VW-PZC-wandeltocht een succes Erepenning Temeuzen aan wethouder De Vos WALCHEREN MARKTBERICHTEN MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 P ft OV I NO I A L B ZEEUWSE GOV RANI Slot van pag. 1 zon do gehele tocht schuil ging achter donkere wolken, die zien bij tijd en wijle boven de wande laars ontlastten. Dat betekende telkens weer de regenjassen aan trekken, een handeling, waarmee de ruim 800 wandelaars, die uit alle delen van Zeeland en ook uit Noord-Brabant kwamen al spoedig vertrouwd raakten. Zó vaak brak een fikse regenbui bo ven hun hoofden los! Start Hort na het middaguur stroomden de eerste wandelaars Goes bin nen. In de Ganzestad aangekomen begaven zij zich naar hotel „De Korenbeurs", waar in de beurs- zaal het startbureau zijn tenten had opgeslagen. Hier werden de laatste inschrijvingen voltooid. Tegen half drie werden de groe pen naar buiten gedirigeerd. "In stromen kwam de regen toen uit een loodkleurige hemel naar bene den en binnen weinige ogenblik ken waren de vele wandelaars tot op het hemd doorweekt. Er werd onder tromgeroffel gestart van de in gala-uniform geklede „Oranje Garde" uit Klundert, de drum bands „Full Speed" uit Scherpe- nlsse, „Jong Hosanna" uit Goes en „D.T.M." uit Zierikzee. Uitge zonderd „Full Speed" namen de drumbands deel aan de wandel tocht over tien kilometer. Nauwelijks was men Goes uit of het weer begon op teklaren en de tippelaars konden de eerstvol gende kilometers „droog" lopen. Even buiten Kloetinge splitste de tien kilometer zich af van de vijftien en vijfentwintig kilome ter, die richting Kapelle leidden. Vóór Kapelle namén de 15-kilo- meter wandelaars afscheid van hun tien kilometer hoger geno teerd staande collega-tippelaars. De 15 km tocht voerde in een grote boog naar Kattendijke, waar Inmiddels de 10 km al voor bij was getrokken, en vervolgens naar Goes. Goede stemming Er werd plezierig gewandeld en de stemming onder de deelnemers was uitstekend. Er werd één wan klank (je) gehoord: verschillende groepen bleken niet al te best overweg te kunnen met hun rou tebeschrijving, hetgeen tot gevolg had, dat zij in de buurt van Ka pelle de verkeerde weg insloegen en toen min of meer aan het dolen raakten. Gelukkig viel het achter af nogal mee: controleposten wer den niet gemist en veel raakte men niet achter op het tijdsche ma. Ongeveer twee uur na de start „druppelden" de eerste wande laars Goes binnen: eerst die van de 10 km, later de 15 km en tussen half zeven en acht uur de tippelaars van de 25 km. Voor de wandelaars was er behalve een herinnerings- medaillo een heerlijke appel, dlo wit smaakte na zo'n lange tocht. Ter opluistering van dit VVV— PZC-wandelfeest gaf de „Oranje- Garde" op de Grote Markt nog een nummertje muziek weg. Om streeks acht uur werden de prij zen uitgereikt in de beurszaal van de „Korenbeurs", die op dat mo ment geheel was bezet met wan delaars. Allereerst sprak de voor zitter van de V.V.V. te Goes, mr. J. F. G. Schlingemann, die dank bracht aan de P.Z.C. en met name do heer G. Schout voor de onmisbare medewerking. Een hartelijk spontaan applaus van de aanwezigen onderstreepte de woorden van de V.V.V.-voor- zitter. Aan allen, die op enigerlei wijze aan het slagen van de toch ten hadden medegewerkt bracht dc heer Schlingemann eveneens dank: o.a. de jury, het Rode Kruis on de eigenaar van „De Koren beurs". De heer Schlingemann sprak de verwachting uit dat de V.V.V.P.Z.C.