Tussenklasse inzet voor handballers PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Maar liefde won AFDELINGSCLUB ROBUR LIJKT STERKER DAN VORIG JAAR dralon VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 ZONDAG START COMPETITIE Overgang van district naar hoofdklasse te groot Ook dc handballers starten a.s. zon dag met hun competitie. Er wordt direct met een flink programma ge opend, zodat vrijwel alle handballers uit hnn zoraerslaap worden gewekt. Ook zal er direct al stevig moeten worden aangepakt en dit geldt wel Sn het bijzonder de district eerste klassers, zowel bij de dames als bij de heren, omdat zeer waarschijnlijk de drie hoogst geplaatsten, het vol gend seizoen, in een nieuw te creëren tusen klasse (overbrugging tussen hoofdklasse en district eerste klasse) zullen promoveren. (Advertentie) rMiljoenen moderne vrouwen^ voelen zich met o.b.tampons] veilig - altijd en overal! k Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet. ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon elles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tampons kunnen zich nletaftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek In Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan allo eisen van de moderne hygiëne voldoet. "gratis" Het zal u duLde„ -methode Her "up I alle» omtrent de o.b. )iever d9 nen «rt«,le^-V'l?nustreerdebrochur« 1 meer uitvoerige.gel I O.b..tatnpons. 1 blanco envelop. tampons" de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. 3 Normaal f 1.-. Speciaal f 1.25 I - m "Hierlangs uitknippen"" Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht Gelieve mij te zenden, gratis en franco, I uw brochure met proeipakjeo.b. tampons' I NaamI Adres Woonpiaa S 9 (Bloklelters s.v.p.) 11n de achterliggende jaren is bij het N.H.V, gebleken, dat het verschil tus sen hoofdklasse en de district eerste klasse dermate groot was, dat promo tie naar hoofdklasse vrijwel ondoen lijk was. Deze tussen klasse zal zeer zeker ook het spelpeil verhogen, zodat mag worden verwacht dat alle ver enigingen zich tot het uiterste zullen inspannen, om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dat de reiskosten zullen stijgen is wel een nadeel van deze tussenklasse, maar misschien zal de voetbaltoto hier uitkomst kunnen brengen. Op het programma voor a.s. zon dag komen enige interessante ont moetingen voor, want wat zal het Goese volharding bij de heren presteren tegen de kampioenen van het vorig jaar Tonido? In Vlissingen krijgt Marathon bezoek van S.O.A. en hier zal het zeker niet aan spanning ontbreken. Bil de dames zal Zeeland Sport tegen het pas gepromoveerde Taehos de handen vol hebben. Hetzelfde geldt voor Walcheren, dat bezoek krijgt van Hontenisse. Marathon kan bij de dames winnen van S.O.A., maar of Hellas van E.B.H.V. zal winnen, is een groot vraagteken. Bij de heren zal het Middelburgse E.M.M. Volt kunnen kloppen en Hellas kan ook van E.B.H.V. winnen. Prognoses De prognoses voor a.s. zondag zijn: 11 september 1960 District Zuid B. Dames le klasse: Hellas-E.B.H.V.(3) Marathon-S.O.A. (1) Zld.Sport-Ta- chos (1) Walcheren-Hontenisse (1). Heren le klasse: Hellas-E.B.H.V. (2) Marathon-S.OA. (3) Tonido-Volhar- ding (1) E.M.M.