de fundering voor deze uitbreiding. Verder zijn de bouwers al bezig met de nieuwe vleugel ter lengte van on geveer 25 meter, die aan de achter kant haaks op het gebouw staat. Deze vleugel Is reeds onder de kap en zal tegen liet einde van dit jaar in ge bruik worden genomen. In deze moderne uitbouw wordt de af deling expeditie briefpost onderge bracht, waar dé post uit Walcheren en West Zeeuwsch-Vlaanderen gesor teerd én vóór verzending gereed ge maakt wordt. Hiervoor is in déze vleugel ook een laadperron voor de poststukken opge nomen, waarover men bij het post kantoor nog niet beschikte. Ook dc telefoondienst, die een gebouw heeft op de grote binnenplaats van het post kantoor, breidt zich Uit. Thans is het gebouw van de telefoondienst aan de nieuwe vleugel van het postkantoor gebouwd. Déze nieuwbouw was onder meer noodzakelijk wegens een uitbrei ding van de automatenzaal in ver band met het groter aantal telefoon abonnees. In de nieuwe uitbreiding achter het hoofdgebouw zelf, is een bestellers kamer geprojecteerd, waar de briefpost voor Middelburg gesor teerd wordt voor de bestelling. Een grotere zaal was voor dit werk no dig dooi- de steeds maar groeiende wijken van Middelburg. Ook voor het P.T.T.-personeel wordt het ge bouw aantrekkelijker. Er komt 'n kantine, ruimte vóór eeh bedrijfs arts en een vergaderzaal, terwijl in de overige ruimte aan de achter kant de administratie zal worden gehuisvest. Paos in de zomer van het volgend jaar zal het publiek iets merken van al deze verbouwings- en uitbreidings activiteiten van het postkantoor. Dan wordt begonnen aan de laatste fase: dé modernisering van de wachtruimte met loketten. Hoe nien deze kracht toer gaat verwezenlijken, weet men nog niet precies! Wel denkt men aan twee mogelijkhedèn, do hel'e wacht ruimte ontruimen en tijdelijke loket ten inrichten, of dwars door de wacht ruimte een schot bouwen en de ver bouwing en modernisering in twee ge deelten uitvoeren. Na deze vernieu wing zal men in het postkantoor be schikken over meer loketten. Thans heeft men er zeven, maar na de nieuwbouw krijgt men de mogelijk heid voor twaalf loketten, die naar ge lang de behoéfté ih gebruik kunnen wordèn genomen. RoHerdom-thog de p«e Kentucky Trainer Dick Weststrate naar „Oranje Nassau" Turntrainer Dick Weststrate, turn ster Jans van de Meulen en turner llinus do Nooijer, die hebben be dankt voor het lidmaatschap van de Vlissïngse Turnvereniging (V.T.V.), zullen lid worden van de christelijke gymnastiekvereniging „Oranje Nas sau" in Vlissingen. Het bestuur van „Oranje Nassau" deelde mee, dat men geen termen aanwezig achtte deze sportlieden als leden af te wijzen. Waarschijnlijk zullen ook een aantal turnsters, die V.T.V. verlieten, zich bij Oranje Nassau" aanmelden. Het is te ver wachten, dat Diek Weststrate zich ook bij „Oranje Nassau" spoedig met de training van een gedèeltè van de léden zal belasten. m Ènigè inaanden geleden maakte de 19-jarige Tilburger, Kees H van Vught, een potloodtekening van keizerin Farah van M Perzië. Als voorbeeld diende een krantenfoto. Huisgenoten H en vrienden van Kees vonden het portret zo goed, dat zij hem H de raad gaven het portret naar Teheran op te sturen. Een dezer dagen ontving Kees van Vugt een fraai Perzisch tapijt, fff afkomstig uit de privé-hamer van de Perzische vorstin. De H overgelukkige Tilburger heeft al eeh hoog bod gekregen. Hij H wil het echter voor geen geld ter wereld missen. Foto: Kees van Vugt bewondert zijn Perzisch tapijt 1587. Het zwaar geschonden gelaat van de Maan leek met toenemende Bnèlheid op ben af te stormen. Van „het mannetje in de maan" was nu weinig meer te zien. „Dt, sprookjesachtige schoonheid en de lieflijke aanschijn vat Vrouwe Luna" bleek in wer kelijkheid eeu wereld vol verschrikking. Een grillige woestenij van reusachtige kraters, bergketens, ravij nen en vlakken, waarbij ver geleken zelfs de Sahara een vruchtbaar land genoemd mocht worden. „Wat een ge luk dat wij onze rèpülsor- straién hébben en daarmee vrijwel verticaal een Ilangdingsplaats kunnen benaderen" mompelde Buck. „Eén normale vliegtuiglanding zou blei nooit mógelijk zijn. Er is nauwelijks een vier kante mèter vlakke bodem tè bekennen! Piloot Storm knikte zwijgend en Wees tóen opeens voor zich uit. „Daar is de Copernicus, de krater die wij voor onze landing hebben ultgekozèh. Laten we one naar de Stoelen begeven! „Wel dra zat ïéaèr óp zijn plaats, schokhèlm op het hoofd om op alles voorbereid te zijn. De re- pulsors werkten al op volle kracht om de gewel dige snelheid van de Terra I af te remmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8