Axelaars herdachten met Polen bevrijding r Klanken uit de ether VANDAAG Waar zijn onze schepen? rsoï'f 98 ct. Geboortekaartjes bekwaam bouwkundig tekenaar. Speciale cursus fruitteelt. MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 PBOVINCIALÈ ZEEUWSE COURANT FUNDAMENT VOOR VRIENDSCHAP Dankbaarheid tot uiting in diploma's Zaterdag; werd in Axel voor de zestiende keer de strijd om en de bevrijding van deze stad door de Polen in september 1944 herdacht. En al was het geen feest zoals verleden jaar toen het derde lus trum van de bevrijding drie dagen lang en op grootse wijze werd gevierd, de sfeer was er dit jaar daarom niet minder om. Want het verdrijven van de Duitsers uit de contreien rond Axel, bleek een fundament te zijn voor een vriend schap, die in de daarna opvolgen de jaren steeds hechter werd en nog wordt. „Wij allen, Polen en Axelaars", aldus de voorzitter van de vereni ging „Axel-Polen", de heer D. J. Oggel, in zijn welkomstwoord aan. de ongeveer twintig Poolse oud strijders. uit Vlissingen „zijn hier: samen om hulde te brengen aan uw wapenbroeders, die voor onze vrijheid met hun leven hebben be taald". Dit gebeurde in de namiddag- door net leggen van bloemen op de Poolse graven en bij de ge denktekenen die ter herinne ring aan de vrijheidsstrijd van de Polen op verschillende punten in Axel zijn verrezen. Ontroerend was met name de bloemenhulde door Axelse kinde ren gebracht aan het monument, aan de Zeestraat en Indrukwek kend de kranslegging bij het Poolse kruis langs het kanaal Axel-Hulst. Bij hun aankomst in Axel werden de Poolse oud-strijders op het ge meentehuls ontvangen door de waarnemend burgemeester A. J. M. Kesbeke. De leider van de Poolse delegatie, ing. J. Minkie- wicz, merkte in zijn korte speech o.a. op „dat in Axel zo een typi sche sfeer heerst, dat iedere Pool zich er thuis moet voelen". Vriendschap 's Avonds werd in de raadzaal van het gemeentehuis een bijzondere bijeenkomst gehouden. De voor- Ds. J. den Hoed nam afscheid van Tholen Zondagmiddag heeft ds. J. den Hoed, Nederlands hervormd predikant te Tholen in een volle kerk afscheid ge nomen van zijn gemeente. Als tekst nam ds. Den Hoed 1 Corinthe 2 vers 3 tot 5 en het thema van zijn prediking was: „Paulus legt een bekentenis af over de tijd, die hij bij de Corinthiërs heeft doorgebracht". Na de predikatie richtte ds. Den Hoed zich tot de colle ga's uit de ring Tholen, B. en W. van Tholen, de afgevaardigde van de klas sikale vergadering, ds. J. van Egmond, de gereformeerde predikant en ds. J. van Doorn, de chr. gereformeerde pre dikant, de consulent, ds. P. Westland van St.-Annaland, de kerkeraad, kerk voogden en notabelen, de ontvanger, de afgevaardigden van de kerkgenoot schappen, de koster, de klokkenluider, de organdste en de vertegenwoordigers van andere instellingen en verenigin- ge. Namens zijn vrouw bracht ds. Den Hoed allen hartelijk dank voor wat men voor hem had gedaan. Bijzonder dank braoht hij aan de bewoners van huize „Ten Anker" voor het cadeau. Na deze woorden spraken verschil lende aanwezigen de scheidende predi kant ten afscheid toe. Eerst deed bur gemeester mr. A. J. v. d. Hoeven dat namens de burgerlijke gemeente. Ds, J. van Dieren van St.