Behoefte aan warenwetsbepalingen tegen verdachte stoffen in voedsel KLANKBORD JUSTITIEEL ONDERZOEK MARGARINEZIEKTE WIimM PIECK, OOSTDUITS PRESIDENT, OVERLEDEN NEDERLANDS INITIATIEF VOOR SCHEEPSWERF IN ANTWERPEN TWAALF OKTOBER ROUWDAG VERKEERSSLACHTOFFERS DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWS Ei COURANT 3 Arbitragecommissie adviseert over schadeloosstelling Planta-patiënten (Van onze Haagse redactie). Tijdens een persconferentie over de onderzoekingen van liet directoraat- generaal van de volksgezondheid in de Planta-epïdemïe lieeff de directeur van de keuringsdienst voor waren, de heer Ivruysse, verklaard, dat de warenwet naar zijn oordeel te grote vrijheden aan de industrie heelt ten aanzien van het gebruik van grondstoffen en andere chemische produkten in levensmiddelen. De heer Kruysse zei, dat de toeneming van de kennis van verwerkte stoffen ertoe heeft geleid dat een zeer groot aantal hij sprak van honderden moeten worden beschouwd als stoffen met ver dachte eigenschappen die nochtans vrijelijk door de industrie kunnen wor den gebruikt. De warenwet zou naar zijn oordeel op dit punt belangrijk moeten worden verbeterd. De mededelingen van dr. Kruysse werden versterkt door die van de heer H. van Gelderen, hoofd van het farmacologisch endocrinologist la boratorium. De directeur-generaal van volksge zondheid dr. P. Muntendam, verklaar de dat hij een commissie heeft inge steld die belast wordt met het uit brengen van een rapport van de mi nister van sociale zaken en volksge zondheid. Een van de voornaamste hoofdstukken van dat rapport zal gewijd zijn aan de lacunes in de Ne derlandse wetgeving die het moge lijk hebben gemaakt dat een gebeur tenis als de Planta-vergiftiging zich in Nederland kort voordoen. Bovendien zal de commissie waren wet advies uit moeten brengen over de vraag of er aanleiding is tot wijzi ging van de warenwet en van de be sluiten die betrekking hebben op volksvoedsel en in het bijzonder over de vraag of het margarinebesluit nog wel voldoende waterdicht kan worden geacht. Half miljoen gebruikers De directeur van de rijksdienst van de volksgezondheid dr. H. Dijkhuis deelde mede dat de Planta-epïdemïe op het ogenblik, overeenkomstig do verwachtingen vrijwel voorbij is. Gis termorgen was het aantal nieuwe aangiften vrijwel nul. Op zaterdag 3 september waren er nog 181 mensen opgenomen in zie kenhuizen, terwijl er bovendien nog een aantal ernstiger zieken thuis wordt verpleegd. Geschat moet worden dat het aantal Nederlanders dat de Planta met de kwaadaardige emulgator heeft ge bruikt, ongeveer een half miljoén be draagt tussen het tijdstip van uit gifte van de Plan! a-rood op 4 augus- Lus en het ogenblik waarop de ver moedelijke oorzaak van .de ziekte was vastgesteld op 22 augustus. Op 22 augustus was 790 ton bijna 3,2 miljoen halfpondspakjes in om loop gebracht. In de maanden tnssen mei en juni bovendien nog 31 ton in de vorm van proef-pa'kkètten in de oude verpakking. Het aantal mensen dat ziek is geweest valt niet nauw keurig vast te stellen, maar ligt tus sen de 60 en 110 duizend, aldus dr. Dijkhuis. Geen antwoord l)r. Dijkhuis verklaarde, dat mede dank zij de voortreffelijke medewer king van huisartsen op 23 augustus vrijwel zekerheid bestond over de oorzaak en dat toen onmiddellijk voorlopige waarschuwingen aan de bevolking werden gepubliceerd. Reeds op 25 augustus stond dc oorzaak voor zijn dienst met volstrekte zeker heid vast. Op 22 augustus had inmid dels Unilever zijn héle produktïe vol gens deze nieuwe samenstelling ge staakt. Op de uitdrukkelijke vraag of tijdens de besprekingen die mr. B. V. Dek ker van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, die in Duitsland een onderzoek heeft inge steld, en die in Venlo besprekingen met Duitsers onder andere van Unilever heeft gevoerd, daarover inlichtingen van de Duitse