R.K.-Verpleeghuizen in Zeeland nodig PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer liefde won ANTI-DUITSE GEVOELENS IN ENGELAND GROEIEN NOG STEEDS 5 Zwarie Kippen bedaren. 2,46 BESPAREN,, DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 R ROVIN O I A LE Z V W 8 b CO II RA N T RAPPORT VAN KATHOLIEKE RAAD Dö Katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland heeft een rap port uitgebracht over de behoefte aan r.-k. verpleegtehuizen voor chro nisch zieken in Zeeland. Hierin komen de rapporteurs, de heren Th. J. An- driessen en drs. W. Dusardijn tot de conclusie, dat een apart verpleegte huis voor de r.-k. bejaarden uit geheel Zeemvsch-Vlaanderen mogelijk is. Een dergelijk tehuis zal echter centraal moeten liggen ten opzichte van geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Een combinatiemogelijkheid van verpleeg- tehuis met pensiontehuis of met een ziekenhuis dient volgens de samen stellers van het rapport in ieder geval overwogen te worden voor de r.-k. bevolking benoorden de Schelde. Deze combinatie biedt voordelen door het gezamenlijk gebruik van keuken, verwarmingsinstallatie enz., waardoor de kostprijs per patient lager komt. Van de beide combinatiemogelijkheden verdient volgens de rapporteurs die van ziekenhuis-verpleegtehuis voor de bevolking benoorden de Schelde de voorkeur. Dit rapport over de behoefte aan r.-k. verpleegtehuizen voor chro nisch zieken in Zeeland is het twee de, dat de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland uitbrengt. Reeds eerder verscheen een rapport over de behoefte aan r.-k. bejaardentehuizen in Zeeland. In een voorwoord van dit tweede rapport schrijft mr. dr. A. J. J. M.. Mes, dat het onderwerp niet nieuw is. „Juist in Zeeland heeft de Stich ting rust- en vei'pleegtehuizen Mid den-Zeeland een toe te juichen en te loven werkzaamheid ontplooit", al dus mr. dr. Mes. Hij komt verder tot de conclusie, dat hiertegenover van r.-k. zijde in Zeeland de belang stelling voor dit onderwerp uiterma te gering was; het vraagstuk werd zelfs nauwelijks als een probleem ge zien. Gelukkig noemt mr. dr. Mes het, dat er momenteel een kentering valt waar te nemen en dat er in en kele gebieden in Zeeland een hoop volle activiteit kan worden gecon stateerd. In het rapport hebben de beide sa menstellers de behoefte aan r.-k. verpleegtehuizen nagegaan in het Land van Hulst, het overig deel van Zeeuwsch-Vlaanderen (Kanaalzone en West Zeeuwsch-Vlaanderen) en Zeeland benoorden de Schelde (Wal cheren, Noord- en Zuïd-Beveland, Tholen, Sint-Philinsland en Schou- wen-Dniveland)Hierbi» heeft men onder meer gebruik gemaakt van de gegevens uit enkele bekende publï- katies over verpleegtehuizen. STEEKPROEVEN. Verder hebben de samenstellers ter nadere informatie enkele globale steekproeven genomen in de gemeen ten Hoedekenskerke, Ovezande en Sint-Jansteen. Ondanks het globale karakter hiervan hebben vooral de ze steekproeven de rapporteurs over tuigd van de ernstige situatie, die er in Zeeland bestaat voor chronisch zieken. Een volgende en voor het beleid ui terst belangrijke conclusie die men bij het samenstellen heeft opgedaan is, dat alvast getracht moet worden in de minimale behoefte te voor zien. „Het wordt hoog tijd, dat er initiatieven worden genomen tot het spoedig bouwen van r.-k.