-wandentochten tot Een groep vari de ruim 800 deelne mers aan de jruitwandéltochtgefo tografeerd bij de molen van Kloetin ge. (Foto P.Z.C.). een jaarlijks terugkerend evene ment znllen uitgroeien. Nadat de heer Schout nog enkele woorden had gesproken namens de P.Z.C., maakte de voorzitter van de jury, dr. ir. C. W. C. van Beekom te Goes, de prijzen be kend: 10 km le prijs: Oranje Garde, Klundert, 2e prijs: „Jong Hosan na", Goes, 3e prijs: Padvindsters- groep, Kloosterzande. 15 km le prijs: wandelsportver. „Emma" (jongens) te Axel, 2e prijs: gymnastiekver. S.V.D. te te Driewegen, 3e prijs: wandel sportver. „Emma" (meisjes) Axel. 25 km le prijs: bedrijfsbrand weer Kon. Mij. „De Schelde", Vlis- singen, 2e prijs: wandelsportver. Kruiningen, 3e prijs: wandelclub Axel. De beker van hotel Smits uit We- meldinge was voor J. Leendertse uit Kapelle. A*V**VVVVVVVV\*V\\*VVVVN Weinig blaren In hotel Smits te Wemeldinge werden de „pleisters geplakt" Hier was het rustpunt en hier hadden de Rode-Kruismensen van de colonne Zuid-Beveland West hun „pleisterplaats". Het viel erg mee met de stuk gc- lopen voeten. Dank zij het koele weer waren er weinig blaren... Informatieve vergadering MIDDELBURG ruilverkaveling Getuigenisavond Kleverskerke Rome-Reformatie Intrede wika A. Jansen Zondagavond werd in de Nieuwe Kerk to Middelburg een startdienst gebonden van het jeugdwerk van de hervormde gemeente van Middelburg voor het seizoen 1960-1961. Do dienst werd geleid door ds. H. Snoep, hervormd predikant te Mid delburg. Als tekst voor zijn preek had ds. Snoep gekozen openbaringen 3 vers 1 en 2. Voordat wij dit werk beginnen, als leiding of als jongeren, roept God ons toe, aldus ds. Snoep, „Wordt wakker en blijft wakker". Wij zullen moeten leven uit de radi cale kritiek die een begin is van het leven zelf. Ds. Snoep ging vervolgens over tot de bevestiging van wika A. Jansen tot jeugdraadleider-evangelist waar na de gemeente wika Jansen staande toezong gezang 117 A. Wika Jansen sloot hierna in zijn woorden aan op het thema van ds. Snoep. „Weest wakker". Hij wees er op dat zijn werk onder scholieren, studenten en onder anderen hem ge leerd had, dat de welvaart en hoog conjunctuur veel in de jeugd heeft losgewroet, cn dat vele jongeren de geestelijke steun van de kerk nodig hebben. Ook de kerk heeft echter de dienst met het laten zingen van ge- jeugd nodig. Ds. Snoep eindigde de zang 119 Na afloop van de dienst •vas er in d© zogenaamde trouwkerk gelegenheid om met wika Jansen 'cennis te maken. Ook was cr éen ontmoetingssamen komst van wika Jansen met jeugd leiders en andere belangstellenden in het C.J.M,V.-gebouw. Onder leiding van het lid van de Cul tuurtechnische Commissie te Utrecht ir. J. D. Dorst, zal op vrijdag 9 sep tember a.s. in het verenigingsgebouw „De Ame" te Arnemuiden, aan de Langebeekestraat, voor belangheb benden een informatieve vergadering worden gehouden in verband met het ruilverkavelingsplan-Kleverskerke. Circus Boltini in Vlissingen Als dinsdagmorgen het circus van Toni Eoltini in Vlissingen aankomt heeft het al een moeilijke reis ach ter de rug. De 87 wagens komen dan n.l. van Temeuzen, waar men maan dagavond na de voorstelling afbreekt om dan naar Beveland te gaan en vervolgens naar Vlissingen te komen. In alle vroegte zal het circus daar arriveren, en zo vroeg zal het dan ook al de „Tour de Ville" een rondtocht door de stad maken. Als alles goed gaat, en dat gaat het meestal bij een circus, zal men deze rondgang dinsdagmorgen reeds om 8 uur maken, 's Avonds vindt dan de première voor Vlissingen plaats om 8 uur op het terrein voor de h. b. s. aan de Paul Krugerstraat. O.