De Australische ambassadeur opende dorpshuis Riliand-Bath Zeeuwse Huidgenezing PUROL van 3.win hl tot 3ijfc ZEEUWSE BLINDEN VOOR DE EERSTE MAAL OP BUSREIS Agenda PR üV IN Cl ALE ZBEUW8E COURANT DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 „MONUMENT VAN VRIENDSCHAP" Vele gelukwensen en geschenken werden aangeboden Sir Edwin MacCarthy, do Australische ambassadeur in Neder land, heeft woensdagmiddag in aanwezigheid van de commissa ris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, en meer dan twee honderd genodigden het nieuwe Dorpshuis te Rilland-Bath officieel geopend. Hij sprak daarbij de wens uit, dat dit bijzonder fraaie Dorpshuis een monument zou mogen zijn van do vriendschap tussen het Nederlandse en het Australische volk. Het Dorpshuis te Rilland-Bath, dat in het centrum van de gemeente is verrezen, is gebouwd, mede dank zij een belangrijke geschenkzending nit Australië. Toen zuid-west Nederland in februari 1953 door de ramp werd getroffen, stelde het Australische volk spontaan tienduizenden guldens ter be schikking van de door de ramp getroffen dorpen. Een deel van deze gelden is o.a. Rilland-Bath toegewezen. „Het is niet voor de eerste keer, dat Rilland-Bath door een watersnood is getroffen. In de jaren 1530 en 1773 werd het dorp eveneens overstroomd. De derde grote watersnoodramp vond plaats in 1953". Aldus sprak burge meester J. C. W. Jobse van Rilland- Bath in het Engels tot de Australi sche ambassadeur en diens echtgeno te. Bij de laatste ramp werden tal van huizen verwoest. Ook uit Austra lië bereikten de Rillanders in de moei lijke dagen van februari 1953 vele blijken van sympathie. „Het is thans een feestelijke en his torische dag voor Rilland", aldus de burgemeester. Het is een lange weg geweest, maar na vele jaren hebben we dan eindelijk toch ons Dorpshuis. Dit stemt ons tot dankbaarheid en voldoening. Het gemeentebestuur werd vaak zozeer ln beslag genomen door de bouw van het Dorpshuis, dat andere en ook belangrijke zaken, soms op de achtergrond dreigden te geraken", zei hij. „Jarenlang is efen dorpshuig voor Rilland-Bath een luchtkasteel geweest, maar thans is het Werkelijkheid geworden. Hoeveel dank zijn wij de Australiërs verschul digd, en alle anderen, die hun finan ciële medewerking voor de houw heb ben gegeven". „Het idee om een dorpshuis te houwen is in oktober 1953 geboren. Rilland-Bath had toen het vooruit zicht een belangrijk bedrag aan lmitenlandse ndoptiegelden te krij gen. Aanvankelijk werden de bouwplannen doorkruist door de bestedingsbeperking, maar ten lange leste kwam in september 1959 de rijksgoedkeuring af". De burgemeester wees er voorts op, dat de naam „Luctor et Eemrgo", in verband met de gebeurtenissen, die zich in februari 1953 in Ril land hebben afgespeeld, bijzonder toepasselijk is voor het Dorpshuis. Opening Do Australische ambassadeur, Sir Edwin MacCarthy zei, dat hem opge vallen was dat Rilland zich reeds van de ramp had hersteld. Wij kennen de strijd, die de Nederlanders eeuwen lang met de zee hebben moeten voe ren, aldus spreker. Nadat hij in het kort de verschillen tussen het wereld deel Australië en het kleine Neder land had opgesomd, verklaarde de ambassadeur, dat de Nederlandse emigranten in dit land graag geziene gasten zijn. Ook sprak Sir MacCar thy zijn bewondering uit over de prestaties van de Nederlandse water- staatstechniei. Hij zei zeer verheugd te zijn dat liet Australische volk een bijdrage had kunnen leveren tot het herstel van het door de watersnood ramp van 1953 zo zwaar getroffen zuid-westelijk deel van ons land. Hij sprak de hoop uit, dat het nieuwe Dorpshuis van Rilland- Bath, dat gedeeltelijk is gereali seerd dank zij Australische ge schenkzendingen, een monument van vriendschap zou zijn tussen het Nederlandse en het Australi sche volk. Vervolgens overhandig de hij burgemeester Jobse de sleu