Nieuw wijkgebouw in Domburg geopend Agenda PINDAKAAS UlcmMm WALCHEREN ZUID-BEVELAND DROGE „MANTELING"-B0DEM LEVERDE PADDESTOELVONDST ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD-ZEELAND MAANDAG 19 SEPTEMBER 1060 P V OU I N (J I A L bi Z bi m U W a Bi O O U H T b DOOR GROENE KRUIS GEBOUWD Sabine Vaandrager bood de sleutel aan DOMBURG heeft de rij van Zeeuw se gemeenten, die over een eigen wijkgebouw beschikken, weer met één uitgebreid. Nadat de S-jarige Sabine Vaandrager hem op een kus sen de sleutel had aangeboden, ver richtte de heer J. W. Schuurman za terdagmiddag de „symbolische" ope ning van het gebouwtje. Het Is ge bouwd in opdracht van de plaatse lijke afdeling van het Groene Kruis, waarvan de heer Schuurman jaren lang secretaris is geweèst. Dlvei-se vertegenwoordigers van pro vinciale en plaatselijke instanties woonden dit voor Domburg zo fees telijke feit bij. Na de opening en de bezichtiging van de nieuwe aanwinst, begaven zij zich naar restaurant „De Dolphijn", waar gelegenheid was om het plaatselijke Groene Kruis te fe liciteren. Wethouder J. F. Seijdel deed dit na mens het gemeentebestuur. Hij ver klaarde in een kort speechje het ini tiatief tot de bouw steeds te hebben toegejuicht. Als geschenk bood hij een vlag aan. Dokter J. R. van der Borgh sprak de felicitaties uit van de Dienst voor Geestelijke Volksge zondheid in Zeeland. Namens het provinciale Zeeuwse Groene Kruis voerde dr. R. C. Renes uit Oud-Vos- semeer het woord. Hij wees onder meer op de moeilijkheden, die in de toekomst te wachten staan bij de fi nanciering van het onderhoud en dergelijke. Hij schonk een klok voor het gebouwtje. De heer C. Minderhout!, de verte genwoordiger van de Christelijke Wijkverpleging in Domburg, wees in zijn toespraak op de samenhang van het werk in beide verenigin gen en op de samenwerking, die er onderling bestaat. Het geschenk van de zustervereniging bestond VANDAAG. Tcmeuzen Luxor: Zes mannen en een danseres, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia- Kop op, borst vooruit, 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Am Tag als der Regen kam, 20 uur, 18 jaar, Oostburg Ledeltheater: En eeuwig zin gen de bossen, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Lokvogels der nacht, 20 uur, 18 jaar. De heer J. W. Schuurmanoud-se cretaris van het Groene Kruis te Domburgheeft zaterdag het nieu we wijkgébomo geopend. Hij ontving de sleutel op een kussen van de drie jarige Sabiiie Vaandrager. Rechts op de foto de voorzitter van het Domburgse Groene Kruis, dokter F. G. Vaandrager. (Foto P.Z.C.) uit een weegschaal voor de kleu ters. De voorzitter van de Groene-Kruis- afdeling Domburg, dokter F. G. Vaandrager, die vóór de officiële opening de genodigden een uiteenzet ting had gegeven van de geschiede nis van de vereniging en de beweeg reden voor het stichten van een wijk gebouw geschetst, sprak een dank woord tot de genodigden en de spre kers. De secretaris, de heer B. Goed- bloed, bracht dokter Vaandrager dank voor de vele medische adviezen, die hij bij de inrichting van het ge bouwtje had gegeven. is rijk aan vitaminen, een bron van kracht en gezondheids- de fijnste pindakaas komt van Hervormd jeugdwerkleider te Vlissingen bevestigd Zondagmorgen werd in de St. Jacobs- kerk te Vlissingen een opdraebtdienst gehouden, die besloten werd met de bevestiging van de heer C. Schot als jeugdwerkleider voor de hervormde gemeente in Vlissingen. De dienst, waaraan medewerking werd verleend door het hervormd kerkkoor, de orga nist P. Broerse en de hoboïst Ph. Fey, werd