ZWITSALETTEN /aak hoofdpijn?] ■helpen U eraf! „Muziek" van Kattendijke kreeg nieuwe uniformen Zeeuwse Almanak POLIO-BLINDEN UW LOT VERLICHT HUN LOT j op Noord-Beveland HARTELIJKE HULDIGING VAN ZILVEREN RAADSLID TE AXEL Agenda 2 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 (Aiivertentiei JUBILEUMVIERING MET FESTIVAL „Oefening en Uitspanning" bestond halve eeuw De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke heeft za terdagmiddag haar vijftigjarig bestaan gevierd met een geslaagd mu ziekfeest. Hoogtepunt van de jubileumviering was de aanbieding van de uniformen aan de muzikanten van „Oefening en Uitspanning". De aan schaf van uniformen was mogelijk geworden dank zij financiële mede werking van de bevolking van Kattendijke. Terecht werd tijdens de Jubileumviering de inwoners van dit dorp van" harte dank gebracht voor deze geste. voorzitter van „Oefening en Uit spanning", de heer P. de Puit, na mens de muziekvereniging „Ons Ge noegen" uit Kapelle, de heer M. Da lebout, namens het N.V.V., de heer Chr. Sonke, namens de Chr. Landar- beidersbond, de heer F. Wisse, na mens de Bond van Ouden van Da gen, mevr. J. J. van de Schraaf-de Jonge, namens de beide meisjesver,- enigingen, zuster C. Luteijn, namens de vrouwenvereniging „Martha", de heer C. Heijboer, namens de afde- Het uniformencomité werd in sep tember van het vorig jaar gevormd. De eerste rondgang leverde liefst f 2500 op. Dit bedrag spreekt te meer, omdat tegelijkertijd een in zameling werd gehouden voor de aanschaf van een orgel in de Ned. hervormde kerk. Mettertijd groeide het ingezamelde bedrag tot f 3000. De ambachtsheer van Kattendijke, M. J. E. baron Huyssen van Katten dijke, schonk een bedrag van f 1000. voor de uniformen. Tenslotte werd nog een inzameling gehouden om het muziekfestival mogelijk te maken. Dit bracht ruim f S00 in het laatje. In één jaar tijd bracht de 500 zielen tellende gemeenschap van Katten dijke een zodanig bedrag op. dat tot aanschaf van uniformen voor de muziek kon worden overgegaan. ONTVANGST In „Het Blokhuis" te Kattendijke hield het gemeentebestuur zaterdag middag een officiële ontvangst. Deze bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de muziekvereniging, de heer L. C. Nicuwcnhuijsc, die be halve de bijna voltallige raad, kon welkom heten het ere-comité, het uniformencomité, de vertegenwoor digers van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, enkele zusterverenigingen en diver se plaatselijke organisaties. De voorzitter van het uniformen- comité, de heer M. Wisse dankte de bevolking voor de wijze, waar op zij voor de muziek op de bres is gesprongen. Hierna werden de gordijnen van het toneel openge schoven en kon men de muzikan ten, gekleed in hun uniformen, bewonderen. De muzikanten moctf ten een langdurig applaus in ont vangst nemen. ONTSPANNING, Burgemeester P. J. Evers van Kat tendijke feliciteerde de vereniging ïnefc liet liulve eeuwfeest. Hij wees erop, dat „Oefening en Uitspanning" In do loop der jaren de gehele dorps gemeenschap vele uren aangename verpozing heeft bezorgd. Verheugd toonde hij zich over de spontane, medewerking van de bevolking in verband met de aanschaf van unifor men voor de muziek. „Sprekende namens de Zeeuwse Bond, wees de heer J. F. Burger er op, dat de muziek van Kattendijke thans meer belangstelling zal trek ken dan voorheen. Het uniform maakt nu eenmaal de man en de muziekNamens de Bond bood hij de vereniging een muziekstuk aan. Achtereenvolgens spraken nog: de heer A. Welleman, namens de mu ziekvereniging „E.MJVI. uit Kortge- ne, de heer L. P. Pieterse, namens de muziekvereniging „Advendo" uit Wolphaartsdijk en tevens als oud- ling Kattendijke van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en vakantiekolonies en de heer W. M. Louwerse, als lid van het ere-comité en als oud-voorzitter. De heer L. C. Nieuwenhuijse sprak een slotwoord, waarbij hij enkele punten uit de geschiedenis van de vereniging naar voren bracht en een drietal leden gelukwenste, te weten de heer P. van Waarde, die 50 jaar en de heren F. Feleus en J. M. van Kleunen, die beiden 40 jaar lid van de vereniging waren. Na de bijeenkomst in het Blokhuis, maakte de vereniging met medewer king van enkele zusterverenigingen een rondgang door het dorp. Na de ze rondgang gaf „Oefening en Uït- spaning" een concert op de muziek tent, onder leiding van dirigent F. Smit. In de avonduren werden er verschil lende concerten op de muziektent gegeven en wel door „Advendo" uit Wolphaartsdijk (dirigent J. G. Si- monse), „Ons Genoegen" uit Kapel- Ie (dir. D. Burger), „Oefening Kweekt Kunst" uit Wemeldinge (dir. A. v. d. Cingel), „Excelsior" uit Kloetinge, (dir. Jac. den Toonder) en „Eendracht Maakt Macht" uit Kortgene (dir. F. Smit), welke laat ste vereniging tevens het feest met een taptoe besloot. Loterij goedgek. d. d. Min. v. Just. d.d. 13/5/'60 nr. L.O. 600/033/437. Loten a f 1 p. st. Nationale loterij-actie Loten 1 in 5 kleuren verkrijgbaar. per stuk 5005 prijzen w.o. VIJF kapitale WOONHUIZEN in totaal 225.000,— aan prijzen. Bekendmaking hoofdprijzen Radio Hilversum (298 meter). Giro 552255. •jsnfA •ujw-p'p'JioSpaoa pMiorr "00009 'tat 'ump,H SOS laSuisspee.uuasH U88anqöffU|' K.B. over afsluiting Veerse Gat In het .vrijdag Uitgegeven staatsblad 349 is een besluit van 28 juli 1960 tot vaststelling van het plan tot af sluiting van net Veerse Gat en de Zandkfeek (Driè-Eilanden-PJan) op genomen. Engels vloofbezoek aan Vlissingen Van 7 tot 9 september a-s. zal do En gelse kustmljnenveger H.M.S. „Bei- ton" (360. ton) dienstdoend als visserij politiekruiser voor de Britst visserij een niet-officieel bezoek brengen aan Vlissingen. De beman ning van het schip bestaat uit 4 offi cieren en 32 schepelingen. VAN SfOl w TOT AFSCHEIDSCONCERT. Het openluchtconcert dat het Kapelse muziekgezelschap „Ons Genoegen" woensdagavond half acht bij gun stig weer althans in de muziektent op het dorp zal geven, zal wel een tikkeltje in mineurstemming zijn. Want het zal het laatste concert in STRIK In Middelburg heeft zich vorige week een artistiek evenement afgespeeld, waar velen waren heengetogen. En zo kon het gebeuren, dat autoritei ten, culturele figuren en gewone mensen zo maar door elkaar liepen en met elkander in gesprek raakten. Temidden van deze verbroedering hield een hooggeplaatst autoriteit een met een fraaie strik versierde heer aan om met hem een dispuut te beginnen over actuele artistieke vraagstukken. De heer luisterde eerbiedig. Schudde op gepaste tijden het hoofd of knikte instemmend al naar gelang het gesprek dat vorderde. Maar hij snapte er geen syllabe van. En om dat hij een beleejd mens was, zei hij voorzichtig tot de autoriteit, dat de essentie van het gesprek hem enigs zins ontging, dit overigens wijtend aan zijn eigen onkunde. De autoriteit keek ontsteld. ,Maar U bent toch kunstschilderJ'T vroeg hij verbaasd. Onze heer moest het hoofd schud den: „Nee, ik ben maar een gewone man" mompelde hij schuldbewust. Waarop de hooggeplaatste onver wijld wegwandelde. Maar je zag hem nijdtg denken: Waarom draagt dis vent dan een