KILO'S 1189.50 slanker BonKorets KOKEN ZONDER ZORGEN OP ..SHELL BUTAGAS"! kosiuums mantels Geboortekaartjes Drukkerij Van de Velde D. de Jager Jr.'s Ijzerhandel Wij openen het winterseizoen 1960 - '61 FAMILIE KOENS VERKIEST SYDNEY BOVEN SCHOONDIJKE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorcts geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur, lln zo snel. zo gemakkelijk. Na elke maaltijd een dragee en u verliest ponden per week. Opgehoopt vet 'smelt* weg. De spijsvertering wordt geregeld. Het teveel aan lichaamsvocht svordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt als een herboren mens. Uw charme is onweerstaanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorcts. f 3.30. Elke week één pond lichter met VERMAGERINGSDRAGEES Telefoon 2355 Walstraat VLISSINGEN Koet, stof of as? Bat is er niet meer bij! XJ kookt schoner, u kookt sneller op het zuinige „SHELL BUTAGAS"! Regelbaarheid van de vlam. Direct warmte, geen verspilling. Met één fles doet u w-e-k-e-n Een», twee- of drie-pits, u kiest maar Vraag inlichtingen aan de depothouder „SHELL BUTAGAS" voor modern comfort Hoofddepot SHELL BUTAGAS, Middelburg - Telefoon 3761. Depots in alle plaatsen. met een zeer aantrekkelijke eollectie en (met en zonder bontgarnering). Model FRAGATI een kostuum met mantel, gemaakt van een heer lijk lichte langharige MORELLA met opos sumkraag Voor uw betere damesconfeclie eerst kijken bij uw modehuis in Vlissinaen. Scheidsrechter viel uit Dc zaterdag voor de derde klas oost van de zaterdagcompetitie gespeelde wedstrijd ESC (Elspecl)—Deto moest een kwartier voor het einde worden gestaakt, aangezien de scheidsrechter niet in staat wai de strijd verder tc leiden. De arbiter had namelijk een schot van de ESC-middenvoor tegen hot hoofd gekregen en was bloedend uit neus en mond neergevallen. Bij onderzoek in een ziekenhuis bleek hij een zeer zware hersenschudding te hebben. Felix Houpbouet—Boigny, de premier van de Ivoorkust, is afgetreden als lid van de ministerraad van de Franse ge meenschap, aldus is in Abidjan meege deeld. De redenen voor zijn ontslag, dat hij generaal De Gaulle reeds 12 augustus heeft meegedeeld, zijn niet bekend ge maakt. In een aanval van verstandsverbijste ring heeft de 25-jarige Michel Vinci uit Roccamena, bij Palermo, zijn ouders en dc twee kinderen van zijn zuster met een jachtgeweer doodgeschoten. Tegenover de politie verklaarde hü dat hij ook nog zijn zuster had willen doden om de eni ge eigenaar van de boerderij te worden. HOOG EN LAAG WATER nap -f- nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter 14 september uur meter uur meter uur meter uur meter VHssingen 8.14 1.29, 20.57 1.36 1.58 1.33 14.31 1.34 Terneuzen 8.41 1.47 21.21 1.54 2.22 1.49 14.54 1.50 Hansweert 8.57 1.64 21.38 1.71 2.51 1.63 15.19 1.64 Zierikzee 9.12 1.19 21.56 1.21 2.38 1.24 15.07 1.26_ Wemeldinge 9.35 1.27 22.16 1.39 2.53 1.38 15.23 1.37 ZEEUWEN ALS EMIGRANT i Maar klachten blijven niet achterwege (Van onze correspondent in Australië) „Neen", zei mevrouw P. A. Koens, „ik vond er niks aan in dat kamp. Het eten was er slecht en met de huisvesting was het niet veel beter". En daarom gaf de emigratie haar op het eerste gezicht een schok. Een ander bezwaar is, dat er te wei nig vertier in Australië is, maar dat is weer iets anders. Het echtpaar Koens is geëmi greerd „om er beter van te wor den". zoals de heer Koens onom wonden toegeeft. Dan komt meteen de vraag, of hij er inderdaad beter van geworden is en afgezien van de eerste „schok" in het kamp, luidt het antwoord bevestigend, al zijn èr ook wel klachten. Zo viel de heer Koens bijvoorbeeld het tempo tegen waarin gewerkt wordt in de autofabriek, waarin hij geplaatst werd. Toen het echtpaar Koens in Schoon- dijke aan de Montfoortsestraat woonde, was de heer Koens bank werker van beroep. Hij was wel tevreden daarmee, maar zag betere kansen in Australië. De eerste huisvesting was in een kamp in de staat Nieuw Zuid Wales, op ongeveer 60 km afstand van Syd ney. Daar /deed mevrouw Koens de nare ervaringen met de voeding op. Maar in een kamp met zoveel natio naliteiten hebben de koks een moei lijke taak het ieder naar de zin te maken. Wat de woonruimte betreft, die is ér: ook zeer beperkt en