geleid door ds. Y. van der Schoot, voorzitter van de hervormde jeugdraad. Voor en tijdens de dienst werden op hobo en orgel uitgevoerd het „Adagio" van Bach en de „Sonate" van Pepusch. Het onderwerp van de prediking van ds. Van der Schoot was: „Ik ben met U", naar aanleiding van Mattheus 28 vers 20. Hierna werd de heer Schot in de bediening van jetigdwerkleider be vestigd Na afloop van de dienst was aan de uitgang van de kerk er gele genheid om met de nieuw-bevestigde jeugdwerkleider kennis te maken. Na dien kwamen allen die nauw bij het jeugdwerk betrokken zijn, nog bijeen in het Jan van Bovenhuis. Vlissingen wil pand voor het saneringsplan kopen Reeks woningen in Lange Zelke is onbewoonbaar Opnieuw krijgt de Vlissingse raad een voorstel te behandelen een pand aan te kopen, dat nodig is voor de uitvoering van het saneringsplan. Het betreft hier het pand Hellebar- dierstraat 3, dat aangekocht wordt om de toegang tot de Schoolstraat te kunnen „afronden". B. en W. vinden de koopsom (1600 gulden) aanvaard baar. De woningen Lange Zelke 13, 15, 17, 19 en 22 verkeren ln zo'n slechte staat, dat ze ongeschikt zijn voor be woning, terwijl men ook geen heil meer ziet in hét aanbrengen van ver beteringen. Conclusie: B. en W. stel len de raad voor de woningen onbe woonbaar te verklaren. Verder willen B. en W. het akkoord van de raad om de brandgang tussen de Hyacinthenlaan en de Crocuslaan te verbeteren. Het pad bestaat nu hoofdzakelijk uit koolas, vermengd met leem en een kleine hoeveelheid puin. Vooral bij regen is er veel on gerief. Een drainageleiding en be tonnen tegels zijn dan ook nodig voor de dringende verbetering. De woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" is bereid in de kosten bij te dragen tot een bedrag van 50 gulden per woning of in to taal 750 gulden voor de 15 woningen, die er van deze vereniging aan de gang staan. Voordrachten commissie van toezicht op u.t.s. Overeenkomstig de verordening, die de inrichting en samenstelling regelt van een commissie van toezicht op de gemeentelijke u.t.s. hebben B. en W. van Vlissingen de raad een aan tal voordrachten ter voorziening In vijf vacatures aangeboden. Voor de vertegenwoordiging van de werkgevers en bouwpatroons worden aanbevolen de heren J. Letzer en E. C. Lindenbergh te Vlissingen. Voor de vacature Christelijke Besturen- dustrie de heren C. I. Somers te Vlis singen en J. de Nood te Middelburg. Voor de vacature N.V.V.-bestuur- dersbond Vlissingen de heren L. Post en A. S. Schinkel te Vlissingen. Voor de vacature Christelijke Bestuurders- bond Vlissingen de heren M. Bode en J. G. Woltering te Vlissingen en voor de vacature Katholieke Bestuursor ganen de heren C. Luijk en P. v. d. Ven, eveneens te Vlissingen. In nog drie andere vacatures moet worden voorzien. Voor de vertegen woordiging van het departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel worden aanbe volen de heren ir. G. Kranen te Mid delburg en ir. G A. Kemper te Vlis singen. Voor de vertegenwoordiging van de afdeling Zeeland van het Ne derlands Instituut voor Efficiëncy de heren G. N. van Ginkel te Vlissingen en W. Z. Ort te Middelburg en voor de vertegenwoordiging van net E.T.I. voor Zeeland de heren C. F. van der Peijl te Kloetinge en A. S. de Jonge te Middelburg. NIEUWDORP Vergadering Bond van Plattelandsvrouwen Woensdagavond hield de afdeling Nieuwdorp van de bond van platte landsvrouwen een najaarsvergade ring. De vergadering stond onder leiding van mevrouw GlerumSte- vense, die de presidente, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, ver