-verpleeg- tehuizen", aldus de beide rappor teurs. In een aanhangsel op het rapport Advertentie de échte eierbejchuit wordt over de bestaande initiatieven geschreven, dat de Stichting Katho lieke Verpleegtehuizen Midden-Zee land een plan heeft voor een ver pleegtehuis in Goes. Dit huis is ge projecteerd in de buurt van het r.-k. ziekenhuis St. Joanna. Hiervoor is in het uitbreidings plan van de gemeente Goes reeds rekening gehouden. Dit verpleeg tehuis voorziet in een capaciteit van 30 bedden. De rapporteurs komen in hun nota echter tot een minimale gewenste capaciteit voor een verpleegtehuis benoorden de Schelde van 35 a 45 bedden. EN HULST. Ook in Hulst verkeren de plannen voor een verpleegtehuis in een ver gevorderd stadium. Hier zal een ge deelte van het oude ziekenhuis wor den ingericht als verpleegtehuis voor chronisch zieken. In de nota komen de rapporteurs tot een minimale ca paciteit van ongeveer 75 a SO bedden. Het lijkt de samenstellers echter niet gewenst het verpleegtehuis van Hulst een bestemming té geven voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur van het r-k. ziekenhuis Oostburg zal de bouw van een ver pleegtehuis voor chronisch zieken in overweging nemen. De minimum ca paciteit van dit tehuis wordt bere kend op 30 k 35 bedden. Over de mogelijkheid van een ver pleegtehuis in Vlissingen wordt opgemerkt, dat het bestuur van het r.-k. ziekenhuis hier op korte termijn nog geen plannen heeft. Een plan voor de toekomst lijkt de rapporteurs echter niet over bodig, omdat de capaciteit voor het tehuis in Goes volgens de rap porteurs aan de voorzichtige kant geraamd is. Hoe groot de capaciteit van het te huis in Vlissingen moet worden kunnen de samenstellers echter nog niet bij benadering zeggen. Over de noodzaak van deze verpleeg tehuizen delen de samenstellers nog het volgende mee: in de ziekenhui zén Goes, Hulst en Oostburg is het aantal opgenomen patiënten van 65 jaar en ouder sedert 1948 sterk toe genomen. In 1953 waren er bijna tweemaal en in 1958 bijna driemaal zoveel bejaarden opgenomen als in 1948. (het aantal bejaarden bleek in Zeeland in 1957 met ongeveer een- Guben krijgt nieuwe naam Wilhelm-Pieckstad Do Oostduitse Communistische Par tij heeft besloten de stad Guben aan do Poolse grens voortaan „Wilhelm- Pieckstad" te noemen. Het besluit moet gezien worden als eerbetoon aan de kortgeleden overleden Oost duitse president Wilhelm Pieck, die in Guben geboren is. De partij heeft voorts voorgesteld de universiteit van Rostock „Wilhelm- Pieckuniversiteit" te noemen en mo numenten voor de overledene op te richten in Guben en Berlijn. O Bij Cosquin, in de nabijheid van de Argentijnse stad Cordoba is een autobus met dertig personen van een brug in een tien meter diepe rivier gestort. Drieën twintig personen kwamen om het leven. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Flauwe stemming voor Unilevers Nederland 1959 «Va) Nederland 1951 (3 Va) Nederland 1948 (3%) Nederland 1955 (3'A) Nederland 1947 (3Va) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962 64 3 Ned. Indië 1937 3 6% WoningbouwL 1957 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned- Handelmjj. Alg. Kunstzijde Unie Berghs" en Jurgens Calvé-Delft 100ft—100ft 87% 87% 89 Vi 89% 94% 94%gb. 90ft 90A 89ftgl. 89ftgl. 98ft 98gb. 99ft 99 97ft 98 110ft 110ft 91% 191 197%gb. 317 311 527% 521% 291 291 795 791gb. ARTIKEL IN FRANS WEEKBLAD „L'EXPRESS" Britten verkiezen Brandt en Erhard boven Adenauer Het Franse weekblad „l'Express" wijdt