In Vlissingse binnenhaven wordt sloopdok gegraven Als eerste over de Zandkreekdam IN AXEL STROOMDE HET BIER TIJDENS TAPWEDSTRIJDEN Gezondheid STEMMEN UIT DE KERKEN BESTUURDERSBOND ZEEUWSE HOOFDSTAD BESTAAT 65 JAAR ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOOR HET AFTUIGEN VAN SCHEEPSBODEMS „Kuil" van 6200 kubieke meters OP EEN PLAATS, waar men dat helemaal niet verwachten zou, tussen de marinehaven en de Keersluisbrug te Vlis- singen, tekenen zich sinds een week een drietal „duin toppen" tegen het bedrijvige havendécor af. Zij liggen er een beetje bizar in de buurt van immense hopen gietijzer en staal, dat er met veel la waai tot schroot wordt ver werkt en zij missen juist daardoor iedere toeristische aantrekkingskracht. Wie deze omhoogrijzende zande rige „kammen" over een hobbe lige, met ettelijke stalen platen provisorisch geplaveide we»- wat dichter benadert, komt tot de ont dekking dat zij ook absoluut niet toeristisch zijn bedoeld Het zand, dat hier bij enkele duizenden ton nen tegelijk bijeen werd gebracht, is afkomstig uit een grote 153 me ter lange, 20 meter brede en 2 me ter diepe „kuil", die langzamer hand de vormen aanneemt van een dolt. Een sloopdok wel te verstaan!. Want aan het einde van de eerste „landtong", die zich in de binnen haven priemt, is de N.V. Haven van Vlissingen druk bezig met de aanleg van een soort getijde-ha ventje, waar Simons Metaalhan- del N.V. binnenkort de bodems van voor de schroot bestemde schepen tot op de draad toe zal kunnen aftuigen. Ongeveer twee weken geleden zijn do grijpers van een grote to renkraan en een dragline gestart met het graafwerk op het terrein, waar voor de oorlog de Vlismar's raffinaderij draaide. .In tien da gen tijds hebben beide machines zoveel zand verzet, dat de kuil voor het sloopdok thans zo goed als gereed is. Om het nieuwe werkterrein voor het slopersbe drijf gebruiksgereed te maken hoeft men alleen nog maar een kleine afsluitende dijk aan het eind van het toekomstige sloop- haventje door te graven. Maar eer het zover is, zal de laatste rustplaats voor de ver roeste scheepsbodems volledig moeten zijn afgewerkt. Daar toe is men op het ogenblik be zig met het gelijk maken en met klei en steen versterken van de beschoeiing. De bodem van het in aanleg zijnde sloop dok zal met een fikse laag grint worden bedekt. Simon's Metaalhandel heeft in de afgelopen zeven jaar al heel wat bedaagde en afgeleefde tankers, kustvaarders en vrachtschepen onder handen genomen. Op het ogenblik zijn op de terreinen aan de Prins Hendrikweg dagelijks ongeveer 70 man personeel aan het werk. Dof dreunen de mokers van de slopers er op het metaal van de versleten scheepshui den, onverbiddelijke snijbran ders „knippen" er grote stalen platen doormidden en telkens zwaait één van de kranen weer een ander scheepsonderdeel naar de kade, waar de donkerbruine verzameling materiaal steeds grotere vormen aanneemt. En de diepgang van de tot ondergang gedoemde schepen wordt steeds kleiner. Als een kano „Soms zwaait de schroefas van de schepen hier naast de kade als een propeller van een vlieg tuig door de lucht", vertelde ons de heer J. Enslnk, be drijfsleider van dit slopersbe drijf. Wanneer de te slopen schepen zo ongeveer van al hun vitale onderdelen zijn ontdaan, dobbert de nog resterende bo dem in de Vlissingse binnen haven bij iedere deining van het water als een kleine kano wild op en neer. Tot nu toe werden deze scheeps bodems naar het strandje bij de vernielde kademuren in de bui tenhaven gesleept. Daar verdwe nen dan de laatste tonnen metaal na de totale uiteenrafeling van de schepen op de vrachtauto's. Wan neer de kademuren in de toekomst gerestaureerd zullen zijn, zal ook dit „filiaal" van Simon's Metaal- handel geheel verdwenen zijn. Daarom hebben de slopers ge zocht naar een nieuw werkterrein. En zo zullen