Unilever-' vertegenwoordiger had gekregen, luidde het antwoord dat men deze vraag niet zou beantwoorden, omdat deze gegevens zowel voor justitie als voor volksgezondheid van belang zijn en het justitiële onderzoek juist aan dat aspect van de zaak grote aan dacht besteedt. Het onderzoek in Duitsland, aldus de heer Dekker, heeft voor hem iedere twijfel weg genomen omtrent de samenhang tus sen het optreden van de beruchte blaasjesziektc aldaar en het in con sumptie brengén van de Planta met de nieuwe emulgator. De Plantaziekte aldus werd tijdens de persconferentie verklaard moet vrijwel met zekerheid worden geka rakteriseerd als een ziekte die het gevolg is van overgevoeligheid allergische reacties. Met- grote na druk werd verklaard dat van blij vende schade voor het lichaam op het ogenblik ïu Duitsland niets is geble ken, hoewel daar het tijdsverloop se dert beëindiging van de epidemie al vrij lang is, maar er kunnen nog geen conclusies voor Nederland uit worden getrokken, omdat de dosis in Neder land meer dan tweemaal zo sterk was. Er zijn redenen om daaraan in Ne derland bijzondere aandacht te be steden. Redenen, die met name lig gen in het feit dat viermaal zoveel vrouwen als mannen de Planta-ziek- te in Nederland hebben gehad. Dr. KRAMP. Dc behandeling van een zaak voor het kantongerecht van Loughborough in Engeland moest dinsdag gedurende tien minuten worden Opgeschort omdat de griffier schrijfkramp had. Muntendam deelde mee, dat als ge volg van de afspraak met Duitsland, om een gemeenschappelijke commis sie van onderzoek te benoemen, die zich met alle, maar vooral ook met de medische vraagstukken zal be moeien. Door de Nederlandse minis ter van sociale zaken als Nederlands lid van deze commissie zijn be noemd dr. B. V. Dekker, epidemio loog van de inspectie van volksge zondheid, prof. E. H. Hermans Sr., dermatoloog te Rotterdam en dr. J. H. Pannekoek, internist te Deventer. Attesten Behalve deze commissie zal worden ingesteld een arbitrage-commissie waarvoor de leden zullen worden aan gewezen door de minister van sociale zaken en door de minister van justi- Itie. Deze commissie zal aan Unilever (het door Unilever als bindend te be schouwen advies uitbrengen over de schadeloosstelling aan degenen, die door de ziekte zijn getroffen. Uni lever, aldus dr. Muntendam, heeft zich tot «leze sehadeloossteling defi nitief bereid verklaard en vanaf dïns- dagavond is tussen Unilever en de Koninklijke Maatschappij voor de Geneeskunde overeenstemming be- reikt over de procedure tot afgifte van medische attesten, zonder welke l'nilcver de mogelijkheid tot sehade- loosstclliiig onmogelijk achtte. De Koninklijke Maatschappij heeft. I thans haar toestemming verleend aan cle inschakeling van de vertrou wensartsen voor het afgeven van attesten. Dr. Muntendam deelde mee dat de minister van justitie opdracht heeft gegeven aan alle officieren van jus titie, om het onderzoek te centrali seren bij de officier van justitie in Rotterdam en alle gegevens daarnaar door te geven. Daarbij zal ook zeker de vraag worden onderzocht waarom Unilever Duitsland in 1958 met deze emulgator is gestopt. Van het justi tiële onderzoek prof. Muntendam sprak bij herhaling van strafproces zal afhangen wat er met de voor raad Planta die door Unilever is te ruggenomen en die thans te Zwijn- drecht is opgeslagen en aldaar onder beslag ligt van de keuringsdienst voor waren, zal gebeuren. Tijdens de persconferentie werd nog meegedeeld dat een onderzoek wordt ingesteld naar een doodsoorzaak te Rotterdam in een derde geval waar een aanleiding is om relaties met de Planta-ziekte te veronderstellen. GROOT DEEL VAN ZIJN LEVEN BUITEN DUITSLAND Enkele duistere punten in zijn leven blijven Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldt dat de Oostduitse president Wilhelm Pieck woensdag op de leef tijd van 84 jaar is overleden. Wilhelm