Zeeuwse pluimveehouderij kreeg eigen proefbedrijf Zeeuwse Almanak TUINBOUWTENTOONSTELLING TE SCH00NDIJKE GESLOTEN FEESTELIJKE OPENING VAN DE ZANDKREEKDAM BIJ KATS HANSWEERT STEEDS MEER EEN LOS- EN LAADHAVEN Agenda s PROVINCIALE ZE EUW8E COURANT DINSDAG 20 SEPTEMBER I960 IN WISSENKERKE OP N.-BEVELAND Opening verricht door burgemeester J. van Halst met vlaghijsen De Zeeuwse pluimveehouders, verenigd in de Koninklijke erken de Vereniging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Zee land (V.P.Z.) hebben sedert maandagmiddag hun eigen proef bedrijf. Het is gelegen in Wissenkerke, dat daarmee het cen trum van de Zeeuwse pluimveehouderij is geworden. Burge meester J. van Halst van Wissenkerke verrichtte gistermiddag de officiële opening van het proefbedrijf door de Nederlandse driekleur te hijsen. Hij deed dat in aanwezigheid van tal van vertegenwoordigers van de pluimvee-, veeteelt- en de overige agrarische wereld. Het nieuwe proefbedrijf van de V.P.Z.. met als bedrijfsleider de heer M. Z. Vcrhage. telt één opfokhok en twee produktiegebouwen. Er zijn twintig inzendingen van 100 hen nen, zodat in totaal dus 2000 hennen in „roulatie" zijn. Doel van het proefbedrijf is een zo goed mogelijke kippestam in Zeeland te verkrijgen, waardoor deze provincie zich in alle opzichten met andere streken in ons land kan meten. De inzenders sturen hun eieren naar het proefbedrijf, waar deze worden uitgebloed. Onge veer 100 hennen van ieder worden overgehouden en opgefokt. Na 500 dagen zijn de dieren bestemd voor de slacht, maar op het proefbedrijf heeft men dan inmiddels reeds alle gege vens over de „stam". De betrokken inzender wordt van het resultaat op de hoogte gesteld en hij weet dan meteen van welke kwaliteit zijn „stam" is. Het was vroeger bepaald slecht gesteld met de pluimveehouderij in Zeeland. Dat verklaarde gister middag ir. B. H. v. d. Zanden uit Leidscheiulam, rijkspluimveeteelt- consulent voor Holland eu Zee land, tijdens een bijeenkomst van de genodigden in hdtel „De Kroon". Hij belichtte in het kort de betekenis van dit proefbedrijf voor Zeeland. Ir. v. d. Zanden herinnerde eraan, dat de pluimveehouderij in Zeeland altijd een ondergeschikte positie heeft ingenomen. In het verleden was Zeeland de „vuilnisbak" van overig Nederland. In hoofdzaak hield men alleen op de landbouwbedrijven wat kippen en de verkoop van de eieren betekende voor de boerin een aan trekkelijke bijverdienste. In Zeeland en vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen was het pas lonend kippen te houden, toen elders in het land de kippenfok kerij een ware goudmijn was. In de loop der jaren is heel wat verbeterd, verklaarde de rijks- pluimveeteeltconsulent. Zeeland telt op dit ogenblik al aardig mee. De ingebruikneming van het proefbedrijf noemde hij een stap voorwaarts op de weg naar bete re hennen. Ir. A. Lr. W. Visser uit Den Haag, adjunct-rijksveeteeltconsulent, ver telde de aanwezigen een en ander over de werkwijze bij het combina tie-onderzoek op het proefbedrijf. Tevoren had de voorzitter van de V.P.Z., de heer J. C. J. Boone te Hoedekenskerke, een welkomstwoord gesproken tot de talrijke aanwezi gen, waarin hij diverse medewerkers dank bracht. Hij noemde de stich ting van het proefbedrijf een grote verbetering voor de pluimveehoude rij in Zeeland. Opening Het gezelschap begaf zich na de bei de inleidingen van de pluimveeconsu- lenten beluisterd te hebben, naar het nieuwe proefbedrijf. Hier werd' het woord gevoerd door burgemeester J. van Halst, die zeide er trots op te zijn, dat het bedrijf in Wissenkerke is gevestigd. Hij zag daarin een be wijs, dat zijn gemeente nog wel wat te bieden heeft. Hulde bracht hij aan de lieer Verhage, die het proefbedrijf op