Vlissingen scoorde pas na rust winnende goals tegen Internos Sparta en Enschede leiden de eredivisie HEIN CUJÉ NEDERLANDS KAMPIOEN PIET VAN AS WINNAAR VAN HAVENRONDE VAN TERNEUZEN STAND MAANDAG 12 SEPTEMBER 3960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 WISSELEND SUCCES VOOR ZEEUWSE 2e-KLASSERS m "1 1 1 1 winno cfh/n- \MAli eraraat. in t-t Terneuzen moest met 10-1-nederlaag uit Roosendaal de benen nemen.... In de tweede Klas van het /eeuws Brabantse amateurvoetbal hebben de Zeeuwen met wisselend succes gestreden. Een bijzonder teleurstellende nederlaag leed Terneuzen in en tegen Roosendaal, want de rood-zwarten moesten daar met een 10l afstraffing de benen nemen. Hulst kwam tegen het bezoekende Rood Wit niet verder dan een puntenverdeling (1 I) en Goes speelde eveneens gelijk tegen Dosko (22). Vlissingen had in Etten nog heel wat tegenstand te overwinnen voor de volle buit mee naar huis kon worden genomen (l1). Middelburg leed op eigen veld een I2 nederlaag tegen RAC en dat belooft dus niet al te veel goeds voor de groen-witten. Steenbergen moest aan den lijve ondervinden, dat de weg in de tweede klas niet altijd over rozen zal gaan en do 37 neder laag die Taxandria hen toebracht doet tevens veronderstellen, dat de Oisterwijkers een stevige vinger in de pap zullen houden. lijke schoten van Kooh en Meeuw- sen hadden beslist een beter lot ver diend. Tien minuten voor rust bracht de volkomen vrijstaande Rommers de stand op 2—0, terwijl nauwelijks een minuut later linksbuiten Mat- thijssen voor de derdet reffer zorg de. Vijf minuten na de rust werd Rommers voorzien van een goede pass jen onhoudbaar knalde hij de vierde goal in het Terneuzendoèl. Een gevaarlijlk rollertje van Meeuw- sen had een'tegenpunt kunnen ople veren, maar de bal rolde naast de geslagen keeper en naast het doel. In de 12e minuut bracht Voet de stand op 5—0. Bij 'n scrimmage voor het Temeuzendoel raakte keeper Doorns geblesseerd en moest zich laten ver vangen door De Vos. Roosendaal beheerste nu het gehele veld en successievelijk werd de stand opgevoerd tot 90, door doelpunten van M. Matthijssen (2 maal), Voet en Rommers. „Tien, Tien, Tien", be gonnen de Roosendaal-supporteis te roepen en aan hun verzoek zou wor den voldaan. Maar eerst wist Wissel de eer (voor zover nog mogelijk) te redden door doelman van Osta kansloos te kloppen (9J). Het tiende doelpunt kwam van de voet van Matthijssen. Rest nog te ver tellen dat twee Eoosendaal-doel- punten werden afgekeurd, zodat de schade uiteindelijk nog gro ter had kunnen zijn. Internos-Vlissingen 1-4 Een technisch sterker Vlissingen heeft gistermiddag in Ettentien doelpunten moeten maken om met 11 van Internos te kunnen winnen! Voor rust al bleek de lichaamsbc- heersing, het plaatsen en de spcï- opbouw bij Vlissingen veel beter. Maar de mannetjesputters en wilde mannen uit Etten deden deze bete re kwaliteiten door bijzonder fors, maar nog juist fair spel volkomen teniet. Met veel en hard lopen en harde en verre trappen brachten de Brabanders voor de rust het zelfs bijna tot en kele doelpunten. Zo knalde rechtsbin nen Nous eerst tegen de lat en later nog eens tegen de paalDaar tegenover stond eenter, dat drie Vlissingse doelpunten (twee van Moens en één van