tels van het fraai afgewerkte Dorpshuis. Eén bijna 1 meter hoge oorkonde getuigt van deze over dracht. De muziekvereniging, die voor het officiële gedeelte van de middag de Australische ambassadeur bij de grens van het dorp had opgewacht in gezelschap van een zestal in Zeeuwse kleding gestoken ruiters, speelde ver volgens het Zeeuwse volkslied. Bij de aankomst aan bét Dorpshuis werd de Australische ambassadeur verwel komd door burgemeester Jobse en de voltallige gemeenteraad. Voor me vrouw MacCarthy waren er bloemen, evenals voor mevrouw S. C. de Ca- sembrootbaronesse van der Feltz, die enkele minuten later met de com missaris der koningin arriveerde. Me vrouw MacCarthy ontving de bloe men uit handen van de 6-jarige Lenic Blok. T oespraken Na de toespraak van de Australische ambassadeur, voerde jhr. mr.,A. F. C. de Casembroot het woord. Hij sprak zijn dank uit voor de geschenkzen- ding uit Australië en herinnerde er aan, dat diverse Zeeuwse gemeente hebben geprofiteerd van de Australi sche en niet te vergeten de Tasniani- scho ndoptiegelden. De commissaris deed voorts do verheugende mededeling, dat het fietspadvraagstuk voor Rilland- Bath binnen twee Jaar tot het ver- Advertentie) Huldrulverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder DE MIDDELBURGSE folklore- groep „Medioburgum" heeft het afgelopen weekend contact ge had met de folkloristische groe pen nit Italië, West-Duitsland, Engeland, Joego-Slavië, Roeme- KLAAR VOOR ONDER WATER Dat teas nog eens een bericht gis teren. de onderwater-archeologen, die onlangs naar Brittenburg bij Kat wijle hebben gedolcen, willen in Zee land gaan werken. Dat is geen ge ringe zaak, want deze duikerij bete kent een geduchte concurrentie voor onze eigen, eerbiedwaardige archeo logen. Die gingen tot dusver welis waar te water, maar deden dat héél voorzichtigjes met de boot van schipper Schot uit Zierikzee. Eén vaartochtje per jaar en dan maar vissen met de kor naar het verleden. Maar het schokkende bericht van gisteren dwingt nu natuurlijk tot een geduchte herziening van de metho diek. De kor moet vieg om plaats te maken voor duikerbril en zuurstof- fles. We zien het al gebeuren vol gend jaar als de schipper uitvaart: op een leken van meneer Van Bcve- ren uit Zierikzee klódr voor onder water") gordt hei eerbiedwaardige geselschap de zwemvliezen aan en worden de snorkel-apparaten gereed gemaakt. En hoepla, daar gaan ze: professoren en conservatoren, respec tabele h.b.s.-directeuren en ernstige leraren, dapper duikend in het zilte nat, een baan van fraaie luchtbel letjes achter zich latend. Nee, de mannen van Brittenburg kunnen rustig in Katwijk blijven. Wij in Zeeland hebben onze eigen duikers: de mannen van schipper Schot. De uitrustingskostenf Die be taalt het Zeeuws Genootschap... nië, Zwitserland en Spanje. Dat gebeurde op het internationaal folkloristisch festival in het Ita liaanse stadje Bergamo, waar „Medioburgum" als Nederlands „ambassadeur" was uitgeno digd. Tien paren uit de Zeeuwse hoofdstad voerden onder leiding van mejuf frouw J. C. Vermeulen enkele boeren dansen uit in het Piazza della Liber- ta. Zij hadden groot succes, waarbij vooral ook de klederdracht com pleet met klompen zeer bijdroeg. De burgemeester van Bergamo gaf hen zondag bij de officiële ontvangst een brief mee voor zijn ambtgenoot in Middelburg. Zondagmiddag liepen zij mee in een optocht. Zaterdag a.s. trekt „Medioburgum" naar de Flo- riade in het kader van de oester- en mosselfeesten te Yerselte. VUFTIG... Noordgouwe heeft een vijftigja rige muziekvereniging „Con Amore". Het korps heeft voor deze feestelijke gelegenheid een klinkend ontspanuiugsprogranuna op touw gezet. Zo zal de vereniging muzikale rondwandel!] 