/^ajaatsmóbc 1960 in weczb en beeCb Speelse mode Schoonheidsspecialisten w\{ £11 ropese (av\c{ei\ mantel, waarvan de bovenste helft donkerbruin is en de on derste helft beige. Dat onder sta gedeelte is een weinig klokkendde mantel heeft vleermuismouwen en twee gro te knopen. Van Pierre Cardin ook dit seizoen weer toonaangevend'. is de rode wollen japon, smal van silhouet maar mei een verbrede schouderpartij. Geheel links staat een klas siek tailleur met twee zakken en een drielcnoopsluiting af gebeeld, vervaardigd uit don kerblauw en bruine prince-de- galles ruit. Het is een model van Hermès. Geheel rechts tenslotte een warnié rechte mantel met een wijde jugHet materiaal is opzij èn is afkomstig uit hel modehuis Féraitd. De hoedjes bij al deze modellen geven een aardig beeld van de momen teel heersende lioedenmode. „■Schoonheid, gezondheid, persoonlijkheid" "Wie zelf «11 experimenteren met de nieuwe mode, en dan voornamelijk met de details van die nieuwe mode, kan naar hartelust fantaseren. Er zijn verscheidene kleine speelse ac centjes te ontdekken in de najaars- kollekties. Hier zijn er een paar, ter toepassing: aan rokken en jasjes mogen ge schulpte randen komen; grote kno pen zijn vooral bij de wintermantels heel modern, ze zijn soms zo groot als schoteltjes; opstaande bontkraag jes doen het ook heel aardig; enve- loppesluitïngen ziet men aan ver- scheide creaties, en U moogt ook de nodige franjes maken aan uw kle dij „Snowqueen" is (zeer terecht) de naam van dit grappige wifbonten hoedje, dat in Londen tijdens een na jaarsmodeshow werd getoond. Het werd gedragen bij een wollen man tel met een kraag van zwart bont, en volgens de ontwerper kan het ook bij een avondtoilet gedragen worden. Dat laatste zullen toe maar niet proberen. Mantels, een tailleur en een japon uit de Parijse najaars collecties: van mensen die hun sporen in het haute couture vak verdiend hebben! Van Guy Laroche en Pierre Cardin bij voorbeeld, van wie hierboven een tweetal creaties te zien is. .Van Laroche is de wollen „Schoonheid, gezondheid, persoonlijkheid". Onder dit veelbelovend motto zijn vorige week in het Amsterdamse „Krasnapolsky" schoonheidsspe cialisten uit twaalf Europese landen bijeen geweest om het driedaags „Cidescocongres" bij te wonen, dat van 5 tot en met 9 september in Amsterdam werd gehouden. België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Zwe den en Zwitserland waren vertegenwoordigd op dit veertiende interna tionale congres voor schoonheidsverzorging en cosmetologie, dat voor de eerste maal in Nederland werd gehouden en waar de A.N.B.O.S. de Algemene Nederlandse Boud van Schoonheidsinstituten gastvrouw was. Een gastvrouw die een uitgebreid programma had samengesteld waarop vele interessanto onderwerpen prijkten die, direct of indirect met de schoonheidsverzorging te maken hebben. Dat programma bewijst weer eens, hoezeer de schoonheidsverzorging in de laatste decennia tot een „weten schap!" is geworden. Ook in Neder land al hebben de Nederlandse schoonheidsspecialisten bij de uitoe fening van haar beroep ongetwijfeld meer weerstanden moeten overwin nen dan de meesten van haar col legae in het buitenland. De Neder landse vrouw is immers nog vaak geneigd om schoonheidsverzorging te beschouwen als een min of meer frivole aangelegenheid „goed voor jonge meisjes ën werkende vrouwen" waaraan een huisvrouw en moe der niet behoort te denken. Temeer daar zij een post „schoonheidsverzor ging' vaak als een niet-verantwoor de belasting van de. huishoudkas: ziet! Schoonheidsverzorging is kost baar, zo Is de algemene overtui ging, maar men vergeet dan dat bijvoorbeeld bij een periodieke gezichtsbehandeling waarvoor, een gulden of vijf, zes meestal wel de minimumprijs is, de schoonheids specialiste al gauw anderhalf uur intensief met haar cliënte bezig is. Waarbij dan nog het gebruik te materiaal komt en het feit (dat de behandeling zichzelf door de resultaten gedeeltelijk betaalt! Toch vooruitgang Toch, zo meent men bij de A. N. B. O. S. is er in de laatste jaren on danks deze (en andere) vooroordelen een kentering ten goede gekomen. Het beroep van de schoonheidsspeci aliste, het vak de wetenschap dus, zo men wil! van de schoonheids- verzorging nemen toe in aanzien en belangrijkheid. Dat blijkt onder meer uit het feit, dat begin 1959 in ons land de A. N. B. O. S. als enige representatieve organisatie op dit gebied erkend werd en tezamen met de „Stivas" de Stichting Vakexamens Sclioon- heidsverzorging het alleenrecht heeft het wettelijk erkende vesti gingsdiploma uit te reiken. De A. N. B. O. S. telt op het genblik 450 zelf standig gevestigde ieden en is daar mee een van de grootste verenigin gen, aangesloten bij „Cidesco", het (overkoepelend) „Comité internatio nal d'esthetique et de Cosmétologie." Daartegenover staat echter dat de Nederlandse vrouw aanzienlijk min der geld aan huidverzorgingsprepa raten besteedt dan haar zusters in andere Europese landen Hoe nauw de schoonheidsverzorging verbonden is met diverse takken dei- wetenschap, blijkt wel uit de on derwerpen die tijdens het congres behandeld zijn. Artsen onder wie huidspecialisten en plastisch chirur gen, voedingsdeskundigen en psychi aters spreken over de waarde van de komtiek, over nicotine en kosme- tik, over gevoeligheidsverschijnselen in de kosmetiek, de behandeling van huidgezwellen, de invloed van de voeding op de huid, do behandeling van littekens, over de relatie arts schoonheidsspecialiste en. nog vele andere zaken. En ook kwam de plas tische chirurgie in discussie, gezien het feit dat plastische chirurgie te genwoordig ook als een vorm van moderne schoonheidsverzorging ge zien kan worden; een vorm die zowel in psychisch als in maatschappelijk opzicht bijzondere resultaten tenge volge kan hebben, ook voor mannen. Grote halskettingen zijn „en vogue" dit Jaar, maar ook grote broches en clips Guy Laroche bijvoorbeeld zet de ultein- I den van de sjaalkraag van een cocklail- deuxpièces vast met een grote ronde zil-1 Het beroep van de schoonheidsspecialiste is in aanzien geste gen maar er worden ook steeds meer eisen gesteld aan haar, die dit beroep gekozen lieeft! Schoonhcidsverzorging beperkt zich niet meer tot het gezicht, maar omvat het gehele lichaam, en de schoonheidsspecialiste moet kunnen omgaan met diverse elektrische apparaten. Op de foto: gezicht en hals krijgen een elektrische behandeling, waarmee ook de dieper gelegen spierweefsels bereikt kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 20