Wijgman) wegens buitenspel afgekeurd moesten wor den. Rust: nog altijd 00. In de tweede helft bleek Vlissin gen echter veruit de ploeg met de beste conditie. Al spoedig bleek het tempo van de Zeeuwen veel te hoog voor de vermoeide Ettenaren, die slechts met kunst pn vliegwerk doorboringen kon den voorkomen. Het was echter de verdienste van Vlissingen. dat het ondanks het harde spel van de tegenstander^ - met opbouwend spel bleef voetballen. Na een kwartier hadden de Vlissin- gers dan ook succes, toen Lillipali met een boogbal over de uitlopende doelman scoorde. De arbiter keurde dit doelpunt echter onbegrijpelijk af, omdat Wijgman buitenspel zou staan. De blunderende scheidsrechter zag echter over het hoofd, dal in het Jntemos-doel een back stond opge steld Nadat nog een doelpunt; van Wijg man was afgekeurd, gebeurde in de 22e minuut het onvermijdelijke: de Internos-keeper kreeg een keihard schot van Lillipali niet onder contro le en dc toestormende Moens kopte de bal in de netten: 0I. üat bete kende de genadeslag voor Internos, want drie minuten later maakte Wijg man uit. een dïeptcpass van Boussen er met een schitterend schot 02 van. Weer drie minuten later kreeg men een herhaling van het. eerste doel- fiunt te zien: weer een ontstellend ïard schot van Lillipali, weer een terugspiingende bal en weer een toe stormende en raak schietende Moens: 3. Wel scoorde Haansdorf nog voor Internos, maar 1 minuut voor tijd tekende Wijgman opnieuw een prachtig doelpunt aan uit een voor zet van Jan de Nooijer. Roosendaal-Terneuzen 10-1 Een volkomen falend Terneuzen is in Roosendaal de nieuwe competitie begonnen met een gevoelige afstraf fing. De gehele verdediging van de Zeeuws-Vlamingen en in het bijzon der de middenlinie was geen ogen blik opgewassen tegen de snelle voorhoede, die onophoudelijk de Ter- neuzense defensie openbrak. En daar de Brabantse voorhoede bovendien bijzonder produktïef was, regende '1 doelpunten, vooral na de rust. Het falen van de Terneuzense middenli nie was bovendien oorzaak, dat liet aanvalskwintet nauwelijks de bal in hun bezit kreeg. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat dc schande zo groot zou worden, want gedurende liet eerste kwartier ging de strijd vrij gelijk op. .Tn de 16e minuut kreeg' midvoor Voet een niet te missen kans en dat betekende 10. Enkele gevaar- Nienwdorp heeft zaterdag op eigen veld een 5S nederlaag tégen Sprang geleden. Hier is een speler van Nieuwdorp dicht bij een doelpunt. (Foto P.Z.C.). Middelburg-RAC 1-2 Middelburg heeft zijn eerste wed strijd in het nieuwe seizoen verloren, ondanks het feit, dat de groen-wit ten zeker driekwart van de speellïjd in de. meerderheid zijn geweest. Dat dc hoofdstedelingen deze meerder heid niet in doelpunten hebben weten uit te drukken, legt onmiddellijk de vinger op de wonde, met naiiie dat de voorhoede niet in staat is geble ken op hét juiste moment door te drukken. Daar kwam nog bij, dat twee kapi tale blunders in de achterhoede wer den gemaakt, die RAC goedkoop aan zijn twee treffers hielp en dat aan de andere zijde RAC in doelman Raaymakers een keeper van klasse bleek te bezitten, al moet erkend, dat Vrouwe Fortuna hem wel erg- welge zind bleek. Zoals gezegd laboreerde de voorhoede aan een schromelijk