voortreffelijke wijze beheert. VAN TOT KAMPIOEN MEER EEN ruwharige herdershond, „Frans van het herdershonk" uit Vlissingen lieeft zondag in Breda laten zien, dat hij niet voor een kleintje vervaard is. Tenminste waar het ging om aan geboren eigenschappen. Met vele ras genoten en viervoeters van allerlei andere soorten heeft Frans zich daar aangeprezen tegenover de jury. En deze kwam tot de conclusie, dat de eigenaresse van Frans, mevrouw M. FrangoisVan Poelje toch met Iets bijzonders uit de Scheldestad naar de Bredase veilinghallen was gekomen. Nummer 1, uitmuntend was de kwalificatie, die de beoorde laars voor Frans over hadden. Dus heeft Zeeland op het ogenblik een kampioen meer binnen zijn grenzen. Er waren trouwens in Breda voor de Zeeuwen nog meer goede resultaten. A. J. Braat uit Vlissingen, behaalde met zijn St. Bernard ZG; M. W. de Bruine uit Vlissingen met Afghaanse windhond G; ir. A. E. Bruijning uit Goes met cockerspaniel 1 x en 1 x ZG; L. Geldof, Oostkapelle met La kense herder G; J. Gunst, Goes met Barsoi, ZG; A. M. Hoveijn, Vlissin gen met cockerspaniel ZG; D. van Maris uit Vlissingen met cockerspa niel 1 x U en 1 x ZG; mevr. A. Plas- schaert-Verminek, Oostburg met pe- BOND Terug van vakantie moet ons on middellijk één ding van het hart: de stilte is zoek. Maar dan ook radi caal zoek. Vanzelfsprekend in de ste denmaar ook op de stranden en in de bossen, in dorpen en buurtschap pen heersen in de zomermaanden on beperkt de lawaaischoppers. Hun attributen kent ge: al dan 7iiet draag bare radio's, jukeboxen, bromfietsen, platenspelers. In een landelijk avond blad heeft een dagboekschrijver on langs een campagne geopend tegen het lawaai en voor de stilte. Wij sluiten ons daar van ganser harte bij aan en maken in dit hoekje met lief depropaganda voor een „Bond vóór Fatsoen", zoals de ook in Zeeland welbekende schrijver Viruly gaarne opgericht zou zien en waarvan onze collega in zijn blad schreef: „Ilc richt die bond gaarne op, maar het is een bond, zónder eden lijst, zóndér statu ten, zónder reglement, zónder con tributie, dus ook zónder kas. U kunt er lid van worden door U alleen maar voor te nemen: 1) zélf geen lawaai te maken2) stilte te propageren waar en wanneer dat gewenst en mogelijk is; 8) uzelf te beloven niets en niemand te begunstigen, die op lawaaiige wijze pogen de aandacht te trekken, of het nu een kandidaat voor de raad of voor de Tweede Ka mer is, een sigarettenmerk of een boottocht, een café of 6'n collecte. Symbool van de bond is de S vcm „stilte". Onder ons gefluisterd: persoonlijk zijn wij onmiddellijk in alle stilte lid geworden klnees ZG; dr. I. J. Rissceuw, Kapel- Ie met briard ZG. EN RECORD GEBROKEN. Over prestaties en records ge sproken. Vorige week was er in deze kolommen de vermelding van appel, die maar liefst 500 gram woog te vinden. De heer C. de Kraker uit Arnemuiden kan het nog sterker vertellen. „Wij heb ben het record wel gebroken", schrijft hij onder toevoeging, dat in 2ijn bongerd een Laxton Su perb van 810 gram werd geplukt. „Dat is de zwaarste", zo ver-volgt onze briefschrijver, „en wij heb ben kisten vol van appels, die 600700 gram per stuk op de weegschaal aanwijzen". PLANTJES. De Middelburgse schooljeugd is het afgelopen voorjaar met floralia- plantjes naar huis gegaan, die de koninklijke vereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" samen met de afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hen hebben uitgereikt. Er zal dit jaar geen tentoonstelling van de resultaten worden gehouden, maar de jeugdige kwekers en kweek- sters krijgen wel gelegenheid om hun plantjes op zaterdag 24 septem ber in de Graanbeurs te brengen. Op de dorpsscholen, waar het om een wisselbeker gaat, zullen de