ving. Mevrouw LindenberghTolle naar bracht verslag uit van de voor jaarsvergadering te Axel. Mevrouw Smits—van Hove werd' benoemd als afgevaardigde naar de najaarsver gadering te Goes. In de winter zal een handwerkcursus worden gegeven. Voorts zal men een boekencirculatie organiseren. In de pauze werd een bedrijfsfilm van een bedrijf uit Zoetermeer vertoond. Er traden vier nieuwe leden tot de af deling toe. KAMPERLAND Vergadering N.C.V.B. Woensdagavond hield de afdeling Kamperland van de Ned, Chr. Vrou wenbond haar maandelijkse bijeen komst in hét verenigingsgebouw „Renata" te Kamperland. De verga dering stond onder leiding van de presidente mevrouw KlapBriel. Mevrouw De Jonge, oud-presidente van het gewest Zeeland, sprak over het onderwerp „Arbeidsvreugde". Bietencampagne begonnen Donderdag heeft de landbouwer Israël de eerste suikerbieten van het spizoen m Kamperland aangevoerd. Zij zijn bestemd voor de suikerfa briek Puttershoek. De bieten zijn over het algemeen bijzonder groot. Men verwacht een topjaar in de bie tencampagne. VAN ONZE ADVERTEERDERS Auto-show in „Britannia" Misschien zal de poiitie in de toe komst minder last krijgen met auto mobilisten, die de maximum snelheid van 50 kilometer binnen de bebouw de kom overschrijden. Die indruk krijgt men althans bij het bekijken van de nieuwe Opel Rekord 1961. On der de verschillende nieuwe snufjes, waarvan een groot deel op de veilig heid is gericht, is die van de snel heidsmeter wel de meest opvallende. Bij het overschrijden van de 50 km/u grens springt het groene licht van deze meter plotseling op geel. Een signaal waardoor het oog van de be stuurder onmiddellijk moet worden getrokken. Bij het passeren van de 100km/u limiet wordt het licht van de snelheidsmeter rood. In Vlissin gen wordt deze nieuwe auto momen teel geëxposeerd door de garage Louisse-Middelburg N.V. In een van de zalen van „Britannia" kan men zien wat er aan deze wagen veran derd is in vergelijking met het vori ge model. De „grill", die de wagen aan de voorkant een breder aanzien geeft, een gewijzigde daklijn, een groter raamoppervlakte, een „veili ger" diepte in het stuur en een blok kering tijdens de rit van de rugleu ning, rechts op de voorbank zijn de belangrijkste wijzigingen. De totale lengte van de Opel Rekord is met 8 centimeter vergroot en de auto is in 15 kleuren leverbaar. Drie oude panden verbouwd tot moderne winkel Vrijdagmiddag heeft de heer A. van de Ven zijn nieuwe en uitgebreide zaak in woninginrichting op de Vlas- markt te Middelburg officieel ge opend. Voorheen was de winkel ge vestigd in een klein pandje op de Vlasmarkt, dat echter veel te klein was om alle meubels te exposeren. In april van dit jaar werd dan ook begonnen met de vernieuwing en uit breiding van de winkel, waarvoor twee belendende percelen werden aangekocht. Voor deze nieuwe winkel moest de hele onderpui afgebroken worden, waartegen de schoonheids commissie geen bezwaren had. Ook Monumentenzorg, die de zeventiende- eeuwse pandjes op zijn lijst had staan, verleende toestemming voor de uitbreiding en modernisering. Met deze uitbreiding kreeg de winkel drie Drachtige etalages en werd de ver koop- en etaleerruimte op ruim twee honderd vierkante meter gebracht. Verder is het winkelpand van binnen helemaal gemoderniseerd. Deze ver bouwingswerkzaamheden werden uit gevoerd door aannemer Polderdijk uit Nieuw- en St.-Joosland. ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Parasietzwam niet eerder in Zeeland gevonden Na al de regenbuien, die zich over onze provincie hebben ont last, bleek de bosbodem van de Manteling opmerkelijk droog. Bepaald prettig voor ons doel: wat zwerven door de bossen om paddestoelen te zoeken. Het is altijd prettig, dat de voeten op de bosgrond veren, dan dat zij erin soppen. Toch scheen het wel, dat de bodem bijna nog te droog was om een rijke keuze aan zwammen mogelijk te ma ken. Was het dit jaar misschien weer te koud Het zoeken werd inderdaad in gespannen „zoeken" en niet een val len van de ene verrassing in de ande re. Alhoewel, de eerste stappen voer den ons bijna regelrecht naar een bij zonder mooi groepje vliegenzwam- men. Halfverborgen stonden ze onder en tussen de rododendrons. De felro de hoeden wijduit gespannen of wel bolvormig gekromd, konden ze toch niet onopgemertk blijven. Beslist geen zeldzaam ding. Ieder kent hem, omdat hij in elk pad destoelenpraatje er als met de haren wordt bijgesleept. Er is niet aan te ontkomen; in kleur, vorm en gratie kan geen enkele paddestoel er tegen op, zulk zuiver wit, zulk vlammend rood en tegelijk robust en elegant. Na de vliegenzwammen vlot het niet meer. Er zijn zwavelkopjes, maar ze zijn verlept taailingen (Marasmius) maar verbleekt en verdroogd. We vin den twee exemplaren van de groene knolzwam, de allergiftigste onzer zwammen. Ze zien er op het oog jong en gezond uit, maar voor de soort in dit stadium bijzonder klein. Bij het uitgraven komt de oorzaak voor de dag. De gezondheid is maar schijn, bij beide exemplaren is de voet bruin en verrot, doorboord van tientallen larfjes van insekten. De paddestoelen moeten hun dwergvorm wel ten dan ken hebben aan vroegtijdige infectie. Aardappelbovisten, de aardappel achtige „knollen", die zonder steel Verbetering weg Breskens naar Nieuwe Sluis machtiging te verlenen dit wegj deel van een opperviaktebeham ling te voorzien daar het wegdek in zeer slechte staat verkeert. De kos ten hiervan worden geraamd op I f 15.000,—. De gemeenteraad van Breskens komt Voorts stellen B. en W. de raad voor maandag 26 september half acht in openbare W. een gedeelte van de weg naar de Nieuwe Sluis, van de veer haven tot aan het perceel van de landbouwer Crook in beheer en on derhoud over te nemen van het wa terschap Oud en Jong Breskens. Bo vendien vragen B. en W. het college Onderwijszaken op raadsagenda Op de agenda voor de komende raadsvergadering van Vlissingen staan weer een aantal onderwijsza ken. Mej. M. S. Goedbloed, hoofd leidster in tijdelijke dienst aan de openbare kleuterschool „De Woel waters" heeft ontslag verzocht met „ang van 1 november aanstaande. Eenzelfde verzoek hebben B. en W. ontvangen van de heer F. de Meijer, onderwijzer in vaste dienst aan de openbare school voor ulo. Dit in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Een ont slagaanvrage is ook binnengekomen van de heer P. J. van Strien, leraar houtbewerken in vaste dienst aan de u.t.s. te Vlissingen. De raad wordt verder voorgesteld de heer L. A. Verhulst, leraar aan de gemeentelijke industrie- en nijver heidsschool te benoemen tot tijdelijk leraar algemeen vormend onderwijs aan de gemeentelijke technische school. Dit in verband met een kleine verschuiving van de lestijden aan de school, als gevolg waarvan een aan tal lestijden A.V.O. vrijkwam, dat niet door aan de school verbonden leraren kon worden waargenomen. Ontslag ambtenaar burgerlijke sland De heer J. Menheer, onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand heeft B. en W. van Vlissingen ver zocht hem, in verband met zijn be noeming elders, eervol ontslag te verlenen. Geldlening boormachine schooltandverzorging De stichting schooltandverzorging Vlissingen en omgeving heeft zich met een verzoek tot B. en W. gewend ter financiering van de aankoop van een nieuwe boormachine van ge meentewege een geldlening van f 4000 te verstrekken, die in 5 jaar kan worden afgelost. B. en W. advi seren de raad gunstig op het verzoek te beslissen. O.