gebrek aan schotvaardigheid en in feite was al leen Van Melis bij vlagen gevaarlijk. Reeds in de eerste minuut kreeg Middelburg de kans van de dag, maar zowel Juul Vogel als Wisse maaiden finaal over de. bal heen. Toch werd de druk op de RAC-veste, die Mid delburg van begin af aan uitoefende in een doelpunt, uitgedrukt. Een goed door Vos genomen hoekschop kwam via het hoofd van Houtepen bij Wis se, wiens schot weliswaar in eerste instantie werd gekeerd, maar de terugstuitende bal werd keurig en beheerst door Van Melis in het hoek je geplaatst (10). In de 20e minuut werd in feite Mïd- delburg's lot bezegeld. Bij een on schuldige RAC-aanval liet Hageman de bal onbegrijpelijkerwijs los en de aanstormende midvoor Maas had geen moeite de bal langs de onthutste doel man te plaatsen (31). Tot aan dc rust bleef de stand onge wijzigd. Heel even leek RAC na de rust wat meer aan bod te komen, maar het bleek een strovuurtje, want Middelburg nam het initiatief geheel in. handen. Keer op keer verschenen de groen-witte aanvallers voor het RAC-doel, maar óf doelman Raayma kers greep op het juiste moment in, dan wel de groen-witte schutters zochten het doel op de verkeerde plaats. Al wat Middelburg was trok ten aanval en alleen midvoor Maas bleef op dc Middelburgse helft. Dat hij daar niet voor niets stond, werd ieder duidelijk toen Albert Vogel een kwartier voor het einde, blunderde en Maas er als de kippen bij was om dit met een tweede doelpunt af te straffen (12). Hoe Middelburg ook zwoegde, het wilde niet meer luk ken, zodat de eerste de beste wedstrijd een nederlaag oplever de, die te denken geeft, Goes-DOSKO 2-2 De ouverture van hef nieuwe heeft bij GoesDosko hoogtepnnten gehad, vooral in de tweede helft. De eerste 45 minuten waren van be scheidener allure, waarin de Bergena- ren juist zo speelden, dat ze sterker waren dan h.uu gastheren. Het spel van Goes was toen vrij mat. De achterhoede had vrij veel moei te om de snelle Doskoraanvallen in toom te houden. De geblesseerde Luijk moest na 10 minuten het veld verlaten en Huibregtse nam zijn Slaats in. toewel Dosko. met de gevaarlijke Van de Watering en rechtsbinnen Vonk aan het hoofd, keer op keer met gevaarlijke aanvallen kwam, liet de afwerking wel te wensen over cn het bleef bij corners. Na 10 minuten was het Goes echter, dat door middel van Debbaut de score opende met 'n fraai strak schot. Fel en met duide lijk overwicht trachtte Dosko de balans in evenwicht te brengen. De Goese verdediging, met een uitsteken de Zwartepoorte in het doel, kon erger voorkomen, totdat Vonk door brak en, in dc 22e minuut, de partij en op gelijke voet bracht. De Goes- papieren zakten aanzienlijk, toen Van de Watering vlak voor rust op nieuw doorbrak en de stand op 12 bracht. Jn de. tweede helft kwamen mo menten van fraai voetbal voor. De Goes-opstelling was danig gewij zigd, maar er werd uitstekend gecombineerd en de ene aanval na de andere golfde op het Dos- l<o-doel af. Dosko had grote moeite om op de been te blijven en ging tenslotte door de knieën. Tien minuten voor het slot signaal omspeelde Sinke op fraaie wijze Bennaars, gaf voor aan Zwec- dijk, die op zijn beurt naar Lopula- lan tikte en dat betekende 22. Hulst-Rood Wit 1-1 Het begon allemaal zo gord