plantjes ter plaatse beoordeeld worden. PANIEK-TELEFOONTJE. Een familie in Haamstede werd zon dagmiddag plotseling opgebeld. In een kort gesprek deelde een stem het gezinslid, dut de haak opnam mee, dat de zoon des huizes met een auto tegen een boom was gevlogen. Even tevoren was de jongeman met een vriend in de richting van het vlieg veld Haamstede vertrokken. Meer liet de stem niet los, do haak werd aan de andere kant van de lijn op het toestel gelegd. In paniek probeerden de ouders zo snel mogelijk alles van het voorval te weten te komen. Telefoonabonnees in de buurt van het vliegveld werden gebeld en ook de districtscentrale in Breda ingeschakeld. Na lang zoeken bleken de beide jongelieden onge deerd bovenaan de trap over de dui nen bij Weatenschouwen te zitten. Hun auto stond onbeschadigd bene den geparkeerd. Een wel zeer on hebbelijke manier om iemand de schrik op het lijf te jagen, zo mogen we wel constateren. GOUD PLUS VIJF. Een bericht van een heel ander karakter komt uit Koudekerke. Daar is hét echtpaar D. v. d. Wek kenMoermond vandaag 55 jaar getrouwd. De beide echtelieden, die aan de Vlissingsestraat 69 wonen, genieten een goede ge zondheid. Advertentie Alfeen de CO-OP geeft U DIVIDEND Vervolgens hees burgemeester Van Halst de vlag, waarmee hij de offi ciële opening van het proefbedrijf der V.P.Z. in Zeeland verrichtte. De goed geoutilleerde gebouwen werden daarop bezichtigd. Wederom in hotel „De Kroon" teruggekeerd voerde nog een aantal sprekers het woord. On der hen was de oud-voorzitter van de V.P.Z., de heer I. van Cruyningen uit Zuidzande, die van een prachtig proefbedrijf sprak. De rijks veeteelt en zuivelconsulent In Zeeland, ir. W. L. Harmsen te Goes bood het bestuur van de V.P.Z. zijn gelukwensen aan namens het college van consulenten en dr. K. G. Robijn deed dat namens de Gezondheidsdienst voor Dieren te Goes. Voorts werd o.a. nog het woord ge voerd door ir. J. Huidekoper namens de Nationale Pluimvee Federatie; J. Prins namens de Z.L.M.; R. de Haan uit Haamstede namens de Inzenders, en de aannemer R. Slotema, de ex ploitant van het proefbedrijf, de heer Verhage en de heer M. Steijn te Hoe dekenskerke. Burgemeester J. van Halst van Wis senkerke verrichtte met het hijsen van de vlag maandag de officiële opening van het in 'zijn gemeente gestichte Zeeuwse pluimveeproefbe drijf. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) Vergelijk en U kiest de CO-OP H. J. Goyaarts veertig jaar bij Amsterdamse Bank Zaterdag herdacht de heer H. J. Go- vaarts te Bergen op Zoom zijn veer tigjarig dienstjubileum bij de Am- sterdarasche Bank N.V. De heer Go- vaarts is een bekende figuur voor het eiland Tliolen, waar hij de zit dagen voor deze bank houdt. Na mens de directie van de bank over handigde de algemeen procuratie houder, de heer P. Henkels, een ge schenk onder couvert. Te zijnen huize aan de Noordsingel werd de heer Govaarts gecomplimen teerd door het personeel, dat hem een vulpenset aanbood. Ook tal van za kenrelaties brachten hun gelukwen sen over. Benoeming Tot Ieraar menu- en serveerkunde aan een ambachtsschool in Utrecht is benoemd de heer F. H. Tooten te Goes, kelner in hotel „De Koren beurs". (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND MET LAMPIONOPTOCHT Ook dames waagden zich aan wedstrijdzagen De ooit- en tuinbouwtentoonstel ling, die gedurende drie dagen op het dorpsplein te Schooudijlte is gehouden, behoort weer tot het verleden. In tegenstelling tot za terdag en zondag waarop de ex positie door naar schatting 2500 personen (waarvan ruira 1500 betalenden) werd bezocht, was 't op de sluitingsdag bepaald rus- tig. De oorzaak daarvan moet naar de mening van de organisatoren, gezocht worden in de nog steeds