- EN W.-SOUBURG Kampioenschappen dui venhouders vereni gin g „de Luchtbode" De uitslagen van de kampioenschappal 1960 van de postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" uit Souburg luiden: Vitesse onaangewezen: 1 Ch. de Poorter, 2426 pt.: 2 Fr. Borremans, 2240 pt.; 3 J. de Witte, 1899 pt.; 4 L. Braet, 1832 pt.; 5 v. Peenen zn„ 1650 pt. Vitesse aangewe zen: 1 Ch. de Poorter, 2015 pt.; 2 Fr. Bor remans, 1562 pt.; 3 L. Braet, 1321 pt.; 4 des avonds I ten behoeve van de adspirant bunga- n openbare vergadering low-bouwers in het uitbreidingsplan bijeen. De raadsleden zullen onder meer spreken over het voorstel van J. de Witte, 1268 pt.; 5 A. v. d. Weele, 1185. Kampioenduif Vitesse: Ch. de Poor ter met Holl. 56-437146 en totaal 631 pt. Kampioenen fond: 1 S. Sprayt, 1471 pt.: 2 V. Peenen Zn., 1256 pt.: 3 J. P. v. d. Wart, S22 pt. Kampioenduif fond: S. Sprayt met Holl. 58-330840 en totaal 625 pt. Kampioenen jongè duiven: 1 G. J. Schrier 1071 pt.; 2 J. v. Spaandonck 1000 pt.; 3 v. Peenen zn., 831 pt.; 4 Fr. de Nooijer, 716 pt..; 5 L. J. Jansen, 641 pt. Kampioenduif iongen: J. v. Spaandonck met Holl. Holl 60-315837 en totaal 360 pt. Generaal kampioenen: 1 Van Peenen en zn., 3737: 2 Fr. Borremans, 3083^pt.; 3 J. de Witte, 2777 pt. Eindstand koppelrace: 1 Van Peenen zn.Fr. BorremanB 2044 pt.; 2 A. v. d. WeeleJ. v. Spaandonck 1239 pt.; 3 L. Janssen—L. Ansems 1177 pt.; 4 L. BraetJ. Bouman 1006 pt.; 5 C. MeulmeesterJ. de Groote 753 pt. MIDDELBURG „Open-tafel" in clubhuis 't Trefpunt volgeboekt Vijf middagen in de week staat het clubhuis 't Trefpunt in de Lange Giststraat te Middelburg open voor scholieren, die hier tussen de middag hun boterhammen kunnen eten. En deze „open-tafel"-actie van clubhuis leider P. E. Hooyer is goed ingesla gen, want elke middag bevolken zo'n vijftig scholieren het clubhuis, dat hiermee tevens zijn maximumcapa citeit bereikt heeft, aldus vertelde ons de clubhuisleider. Graag zou de heer Hooyer nog meer scholieren ont vangen, maar de rüimte laat dit niet toe. Deze vijftig scholieren die ir het clubhuis een plaatsje hebben ge kregen, behoren dan ook tot de be voorrechten, want de clubhuisleider heeft reeds een lange wachtlijst van gegadigden moeten maken. Zelfs hebben verschillende schoolhoofden de heer Hooyer verzocht of ook hun leerlingen tussen de middag in het clubhuis ontvangen konden worden, maar de ruimte laat dit niet toe. Zeer tot teleurstelling van de club huisleider, die graag alle gegadig den en dit zijn enkele honderden tussen de middag zou ontvangen. Burgerlijke stand OOST- EN WÉST-SOUBURG. Bevallen: H. E. SchipperFontein, d.: M. C. HeiJman—de Wagter, z.; Ondertrouwd: A. Dorland, 22 jaar en E. J. Louwerse. 17 jaar; C. Baijens, 43 jaar. en L. de Vries, 33 Jaar: E. J. van Zweeden. 22 Jaar en M. de Wilde. 