binnenkort de scheepsbodems met een diepgang tot ongeveer anderhalve meter naar het sloopdok verhuizen Een dok, dat wel een bijzonder schril contrast vormt met de hel lingen van „De Schelde" aan de overkant van de Vlissingse haven, waar nieuwe schepen worden ge bouwd. VOOR DE ACHTSTE MAAL Afscheid mr. T. W. Attema als griffiers van kantongerecht In een bijzondere zitting van het kantongerecht te Middelburg legde mr. T. W. Attema, in verband met zijn benoeming tot rechter aan de ar rondissementsrechtbank te Middel burg, zijn functie van griffier neer. De aftredende griffier werd door de lean tonrechter, mr. J.' Moolenburgh, toegesproken, die zei, dat men mr. Attema had leren kennen als een uiterst bekwaam rechterlijk ambte naar met een serieuze opvatting van zijn taaie. „Niet alleen als griffier, maar ook als kantonrechter-plaats- vervanger hebt U mij steeds bijge staan en waar mogelijk mijn taak verlicht", aldus mr. Moolenburgh. „Onder uw leiding heeft de griffie steeds goed gefunctioneerd en mede dank zij uw prettige wijze van op treden heerste er op het kantonge recht een goede sfeer", zei de kan tonrechter verder. Daarna sprak namens het openbaar ministerie mr. T. Lebret. Spreker ge waagde van de goede samenwerking die er steeds heeft bestaan tussen parket en mr. Attema. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer F. Klaaijsen, namens de ambtenaren ter griffie,, de oud deurwaarder J. M. de Kok en de deurwaarder M. L. van Dijke. Vervolgens dankte mr. Attema voor de ontvangen medewerking en mede- leving en noemde zijn ambtsperiode op de griffie bijzonder prettig. Groot hen gelconcours op 1 oktober te Kapelle Aangemoedigd door het succes van vorig jaar, zal do hengelsportvereni ging „Do Kapelso Kanaalvissers" op l oktober haar tweede internationale hengclwedstrijd houden in het1 ka- naai door Zuid-Beveland. Namen cr vorig jaar tweehonderdenvijftig per sonen aan de wedstrijd deel, dit jaar verwacht men een deelname van rond vierhonderd. De wedstrijd die om half drie aan vangt, zal tweeëneenhalf uur duren. 1-Iet wedstrijdreglement geeft aan, dat er gehengeld zal worden voor het hoogste aantal punten. Alle gevan gen vis telt mee, waarbij elke vis uitgezonderd ondermaatse, berekend wordt op 50 punten alsmede voor el ke gram een punt. Voor ondermaat se vis wordt gerekend naar een bot van 20 cm en een paling van 28 cm. Deze vis waarvoor niet meer dan 50 punten zullen worden toegekend, zul len direct door de controleur worden teruggezet. De gevangen vis zal aan de organiserende vereniging verval len. Reeds ver uit het land zijn toe zeggingen gedaan tot deelname, ter wijl er ook van Belgische zijde op een flinke inschrijving gerekend wordt. Vele waardevolle prijzen zijn voor dit conco rs beschikbaar gesteld waar onder niet minder dan een compleet slaapkamerameublement. Des avonds zal burgemeester I-I. G. van Suyle- kom in hotel „De Zwaan" de prijzen uitreiken. Drie uur tappen, serveren en glazen ledigen In de bioscoopzaal Het Centrum te Axel werden vrijdagmiddag voor de achtste maal de biertapwedstrijden in de provincie Beeland gehouden. Bij de teams, bestaande uit een bavman en een kelner of serveuze, was de belangstelling minder dan verleden jaar, maar in de categorie eenmans zaken waarbij een vrouw of man al le handelingen verlicht waren vier deelnemers meer dan in 1959. In to taal hadden zicli 12 teams en 11 in- dividuelen voor deze jaarlijkse wed strijd aangemeld, hetgeen in ver houding tot het aantal Horeca-bedrij- ven in Zeeland matig is te noemen. Er zijn in deze wedstrijden weer ve le tientallen liters bier door de kra nen gestroomd en in de glazen ge tapt, waarbij de diverse handelingen door een team van op dit gebied des kundige juryleden nauwlettend wer den gadegeslagen. Tussen de bedrijven door gaf de heer H. M. de Klerk, namens het Centraal