voortdurende drukke werkzaam heden in de landbouw, waarbij eigenlijk geen man en geen ma chine kan worden gemist. Dit laatste had tot gevolg, dat in de middaguren aan de optocht van landbouwwerktuigen slechts met een tiental machines werd deel genomen. Voor de attractie van de sluitingsdag, het in het open baar doorzagen van een aantal keiharde telefoonpalen, had zich een honderdtal Wjklustlgen ver zameld voor de muziektent. Maar er was weinig animo bij het pu bliek om zich in het strijdperk te wagen. Van de acht tweemans- ploegen, die wel de moed wisten op te brengen om de forse palen met een trekzaag te. bewerken bleken uiteindelijk de heren P. Huigh en B. de Wever uit Schoon- dijke de beste en snelste zagers te zijn. Voor het doorzagen van een paal met een middellijn van ruim 25 centimeter lieten zij een tijd van twee minuten en vier secon den afdrukken, Luid aangemoe digd door vooral het jeugdige pu bliek, namen ook de dames C. SteurrijsHuigh en R. Kolijn— Usebaërt uit Schoondijke een boom voor hun rekening. Na pre cies acht minuten en 28 seconden hadden zij zich door de zware telefoonpaal heengeworsteld. Hun moed werd beloond met een da verend applaus van de toeschou wers en een extra prijs van de jury. De feestelijkheden rondom de ooft- en tuinbouwtentoonstel ling weiden 's avonds besloten met een lampionoptocht, waaraan medewerking werd verleend door de plaatselijke muziekvereniging' „Oefening Kweekt Kunst". m-rm - mÊmM n j :v' i|iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| ff Zeeuws-Vlaamse duivir j§ 1 won nationale vlucht Opnieuw heeft een Zeeuws- ff Vlaamse duivin voor een groot g succes gezorgd door de nationa- le wedvlucht op Parkestone (Engeland) te'winnen. Haar eigenaar, de heer J. Bakker uit Zaamslag kon hierdoor dit sei* zoen met een daverend succes besluiten. Naast een dikke geld- prijs won hij bovendien onder meer een televisietoestel en een s centrifuge. Er waren ruim 4900 duiven in concours, terwijl de tweede Zeeuws-Vlaamse duif 16 minu- ten later geklokt werd dan de ij H winnares. iiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiii Vergelijk U kiest de CO-OP Voor de opening van de Zandkreekdam op zaterdag 1 oktober n.s., die zoals bekend een feestelijk karakter zal dragen, is thans het programma definitief samengesteld. Om kwart voor drie komen de genodigden bijeen aan de steigers to Wol- faartsdijk en te Kortgene. Een deel van de genodigden, onder wie de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en leden van Ged. Staten, zullen met de z.g. „Spoetnik" de tweede boot op deze lijn naar Kortgene oversteken. Het is de laatste vaart van deze boot op de dienst WolfaartsdijkKortgene. Met de „Noord-Beveland" zal de rest van de genodigden overvaren. Van Kortgene uit vertrekt men per bus naar Kats. Na ontvangst in een tweetal zalen door de commissaris en de heer C. Philipse, zal het gezel schap zich naar do dam begeven. De muziekkorpsen op het eiland zullen dan het Zeeuwse Volkslied spelen, waarna toespraken zullen worden gehouden. Hierna volgt de opening van de weg cn de ingebruik neming van de brug over de sluis door de commissaris 'der koningin. Te voet zal men zich daarna over de eerste Deltadam begeven. De opening van de dam is omstreeks half vijf gepland. Om zes uur zal de „Noord- Beveland" van Kortgene uit voor het laatst naar de „overkant" varen. De commissaris zal na het meren van de boot de provinciale vlag strij ken. In de avonduren is er voor de genodigden een maaltijd. Concerten, een taptoe en een groots vuurwerk zullen de opening wan de Zandkreek dam besluiten. Slot van pag. 1 venfunctie van Hansweert aan bete kenis gewonnen. Aardappelen en ook uien zijn agrarische produkten, die de laatste jaren in