hoewel het echt paar Koens maar 1 kind heeft, was het toegemeten kamertje wel be perkt. „Het was er wel prachtig wat de na tuur betreft", erkent mevrouw Koens. Maar ze was blij, toen ze later ver huisde naar een hostel, dichtbij Syd ney gelegen. Hoog tempo Dit was vooral ook voor de heer Koens een verbetering, omdat toen zijn gezin in dat kamp verbleef, het; voor hem niet mogelijk was geregeld naar huis te komen. Dat was beperkt tot een enkel week einde. Hij had werk gekregen in een grote autofabriek bij Sydney. „Daar leerde ik al gauw het Austra lische tempo kennen", zo vertelt de heer Koens. „Het was gewoon niet bij te houden". Dat was de reden waarom hij dat bedrijf verliet en een baan accep teerde in een fabriek waar stoelen, tafels, grasmaaimachinea en wat al niet meer worden gemaakt. Daar heeft hij het naar z'n zin, ook wat de betaling betreft. Zijn loon bedraagt 18 pond, dat is ongeveer 350 gulden per week, plus dan ongeveer 35 gulden aan over uren. „Dat helpt bij het sparen voor ons eigen huis", verklaart mevr. Koens. Ze ziet nu ook wel toekomst in het nieuwe land, al mist ze wel gezel" heid. En de heer Koens mist zijn voetbal club in Schoondijke en Sas van Gent, waarin hij eertijds zijn hart aan de sport ophaalde. „De afstanden maken je dat hier al lemaal moeilijker", zo constateert hij. Hetgeen niet wegneemt, dat hij de voetbal wel wil missen voor het strand en de zonneschijn. Dr. Linse zou niet in Russisch kamp zijn overleden Het Westduïtse Rode Kruis heeft van het Russische Rode Kruis medede ling ontvangen dat het bericht van juni, dat dr, Walter Linse anderhalf jaar na zijn ontvoering in een Rus sisch concentratiekamp overleden was, op een vergissing berust. De Walter Linse, die in het kamp overleed, aldus de brief van het Rus sische Rode Kruis, was geen meester in de rechten, zoals de voorzitter van het onderzoekingscomité van vrije juristen, dr. Walter Linse. De Rus sische autoriteiten weten in het ge heel niets over een jurist met die naam. De Walter Linse, wiens over lijden in juni gemeld is, was een man die uit Rudolfstadt, een dorpje in West-Duitsland, geboortig was. Dr. Walter Linse werd in juli 1958 uit West-Berlijn ontvoerd en per auto over de zonegrens gebracht door leden van de Oostduitse geheime dienst. Dc brief in juni werd be schouwd als de eerste openlijke er kenning dat de Russen iets met zijn ontvoering uitstaande hadden. Monument onthuld in Abadan voor vliegrampslachtoffers Op de begraafplaats te Abadan (Iran) is zaterdag 10 september, op de graven van de omgekomen be manningsleden van de Marin Mariner P 303, welk ongeval precies twee jaar geleden daar plaats vond en tien marine-mannen het leven kostte, een monument onthuld. De onthulling vond plaats door de Ne derlandse ambassadeur in Teheran, dr. H. J. Leveh, in tegenwoordigheid van de vlagofficier van de Nederland se Marine Luchtvaart Dienst, com mandeur J. L. den Hollander als ver tegenwoordiger van de minister van defensie en staatssecretaris van de fensie (marine), alsmede van leden van de Nederlandse kolonie en enige officiële genodigden waaronder de gouverneur van Abadan. Mauretanie wordt 28 november onafhankelijk Te Nouakchott, de hoofdstad van de Islamitische republiek Mauretanie, zal op 28 november de onafhanke lijkheid van Mauretanie afgekondigd norden, aldus heeft premier Moktar Ould Daddah op een persconferentie te Parijs meegedeeld. De vertegen woordigers van alle landen zullen uitgenodigd worden om de gebeurte nis mee te vieren. Zodra de onafhankelijkheid is gepro clameerd zal Mauretanie zich kandi daat stellen voor het lidmaatschap van de Verenigde Naties. Begin de cember gaat Ould Daddah naar New York om de kandidatuur van zijn land te steunen. Op zijn persconferentie wees de Mau- retanische premier met kracht de aanspraken van Marokko op zijn land van de hand, die geen enkele historische basis hadden en evenmin gegrond waren op de huidige poli tieke werkelijkheid. Wagemaker kreeg derde „prijs van de Europese gemeenschap" De Marzotta-prijzen 1950 voor schil derkunst, waarvoor dit jaar voor het eerst kunstenaars uit de zes landen van de Europese gemeenschap tot deelneming zijn uitgenodigd, en die voortaan „prijs van de Europese ge meenschap" heten, zijn