's middags een leling door het dorp maken, 's Avonds kunnen de feestgangers in het verenigingsge bouw terecht, waar de heer Van den Berge uit Haamstede een vrolijk filmprogramma draait. Daarnaast geeft een groepje meisjes een ballet demonstratie. Tenslotte is ook de boe- renkapcl uit Zonnemaire van de par tij. JIONDERDDR1E De heer A, Keijns uit Sint-Jan steen hoeft zijn visscrslatijn echt niet te gebruiken, als hij spreekt over de vangst, die hij dezer dagen had. In de Westersehelde sloeg hij een paling van twee kilo en 280 gram met een lengte van 103 centimeter aan zijn werphengel leden zal behoren. Binnen dit tijdsbestek zal langs do hoofdweg van Riliand-Bath naar do rijks weg ecu fietspad worden aange legd, aldus de commissaris. Sprekende over het Dorpshuis, zeide de commissaris indertijd geschrokken te zijn van de „begroting". Nu ik het gebouw gezien heb, begrijp ik het, zo zei hij verder. Hij verwachtte, dat het groeiende Rilland-Bath een druk ge bruik van het Dorpshuis zal maken. Woorden van gelukwens, die in de meeste gevallen vergezeld gingen van een geschenk, werden gesproken door mevrouw J. Kakebeelce-Inkcl namens de Plattelandsvrouwen, ir. W. Kake- beeke namens de Bathpolders de heer J. A. Boot namens diverse plaatselij ke verenigingen, wethouder J. Hille van Zaandam, de heer J. Goeree na mens het Groene Kruis, de heer H. Roeland, namens de biljartvereniging ir. D. J. v. d. Have te Kapelle namens de Fredericapolder. de Zimmerman- polder en het Kapelse bedrijf, burge meester A, C. Willemsen te Yerseke namens de collega's van de buurtge- meenten, de heer H. Klein namens de voetbalvereniging, de beer J. van Houte namens de vereniging Klein- grondbezit en de heer W. C. v. d. Werff, die liet gebouw namens de stichting aanvaardde. Als geschen ken werden onder meer aangeboden een vleugel, een biljart en een bloe- menbak. Walcherse „rondjes-rijder" en hondeneigenaar berecht In Arnemuiden Is het „rondjes rijden" op bromfietsen bij een be paalde categorie van de bevol king favoriet. Dat gebeurt uiter aard iedere herhaling werkt tenslotte verslappend op de aan dacht niet altijd even juist volgens de regels. Evenmin kan dit natuurlijk altijd ongestraft blijven. Dat ondervond de 18- jarige timmermansknecht P. S. uit dit Walcherse dorp, toen hij woensdagmorgen voor de tweede maal voor de Middel burgse kantonrechter stond. Hij had op 15 juli op een kruispunt van de Langstraat niet voldoende duidelijk richting aangegeven. En dat had wachtmeester der rijks politie J. M. gezien. De politie ambtenaar verklaarde dat S. vaak haantje-de-voorste was in het dorp en zeker tot de oproer kraaiers gerekend mocht worden. Domweg ontkende de timmerman alles. De officier vroeg een tien tje boete en de kantonrechter vond de overtreding met 8 of 2 dagen h. genoeg gestraft. In Veere was het de hond van een oliehandelaar, die op straat vaak moeilijkheden veroorzaakte. Het regende klachten bij de politie en daarom hadden B. en W. de eigenaar L. J. A. H. bevolen de hond te muilkorven. Bij zijn af wezigheid lieten de vrouw en de dochter van de oliehandelaar het dier toch weer los en zonder muilkorf in Veere rondlopen. Toen was het genoeg. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt en woens dagmiddag stond H. voor de kan tonrechter. Twee maal f 12,50 of tweemaal twee dagen hechtenis waren eis en uitspraak. Kapitein rondvaartboot in Veere aangehouden Gelden van exploitant toegeëigend De rijkspolitie to Veere heeft de 42- jarige kapitein M. B. uit Vlissingen van de rondvaartboot „Quo Vadis" aangehouden. Met de rondvaartboot worden vanuit Veere tochten naar de- Delta werken gemaakt. De kapitein zou zich een bedrag van enkele honder den guldens hebben^ toegeëigend ten nadele van de exploitant, de heer A. P. V. uit Terneuzen. De kapitein is, nadat hij had bekend, op vrije voe ten gesteld. Ongeveer drie maanden geleden kreeg de exploitant van de rond vaartboot verdenking, dat met de inkomsten van zijn schip geknoeid werd. De opbrengsten waren