strilc" t. deze muziektent zijn, omdat de ver eniging als eigenaresse er noodge dwongen de slopershamer op moet zet ten. Het kor. eigenlijk al lang niet meer, want bij ieder concert moesten allerlei noodmaatregelen getroffen worden. Binnenkort wordt met de sl-?op begonnen en danvoorlopig zal „Ons Genoegen" het dan zonder muziektent moeten stellen. De ge meente Kapelle heeft plannen voor de bouw van een nieuwe tent, maar die zal niet meer op de oude plaats komen. TRIOMF. Uit een ander Bevelands fruitteelt- centrum, Krabbendijke, komt een op gewekter gelgiid. Op het fruitteeltbe- drijf C. P. Vogelaar werd daar een peer geoost, die haar naam wel bij zonder eer aandoet. De peer van het ras „Triomph de Vienne" namelijk, woog maar eventjes meer dan een ki lo, om precies te zijn 1C50 gram HERDENKING. In Axel staat de traditionele herden king van de bevrijding van deze Zeeuwsvlaamse gemeente weer voor de deur. De herdenking op 19 sep tember zal ditmaal vrij somber zijn. Een twintigtal in Vlissingen woonach tige Polen zal de viering bijwonen. Bij de Poolse monumenten en op de begraafplaatsen zullen kransen wor den gelegd, terwijl de plaatselijke mu ziekverenigingen in de avonduren zul len concerteren. EERSTE PAAL. De Axelaars die vandaag in plan-West misschien een klap horen, weten nu alvast dat deze neerkwam op de eer- ste paal, welke wordt geheid voor de zestien woningwetwoningen, die Axel voor 1960 kreeg toegewezen. De acht tien woningen, die Axei voor 1959 ont ving, zullen binnenkort opgeleverd kunnen worden. Getuigenisavond Rome- Reformatie te Middelburg De belangstelling voor de getuigenis- avond ltome-Reformatie, die zondag avond te Middelburg is gehouden, was zo groot dat behalve de Hofpleinkerk, ook de Noorderkerk in gebruik moest worden genomen. Ds. J. Ytsma, ge reformeerd predikant te Middelburg, wees er in zijn welkomstwoord op, dat deze avond niet is belegd omdat de protestantse kerken geen werf kracht meer bezitten, maar om te getuigen van de grote geestelijke rijk dom hen in de Reformatie geschon ken. Ds. H. J. Hegger uit Denderleeuw (B.) ex-priester, schetste zijn uittreden uit de r.-k. kerk. Ds. Hegger was docent in de filosofie aan een semi narium in Brazilië. De heer G. Ver- lot, die hierna het woord voerde, was aanvankelijk als priester werkzaam in Zuid-Frankrijk, waar een grote priesternood bestaat. Daarna werd hij priesterarbeider te Brussel, waar hij als trambestuurder werkzaam was onder het 2000 man sterke trampersoneel. De derde spreker was de predikant bij de Belgische evangelische zen dingskerk, ds. J. Gravendeel. Ds. M. Enker, hervormd predikant te Mid delburg, sprak het slotwoord. Hij wees er op, dat verschillende wegen de filosofie, de logica, de oecu mene of de liturgie tote Rome kunnen leiden. De bezwaren van de Heidelbergse catechismus tegen de r.-k. kerk gelden echter nog onver zwakt. Dit zal ons echter, zo eindig de ds. Enker, nimmer mogen verlei den tot een goedkoop antipapisme. Ds. Enker sloot met dankzegging. Bevestiging en intrede ds. Jonker te Oudelande Zondagmorgen werd in de Hervorm de Kerk te Oudelande vicaris ds. D. R. Jonker door ds. H. P. Borgers uit Birdaard in Friesland met hel tekst woord uit Johannes 1 6-9 beves tigd. De handoplegging geschiedde door ds. H. P. Borgers en de consu lent ds. H. Beneder uit Baarland. In de middagdienst deed ds. Jonker zijn intrede met een predikatie naar aan leiding van het tekstwoord uit 2 Pe trus 1:9. Na de preek sprak ds, L. W. Blok uit Ellewoutsdijk namens de classis Goes en de ring