20 jaar. Getrouwd; H. J. Ulderink, 27 Jaar en L. A T. Edelman, 20 jaar: J. J. van Hecke, 24 Jaar en C. M. Hubregtse, 20 jaar; van den Bosse, 27 jaar en M, Kasse, 23 jaar. Overleden; J. Mabilot, 72 jaar, wed. van C. J. Walrave. nu reeds enige gegevens te verstrek ken met betrekking tot de perceel breedte, afstand tot zijerfscheiding, zijdelingse afstanden, goothoogte e.d. Deze gegevens zullen later een onderdeel vormen van de door de raad vast te stellen bebouwingsvoor schriften. Inzake het aanleggen van wegen en riolering in het uitbrei dingsplan vragen B. en W. een kre diet van f 95.500, zijnde de geraamde kosten van deze werken. De beplan ting van het bungalowterrein is reeds in studie genomen. De bestra ting .van de strandboulevard is voor f 32.073 gegund aan de Gebr. Geldof te Serooskerke. Van het ministerie is bericht ontvangen dat 85 procent van deze kosten zullen worden ge- subsidiëerd. Voor de verdere boule- vardaanleg stellen B. en W. voor 2000 kubieke meter betonpuin a f2,50 te kopen. Voorts vermeldt de agenda het verlenen van subsidie aan de instuifcommissie en het plaatsen van enkele lichtpunten op het kruis punt Langeweg-van Zuijenstraat. op de grond vast zitten, zijn er te over, maar de kleurige russula's en tricholoma's (de ridderzwam- men) missen we totaal. Op de he le tocht vinden we er één van elk, maar ook hier droogteverschijn selen en dus kleurverlies. Plotseling wordt er toch een uitroep geslaakt. Iets dat veel lijkt op een platte, parelmoeren knoop, nog vast gehecht met zwart garen, ligt voor onze voeten tussen de bladeren. Eén maar en het blijkt een paddestoeltje te zijn. Nog wel na verwant aan de grootste van onze plaatjeszwammen, Je parasolzwam. Het is een variant van het bosparasolletje, een fraai teer geval, wit met een rond zwart vlekje midden op de hoed. In totaal vinden we er drie van, ver uit elkaar. Iets verder schopt mijn voet mét wat mos ook een aardappelbovist, zo'n harde stuifzwam om en dan is hier de vondst van de dag. De onderkant vertoont een klusje „jonkies", zo zou dat voor een niet ingewijde schijnen. Het gaat hier echter om een parasiet- zwam, die we in Zeeland niet eerder vonden. (Wat nog niet wil zeggen, dat anderen er misschien reeds vele hebben kunnen vinden). De aardap pelbovist is een stuifzwam, maar de parasiet, alleen op deze zwam gevon den, is een boleet, d.w.z. een gaatjes- zwam. „Kostganger" Hij heet ,,Kostganger"-boleet en in 't Latijn deftig (op 't gehoor Bo letus parasiticus. Op ons plaatje zijn de kostgangers nog klein, ze kunnen onder omstandigheden echter uit groeien tot stelen met hoeden, die bijna even groot zijn als de „hospi ta Vreemd is het, dat nu het donker wordt de vondsten elkaar sneller op volgen. Tussen gras verborgen ont dekken we achtereenvolgens een gele russula, een jonge champignon, die juist zijn manchet laat zakken en wat verderop een weelderig groepje van paarlstuifzwammen. Meer dan tien van die prachtig witte stuïfbol- len in het gras heel dicht bij elkaar. Een eind verderop een heel grote, duidelijk rijpend, zodat deze wel gauw zijn sporen zal loslaten. Er achter tussen het hout een flinke berkezwam en nog wat verder een oude boomstronk met elfenbankjes. Bijzonder gaaf zien de krulzomen er uit. Ze bevinden zich blijkbaar best op een moment, dat ze an ders reeds tekenen van ontbinding vertonen. Dit in tegenstelling met een tweetal paarlamanieten, die er bijzonder slecht uitzien, ver drogend in halve staat van ver wording. Als we tenslotte een optelsom ma ken, komen we tot de conclusie, dat we het al met al niet slecht hebben getroffen. De eerste indrukop deze plek is de grond te droog, was be- bevestigd. Echter had het vinden van enkele buitengewoon mooie exem plaren en van de twee niet algemene soorten ruim vergoed, wat wij moes ten missen. De halve septembermaand en ook nog geheel oktober kunnen misschien nog veel goedmaken. Wat de padde stoelen betreft schijnt het duinbos wel achter te staan bij de bossen in het binnenland, waar in de nazomer al veel was te vinden. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: R. L. Blejjenbergvan den Ber gen. z.; F. A. PietersMeuleman, d.; I de Houx— de Jaeger, d.; M J. Sandrini Vink, z.; S. M. FermontPeters, z.: M. J. WeststrateSteenepoorte, z.: F. J. Tram- per—Meertens. z.; M. M de Rijk—Ver- braecken, d.; M. I. G. Vergouwevan Acker, d. Ondertrouwd: H. R. van Kouteren, 25 jaar en D. M. B. van Ecke, 24 Jaar. Getrouwd: J. D. Jansen, 25 jaar en A. M. Dieleman, 19 jaar. Overleden: P. M. Kaboord, 71 jaar: L de Groote, 78 Jaar, e. van C. Buijze; Ph. M. de Caluwe, 84 jaar, e. van H. M. Baert; M. de Groote, 82 jaar; W. van Tatenho- ve, 89 jaar, wedn. van M Willemsen; M. Trimbach, 87 jaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Colijnsplaat: J. van Drie kandidaat te Leusden. KERKNIEUWS Ds. J. C. Fontein werd zondag 85 jaar Ds. J. C. Fontein uit Breda, emeri tus-predikant van de Nederlands Hervormde Kerk is zondag 18 sep tember, 85 jaar geworden. Nadat de heer Fontein in 1901 door het pro vinciaal kerkbestuur van Overijsel was toegelaten tot de evangeliebe diening Ln de Ned. Hervormde Kerk, werd hij op 6 april "'902 bevestigd als predikant van de gemeente te Rilland-Bath. In deze eerste gemeen te, die vele jaren vacant was, heeft ds. Fontein veel opbouwend geestelijk werk verricht. Op 21 april 1914 ver wisselde de jubilaris de gemeente van Rilland-Bath met die van Hurwenen vanwaar hij op 13 maart 1931 naar de gemeente van Chaam vertrok. Ds. C. J. Wielinga 50 jaar predikant Zondag 18 september was het vijftig jaar geleden dat ds. C. J. Wielinga uit Zaandam werd bevestigd als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Ruhrort in Duitsland. Op 24 mei 1914 verwisselde de jubilaris de kerk van Ruhrort met die van Hazers- woude, vanwaar hij op 20 oktober 1918 naar die van Zierikzee vertrok. Acht jaar diende de jubilaxis deze kerk. Het ligt niet in de bedoeling van ds. Wielinga om een herden kingsrede uit te spreken en evenmin om te recipiëren. Oud-commandant politie in Zierikzee overleden Te Zierikzee is zondagavond op 61-ja- riige leeftijd overleden de heer Chr. van Ast, oud-groepscommandant van de rijkspolitie te Zierikzee. Gedurende lange tijd is de heer Van Ast adju dant-korpschef van de gemeentepoli tie in Zierikzee geweest. Bij de oven gang naar rijkspolitie per 1 januari 1958 werd de heer Van Ast, eveneens in de rang van adjudant, commandant van de groep Zierikzee der rijkspoli tie, welke functie hij to1 aan zijn pen sionering op 1 juni 1959 heeft bekleed. In de vooroorlogse jarer. begon de heer Van Ast zijn loopbaan bij de Zie» rikzeese gemeentepolitie. Hij werd destijds onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oramje-Nassau. Bromfietser ernstig gewond na botsing met tractor Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf is tp Zierikzee op de boek Minnebroe- derstraat-Beddeweg de bromfietser M, J. S. uit Zierikzee in botsing gekomen met een tractor bestuurd door P. T. N. uit Zierikzee. De bromfietser werd zo danig gewond dat hij naar het Rode- Kruisziekenbuis te Zierikzee moest worden overgebracht. De artsen Van Hoorn en Vogelaar die eerste hulp verleenden constateerden een zware hersenschudding n inwen dige kneuzingen. S. reed door de Minnebroederstraat in de richting van de Beddeweg. De tractor reed van de Kiriderstraat naar de Zevengetijstraat. Een botsing op de onoverzichtelijke hoek bleek onver mijdelijk. De bromfiets werd zwaar beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3