Brouwerijkantoor een overzicht van de bieromzet en gebruik in het afge lopen jaar. Daaruit bleek dat de bin nenlandse omzet wederom met 240.000 hectoliter is gestegen, en in Overdruk veroorzaakte in Zeeuwse asfaltdijken enige scheurvorming Lezing voor Vereniging Bitumineuze Werken De vereniging voor bitumineuze werken heeft gisteren in Schevenin- gen haar jaarbijeenkomst gehouden. Ir. P. A. van de Velde, hoofdingenieur van de rijkswaterstaat, directie Del tawerken Noord, sprak hier over er varingen met toepassing van asfalt in de dijkbouw. Een gevaar, dat de asfaltbckledingen bedreigt, is scheurvorming. Als de golven op deze scheuren slaan kan dit, ten gevolge van de dan onder de deklaag ontstane erosie, funest wor den voor de hele dijk. Bij enkele dijken, die na de wa tersnood van .1953 aan de zuidzij- do van Schouwen werden aange legd, is scheurvorming ontstaan. Ook met de in" 1958 aangelegde dijk over de Plaat van Onrust In het Veerse Gat was dat het geval. Daar heeft men, dank zij een la ter geconstrueerd elektrisch meet apparaat,, kunnen constateren dat de overdruk van liet grondwater in de dijk aanmerkelijk groter was dan de ontwerpers 'hadden ver wacht. Ir. Van de Velde zei dat het aan te raden is, de teen van de asfaltbekle- ding het hoog-waterpeil te leg gen. Dat is gebeurd bij de dam over de Hellegatplaten en het zal ook ge beuren bij de dijk van de Schutsluis in het Haringvliet naar Goeree. Gerechtelijke politie stelt onderzoek in bij scheepswerf in Brugge Directeur „Scheepswerven van Vlaanderen" spoorloos verdwenen (Van onze correspondent te Brugge). In verband met do faillietverklaring van de „Scheepswerven van Vlaande ren" te Brugge waarover wij vo rige weelc uitvoerig' berichtten wordt vernomen, dat; dc gerechtelijke politie opdracht heeft; gekregen om een streng onderzoek in ie stollen om na te gaan of er ernstige onregelma tigheden werden gepleegd in deze in gewikkelde financiële affaire. Inmiddels blijkt ook, dat de heer Or tiz Patino, de directeur van de fail liet verklaarde firma, spoorloos ver dwenen is, hetgeen stof heeft doen opwaaien. Men vermoedt dat hij zich thans in Zuid-Amerika bevindt, maar hierover heeft men geen zekerheid. "1959 2Va miljoen hectoliter bedroeg, hetgeen het gebruik per hoofd in li ters van 20 op 22 bracht. Ook de export (hoofdzakelijk naar Noord- Amerika) steeg van 793.000 hectoli ter tot 872.000 hectoliter. Nederland is sedert 1952 de grootste bierexpor teur ter wereld. Na drie uur tappen, serveren, keu ren en het ledigen der glazen (waar bij de deelnemers ijverig werden ge holpen door de toeschouwers) kwam de jury tot de volgende einduit slag: Teams: 1. echtpaar A. en J. van Rijn, hotel „Amicus", Vlissingen, 902 pnt.; 2, echtpaar P. en M. Mar tens, café „De Pluim", IJzendijke, 842 pnt.; 3. heren F. de Bondt en C. Dorreleyn, café-restaurant „Wöhler", Middelburg, 791 pnt.; 4. mevr. E. Geensen en de heer W. de Moor, café „De ster", Terneuzen, 671 pnt.; 5. echtpaar Verstraaten, café „Casino", Breskens, 661 pnt.; 6. mejuffr. Evers- dijk en de heer Van der Maas, ho tel „De zwaan", Kapelle-Biezelinge, 645 pnt. Eenmanszaken: 1. E. O. Cuelenaere, hotel „De rode leeuw", Aardenburg, 440 pnt,; 2. mejuffr. J. Faas, café „De Schelde", Terneuzen, 386 pnt.; 3. mejuffr. M. de Ridder, café „De appel", Terneuzen, 356 pnt.; 4. me juffr. M. Serrarens, café „Het cen trum", Hulst, 268 pnt.; 5. G. Faas, hotel „De Post", Terneuzen, 266 pnt.; 6. C. de Krager, café „Het centrum", Terneuzen, 260 pnt. De nummers 1 van beide eategoriën zullen op nader te bepalen datum te Amsterdam deelnemen aan het lands kampioenschap, waaraan bovendien de titel van „Bidder der biertappers" is verbonden. De wedstrijd in Axel was de 285e in Nederland die alle door Peter Knegjes werden gecom mentarieerd. (Advertentie) voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET Hen. gemeente Vlissingen heeft jeugdwerkleider Zondag bevestiging in de St.