Borssele. Namens de gemeente Oudelande en de gereformeerde gemeente van Baarland sprak de heer A. \V. Bu- teijn. De heer P. M. G. Nieuwenhui- zen voerde het woord namens de kerkvoogdij, waarna ouderling L. Evertse namens de hele kerkelijke gemeenschap en de jeugdorganisaties sprak. De gemeente zong hierop psalm 134. Ds. Jonker dankte in zijn slotwoord alle sprekers en zijn be vestiger, ds. Borgers in het bijzon- Jongeman uit Arnemuiden bij verkeersongeval gedood Vier gewonden naar ziekenhuis te Middelburg Gisteravond laat heeft zich op de rijksweg Nieuw- en Sint-Joosland Middelburg een ernstig verkeers ongeval voorgedaan, waarbij een ze kere S. uit Arnemuiden is gedood en vier mensen werden gewond. Omstreeks half twaalf wSjjJe de bromfietsrijder V. E. uit Niewland die zijn verloofde, mej. V. G. uit Vlis singen op do duo meevoerde bij de weg van do oude haven oversteken, toon hij werd gegrepen door een mo torrijwiel, waarop naar alle waar schijnlijkheid drie jonge mannen uit Arnemuiden, tav. S., De H. en v. B. waren gezeten. Do gevolgen van de aanrijding waren ontzettend. Zowel do drie jonge mannen als de brom fietsberijder en mej. V, G. bleven gewond op de weg liggen. Allen wer den overgebracht naar het zieken huis te Middelburg, waar S. kort na aankomst is overleden. Drie gouden jubilarissen in Terneuzens drukkersbedrij f Zaterdag was het een belangrijke dag in het drukkerabedTijf van de fa. v.h. P. J v. d. Sande te Temeuzen. Drie van haar werknemers, de heren J. Klaassen, L. Blok en W. Loof, her dachten namelijk het eit dat zij 50 jaar onafgebroken in genoemde druk kerij werkzaam waren. In. de ochtend uren kwam de burgemeester van Ter- neuzen, mr. H. Rijpstra, het gouden drietal een bezoek brengen. In zijn korte toespraak noemde mr. Rijpstra het een unicum dat in één bedrijf drie werknemers tegelijk het gouden jubi leum vieren. „Een bewijs dat de ver houdingen tussen diectie en personeel uitstekend moeten zijn" aldus de bur gemeester. Tot grote verrassing van de jubilarissen, kon hij hen meedelen dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, hen alle drie, de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. In de avonduren kwamen directie, jubilaris sen en personeel met hun dames, bij een in Hotel „Centraal", waar de gou den typografen werden toegesproken door directeur Iz. v. d. Sande. Daar na volgde van 'half acht tot half negen een receptie, terwijl de feestdag werd besloten, met een gezellig samenzijn van het drtt'kikerij-personeel. Bouw aanlegsteiger jachten in haren Sint-Annaland De gemeenteraad van Sint-Ahnaland die woensdag 7 september 's mor gens om tien uur in vergadering bij eenkomt, zal onder meer een voorstel bespreken om een aanlegplaats voor jachten in de nieuwe haven van Sint-Annaland te maken. Het ingenieursbureau Witteveen en Bos i.e. te Deventer maakte een schetsontwerp van een drijvende aanlegplaats van 20 meter aan het westelijk eind van de loopsteiger. Deze aanlegsteiger kan met de wis selende waterstanden op en neer worden bewogen. De kosten van de drijvende aanlegsteiger worden ge raamd op f 8000. Ook is er een voorstel tot het aan gaan van een geldlening van f 70.000. Deze lening is bestemd voor de fi nanciering van de kosten verbon den aan de deelname maatschappe lijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; inrich ting van de christelijke kleuter school; verbetering van de Juliana- straat en de aankoop van een sport veld. Voorts er er een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de verbetering van de rioolafvoer op het Havenplein. Wanneer dit riole ringsplan uitgevoerd kan worden, zullen de moeilijkheden met de ri oolafvoer op het Havenplein opge lost zijn en de riolering van de Su- zannaweg zal hierop kunnen aan sluiten. door middel van een daar ter plaatse te bouwen pompput. De raad zal ook een voorstel be handelen tot het beschikbaarstellen van een krediet ten bedrage van f 5200,ten behoeve van de aan schaffing van leermiddelen voor de lichamelijke opvoeding. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin „Invasie''zagersspitters 1 De zagersspitters-familie, de j§ m K., uit Goes, heeft, versterkt s met enkele dagloners, vrijdag- middag, tevergeefs een „inva- sie" uitgevoerd op Noord-Be- H land. Het negen man sterke gezelschap was naar de schor- ren bij Kats getogen, om daar op mosselpercelen de door de H hengelaars zo begeerde zagers j= te spitten. De zagersspitters n hadden echter buiten de politie 1 gerekend. Het groepje werd H op de schorren als net ware omsingeld: aan de zeezijde |i door de visserijpolitie en aan H de landzijde door de rijkspoli- ff tie, welke laatste met vijf ff man was uitgerukt. Tegen de spitters werd een proces-ver- baal opgemaakt. iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiOTiiinnwniiiii Auto bij Kruiningen over de kop 4 gewonden In de nacht van zaterdag op zondag is omstreeks 3 uur een personenauto met vier inzittenden op de Rijksweg nabij Kruiningen over de kop gesla gen. De bestuurder, de heer A. J. uit Schore werd daarbij uit de wagen geslingerd en moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis Oostwal in Goes worden vervoerd. De 3 passagiers, de heren C. M. P„ M. Z. en P. J. Z. allen uit Schore konden met lichte verwondingen en na behandeld te zijn door dokter P. Allewijn naar huis gaan. De auto, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, ramde een aantal langs de kant van de weg staande bermplankjes en sloeg daarna over de kop. De auto werd daarbij vrij wel vernield. Dodelijk verkeersongeval te Bergen op Zoom Op de Antwerpsestraatweg te Ber gen op Zoom is zaterdagmiddag een ernstig anto-ongelnk gebeurd, waar bij eeu Belgische dame werd gedood en vier andere personen zwaar en twee licht werden gewond. Omstreeks drie uur kwam uit de richting Bergen op Zoom een kleine auto, bestuurd door de heer J. K. uit Nieuwerkerk met twee dames als passagier. Toen hij ter hoogte van de boerderij Schaliehoef reed, wilde een grote Belgische auto hem van achteren passeren. Toen de Belg, de heer A. D. uit Berendrecht, daar mee bezig was, kwam uit de rich ting Hoogerheide een derde perso nenwagen, waarvoor de heer D. ging afremmen. Door het natte wegdek slipte zijn auto en botste tegen de wagen van de heer K. Ook deze raak te daardoor de macht over zijn stuur kwijt. In volle vaart reed daarna de tegenligger op de wagen van de heer D. in. Door de botsing werden deze laatste en zijn vrouw uit de auto ge slingerd. Veel erger bleek het te zijn met de inzittenden van de uit de richting Hoogerheide komende wa gen, eveneens een Belgische auto af komstig uit Lembeke en bestuurd door de heer R. Behalve de bestuur der zaten in deze auto zijn vrouw en dochter en een vriend, de heer B. uit L'Eglise. Deze zaten zwaar ge wond bekneld in de verwrongen auto. Mevrouw W. bleek echter zo ernstige verwondingen te hebben bekomen, dat zij kort daarna overleed. De heer W. had inwendige kneuzingen en een beenfractuur bekomen. De dochter had eveneens inwendige kneuzingen en een bovenbeenfractuur. De heer B. bekwam hoofdverwondingen en