-Volt (1). Dames 2e klasse A: Blauw-wit-Were Dl (1) Uno Animo-Volt (3) W.S.C.- K.SJ3. (2). Dames 2e klasse B: Marathon 2-To- nido (1) E.M.M.-Walcheren 2 (1) Luctor-Volharding (2) De Meeuwen- SJ.O.S. (2). Heren 2e klasse: Olympus-Tachos (1) Marathon 2-Tonido 2 (2) S.I.OS.- Rapid (1) Fortuna-Be Fair (2). Afd. W.N.B. Dames le klasse: Rapid-Dongen (1) EmBeE-Be Fair (2). Dames 2e klasse: Oisterwijk-Desk (1) Terheijden-Dongen 2 (2). Heren le klasse: Taxandria-Were Di (2) S.O.A. 2-Volt 2 (2) Velocitas-Ju- liana (1). Heren 2e klasse A: Rapid 2-Dongen (2) Velocitas 2-Juliana 2 (2) E.B.H. V. 2-Be Fair 2 (1). Heren 2e klasse B: W.S.C.-K.S.B, 2 (1) Longa-Desk (1) Taxandria 2-Ta- chos 2 (2). Dames junioren A: E.B.H.V.-E.E.H.V. 2 (1) Be Fair- Be Fair 2 (1) EmBeE- S.O.A. (1) Terheijden-Dongen (2). Dames junioren B: Blauwwit-Were Di (2) Oisterwijk-Were Di 2 (2) Neme- laer-K.S.B. (2) Uno Animo-Desk (1). Afd. Zeeland Heren le klasse: E.M.M. 2-Marathon 3 (1) Hellas 2-S.I.O.S. 2 (1). Dames junioren le klasse: De Meeu- wen-O.D.I. (2) Hellas-Marathon (1). Dames junioren 2e klasse: Zld. Sport- Hontenisse (1) Luctor-S.I.OS. (1). Boonman en Verstraete reden goed in België In de wielerwedstrijd Evergem Langebrugge in België, over een af stand van 70 kilometer, heeft F. Boonman uit 's-Heerenhoek beslag gelegd op de eerste plaats. Hij leg de het parcours af in 1 uur en 50 minuten. In een wedstrijd voor amateurs te Bassevelde in België, eindigde Emiel Verstraete als vierde in dezelfde tijd als de winnaar Beheydt, die de 117 kilometer aflegde in 2 uur en 45 min. „Achilles" organiseert herfstwandeltochten Voor de negende maal organiseert de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg zaterdag 1 oktober de jaarlijkse herfstwandeltochten over parkoersen van 10, 15 en 25 km. De start is 's middags om half drie bij het Nederlands Koffiehuis aan de Markt te Middelburg. Aan iedere deelnemer, die de tocht volbrengt wordt een speciaal ontworpen herin neringsmedaille uitgereikt, terwijl groepen van minstens dertien perso- neringsmedaille uitgeerikt, terwijl prijs ontvangen. De algemene leiding is in handen van de secretaris, de heer J. A. Bal. Heren junioren: Hellas-SJ.O.S. (1) Marathon-Tonido (1). Jongens asp. (14-15 jaar)Marathon- Tonido (1) E.M.M.-Marathon 2 (1) O.D.I.-Tonido 2 (2). Jongens asp. (12-14 jaar): Tonido- Volharding (1) Tonido 2-Hellas (1) Hellas 2-S.I.O.S. (2). Meisjes asp. 2e kl. (12-14 jaar): Wal cheren 3-Tonido (2). (10 september) Meisjes asp. (14-15 jaar): Marathon- Walcheren (2) Zld. èport-Marathon 2 (1). Meisjes asp. le klas (12-14 jaar): Walcheren-Olympus (1) O.D.I.-Hellas (1) De Meeuwen-Luctor (1). Meisjes asp. 2e klas (12-14 jaar): Tonido-Volnarding (2). Eerste elftal van „Swift" in tweede klasse K.N.K.B. Zaterdag start de korfbalcompetitie I van de K.N.K.B. In de tweede klasse A is het eerste elftal van da Middel burgse club „Swift" ingedeeld. De hoofdstedelingen gaan voor hun eer ste wedstrijd naar Den Haag, waar zij tegen „Gymnasiasten" in het veld treden. Zeeuwen bij kampioen schappen handboogschieten A.s. zondag nemen drie Zeeuwse hmdboogschutters deel aan de derlandse klassekampioenschappen handboogschieten in Hapert (Noord- Brabant). In