Zeldzame passiebloem in Kloetinge gevonden 'yeeb/i&fs Ijoodwill NIEUWS UIT DE KERKEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Maar liefde won ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COUPANT 15 ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Krans zou wijzen op 10 geboden of apostelen Vroeger rekende men de Passie bloem, de klimstruik die zijn va derland in Peru en Brazilië vindt tot de kasplanten. In het begin van deze eeuw (1909) kon men in een geïllustreerd Handboek voor de Bloemmisterij lezen, dat de Passiflorae fraaie klimplan ten waren voor de koude, gema tigde en warme kas. Van de soorten was Passiflora coerulea geschikt om 's zomers buiten te planten. DOOR BAREND ZWERFMANS Jn het handboek van Herwig („Ik kan tuinieren") blijkt de tijd geheel veranderd. Er worden aanwijzinigen gegeven voor 't honden van Passie bloemen in d'e kamer en eventueel buiten. Herwig waarschuwt er voor, dat de plant niet winterhard is, maar het in enkele gevallen jarenlang kan uit houden, mits flink teruggesnoeid en de stam in de winter flink wordt af gedekt met een door grond bezwaar de bladhoop. In al deze beschrijvingen wijden de kwekers veel aandacht aan de bloe men. Immers deze zeer wonderlijk gebouwde bloemen zijn van oude tij den gezien als een verzameling aan wijzingen over het lijden van Chris tus. De betekenis van de onderdelen ervan verschilt op diverse punten. Zo was een moeilijk punt de krans van tien bloemblaadjes, die door sommi gen als de 10 geboden worden aan gewezen, door anderen als de apos telen. VrvcHt vV. V oorstellingen Om tot het getal 10 te kunnen ko men liet men Petrus en Judas ontbre ken. Sommen wij alle voorstellingen op die men in de bloem kan zien dan komen we tot: de drie nagels, de spons, de doornenkroon, de vijf won den, de purperen mantel en het witte kleed, de linnen rok zonder naad. Wordt de stengel er bijgenomen, dan komen er nog bij de drie dobbelste nen. de lans (het blad) en de gesel (de rank). In geen van de ons ter beschikking staande boeken lezen we echter iets over de mogelijkheid van vruchtvorming in ons vaderland. Het verrassende van het geval is nu, dat wij dezer dagen werden uitgenodigd te Kloetinge eens te komen kijken naar een Passie bloemstruik, die volop vruchten draagt. Niet een of twee, neen de vruchten hangen over de gehele muur, waar tegen de plant groeit, regelmatig ver spreid. De beide dames, die het huis bewonen zijn niet ten onrechte een beetje trots op deze plant. Ze hadden dè vruchten wel zien ontstaan als kleine binnen de bloem hangende groene pruimpjes, maar het verraste hen volkomen op zekere dag te be merken dat ze zelfs gingen rijpen en tijdens dit proces hun groene kleur veranderden in oranje. (Advertentie) BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Thans hangen er meer dan veertig langgerekte „sinaasappelen", tussen nog talloze groene vruchten en de plant bloeit nog steeds door. Het nevenstaande schetsje toont een nog groene vrucht op ware grootte. De nog vriji frisse kelk bovenaan, daaronder de verdorde bloembladen en verdere bloembekleedsels, tenslot te plotseling uit 't door de bloem heen lopende steeltje de vrucht. Ook bij het belendende huis is zo'n plant te vinden, daar echter slechts een heel enkele vrucht. Dit laatste zo eens hier en daar één komt op gezag van dr. V. Ooststoom uit Leiden wel eens voor, maar een spontane vruchtzet ting als waarvan hier sprake is was ook hem onbekend. Het zal dan ook wel een unicum mo gen heten voor ons land, deze pri meur voor Zeeland. Tenzij het zeer bijzondere weer ook elders nog verrassingen in petto heeft. We wachten maar eens af welke reacties op dit stukje zullen verscliijnen. (Advertentie) Prins Bernhard opent het S.H.V.