De P.Z.C. LIBERTY CAPRI VOOR DE DERTIENI )E MAAL „FEMINA": A. C. VAN DER REST Prijs 34,75 ^Vtajaars fie <YH In de speciaalzaak vindt J. v. d. KREEKE Per boot, bus of trein, laat de P.Z.C. uw reisgenoot zijn. Veredelde Montycoat „De Ooievaar" DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuwe Burg 18 - Middelburg. Fa. L. B. VAN HOUTE ZN., V.J Deze herfst zult U charmanter en mooier dan ooit zijn Uw ogen krijgen nieuwe glans met Mascara JWaybelline Max Factor Jeugdiger teint met Love Patt (Revlon) 4.95 Fluid make-up 2.90 m Stralende lippen met Invite 1.25 Revlon 4.50 De nieuwste schoonheidsartikelen én de deskundige adviezen in CAPRI en LIBERTY maken deze belofte waar. Volmaakte nagels met Cutex 1.35 Revlon 3.95 b PARFUMERIE Lange Vorststraat 9 - Goes. PARFUMERIE Segeersstraat 4 - Middelburg. Rotterdam se beurs voc Veel bezoek verwacht van vrouwenverenigingen Vijf dagen nadat do „Floriade" haar poorten zal hebben gesloten, zal in de Ahoyhal een nieuwe expositie zijn opgebouwd, n.l. de „Femina", beurs voor mode en huishouding, die dit jaar van 30 september tot 12 oktober voor de dertiende maal zal worden gehouden. Uit een enquête is reeds vast komen te staan, dat over de honderd vrouwenverenigingen, ver spreid over het gehele land een be zoek zullen brengen aan de 228 stand houders, die een plaatsje hebben ge kregen op do 16.000 vierkante meter tentoonstellingsruimte. De opening zal wederom worden verricht door mevrouw Van Wal- sum, echtgenote van de burgemees ter van Rotterdam. Het „paviljoen der vrouw", ook dit jaar weer ondergebracht in de glazen zaal, zal speciale voorlichting geven r mode en huishouding aan de huisvrouw en het motief voor dit jaar is de vrije-tijdsbesteding in het gezin, waar tal van doe-het-zelf- bezigheden te zien zullen zijn. Verder zal er ook dit jaar weer een „Femina-huisvrouw" worden geko zen. De „Femina" brengt verder de af deling „Kunst in sieraad en inte rieur" waar mevrouw Cecile Dreesmann zal tonen, dat het bor duren en hanwerken een levens vervulling kan zijn en niet alleen een tijdvulling behoeft te beteke nen. Edelsmeedwerk zal vervaar digd worden door Nico Huisman uit Heerlen en ceramïekwerk door Henk Potters, pottenbakker. De organisatoren zijn van oordeel dat de afdeling „In ieder huis een moderne keuken" het hoogtepunt van deze beurs zal zijn. Meer dan 35 ver schillende soorten keukens uit Itaüë, België, Duitsland. Zweden, Amerika en ons land zullen te bezichtigen zijn. Als contrast zal het Openlucht Zijde, satijn en brokaat voor de avondjaponnen Vele met klokrok De lange, ruisende avondjapon is te rug in. de Engelse mode, na een zo mer van korte avondjaponnetjes. De dames van de uitgaande wereld zullen zich weer kunnen hullen in ruisende taf, satijn en brokaat in rij ke kleuren. Norman Hartnell, hofleverancier van koningin Elizabeth van Engeland, toonde vorige week zijn schitterende najaarscollectie, waaronder een ele gante kokerjapon van geborduurd kant over purperrode taf. Een brede stola van taf completeerde het geheel. Victor Stiebel, een andere vooraan staande Londense mode-ontwerper, gebruikte tafzijde voor een witte strapless avondjapon. De kokervor- mige onderrok reikt tot de enkel en is omgeven op de rug en opzij door een wijde overrok die de grond raakt. Oolc John Cavanagh maakt gebruik van dubbele rokken in een slank af- kledende zwarte fluwelen japon. Het lange lijfje met een rechte halslijn vloeit over in een wijde rok die van v:or open is om een iets kortere on derrok te onthullen. De lage taille is geaccentueerd met een strik. Vele lange avondjaponnen in de Lon dense modehuizen hebben een klok kende rok en vele zijn strapless, ge completeerd met een stola. Meters Turkoise satijn is verwerkt in een japon met een gedrapeerd lijf je en een lange strook die van het middel tot de vloer reikt. Een ander avondtoilet is gemaakt van een stof bedrukt met aquamarineblauwe klap rozen waarvan de enige versiering een ceintuur van chiffon is. Ook zijn er chemises, o.a. van zwarte crêpe met een brede ceintuur. In Australië heeft men een jaar lang gewerkt aan het tot stand komen van een nieuwe wollen weefsel voor meubel bekleding. De resultaten schijnen nogal veelbelovend te zijn. Toen de stof over een fauetuiltje was gespannen, bleek een 75 kg zware man er een kwart miljoen keer op en af te kunnen springen, zon der dat de stof noemenswaardige sporen van slijtage vertoonde. (Om het leven van de desbetreffende proefpersoon te besparen, heeft men de proef maar met een technische apparatuur uitgevoerd). Vergelijkend onderzoek maakte duidelijk, dat andere stoffen na deze proef volko men versleten waren. Voor de giraffe in een Kopenhaagse dierentuin heeft een Deense wolfabriek een reuzen sjaal moeten breien. Het dier was, bij nat en koud weer, altijd snipver- kóuden. Dank