klasse A is dit de heer C. Raas uitOvezande, lid van de vereniging „Soranus II" te Heinkenszand. In klas B. P. J. Rijk van Heinkenszand, lid van de vereniging „Soranus II" en ln de C-klas dingt M. Steenbakker uit Baarland, lid van de vereniging „Juliana" uit Kwadendamme, naar de Nederlandse titel mee. REVANCHE HANSWEERTSE BOYS? U voelt 'O' behsijlijker dan ooit In dit ondergoed, 't ts lichter, zachter, extra-warm. En het pait aitof h«t speciaal voor u gemaakt is. Wassen? Zo gebeurd. En zo droog! HOOG EN LAAG WATER nap 10 september Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzce Wemeldinge 5.27 6.03 6.34 6.56 2.35 2.47 1.60 1.90 -f- nap uur meter 17.14 2.12 17.45 2.28 18.14 2.38 18.42 1.53 19.11 1.78 nap uur meter 11.16 1.82 11.47 0.15 12.01 0.07 1.98 2.50 uur meter 23.47 2.02 12.21 1.61 Geen gemakkelijk uitstapje voor Patrijzen De uitstekende start van Bobur in de eerste klas van het afdelingsvoet bal wil natuurlijk nog geenszins zeggen, dat de Goese ploeg zoveel sterker is dan vorig jaar, maar als men er in slaagt deze beste start door een goed resultaat in en tegen Groede te laten volgen, moeten wij wel aannemen, dat het dit jaar beter zal gaan. Hansweertse Boys zal zonder enige twijfel de slechte indruk, die in de eerste wedstrijd werd gevestigd, wil len uitwissen, waarvan Aardenburg dan het onvrijwillige slachtoffer zou moeten worden. Noormannen moet thuis van Sluiskil kunnen winnen om ook dit seizoen een rol te gaan spelen. Kampioen Patrijzen gaat naar Schoondijke en dat is niet bepaald een gemakkelijk uitstapje. Vogel waarde zal het gedegradeerde 's- Heer Arendskerke wel een stevi ge ontvangst bereiden, terwijl Walcheren in zijn thuiswed strijd tegen het pas gepromoveer de Hoofdplaat de beste papie ren in handen heeft. PROGRAMMA. le klas A. Groede IRobur I; Hansw. Boys IAardenburg I; Noormannen ISluiskil I; Schoon dijke IPatrijzen I; Vogelwaarde I 's-Heer Arendskerke I; Walcheren IHoofdplaat I. le klas B. Burgh nBrouwersha ven I; Dreischor IZierikzee IH. Reserve le klas. Terneuzen nBier vliet II; Luctor IIZeelandia II; Hansw. Boys HClinge H; Zeeland Sport IIIBreskens H; RCS EI Oostburg II. 2e klas A. Aardenburg IIJong Am- bon I; IJzendijke IDomburg I; Zuidzande ICorn Boys Hl:: Vlis singen VSchoondijke n; Retran- cheQiont I—Philippine I. 2e klas B. Zeeland Sport IVYerse- ke II; Steen HCortgene I; Robur -Terneuzen Hl; Patrijzen H Kruiningen I; Kwadendamme I— Volharding '32 I. 2e klas C. Brouwershaven IIRe- nesse II; Zonnemaire IISVOWK I; SVOWK IIZonnemaire I. 1578. Het was nog vroeg in de morgen toen zich een kleine groep genodigden en reporters rond de Terra I verzamelde, om de beman ning vaarwel te zeggen. Handdrukken werden ge wisseld, foto's gemaakt en kernachtige opmerkingen genoteerd. Toen klommen piloot Storm en de anderen langs de metalen romp om hoog naar de luchtsluis. Een laatste armzwaai naar de achterblijvers en de deur sloot zich. Eerst nu scheen men zich ten volle de bete kenis van dit gebeuren be wust te worden en met bijna eerbiedige zwijg zaamheid volgde men de laatste toebereidse len. In de cabine, hoog boven de grond gesp ten de mannen en Sandra zich in stoelen vast. 3e klas A. LJzendijke HDomburg H; Hoofdplaat