- EN W.-SOUBURG Lichtkorf bal wedstrijd ging niet door Wegens de slechte toestand van het terrein moest donderdagavond de liclitkorfbalwedstrijd tussen de beide Souburgsc korfbalverengingen Animo en Zuidwesters worden afgelast. De ontmoeting is nu vastgesteld op don derdag 8 september a.s. des avonds om half acht. Zoals bekend is de col lecte-opbrengst bestemd voor Sport steunt Zonneveld. Op zondag 4 september 1960 zal in de Hofpleinkerlc te Middelburg des avonds om 8 uur, een grote Getuige nisavond Rome-Rerformatie worden gehouden. Als spreker op deze avond zullen, optreden: ds. J. Ytsma, gereformeerd predikant te Middelburg, ds. J. 's-Gra- vendeel, predikant bij de Belgische Evangelische Zendingskerk, ds. H. J. Hegger, ex-priester, geref. predikant te Denderleeuw (België) en de heer G. Verlot, ex-priester-arbeïder te Brussel. Ds. M. Enker, Ned. hervormd predik kant te Middelburg zal de getuige nisavond sluiten. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende in het tijdvak van 25 tot en met 31 augustus aan dit bureau als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien een dezer voor werpen bij de vinder wordt afgehaald wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het politibureau. Reserve wiel van vrachtauto, beige damesvest, 2 reiseheques, beige por temonnee met inhoud, rose zwem broek en blauwe handdoek, oorbel, bruine portemonnee met inhoud, grijs jongensjasje, hondenriem met pen ningen, autosleuteltje, lipssleutel no. 107 in etui, blauwe haarborstel, dub bele fietstas inh. regenjas, bacosleu- tel enz., doublé armbandje met plaat je, bruine portemonnee, bruin kin dersokje, grijs jongensjasje, vlieger, moker, bankbiljet, kinderportemon- neetje met inhoud, donkere regenjas, schooletui met inh., rijwieltas, onder stel met wilen van wagen, rijwiel sleuteltje, bagagerekje verm, van bromfiets, bril in koker, wit fiets- pompje, fietsvlaggetje „Middelburg", klein hondje, zwart en bruin. Lading superbenzine van „Tadorna" overgeslagen De lading superbenzine van het vrij dag j.l. aangevaren en zwaar bescha digde motortankschip „Tadorna" werd zaterdagmorgen op de Oosterschelde nabij Wemeldinge, overgeslagen in het van Antwerpen komende motortank schip „Camee", eveneens van de re derij Plouvier. De overslag vond plaats onder douanetoezicht, daar de lading verzegeld was. Nadat enige tanks waren leeggepompt was het vaartuig zover gelicht dat de door de aanvairng veroorzaakte schade boven de waterlijn kwam te liggen. Na de nodige voorzieningen te hebben ge troffen verleende de rijkswaterstaat toestemming, om door het Kanaal door Zuid-Beveland te varen De ma teriële schade aan het vaartuig „Ta dorna" wordt op ruim 1.000.000 B. frank (f 80.000) geschat Het schip zal te Antwerpen worden gerepareerd. Het bij de aanvaring betrokken sleep- schip „Bertus" en de sleepboot ..Lo cus", die ernstige schade aan het roer hebben opgelopen zullen vandaag (maandag) naar België worden ge sleept. Beëdiging nieuwe officieren bij de mariniers Op vrijdag 9 september zal de com mandant van het korps mariniers, generaal-majoor der mariniers J. G. M. Nass, om elf uur op het voorplein van de Van Ghentkazeme, te Rotter dam. acht nieuw benoemde officieren beëdigen. Onder hen bevindt zich de tweede luitenant J. A. Buijse uit Goes. Burgerlijke stand MELISKERKE. Ondertrouwd: P. Dekker, 25 J. en A C, Malj aars 22 J. SEROOSKERKE <W.). Bevallen: J. P. RiemensVerdoorn, d. J. Willeb:oordseDe Visser d. A. Wattel- Riemens