-Jacobskerk Tijdens de dienst met koorzang en behalve orgel- ook hobospel in de Sint-Jacobskerk zal morgenochtend om tien uur de heer C. Schot wor den bevestigd als jeugdwerkleider van de hervormde gemeente Vlissingen. Deze dienst zal worden geleid door ds. Y. van der Schoot, voorzitter van de Hervormde Jeugdraad. De heer Schot was tot dusver ver bonden aan de A.M.V.J. (Algemene Maatschappij voor Jongemannen) te Roosendaal. Hij is dertig jaar gele den in Tholen geboren. Van 1949 af was zijn ouderlijke woning in Vlis singen. Hij is in het jeugdwerk van de Scheldestad geen onbekende, want in de jaren 1950 en 1951 nam hij er deel aan het Westhillwerk en leidde hij er een jeugdgroep in het Jan van Bovenhuis. Na zijn huwelijk eind 1952 vestigde hij zich te Roosendaal waar hij sergeant-majoor-admini strateur bij de commandotroepen was. In 1953 werd hij te Roosendaal tot jeugdouderling benoemd, Van dat jaar dateert zijn activiteit voor de A.M.V.J. In 1958 verliet hij de com mando's om zich als beroepskracht aan dit werk te geven. Hij leidde on der meer het werk in het Roosen- daalse A.M.V.J. clubhuis. De heer Schot volgt een urgentie-opleiding aan de Academie voor Sociale We tenschappen en Maatschappelijk Werk te Rotterdam. Na afloop van de „opdrachtdienst" in de St. Jacobskerk zal er in de con sistorie gelegenheid zijn, met de jeugdwerkleider kennis te maken. Vervolgens zullen de medewerkers aan het jeugdwerk gezamenlijk kof fie drinken in het Jan van Boven huis. (Slot van pag. 3) poppen inderdaad kunnen gaan dan sen. We zien hieruit dat er iets scheef ligt en dat in de praktijk van de kerk, waar het Evangelie van de moordenaar aan het kruis en zijn ge loof wordt gepredikt, de beste, brave burger, op wiens wandel geen aan merking te maken is, de voorrang heeft. Proces Maar goed, over ruim een half jaar is het dan zo ver dat er in alle ernst een leertucht-proces kan beginnen. Dat men bij de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden zich hierover nu reeds bezint, is te begrijpen. Ook an dere „modaliteiten" in de Hervormde Kerk hebben er reeds over gespro ken. Op de jaarvergadering van ge noemde vereniging, die de vorige week te Dordrecht is gehouden, heeft men dr. B. Klein Wassink, predikant te Gorinchem, gevraagd daarover 'n inleiding te houden, hetwelk hij ge daan heeft onder de titel 1619-1961. In het eerstgenoemde jaar viel in datzelfde Dordrecht de beslissing te gen de Remonstranten en sindsdien heeft de N. H. Kerk haar derde for mulier van enigheid, het „oordeel des synodi national) s der gereformeerde kerken van de Vereenichde Nederlan den over de bekende vijf hooft- stuckèn der leere", zoals de titel van de eerste uitgaaf luidt. Nu heeft de ze vereniging van ,vrijzinnig her vormden, bij alle verscheidenheid van belijden die men hier mogelijk acht, toch van het begin af aan de „eenheid van grondslag van kerke lijk leven in de N.H. Kerk als es sentiële voorwaarde" met nadruk voorop gesteld. Zij wilde niet zijn een duplicaat van de Protestanten- borid, hoeveel punten ze daarmee ook gemeen mocht hebben. De vraag waarvoor deze vereniging, met het oog op 1 mei 1961 nu staat, is, in hoever deze verscheidenheid van be lijden de „eenheid van grondslag van kerkelijk samenleven" zou kun nen aantasten en vernietigen. Er zijn bepaalde grenzen, die niet overschreden kunnen worden, maar waar liggen .die grenzen? Dr. Klein Wassink gelooft er niets van dat iu de leertucht de grote remedie tegen OUDSTE IN NEDERLAND Archief ging in 1940 bij brand verloren Zaterdag 1 oktober is het precies 65 jaar geleden, dat de Middelburgse bestuurdersbond werd opgericht, welk feit op deze dag zal worden herdacht met een grote receptie en een feest avond, waar- N.V.V.