Verbluffend goed spelend Goes gaf Taxandria geen kans: 5.2 S.C. ENSCHEDE VERLOOR VOOR K.N.V.B.-BEKER DICK WESTSTRATE VERLAAT VLISSINGSE TURNVERENIGING „KWESTIE-HULST" ZATERDAG VOOR ONDERZOEKCOMMISSIE ZOMERAVONDTITEL VLISSINGEN VOOR G.P.C. INTERLAND DAMESTURNEN IN KAPELLE MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S ZÈEUWSE TWEEDE-KLASSERS Terneuzen stond tweemaal voor maar verloor toch van Vlissingen lil de tweede klas van liet amateurvoetbal kwamen enkele ver rassende uitslagen uit de bus. De grootste was voor ons de keu rige 52 overwinning die Goes behaalde op het sterk geachte Taxandria. Vlissingen moest tegen Terneuzen alle zeilen bijzet ten ora een nederlaag te ontgaan en won slechts op het nipper tje (32), terwijl Dosko er in slaagde Internos in Etten de vol le buit afhandig te maken (12). Steenbergen kwam tegen RAC maar juist met de hakken over de sloot (43), evenals Roosendaal tegen Hulst (01) hetgeen echter voldoende was om de Roosendalers op de eerste plaats te laten. Middelburg stuurde Rood Wit met lege handen naar huis terug (41). Vlissingen-Terneuzen 3-2 Als liet Vlissingse publiek wat meer temperament had, zou Robert IMoens gistermiddag op de schouders van het veld gedragen zijn. Want het was deze speler geweest, die in de wedstrijd te gen het moedige Terneuzen eerst een 1-0-achterstand goedmaakte, vervol gens een 2-1 achterstand wegschoot twee minuten voor het einde voor Vlissingen de winnende goal scoorde. KortomRob IMoens verricht te zondagmiddag een schitterende hattrick en dankzij zijn drie-doelpun ten won Vlissingen op het nippertje van Terneuzen, dat een week cerd.er nog met 10-1 van Roosendaal had ver loren. Het hierboven geschetste scoreverloop geeft al aan, dat de wedstrijd een heel ander beeld kreeg dan de Vlissingse supporters verwacht zullen hebben. Inderdaad: de thuisclub beschikte over een betere techniek, Icon ook op een betere lichaamsbeheersing; bogen en bouwde de aanvallen knapper en vooral geraffineerder op. Maar de zeer strijdbare Tcrneuze- naren compenseerden hun tekort komingen door een juist iets gro tere snelheid in de sprintduels, door hun vasthoudendheid, door hun verraderlijke buitenspelval en door hem verrassende recht-toe rccht-an uitvallen. Hun spel was uiteraard wat forser, maar vrijwel nimmer onsportief. Overigens moet het gezegd: voor rust had Terneuzen-doelman Dooms 'het fabelachtige geluk van de goede kee per. Zo kogelde Moens uit een pass van Groenewegen recht in handen van Dooms en even later sloeg de bal uit een sehot van Moens het veld weer in. Opnieuw bracht de paal redding, toen Groenewegen in zalige eenzaamheid voor Dooms was gekomenDe tempo-uitvallen van Terneuzen bleven echter ook niet zonder resultaat: linksbinnen Leunis joeg de bal juist over de lat en Sandrini, die na een fout van Verhulst alleen voor Baart kwam, mikte ook iets te hoog. Mid- voor P. Meeusen, die vele duels van cle onzeker spelende Loek Verhulst won, knalde vlak voor rust tegen de lat. De tweede helft was spectaculair. On middellijk na de hervatting ontstond er voor het Vlissingse doel een scher mutseling en P. Wissel "scoorde daar uit onhoudbaar: 0-1. Maar Moens zorgde direct voor een pleister op de Vlissingse wonde. Uit een voorzet van Lillipali kopte hij raak: 1-1. Twee mi nuten later stond Terneuzen echter weer voor. Na een goede combinatie over rechts scoorde midvoor Meeusen (1-2). Maar weer sloeg Moens voor Vlissingen terug: een prachtige solo actie bekroonde hij met een flitsend schot (2-2). Even voor het einde speelde Groene- wege de bal tactisch naar cle vrij staande Jan de Nooïjer. die diago naal voor deu itlopende Dooms kwam. In de strijd om de K.N.V.B.