-Philipsland sprak namens de classis Tholen en ds. Van Doorn voerde het woord namens de verschillende kerkgenootschappen in Tholen. Ds. Westland, de heer P. J. Droogers, de president-kerkvoogd en ouderling W. A. van Bezooyen, richt ten zich hierna nog tot de predikant en het in bijzonder ook tot zijn vrouw voor hetgeen deze in net belang van de Thoolse jeugd heeft gedaan. De laatste spreker verzocht de ge meente de predikant toe te zingen Psalm 121 vers 4. Ds. Den Hoed dank te alle sprekers voor hun woorden. Na het zingen van Psalm 122 vers 3 werd deze dienst beëindigd. Twee verkeersongevallen in Bergen op Zoom Zaterdagmiddag ontstond op de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom een ongeval. De heer W) van O. uit Bergen op Zoom reed daar op de fiets terwijl de heer J. H. uit Zaamslag hem op een bromfiets achterop kwam gereden. Bij het inhalen raakte de bromfietser de wielrijder. J. H. kwam te vallen en bleef buiten kennis op de weg liggen. Volgens een getuige zou het ongeluk gebeurd zijn omdat H. slingerend over de weg reed. Vermoe delijk was hij onwel geworden en de macht daardoor over zijn stuur kwijt geraakt. Hij kon zich later van de aanrijding niets herinneren. Op dok tersadvies werd hij per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zaterdagnacht ontstond op de Noord Zijde Haven te Bergen op Zoom een aanrijding tussen een bromfiets, be stuurd door M. v. d. L. uit Tholen en een auto, bestuurd door A. M. uit Ber gen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat Van de L. niet voldoende rechts had gereden. Hij kwam te val len en liep enkele schrammen en bui len op. Tegen de bromfietser werd na onderzoek door de politie nog proces verbaal opgemaakt. zitter van „Axel-Polen" deelde mee, dat deze bijeenkomst belegd was op verzoek van de Vereniging van Poolse Oud-strijders. Hij gaf hierna het woord aan de heer Billy Strenk, lid van het lande lijk bestuur van de vereniging. Deze hield een rede, waarin hij constateerde, dat de gedachtenis en de herinnering aan do Polen nergens zo indrukwekkend en zo ontroerend fn ere wordt gehouden dan in Axel, waar de dankbaar heid tegenover de Polen voor hun aandeel in de bevrijding van Ne derland op zeer tastbare wijze tot uitdrukking werd gebracht in een lange en bewonderenswaardige reeks van daden, zoals in de op richting van de vereniging „Axel- Polen",. oprichting van het monu ment, verzorging van de graven, collectes ten bate van Poolse oor logsinvaliden, het Szydlowskiplein en de Szydlowski-bank en talrijke andere activiteiten. „Herhaalde malen in de afgelopen zestien jaren aldus Billy Strenk hebben de inwoners van Axel hun dankbaarheid en vriendschap tegenover ons Polen op tastbare wijze tot uitdrukking gebracht. Maar thans willen ook wij onze dankbaarheid, waardering, be wondering en vriendschap even eens op tastbare wijze tot uit drukking brengen". Erediploma3s Hierna ging hij met ing. J. Min- kiewicz over tot uitreiking van erediploma's en insignes aan niet minder dan 22 Inwoners van Axel, die ach op de een of andere wijze' hebben verdienstelijk ge maakt voor Polen en voor de sa menwerking tussen Axels bevol king en de Polen. Het insigne en het erediploma van de Vereniging van Poolse Oud-strijders in Nederland werd uitgereikt aan de heren: C. van Bendegem, P. G. van den Bosse, H. P. Dieleman, P. den Exter, A. J. M. Kesbeke, A. H. van der Lee, D. J. Oggel, P. J. Olifslager, J. C. Overdulve, R. A. Polfliet, dr. G. C. Ramselaar, A. Reedijk, J. de Ruijsscher, A. Scheele. L. Schee- Ie, C. J. Schieman, C. Smies, J. P. Smies, Th. Tieleman, J. Verplan- ke, J. C. Vink en J. J. Wieles. Suikerbietenoogst belooft recordopbrengst De regen, die zo vertragend heeft gewerkt op het binnenhalen van de oogst, blijkt voor de suikerbieten gunstig te zijn geweest. Na de regen- periode bleken de bieten zelfs ex tra sterk te zijn gegroeid. Bij de op pervlakte, die