-secretaris Paul de Vries zal spreken. De Middelburgse Bestuurdersbond, de oudste in Nederland, werd in 1895 opgericht op initiatief van de -Mid delburgse houtbewerkersbond en de bond van de typografen. Het doel: samenbundeling van krachten om aan de sociale eisen kracht bij te zetten. Een van de eerste eisen, waarmee de nieuwe Bestuurders- bond bij de werkgevers aanklopte betrof een kortere arbeidstijd en de kinderarbeid. Ook de andere werk nemersbonden begrepen, dat men door samenbundeling meer kon be reiken en sloten zien in dè loop dei- jaren bij de bond aan. Maar van werkgeverszijde ondervond de Be stuurdersbond nogal wat tegenwer king. Vooral in de crisis-jaren kamp te men met veel moeilijkheden, toen er duizenden werklozen waren. Hierbij had de bond echter de steun van de toenmalige S.D.A.P. de te genwoordige P.v.d.A., waarmee men samenwerkte. Lange tijd hadden beide organisaties ook een eigen volksgebouw in het ge bouw de „Gouden Poorte" in de Wa- genaarstraat. Over de oude tijd van de Bestuurdersbond is echter weinig meer bekend, omdat het hele archief in 1940 bij de grote brand van Mid- I delburg verloren ging. Thans zijn 21 vakorganisaties in de Bestuurdersbond verenigd met rond 2400 leden, hetgeen een achteruit gang betekent ten opzichte van twee- eneenhalf jaar geleden, toen de bond bijna 2500 leden telde. Hierin is ech ter een kentering ten goede geko men en regelmatig mélden zich nieu we leden aan. Onder de Middelburgse bestuurdersbond ressorteren ook Domburg. Oostkapelle, een deel van Koudekerke en Nieuw- en Sint-Joos- land. Vroeger viel ook Arnemuiden onder het werkgebied van de bond, maar na de Tweede Wereldoorlog werd in Arnemuiden een eigen 7" stuurdersbond opgericht. Concert te Veere Het concert dat vanavond te Veere zal worden gegeven door de muziek vereniging Onda uit Ritthem zal in elk geval doorgaan. Bij goed weer zal ae muziekvereniging in de mu ziektent op de Markt concerteren. Wanneer de weersomstandigheden dit niet toelaten vindt de uitvoering plaats in het verenigingsgebouw. A. de Witte overleden Op 65-jarige leeftijd is in Nieuwdorp overleden de heer A. de Witte, in leven lerend ouderling van de gere formeerde gemeente te Nieuwdorp. Hij oefende tevens de functie van scriba uit. De begrafenis is bepaald op aanstaande maandagmiddag om 2 uur. alle kwalen gevonden kan worden, maar „een organisatie met een el- gen geestelijke inhoud heeft een be grenzing nodig". Doch, wie geeft de juiste uitleg van hetgeen er staat in artikel X van de- kerkorde, „in dankbare gehoorzaam heid aan de Heilige Schrift en in ge meenschap met de belijdenis der va deren"? Wat valt daar buiten en wat niet? Dr. Klein Wassink heeft de vraag gesteld of er meerdere lijnen van theologie mogelijk zijn en zo ja, wel ke vallen dan nog binnen en welke bulten het genoemde artikel van de kerkorde? Wanneer we de kerkorde tot een wet maken om anderen te vangen, is het al mis. Dan wordt de kerkorde weer verlaagd tot een re glement met bepalingen wat mag en wat niet mag, welke verzoening trouwens altijd groot is en dan is ze niet meer, wat ze wil zijn, een orde om het leven van de kerk in al haar delen op te bouwen. Een punt waarop Dr. Klein Was sink terecht de aandacht vestigde is, dat de N. II. Kerk als lid van de Wereldraad der Kerken, rekening heeft te houden met het oecumenisch karakter van heel de kerk en dal „herstel van misvvijzigingen" (wat leertucht in wezen is) slechts daar mag worden toegepast, „waar de waarheid van het Evangelie en/of de fundamenten der kerk geheel op los se schroeven worden gezet of ver stoord". Ook dan zijn er nog vele vragen en moeilijkheden. Ze zullen er te allen tijde blijven. Een moge lijkheid om verder te gaan ziet Dr. Klein Wassink voor de Ver. van Vrijz. Hervormden toch wel, n.l. „als mensert die gebonden zijn, niet aan reglementen of bewoordingen, maar