-beker zijn zondag enkele grote verrassingen ge vallen. Tubantia zorgde voor een sen satie door Sportclub Enschede (zon- der Rahn) met 31 te verslaan. Ver rassend waren verder de gelijke spe len van Elinkwijk (11. tegen AGO VV), Ajax (IL tegen de Volewijc- kers), Volendam (22 tegen Rapidi- tas) en WV (11 tegen Sittardia). De complete uitslagen luiden LeeuwardenGo Ahead <13 PEC■- Heerenveen 04 Germanicus Zwartemeer 3—3; Be QuickVeen- dam 1—1 OldenzaalEnschedese Boys 22 SC Enschede—Tubantia. 1-3; DOS--De Graafschap 8—1 DVC '26—Heracles 3—S AGOW— Elinkwijk 22 WageningenVelox 3 —1 Ajaxdc Volewljckers 11 Rapiditas—Volendam 22 DWS/A - -Hilversum 30 't GooiBlauw Wit 2—3 KFC—ZFC af. Stormvo gelsAlkmaar af. HaarlemEDO 4—1 ADO—RCH 0—4 Sparta—UV S 51 LFCExcelsior 06 SW --Hermes DVS 12 Feijenoord Fortuna VI. 4—0 NACDe Baronie 1—1 DFC—RBC 2—3 Willem II— BVV 41 WllhelminaNOAD 0 2 PSVHelmondia '55 71 Hel mondEindhoven 23 Fortuna '54 - - de Valk 2—1. VWSittardia 1 1 WH '16—Limburgia 0—5 Rapid JC—MW 5—2. ZEEUWSE TOPSCORERS IN DE TWEEDE KLAS ÜRob Moens heeft al vele- seizoe- fnen bewezen in het Zeeuwse ^voetbal een topscorer te zijn. Eerst bij Goes, later bij Hulst =en thans bij Vlissingen maakte sen maakt hij doelpunten aan de s slopende band. Wekelijks zullen M =we een lijst van „Zeeuwse top- scorers in de tweede Idas" pu- sbliceren en natuurlijk staat Moens direct al op de eerste =plaats. Een verrassing is ech- j^ter, dat hij die eerste plaats =niet alleen bezet. De snelle Am- =bonees Lopulalan van Goes n Hblijkt namelijk ook een goal- ^getter van formaat zondag scoorde hij viermaal tegen ^Taxandria. Na twee wedstrijd- middagen ziet de lijst van .Zeeuwse topscorers in de twee- =da klas" er als volgt uit =Rob Moens (Vlissingen) en Do- ^pulalan (Goes) vijf punten. j§ =Wijgmati (Vlissingen), Wissel (Terneuzen), Van Melis (Mid- Üdelburg) en Vos (Middelburg) ||twee punten. 'lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHi Het schot scheen langs het doel te zullen rollen, maar de toestormende Moens zorgde voor 't beslissende tik je: 3-2. Slotopmerking van een Ter- neuzens bestuurslid: „Vlissingen speelt beter voetbal dan Roosendaal, waarvan we vorige week verloren, maar de Roosendalers hebben meer goede schutters". Middelburg-Rood Wit 4-1 De thuisclub had voor deze gelegen heid nogal wat wijzigingen in de ploeg aangebracht, wijzigingen die echter niet alle verbeteringen bleken. Zo was het opstellen van J. Vogel op de links backplaats bepaald geen vondst en dit gevoegd bij het feit, dat zowel Gillis sen op de snilplaats als Janse op de rechtsbackplaats er niet al te best in waren maakte het heroptreden van Henk Versluys in het doel niet ge makkelijk. Het opvallende feit deed zich voor dat Kees Houtepen zich in deze wedstrijd opwerkte tot een van de sterkste spe lers. Zijn onvermoeid zwoegen en uit stekend kopwerk zorgden ervoor dat het gemis van Lindenberg', die nu in de voorhoede opereerde, in de midden linie niet al te zeer werd gevoeld. Hoe wel Lindenberg in de voorhoede nut tig werk deed, blijft vooral zijn plaat sen te slordig, terwijl hij tegen het einde hc-t tempo moeilijk kon bijbe nen. In de voorhoede speelde Vos een nuttige partij. Jammer dat iu de laatste minuten scheidsrechter Schuiten zich