d. J. W. Voge'Wondergem d. Getrouwd: F. Kwekkeboom 27 j. en N. A. Coppoolse 23 J. R. Hornstra 26 j. en L. S. Jongepier 23 j. W. Wouters 23 j. en J- Harpe 23 J. BIGGEKERKE. Bevallen: E. van Keulen—Butejjn d. ARNEMUIDEN. Bevallen: M. de RidderVan Belzen d. A. VentevogelDe Nooijer d. L. van Bel zenWouters d. J. C. van de Ketterij- Poortvliet d. Getrouwd: J. Overbeeke 24 J. en M. Boone 22 j. P. Jeras 30 J. en M Mal- jers 30 j. K. van de Gruiter 25 j. en D, M. Wondergem 22 Overleden: R. Scbroevera 76 j.. e. v, S. van de Ketterij. J. Wijkhuijs 54 e. v. W. Marteyn. Officiële publikatie VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor ouderen tot HER-inenten op woensdag 7 september a.s. te 4 uur n.m. in het gebouw van het Medisch Centrum. Julianalaan 4. SLUITING DER BADEN EN HET STRANDSTOELENTERREIN. B. en W. van Vlissingen brengen ter alge mene kennis, dat de baden en het strand stoelenterrein van het Gemeentelijk Bad- bedrijf aan de Boulevard Evertsen met ingang van maandag. 12 september 1960, gesloten zullen zyn. Vlissingen, 30 augustus 1960. Burgemeester Graauw en Langendam ontslag verleend Bij K B. is aan mr. F. J. Schlilter op zijn verzoek met ingang van 1 ok tober 1960 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Graauw en Langendam, met dankbe tuiging voor de diensten, door hem als zoaanig bewezen. Minister verliest spreekbuis aan stafchefs In politieke kringen toont men groeiende belangstelling voor een in grijpende wijziging in de voorlich ting over de defensie-politiek, die de aanleiding vormt tot een vorige week gepubliceerd communiqué, waarin werd aangekondigd, dat de kolonel van de génerale staf J. C. E. Haex zal worden belast met de coördinatie van dc drie militaire voorlichtings diensten. Hoewel het communiqué daarover ln het vage bleef, zal de reorganisatie tot .gevolg hebben, dat de minister va.h defensie in de toekomst niet meer over een direct aan hem ver antwoordelijke woordvoerder de be schikking zal hebben, omdat de woordvoerder over de defensie-poli tiek een officier van de generale staf zal zijn, die niet aan de minister maar aan de chef van de generale staf, respectievelijk de voorzitter van het comité van verenigde chefs van staven, directe verantwoording schul dig is. Iedere mededeling van de mi nister naar buiten, moet de chef van de generale staf passeren. De woordvoerder in defensïezaken zei als gevolg van deze reorganisatie geen mededelingen meer mogen en kunnen doen, zonder dat hij daar voor de goedkeuring van de chef van de generale staf heeft gekregen. Fei telijk kan dus de minister niet meer van zijn woordvoerder gebruik ma ken, zonder dat de C.G.S. daarin is gekend, terwijl de C.G.S. daarente gen wel van de woordvoerder ge bruik kan maken zonder dat daarin de minister is gekend. Deskundige waarnemers delen de vrees van vele journalisten dat deze militaire kanalisering er toe zal lelden, dat het verkrijgen van inlichtingen over het beleid van de ministers en de staatssecreta rissen van defensie in zeer aan zienlijke mate zal worden bemoei lijkt in de toekomst, alleen al om dat er nu geen enkele militaire woordvoerder meer over blijft die een vraag van de zijde van de pers aan de politiek-verantwoor- delijke bewindslieden zal mogen voorleggen, zonder de toestem ming van de chef van een der sta ven. Een sluis, die in het verle den bij marine en luchtmacht veelal onpasseerbaar is gebleken. IN BUITENGEWONE RAADSVERGADERING Hartelijke huldiging van zilveren jubilaris Temeuzen heeft zaterdag zijn wet