grote hoeveelheden van Hansweert uit grotendeels naar Engeland en Zweden zijn vervoerd. Het „uitvoerseizoen" 1958-1959 bracht niet minder dan 892 kustvaarders naar de drie los- en laadplaatsen langs het kanaal, waarvan die te Vlake de belangrijkste is. Toen werd een hoe veelheid van meer dan 100.000 ton aardappelen verscheept. Niet ieder jaar is de uitvoer zo groot, want de aardappelmarkt is bijzonder conjunc tuurgevoelig. Het ene jaar is do ex port groot, het andere jaar veel min der. Een feit is echter, dat Hansweert elk jaar toch een belangrijk aandeel heeft in de uitvoer van aardappelen. Zelfs exporteurs uit Drente, Noord- Holland en de Noord Oost Polder we ten deze plaats te vniden. Ook als invoei-haven heeft Hansweert betekenis. In het seizoen 1959-1960 hebben bijvoorbeeld 11 kustvaarders 10.000 ton Egyptische aardappelen aangevoerd, die bestemd waren voor het Amerikaanse Rijnleger en voor binnenlandse concumptie. Het waren dezelfde aardappelen, die een jaar te voren van Hansweert uit als pootgoed naar Egypte waren verscheept.... Gezien de belangrijkheid van de aard appelexport wordt er naar gestreefd een betere outillage te verkrijgen. Het gemeentebestuur van Kruiningen zou het op bijzonder hoge prijs stellen, dat de los- en laadkaden werden verlengd. Daarnaast zijn er dus nog de plannen voor een insteekhaven, welke onge twijfeld in het rapport van de «treek- commissie nader uit de doeken zuilen worden gedaan. Dat de havenfunctie van Hansweert ook wordt onderkend, moge blijken uit het feit, dat de gedachten uit gaan naar overslag van goederen van kust vaarders op binnenschepen en omge keerd. Volgens sommige deskundigen zijn de mogelijkheden hiervoor aan wezig, hoewel men ze nog niet aan de praktijk heeft kunnen toetsen. Zoals do zaken thans staan, is Hans weert méér dan alleen maar een dorp aan een kanaal, waar de binnen scheepvaart passeert. De havenfunc tie van Hansweert is bepaald niet te onderschatten, ondanks de niet Ideale outillage. Meer en meer zal Hans weert de allure krijgen van een han delsplaats, in plaats van slechts een „doorgangshuis" voor de binnen scheepvaart te zijn Zie voor Zeeuws nieuws ook y de pagina's 4, 5 en 8. NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^ Gereformeerde vrouwen in Vlissingen bijeen In de Geref. Kerk te Vlissingen wordt morgen (woensdag) dc provinciale vrouwendag van de geref. vrouwen verenigingen in Zeeland gehouden. In de middagvergadering zal ds. E. Jansen te Goes een referaat hou den oven toekomst". Vragen over Goese „verschrijvingen" Het Tweede Kamerlid, de heer Scheps (p.v.d.a.) heeft aan de mi nister van binnenlandse zaken de volgende schriftelijke vragen ge steld: 1. Is het waar, dat het college van Gedeputeerde Staten van de provin cie Zeeland gemeend hoeft een on derzoek te moeten instellen naar het geldelijk beheer en do boekhouding van de gemeente Goes? 2. Is het eveneens waar, dat dit on derzoek het ernstige euvel van (zogenaamde) „verschrijvingen" aan de dag gebracht heeft? 3. Geeft, aannemende, dat deze twee vragen bevestigend beantwoord moe ten worden, het resultaat van dit onderzoek de minister aanleiding, mede met het oog op de bestuurbaar heid van do gemeente Goes, bepaal de maatregelen te nemen ten op zichte van voor dit beleid in Goes verantwoordelijke instantie(s) en/ of persoon (personen)? 