ge noodzaakt zag J. Wijnings van Rood Wit van het veld te zenden. Hij trapte, na liet terecht toeken nen van een penalty, de bal kenne lijk moedwillig tegen de scheids rechter die dit honoreerde met een vroegtijdig bezoek aan de kleedka mer. geheel op eigen helft werd terugge drongen. Het bleef echter bij enkele hoekschoppen, terwijl doelman de Bruin eenmaal de bal keurig uit zijn doel graaide toen Van Melis met een omhaal probeerde hem te ver schalken. Na een Kwartier werkten de bezoe kers zich wat los maar hun voorhoede bleek niet bij machte de vele slipev- tjes in. de Middelburgse defensie te benutten. In de 26e minuut viel de openingstreffer toen doelman cle Bruin geen verweer had tegen het schot van Vos. Het spel van de Mid delburgse achterhoede bleef reden tot bezorgdheid geven en in de 35e mi nuut leidde dit tot de gelijkmaker, die Kees Janse in eigen doel trapte (1-1). Nadat de jeugdige Buurstede nog een kansje had gemist om de bezoekers aan een voorsprong te helpen brak de rust aan. Wisse loste een verwaaid schot dat de Bruin met veel moeite tot iren niet van gevaar Na 25 minuten forceerde van Melis een doorbraak en schoot op doel. De hal kaatste van iiet lichaam van de Bruin tegen zijn linksback naamge noot II. de Bruin en zo kwam Middel burg vrij gemakkelijk aan een voor sprong (2-1). Vijf minuten later werd de strijd beslist toen Vos op keurige wijze zeer beheerst nummer drie in het doel plaatste (3-1). Nadat doelman de Bruin nog enkele fantastische reddingen had verricht werd Vos binnen de beruchte lijnen gemangeld en de toegekende straf* schop werd door A. Vogel benut. (4-1). Hulst-Roosendaal 0-1 Zondag speelde Roosendaal en Hulst een niet al te fraaie wedstrijd, die met 1-0 door het Rooseudaalse elftal ge wonnen werd. In het begin nam Roo sendaal allengs meer het initiatief in handen en linksbuiten Voet verrichtte in deze periode zeer verdienstelijk werk ofschoon er geen doelpunten uit resulteerden. De Rooseudaalse ploeg, waarin doelman Van Osta (ex RBC) en Voets (ex BSC) als nieuwe aanwin sten spelen, kwam met een schot van Voets zich eerst voor liet Hulsterse doel presenteren. In de 40e minuut kon een kogel van Neefs door de Roosendaalse doelman nog net tot corner worden verwerkt. Er werd gedraaid met een dubbel blanke stand. Na de thee kregen cle blauw-gel en al gauw een vrije trap te nemen, waarmee Van Dorselaer zich belastte. Hij schoot evenwel tegen cle „muur". Even hierna was het Sam Jansen die een trekbal afvuurde maar nu bracht de paal redding. Ofschoon Roosendaal wel het betere spel ont plooide slaagden de Brabanders er vooralsnog niet in dit in 'n doelpunt uit te drukken. Scheidsrechter Laneel trad in deze fase van de strijd tegen, het harde spel vooral van Roosendaal te lankmoedig op. In cle 25e minuut van de tweede helft kreeg de Rooseudaler Pierre Matthijssen op links een goede schietkans. De Smit kon de bal stoppen, maar niet voldoende onder controle houden. De Roosendaalse linksbuiten schoot opnieuw in maar nu was het De Gucht, die op de lijn redde. De derde keer dat Matthijssen schoot was er voor de Hulsterse defensie geen houden meer aan en het scorebord wees 0-1. Nadat hierna Roosendaal, aangemoe digd door dit succes, nog een paar keer voor liet Hulstdoel verscheen onttrokken de blauw-gelen zich aan de druk en Van Osta moest al zijn kwa liteiten tonen om een goede voorzet- van Van Dorselaar veilig tegèn zijn borst op te vangen. Onder grote span ning kwam het