IIBreskens Hl; Jong Ambon HBiervliet n; Groe de HRetranchement H; Noorman nen HWalcheren H. 3e klas B. Patrijzen 3HKruiningen II; Middelburg IV—Goes IV; 's-H. Arendskerke HKwadendamme II; Middelburgse BoysLewed. Boys H; Luctor III—Volharding '32 II. 3e klas C. Sluiskil nHontenisse Hl; Clinge III—Hulst III; Philippine HKoewacht n; Sluiskil Hl—Ria II; Vogelwaarde IIGraauw I. Leidse tennistitels voor Zeeuwse jeugd De Zeeuwse jeugdtenuissers die deel namen aan de „Open Leidse Jeugd kampioenschappen", hebben in dit toernooi enkele opmerkelijke succes sen geboekt. Er verhuisden geen en- kelspeltitels naar Zeeland, maar wel behaalde de Zeeuwse jeugd de titels In het dames-dubbel en het ge mengd dubbelspel. Het dames-dubbelspel in het B- toemooi werd door de Middelburgse dames Thea Sandberg en Marijke Fukken gemakkelijk gewonnen. Me juffrouw Thea Sandberg won met Paul Hermsen (Dos Vlissingen) ook het gemengd-dubbelspel afd. B. Het laatste echter op het uiterste nip pertje. In het enkelspel B ontging de titel op het laatste moment nog aan Paul Hermsen, die nadat hij in de halve finale Jan Ubbink met de over tuigende cijfers 6-0 6-0 „geveegd" had, zelf verslagen werd door diens jongere broer Helge met in de derde set het kleinst mogelijk verschil, n.l. 64. Jaap Ventevogcl (Dos Vlissingen) die met de Leidse mejuffrouw E. Engelenburg uitkwam in het ge- meng-dubbelspel C, verloor eveneens met 64 in de derde set de finale, nadat zij in de eerste set een 40 achterstand omgezet hadden in een 75 overwinning. Langzaam tikten de seconden weg... Een laat ste bemoedigende hoofdknik... Toen drukte Arend de startknop in... Het rustige zoemen der generators ging over ln een hoog gegier... en toen verhief de Terra I zich statig van de grond. Het grote avontuur was begonnen! KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Tubbergen D. A'. ten Haaft voorheen zendingspredikant, woonachtig te Zeist. Beroepen door de generale synode als predikant voor buitengewone werkzaamheden (hoogleraar te Beiroet Libanon) prof. dr. J. Bouman, hoogleraar aan de protestantse theologische facul teit te Brussel. Aangenomen naar Venendaal P. de Jong te Klootwijkerbroek. Aangenomen de benoeming tot vica ris te AmsterdamWest (Jerzulem- kerkgemeente a) F. J. van Tent, vi caris te Amsterdam C. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Rutten (N.OJM W. Visscher, kand. te Nieuw Amster dam, die bedankte voor Eernewoude, Rijum-Finkum en voor Westerlee (Gr.) fAdvertentie z O Margaret Malcolm Hij was een beetje tot rust gekomen, maar hield de ogen nog strak op haar gelaat gevestigd. De storm in zijn veelgeplaagd brein scheen langzamer hand te gaan liggen en de overgeluk kige Karen, overtuigd dat hij nieuwe kracht uit haar putte, ging onver moeid met haar relaas door. Op een gegeven ogenblik meende ze Bannister achter haar in de kamer te horen, maar ze keerde zich niet om en spoedig waren zij en Christopher weer helemaal alleen in een vreemde fantasiewereld, geschapen door een eenzaam klein meisje, wier grappige denkbeeldige familie nu een uitge putte invalide tot rust bracht. Eensklaps bemerkte Karen, dat de greep van zijn hand losser was ge worden en een paar keer zag ze rijn