dit jaar met bieten is beteeld, namelijk 92.500 ha, moet dan ook een record-opbrengst wor den verwacht. Vermoedelijk is de totale oogst met 4500 miljoen kg te laag geschat. Wanneer straks de uitkomsten van reeds gerooide per celen bekend worden, zal dit waar schijnlijk nog een 100 miljoen kg meer zijn. De fabrieken zullen uit deze bieten- stroom een hoeveelheid van 585 mil joen kg suiker kunnen produceren. Dit betekent, dat in het komende jaar voor elke Nederlander, een zak van ruim 50 kg suiker ter beschik king staat. Het verbruik per hoofd van de Nederlandse bevolking van dit zoete produkt ligt ongeveer 10 kg lager. Het binnenland kan in de komende campagne te produceren suiker dus niet geheel opnemen en men zal dan ook circa 110 000 ton moeten uitvoe ren naar het buitenland. Voor die uit te voeren suiker ontvangt men niet de prijs die in het binnenland ge maakt kan worden. De exportprijs lig-t dertig gulden lager, daar ge concurreerd moet worden op de we reldsuikermarkt. Er zal voor die 110.000 ton een exportverlles geleden worden van rond 35 miljoen gulden. De teler van de bieten zal zijn aan deel in dit exportverlies dragen In de vorm van een lagere bietenprijs. Uitgesmeerd over de 4500 miljoen kg bieten kan deze .verlaging, ruw ge steld, zeven gulden per 1000 kg bieten bedragen. De campagnes bij de verschillende fabrieken beginnen dit jaar zo vroeg mogelijk. Als eerste begint de sui kerfabriek te Puttershoek. De mees te andere volgen kort daarop in de zelfde week. De suikerfabriek te Oud-Beijerland begint haar campag ne op maandag 26 september. HOLLE PINKEL EN DE SIDDERKUUR Dinsdag a.s. vangen wij aan met de publikatie van een nieuwe, fraai getekende strip, waarin de avonturen van het konijn Holle Pinkel worden beschreven. Konijntjes zijn nooit zo erg dapper, maar Holle Pinkel is toch wel een heel bang konijn. Hij durft zijn hol bijna niet uit en daarvan heeft hij een hele vesting gemaakt, met vreemde apparaten om an dere dieren op een afstand te houden. Maar Holle vindt zelf dat dit geen manier van leven is en in zijn angstig kloppend hartje wordt de wens wakker om een dapper konijn te worden. Dokter Spikkel, de geleerde uil, weet raad: Holle kan zijn angst kwijtraken door de Sidderkuur. Ja, de wetenschap staat voor niets. Holle doet wat dok- ter Spikkel hem opdraagt. In zijn verlangen om flink te worden, verricht hij nu daden, zó stoutmoedig, dat ze iedereen (vooral ko nijnenkenners) met verbazing zullen vervullen. Zijn avonturen kunt U vanaf dinsdag volgen in onze nieuwe strip: HOLLE PINKEL EN DE SIDDERKUtJR V.. RADIO- EN T V.-RUBRIEK Gemeentevergoedingen o.l.s. liggen laag in Zeeland Het door de gemeenten beschikbaar gestelde bedrag per leerling van het gewoon openbaar lager onderwijs ter bestrijding van de materiële exploi tatiekosten der scholen ligt in Zee land opmerkelijk lager dan in de meeste overige provincies. Slechts in Limburg, waar dit bedrag f 44,04 per leerling per jaar beloopt, zou men de scholen „goedkoper" dan in Zeeland kunnen noemen. De gemid delde vergoeding in Zeeland bedraagt 47,69 per leerling. In de andere provincies ligt dit bedrag tussen f 49,— en 68,75. Bovenstaande cijfers zijn ontleend aan een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Volgens deze publikatie bedraagt het aantal leerlingen dat in I960 de Zeeuwse openbare lagere scholen bezoekt, 10.664. Als de gemiddelde bijdrage 47,69 bedraagt, betekent dit dat in Zeeland per jaar door alle ge meenten in totaal voor de lagere scholen 508.566,16 werd beschik baar gesteld. De