einde, Goes-Taxandria 5-2 Een verbluffend goed spelend Goes heeft het sterker geachte Taxandria zondagmiddag geen schijn van kans gegeven. Tien minuten voor het ein de leidde Goes nog met 50 eu als de Bevelanders toen de teugels niet hadden laten vieren, was het eerder 6—0 of 70 geworden dan 52, zo als het scorebord tenslotte aangaf. In de snelvoetige Ambonnees Lopu lalan bezit Goes thans een goalgetter van formaat: hij scoorde niet min der dan vier van de vijf doelpunten. De basis voor de Goese zege werd gelegd in de .defensie, waarin dé „veteranen" Jan Luyk en Vik Hop mans zijn vervangen. Vooral een tweede Lopulalan broer van de goalgetter verzette uitstekend werk. Beslissend was, dat de achter hoede niet in het wilde weg opruim de, maar dat met welgerichte trap pen liet begin van een aanval weid gelegd. De switchende voorhoede be kroonde die aanvallen met vele scho ten. De overwinning spreekt déstemeer als men weet, dat Taxandria inder daad geen zwakke broeder in deze tweede klas is. Het plaatsen was bij de Brabanders uitstekend ver zorgd', ook zij waren vaak iu de aanval, maar voor doorboringen op het beslissende moment misten zij sprintsnelheid en doorzettings vermogen. Met twee schitterende doelpunten gaf Lopulalan Goes al in de eerste helft een comfortabele voorsprong. Bovendien vond Zweedijk voor rust eenmaal de netten, zodat Goes met pfras»B-é ÜSSteL,- Cor van der Gijp middenvoor in voorlopig „Oranje" Bondscoach Elck Schwartz heeft liet voorlopige Nederlandse elftal, rlat woensdag 21. september in een licht- wedstrijd in het Olympische stadion l te Amsterdam tegen Saarland zal uitkomen, als volgt samengesteld: Doel: Pi eters Graafland (Feijen oord): achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC): midden: Muller (Ajax), Van der Hart (Fortuna '51) en Klaassens i Feijenoord)voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Cor van der Gijp (Feijenoord), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feij enoord). Reserves zijn: Hoogcrman (Ajax), Boskamp (DWS-A), De Koning (Sparta) cn Kerkhofs (Spel. En schede). He.t is een oefenwedstrijd voor de ontmoeting België-Nederland die zondag 2' oktober in Antwerpen wordt gespeeld. Rus verbeterde Europees record hoogspringen De Rus Valery Brumel heeft zaterdag het Europees record hoogspringen verbeterd cn gebracht op 2.18 meter. Het oude record stond reeds met 2.17 meter op naam van de achttienjarige Rus sinds 14 augustus van dit jaar. Dat Rob Moens inderdaad een aan zienlijke versterking voor de tweede Jdass'er Vlissingen betekent, bewees hij gisteren in de wedstrijd legen Terneuzen nog weer eens. Drie doel punten scoorde hij. Hiér maakt hij - doorglijdend tot in het doel de winnende treffer. De gevallen Terneuzense back 'kwam te laat. Foto P.Z.C.) een 30 voorsprong de thee kon gaan proeven. Na rust was de aal- vlugge Lopulalan de Taxandria-doel- man nogmaals te vlug af en tenslot te scoorde hij nog uit een penalty. In de laatste tien minuten liet Goes de teugels vieren „Het bloemencorso zit zé in de benen'', zo werd langs de kant opgemerkt... en kon Taxan dria nog tot twee troostprijsjes ko men: 52. Stand Roosendaal 2 0 0 4 11— 1 Vlissingen 2 2 0 0 4 7— 3 Goes 2 1 1 0 3 7— 4 Dosko 2 1 1 0 3 4— 3 Middelburg 2 1 0 1 2 5— 3 Taxandria 2 1 0 I 9— 8 RAC 2 1 0 1 2 5— 5 Steenbergen 2 1 0 1 2 7—10 Hulst 2 0 L 1 1 1— 2 Rood Wit 2 0 I 1 1 2— 5 Internos 2 0 0 2 0 2— 6 Terneuzen 2 0 0 2 0 3—13 NA INTERNE MOEILIJKHEDEN Ook Jans v. d. Meulen