houder van openbare werken en sociale zaken, de heer M. Vos, ter gelegenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum als raadslid, een onvergetelijke dag bezorgd. In een buitengewone, openbare raadsver gadering, speciaal voor deze gele genheid belegd, hebben verschil lende sprekers gewezen op zijn grote kennis van de gemeentelijke zaken, de vakbekwaamheid waar mee hij zijn portefeuilles beheert, maar vooral op de persoonlijke eigenschappen van de jubilerende wethouder de Vos. „In U huldigen wij de zeer bescheiden mens, de harde werker, die in het welsla gen van zijn plannen geen eigen glorie zoekt, maar geluk en voor spoed voor zijn stad en diens be volking". Deze treffende woorden snrak de nestor van de raadsle- ucn, de heer P. Fijn van Draat. Hoogtepunt van de huldiging was het eenstemmig besluit van de raad om aan de heer de Vos, de zilveren erepenning der gemeente Temeuzen toe te kennen, wegens zijn bijzondere verdiensten als raadslid cn wethouder in de afge lopen 25 jaar. In zijn huldigingstoespraak noemde burgemeester mr. H. Rijpstra de jubilerende wethouder de Vos een centrale en toonaangevende fi guur, bij wie de gemeentelijke belhngen in goede handen zijn. De voorbereiding der ingediende voorstellen droegen menigmaal de signatuur van zijn arbeid. „Mij een ongetwijfeld oppervlakkig oordeel over U vormende, wil ik graag verklaren getroffen te zijn door uw grote toe wijding, scherp inzicht, uw stu diezin en enorme kennis van zaken en omstandigheden", zo vervolgde mr. Rijpstra, die besloot met de wens dat wethouder de Vos nog vele jaren zijn krachten zal kun nen geven aan de belangen van de gemeente Temeuzen. Namens de raad zei de heer Fijn van Draat, dat wethouder de Vos de Vos steeds heeft getracht, met eerbied voor de politieke mening van de andere raadsleden, zijn idealen te verkondigen door de moderne arbeidersbeweging naar voren te brengen. Die eerbiediging is door de raadsleden op hoge prijs gesteld. Mede daardoor zijn poli tieke scherpslijperijen in de Ter- neuzense raad, zeldzame verschijn selen. „Het is voor de raad een genoegen geweest de goedkeuring te verlenen aan het voorstel van B. en W., tot instelling van een erepenning van de stad Temeu zen en U voor te stellen als eerste in de rij van verdienstelijke bur gers", zo besloot de nestor van de raadsleden. Wethouder H. de Meijer sprak als collega woorden van waardering tot de heer de Vos, die hij vooral dankte voor de vriendelijke en prettige wijze waarop de ervaren wethouder hem de afgelopen twee jaar behulpzaam is geweest bij het inwerken in de moeilijke ge meentelijke zaken. DANKWOORD. „Ik was liever buiten het licht der schijnwerpers gebleven, maar ik heb begrepen dat dit niet ging", aldus de jubilerende wethouder in zijn dankwoord. Hij zei te betwij felen of de vele gepasseerde raads besluiten aan zijn invloed te dan ken zijn geweest. „Wel heb ik daaraan deel gehad, maar zonder het fiat van de raad waren ze er niet door gekomen. Gelukkig heb ben we hier een vooruitstrevende raad", zo vervolgde de heer De Vos, die de leden dankte voor het vertrouwen dat ze hem hebben geschonken door hem sedert 1945 steeds opnieuw tot wethouder te benoemen. Spreker verheugde zich over de groei en ontwikkeling van Terneuzen. Hij legde in dit verband de na druk op nog groter mogelijkhe den voor de zgn. leefbaarheid der streek, door uitgebreider volks concentraties. „Zou Zeeuwself Vlaanderen 300.000 inwoners tel len inplaats van ruim 90.000, dan zouden we zeker minder moeite