deze week een artikel aan de anti-Duitse gezindheid in Engeland. „Ondanks de hernieuwde toenadering tussen Macmillan en Adenauer blij ven de anti-Duitse gevoelens in En geland zeer sterk. Van alle landen die land hebben gestreden heeft Engeland land heben gestreden heeft Engeland er het langst over gedaan Duitsland te vergeven en het heeft als eerste do tekenen van een hernieuwde op komst van het militairisme in de nieuwe bondsrepubliek ontdekt". „De meeste Engelsen zijn niet zonder grond van mening dat bondskanselier Adenauer de voor naamste hinderpaal op de weg naar beëindiging van de koude oorlog is. Het streven van Macmillan naar de topconferentie werd, aldus blijkt uit publieke opinie-onderzoeken, door meer dan negentig procent van de bevolking gesteund, en de Duitse po gingen om deze conferentie te sabo teren hebben de openbare mening sterk geschokt". derde te zijn toegenomen ten opzich te van 1947). BIJZONDERE EISEN. De langdurige verpleging en behan deling van deze bejaarde patiënten stelt zeer bijzondere eisen, aldus de rapporteurs, waaraan in het alge meen de ziekenhuizen niet of niet voldoende kunnen tegemoetkomen. Voorzover de verpleging en behan deling niet meer van specialistische aard dient te zijn, is opname in een verpleegtehuis mogelijk. .,De leiders van beide partijen heb ben zich voor de hereniging van Duitsland uitgesproken. In werke lijkheid echter beschouwt de openba re mening in Engeland de bestaande scheiding van Duitsland niet alleen als een rechtvaardige straf voor de Duitse oorlogsmisdaden, maar ook als een vredesfactor in Europa". Europese broeders „De Duitse aanspraken op de verlo ren gegane gebieden Silezië, Oost- Pruisen en zelfs het Sndetenland vinden in Engeland geen steun. Zij worden daarentegen beschouwd als een provocatie van de Polen, voor wie in Engeland grote sympathie be staat. Men kan nu reeds zeggen dat de anti-Duitse gevoelens in Engeland krachtiger zullen worden naar mate Duitsland een onafwendbaar grotere rol in Europese aangelegen heden gaat spelen". „Het aftreden van Adenauer en zijn vervanging door dr. Erhard, die als pro-Engels bekend staat, zou de at mosfeer kunnen ontspannen. De En gelsen zouden nog gelukkiger zijn wanneer de sociaal-democraten bij de verkiezingen van volgend jaar de overwinning zouden behalen, omdat de socialistische kandidaat de West- berlijnse burgemeester Willy Brandt is, een man die in Engeland in hoog aanzien staat. Maar ook dit zou geen definitieve oplossing betekenen. Het is niet waarschijnlijk dat de Engel sen er in zullen slagen de Duitsers als hun Europese broeders te be schouwen zolang de generatie die in de laatste oorlog gevochten en gele den heeft nog leeft", aldus „l'Ex press". Hoogovens n.r. 896 890 Ned. Kabelfabriek 670gb. 660gL Philips 1263gb. 1255gb. Unilever 822gb. 798 Wilton-Feyenoord 207% 207gb. Kon. Petroleum Mij 126.90 126.40 Amsterdam Rubber 110% 113% Holland Amerika Lijn 149%gb. 147gb. Kon. Paketvaart 138% 138 Rotterdamse Lloyd 153 152% Scheepvaart Unie 154% 153% Stv. Mij. Nederland 171 170 K.N-S.M. 196 192% Ver. H.V.A Mij. N.V. 149 147% Dell Mij. 180.10gb. 180 Bank van Ned. Gem. 4% 97% Bank van Ned. Gem- 5-1958 103% 103% Van Berkets Patent 388gb. 377gb. Albert Heijn 491 491 Centrale Suiker 410 405 Kon. Mij. De Schelde N.B 312 311 Intern. Nickel 52% 53% American Motor» 22% 23 Anaconda 49% 49% Baltimore en Ohio 29% 29ft Bethlehem Steel 