Pieck was de laatste nog in leven zijnde oprichter van de Duitse Communistische Partij. Hij werd op 3 januari 1S76 geboren te Guben, een stadje aan de Neisze. Al vroeg ont wikkelde bij politieke activiteit. In 1915 organiseerde hij een betoging- voor de rijksdag van vrouwen die beëindiging van de oorlof eisten. Hij werd opgeroepen voor dienst in het leger van de keizer, kreeg een krijgs- raadstraf wegens poging tot muite rij, ging naar het front, raakte ge wónd en kwam in een hospitaal. Toen hij hersteld was vluchtte hij naar Nederland, om de strijd te ontlopen waarheen men hem opnieuw wilde uitzenden. Met Karl Liebkneeht en Rosa Luxemburg richtte hij aan het eind van de Eerste Wereldoorlog de Duitse Communistische Partij op. In 1919 werden Rosa Luxemburg en Karl Liebkneeht ter dood gebracht, maar Pieck wist te ontkomen. Hoe is altijd onduidelijk gebleven. Ernst Tliaelmann, die in 1926 de partij leid de, gelastte een onderzoek, maar het rapport i3 nimmer openbaar ge maakt. Beste vriend In 1933 dook Pieck op in de Sowjet- TJnie. Volgens nimmer bevestigde be richten zou hij ervoor gezorgd heb ben dat Ernst Tliaelmann niet werd uitgeleverd toen de nazi's, na liun pact met de Russen, vijftig commu nisten naar Rusland uitleverden. Tliaelmann stierf in 1945, in oen Duits concentratiekamp dat hij had kunnen ontlopen als Pieck bad willen helpen. De lezing die de partij geeft is dat Pieck in 1919 na een gevecht met de politie wist te ontvluchten en dat Thaelmann altijd zijn beste vriend is geweest. In de Tweede Wereldoorlog zette Pieck het Vrije Duitse Comité op, dat [Duitse krijgsgevangenen in Rusland ompraatte en in 1943, kort voor de Komintern, opgeheven werd, toen Pieck secretaris-generaal was. In 1945 betrad Pieck met de Russi sche troepen voor het eerst weer Ber- lijnse bodem. Zijn zoon Arthur was bij hem in het uniform van ma joor in het Russische leger. Overeenkomstig de Oostduitse grond wet zal de voorzitter van de „Volks- kammer" het' parlement dr. Johannes Dieckman, als - president; Kroesjtsjew zal 19 sept. in New York arriveren Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heelt meegedeeld dat de Russische premier Kroesjtsjew op 19 september aan boord van het Rus sische schip „Baltika" in New York zal aankomen. Het is niet bekend hoelang Kroesj tsjew in Amerika zal blijven, maai de reden van zijn reis is het begin van de herfstzitling van de algemene vergadering der Verenigde Naties, op_ 20 september. De Russische ambassa-' deur Mcnsjikcw (die de bijnaam „smling Mike", glimlachende Mikhacl gekregen heeft) clecd mededeling van Kroesjtsjews reisplan in een nota welke hij woensdag op het „State De- parlement" deponeerde. Lening Nederlandse gemeenten overtekend De N.V. Bank voor Ncdcrlandsche Gemeenten deelt mede dat op de 4*0 procent 25-jarige obligatielening (vijfde lening) groot 100 min. te gen de koers van 99 Va procent, waar op gisteren de inschrijving open stond, tot een zodanig totaalbedrag is ingeschreven dat bij de toewijzing een belangrijke reductie zal moeten, worden toegepast. Indonesië benoemt commissie voor problemen met Nederland De Indonesische regering heeft een speciale commissie benoemd welke de problemen zal bestuderen die voort vloeien uit het verbreken van de di plomatieke betrekkingen met Neder land. Tot voorzitter van de commissie is benoemd de secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandse zaken Soewito Koesoemowidagdo. Volgens het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken verblijven on geveer 33.000 Indonesische burgers in Nederland en in Suriname. Het aan tal Nederlanders in Indonesië be draagt minder dan vierduizend. De Nederlandse burgers in Indonesië hebben tien dagen extra gekregen om zich te laten registreren bij cie cen trale ooflogsaclministratie, aldus heeft het leger meegedeeld. Zij moe- óptreden, totdat