Op achtste fokveedag Walcheren meer eigen fok dan vroeger MARKTBERICHTEN WALCHEREN VLISSWGSE „BROEDERBAND BESTAAT VIJFTIG JAAR VRIJDAG A SEPTEMBER I960 R h OV I N V I A I ft -A hl hl u W 8 ft O U R A N '1 'I OP VEILINGTERREIN IN MIDDELBURG Belangstelling uit heel Zeeland en uit Belgisch Vlaanderen Op de terreinen van de coöperatieve veilingvereniging „Walcheren" te Middelburg is donderdag voor de achtste maal de fokveedag voor Walche ren gehouden, die evenals voorgaande jaren zeer veel belangstelling trok. Uit heel Zeeland waren veehouders naar Middelburg gekomen, terwijl ook een groepje veehouders uit Belgisch Vlaanderen aanwezig was. Om negen uur 's ochtends had burgemeester mr. Joh. de Wldt van iMiddelburg deze achtste fokveedag officieel geopend, waarna onmiddellijk begonnen werd met de keuring van de dieren, wat tot in de namiddag duurde. Tweehon derdtwintig fokrunderen waren voor de keuring ingeschreven, waarvan meer dan 170 eigen fok was, hetgeen een belangrijke verbetering bete kent met voorgaande jaren, toen er veel import was. Onder meer uit Friesland. In lange rijen stonden de runderen rond de drie keuringsringen opge steld, toen Middelburgs burgemees ter mr. Joh. de Widt 's ochtends voor de officiële opening arriveerde. In zijn toespraak zei de burgemees ter verheugd te zijn, dat in het groeiende Middelburg de veilingster- reinen nog steeds beschikbaar blij ven voor de jaarlijkse fokveedag Een fokveedag, waarin de burge meester tevens het bewijs zag, dat de Zeeuwse hoofdstad nog steeds het agrarisch centrum voor Walcheren is. Nadat mr. De Widt de fokveedag hiermee officieel voor geopend had verklaard, werd begonnen met de keuring van de dieren. Stuk voor stuk werd het puikje van het Wal- cherse fokvee kritisch bekeken; de resultaten waren bevredigend. Hierover verklaarde rijksveeteelt- consulent ir. W. L. Harmsen, dat vooral opviel dat de jongere koeien In kwaliteit varen verbeterd, terwijl bij de oudere sommige rubrieken minder regelmatig van bouw waren. Wel waren bil de oudere koeien en kele zeer goede kopdieren. Wat schraal Ook had de lijksveeteeltconsulen t de indruk gekregen, dat sommige dieren van enkele bedrijven wat schraal waren. Maai dit zou onder meer geweten kunnen worden aan de natte zomer, waardoor het gras van minder goede kwaliteit is. Bil de vaarzen had men enkele ru brieken van goede kwaliteit, waar bij vooral de 47 afstammelingen van de stier Dokte. Lente's Verwachting naar voren sprongen. Tot kampioenstier op deze fokveedag werd Roorda Wietse van de vereni ging voor „Naar produktief vee op Walcheren" uitgeroepen. Reserve kampioen werd de stier Leendert Wouter, waamee de stierenvereni ging „Vooruitgang zij ons streven" uit Grijpskerke in de hoofdprijzen viel; De verkiezing van een kampioene bij de koeien leverde een spannende strijd. Voor deze titel kwamen ver schillende gegadigden in de ring, maar uiteindelijk werd Mieneke 3 van L. P. Brasser uit Vrouwenpolder tot kampioene gekozen. 'Met Marijke 4 als reserve-kampioene evenals in 1959 viel de heer Brasser voor een tweede maal in de hoofdprijzen. 47.000 kg melk De ereklasse fokkoeien met een ie- vensproduktïe van minstens 40.000 kg leverde een hoofdprijs op voor TTeesje die meer dan 47.000 kg melk met een gemiddeld percentage vet van 3,80 op haar naam heeft staan. Eigenaar Is Js. Vos uit Kou- dekerko. In de produktieklasse werd Itoza van A. Wattei uit Middelburg winnares. In de rubriek afstamme lingen van een stier (een groep van acht dieren) werd Dokter Lente's Verwachting van de vereniging voor K.I. „Naar produktief vee op Wal cheren" winnaar. Bij groepen van 5 stuks zelfgefokt rundvee behaalde een groep van L.P