-gebouw in Utrecht Z.K.H, prins Bernhard zal maandag aanstaande in Utrecht het nieuwe kantoor van de Steen kolen-Handels- vereeniging openen. Het imposante gebouw, op de hoek van de Rijnkade en de Slariaplaats, is een creatie van het ingenieurs- en architectenbureau Op ten Noort-Blij- denstein te Utrecht.. De bouw heeft precies twee jaar in beslag genomen, in september 1958 werd ermee ge start en maandag jongstleden is de S.H.V. van haar oude naar haar nieu we kantoor verhuisd. De gevel, uitgevoerd in natuursteen en onderbroken door enorme glasop pervlakten, is aan de Rijnkade 37 en aan de Mariaplaats 71 meter lang. Het gebouw is 18 meter hoog en be slaat een oppervlakte van 2100 meter. Er zijn vijf verdiepingen, inclusief de kelder, die onder het gehele kan toor doorloopt. Het gebouw heeft een totale inhoud van 28.000 vierkante meter en is berekend op ongeveer 300 man personeel. Momenteel werken er voor de S.H.V. in Utrecht 160 perso nen. De uitbreiding van de oliebelangen van de S.H.V. bracht en brengt een grotere behoefte aan personeel met zich mee, zodat niet alleen het oude kantoor veel te klein werd, maar ook het nieuwe gebouw op een grotere bezetting in de toekomst berekend moest zijn. Voor de kunst is in en aan het ge bouw een belangrijke plaats inge ruimd. Pieter d'Hont heeft in Mu- schelkalk gevelreliëfs gemaakt, die de activiteiten van de S.H.V. voorstel len. Op de vloer van het geheel in natuursteen uitgevoerde trappen huis, bevindt zich een mozaïek van Nico Wijnberg, de vier jaargetijden symboliserend. Dit mozaïek is een geschenk van het personeel. (Advert entte) AMSTERDAMSE Internationale EFFECTENBEURS waarden flauw Dr. W. H. v. Zuylen 25 jaar predikant Donderdag 22 september a.s. zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat dr. W. H. van Zuylen uit Rotterdam- Zuid (Katendrecht) werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Dr. Van Zuylen werd op 20 januari 1909 te Kampen geboren. Nadat de heer Van Zuylen eerst enige maan den de gereformeerde kerk van Wissenkerke op Noord-Beveland ais hulpprediker had gediend, werd hij op 22 september 1935 door wijlen ds. F. J. van der Ende, toen nog predi kant te Kamperland, bevestigd als predikant van de gereformeerde leerk van Wissenkerke. Op 15 mei 1938 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Dinteloord. Sinds 7 februari 1951 dient dr. Van Zuylen de gereformeerde kerk van Rotter dam-Zuid (Katendrecht). Dr. Van Zuylen zal donderdagavond 22 september in het jeugdgebouw te Rotterdam-Zuid recipiëren. CHRIST GEREF. KERKEN Bedankt voor Toronto Canada, Free Christian Reform Church, C. Verha- fan te Hilversum centrum, edankt voor Zaamslag D. Slagboom te 's-Gravenzande. Ds. J. P. Simoons 25 jaar predikant Donderdag 22 september a.s. zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat ds. J. P. Simoons uit Dieren werd be vestigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk. Ds. Simoons werd op 13 september 1906 te Amsterdam geboren. Hij werd op 22 september 1935 door ds. J. P. van Bruggen, toen nog predikant te Amsterdam en thans emeritus predi kant te Groningen, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Sint-Laurens. Op 14 september 1947 verwisselde de jubilaris deze ge- gemeente met die van Dieren. Tijdens zijn ambtsbediening te Sint- Laurens was ds. Simoons enige jaren secundus-lid van het classicaal be stuur van Middelburg en penning meester van de classicale zendings raad voor Walcheren. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Oldenborn J. Kuipers te Wolsum; beroepen te Haulerwijk J. Visser te Den Helder. Aangenomen het beroep van de ge nerale synode als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (Her vormde Gemeente te Paramaribo) C. Groot te Brouwershaven. Aangenomen de benoeming tot vica ris te Drachten T. Tijsma, kandidaat j te Workum, die belankte voor St. Pankras. Voor de tweede achtereenvolgende maal was vrijdag de stemming op het Damralc voor de internationale waarden flauw. Dit ln hoofdzaak door de aanhoudende ongeanimeerde stemming In Wall Street, waar de Philipsaandelen donderdag op nieuw werden aangeboden en een scherpe koersdaling ondergingen. Dit wreekte zich gistermiddag op het Damrak waar de openingskoers voor de elektrowaarden werd vastgesteld op 1156, ofwel 52 punten beneden de slotkoers van donderdag. Het was wederom het publiek dat tot verko pen overging met daarnaast enige stop- loss orders. Evenals donderdag stond ook gisteren tegenover dit aanbod slechts vraag op een veel lager niveau ten opzich te van de vorige slotkoers Er volgde voor de Philipsaandelen een herstel tot 1163. West-Duitsland was andermaal flauw en liet in Amsterdam verstek gaan. Slechts op zeer lage prijzen had het buitenland enige belangstelling. AKtJ's lagen verla ten en hoewel de koers opliep van 492 tot 497 bedroeg het verlies toch altijd nog 16 punten. Unilevers veranderden niet veel en waren op 808 eveneens 16 punten lager. Hoogovens op 871 ruim 17 punten beneden de slotkoers van donderdag. Kon Olies hielden zich zeer goed en noteerden vrij wel onveranderd op f 122.70. Dit was dan ook het enige Nederlandse hoofdfonds dat donderdag ln Wall Street een weinig ho ger sloot. De hoogste koersen van de niet-officiële ochtendhandel van vrijdag waren voor AKU 505, Philips 1196, Unile ver 819 en Hoogovens 890. Kon. Olie f 123,20. Vergeleken met de slotkoersen van verleden week vrijdag daalden de Philipsaandelen deze beursweek circa 100 punten. AKU's circa 35. Unilevers, na een bewogen week van ups en downs van wege de Planta-affaire. per saldo 15 pun ten lager en hoogovens min 27 punten. Kon. Olie verloor deze week slechts 2 gulden. Mede in verband met het nade rende weekeinde bleef de handel voor de hoofdfondsen binnen zeer nauwe grenzen en van overmatig aanbod was dan ook geen sprake. Aandelen Nat. Handelsbank op 198 twee punten lager. De scheepvaartaandelen trokken zich van de flauwe stemming voor de internatio nals niet veel aan en waren doorelkaar slechts een weinig lager. De handel was uiterst gering. Cultures deden niet veel. certificaten Deli eerder aangeboden. Op de staatsfondsenmarkt en de overige be- leggingsmarkt was de stemming prijshou dend en de handel minimaal- Kennelijk wordt hier gewacht op. de aankondiging van de door de beurs te verwachten nieu we staatslening. De laat3te verhande'.dag voor claims Rïva bracht een adviesprijs van f255, neerko mende op 360 voor de nieuwe aandelen- Voor de introduktie van certificaten van het Italiaanse fonds „Montecatini" be stond ter beurze een goede belangstelling. De prijs werd vastgesteld op circa f 800 per certificaat van 20 aandelen. De lokale afdelingen gaven merendeels koersverlie- »r kalme handel. 