inwendige kneuzingen. De heer D. kwam er betrekkelijk nog goed van af. Zijn vrouw werd erns tig gewond. Alle gewonden werden, nadat ter plaatse door een drietal doktoren de eerste hulp was ver leend, met ziekenauto's naar het Al gemeen Burger Gasthuis vervoerd. Alleen de heren.D. en B. konden na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De beide Belgische auto's werden to taal vernield en werden naar een ga rage weggesleept. De wagen van de heer K. werd niet ernstig vernield geen der inzittenden van de Zeeuwse wagen liep verwondingen op. BIJZONDERE RAADSVERGADERING Veel waardering voor werk van C. van Bendegem Zaterdag werd te Axel In een be sloten raadsvergadering de heer van Bendegem, de fractieleider van de P. v. d. A., gehuldigd, in verband met zijn zilveren jubileum als raads lid. Wnd. burgemeester A. J. M. Kesbe- ke sprak waarderende woorden aan het adres van de heer C, van Ben degem, die hij schetste als iemand met een brede kijk op alle zaken, welke èn de gemeente ën de bevol king aangingen. De heer Van Ben degem was iemand, waarmee op Êrettige wijze samen te werken was. ijn altijd aanwezig gevoel voor hu mor wist, ook als de atmosfeer dreig de te vertroebelen, de sfeer te zui veren. Gedurende zijn ambtsperiode van 25 jaar waren vele belangrijke zaken tot stand gekomen. Steeds heeft de jubilaris overal zijn beste krachten gewijd aan de belangen van de gemeente. De'heer P. J. v. Bendegem sprak als oudste raadslid namens de ge hele raad de heer Van Bendegem toe. Deze spreker schetste de jubilaris als iemand met veel gevoel voor samen werking, die ook al was hij wel eens scherp, toch steeds de juiste toon wist te treffen. Spr. wenste de ju bilaris Gods zegen toe. De heer C. Smies, hoofdcommies ter secretarie en gemeente-ontvanger, bood namens het gemeentepersoneel en de geenmeente-ambtenaren zijn gelukwensen aan. Do heer Smies bracht dank voor de prettige samen werking met het personeel! De heer Van Bendegem tenslotte sprak een woord van dank voor deze hulde. Hij voelde zich ontroerd door de belangstelling, welke aan dit ju bileum was geschonken. Na afloop van de officiële zitting bleef de raad nog geruime tijd gezel lig bijeen. Receptie Ten huize van do heer Van Bende gem aan de Beatrixstraat was 't de gehele dag een druk komen cn gaan. „Serooskerk" gleed in zijn element Herinnering aan Zeeuwse gemeenten „Serooskerk" heet het motorvrachtscliip dat door do directie van de Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaatschap pij te 's Gravcnhage nog voor het eind van het jaar aan haar vloot zal worden toegevoegd'. Het 161 nieter lange schip dat een draag vermogen lieeft van .12000 ton, Is zaterdag middag in tegenwoor digheid van do burge meesters van de beide Zeeuwse gemeenten Sc- rooskerke op Schou wen en op Walcheren) en nog tal van autori teiten uit de scheeps bouw- en scheepvaart wereld door mevrouw W. A. J. Rijkens- Koops, de echtgenote van de onderdirecteur van de rederij bij de machinefabriek en scheepswerf van Piet Smit jr. te Rotterdam gedoopt en te water ge- De „Serooskerk" is het eerste van een serie van drie schepen, waar van de werf van P. Smit jr, er drie zal bouwen (twee in op dracht van de V.N.S. en een in opdracht van de K.P.M. te Amsterdam). Na afloop van de tewa terlating heeft ir. E. Struijk, een der direc teuren van de werf, de doopster als herinne ring een broche aange boden en daarbij de hoop uitgesproken dat „het schip met zijn echt Zeeuwse naam, ook de echt Zeeuwse ei genschappen van stoer heid en onbuigzaam heid, zelfs