Brasser uit Vrouwenpolder een hoofdprijs. Ook met zijn andere in zendingen was de heer Brasser zeer gelukkig. Bij groepen van 3 stuks zelfgefokt rundvee behaalde hij eveneens een hoofdprijs, waarna hij In de rubriek afstammelingen (5 dieren) voor de derde maal de wis selbeker won, die thans in eigendom overgaat. Uitslagen Afdeling rundvee, stieren, geboren voor '58; 1 Roorda Wietse, eïg. Ver- voor K. I. „Naar produktief vee op Walcheren"; 3a Hendrika's W. A., eig. stierenvereniging ..Gapinge", Gapinge; 3b Karei, eig. stie renvereniging „Veeverbetering is ons doel" Aagtekerke. Stieren, geboren in '58: 2 Henk, eig. Btle- renvereniging „Veeverbetering is ons doel", Aagtekerke; 3 Leendert Wouter, eig. stierenvereniging „Vooruitgang zij ons streven", Grijpskerke. Stieren, geboren tussen 31 dec. '53 en 1 juli '50: 3 Janna's Bemhard. eig. J. de Lange, Ritthem. Kalfvaarzen, geboren tussen 31 dec. '57 en 1 juli '58: la Koba, eig. G- de Jager, Serooskerke: lb Adèle, fokk-eig. W. de Buck, Middelburg: 2a Greta, fokk.eig L. de Witte, Koudekerke: 2b Francientje, fokk.-eig. K. Poppe, Grijpskerke; 3a Flo- rine, fokk.eig. K. Poppe, Grijpskerke; 3b Boukje, fokk.eig. P. Verhage Wzn-, Kou dekerke; 3c Margriet, fokk.eig. J. de Lange, Ritthem. Vaarzen en kalfvaarzen, geboren tussen 30 juni '58 en 1 nov. '58; la Krol 45, fokk. eig. Js. Vos, Koudekerke lb Juliana 10, fokk.-eig. B. Arendse, Gapinge: 2a Nelly 35. fokk.-eig- A. Poppe, Grijpskerke: 2b Bontje 9, fokk.-eig. J. P. Geerse, Middel burg: 2c Johanna, fokk.-eig. H. A. Vos, Middelburg; 3a Doortje 4, fokk.-eig. B. Arendse Gapinge; 3b Juliana 11, fokk.-eig B. Arendse Gapinge- Vaarzen en kalfvaarzen, geboren tussen 31 okt. '59 en 1 jan. '59: la Corrie 4. fokk. eig. A. Poppe, Grijpskerke: lb Annetje 26. fokk.-eig. Js. Vos Koudekerke: 2a Wijd- hoorn 5 van Nieuw Arendsrust, fokk. eig. A. Langebeeke en K. Osté Seroos kerke; 2b De Kleine Ery, fokk.-eig- Iz. de Buck, Grijpskerke; 2c Wijdhoom 4 van Nieuw Arendsrust, fokk. -eig. A. Lange beeke en K. Osté Serooskerke; 2d Cor rie, fokk.-eig. J. de Lange Ritthem. 2e Elze van de Kapelaan, eig. J. Poppe Big- gekerke; 2f Nora 11, fokk.-eig. J. Bras ser, West-Souburg; 3a Zwartje, fokk. eig- M. Goedbloed en Zn., Gapinge: 3b Nora, fokk.-eig. P. Verhage Jzn., Koude kerke; 3c Freule, fokk.-eig. K. Poppe, Grijpskerke; 3d Grietje 87, fokk.-eig. W. Louwerse, Gapinge. Vaarzen geboren tussen 31 dec. '58 en 1 juli '59: la Mieneke 5. fokk.-elg. L- P. Brasser, Vrouwenpolder: lb Gonda van Mina's Hoeve, fokk.-elg. K. Poppe Grijps kerke: 1c Jantje, fokk.-eig. P. Verhage Wzn., Koudekerke; 2a Mieneke 6, fokk. eig. L. P. Brasser Vrouwenpolder; 2b Roosje, fokk.-elg- P. Verhage Wzn, Kou dekerke: 2c Femmy 7 van Nieuw Arends rust, fokk.-elg. A. Langebeeke en K. Osté Serooskerke; 2d Janke 11, eig. W. Ver hage, Westkapelle: 2e Marijke 9, fokk. eig. L. P. Brasser, Vrouwenpolder; 3a Gusta van Mina's Hoeve, fokk.-eig. K. Poppe, Grijpskerke: 3b Hegedijkster Griet 14, eig- Iz. de Buck Grijpskerke; 3c Bouk je 97, fokk.-eig. Js. Vos Koudekerke: 3d Fetje's Andrie 2, eig. 't Hof Zwagerman Grijpskerke; 3e Hegedijkster Pietje 28, eig. Iz. de Buck Grijpskerke. Vaarzen, geboren tussen 30 juni '59 en 1 jan. '60: la Boukje 98, fokk.-elg. Jos Vos, Koudekerke: lb Marijke's Er.v, fokk. eig. Iz. de Buck, Grijpskerke: lc Krol 46, fokk.-eig- Js. Vos, Koudekerke; 2a Pietje 22, fokk.-eig. Js. Vos Koudekerke: 2b TJItske 53, fokk.-eig. A. Poppe, Grijps kerke; 2c Nora 12, fokk.-eig. J. Brasser. West Souburg: 2d Wijdhoorn 6 van Nieuw Arendsrust, fokk.-eig. A. Langebeeke en K. Osté Serooskerke; 3a Alida, fokk-eig. A. van Tatenhove, Serooskerke; 3b Krystfaem's Ery, fokk.