voor Hulst zondag in de thuiswedstrijd te gen Rood Wit. De wedstrijd was amper twee minuten oud, toen S. Jansen de Rood-Wit-doelman al tweemaal op de proef had gesteld. Tijdens de jongens club ntletickkain- piocnscliuppcn, die zondag op de Xe- i nijtc sintelbaan in Rotterdam werden 'gehouden, is ook liet Nederlands kampioenschap 3000 meter steeple chase verwerkt. De titel ging naar Hein Cujé (Dynamo, Middelburg), die met een ruime voorsprong op nummer twee zijn clubgenoot Buste- laar, door dc finish ging. Dc uitslag luidt1 en kampioen van Nederland: Hein Cnjé, (Dynamo, Middelburg) 9 min. 32.8 sec.; 2 IIos- teiaar (Dynamo, Middelburg) 9.42.6; I 3 Verkadc (AAV 3G. Alten a/d Rijn) 9.43.6; -1 Jonkers (Sprint. Breda) 9.48.8; 3 Christ (Oss-Volo. Den Bosch) 9.51.4; 6 Scliillemans (Olym- pia 47) 10.04.6. Coureur verongelukt De Nieuw-Zeelandse coureur Kenneth Lawton is zaterdag tijdens de race om de grote prijs van Denemarken verongelukt. Een tragische bijzonderheid Is. dat Lawton de dag 'tevoren betrokken was geweest bij' een soortgelijk on geval. Ook toen kantelde zijn wagen, nadat de Nieuw-Zeelander in de berm was geraakt. Na dat ongeluk merkte hij lachend op „je moet in deze sport een beetje geluk hebben". De Nieuw-Zeelandse coureur reed in de grote prijs van Denemarken tegen grootheden als Stirling Moss, Jack Brabham en Innes Ireland. Een Middelburgse voetballer roert hier een charge uit op het doel van R.A.C. De Brabantse doelman onder schept de aanval echter. Middelburg verloor deze eerste competitiewed strijd met 4—1. (Foto P.Z.C.). SP0RTT0T0 M Totale inleg 651.839; Aantal [I deelnemers 510.073; Eerste prijs 97.776. -= M Tweede en derde prijs elk van s ij 48.S8S; 6 meldingen met 35 n punten; 45 meldingen met 14 punten; 350 meldingen met 13 punten. p HUIiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii Een fraaie kopbal van De Blok ging rakelings over terwijl vlak hierna een hard schot van Jansen tot cor ner werd verwerkt. Hiermee was het Hulst-kruid voorlo pig echter verschoten. In de nu vol gende periode waren het de Braban ders, dié de toon aangaven. Met snel le. combinaties stelden zij de thuis club-defensie voor zware problemen. En een doelpunt kon niet uitblijven. Uit een van hun aanvallen 'loste Buurstede een scherpe schuiver die onhoudbaar was voor Dc Smit. De bezoekers bleven het spel beheersen. De Blok kwam na twintig minuten voor rust oog in oog met de Rood Wit-doelman, maar hij lepelde de bal precies in de handen van zijn tegen stander. Vlak daarop kroop Hulst door het oog van de naald bij een hard schot van de Rood-Witten en De Smit de bal niet voldoende onder controle had, maar Gucht bracht op de lijn redding". Daarna was het spel van Hulst iets beter en kon de ploeg zich aan de druk onttrekken. Verschillende aan vallen werden opgebouwd, maar het wachten was toen tot vlak voor de rust toen Esseling met een mooi diagonaal schot de gelijkmaker scoorde. Na de thee probeerden de ploegen bèurtelings de leiding te ne men. Succes bleef echter aan beide zijden uit. SPIJKER DEED EMIEL VERSTRAATE UITVALLEN Olympia's tourwinnaar large tijd op kop De veteraan-wielrenner Piet van As uit Roosendaal heeft voor de tweede maal in successie de lia- venronde van Terneuzen op zijn naam