oogleden dichtvallen. Ze zette haar verhaal voort, maar dempte haar stem en legde er opzettelijk iets zan gerigs in. Opnieuw sloten zich de ogen en ditmaal gingen ze niet weer open. Christoper sliep. Karen sloeg hem aandachtig gade. Hij leek nu zoveel jongeren zo veel hulpclozer. Met een teder glim lachje op de lippen kreeg ze het ge voel, alsof haar havtewens was ver vuld. Ze had Christopher beschermd tegen de boze geesten die hem kwel den. Daarna, zelf uiterst vermoeid, legde ze haar hoofd naast de nog steeds vastgehouden hand op het bed en viel eveneens in slaap. ZEVENDE HOOFDSTUK Toen Karen ontwaakte, wist ze eerst niet waar ze zich bevond. De zon scheen uit een ongewone hoek door de ruiten en ze hoorde het zachte ademhalen van iemand anders. Plotseling herinnerde ze zich alles. Voorzichtig hief ze haar hoofd op en keek naar de slapende Christopher. Andermaal evenals de avond tevo ren trof het haar hoe jong hij er uitzag, maar nu kwam er nog iets bij: Er lag een zekere rust in zijn ge laatsuitdrukking, een rust die zeker enige betekenis had. Het leven zou gemakkelijker voor hem zijn, als hij niet langer op rijn zenuwen leefde, niet meer ter wille van zijn haat. Welnu, het scheen haar toe, dat al thans een deel van die haat was ver dwenen, want anders kon hij er nooit zó hebben uitgezien. Haar hand lag nog in de zijne, maar ze kon zich nu behoedzaam losmaken zonder dat hij er wakker van werd. Toen ze echter probeerde op te staan, viel ze bijna voorover. Ze had een voudig niet beseft, hoe stijf en kram- perig ze door haar gedwongen hou ding langzamerhand was geworden. Moeizaam lichtte ze zich op en liep op de tenen naar de andere kamer. Bannister lag in de leunstoel te sla pen, zonder boord of das en met een aan de hals open gevallen hemd. Zijn dunne haar zat verward en onwille keurig moest Karen glimlachen als ze dit schouwspel vergeleek bij 's mans doorgaans onberispelijk uiterlijk. Me delijdend dacht ze: „Die arme Ban nister! Hij moet dodelijk vermoeid zijn en heeft toch nooit een klacht geuit!" Dat kwam, besefte ze, 'omdat hij, op zijn manier, even goed van Christopher hield als zijzelf. Ze liep zachtjes naar de gangdeur, maar had zeker toch enig leven gemaakt, want de steeds ter wille van Christopher waakzame Bannister sprong overeind „O, het spijt me erg, Bannister!" zei ze verdrietig. „Ik wilde je niet wak ker maken". „Och, dat hindert niet, mevrouw", verzekerde de brave man, terwijl hij werktuigelijk zijn haren gladstreek. En voegde er toen, met een blik op de klok, haastig bij: „Lieve hemel, is het al zo latft?" .„Half acht", antwoordde Karen. „Ja, 'dat zal wel. Kijk maar naar de zon". „En meneer Christopher?" vroeg Bannister angstig. „Hij slaapt nog", klonk het dank baar. „Dan heeft hij meer dan vier uur aan één stuk geslapen", hernam Ban nister verbaasd. „Dat is de langste slaap sedert zijn ongeluk. Heeft U hem iets ingegeven, mevrouw? De dokter had wat pillen hier gelaten, maar ik ben bang, dat ik vergeten had, het U te vertellen". „Hij heeft ze niet nodig gehad", zei Karen, die met moeite een geeuw on derdrukte. „We hebben wat gepraat en ik denk, dat hij toen zijn narig heid tijdelijk heeft vergeten" Bannister keelc, alsof hij uiting