hebben met het aantrekken van industrie dan nu het geval Is. En dan zouden de mogelijkheden op cultureel en ander gebied beslist veel groter zijn", aldus de wet houder. Hij besloot met de verze kering dat hij diep getroffen was door het raadsbesluit waarbij hem de erepenning der gemeente Ter- neuzen was toegekend. GELUKWENSEN Na de raadsvergadering werd nog het woord gevoerd door oud-bur gemeester mr. P. H. W. F. Telle- §en, die het bijzonder prettig vond at een geboren Teraeuzenaar op eigen grond werd onderscheiden. En voor diegenen die hem ver baasd aankeken, vervolgde hij op de hem bekende wijze dat „Zaam- slag tenslotte één der voorsteden van Terneuzen is". Ook hij sprak zijn waardering uit voor de neer Vos, met wie hij 24 jaar heeft sa mengewerkt. Gemeentesecretaris A. J. Dees bood de jubilaris gelukwensen en een bloemstuk aan namens het ge- mcentepersoneel. Tot slot sprak de heer M. J. van Poelje een Kort woord als voorzitter van het ge west Zeeland der Partij v. d. Ar beid. Het verheugde hem bijzon der dat een partijgenoot van hem deze hoge onderscheiding had ont vangen. Op het jubileum van de wethouder hoopte hij nog eens terug te komen op een Bijeen komst van de politieke vrienden van dc heer De Vos. Het laatste „woord" was aan de Har monie „Temeuzen", die de wet houder en diens echtgenote voor het gemeentehuis een serenade bracht, terwijl namens dit ge zelschap felicitaties werden aan geboden door voorzitter P. Ocké. 1 september. Aardappelen grof 7—15, groot 6—14, Andijvie 8—13 per kg Bloemkool IA 50—72, IIA 13-45, B 11-48 per stuk. Dubb. princessebonen I 71—93, II 30—80 per kg. Komkommers groen IA 19—36, IB 18—28. Sla I 617, II 314 per stuk. Stoksnijbo- bonen I 69—99. II 25—71. Spinazie I 20- 36. Stokprlncessen I 57—63. II 52—60, Uien 6—10, Rode kool 4|'2—11. Gele kool 4\<z- 12. Groene kool 5—10 per kg. Selderij 7-- 10. Peterselie 5—8 per bos. Waspeen IA 1519, IIA 12. Grote Peen 2—7, Prei 23— 27. Augurken A 1.01, B 40—59, C 24 per kg. Knolseldery 15—18 per stuk. Kroter. 614, Pronkbonen 3452 per kg. Combi natie II. Tomaten A 2.70—2,75. B 2.60. C per bak. Alicante 1,49—1,77, Franken- thaler 1,46—1,76, Golden Champoin 1,79— 1,85 per kg. Ananas meloenen 46—88 per stuk, Reine Claude Althan A 1,49, Reine Victoria 80—1,50 per kg. Clapps Fav. klas- IA 42-48, IB 44—50, IC 39—41, IIA 32- 42, IIB 35—37. James Grieve, klasse IA 33 —54, IB 35—53. IC 25—47. IIA 30—45. IIB 3041, IIC 3042, James Grieve. Rode klasse IA 63—55. IB 55. IC 51, IIA 32-41, IIB 34. Benonl, klasse IA 57—61. IB 45. IC 34—36, IIA55—66. Triumph de Vienne. klasse IA68—80. IB 77—89, IC 75—82, IIA 55-77, UB 56—76 IIC 37-69. Zigeunerin, klasse IIA 9—15, IIB 9—23. Manks Codlin klasse IA 16—23, IB 17—24, IC 17—21, IIA I traeten in Juli. 18—23, IIB 15-25, IIC 12-21. Beurre d' Amaiis, klasse IA 37—40, IB 43. IC 38, IIA 28—37, IIB 25—37, IIC 24—37. Transp de Crone, klasse IA 30—34, IB 27—35. IC 24 per kg. De afgelopen week bracht op de aardap- peltermijnmarkt te Rotterdam een vrij rustige markt met goede belangstelling en slechts geringe prijsfluctuaties. De omzet beliep 560 contracten tegen 472 con tracten ln de voorafgaande week. In Furore 40 mm opw. kwamen de eerste transacties tot stand en wel 9 contrac ten april 1961 levering tot f 14 per 100 kg. De slotnotering was hier f 14.50— 14.10 resp. verkopers/kopers. In Alpha 40 mm werden gedaan 28 con tracten april tot prijzen tussen f 11.60 en f 12. Slotnoteringen f 12—11.60. Bintje 35 mm bracht het tot 523 contrac ten, w.v. 31 november tot prijzen tussen f 11.20 en f 11.60, 2 december tot f 11.00. 