gebracht. Zaterdagmid dag moest hij daarvoor in de laatste meters voor de finish op de Markt bijzonder diep ïu zijn reservevoorraad energie tasten, om naast snelle jongens als Mik Snijder en Timmermans ook nog de streek favorieten Espen, De Waal en Naessens ïn zijn kiel zog te laten. Maar juist in die laatste nieters bleek heel dui delijk hoe de snelle Van As, on danks zijn 35 jaren nog niet veel van zijn scherpe sprint heeft verloren. Gedecïderd liet hij zijn acht medevluchters achter zich om zegevierend als eerste over de eindstreep te snellen. Om tien over drie begonnen de 43 onafhankelijkcn en amateurs aan hun 70 ronden van anderhalve kilometer en het tempo lag al direct een flink eind boven de veertig kilometer. En nauwelij'ks was de tweede ronde ten einde, of Gerard Wesseling (win naar van de jongste Olympia's tour door Nederland) ontvluchtte uit het peloton. Onmiddellijk kreeg hij assis tentie van de Jonge Van der Lee uit Deunen en heel langzaam be gonnen de beide renners een voor sprong op te bouwen. Elinkwijk nog altijd 0 pnt. Het leidende trio in dc eredivisie moest gisteren in do gloed van een zomerse zon gevaarlijke uitstapjes maken. Enschede en Sparta doorston den dc proef, maar G.V.A.V. kon de zwarte schapen haar wil niet opleg gen en liet de halve winst in het Olympische Stadion. Ajax viel ons mee door een 3I zege in Breda en Feijenoord deed, wat iedereen haast verwachtte. De zeven gaten in het hole van Willem II maakten deze zon-dag voor Tilburg nog- zwarter, want ook NO AI) kreeg flink voor de broek. P.S.V. heeft haar geschut nog niet onder controle, daarop wijst de ma gere 10 tegen het onderaan benge lende Elinkwijk maar al te duidelijk. A.D.O. heeft de lelijke nul in een twee veranderd cn is dus niet zo zwak als men dacht. De kanaries uit Utrecht zitten zowaar in de staart, die overigens een respectabele lengte gekregen heeft. Fortuna en V.V.V. hielden het op een bril, waardoor ze stevig in de romp van onze eredivisie onderdak hebben FEIJENOORD—WILLEM II 7—1. De Tilburgers verdienen een pluim voor hun strijdlust tot het bittere ein de in de hete Feijenoord-kuip. Na een kwartier ging het hek van de dam: Moulijn kopte een verloren voorzet vlak bij de paal in de tou wen. Daarna trok de thuisclub voort durend ten aanval, maar liet duurde nog geruime tijd voordat v. d. Gijp de twee op het scorebord bracht. Coen Moulijn maakte er 30 Aan en Koopal miste vlak voor de rust de kans om de dappere Willem Il'ers op 31 te brengen. Dat ge- gebeurde pas. toen Roodbergen een lelijke steek liet vallen. Na do thee was er geen houden meer aan: Moulijn en Bouwmeester (2) dreven de score op tot 61, waar na Schouten met een juweeltje door alles heen plus keeper de eindstand op 71 bracht. Feijt voorkwam de dubbele cijfers. V.V.V.