-eig. Iz. de Buck, Grijpskerke: 3c Aurelia's Andrie fokk. eig. Iz. de Buck. Grijpskerke: 3d Corrie 4, fokk-eig. A. Wattei Middelburg: 3e No- ra 13, fokk.-eig. J. Brasses West Souburg: 3f Annie 14, fokk.-eig- .T. P. Geerse, Mid delburg. Melkgevende koelen, hoogstens 6 maan den gekalfd, geboren na 30 juni '57: la Corrie 3, fokk.-eig. A. Poppe, Grijpsker ke; 2a Emme. fokk.-eig. D. Kluijfhout Koudekerke: 2b Agatha 35, fokk.-eig. Js. Vos Koudekerke: 3a Alida 6. fokk.-eig. J. Looise Gapinge: 3b Grada's Jolanda, fokk. eig. G. Koole Souburg; 3c Rika 2, fokk. eig. J. P. Geerse Middelburg. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd, geboren na 30 juni '57: la Marijke 8, fokk.-eig. L. P. Brasser Vrouwenpolder; lb Pietje 20, fokk.-eig. Js. Vos Koudekerke; lc Ju liana 9, fokk-eig. B. Arendse Gapinge; ld Jopie 3, fokk.-elg. A. Lorier Souburg; 2a Haskera Anna 126, eig. G. Koole Sou burg, 2b Boukje 93, fokk.-eig. Js. Vos, Koudekerke; 2c Betsie fokk.-eig. J. van Siuys, Zoutelande: 2d Tjamke 3, van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig 't Hof Zwager man Grijpskerke: 3a Corrie 2. eïg. B- Arendse Gapinge: 3b Mieneke 4, fokk. eig. L. P. Brasser, Vrouwenpolder, 3c "Adèle 1, fokk.-eig. W. de Buck, Middel burg: 3d Pel Jantje 23 van 't Hof Zwager man, fokk.-eig. 't Hof Zwagerman, Grijps kerke: eervol: Annie 10. fokk.-eig. J. P. Geerse Middelburg: Rita 6 van 't Hof Zwagerman, fokk-eig. 't Hof Zwagerman Grijpskerke; Richtje 16, fokk.-eig. W Louwerse, Gapinge. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maan den gekalfd, geboren tussen 31 dec. '56 en 1 juli '57: la Beppie 3 van 't Hof Zwa german, fokk.-elg. 't Hof Zwagerman Grijpskerke: lb Pel Jantje 22 van 't Hof Zwagerman, fokk.-eig. 't Hof Zwageiman Grijpskerke: 2a Janna 16, fokk.-eig A Poppe, Grijpskerke: 2b Jantje 45, fokk. eig. J- P. Geerse, Middelburg: 3a Hilligje 8, eig. W. J. Sanderse, Serooskerke; 3b Jaccba 9, fokk.-eig. J. Looise, Gapinge. Droogstaande koeien en melkgevende lan ger dan 6 maanden gekalfd, geboren tus sen 31 dec. '56 en 1 juli 57: la Mieneke 3, fokk.-eig. L. P. Brasser Vrouwenpolder, lb Tjitske 51, eig. A- Poppe Grijpskerke; lc Bourna. fokk.-eig. H. A. Vos Middel burg; ld Ema 64. eig B Arendse, Ga pinge: le Emma, fokk.-eig. P. Verhage Wzn., Koudekerke: 2a Rika 17, eig. G. de Jager Serooskerke: 2b Boerinne, fokk. eig- M. Goedbloed en Zn. Gapinge; 2c Marijke 6, fokk.-eig. L. P Brasser Vrou wenpolder, 2d Annetje 22, fokk.-elg. Js. Vos Koudekerke: 3a Nora 9. fokk.eig. J. Brasser West Souburg: 3b Bertha, fokk eig. P. Verhage Wzn., Koudekerke: 3c Janna 2, fokk-eig. J. Poppe Biggekerke. 3d Annie 5, fokk.-eig. P. Koole Souburg, Melkgevende koeien, hoogstens 6 maan den gekalfd, geboren in '56: la Mieneke 2, fokk.-eig. L. P. Brasser Vrouwenpol der: lb Grada Adema 11, fokk.-eig. A Wattei Sint Laurens: 2a Maaike, fokk - G. de Jager Serooskerke- Droogstaande koeien en melkgevende langer dan 6 maanden gekalfd, geboren tussen 30 juni '56 en 1 jan. '57: la Da- nia 4, fokk.-eig. W. Louwerse, Gapinge: lb Boukje 91, fokk.-eig. Js. Vos Koude kerke; lc Betsie, fokk.-eig. H. A, Vos, Middelburg: 2a Emma, fokk.-eig- J. de Lange Ritthem: 2b Annie, fokk.-eig. M. Goedbloed en Zn Gapinge- 2c Nelly, fokk. eig. J. de Lange Ritthem: 2d Marijke 5. fokk.-eig- L. P. Brasser, Vrouwenpolder: 2e Trrx 3, fokk.-eig. fa. Kwekkeboom on Smit. Oostkapelle; 2f Juliana 31. fokk- eig W. Louwerse Gapinge 2g Anna, fokk. eig. D. Kluyfhout. Koudekerke: 3a Jan na, fokk.-eig. J. de Lange Ritthem. 3b Dirkje, fokk.-eig. K. Poppe. Grijpskerke. 3c Diana, fokk.-eig. K. Poppe, Grijpsker ke; 3d Sikkema's Hiltje, fokk.