veel minder dan normaal. De exploitant stelde toen een per soneelslid aan boord van het rond vaartbootje aan om op de gang van zaken te letten. Korte tijd daarna waarschuwde hij de rijkspolitie van Veere. Deze heeft in de laatste weken van augustus een onderzoek ingesteld, waarbij ook politieambtenaren in burger tochten met de rondvaartboot naar de Deltawerken meemaakten. Men vermoedt dat B. van de passa giers wel het rondvaartgeld inde, maar hiervoor geen kaartjes gaf. Ook is het mogelijk, dat hij reeds gebruikte kaartjes voor een tweede maal heeft verkocht. Collecte De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te Zoutelande 120 opgebracht. De Australische ambassadeur, sir Edwin MacCarthy, die woensdag middag het nieuwe dorpshuis te Ril land-Bath opende, werd met zijn echtgenote bij aankomst hartelijk verwelkomd door de burgemeester van deze gemeente, de heer J. C. W. Jobse (op de foto links). (Foto P.Z.C.). Concours hippique te Heinkenszand afgelast Het bestuur van de gewestelijke bond voor Zeeland van de Landelijke RIJ- verenlgingen heeft besloten de pro vinciale kampioenschappen 1960 concours hippique te Heinkenszand die reeds uitgesteld waren tot 10 september aanstaande niet meer te laten doorgaan. Het bestuur heeft gemeend dit be sluit te moeten nemen omdat de werkzaamheden in de landbouw ten gevolge van de ongunstige weers omstandigheden zich dermate opho pen, dat van de zijde der aangeslo ten verenigingen een geringe deelna me moet worden verwacht. Boven dien hebben de ruiters de laatste we ken weinig of geen gelegenheid ge had zich voor de verplichte dressuur- ptoeven te oefenen, zodat gerekend zou moeten worden op minder goede verrichtingen. OPGETOGEN GEZELSCHAP KUNST Louis Heymans Middelburg, Kunstmuseum; jubileumexpositie. DE ZALEN VAN het Middelburgse Kunstmuseum, kort geleden benut voor de jubileumtentoonstelling van de 75-jarige Reimond Kimpe, bevat ten in deze dagen (tot en met zon dag 18 september) wederom werken van een jubilerend Middelburgs kun stenaar en wel van de 70-jarige Louis Heymans. En wat voor Kimpe gold, geldt ook voor Heymans: bei den werden op het gebied van da beeldende kunst in Zeeland een be grip. Want helemaal afgezien van de artistieke waarde van hun werk, vonden beiden in ruime mate erken ning en waardering, alleen al voor hun onvermoeid en bewonderens waardig nijver getuigen van de lief de tot hun kunst; een getuigen, dat zich ontlaadde in een niet-aflatende produktie en daarom: wat voor Kim pe gold, geldt ook voor Heymans een stugge, gewetensvolle werker i van het eerste tot het laatste uur. Van het gewetensvolle in het werk van Heymans kan men zich dus nu |nog eens vergewissen door een bc- I boek aan de rond tachtig werken om vattende expositie, die de drie zalen van het Kunstmuseum beslaat en die I in grote lijnen ook drie perioden uit Heymans oeuvre omvat. Zijn vroeg- I ste werk vindt men in de achterste zaal, waarin de houtskooltekening domineert, die de schilder de titel meegaf „Ik heb geen mens meer". Een prachtig voorbeeld van de mini- tieuze nauwgezetheid waarmee reeds de jonge Heymans zijn onderwerpen 1 moet hebben benaderd en tévens van het feit, dat de levenswarme belang stelling van de kunstenaar voor zijn onderwerp nooit onder die drang tot I perfectie heeft geleden. Heymans i bleef en blijft geïnspireerd, zelfs daar waar hij zich in zijn jongste werk met name tot een picturaal beto gen heeft laten verleiden. Maar dat kwam dus later; aanvankelijk was er alleen de naturalist Heymans, met knappe stillevens „Gvoentenstille- ven", bij voorbeeld), landschappen („Inundatie Walcheren 1945" en j „Walcheren 1945") en portretten. Vanzelfsprekend vindt men ook op deze tentoonstelling de grote liefde van Heymans voor Parijs weer; in een verstilde „Rue de canette", zeer subtiel van sfeer, zowel als in de ge laden gouache „Tout