—FORTUNA 0— Heel „De Kraal" zat bijna drie kwar tier te wachten op een of meer tref fers van een veel sterker V.V.V. maar v. d. Hart en Belski waren steeds weer redders in de nood voor Fortuna. En enkele malen kwamen lat en paal de Geleners te hulp. Zo Zo bleef bet treffen zonder treffers, ook na de rust, toen Fortuna met gevaarlijke tegenaanvallen wat meer aan bod kwam. In de laatste tien minuten kreeg Schatorjé nog twee dromen wan kansen, maar het werden beide verdrietige afzwaaiers. Een fortuinlijk Fortuna kreeg op die manier de halve buit. NOAD—A.D.O. 3—5. Haak kopte de Zuiderparkers al gauw naar een voorsprong, maar toen de Haagse drift wat geluwd was, liet Louer een voorzet los, waaruit Kraan tenslotte gelijk maakte (1 1). Even later draaide een cornet- van Rhijnvis in het Tilburgse doel. Direct na de hervatting deed Den Engelse de kleine Haagse schare juichen. Louer antwoordde met een treffer via de paal (23). Het was Clavan, die alle Tilburgse illusies torpedeerde door vlak achter elkaar twee passes te benutten (25). De Zuiderparkers vonden het best, dat Louer de nederlaag wat minder triest maakte (35). RAPID—ENSCHEDE 1—2. Het Kerkraadse sportpark herbergde zeker 16.000 koppen, waaronder vele Duitsers, die Rahn nog eens wilden bewonderen. De Duitser was bepaald actief en gevaarlijk, maar ook veel te egoïstisch'. Kerkhoffs strafte na een half uur een mistrap van Haenen af. De tweede helft liet éven fel aan vallend Rapid zien, maar de serie corners leverde niets op. Toen de ge wonde Jacobs voor de tweede maal vergeefs dook, was het pleit beslecht. Loo zorgde voor de pleister op de wonde in de laatste minuut, die de Twentenaren aan een teleurstellend en teleurgesteld Rapid toebrach ten (12). D.W.S. AG.V.A.V. 2—2. De Groningers kregen na ampele mi nuten een penalty, toen Boskamp een boogballetje van Meuken met de hand beroerde. Kuiper schoot van de beruchte met pijn in (01). Toen Roffel in de twintigste minuut een schot van Hollander niet kon keren, ging men de rust iii met een gelijke stand. Bonsema's mannen joegen het tempo op en kwamen op 21, toen doelman Jongbloed niet klemvast was. Aan de andere kant was collega Roffel bij het uitlopen naar een hoge bal niet gelukkig Schenkel knikte ja en het was 2—2. P.S.V.—ELINKWIJK 1—6. De Zuilenaren zonder Kruin en Spa-, rendam, hebben moedig gestreden om een zware nederlaag tegen P.S. V. te ontgaan. Dat lukte wonderlijk goed. Alleen een schot van Rensen trof via de paal het net van Elink wijk. Verder bleek de Eindhovense aanval te onmachtig, om de vijan delijke defensie ernstig te veront rusten. De gasten werden lelijk ge handicapt, doordat Theuwis met een gebroken sleutelbeen van het veld moest. (1—0). N.A.C.—AJAX 1—3. De vorm, waarin N.A.C. stak, gaf Ajax niet; veel moeilijkheden om een 3I overwinning te behalen. Toch leek het er voor de rust niet op, dat de Amsterdammers tenslotte een „walk-over" zouden krijgen. Canjels gaf Breda zelfs de leiding, maar nog voor de rust zorgde Scelen voor 11. In de tweede helft was Ajax oppermachtig, hetgeen, weinig over tuigend, in doelpunten van Prins en Swart werd uitgedrukt. M.V.V.—ALKMAAR 2—1. Alkmaar moest, in Maastricht, een 21 nederlaag incasseren, maar een gelijk spel hadden de gasten zeker wel verdiend. Met open aanvallen, trokken de Aikmaarders, lustig com binerend. steeds naar het M.V.V.- doel. Tegen de verhouding in kon Rutten M.V.V. een 10 voorsprong geven, doch vijf minuten later maak te linksbuiten Visser reeds gelijk. Een kwartier na dc rust kopte Coe- nen, uit een goed aangegeven bal van Rutten, de winnende goal in de touwen. D.O.S.