-eig- A. van Tatènhove Serooskerke. VLISSINGEN Internationale voetbalwedstrij d Op het terrein aan de Baskensburgse weg te Vlissingen speelde een team van de Britse oorlogsbodem 1I.M.S. „Belton" donderdagmorgen een voetbalwedstrijd tegen een elftal, be staande uit bemanningsleden van het wachtschip Vlissingen. Het team van de „Belton" waarin officieren, onderofficieren en man schappen broederlijk naast elkaar streden, moest ondanks felle spor tieve tegenstand het onderspit delven tegen het team van het wachtschip Vlissingen. Het werd een ruime ze ge voor de Vlissingcrs, met de „korf balscore" 183. Een aantal officie ren, onderofficieren en manschappen van H.M.S. „Belton" bracht don derdagnamiddag op uitnodiging van het comité „Zeeland presenteert" 'n bezoek aan Yerseke in verband met de opening van het mosselseizoen. Onder hen bevond zich de oud-bur gemeester van Lincoln en parle mentslid, mr. Deer, die als gast aan boord van de „Belton" vertoeft. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 31 augustus tot en met 6 september 1960 zijn de volgende voorwerpen aan het politie bureau te Vlissingen gedeponeerd: blauwe alpino, blauwe regencape, zonnebril, hanger met religieuze voorstelling, badhanddoek, rode bal, plastic kruikje, diverse portemon nees, huissleutels, enkele rijwielen en autopeds. Aan het bureau zijn in lichtingen te krijgen van de adressen waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: donkerblauwe jongenscoat, sigarettenkoker, bruin lederen riem, plastic regenmantel, zilveren ring met rode steen, paar zwarte heren handschoenen, pak, inhoudende wol len deken, bankbiljet, geelfilter van fototoestel, gouden broche, ritten- boekje, heren polshorloge, schoolétui met inhoud, bruin jong hondje, wit wollen sokje, diverse portemonnees, VEERE Concert „O.N.D.A." Zaterdagavond 17 september om 8 uur geeft de muziekvereniging „O.N.- D.A." uit Ritthem een concert te Veere. Het programma luidt: 1. Een- drachtmars, J. C. Wit; 2. Vincentine, ouverture, P. B. Bisselink; 3. A. Youth Suite, G. Boedijn a. The school- ehilderen march, b. Schooljourney, Sham illnes, d. Happy-go-lucky, e. In the wide world; 4. Imperia Echoes, A. Safroni; 5. Paraphrase über „Ves- pergesang", Bortniansky; 6. Offen bach Cocktail, P. Herthom; 7. Euro visiemars, Van Holland. VISMIJN VEERE 3 september. 2656 kg exportgarnalen 1,07 —2,45. 1045 kg handelsgamalen 1,27—1,72. 284 kg bot 24—47. 412 kg tong 1,99—3,57 52 kg rog 24—35. 5 kg paling 1.20—2,95 2 kg visiever 3,90—3,99. 2 kg kabeljauw 00. 4 kg tarbot 69—97. 24 kg ongesorteerde vis 34—4P VEILING SINT-MAARTENSDUK 8 september. Eigenheimer I 12—13,26, n 7,50—11,62. Bintje I 8—9.35, II 7,78—8,00. bonken 15,75, voer 2,17. Aanvoer 50 ton Zaaiuien 40-55 9,41—9.24, 55-70 8.51-8,52. bonken 9,58, drielingen 11,40, picklers 17,28. Aanvoer 100 ton. Graan beurs Tarwe 27—29. Geret 25—28. Haver 24-25. Kleine erwten 3042. Schok kers 33-44- Bruine bonen 6075. Maan zaad 110—115. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 7 september. Witlof A 1.18—1.22. Idem B 91, aardappelen groot 915, andijvie A 16—24, alles per kg; bloemkool HA 11—51 per stuk; dubb. bonen I 67—79. Idem U 30—64, beiden per kg: sla I 10—15, Idem II 413 belden per stuk: spinazie I 57, stokprins' dubbel 1 69—84, idem H 44— 67, uien 7—12, kroten 10—13, rode kool 6— 12, groene kool 12—13, alles per kg: sel derij 80, peterselie 8, beiden per bos; waspeen HA 10—12, prei 19—27, grote peen 46, alles per kg. RITTHEM Concert Veere's Genoegen" MIDDELBURG Nog geen plannen bouw bejaardenwoningen Middelburg In het jaarverslag van de Burger lijke instelling voor Maatschappelijke Zorg te Middelburg over 1959 wordt het betreurd dat er nog steeds geen definitieve plannen zijn om te voor zien in de