aan Christus, die zijn getrouwen leidt door zijn Heilige Geest". De veerboot slNoord-Beveland", die de verbinding tussen Wophaartsdijk en Kortgene onderhoudtis vrijdag middag als eerste de dam door de Zandkreek bij Katseveer overgesto ken laat deze foto zien! Het was a maalc"-Noord-Beveland, die met "toe- stemming van. rijkswaterstaat over de dam reed. De „namaak"-Noovd- Beveland zal vandaag zaterdag Hoe dat in zijn werk ging,, als «en van de twaalf praalwa gens in het Zeeuwse Fruitcorso te Goes meerijden. Deze wagen is van de gemeente Wissènkerke, die met de Noord-Bevelandhet eiland-af- zijn wil symboliseren •Foto P.Z.O.). Rijksrecherche weer in Goes Onderzoek naar „verschrijvingen" Voor de tweede maal binnen en kele maanden is thans de rijks recherche uit Den Haag begon nen aan een onderzoek in Goes, dat verband houdt met de reeds maanden bestaande gezagscri sis. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de officier van justitie te Middelburg namelijk verzocht een onderzoek te doen instellen naar de bekende „ver schrijvingen" in Goes. Het onderzoek is in handen gegeven van de rijksrecherche, teneinde de officier de nodige gegevens te ver schaffen of hier al clan niet een straf baar feit is gepleegd. Het is voor de tweede maal, dat de rijksrecherche in Goes een onderzoek instelt. In het eerste geval betrof het de publikatie van het geheime rap port van de raadscommissie ad hoc over het beleid van B. en W. van Goes. Nagegaan is toen of B. en W.. de raadsleden of andere bij deze zaak betrokken personen de geheimhou ding, die hen was opgeelgd, hebben geschonden. Dit onderzoek heeft geen resultaten opgeleverd, zodat niet tot vervolging is overgegaan. Vrouw uit inrichting te Bergen op Zoom verdwenen Ongeveer driehonderd militairen heb ben de afgelopen dagen iu de lande rijen en de bossen langs de spoorlijn Bergen op Zoom-Roosendaal tever geefs gezocht naar een 50-jarige vrouw die ruim een week geleden uit een inrichting te Bergen op Zoom is verdwenen. Voordat men de hulp van de militai ren had ingeroepen zocht een 50-tal personeelsleden van de inrichting de omtrek van het complex af. Het zoeken rond de inrichting wordt ernstig belemmerd door de vele bos sen. Men vermoedt dat de gezochte vrouw zich in deze bossen schuil houdt daar zij mensenschuw is. En kele bewoners van de streek hebben de vrouw, nadat ze uit de inrichting verdween nog gezien. J. Kok 40 jaar werkzaam bij inrichting „Vrederust" Onder zeer grote belangstelling vier de de heer J. Kok, die de leiding heeft in de boekbinderij op de inrich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom, zijn veertigjarig dienstjubileum. In het ontspanningslokaal van de in richting hield de jubilaris een recep tie waar velen hem kwamen felici teren. Namens het bestuur werd dit gedaan door dokter Van Rossum. Namens de personeelsvereniging- door dokter Pleijter, die de jubilaris een geschenk in couvert overhandig de. Van de zangvereniging kreeg hij bij monde van zuster Cubitt een barometer aangeboden. Verschillende bloemstukken ontving de jubilaris o.m.' van de hoofdambtenaren van Vrederust, van de zangvereniging „Zanglust" waarvan de jubilaris vele jaren lid is en van het personeel van de zogenaamde „stille bedrijven". Geldlening bouw van Vlissingse u.t.s. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor gebruik te maken van een aanbieding yan de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor een geldlening van 406.000,ten behoeve van de gedeeltelijke financiering van de kos ten van de bouw van een industrie hal voor de gemeentelijke U.T.S., waarvoor de raad onlangs een krediet van 3.205.000 verleende. Een aan bod voor een tweede geldlening voor de financiering van de bouwkosten kan binnen afzienbare tijd tegemoet worden gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 17