—SPARTA 3—5. Al In de le min. scoorde Tlieunissen voor D.O.S. in de laatste min. van de eerste helft zorgde Van Wiggen zelfs voor 20, een verdiende voor sprong voor de kanaries. Na de thee was Sparta heel wat gevaarlijker, maar als de Rotterdammers niet zo veel médewerking hadden gekregen van de Utrechtse defensie, hadden zij nooit gewonnen. Bosselaar uit penhlty 2—1, Verhoeven 22, Van Inzinking Na 'een tiental kilometers meende de Zeeuwse favoriet Emicl Ver- straete dat deze voorsprong te hoog opliep en hij zette de ach tervolging in. maar een forse spij ker in zijn sichterste tube dwong hem toi opgeven. Het peloton bleek aanvankelijk niet bereid zich grote inspanningen te getroosten, zodat de voorsprong van de vluch ters opliep tot anderhalve minuut Inmiddels was er ruim zestig ki lometer gereden en toen kreeg de tot dan toe zeer soepel rijdende Wesse ling een inzinking, die hem terug sloeg en hem enkele ronden later deed opgeven. Van der Lee ging al leen dooi-, maar op dat moment sprongen de jonge van Est (broer van Wim en Piet) en Timmermans weg. gevolgd dcor de Axelaar Henk rie Waal. Na S7 kilometer bereikte dit drietal de koploper, maar inmid dels 'was het peloton ook wakker ge schud cn daaruit vertrok opnieuw een vijftal, dat op negen kilometer voor het einde de aansluiting met de vier koplopers tot stand bracht. De sa menwerking in deze groep van negen man liet wel iets te wensen over, zo dat het er kort voor liet einde zelfs nog op leek dat ock het peloton nog aansluiting zou krijgen, maar zover lieten dc koplopers het niet meer ko men. Uitslag De uilslag was als volgt: 1. P. van As. Roosendaal. 105 km. in 2 uur 41 minuten; 2. L. Timmermans. Roosendaal; 3. M. Snijder. Halfweg: 4. C. van Espen. Axel; 5. H. de Waal. Axel: 6. M. van der Lee, Drunen: 7. C. Naeesens, Koewacht; 8 M. den Outer, Nieuwerkerk; 9. C. van Est. Fijnaart op 15 sec.; 10. J. Linders, Roosendaal: 11. W. Swaneveld. Dord recht; 12. C. Paijmans, Tilburg; 13. W. van Smirren. Amsterdam: 14. G. de Wit, Dubbeldam; 15. J. B'ransen, Halfweg: 16. C. Haast. Rijsbergen; 17. H. de Jong. St. Willibrord; 18. C. Snepvanger, Zundert: 19. R. Ma liepaard, Breda; 20. T. Rijkens, Am sterdam; 21. B. Wiels, Terneuzen; 22. J. Aanrand. Oud Gastel; 23. A. Rokx, Splundel; 24. J. Tolhoek, Yerseke op 1 ronde. NEDERLANDS ELFTAL TRAINT DRIE KEER Oefenen tegen Saarland Voor de wedstrijd tegen België op 2 oktober a.s. zullen de spelers van het Nederlands elftal voor een centrale training in het stadion „De Vlier" in Den Bosch bijeenkomen, namelijk op woensdag 14 september, dinsdag 27 september en donderdag 29 septem ber. Op woensdag 21 september wordt een oefenwedstrijd gespeeld tegen Saar land. Het Nederlands jeugdelftal, samen gesteld uit spelers van 16—18 jaar. speelt op 21 september in Hilversum een oefenwedstrijd tegen Het Gooi. Wiggen 32. 33 door een fout van De Munck, Janssen 31. De Vlies 3—5. Sparta 4 3 10 7 13— 7 S. C. Enschede 4 3 10 7 7— 4 Feijenoord 4 3 0 16 23—10 G.V.A.V. 4 2 2 0 6 8— 5 V.V.V. 4 2 115 8— 5 M.V.V. 4 2 115 75 P.S.V. 4 2 115 76 Fortuna '54 -4 2 115 6— 6 Ajax 4 2 115 10—10 Rapid J. C. 4 2 0 2 4 10— 4 Alkmaar 4 .12 14 5-- 5 D.W.S./A. 4 112 3 8— 7 A.D.O. 3 10 2 2 5— 9 N-A.C. 10 3 2 710 NOAD 4 0 2 2 2 6— 9 D.O.S. 3 0 12 1 710 Willem II 4 0 13 1 536 Elinkwijk 4 0 0 4 0 1--13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5