bedragen dienen voor de instandhouding van de schoolgebouwen, voor aanschaf en onderhoud, verlichting, verwarming, schoolbibliotheek, administratiekos ten en verdere expolitatie-uitgaven. Hoewel het totaal aantal leerlingen bij het g.l.o. in Nederland sinds 1956 met ruim 18.000 is gedaald, zijn de administratiekosten procentsgewijs vrij sterk gestegen. De belangrijkste kostenfactor meer dan de helft van alle kosten vormen verlich ting en verwarming. Dit geldt eveneens voor het open baar ulo. Ook met deze tak van on derwijs is Zeeland de op één na „goedkoopste" in Nederland met een gemiddelde vergoeding van 54,09. De openbare lagere school in Zee land die het met de laagste vergoe ding kan stellen, is Hoofdplaat. Het bedrag per leerling door de gemeente uitgekeerd is daar 32,50. Met de gemeente Hulsbergen (L.) is Hoofd plaat hiermee bovendien de laagste in het gehele land. De hoogste ver goeding in Zeeland wordt uitgekeerd in Noordwelle, waar deze per leerling 107,bedraagt. Concert Rott. Philh. Orkest te Goes gaat niet door Onvoldoende belangstelling Onvoldoende belangstelling is er de oorzaak van dat het tegen morgen dinsdag - in de Grote Kerk te Goes aangekondigde concert van het Rotter dams Philhannonisch Orkest onder leiding van Ednard Flipse, niet zal doorgaan. Na rijp beraad heeft de Z. V.U. hiertoe besloten. Er waren zaterdag j.l. nog geen 300 kaarten verkocht Dat is nauwelijks een derde van het aantal zitplaatsen. Om het concert te doen houden dient men minstens 800 kaarten te verkopen. Ook het jeugdconcert gaat uiteraard niet door. AALSDIJK 17 te I 80H0UTGN 17 t< I Kaap 6t.-V i Cochin. MAASHAVEN 17 te Tnkaradl OLDEKERK ie v. Hamburg n. CASTOR 17 te laten! DIOGENES 16 to H EOS ie v. Mootaaan Malaga. GAASTEREAND 10 waiwerano 14 v kaunqa 1 Amatordn kara 16 ACHILLES 17 te Carrl POLYDORU5 16 V. Aden POSEIDON 17 (a Pto Cab» skadi 17 to Monralcono. sliedrecht 17 Columbia. soestdijk 16 v. Naw York n. Televisie Do Vlaamse televisie verbindt de kijker om rijf voor half tien met de bibliotheek van de wetenschappe lijke stichting voor Egyptologie in het Jubelparkmuseum te Brussel. Prof Vergote en de universiteit van Leuven zal iets vertellen over de methodes van ontcijfering en de techniek van opgTaven bij onderzoe kingen in Egypte. Radio Tom Pauka heeft voor de VARA een klankbeeld geschreven over de grenzen van ^et menselijk prestatie vermogen, waarbij men o.a. opna men kan horen van de Olympische Spelen van 1936 (Berlijn), 1948 (Londen) en 1960 (Rome), onder regie van Gabri de Wagt wordt om rijf over half negen „Centimeters en seconden", zoals het klankbeeld heet, uitgezonden. Daarna speelt (in het kader van de Salzburger Fest- spiele) het Weens philharmonisch orkest met solisten onder leiding van Dimitri Mitropoulos, die inmiddels Herbert von Karajan als vaste diri gent bij de Salzburger Festspiele is opgevolgd. De opening van de Staten-Generaal wordt morgen van tien voor één tot tien over half twee rechtstreeks in een nationaal televisieprogramma uitgezonden. Commentator is Arie Kleywegt. 's Avonds wordt deze re portage herhaald en om tien over oren, yew cv» schrijven negen geeft minister Zijlstra een toelichting op de miljoenennota. Ook over de beide geluidsradiozen ders is een rechtstreekse reportage in een nationaal programma. De reportage begint om half één en eindigt om kwart voor twee. DINSDAG SEPTEMBER. HILVERSUM I 402 m 746 kc/S. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 12.30 Nationaal programma. 