4. Indien deze vraag bevestigend beantwoord dient te worden, is de minister dan niet van mening, dat de eventueel te nemen maatregelen doortastend en snel genpmen moeten worden, opdat een proces, als zich thans in de gemeente Oostburg blijk baar hijgend moeizaam voortsleept, wordt voorkomen? Schuurtje brandde af Zondagavond ontstond brand in het schuurtje van de heer J. v D. aan de Voorstraat te Oud-Vossemeer. Het vuur greep zo snél om ziob heen dat de uitgerukte brandweer niet meer kon voorkomen dat het schuurtje ge heel uitbrandde. In het schuurtje waren kledingstukken en een fiets opgeborgen. Men méént dat een brandend petroleumstel het vuur haaffc veroorzaakt. piiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM Teraeuzenaar deelt mee j in hoofdprijs sporttoto j H De Temeuzenaar J. Peeman kwam zondagmiddag na het be- kend worden van de voetbaluit- H slagen tot de verrassende ont- p dekking dat in een der kolom- met.ïes van z'n poolformulier dertien kruisjes op de juiste plaats stonden. En aangezien er slechts dertien wedstrijden wei- ff den gespeeld, komt hij in aan- merking voor een deel van de hoofdprijs,, die, ruim f 100.00Q p bedraagt. Toen -hij zich zon- dagavond om 9 uur bij het toto- p kantoor van de K.N.VJB. meld- de, bleek hij de zesde te zijn die p z*n kolommetje foutloos had in- p gevuld. Maandagmiddag verna- p men wij van de K.N.V.B. dat zich toen in totaal een achttal. p kandidaten voor de hoofdprijs p hadden aangemeld. Als dit zo blijft dan kan de heer Peeman p dus rekenen op een bedrag van p p ruim f 12.500 gulden. De geluk- p fcige voorspeller is sluisknecht j= p aan de Terneuzense midden- a= p sluis, en actief voetballer van p een der reserve-elftallen van de H voetbalvereniging „Terneuzen". iiiimïïiinnniiiiiiiiüimiiiimiiiiiiiiiiiniiiininniiniiiiiiiiiinnminiiilm Oostkerke veranderd in „Wolphaartsdijk" Oostkerke is Wolfaartsdijk gewor den! Maandagavond heeft dc raad van deze Zmdbevelanase gemeente een naam uit do „roulatie" genomen, die eigenlijk alleen nog maar ver warring kón stichten., Oostkerke, zo als naast Oud-Sabbinge het andere deel van de gemeente nog steeds offi cieel heette, was een benaming die al jarenlang geen opgeld meer deed. Toch kwam de plaatsaanduiding nog op enkele topografische kaarten •voor. De raad wilde evenwel liever do naam van het dorp bij dc wil van do volksmond, of zoals het heette: de hnidinge situatie aanpassen. Weshal ve Oostkerke thans niet moor be staat Het overige van het behandelde be helsde een serie benoemingen. In plaats van de overleden gemeentebo de, de heer A. van Keulen, werd in deze functie benoemd de heer D. Kloosterman, thans gemeentewerk man. In zijn plaats benoemde de raad de heer C. W. de Leeuw. Tot algemeen bestuurslid van de centrale werkplaats „De Bevelan- den" benoemde de raad burgemees ter B. H. G. ter Haar Romeny. De lieer J. P. J. Ruisaard zal zitting ne men in het bestuur van de stichting „Ons Dorpshuis". In de woonruimte- adviescommissie werd herbenoemd dc heren P. A. Hoek van Dijke, J. Kakebeeke, Alb. Nijsse, D. Sandee en D. Vleugel jr. Aan mevrouw B. Tramper-Zondag werd een subsidie van f 125 toege kend voor het volgen van een cursus zwemonderwijs. De heren P Koeman (c.h.), C. Al- mekinders (p.v.d.a.) en A. Koert (vrije lijst) brachten bij de rond vraag nog het onderwerp riolerings plan ter sprake. De burgemeester lichtte enkele detailpunten daarvan nader toe. Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND VANDAAG Middelburg City. La dolce vita, 20 uur, 18 jaar; Electro; 714 antwoordt niet, 20.20 uur, 14 uur; Miniatuur Walche ren, Molenwater, geopend van 013 uur: Wöhler: Modeshow plattelands vrouwen. 14 uur: Gouden Poorte; Le- denverg. „Mercurius", 70 uur: Suis se: Ned. vereniging voor huisvrou wen, 14 uur. Vlissingen Luxor: Uit de sloppen van Liverpool. 20 uur, 14 jaar; Alhambra: En eeuwig zi igen de uossen, 19 en 21 uur, 14 jaar. Goes Grand; Santiago, 20 uur, 14 Jaar; Nachteganllnnn: Circus Boltlnl 20 uur, matinee, 16.15 uur: Kunstmu seum: tentoonstelling oude munten, 10—12 en 1617.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2