de „Volkskammer" ft en zich nu hebben gemeld vóór 3 5 een nieuw staatshoofd heeft gekozen, september. „CHANABEL" NU OFFICIEEL GESTICHT Bouwen op nieuwe wijze in grote droogdokken In liet Belgische staatsblad is de stichtingsakte verschenen van de on derneming „Chanabel" Chantiers Navals Beiges die tot doel heeft ten noorden van Antwerpen werven te bouwen, waarin grote droogdokken volgens nieuwe principes schepen kunnen worden gebouwd. De stad Antwerpen heeft reeds geruime tijd geleden terreinen ter grootte van 3500 en 2000 ha ter beschikking van de onderneming gesteld. De nationale maatschappij voor kredietverlening aan de nijverheid zegde een krediet toe van 75 miljoen Belgische frank. Het Belgische blad „De Standaard" weet te melden, dat de plannen voor de scheepswerven afkomstig zijn van de Nederlandse ingenieur A. J. van Wijle do Vries uit Rotterdam. De ven nootschap „Chanabel" is volgens dit blad opgericht door acht personen, onder wie twee Nederlanders. De maatschappij zou beschikken over een kapitaal van twee miljoen Belgi sche frank. De Nederlandse inge nieur zou zeventig procent van de aandelen in eigen bezit hebben ge houden. Zijn plannen werden voor het eerst in maart van dit jaar bekend. Mee bet stadsbestuur van Antwerpen werd een overeenkomst gesloten, doch verdere onderhandelingen stag neerden omdat bleek dat de nieuwe vennootschap nog niet was opge richt. ..De plannen van de heer Van Wijk de Vries werden destijds door deskundigen als een fantasie be schouwd". aldus ..de Standaard", doch hij slaagde er in een krediet van zeventig miljoen frank te verkrijgen. De plannen zouden voorzien in een revolutionaire bouwmethode voor schepen. De traditionele bouwhellin- gen zouden worden vervangen door een half-diep droogdok, dat zal wor den overdekt om vertragingen door slechte weersomstandigheden te ver mijden. De bouwtijd zou hiermee aan zienlijk kunnen worden verkort met als gevolg een gevoelige daling van dc kostprijs. Spoedig beslissen Hoewel details over de werkwijze en de financiering niet officieel bekend zijn, werd enkele maanden geleden vernomen, dat het in de bedoeling zou liggen schepen tot 150.000 ton te bouwen niet een diepgang van 7.5 meter. Daarbij zou rekening zijn ge houden met do Belgische plannen de .Schelde bevaarbaar te maken voor geladen schepen van 65.000 ton. De rentabiliteit van het project zou zijn gebaseerd op liet feit, dat Bélgië over geen enkele werf besclükt waarop „super-tankers" kunnen worden ge bouwd. De plannen zouden voorzien in de bouw van drie overdekte droogdok ken. door verplaatsbare caissons van de Schelde af te scheiden. De lengte daarvan zou 440 meter elk worden, met een breedte van 92 en een hoog te van 45 meter. De bouw zou drie jaar in beslag nemen. Ongeveer 5000 arbeiders zouden de eerste- vier jaar hier werk vinden. Het doel van de oprichters zou zijn te kómen tot een jaarlijkse produklie van 90.000 ton scheepsruimte. Hoewel de oprichters behalve over het maatschappelijke kapitaal van een miljoen frank zouden beschikken over 120 miljoen Belgische frank, grotendeels afkomstig van Neder landse ondernemingen, werd destijds in Belgische kringen gewezen op de onmogelijkheid met 200 miljoen frank (inclusief de lening van de maatschappij voor kredietverlening) een dergelijk project te financieren. Als voorbeeld werd aangehaald de bouw van dergelijke scheepswerven in Scandinavië, die een bedrag van 1400 miljoen Belgische frank hadden gevorderd. Inmiddels heeft de nieuwe vennoot-" schap om voortzetting van de be sprekingen mét het Aantwerpse stadsbestuur gevraagd en verwacht wordt, dat het college van B. en W. van de Scheldestad daar op korte termijn over zullen beslissen. IDe ambassadeur van IndiaZ. Exc. R. K. Tadon heeft woensdag verge zeld van enkele familieleden een be- I zoek gebracht tuin de Kon. Mij. De Schelde'' te