15 sept. 16 sept. Nederland 1959 (4)4) 100%gl 100% Nederland 1951 (3%) 97 97b Nederland 1948 (3%87% 87% Nederland 1955 (314) 89% 89% Nederland 1947 (3%) 3 94A 94% (Advertentie) 1585. Kowalski ging te keer als een woedende cycloon en aa enig heftig gekron- kel en geschop wist hij zich los te rukken uit de greep van de schaterende Charley. Het was natuur lijk erg dom van onze jon ge vriend met de sproeten, om een zelfgenoegzame, trotse man als dr. Kowalski op zo'n manier belachelijk te maken. En dat deze het er zomaar niet bij liet zit ten, werd weldra duidelijk want met de woede van een gewonde stier wierp de ge oloog zich op zijn kwel geest. De vrolijke lach verdween snel van Charley's gelaat toen twee dikke handen hem bij de keel grepen- en hij als een kleine jon gen door elkaar gerammeld werd! In hét paf ferige, van woede vertrokken gezicht staar den vlak voor hem, twee ogen vervuld van een ongekende haat hem aan en hij besefte opeens dat deze man in staat was iemand het hoekje om te helpen. Gelukkig kwam het dit maal niet zo ver, want piloot Storm maakte resoluut een einde aan de worstelpartij. Ko walski was krijtwit en siste Arend toe: „U bent hiervoor verantwoordelijk, Storm! Als we teruggekeerd zijn zal ik mijn beklag indie nen. Ut voel wel dat jullie allemaal samen spannen tegen mij, maar ik laat nu niet lan ger met hiij sollen. De eerste de beste die....." Doch Arend viel hem kalm In de rede. „Asje blieft doctor, spaar mij uw dreigementen. Een weinig gevoel voor humor zou uw lijdens weg heel wat verlichten. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.61%—10.62: Montreal 3.88%—3.88%; Brussel .7.55%— 7.56'/,: Stockholm 73.06%—'73.11%. Milaan 60.741/200 79%: Oslo 52.96 —53.01; Lissabon 13.22', 4—13,23%. New York 3.76%—3.77%Parijs 76.90—76,95; Frankfort 90.3990.44. Zurich 87.55—87.60: Kopenhagen 54.98%54.94%; Wenen 14.60'/.— 14.56%. Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 6% Woningbouwlening 1957 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland KJf.M.S. Ver. H.V.A Mij N.V. Deli Mij. Bank van Ned, Gem. 4% Bank van Ned. Gem. 5-19: Van Berk els Patent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. intem. Nickel Americans Motors Anaconda feethlehem Steel General Motors Kennecott New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp. Tide Water U.S. Steel Nat. Can. Corp. PREMIELENINGEN 90% 90% 89%gl 89* 99%gb 99% 110 109% 200gb 197 308 300gl. 513gb 496gb 806% 795% 887 eesgb 6401 616 1206gb 165gb 205 205 521 124.30 124.70 111% 111% 151 148gb 134% 136 152 152 152 150 171 167 192%gb 190% 15014 150% 176.60 175 104 103% 371 360 493 4381 400 310 310 5314 52 21H 22% 49 42 42 43 43* 78% 78% 1914 19% 12 12 57 57% 66'/. 66% 17% 18 75% 75 Amsterdam 1951 85% 86% Breda 1954 81% 81% Eindhoven 1954 81 Den Haag 1952 I 83% Den Haag 1952 II 88% 88 Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II 88 Rotterdam 1957 98 98% Utrecht 1952 92% Amsterdam 1956 I 80% 80% Amsterdam 1956 II 88% 89 Amsterdam 1956 III 88% 89 Amsterdam '33 (C.+A.) 100% Dordrecht 1956 79% 9% Alkmaar 1956 80% 80% Zuid-Holland 1957 96% Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Cultures, enz. Algemeen BEURSINDICES 14-9 15-9 16-9 591.89 579.96 567.29 342.88 339.05 333.12 175.97 172.91 170.29 230.59 228.63 226.18 155.46 15332 151.97 413.21 405.31 398.05 Zesjarige jongen door autobus overreden (Van onze correspondent) Te Emmen is donderdagmiddag: een zeer ernstig verkeersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 6- jarige Korrie Preis. De jongen liep plotseling achter een met koren bela den wagen vandaan en werd overre den door een autobus van de firma L. te Klazinaveen. Ernstig gewond werd het kind onmid dellijk naar het diaconessenhuis te Emmen vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Geslaagddank zij RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) - Tel. 45432 H. B. S.. Gymnasium. Onderwijzersakte. Middelbare Akten: Frans. Duits, Engels en Nederlands M.O. Tolkvertaler. Hoofd correspondent. V.T.H.