42% 42% General Motors 43ft 43H Kennecott 79 80 Pennsylvania 12% 12% Republic Steel 58% Shell Oil Comp. 633% 65% Tide Water 18% 18% U.S. Steel 77% 77% Nat. Can- Corp. 8% PREMIELENINGEN 9-9 12-9 Amsterdam 1951 86% 86% Breda 1954 81% Eindhoven 1954 81 Enschede 1954 80 Den Haag 1952 I 88 Den Haag 1952 II 83b. 83 Rotterdam 1952 I 88b. Rotterdam 1952 II 89% Rotterdam 1957 99% 97% Amsterdam 1956 I 80 80 Amsterdam 1956 II 88% 88% Amsterdam 1956 III 88% 83 Amsterdam '33 (c. en a.) 102 101% Zuid-Holland 1957 96 96 ANP-CBS BEURSINDICES 8-3 9-9 12-9 Intern, eoncems 593.91 595.75 587.30 Industrie 346.77 315.74 344.09 Scheepvaart 174.44 175.97 172-26 Banken 234.34 232.87 234.50 Cultures enz. 154.00 155.57 154.56 Algemeen 415.08 415.91 411.24 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.60%—10.60%: Montreal 3.88ft3.83ft; Brussel 7.54%—7.54% Stockholm 73.0373.10: Milaan 60.73%—60.78%Oslo 52.91%— 52.96%: Lissabon 13-21—13.22%; New York 3.76%—3.77%; Parijs 76.91%76.96%; Frankfort 90.38%— 90.43%: Zürtch 87.55%—87.60%: Ko- penhagen 54.79—54.84; Wenen 14.60%14.61%. WIJN - ADVOKAAT 0 De Sowjetdelegatle naar de algemene vergadering van de Verenigde Naties zal 138 personen omvatten, van wie 19 Oekrainse delegatie en 13 de vertegen woordiging van WIt-Rusland vormen. Voorts hebben de Sowjetautorftelten visa aangevraagd voor 19 Russische journa listen. 1581. Als woedende kemp hanen stonden Dubois en Kowalski tegenover elkaar. „Ik geloof niet", gromde de eerste, dat U beschikt over een teveel aan hoffe lijkheid, heer doctor! Uw manieren en opmerkingen zijn ronduit gezegd: onbe schaamd!" Kowalski snoof: „En ik kan dat overdreven half-zachte gedoe van U waar het vrouwen betreft niet uitstaan. Dat is geen hoffelijkheid meer, maar ziekelijke aanstellerij. Het is al erg genoeg dat wij op deze reis een vrouwsper soon aan boord hebben!" Sandra deed net als of zij de venijnige blik niet had opgemerkt, die met deze woorden in haar richting werd gestuurd. Onnodig te zeggen, dat zij de heer Kowalski allesbehalve sympathiek vond. Du bois schudde woedend de vuist. „U hebt te lang met uw dikke neus in muffe boeken en mergelgroeven gezeten. Het leven is U gepas seerd!" „Vrouwengek! Mislukte Casanova!" brieste'Kowalski. Maar op dit moment kwam piloot Storm tussenbeide. „Alsjeblieft mijne heren. In 't belang van de expeditie verzoek ill U deze kinderachtige vertoning op te schor ten tot wij weer op onze basis zijn terugge keerd. De stemming aan boord wordt op zo'n manier onverdraaglijk!" „Heho!" schreeuwde Charley plotseling. „De radar begint steeds meer te werken. Er bevindt zich iets in onze baan!" Het was maandag de dag voor Unilever. Er moet echter direct aan toegevoegd worden, dat het een slechte dag was voor de bezitter» van de margarinewaarden. Het was zeer druk In de hoek van het Unileverconcem en menig Btuk verander de van eigenaar. Het gehele marktbeeld werd maandagmiddag beheerst door de flauwe stemming van de Unlleverpaple- ren. Door het verkoopverbod van de vele margarlnemerken, zij het voor zeer korto tijd, heeft deze affaire nu wel een climax bereikt en het ziet er naar uit, aldus de beurs, dat deze zaak spoedig tot het ver leden gaat behoren. Intussen heeft de ge maakte fout bij de produktie van de mar garine het Unileverconcem grote finan ciële schade berokkend, Toen de Planta- affaire gepubliceerd werd, noteerden de certificaten circa 920 procent. Op 