Vlissingen. Het gezel schap bezichtigde de bedrijfsafdelin- gen scheepsbouw en machinebouw. I Een lunch werd aangeboden in lio- i tel Britannia, waar behalve het ge- j zeischap van de ambassadeur ook i aanzatende burgemeester van Vlis- I singen mr. B. Kol ff en mevrouw I Kolff en voorts de heer en mevrouw 1 J. W. Hupkes en de heer-en mevrouw C. Kapsenberg. Op de foto: aan- j komst van de ambassadeur en zijn echtgenote, aan liet kantoorgebouw van de Kon. Mij. „De Schelde". (Koto P.Z.C.). Eisenhowervoorwaarden voor gesprek met Kroesjtsjew I Tijdeus een gisteravond gehouden persconferentie verklaarde presi dent Eisenhower dat er weinig kans is «lat bij premier Kroesjtsjew lij- deus de komende zitting van de al gemene vergadering der Verenigde j Naties zal spreken. De. Sowjet-pre- inier diende eerst bepaalde voor- waarden te vervullen. Eisenhower noemde deze voorwaarden niet. maar hij antwoordde bevestigend op een j vraag ot' hiertoe behoorde, de vrijla- i ting van de twee gevangen genomen piloten van «1e RB-47 die op 1 juli j door een Sowjet-jager werd neer geschoten. Hoewel hij dit jaar redenen had om naar de algemene vergadering der V.N. te gaan, had hij niet het voor nemen de V.N. te verlagen door deel tc nemen aan een scheldpartij en propagandastrïjd. Over de ontwapening zei de presi dent dat de V.S. op de komende zit ting van de algemene vergadering: op nieuw een uiteenzetting zullen ge ven van hun plannen en de gebieden zullen noemen waarop overeenstem ming mogelijk is. Er zijn concessies mogelijk op voorwaarde dat ieder akkoord over ontwapening gepaard gaat met een doeltreffend controle stelsel. Hij zei dit in antwoord op een vraag van een Tass-correspon- dent. Oudere verslaggevers herinne ren zich geen eerdere gelegenheid waarbij een Sowjet-correspondent 'n vraag stelde op een presidentiële persconferentie. Bromfietser raakte te water en verdronk Gistermiddag tegen half vijf is «le 45-jarige melkcontroleur Th. A. Beu- keboom uil Alphen aau de Rijn op de Ondensdïjkse weg onder Wou- brugge met. zijn bromfiets te water geraakt en verdronken. Aangenomen wordt, dat de mari on wel is geworden toen hij op zijn bromfiets reed. De man laat een ge zin met vijf kinderen na. Het Wereldgebeuren Daken Douglas Dillon heeft niet te kam pen met een tekort aan wanden voor zijn steeds groeiende col lectie schilderijen van Franse im pressionisten. Hij heelt namelijk niet minder dan vijf huizen: oen in Chateau Haut-Brion in Frankrijk, een in Far Hills, 'staat New York). I oen In de stad New York. een in Washington en een in Dark Harbor. 1 Maar dézer dagen heeft hij geen ge- I tegenheid om naar Manets. Monets. Dcgas'en en wat dies meer zij te kijken. Dillon zit in Bogota. Colom- I bia, waar hij als onderminister van buitenlandse zaken de Amerikaanse I delegatie naar de conferentie van Amerikaanse landen over econonu- sche hulpverlening aanvoert. Voor zijn ..expressies" over de Amci I- j kaanse hulpplannen beslaat daar grote belangstelling: in Washington i is men intussen benieuwd, met wel- i ke „impressies" de onder-minister I straks in Washington zal tcrugke- De Verenigde Staten tonen in het te Washington opgestelde hulp programma, dat niet minder dan 500 miljoen dollar zal kosten, begrip voor het probleem van de „hemdlo- zen" in dc Latijns-Amerikaanse lan den, de lieden die niet vijf daken bo ven hun hoofd hebben, zoals Dillon, maar nauwelijks één schamel. De dollars zouden voornamelijk ge bruikt moeten worden voor de finan ciering van goedkope woningen, voor hervormingen op agrarisch ge bied en voor de verbetering van het onderwijs in de Latijns-Amerikaan se landen. Het plan vraagt verder om de instelling van doeltreffender pachtwetten, kredieten voor boeren en een belastlngpolitiek die erop is gericht, een beter gebruik van het land en speciaal van gronil in parti culier bezit die braak ligt, aan