-dipIoma. 39 O, tot nu toe was er, naar ze moest toegeven, weinig van gespannen ver houdingen tussen die twee gebleken, maar ze had het gif toegediend, dat te gelegener tijd zijn uitwerking niet zou missen. Daarom was Stella zo opgewekt en vond ze het een kleine moeite, zich jegens'Kit bekoorlijk en amusant voor te doen. Ze bezat in hoge mate de gave om, als ze wilde wat zelden het geval was de kleine dagelijkse gebeurtenissen grappig te vertellen: zo grappig, dat niemand het haar kwalijk nam, als ze haar succes in hoofdzaak dankte aan een doelbewuste vermenging van waarheid en fantasie, die trouwens weinig stof bood tot ernstige kritiek Deze avond had vooral haar relaas van een gesprek tussen juffrouw Sa rah en haar tuinman zowel Fred als Christopher aan het lachen gemaakt. Jullie moeten weten, dat ze elkaar in 't. haar vlogen over de vraag waar de bollen moesten komen", vertelde Stella, terwijl zo snel Karen van ter- Margaret Malcolm zijde aanzag. „De oude Burrows be weerde, dat hij veel te doof was om te horen wat ze zei en tante Sarah hield vol, dat hij alles goed verstond, zodat ze hooglopende ruzie kregen". „Ik wed, dat tante Sarah het won", zei Fred bewonderend. „O, ja, dat deed ze", gaf Stella toe, „maar ik ben er niet zeker van, of Burrows do bollen niet ondersteboven heeft geplant! Je weet hoe het met zulke lui gaat. En nu we toch over tante Sarah spreken Kit. wat ben je met. Kerstmis van plan?" „Kerstmis?" vroeg de aangesproke ne, het voorhoofd fronsend. „Wat kan ik doen zoals ik nu ben?" „Neen. natuurlijk niet de gewone manier van feestvieren", zei Stella vlug, „maar je zou bijv. de Pilbrights en tante Sarah kunnen uitnodigen. O, geen al te vrolijk gezelschap, dat moet ik erkennen, maar ze rekenen er wel op en zijn heus in hun soort nogal amusant. En dan, naar vanzelf spreekt, een kinderfeest". „Lieve hemel, dat had Ik vergeten". zei Christopher vermoeid. „Ja, de kinderen moeten natuurlijk hun feest hebben", ging hij met een blik naar Karen voort. „Mevrouw Payn- ton heeft er mij juist vanmorgen over gesproken", antwoordde Karen da delijk. „Ze heeft me de lijsten van verleden jaar gegeven en ik was al van plan, jou erover te raadplegen. Ze zegt, dat zij heel goed voor de traktaties kan zorgen en stelde voor, dat ik de dominee zou vragen, me bij het bijwerken van de lijst te helpen". Stella beet zich op de lippen. Ze had gedacht, dat Karen niets afwist van het jaarlijkse feestje, dat op Clave- rings een traditie was geworden en vond het optreden van de huishoud ster dan ook tamelijk vervelend. Trouwens Stella had zich al meer malen geërgerd aan het feit, dat zoals zij het noemde Karen het huïshoutlpcrsoneel onder de duim had. „Prachtig", hernam Christopher. „Nu, ik vrees, dat jij dit jaar voor Kerst man zult moeten spelen, Fred", voeg de hij er spijtig aan toe. „Enfin, het blijft tenminste in de familie". „En de cadeautjes?" vroeg Stella zachtjes. Ze was er niet bijzonder op gesteld, om in Londen een vervelen de dag door te brengen met het uit zoeken van geschenken voor een „stelletje boerenkinderen", maar de gelegenheid was te schoon om haar te verwaarlozen. Karen wilde iets zeggen, doch Chris topher was haar voor. „Zou jij dat op je willen nemen, Stella?" vroeg hij. „Jij weet immers wat we gewoonlijk kopen". „Ja, natuurlijk, beste Kit", ant woordde ze. „Je weet, dat ik altijd bereid ben om te helpéh... en Karen werk te besparen". Karen 2weeg, uit vrees, dat elite re actie harerzijds onaardig zou schij nen, maar aan de uitdrukking op Christophers gezicht zag ze al gauw, hoe lelijk ze zich had vergist. Zuch tend berustte