en Rinus de Nooijer bedankten De bekende turntrainer Dick West strate heeft bedankt als lid en direc teur hoofdtrainer) van de Vlis singse Turnvereniging (VTV), Ook Rinus de Nooijer, die behalve eerste turner bovendien trainer bij V.T.V. was, heeft voor het lidmaatschap be dankt. Verder bedankte Jans van de Meulen, een van de beste turnsters uit cle selectie-damesgroep van V.T.V., die ook als leidster van ver schillende klassen optrad. Tenslotte hebben oolc enkele jeugdige, veelbe lovende turnsters, waaronder leid sters van klassen, de, Vlissingse Turnvereniging verlaten. Oorzaken waren interne moeilijkhe den veroorzaakt door wrijvingen in de damesgroepen waarvoor geen oplossing gevonden kon worden. MOGELIJKE BETALINGEN AAN SPELERS „Verhoor" bestuursleden en spelers in Kloosterzande De reeds lang slepende, kwestie- „Ilulst" lijkt'binnenkort opgelost te worden. Zoals bekend onderzoekt de K.N.V.B., of er bij deze Zeeuws- Vlaamse tweede klasser mogelijke betalingen aan spelers zijn gedaan. De K.N.V.B.-commissie, die zich met dit onderzoek bezighoudt, zal zaterdag a.s. in Kloosterzan de bestuursfunctionarissen en spelers, die bij deze zaak betrok ken zijn, horen. Voor deze vergadering" zijn onder meer uitgenodigdde dagelijkse be sturen van Pluist, Corn EJoys, Steen, Clinge, alsmede oud-voorzitter A. Th. H. M. Koppendraaijer en oud-kas sier C. Schauwaeit van Hulst en de spelers S. Jansen, W. van cle Poel. J. van de Walle en aanvoerder H. de Gucht (allen van Hulst). Zoals bekend diende de voetbalver eniging- Corn Boys uit Sas van Gent geruime tijd geleden een klacht te gen Hulst in. Aanleiding was de ge vraagde overschrijving naar Hulst van de Corn Boys-speler S. de Smit. Ook de vereniging Hontenisse dien de een klacht in, toen de speler F. van Kruijssen van deze vereniging overscln-ijving naar Hulst aanvroeg. Beide spelers hebben deze over schrijving nog steeds niet gekregen. Wellicht "zal er na zaterdag meer onverkwikkelijke affaire, onverkwakkileijke affaire. Voorlopig zal trainer Leen Blindt, clie reeds bij V.T.V. leider was, cle taak van Dick Weststrate overne men. Het bestuur heeft hem ook de training van Nel Fritz, die steeds on der leiding van Dick Weststrate heeft gewelkt, opgedragen. Uiter aard is het bestuur van V.T.V. door het bedanken van zoveel trainers en trainsters voor grote moeilijkheden gekomen. Dick Weststrate, die in de kringen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond als een der bekwaamste turhtrainers in Ne derland wordt beschouwd, was reeds dertig jaar Hd van V.T.V. Sinds 1949 was hij directeur van deze turnvereniging cn hij bracht de turnsport in Vlissingen op ho ger peil. Rinus de Nooijer is zestien jaar lid geweest van V.T.V., terwijl J.ans van de Meulen, die na Nel Fritz de beste turnster van V.T.V. was, tien jaar lid is geweest. „We zullen ons best doen om in de Vlissingse gemeenschap verder te bouwen aan de turnsport", vertelde de heer Weststrate ons. De turnvereniging „Oranje Nassau" in Vlissingen overweegt de toetreding van. Weststrate. De Nooijer en Jans van de Meulen te aanvaarden. Waar schijnlijk zal hierover vanavond wor den 'beslist. In de zomcravondcompetitie rayon Vlissingen werd zaterdag de beslis sende wedstrijd om de bovenste plaats gespeeld tussen G.P.C. en P. Z.E.M., waarbij de elektriciteitsmen sen aan eeu gelijk spel genoeg zou den hebben, want ze stonden met één punt voorsprong op de leiders plaats. G.P.C. won echter met 31 en wérd daardoor kampioen. Direct na het beginsignaal van scheidsrechter Van Riel begon P.Z. E.M. met enige gevaarlijke aanval len en het gelukte midvoor J. Geluk na 10 minuten met een prachtig schot de G.P.C.