behoefte aan woningen voor bejaarden. Wel zijn besprekin gen met vertegenwoordigers van ker kelijke zijde gaande om gezamenlijk te trachten tot verantwoorde bouw van een bejaardencentrum te komen. Van de hofjes in Middelburg verkeert het St. Antheunishof je in goede staat van onderhoud De zes woonruimten werden het gehele jaar bewoond. Het complex eengezinswoningen, vroeger het „Molenberghofje" werd voor sloop verkocht. Herstel was niet mogelijk, terwijl het terrein van te geringe om vang was om een verantwoord aantal moderne woonruimten te bouwen, al dus het verslag. De rekening van baten en lasten sluit met een totaalbedrag van f 728.650. Het nadelig slot bedraagt f 554.300. Ver. voor slechthorenden woonde diavertoning bij De heer W. Volkers uit Heemstede, voorzitter van de afdeling Haarlem der vereniging voor slechthorenden, gaf een dezer dagen een geslaagde dia-vertoning, voor de afdeling Mid delburg, van Riva aan 't Italiaanse Gardameer. Deze zomer heeft hij nJ. deelgenomen aan een verenigings- reis naar deze plaats. De heer Vol kers lichtte zijn dia's met belang wekkende wetenswaardigheden voortdurend toe. Een der aanwezige dames kreeg de kans haar meege brachte kleurendia's eveneens op net doek te zien. De kleurendia's waren hoofdzakelijk aan Italië gewijd. Dc avond was druk bezocht en vormde een waardige start van het winter seizoen. Volkskredietbank leende ruim 26 mille uit In het jaarverslag van de gemeente lijke Volkskredietbank van Middel burg over 1959 wordt meegedeeld, dat een vergelijking met de verrich tingen over 1958 aantoont, dat in 1959 weer enige stijging (25 pro cent) van het aantal verleende kre dieten plaats vond. Dit had eveneens een stijging van het uitgeleende ka pitaal tengevolge van rond 40 pro cent. Er werden in totaal 67 leningen verstrekt (1958: 54) tot een totaal bedrag van 26.691 (1958: 19.036). Opmerkelijk wordt het in het verslag genoemd, dat van de diensten van de Bank een gering gebruik gemaakt wordt in vergelijking tot gemeente lijke volkskredietbanken in andere gemeenten. De reden daarvan aan te wijzen wordt zeer moeilijk genoemd. Naar de mening van do commissie speelt de inslag van de bevolking hierbij mede een rol. Botsing op Seissingel Woensdagmiddag gebeurde op de Seissingel te Middelburg een aanrij ding, toen de autobestuurster M. W. de R. uit Middelburg met haar wa ger een garage uitreed en in botsing kwam met de auto van de heer J. M. M., eveneens uit Middel burg. Beide auto's werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Detailhandelsvakschool thans 115 leerlingen In aansluiting op ons bericht over de nieuwe lessen van de Christelijke Detailhandelsvakschool te Middel burg wordt ons verzocht nog mee te delen, dat de school thans 115 leer lingen telt. Hiervan zitten 67 leer lingen in drie eerste klassen en 48 leerlingen in" twee tweede klassen, De muziekvereniging „Veeres Genoe gen" geeft onder leiding van de heer P. Wisse zaterdagavond 10 september om .".30 uur een concert op de mu ziektent te Ritthem. Programma: 1. Festival Mars, Fr. Jakma; 2. Drie Koralen; 3. Paraphra se op „Veilig in Jezus' armen", Del- becq; 4. Ouverture Facile, Cerfontai- ne; 5. Valeta, arr. Jos v. d. Veken; 6. Stettiner Kreuz Polka, ar. B. Kutsch; 7. Bummel Petrus, arr. P. J. Mole naar; 8 Populaire Potpourri nr. m, Delbecq; 9. Blonde Anna, arr. J. Maas; 10. De Limburgse Jagers, mars arr. M, Everaers. OOSTKAPELLE Raad vergadert De gemeenteraad van Oostkapelle komt dinsdag 13 september in ver gadering bijeen. Op de agenda voor deze vergadering staan onder meer de volgende pun ten: een verzoek van de plaatselijke voet balvereniging om gedurende de win termaanden bij de buitentraining ge bruik te mogen maken van de schijn werpers die de toren gedurende de zomer verlichten. Voorts een ver zoek van het bestuur van de school met de bijbel om een perceel bouw grond aan de Torenstraat in erf pacht te verkrijgen. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild. vanaf MAANDAG 12 SEPTEMBER 1960 Bramley's Seedling, alle maten. Conference, 55 mm en op. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 Cox's Orange Pippin, alle maten, op 5 mm sorteren. Notarisappel, alle maten, met gele tint. Allington Pippin, 70 mm en op. Glorie van Holland, 75 mm en op, met gele tint. Ingrid Marie, alle maten. Sterappel, alle maten, mits rood gekleurd. President Loutreuil, alle maten. Legipont, alle maten. Vanaf maandag 12 septem ber kan worden aangevoerd Goudrenet val, 65 mm en op, 20 kg per kist. Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr.vrouwenbond vergaderde een de zer dagen onder leiding van mevr. M. den Hollander-Wondergem. Tij dens de vergadering sprak ds. Van Heesen uit Meliskerke over het onderwerp „Verwondering". Men besloot om de vergaderingen gedu rende de wintermaanden om beurten 's avonds en 's middags te houden. Burgerlijke stand DOMBURG Bevallen: C. Minderhoudde Visser, d. Ondertrouwd: H- C. Heiboer, 26 jaar en C. Schoe, 23 Jaar. Overleden: A. de Kam. 83 jaar, wedn. van A. Hendrikse; H. J. Odenthal, 53 jaar, van H. Schilfer; A. M. C. Schoute, Jaar, wed. van W. L- Ghijsen. OOSTKAPELLE. Getrouwd: A- S. Louws, 23 Jaar en M. Jobse, 20 jaar; P. Maljaars, 22 jaar en J. Wattei, 23 jaar; P. den Hollander. 25 jaar en A. J. Steketee, 20 jaar; K. Francke, 25 jaar en A. C. Hillebrand, 23 jaar. Overleden: M. Hoefkens. 86 jaar: P. Boo- 68 Jaar; H. Hartog, 61 jaar. IN 1910 ZELFSTANDIG V Officiële publikatie DRANKWET- en W. van Middelburg maken bekend dat door M. G. van Hoepen, wonende te Middelburg een verlot A is gevraagd voor de benedenlokaliteit van perceel Vlissings Wagenplein no. 14. Binnen 14 dagen na deze bekendmaking kan tegen inwilliging van dit verzoek bij hun college schriftelijk bezwaren worden ingebracht. ARNEMUIDEN Informatieve vergadering ruilverkaveling Kleverskerke Vandaag vrijdag zal zoals be kend in het verenigingsgebouw „De Arne" te Arnemuiden voor belang hebbenden een informatieve vergade ring worden gehouden in verband met het ruilverkavelingsplan-Kle- verskerke. Deze vergadering, die on der leiding staat van ir. J. D. Dorst, lid van de Cultuurtechnische Com missie te Utrecht, begint 's middags om 2 uur. Coöperatie voor Souburg, Middelburg en Scheldestad Vijftig jaar geleden werd een nieuw wetsartikel er de oorzaak van, dat de coöperatie „De Broe derband", gevestigd te Middel burg en werkzaam in Middel burg, Souburg en Vlissingen, zich in twee delen moest split sen. Zo ontstond in Vlissingen een zelfstandige „Broederband", die zaterdag a.s. haar „gouden" feest viert. De oorspronkelijke oprichting van de coöperatie dateert in feite uit 1896 en vloeide voort uit een staking en de opkomst van de arbeiders. Na de splitsing van 1910 bleven beide be drijven op aparte basis hun leden be dienen. Tot 1951 toen de wet werd ge wijzigd en opnieuw samenwerking mogelijk maakte. Die gelegenheid greep men met beide handen aan. In deze periode gingen de coöperaties „Eigen Hulp" en „Ons Voordeel" (katholiek) met de Vllssingse „Broe derband" een fusie aan. Samen met de afdeling in Middelburg en Souburg heeft men thans een ledental van 4200, dat voor een omzet van twee- en-een-half miljoen gulden per jaar zorgt. De „Broederband" exploiteert in deze drie plaatsen een bakkerij, tien kruidenierszaken, een brandstof- fenbedrijf en twee textielwinkels. Jubileumviering De