va bien?". Waarmee we dan in de tweede zaal zijn beland en hier Is het met name. dat men geconfronteerd wordt met de veelzijdige belangstelling van Heymans, zoals die zich zo treffend I demonstreert in twee naast elkaar opgehangen, totaal verschillende doe ken, te weten l\et wat speelzieke, Dali-achtige „Jenever" en het daar mee bijna absurd contrasterende, in klassieke trant geschilderde land schap „De Leye". Het beschouwen van deze expositie is trouwens een voortudrende con frontatie met do wisselende stem mingen en stijlen van de serieuze en de speelse Heymans; met de kunste naar die men kent en herkent en met de man,, die in zijn jongste, I expressionistisch getinte werk nog nieuw Is gebleven, óók voor de „Hey- manskenner". Ja. misschien wel voor zichzelf! Waarin men naast experi menteel aandoende collages plotseling verrast een bezielde „Kinderwereld" ontdekt, maar waarbij men toch tel kens weer voor alles en met grote waardering moet vaststellen met welk een overgave deze, nu zeventig jarige kunstenaar, zich wijdt aan zijn kunst en met nog steeds opmer kelijke resultaten. Inderdaad: ook hier de stugge, gewetensvolle wer ker van het eerste tot het laatste uur! Belgische kust doel van de tocht Wanneer ergens een dankbare her innering aan een gezellige bus tocht overblijft, dan is liet wel hij de Zeeuwse blinden, die woens dag een uitstapje door Zeeuwseh- Vlaanderen naar België maak ten. Veertien leden van de Zeeuw se Blindonbond en zeven gelei ders togen 's morgens in alle vroegte met een comfortabele bus op pad om eens even hele maal uit de sleur van het niet gemakkelijke dagelijkse leven te zijn. En toen de voorzitter, do heer K. Zwier uit Middelburg en de secre taris, de heer D. F. Huysscn uit Wcmeldinge hun medereizigers 's avonds bij het wachten op de veerboot van Breskens naar Vlis singen vroegen, wat zij nu wel van de tocht vonden, kregen zij opgetogen en dankbare commen taren te horen. De blinden had den genoten en voelden veel voor „Vergelijkende studie van tien Zeeuwse schonen" op Schouwen De nieuwe studenten, die op het ogenblik in het barakkenkamp te Eikerzee op Schouwen vertoeven, worden voor de meest bizarre op drachten geplaatst. Zo als gemeld zijn deze toekomstige studenten van de Technische Ho geschool in Delft bij een om nader met él- kaar en het studenten leven kennis te vin ken: een wat milde ontgroening, waaruit onder auspiciën van het Delfts Studenten Corps een nieuwe stu dentenvereniging moet groeien. Het aantal studenten in Delft- groeit namelijk zo snel dat de bestaande ver enigingen bij het aan nemen van nieuwe le den tot „te logge" li chamen dreigen uit te groeien. De senaat van het Delftse Studenten Corps liceft nu het initiatief genomen een nieuwe vereniging te creëren en daarmee is men thans in Ellcerzee volop doende. Onder leiding van de Otidejaars uiteraard, die aan de samen komst bovengenoemd mild ontgroeningritu- cel hebben verbonden. En dit college liad woensdag voor de „groenen" enkele inte ressante opdrachten samengesteld„Een interview met enige burgemeesters op het eiland Schouwen over toerisme" en een en quête onder Duitse badgasten over de her eniging van Oost- en West-Duitsland waren nog wel uit te voeren, maar ,Een vergelij kende studie van tien Zeeuwse schonen" kwam slechts moei zaam op gang. Minder complicaties gaf j,het opstellen van een uit de streek af komstige anecdote in het Zeeuws". Ver bui ten het gedrang van de schonen bleven de twee studenten, die ei- voor moesten zorgen dat er over de bewe gingen rond de senaats opdrachten enige, rege len in een dagblad ver schenen. Met het bovenstaande hebben zij zich van hun taak gekxoeten. „In de komende dagen zal er nog veel gedaan worden om de studen ten voor te bereiden op hun nieuwe vereni ging" zo besloten zij hun relaas, kennelijk hopend bij een volgen de vergelijkende studie te. worden ingescha- keld...