te moedigen. Op het gebied van de woningbouw wil bet dc groei bevor deren van instellingen die zich bezig houden met de bouw en de verhuur van woningen op particuliere basis. Als voorbeelden worden aangewezen de programma's die de laatste jaren door Peru en Colombia zijn opge steld voor landhervorming en goed kope woningbouw. Minstens evenzeer als door de drang, te helpen in menselijke nood. zijn de plannen der Ver- j enïgde Staten ingegeven door de wens. een dam op te bouwen tegen de toenemende ontevredenheid over I sociale omstandigheden in cle La- I tijns-Amerikaanse landen. De on- welwillendheid die men thans bij j grote bevolkingsgroepen aantreft ten opzichte van de Verenigde Sta ten wil men doen plaatsmaken voor sympathie. De Sowjet-Unie en com- i munistisch-China zijn druk bezig, j het niet onaanzienlijke „huis" van wat er aan vriendschappelijkheid tussen de Amerika's over is. te on- j dermijnen. waarbij de Cubaanse dic- I tator Fidel Castro hun de laatste j tijd vele diensten bewijst. En Dillon I staat nu op bet balkon van dat j „vrlendsehapsliuis" om het meer het I aanzien van een zoete inval" te ge- A1 zijn er met deze hulpverlening miljoenen dollars gemoeid, toch kan Dillon niet op louter dank- j baarheid rekenen. Zo hebben Brazi liaanse en Argentijnse diplomaten al laten doorschemeren, dat zij meer hadden gevoeld voor een financie- ring op lange termijn van werken ter verbetering der economische structuur, bijvoorbeeld de bouw van j waterkrachtcentrales, wegen en „verbindingen" in het algemeen. En Dillon ziet zich bovendien belaagd door binnenlandse critici als de De- i mocratische senator Hubert Hum- phrey. die in het kader van zijn j verkiezingscampagne heeft bc- j toogd dat de Amerikaanse plannen wel erg laat komen en dat de La- tijns-Amerikaanse landen behalve j met dollars gediend moeten worden door rle opstelling van een gezamen lijk plan waaraan de betrokken lan- den samenwerken, zoals het geval was met de Marshallhulp voor Eu- j ropa. ..De Verdnigde Staten moeten 1 zich bij de Latijns-Amerikaanse lan den voegen, niet als baas. niet als mijnheer de Geldschieter, maar als deelgenoot en goede buur". Opstelling van zo'n gezamenlijk plan zou inderdaad de moeite waard zijn. en als daarvan in Bogota nog niéts komt. clan ligt op dit terrein wellicht een taak voor de volgende Ameri kaanse regering. Wel staat vast dat de bekwame diplomaat Dillon zich ook zonder zo'n plan zal willen to nen als een weliswaar beter behuis de. maar voor de minderbedeelde hulpvaardigheid tonende buurman. Het verbond voor Veilig Verkeer is van plan de 12de oktober, de jaarlijkse congresdag die in Groningen wordt gehouden, de eerste dag te maken waarop nationaal over de verkeersslachtoffers zal worden gerouwd. Op deze dag, die op een vorig jaar gedane suggestie van Ii.Iv.H. prinses Willielmina wordt ingesteld, zal liet accent worden gelegd op de bezinuiug over de slachtoffers van liet verkeer. Het voorstel van de prinses is vorig jaar aanbevolen door koningin Juliana. De regering heeft zich achter de suggestie gesteld en de uitvoering ervan aan liet Verbond voor Veilig Verkeer gedelegeerd. De koningin zal zich naar verwacht mag worden via cle radio met een speciale boodschap tot het Nederlandse volle richten op 3 2 ok tober, aldus deelt het verbond mee. Op de scholen, in de bedrijven, via krant, radio' en televisie, en door middel van aanplakbiljetten en een speciale editie van het gezinsblad „Wegwijs" zal de bezinning op deze dag worden gepro pageerd. DOUGLAS DILLON expressies in Bogota Lening Dordrecht overtekend Naar wij vernemen is op de uitgifte van 5 min. 4 procent 7-jarige obli- gities ten laste van de gemeente ordreclit voor een zodanig bedrag ingeschreven, dat bij de toewijzing een belangrijke reductie zal moeten .worden toegepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3