coöperatie laat de jubileumvie ring van de „afdeling" Vlissingen niet in het niet zinken. Naast de redacties op de artikelen is er in de periode van 1521 september een show van velerlei artikelen in ,,'t Anker", waar ook diverse be kende radio-artiesten optreden. De Vlissingse jeugd wordt evenmin vergeten. Zo organiseert „De Broe derband" begin oktober een feleur- wedstrijd, zaterdag a.s. is er al een ballonnenwedstrijd, waarbij de ko ninklijke harmonie „Ons Genoegen" voor de feestklanken zorgt. Via de Van Dishoeckstraat, Singel, Bloemenlaan, President Roosevelt- laan en de Boulevard gaat het naar hotel „Britannia", waar de vijftig jarige coöpeartie recipieert. Zaterdag worden ook de bejaardentehuizen in Vlissingen en Middelburg bedacht. De Middelburgse en Souburgse jeugd wordt zaterdag 24 september in de jubileumviering betrokken, wanneer daar met opluistering van de muziek vereniging „Exelsior' ballonnen voor een wedstrijd de lucht Ingaan. Het personeel van de coöperatie is In de afgelopen week In verband met het jubileum op reis geweest naar Utrecht, waar men met een gezel schap van 165 personen de coöpera tieve produktiebedrijven te Jutphaas bezocht. VEILING GOES. 8 September. Export- en industrleveillng. Coxs Orange Pippin I 80-85 52, 75-80 47. 70-75 52. 65-70 48. Manks Codlin I G0-7U 22. UD 12. Transp. de Croncel kl. I 83-95 22, 75-85 22, 65-75 20, U D 12. II 85-95 25. 75- 85 22, 65-75 21, n D 13. James Grieve I 85-90 35. 80-35 35, 75-80 39. 70-75 38, 65-70 35, U D 27. I 75-85 32. 65-75 34. II D 24. II 80-85 28—30, 75-80 31, 70-75 33. 65-70 31. II 75-85 25, 65-75 29. H D 22 Bonne Louise 1 70-75 54, 65-70 48-49, 80-65 45, 80 46-60, 55-60 43.30—43.70, 50-55 34.60—35.20, II D 21. II 70-75 47, 65-70 43, 60-65 40, 55-60 37, 50-55 29. Br. Hardy I 80-85 73, 75-80 71. 70- 75 63.20—6S.80, 65-70 63-83.50. 60-65 63—64, II D 43. Herzogln Elsa I 70-80 31. 60-70 27 -32, II D 14. Br. Lebrun I 65-75 38. 55-65 38. II D 32. Pltmaston Duehesse I 75-85 45. 65-75 41, II D 35 II 75-85 37. 65-75 36- Maagdepeer I 05-75 23, 55-65 21—22, II D 11. Tr. de Vienne I 85-90 71—72, 80-85 71. 75-80 72—77, 70-75 71-80, 65-70 59—66. II 75-80 62, 70-75 58, 65-70 53—55. Seigneur d' Esperen I 70-80 58. 60-70 56. Bramen exp. 82, U 56. Dubb. pr. bonen U 69. U 63. Gewone veiling: James Grieve gr. 20—27, f. 15—19. Transp. de Croncel gr- 13—16, f. 10—15. Pitmaston Duehesse gr. 17. Bonne Louise gr. 2531, t 18. Br. Lebrun gr. 20—23, f. 15. Tr. de Vienne gr 33-46, f- 29—36. Br. Hardy gr. 30-48. f. 23—33. Bramen per doos 1 28, II 21—23. VEILING KAPELLE 8 september. James Grieve 1 85-90 31, 80- 85 33, 75-80 37, 70-75 36—39, 65-70 33. 2 80- 85' 29. 75-80 31, 70-75 32, 65-70 31. 2 D 23, 3 grot 22, 3 fijn 12—13. Cox's Orange Pip pin 1 85-90 43, 80-85 46, 75-80 47—58, 70-75 56, 65-70 49. 2 80-85 40, 75-80 44, 70-75 42, 70-65 37, 3 grof 28—29. 3 fijn 5. Transp. de Croncel 1 85-95 23, 75 85 23, 65-75 19, 2 85-95 17. 75-85 16—19, 65-75 15, 2 D 12, 3 grof 14, 3 fjjn 13. lacq. Lebel 1 75-e5 20, 65-75 12—16, 2 75-85 18. 65-75 12. 2 D 12. 3 grof 12, 3 fijn 12. Mank'e Codlin 1 70-80 25, 60-70 22, 2 70-80 19. 60-70 14—17, 2 D 13, 3 grof 13, 3 fijn 12. Crimsons Cox 1 80- 85 43. 75-80 46, 70-75 45, 65-70 42. 60-65 37, 3 grof 25. Zigeunerin 2 75-85 9',i. 65-75 9- Ellisons Orange 1 75-85 28, 65-75 33, 2 75-85 22, 65-75 18. 2 D 18. 3 grof 18, 3 fijn 8. Herzogin Elza 1 70-80 29, 60-70 33—35, 2 D 17, 3 grof 17, 3 fijn V/3. Maagdepeer 1 65-75 21, 55-65 19, 2 65-75 18, 55-65 14, 2 D 11, 3 grof 6. 3 fijn doordraai. B. Hardy 1 80-85 69. 75-80 71. 70-75 69, 65-70 62,90, 60-65 61, 2 75-80 59. 70-75 58. 65-70 55. 60- 65 49. 2 D 55-60 47, 2 D 45-60 39. 3 grof 37. 