wilde geven aan een gevoel, dat Karen ge makkelijk zou kunnen raden, maar vermoedelijk kwam zijn eerbied voor de conventies hem te hulp, zodat hij zijn dankbaarheid slechts uitte door het aanbod, wat thee te zetten. „O, als je kunt, heel graag Bannis ter", zei Karen verlangend. „Laat ons allebei een kop drinken!" Vijf minuten later zaten ze ieder met een kop thee bij de elektrische kachhl en had Karen moeite, haar lachen te bedwingen als ze bedacht wat Stella wel van zo'n tafereeltje zon zeggen. Stel je voor, de vrouw des huizes in een morgenjapon en de bediende van haar man zonder boord of das, samen op de vroege morgen gemoedelijk van hun thee genietend! Nu ja, misschien deed je zoiets niet met het gewone huispersoneel, maar Bannister was niet „gewoon". Daar om boog Karen zich vol vertrouwen naar hem toe en zei ernstig: „Bannister, ik verzoek je dringend, vanmorgen nog scherper dan anders op meneer Christopher te letten tot in de kleinste bijzonderheden. Ik vind dat hij och, oordeel zelf maar". „Ja, mevrouw", antwoordde Bannis ter, terwijl hij haar aandachtig ga desloeg. Hij wist evengoed als het overige personeel wat. er zoal aan de hand was en ofschoon afkerig van praatjes, hield hij er toch een eigen mening over een en ander op na. Als de tegenwoordige lady Thirlby met zijn meester in plaats van met sir Frederick zou zijn getrouwd, zou hij, Bannister, zich natuurlijk bij de situatie hebben neergelegd, maar hij had zich meer dan eens afgevraagd, hoe dan alles zou zijn afgelopen. Nu echter dit lieve kleine vrouwtje Dr. Stalhani wil vandaag dokter Braunton, de specialist, meebren gen?" hernam Karen peinzend. „Hoe laat zouden de meeste gasten weg gaan, denk je?" „Nu, als ze nog enige gevoel hebben, zullen ze zo gauw mogelijk na het ontbijt verdwijnen", meende Bannis ter, plotseling heftig verontwaardigd. „Vooral nadat ze zich gisteravond zo hebben aangesteld". „Het was niet bepaald hun schuld" zei Karen werktuigelijk. „Ten min ste Karen zweeg, eensklaps beseffend, dat het niet aanging tegenover Ban nister kritiek op Stella te oefenen. „Natuurlijk", ging Bannister even eens wat voorzichtiger geworden, voort, „zullen sir Frederick en lady Thirlby wel hier blijven. Dat was. geloof ik, tevoren afesproken, omdat sir Frederick toezicht zou kunnen houden op verschillende aangelegen heden van het landgoed". „Ja", beaamde Karen, niet bij mach te enige spijtigheid in haar stem to taal te verdoezelen. Ze stond op, welk voorbeeld dadelijk door Bannister werd gevulgd. ,Jk zal Cullen, de por tier, opbellen en hem vragen, of hij aan het einde van de gang wil gaan staan met die strijdbijl uit de wapen- trofee hier aan de wand. Als iemand probeert meneer Christopher te sto ren, maakt hij de indringer maar af, natuurlijk zo stil mogelijk!" „Juist mevrouw", zei de "man goed keurend en in volle ernst. „Ik ga zelf bij het venster zitten en wie naderbij komt. krijgt het met mij te doen!" „Daar ben ik van overtuigd", zei Ka ren dankbaar. „Ik zal een van de dienstboden vragen, je ontbijt hier te brengen. Bannister. Ze kan het wel door het venster aanreiken, dan be hoeft de deur niet onnodig te wor den geopend". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9