10 maart tot f 13.50—13 80 en 480 contrac ten april tot f 14.10—14 76. Hier waren de slotnoteringen: november f 11.80—11.50. december f 12.00—11.70, maart f 13.00- 13.30, april f 14.60—14.40 De maandomzet over augustus beliep totaal 2486 contracten tegen 1129 con- Mr. Burger gekant tegen commerciële televisie De'voorzitter van de VARA, mr. J. A. W. Burger, heeft zaterdag de ver gadering van de verenigingsraad van deze omroep geopend met een toe spraak waarin hij de financiële posi tie van de VARA „gezond" heeft ge noemd. „De VARA Is financieel gezond", zei hij, „al vormen de VA RA-contanten een negatieve grootheid wanneer wij onze verplichtingen ten aanzien van studiobouw, administratie- en andere bouw zullen hebben voltooid". Mr. Burger betreurde dat het streven voor een gezamenlijke studiobouw der omroepverenigingen is mislukt. Hij sprak zich categorisch uit te gen een commercieel televisiebe- stel, als argument onder meer aanvoerend dat de als voorbeelden aangehaalde nationale omroepen in Engeland en West-Duitsland thans aan ongunstige invloeden van de commerciële televisie of plannen daartoe onderhevig zijn. Principieel bepaalde de VARA-voor- zitter het standpunt van zijn omroep vereniging aldus: „Wij verzetten ons niet tegen comemrciële televisie ter- wille van eigen macht en betekenis, maar terwille van de geestelijke ze delijke belangen van ons volk, hoe moeilijk velen dat wellicht kunnen verstaan en begrijpen in deze tijd van bezitsjacht". Man doodgeschoten door vriend van zoon In het Kerkdorp Braamt (gemeente Bergh) (Gelderse Achterhoek) is in de nacht van zaterdag op zondag de 62-jarige Theodorus Hunting door een dolksteek om het leven gekomen. Blijkens de politieverhoren werd de heer Hunting reeds enige jaren door zijn zoon J. W. Hunting geplaagd. Za terdagavond had deze zoon met twee vrienden, S. G. K. en J. B. R. afge sproken om met een bromfiets met a- geschroefde knalpijp voorbij het ouderlijk huis te rijden om daardoor zijn vade te irriteren. Op een gege ven moment sprong de vader naar buiten om de lawaaimakers te verja gen. Hij wierp hen me» klinkers na. J. B. R. sprong van de bromfiets, vloog op hem toe en bracht hem met een dolk een steek toe, waaraan het slachtoffer nagenoeg meteen bezweek. De rijkspolitie uit Doetinchem wist de dader en ook de beide anderen snel te arresteren. R. heeft reeds een volledige beken tenis afgelegd. Tevredenheid over gesprek De Gaulle - Fanfani Zowel in Franse als Italiaanse krin gen in Parijs toonde men zich het afgelopen weekeinde tevreden over het vertoon van de besprekingen, die generaal De Gaolle met de Italiaanse premier Fanfani en diens minister van buitenlandse zaken. Segni. heeft uitgevoerd. Evenmin als na de he- sprekingen van Do Ganlle met bondskanselier Adenaner en met pre mier De Quay en minister Luns werd een communiqué uitgegeven. Onderwerp van al deze besprekingen was de politieke en economische sa menwerking van de landen van „Klein Europa". Fanfani heeft na afloop van de besprekingen ver klaard. dat overeengekomen is de ge- dachtenwisseling om tot constructie ve besluiten te komen langs diploma tieke weg voort te zetten. Een ongeteld leger vlooien brengt op het ogenblik de bevolking van Buet- zow ln Ooat-Duitsland tot vertwijfeling, aldus een bericht van het voorlichtings bureau „West". Alle openbare gebouwen moeten een radicale zuiveringskuur on dergaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5