3 fijn 27. Pitmaston Ductiesse 1 75-85 42, 65-75 35, 2 65-75 23. 2 D 20, 3 grof 15, 3 lijn 11. Spaanse Wijnpeer 1 60-70 28, 50-60 28, 2 60-70 27, 50-60 25. Tr. de Vienne 1 75- 80 68. 70-75 75, 65-70 74. 2 80-85 66. 75-80 69, 70-75 71, 65-70 60, 60-65 56, 2 D 34, 3 grof 43. 3 fijn 23. B. Lebrun 1 65-75 40— 41, 60-65 39. 55-65 38,50, 55-60 37. 2 65-75 34, 55-65 37. 2 D 33, 3 grof 18, 3 fijn 12. Bonne Louise d'Avr. 1 70-75 56, 63-70 50 51. 60-65 46.30-46.90, 55-60 42,1012,90. 50- 55 34,10. 2 65-70 39. 60-70 38. 60-65 38. 55-60 34, 50-60 35, 50-55 29, 2 D 20, 3 grof 26— 27, 3 fijn 14. Seigneur d'Esperen 1 70-80 58, 60-70 58. 50-60 34, 3 grof 23, geplukte kroetappelen 6, val kroetappelen 4(4. kroetperen doordraai. Bramen industrie export 86, 2 7378. Dubbele prinsessenbonen 1 67, 2 67, afwij kend 58- VEILING KRABBFNDIJKE. 8 september. Dubb. pr. bonen II 55. afw. 29. Bonne Louisse d' Avr. I 70-75 57. 65-70 53, 60-65 4748, 55-60 42 90—43.20, 50-55 35, H D 20, m gr. 23—32, TH f 16. Kr. 7. William Duehesse I 85-è90 41, 75-85 45, €5- 75 38, U D 21, III gf 13—22. Kr. 8—10- Ja mes Grieve I 90-95 30. 85-90 32, 80-85 35. 75-80 38, 70-75 37—38. 65-70 36, n D 26. III gr. 20—23, Hl f 14—15. Kr 10—11. Manks Codlin UI gr. 14, III f 10, Kr. 8. Verpakt fruit: Br. Hardy I 75-80 82, 70-75 81, 65-70 70, 60-65 66. Triumph de Vienne II 85-90 47. 80-85 61. 75-80 55-63, 70-75 59-65. 65-70 59. 60-65 53, II D 32—37, UI gr 33—46, Hl f 24—31, Kr. 12. Br. Lebrun I 70-75 44. 65- 70 28, III gr. 17, Hl f. 11. fox Orange Pip pin I 85-90 49. 80-85 45. 75-80 50. 70-75 55, 65-70 46, Hl gr- 2128, Kr. 11, val 8 9. Jac. Lebel kr. 9. Cox Orange Pippin I 80-85 79, 75-80 75. Br. Hardy I 80-85 76, 75-80 79, 70-75 71.50—75, 65-70 62—63.10. 60- 65 61—62.40, II D 43—44, in gr. 39—48, Hl f. 23—39. Kr. 12—16. Transp- de Cron- cels I 85-95 26. 65-75 20. II D 12. VEILING STAVFNISSE 8 september. Eigenheimers, gewone 10,60 —13,30. Bintjes, gewone 8,80—9.60, Idem bonken 15,50. Furore 8,80, alles per 100 kg. Aanvoer 45 ton. VEILING SINT-ANN ALAND 8 september. Bintjes, bonxen 15,90—16,10, idem gewone 9,00—9,96, idem drielingen 4,88. idem voer 2,19. Eigenheimers, honken 9.03. idem gewone 12,09—13.59, Idem drie lingen 6,00. Aanvoer 65 ton. VEILING 8CHERPENISSE Bintjes, bonken 15,51, idem gewone 8,04, idem voer 2,20. Koopmans Blauwe, gew. 10,0810,59- Aanvoer 10 «on. UIENVEILING SINT-ANNALAND Maat 40-70 8.79—9.30. drielingen 11,27— 11,49, picklers 17,02—17,10. Aanvoer 100 ton. UIENVEILING SCHERPEN1SSB Maat 40-70 8.63—9.30, drielingen 11,24, picklers 17,09. Aanvoer "o ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 sept. Stamboou dubb. pr. I 70. aanvoer 3.5 ton, id- II 63, aanvoer 4.5 ton. Af wijkend 25. aanvoer 1 ton. MARKTBERICHTEN HARNEVEI.D. Coöperatieve Veluwse eiervelling Bame- veld— Ede. Weekaanvoer circa 1.000.000 stuks, waarvan cr thans 465.578 stuks werden geveild. Handel vlug Eieren van 4245 gr. f 8.62-9-40. idem van 45—50 gr. f 9.8211.46, Idem van 5055 gram f 11.74—13.68, idem van 55—GO gr. f 14.13— 15.51, idem van 60—64 gr f 15.84—16.56, idem van 64—63 gr. f -59—16.77. alles per 100 stuks Eiervc-iling S.B.E. Aanvoer 309.350 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 42—55 gr. f 8.81—13.49. idem van 55—60 gr. f 13.91—15.38, Idem van 6064 gr- f t5.53 eendeëieren 61—66 gr. f 9,09— 10.65, Idem 66—73 gr. f 10.81—12.01. alles per 100 stuks. Eiermarkt Aanvoer 2.150 000 stuks. Han del vlug met kalme afloop notering: klp- peëieren van 61—65 gr- f 16.00—16 73. al gemene prijs f 16.40 per 100 stuks, kilo prijs f 2.62. basis 62«i gr., henneëieren 42—56 gr. f 9.25—14.50. kiloprijs f 2.15— 2.59.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15