zij zijn wollen sjaal, voelt de langhals zich nu heel wat prettiger.. mét en zonder elastiek. Geven uw benen de oorspronkelijke elegance terug! Juist die maten die U nodig hebt, verkrijgbaar .bij Lange Kerkstraat 42, Goes. Wilt U iedere dag het laatste nieuws in de brievenbus Dan een abonnement op de Provinciale Zeeuwse Courant, de basis van 'n volmaakte garderobe I h/Lnét Dit bijzonder elegante schoentje heeft alle kenmerken van de nieuwe mode, van de spitse punt tot het flatteuze hakje. Het is er in dé kleuren van dit seizoen: teak en zwart. museum een keuken anno 1820 in richten. de expositie vergezellen, zal een mi- Voor mannen die hun vrouwen naar niatuur-spoorwegemplacement te zien zijn en de blikconservenindu- strie, die dit jaar het 150-jarig be staan viert, wil eveneens op een bij zondere manier voor de dag komen. Aan de „Femina" werkt ook een aan tal televisie-omroepsters mee. Pierre Balmain heeft het fraaie ge vlekte ocelotbont weer eens gebruikt om een opvallend modieus snufje aan zijn col lectie toe te voegen. Hij gaf een nauw sluitende mantel van donkerrode wollen stof een brede zoom van ocelot aan de onderzijde, en maakte er van hetzelfde materiaal een kraagje, hoed en mof bij. In de collectie van Nina Ried was on der meer een vilten mantel te zien in de kleuren zwart, groen en rood; kleuren die verwerkt waren tot een patroon zoals men dat op Indiaanse dekens ziet. Om het ge heel nog wat wilder te maken, zette de ontwerpster er een zwarte bonten kraag op. Met genoegen nodigen wij U uit voor onze op woensdag 14 september a.s. Nu de belangstelling voor de hóed steeds stijgende is, hebben wij met veel enthousiasme onze nieuwe collectie samengesteld. De "kleuren voor het a.s. seizoen zijn zeer charmant en geheel afgestemd op de herfst, zoals bruin, zwart, hazel, nutria, mosgroen, cognac etc. U zult verrast zijn over de vele nieuwe modéllen, vooral nu de hoge lijn „high line" door een ieder aanvaard is. Sprookjes zijn onze collectie sjaals en handschoenen. VLISSINGEN - WALSTRAAT 97 - TELEF. 2880 IJlasü^.. is het meest gelezen dagblad in Zeeland. U Deze Nederlandse mannequins dra gen toiletten van bijzondere stof: het zijn meubelen gordijnstoffen, ver werkt tot moderne kledij en dezer dagen getoond aan boord van een salonboot. De organisatoren hadden wel succes, met hun bedoeling, eens een echte „shoio" van meubelstoffen te maken. Er roerden diverse nieuw tjes getoond: een stof van langharige nylon waarbij de haren muurvast in het grondweefsel zitten en die bo- vendien waterafstotend is; katoenen gordijnstoffen die aan twee zijden bedrukt zijn en dus ideaal zijn om een bepaalde ruimte mee af te scher men, omdat het gordijn twee „goede kanten" heeft; moderne dessins in ton-sur-ton kleuren, in twee of drie variaties van dezelfde tint dus. Het waren jassen, die om zo te zeggen konden le zen en schrijven. Ze wa ren buitengewoon solide, warm en beschermden de gehele persoon tegen de weersinvloeden. Maar de montycoat is inmiddels al weer verdwenen. De ge dachte bleef echter bij enkele ontwerpers leven en dit seizoen zien we een herboren montycoat. Het is een niet geheel lange jas van een fijnere stof gemaakt dan inder tijd de houtje-touwtje jassen. Ons model draagt zo'n jas van een licht crèmekleurige zacht wol len stof, met fijne dubbe le stiksels, die voor het sportieve element zorgen. De jas heeft opgestikte zakken en een heerlijke capuchon, gevoerd met 'n zacht glanzende witte stof. De ceintuur (zonder gesp) kan vlot worden omgeslagen en met een losse knoop worden vast gemaakt. Ongetwijfeld zullen deze veredelde montycoats bij de jonge dames weer veel aftrek vinden, want ook deze jassen voldoen weer aan de eisen die de jongeda mes er aanstellen, terwijl ze boven hun voorgan gers het voordeel hebben, dat ze fijner zijn; de houtjes en touwtjes zijn ook verdwenen en wer den hier vervangen door mooie grote knopen. (Nadruk verboden) „Wat een schattige vesten en pullovers zijn er dit jaar", zult U zeggen, als U de nieuwe collectie ziet GEZ. LABRUJÈRE SCHELDESTRAAT 42 - VLISSINGEN Nylons in alle nieuwe modetinten, Setter Set vanaf 2,75 Sjaals Ceintuurs Handschoenen en Setter Set nylons Voeringen in alle kleuren. Knopen, zeer apart Zakdoeken Bont Kleinvakartikelen Dé speciaalzaak voor damesmodes Segeersstraat 30, Middelburg. Telefoon 2771. Teenager snitjes moderner en mooier dan ooit. 'VERS SCHOENEN! velen van onze Jonge dochters zweren bij spor tieve, lekkere warme jas sen en indertijd heeft de houtje-touwtje, de mon tycoat veel succes gehad. Het was inderdaad een kledingstuk dat voor de jeugdige dames veel aan trekkelijks had. Het Speciaal Korsettenhuis voor Vlissïngen en omgeving. Magazijn Walstraat 127, telefoon 2813, VLISSINGEN. passen is pasvorm kiezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 25