26 aug. j.l. viel de eerste harde klap en onder gingen de stukken een scherpe koers daling van 912 tot 879. Daarna heeft de koersdaling zich vrijwel steeds verder voortgezet. Maandagmiddag schommelde de koers rond de 790, tegen 823% als slót- prijs van vrijdag J-L Het buitenland was niet met de margarinewaarden aan de markt Integendeel West-Duitsland nam eerder de stukken uit de markt waardoor de koers kon oplopen van 789 tot 796. De beurs ls van mening dat een spoedig koersherstel voor de Unilever-certiflcaten zeker tot de mogelijkheden behoort. Na het eerste beurskwartier verliep de han del In deze hoek zeer rustig. Wall Street sloot vrijdag J.l voor de Nederlandse hoofdfondsen lager en voor Philips zelfs flauw. Dit was van invloed op de koers van de Phlilpsaandelen op het Damrak waar de stukken op 1253 circa 12 punten beneden de vorige slotkoers bleven. De handel was kalm. AKU's ruim 5 punten lager op 523 en Hoogovens bijna 10 pun ten beneden vrijdag op 890. Kon. Olies een gulden lager op f 124.60. Dit concern kampt met moeilijkheden ln Venezuela in verband met de grote concurrentie van het Midden-Oosten door de recente olie- prijsverlagingen aldaar. In de scheepvaarthoek was het maan dagmiddag zeer rustig en deze afdeling zette de nieuwe beursweek ln met koers verliezen van door elkaar circa 3 punten. Cultures verwaarloosd en eerder lager voor HVA- Staatsfondsen zeer stil en iets gemakkelijker. Maandag kwam de nieuwste (vijfde lening) 4% pet. Bank voor Nederlandse Gemeenten ln de note ring met een adviesprijs op 99JJ, tegen een afgiftekoers van 99%. Ook de 4 pet. Dordrecht werd voor het eerst genoteerd en kreeg een adviesprijs up 100. tegen een uitgiftekoers van 99% pet. In de lokale afdelingen werden de grootbanken on veranderd geadviseerd en van de bier- aandelen Heineken hoge;. Ook aandelen machinefabriek Hensen werden hoger op 225 (220) geadviseerd. Het hogere divi dend van Rijnstaal van 5 op 7 pet, kwam ln een slechte markt want de aandelen werden een paar punten «ager op 165 ge adviseerd. Claims Riva kregen voor de eerste verhandeldag een adviesprijs op f 300 per claim per aandeel van f 500, overeenkomende met 470 pet. voor de oude aandelen, dezelfde prijs als die van vrijdag J.L Prolongatie 3% pet. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Poederooien: T. Kamer beek, kand. te Bodegraven. Beroepen door de generale synode als predikant voor buitengewone werkzaamheden (predikant voor Pa ramaribo) C. Groot te Brouwers haven. Aangenomen naar Tubbergen (Ov.): D. A. ten Haaft, voorheen zendings predikant, wonend te Zeist. GEREF. KERKEN Tweetal te Ede (vierde pred.plaats) K. Fierink te Oostemijkerk en H. Tien te Nljkerk. Beroepen te Berlikum: W. van der Zwan te Nieuwe Pekela. Beroepen te UlrumH. Alsmeïer te Bunde (Oost-Friesland/Duitsland). Bedankt voor Barneveld en voor Gor- kum vacature A. C. Mooy H. Hogenhuis te Dokkum. OUD. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Grafhorst: L. Gebraad te Sint-Philipsland. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis (tweede maal) G. Blom te Meerkerk. i AiH ff tfsntiei 35 o eg w; haar ofschoon zonder 't zelf te'we ten, een prachtig voor haar doel ge schikte wenk gaf. „Hoor eens, schat", zei hij op een avond toen ze zich gereed maakten naar bed te eaan. „Ik heb je een dienst te vragen". Stella, die voortging haar kapsel te verzorgen, wierp snel een blik op Fred's spiegelbeeld. Ze voelde er op 't ogenblik niet veel voor, met zijn wensen rekening te houden, want gaandeweg had ze zichzelf wijsge maakt, dat de huidige stand van za ken ten dele zijn schuld was. Toch waarschuwde zeker instinct haar, geen afwijzende houding aan te ne men en daarom zei ze beminnelijk, maar op haar hoede blijvend: „Als ik je heipen kan, dan met alle ple zier". Fred ging achter haar staan en wond langzaam een lok van haar weelde rige haardos om zijn vinger. „Het gaat niet om mij, maar om Ka- Margaret Malcolm ren", zei hij nadenkend. „Karen?" herhaalde Stella, onwille keurig ietswat scherp. „Wat is er met haar?" „Ze ziet er niet al te best uit", her nam Fred, zich ervan bewust, dat hij als zo vaak Stella weer uit Jiaar humeur had gebracht, al be greep hij niet waarmee. „Heb je niet opgemerkt, hoe bleek ze is?" „O, dat is zo haar natuurlijke tint", zei Stella achteloos. „Trowuens, de meeste vrouwen zouden er zo uit zien, als ze zich niet opmaakten. En dat doet zij niet. Eigenlijk aanstelle rij, want tegenwoordig doet vrijwel iedereen het". „Ja, dat weet ik wel", gaf Fred toe, „maar ik vergelijk haar uiterlijk met dat van enkele weken geleden. De kwestie is, dat ze niet genoeg uit gaat. O, dat is heel begrijpelijk, daar ze al haar tijd doorbrengt bij die ar me Kit en de kunst verstaat, hem kalm te houden". Hier zweeg Fred, terwijl hij haastig de onwillekeurig bij .hem opgekomen wens, dat Stella wat meer begrip en medeleven zou tonen, als ongepast uit zijn gedach ten zette. Die wens was, volgens hem, immers dubbel onredelijk, omdat hij zijn bedoelingen zo moeilijk onder woorden kon brengen. „Je weet, hoe Kit altijd geweest is", ging hij half- verontschuldigend voort. „Kit wil steeds alles hebben wat hij begeert en let dan niet op de gevoelens van anderen". „Wil je daarmee zeggen, dat hij erop gesteld is. Karen geregeld over hem de baas laten spelen?" vroeg Stel la ongelovig. „Ik geloof niet, dat ze de baas over hem speelt", zei Fred bedachtzaam. „En ik ben er zeker van, dat hij haar graag bij zich eheft, maar het komt nimmer bij hem op, dat het voor Ka ren niet goed kan zijn, er nooit eens uit te breken. Terwijl zij te lief is, om hem dat te zeggen". „Dacht je dat?" vroeg Stella pein zend. Volgens haar was Karen ten volle in staat, haar eigen boontjes te doppen. Maar ze had plotseling begre pen waar Fred op aanstuurde en ge voelde allerminst lust tot een dis puut over dat „vrouwmens", hoezeer de lofzang van daareven haar ook irriteerde. „Nu, zeg op", ging ze voort, „wat denk je dat we moeten doen „Wel, ik heb me afgevraagd, of b.v. jij ook zou aanbieden, een beetje bij Kit te blijven, zodat Karen eens uit kan gaan. Ik kon haar dan b.v. le ren paardrijden". Stelfa onderdrukte snpi een. triomfe.- rend lachje. Wat een prachtige kans ook! Fred die uit louter goedheid zijn hoofd gewillig in de strik stak en ze Karen voorhield om zijn voor beeld te volgen. „Ik geloof, dat je in beginsel gelijk hebt", zei ze langzaam, „en ik ben volkomen bereid, het mijne te doen, maar ik geloof niet, dat het voorstel van mij moet uitgaan. In de eerste plaats is Karen niet bijzonder op mij gesteld. Ik begrijp niet waarom", voegde ze er spijtig bij, „want ik heb alles gedaan om vriendelijk tegen haar te zijn, maar de zaak ligt er nu eenmaal toe. Bovendien vindt Karen het blijkbaar haar plicht, bij Kit te blijven en ik geloof niet, dat