-doelman onhoud baar te passeren (01). Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na cle thee bleef P.Z.E.M., evenals voor de rust, iets in de meerderheid, maar slaagde er niet in'dit in doel punten uit te drukken. Linksbuiten Clarisse en midvoor Geluk slaagden er nog wel eens in door de G.P.C.- verdedig'ing heen te breken maar de juiste afwerking ontbrak toch. Na een kwartier schoot Prins met een goed gericht schot in de uiterste hoek de gelijkmaker iangs doelman v. d. Eylc. Dit doelpunt bleek voor G.P.C. een stimulans en even later slaagde Wijgman er in met een kopbal de stand op 21 te brengen. G.P.C. bleef nu gevaarlijker en bij P.Z.E.M.lukte liet niet meer 'het juiste tegenspel te vinden. Een der de G.P.C.-doelpunt bracht de stand op 31 toen de P.Z.E.M.-doelman een hard schot van de rechtsbuiten onder zich door liet glippen. Aan het einde van deze spannende en spor tief gespeelde wedstrijd bood P.Z.E. M.-aanvoerder Jansen zijn collega Henderikse van G.P.C. bloemen aan, een voorbeeld, dat de voetbalvereni ging V.A.W. volgde. Op de foto het winnende team van G.P.C.: staande de voorhoede (met reserve) zittend links de defensie en hurkend rechts de middenlinie. ,(Foto P.Z.C.) Nel Fritz (Vlissingen) in Nederlandse ploeg Voor de interlandturnwedstrijd da mes Nederland-Belgïë, die zater dag aanstaande in het veilings gebouw te Kapelle, ter gelegen heid van liet vijftigjarig bestaan van de plaatselijke gymnastiek vereniging „Olympia" zal worden gehouden, zijn de ploegen saraen- gèsteld. Voor Nederland bestaat de ploeg uit: Lineke Majolée, Ria Meyburg, Nel Fritz (Vlissingen), Nel Wam- bach, Ria van Velsen en Eep Ipeiiburg-Drommel. Als reserve is aan de ploeg toegevoegd Alie van Essen, Als leidster is aangewezen mej. A. Fieseler uit Amsterdam. De Ne derlandse ploeg komt in dezelfde samenstelling uit als tijdens de Olympische Spelen te Rome. De Belgische ploeg is samengesteld uit: Godelieve Brijs, Rita Vande- veide, Francine van Poelvoorde. Liliane Claes, mevr. Georgette VerlaekcnNeyrinek, mevrouw Thérèse VanpaemelVrambout. Reserve is Jenny Timmers, en leidster mevrouw Moens. Als jury zal voor cle Belgische ploeg fungeren mej. L. Dever en J. de Keyser. Voor de Nederlandse ploeg zullen dit zijn mevrouw A. H. Klasama en mevrouw R. Swart. Algemeen wedstrijdleider is de heer J. de Jong uit Leeu warden. De wedstrijd, die om half acht be gint zal bestaan uit de onderde len grondgymnastiek, brug met ongelijke leggers, paardsprong en evenwichtsbalk. De puntenbe- oordeling zal volgens de zoge naamde „open beoordeling" met het opsteken van bordjes worden toegepast. Vorig jaar werd de landenontmoe- ting te Oostende gehouden. De Nederlandse damesploeg won toen op overtuigende wijze. Voor cle Zeeuwse gymnastieksport zal dit een unieke wedstrijd zijn, want het is in cle geschiedenis nog nimmer voorgekomen, dat een interlandwedstrijd damesturnen in Zeeland werd gehouden. Noorwegen versloeg Zweden met 31 Het Noorse nationale voetbalelftal heeft zondag 'n verrassende overwin ning met 31 (rust 21) behaald op Zweden in het Bisletstaclion te Oslo. Zonder de naar Madrid vertrokken midvoor Simonsson en de in Italië spelende Ramrin en Skogluncl was het Zweedse elftal kansloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5