ze in het geval. Stella zei dikwijls iets, waarop je zo moei lijk kon reageren zonder de kans te lopen, dat je een verkeerde indruk maakte. Zij Karen, had alleen de bedoeling gehad, Stella niét onaange naam te zijn, maar nu leek het Chris topher toe, dat ze zich maar al te graag aan haar plichten als vrouw des huizes onttrok. In haar overgevoelige stemming van de laatste dagen kreeg ze de indruk, dat Christopher gaandeweg somber der werd. Stella daarentegen scheen hoegenaamd niets te betnerken en bleef voortgaan met haar luchtig ge babbel, dat op de duur Karen altijd in stilzwijgen deed vervallen. Om de eenvoudige reden, dat ze er niet te gen op kon. Fred, die vol vreugde de grotere op gewektheid van zijn neef had gecon stateerd, vond het aan de andere leant onplezierig, dat hij Karen daar zo stil en eenzaam zag zitten. Daar om trachtte hij, zo goed en zo kwaad als het ging, haar in een gesprek te betrekken en Karen greep de haar geboden kans dan ook uiterst dank baar aan. Niet onhandig koos Fred het juist ter tafel gebrachte kinder- féest als onderwerp en weldra kwam Karen verheugd tot de conclusie, dat ze genoeg van de voorbereiding en verdere organisatie afwist, om Tiaar rol als gastvrouw naar behoren te vervullen. Helaas had Stella dit eveneens opgemerkt en daarom achtte ze 't ogenblik gekomen, een nieuwe zet op het schaakbord te doen. „Fred!" riep ze zachtjes en wendde zich, toen hij 't blijkbaar niet hoor de, tot Christopher: „Mijn echtge noot en je vrouw schijnen te zeer in hun gesprek verdiept om notitie van ons te nemen", lachte ze, daarna wat luider herhalend: „Fred"! „Ja, liefste, wat is er?" klonk het snel. „Als we eens iets dronken", opperde ze. „O, ik weet het wel", liet ze er ongeduldig op volgen, toen ze Fred weifelend naar Christopher zag kij ken. „Maar ééntje mag toch zeker, nietwaar Kit?" „Dat spreekt vanzelf", antwoordde hij ietwat geprikkeld. „Bel maar, als je wilt, Fred!" Karen, niet gewoon aan dranken, welke ook, had er nooit meer dan één kunnen verwerken en die ene betekende nog een opoffering voor haar. Uiteraard besefte ze, dat an deren bijv. Fred en Stella er straffeloos meer van konden gebrui ken en dat Christopher er evenzeer aan gewend was als zij. Nu echter stonden da zaken andera en begon ze ongerust te worden toen Stella en Fred ongevraagd zijn glas herhaalde lijk opnieuw volschonken. Karen herinnerde zich 't toneel tij dens de logeerpartij en bleef nog een poosje zwijgen, tot ze op het laatst haar angst niet meer kon bedwin gen. Naar Christopher toegaande, zei ze heel rustig, nauwelijks hoorbaar voor de anderen: „Christopher, denk alsjeblieft aan wat dr. Stalham heeft gezegd... over drinken, bedoel ik". Êr trad een ogenblik stilte in. plotse ling onderbroken door een lachje van Stella, met de klank van een tinke lende bel. Vermoedelijk lachte ze over iets dat Fred had gezegd en had het niets te maken met Karen of Christopher, maar 't gaf de indruk, of ze die twee bespotte. Christophers gezicht werd donker rood, terwijl hij met de hand een on geduldig gebaar maakte. „Ik vraag me af, zei hij koel en za kelijk, „of je je niet zou kunnen in prenten, dat ik je niet getrouwd heb om je de baas over mij te laten spelen". Karen week terug alsof ze een slag had gekregen. Eensklaps drong het tot haar door. dat Christopher de grens der betamelijkheid had over schreden en dat zelfs zijn lichame lijke toestand geen verontschuldiging daarvoor kon zijn. Welnu, ze moest hem dit aan 't verstand brengen, wilde zc nog enige hoop op een ge zamenlijke toekomst behouden. .(Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15