13.45—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Hammondorgelspel, 11.15 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano 12.20 Regeringsuitz.: uitz. voor de landbouw. Nationaal programma: 12.30 Nws. en land en tuinbouwmeded. 12.45 Gram. plm. 12.55 rep. van de opening van de Staten-Ge neraal. Plm. 13.15 Troonrede door H. M. Koningin Juliana in de Ridderzaal te 's- Gravenhage. AVRO: plm. 13.45 Milit. ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamerkoor en orgel. 14.40 Schoolradio. 15.00 Licht progr. 15.25 Gram. 15.30 Boekbespr. 15 45 Pianorecital. 16.20 Gram. 17.00 Voor de kinderen. 17.30 Gram. 17i50 De diérenweield en wij, le zing. 18.00 Nws. 18.15 PianospeL 18.30 Lichte muz. 19.00 -Paris vous parle. 19.05 Gram,. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Wat Iedereen aangaat: (20.05) Herh. van de Troonrede, (plm. 20.30) De rijksbegroting en haar toelichting, (plm 20.40) Discussie over Troonrede en mil)oenennota. 21.30 Gram. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws., beurs ber. van New York en SOS-ber. 22.45 Groen land, zwarte mensen, lezing. 23.00 Gram. 23.6524.00 Nieuws, HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 12.30 Nationaal programma. 13.4524.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gr. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing, 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... vooruit, le zing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.( Gram. Nationaal programma: 12.30 Nws. en land- en tuinbouwmeded. 12.45 Gram. plm. 12.55 Rep. van de opening van de Staten-Generaal: plm. 13.15 - Troonrede door H. M. Koningin Juliana In de Rid derzaal te 's-Gravenhage, KRO: 13.45 Gr. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de platte landsvrouwen. 14.45 Waar Is mr Milbur- ry?, hoorsp. 15.25 Gram. 16,00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlot. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitz.: Tien Jaar Merauke door broeder Xaverius, van de congregatie van O. L. V. van Zeven Smarten van Voorhout. 18.00 Zang. 18.20 Regeringsuitz.: Natio nale reclasseringsdag 1960: Een jubilares- se, door prof. mr. I. A. Diepenhorst 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19,10 Act. 19.25 Gram. 20,30 Omr, ork. en solist. 21.13 Zangrecital. 21.45 Kamermuz. 22.00 Rep. opening algem. vergadering van de Ver. Naties te New York. 22.10 Gram 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.05 Gram. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 12.50 Rep. opening van de Staten- Generaal door H. M. Koningin Juliana. 20.00 Journaal en weeroverzieht. 20.20 Herh. opening Staten Generaal. 21.10 De miljoenennota: toelichting door Z. E. prof, dr. J. Zijlstra, min. van financiën. 21.25 22.55 Film. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 De liberale gedacht* en actie. 19.30 Tekenfilms. 19.45 Filmrep. 19.55 T.V.-al- bum. 20.00 Nws. 20,30 Speelfilm 22.00 Plastische kunsten. 22.30 Nws. Goede tuinbouwexpositie op dorpsplein te Schoondijke Op de zaterdag op het dorpsplein te Schoondijke gehouden tuinbouw tentoonstelling kende de jury de volgende prijzen toe: Scholen, inzendingen van floralia- planten: le pr. r.-k. school Schoon dijke, 2e pr. o.l.s. Schoondijke en o.l.s. Retranchement, 3e pr. oJ.s. Biervliet en o.l.s. Groede, eervolle verm. r.