voor over macht, zal blijken te bezitten". De heer H. Harinck, di recteur van de rederij, sprak de hoop uit dat het schip, het tweede van deze naam bij deze rederij, zeer lang de naam van beide ge meenten, die eerlang als zelfstandige ge meenten zullen verdwij nen, over de wereld zeeën zal dragen. Hij zei ook er op te reke nen dat het schip nog dit jaar zal worden op geleverd, omdat het reeds begin januari 1961 in het vaarplan is opgenomen. Tot slot heeft wnd bur gemeester J. Klompe van Serooskerke (Sch.) ook namens zijn collega A de Kam van Seroos kerke (Walcheren) dank gezegd voor de eer aan die belde ge meenten bewezen. Hij stelde een aandenken in het vooruitzicht bijvoorbeeld in de vorm van een oorkonde dat te zijner tijd ter herinnering aan deze doop en te water la ting, een plaats aan boord zal krijgen. ilijk van hun belang- ïet zilveren raadsjubi- Velen gaven blijl stelling met het „~- leum, Een zee van bloemen bracht geur en kleur in de woning van de jubilaris. Velen boden een meer per soonlijk geschenk aan. Onder de vele aanwezigen, die de officiële re ceptie ten huize van de Jubilaris bij woonden, waren o.m. de heren M. van Poelje, lid van G.S. in de pro vincie Zeeland en A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Hulst. Beëdiging officieren C.O.A.K. in Middelburg Voor het front van de troep zijn vrij dagmiddag op het terrein achter de barakken van de C.O.A.K. aan de Na- dorstweg te Middelburg vijf cadetten, onder wie als enige Zeeuw cadet Bauer uit Sluis, zijn met ingang van 1 september benoemd tot tweede luitenant van de militaire administra tie. Bij deze militaire plechtigheid was de inspecteur van de militaire administratie, de brigade-generaal J. Brouwer, tegenwoordig, die de beëdi ging afnam. De plechtigheid werd muzikaal opgeluisterd door het fan farekorps der Genie uit Vught. Hier na nam de inspecteur der militaire administratie de parade af in de Nas- sauiaan. Paradecommandant was ko lonel J. Potteboom. Na afloop van het défilé volgde er een koffiemaaltijd met de ouders en genodigden in de officiersmess in de generaal-majoor Berghuyskazeme. 's Middags volgde de jaarlijkse voet balwedstrijd tussen 'n elftal van de le C.OA.K. uit Middelburg en de le C.OA.K. uit Middelburg en de 2c C.OA.K. uit Kampen. Met een 3—1 overwinning werd deze wedstrijd ge wonnen door de le C.OA.K,, die hier mee tevens voor de derde maal de wisselbeker won, die thans in eigen dom overgaat. Jonge-Kerkweekend te 's-H.-Hendrikskinderen De hervormde „Jonge Kerk" in Zee land voorzitter ds. G. J. T. van Dijk, te 's Heer Hendrikskinderen organiseert op 24 en 25 september a.s. te Middelburg, een provinciaal „Jonge Kerk"-weekend. Het thema van dit weekend luidt „Onze politiek en onze toekomst". Dr. H. Bartels, landelijk secretaris van de „Jonge Kerk" zal op dit weekend een uiteen zetting over dit onderwerp geven. De heer C. F. van der Peijl, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, te Goes, zal aan de hand van de hui dige politieke situatie het verband tussen geloof en politieli heliohtcn. VANDAAG. Middelburg City: De koe en de gevan gene, 20 uur, a.l. Electro: Porto Fino, het paradijs der liefde, 19 en 21.15 uur, 18 Jaar. Kunstmuseum Exposi tie Louis Heijmans, 1518 en 2022 uur. Miniatuur Walcheren, Molenwa ter, geopend van 918 aur. Nieuwe Kerk: Samenrangavond, 20 uur. Vlissingen Luotor: De grote ontsnap ping, 19 en 21 uur, i4 Alhambra: La dolce vita, 20 uur. 18 Jaar. 6o*i Grand: La dolos vita, 20 «l, II J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2