door een in ternationale jury toegekend. De eerste prijs is voor de Italiaan Renato Guttuso, de tweede prijs voor de Fransman Pietre Dmitrienko en dc Duitser J. Fassbender. De Belg Louis van Lint en de Nederlander Jaap Wagemaker delen de dei-de prijs. De eerste prijs is 5 miljoen lire. De tweede-prijswinnaars ontvan gen leder 2 miljoen Ure en de derde prijswinnaars ieder een miljoen lire. Voorzitter van de jury is cle Belg Emile Langui. Dc leden zijn de Fransman Jean Cassau, de Duitser Kurt Martin, de Nederlander W. Sandberg en de Italiaan R. Longhi. Beroemd plastisch chirurg in Londen overleden Sir Harold Edelf Gillies, de in Nieuw Zeeland geboren pionier op het ge bied van de plastische chirugie in Engeland, is iu de nacht van zater dag op zondag in de ouderdom van 78 jaar in Londen overleden. Gillies werd in 1930 in deadel stand verheven wegens „waardevolle diens ten bij de behandeling van gelaats verminkingen". Hij heeft naar schat ting 10.000 menten geholpen wier ge laat door verwondingen in de oorlog geschonden was. Daarnaast heeft hij ook plastische chirurgie toegepast op verkeersslachtoffers en arbnorma- le kinderen. Een van zijn patiënten was Leopold van België, die in 1935 verwondingen aan zijn gezicht opliep bij het autoongeluk dat koningin As- trid het leven kostte. Varkensvangen te Garijp was dierenkwelling (Van onze correspondent) De dierenbescherming zowel lan delijk als provinciaal is momen teel bezig een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken bij de oran jefeesten te Garijp (Fr.). Daar wer den tijdens de volksvermaken drie biggen met slaolie of met zeep inge smeerd en om de beurt in een met gaas afgeschermde ren geplaatst. Ge blinddoekte mannen, vier of vijf per sonen tegelijk, moesten dan pogen het dier te grijpen. Hoewel „bet spel" aanvankelijk vrij kalm verliep, moet het later ruwer zijn geworden. Een van de biggen verwondde bij dit „vermaak" de snuit en bloedde hevig. Toen het spel toch werd voortgezet greep de rijkspolitie in en verbood ermee verder te gaan. Later hebben de dierenbescherming klachten bereikt. Het bleek, dat de voorzitter van de Oranjeverenigingen in Garijp te voren gewaarschuwd was het punt „varkens vangen" van het programma (aangekondigd met „dol plezier") te schrappen. De voorzit ter had echter verzekerd dat er geen sprake zou zijn van kwelling van die ren. In elk geval ging het varkens- vangen door. Velen hebben zich wer kelijk „vermaakt", anderen daaren tegen hebben zich geërgerd. De ver wonde big is inmiddels aan de „fees telijkheden" bezweken. Werken van Anthonie van Dijck in Rotterdam De ambassadeur van België in ons land, F. X. J. M. G. baron van der Straten Waillet, heeft in museum Boymans van Beuningen te Rotter dam de tentoonstelling geopend van tekeningen en olieverfsclietsen van Anthonie van Dijclt. De expositie werd georganiseerd in samenwerking met het Rubenshuis in Antwerpen, waar ze de afgelopen weken 30.000 bezoekers heeft getrokken. In een inleidend woord zei de burge meester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, dat deze tentoonstel ling de vrucht is van veler samen werking. Van openbare en particu liere collecties uit de gehele wereld zijn werken In bruikleen gekregen. Enkele van hen wilde mr. Van Wal sum noemen koningin Elizabeth van Engeland, de hertog van De vonshire in Chatsworth, de Albertina in Wenen en het Louvre in Parijs. De burgemeester hoopte, dat het aan tal bezoekers dat van Antwerpen zou evenaren of overtreffen. De Belgische ambassadeur opende vervolgens de tentoonstelling met „dankbaarheid, vreugde en bewonde ring". Verdronken bij zwemmen in de Maas bij Geleen De 20-jarige liuzaar I*. P. J. M. Aan Dokkum is zondagmiddag in dc Maas dicht bij zijn woonplaats Geleen tij dens het zwemmen verdronken. De jongeman was met een vriend in de Maas gaan zwemmen. Zij raak ten in een stroomversnelling, waar door Van Dokkum werd meegesleurd terwijl de vriend zich ternauwernood kon redden. Deze laatste ging on- middelijk hulp halen. Bij het invallen van het duister hadden zoekenden de drenkeling nog niet gevonden. Huzaar Van Dokkum was als dienst plichtige in het depöt der cavalerie te Ar;«rsfoort gelegerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4