wij haar dit uit het hoofd kunen praten. Maar als je eens een woordje tot dr. Stal- ham zei „Ja, natuurlijk riep Fred uit, ter wijl liij zacht Stella's hoofd achter-' over boog en, zich bukkend, een kus op haar blanke voorhoofd drukte. „Ik had moeten begrijpen, dat jij wel zou weten, hoe dit aan te pak ken. Morgenochtend ga ik naar Stal- ham toe en dan weet Karen niet eens, dat het denkbeeld van ons af komstig is. Jammer alleen, dat we zo achterbaks te werk moeten gaan", voegde hij er vol tegenzin aan toe. „In zekere zin handelen we achter baks", beaamde Stella op ernstige toon, „maar we moeten het aldus zien Karen behoeft zorg en dit schijnt me de enige weg, om haar te helpen. In elk geval zal dr. Stalham .zeker..geen, stappen nemén tenzij hij zelf die nodig vindt. Al wat je te doen staat is dus zijn aandacht te vestigen op jouw zienswijze. Als hij er niet mee akkoord gaat..." „Ja, dat spreekt vanzelf", zuchtte Fred opgelucht „O, Stella, wat ben je toch lief en verstandig Stella glimlachte liefjes terwij! ze haar gezicht begon te verzorgen. Even flitste het haar door 't hoofd, dat Fred, die zich zo snel tot haar inzichten liet overhalen, een gemak kelijker echtgenoot was dan Kit ooit zou zijn, maar schouderophalend verjoeg ze die gedachte. Fred was immers stomvervelend, terwijl zij, Stella, een leven vol afwisseling en opwinding verlangde. Welnu, ze zou dat leven veroveren, op welke ma nier dan ook. Dx*. Stalham was het volkomen eens met de indruk, die Fred van Karen's gezondheidstoestand had gekregen. „Thirlby is een zelfzuchtig heer schap", merkte hij op, „en hij heeft een zo lieve vrouw als U: nog zelden heb ontmoet. Hoe kwam hij ineens zo verstandig, dat hij met haar trouwdevooral terwijl ik altijd tedacht had, dat hij met... Nu ja, at doet er niet meer toe", besloot hij haastig, zich eensklaps herinne rend, dat per slot van rekening Fred met de vrouw die iedereen steeds als de toekomstige mevrouw Christopher had beschouwd, in 't huwelijk was getreden. „Ja", ging hij ietwat ver legen voort, „ik zal natuurlijk zien wat ik er aan kan doen. Bedankt voor de wenk". Intussen kostte het hem heel wat moeite, Karen te overreden. „Maar ik ben heus gezond", hield ze vol. „En bovendien heeft Christopher me nodig". „U hebt volmaakt gelijk", gaf dr. Stalham grif toe, „maar daar gaat het juist om, mevrouw Thirlby. Be grijpt U niet, dat ik U gezond wil houden, omdat we onmogelijk kun nen voorzien wat de gevolgen voor uw echtgenoot zouden zijn als U eens ziek werd „Maar dat word ik niet", klonk het schijnbaar zelfverzekerd, doch de dokter meende iets van twijfel in haar stem te horen en maakte daar aanstonds gebruik van. „Ik stel ook helemaal niet voor, dat U een tijdje weg zou gaan of iets dergelijks", ging hij voort, „want ik besef heel goed, dat U dan juist de kans zou lopen ziek te worden, uit bezorgdheid over uw echtgenoot. Maar af en toe eens een half uurtje eruit... dat kunt U toch zeker wel klaarspelen, nietwaar „Ja, dat denk ik wel", gaf ze toe. „Mooi, dan zal ik er m->t uw man over spreken". „Met Christopher vroeg Karen verschrikt. „Maar waarom Zou 't niet beter wjn, als hij er buiten werd gelaten u moet begrijpen", ging ze ernstig voort, „dat hij in geen ge val de indruk mag krijgen, alsof ik hem een last begin te vinden. Want dat is hij niet... dat is hij helemaal niet !"- .(Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11