-k. school Groede. Bejaardensociëteiten, idem floralia: 2e pr. soc. Retranchement en 3e pr. soc. Schoondijke. Tekeningen van wonderbloemen: le pr. Hans van Grol, 2e pr. Piet Bas ting en 3e pr. Adri Hennekij, allen van o.l.s. Retranchement. Inzendingen der afdelingen: le pr. met lof afd. Schoondijke, 2e pr. afd. Groede, 3e pr. afd. Zuidzande. Fruit: le pr. R. Dierkx, Schoondijke. Diversen: le pr. Ceres. Bloembindwerk: 2e pr. Bloemenhuls „Flora", Temeuzen. Bomen, heesters e.d.: le pr. J. B. Aers, Oostburg. Sierplanten van particulieren: le pr. met lof, P. Leenhouts, Groede le pr. J. Poissonnier, Retranchement, 3e pr. H. Zwier, Retranchement en me vrouw Verhage, Zuidzande, eerv. verm. J. S. Huigh, Schoondijke. Bo vendien le pr. met „hoya", H. Zwier, Retranchement. Bloemschikking: 2e pr. mevr. C. HoolhorstVan Kampen, Oostburg. Snijbloemen: 2e pr. J. B. Aers, Oostburg, 3e pr. H. Zwier, Retran chement en I. v. d. Walle, Schoon dijke, eerv. verm. P. Moeiaart, Schoondijke. Veldboeketten: le pr. met lof, H. Zwier, Retranchement. Fruit: le pr. A. Dijk, Biervliet. Groente: le pr. A. Dijk, Biervliet, 2e pr. HofmanTellier, Schoondij ke, P. Beun, Groede en J. Aers, Oostburg, 3e pr. J. v, d. Walle, Schoondijke en J. de Jonge, Schoon dijke, eerv. verm. P. Moeiaart, Schoondijke en Iz. KlaeijsenWol- fert, Biervliet. Afd. bejaarden: 2e pr. Schoondijke met groenten. Dahlia's: le pr. met lof J. B. Aers, Oostburg. Dahlia's van particulieren: le pr. G. J. Wijfels, Hoofdplaat. Algemeen: le pr. veiling te Ter- neuzen met bovendien een le pr. met ingezonden bloemfiguur. Excursie Bescherming Bevolking De leden van de kringraad en het kringhoofd van de Bescherming Be volking in West Zeeuwsch-Vlaande- ren hebben één dezer dagen een ex cursie gemaakt in de streek. Men bezichtigde het kantoor met magazijn te Aardenburg en de com mandopost te Oostburg. Zij brachten tevens een bezoek aan het strand in de gemeente Cadzand, waar de bad meester met de motorvlot van de or ganisatie een proeftochtje maakte. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje IRENE, zusje van Irma en Bram. J. Sturm. M. J. Sturm Huijbregtse. Middelburg, 16 sept. 1960. Seisweg 95. AFWEZIG tot 29 september T. H. Timmerman voetkundige, pedicure Bellamypark 54, Vlissingen. extra zachte twa/iteit c/e OoteveonA GOES VASUM 17 v. Ment n 16 v. Port Said n. f'RÏDZftlK 17 te PROVENIERSSINGEL 16 V PYGMALION 16 to AntWO FRANS 17 t* I v. R'dan HECTOR 17 to IVOORKUST IS Amsterdam. KRRMIA 17 v. Botterdam n. Oslo. LOENBRKERK 16 v. R'dam r »7- v. Tanga Rottardarr MAASDAM 16 te Rotterdam. OSIRIS 17 te Rotterdam. ROTTERDAM 17 te Rotterda RIJNKERK 16 v. R'dam n. Amsterdam. VAM DE VELDE UW DRUKKER Een enkele mooie dag kan er nog komen, maar dan zullen san dalen en het sport hemd toch weer ver vangen moeten wor den door „nettere kleding". Het zal dan weer een genoegen zijn om een chic kostuum of spor tieve combinatie aan te trekken. „Sturka" colberts, „Dumak" pantalons, „Victory" en „Burley" kostuums, gecomple teerd met „El-Mior" hemden en „Wecon" dassen, dus het aller nieuwste en het aller beste vindt U bij Herenmodes ST. JACOBSSTRAAT 25 VLI5SIN6EN *S-Met trf* a'e. axecthefb, ARCHITECTENBUREAU PIET GÖTZEN ARCHITECT B.N.A. Houtkaai 5 te Middelburg vraagt voor direct een Vijfdaagse werkweek. Salariëring nader overeen te komen. Nieuw gebouwde woning beschikbaar. Te Waarde zal bij voldoende deelname een korte cursus (12 lessen van 2Ys uur) worden gehouden, De actuele problemen, waarvoor vooral de nieuwe bedrijven in de herverkavelingsgebieden zich geplaatst zien, zullen worden behandeld. Opgave tot 30 september a.s. bij de Rijkstuinbouw- consulent, Ravelijn de Groene Jager 8 te Goes, of bij de heer P. Huissen, Doelstraat 37 te Krabbendijke. De familievriend in vele Zeeuwse gezinnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9