„ het initiatief van het bestuur, een fonds te stichten om in do toe komst jaarlijks een dergelijke eendaagse reis te ondernemen. Een blangrijk dee] in het welsla gen van deze eerste groepsreis in het 33-jarlg bestaan van de Zeeuwse bond hebben de gids en de chauffeur van de bus ge- bad. „Met een boeiende toe lichting, die alles wat wij pas seerden levend maakte, hebben zij ons door de Zeeuwse en Bel gische steden en dorpen ge loodst". zo vertelde ons voor zitter Zwier. Reisleider Enkele weken geleden, toen het be stuur zijn plannen voor deze reis ongeveer in kannen en kruiken had, heeft de P.Z.C. dit voorne men aangekondigd. De enige moeilijkheid was toen alleen nog een reisleider te vinden, die de blinden „verstaat". Acht personen hebben toen op dat bericht gereageerd en zich met de secretaris en de voorzitter in ver binding gesteld. Onder hen was de officier van het Nederlandse Rode-Kruis, eerste luitenant J. A. Viergever uit Goes. Van zijn aan bod maakte het bestuur gaarne gebruik. De lieer Viergever, die vroeger on der blinden heeft gewerkt, heeft zijn medereizigers het telkens wisselende beeld van landschap, steden en dorpen, waarheen de reis leidde, mondeling „geschil derd". Heuvelland Vanuit Wemeldinge ging de tocht via Goes, Middelburg, Vlissingen, Breskens en Sluis naar de Belgi sche grens, vanwaar koers werd gezet naar Brugge. Daar ge bruikte men du koffie. De mili taire begraafplaatsen in deze om geving werden bezocht. Op de Kemmelberg stapte het gezel schap uit om een idee te krijgen van het heuvellandschap. In Adekerke stond nog een bezoek aan de sprookjestnin en bet -o- geloord op het programma, waar de Zeeuwen bijzonder hartelijk werden ontvangen. Langs de kust voerde de tocht tenslotte naar Nieuwpoort en Oostende, In deze badplaats werd gelegenheid ge geven om een wandeling te ma liën en souvenirs te kopen. Rond half zeven 's avonds vertrok de lius vandaar weer in de richting Zeeland. De burgemeesterskwestie in Goes De parlementaire redactie van hot dagblad „Trouw" meldde gisteren, dat in Den Haag werd verwacht dat de burgemeester van Goes deze week met zieketeverlof zal worden gezon den. Ook verwacht men, aldus het blad, dat de minister een tijdelijk burgemeester zal benoemen, die tot taak zou krijgen de administratie van de gemeente Goes In orde te ma ken. Do plaatsvervanger zou gezocht worden m de kring van sinds kort gepensioneerde burgemeesters, aldus „Trouw". Deze zaken zouden bespro ken zijn dezo week tussen minister Toxopeus en de commissaris der ko ningin in Zeeland. Desgevraagd werd dit bericht giste ren van de zijde der provinciale griffie tegengesproken. Het werd on juist genoemd. In de bewuste be sprekingen met de minister zou over ziekteverlof niet zijn gesproken. Van een waarnemer, zoals „Trouw" sug gereert. kon evenmin sprake zijn als er geen vacature was, zo gaf men ons te verstaan. Middelburgs scheepsmaatje vernielde celmeubilair In het politiebureau te Hoek van Hol land werd dinsdagavond een 17-jarig scheepsmaatje uit Middelburg bin nengebracht, dat onder drankinvloed de orde had verstoord Het zeeman netje zag kans in zijn cel voor f 60 schade aan te richten. Voor hij zijn roes ging uitslapen vernielde hij veel aan het toch al schamele meubilair. De Hoekse politie zal hem de rekc- ning presenteren. VANDAAG. Middelburg City: De koe en de gevan gene, 20 uur, a.1.; Electro: Verraad op bevel. 20.30 uur, 14 J.. Miniatuur Wal cheren, Molenwater, geopend van 9 18 uur: Abdij: klank- en lichtspel, rondgangen om 19.45 en 20.45 uur: Kunstmuseum expositie He ij mans. 15 —18 en 2022 uur. Veiling WalcherenAchtste fokvee- dag voor Walcheren, 4 uur. Vlissingen Alhambra. La dolce vita, 20 uur, 13 jaar: Nieuwe Markt; op treden Circus Boltini, 20 uur. Ooe« Grand: La dolce vita, 20 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2