Ged. Staten zullen over R.T.M,-veer met minister Korthals spreken KWATTA GRATIS SCHOOL SCHRIFTEN Zeeuwse Almanak BOLS „ZEELAND PRESENTEERT" IS NATIONALE MANIFESTATIE ^2 ifpe Zo'n heerlijke reep cadeau l voor 10 Kwatta-soldaatjes POPULAIRE ZEEUWSE BOER IN SOUTH CAROLINA GRAVENSTRAATSCHOOL IN MIDDELBURG 100 JAAR Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW 8 E COURANT VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 DE MOEILIJKHEDEN BIJ ZIJPE Geil. Staten van Zeeland zullen alsnog met minister Korthals spreken over do bediening van het R.T.M.-veer Zijpe-Anna Jacobapoldor. Deze toezegging deed gistermorgen Gedeputeerde at. J. van Poelje nan het Statenlid L. P. van Oorschot tijdens een vergadering- van Zeelands Sta ten. Zoals bekend stelde do heer Van Oorschot onlangs een viertal vragen aan Ged. Staten over de slechte bediening van dit veer, die onder meer de suggestie inhielden de minister van verkeer en waterstaat in deze kwestie te mengen. Gedeputeerden meenden evenwel, dat een dergelijke stap niet nodig was. Gistermorgen bleek echter, dat de heer Van Oor schot iu dit opzicht niet bevredigd was door het antwoord van het colle ge. Hij gaf toe, dat de situatie sinds kort op het veer verbeterd is, maar dat is gebeurd na publikatie van zijn vragen. Een feit Is, dat tot kort „de toestanden hier ten hemel schreiend waren", aldus do lieer Van Oorschot. de heer M. J. van Poelje de heer Van Oorschot. Over de arbeidsvoor waarden bij de R.T.M. verklaarde hij, dat deze door de minister en door rijksbemiddelaars zijn goedge keurd. Ten aanzien van een betere veerbedlening door de provincie wees de gedeputeerde er op, dat de R.T.M. een commercieel bedrijf is. „Het zal verplicht zijn bepaalde commerciële aspecten in het oog te houden, terwijl de provincie beter een algemeen verlteersbelang op de De heer Van Oorschot was niet tevredengesteld In de pers is over deze zaak ook geschreven en daarbij Is de mening van de R.T.M.-directeur gepubli ceerd. „Deze directeur heeft de fei ten niet ontkend, wel verontschul digd", aldus het statenlid. „Boven dien heeft hij de arbeidsvoorwaar den In het geding gebracht van het R.T.M.-personéel. Hoewel ik daar over niet gesproken heb, wil Ik nu wel opmerken, dat de arbeidsvoor waarden van het personeel bij de provinciale stoombootdiensten met kop en schouders uitsteken boven die van de R.T.M.". Hetzelfde gold ook voor do uit oefening van de veerdienst, meende spreker: „De provinciale veren immers worden wel heel wat beter bediend dan dit R.T. M.-vcer". De heer Van Oorschot meende ten slotte, dat er aan de eeuwigdurende concessie, destijds door het rijk aan de R.T.M. verleend, wel wat gedaan kon worden en hij drong derhalve opnieuw aan deze kwestie met de minister te bespreken. Namens Ged. Staten beantwoordde f Advertentie) Nu! Haast ol Olympiade bij Knorr soep bouillon. Pakket van f 1^30 nu slecht» f 1,03 Alléén bij T&toVi voorgrond kan stellen". De eeuwigdurende concessie aan de R.T.M. werd eveneens aange stipt. De heer Van Poelje be twijfelde of hier in juridische zin van een „concessie" kon worden gesprokener is hier namelijk sprake van een overeenkomst. Een dergelijke overeenkomst nu kan zo maar niet eenzijdig door een der partijen worden opge zegd. Overigens bleek de heer Van Poelje wel bereid deze zaak alsnog met de minister te bespreken. Of de pro vincie een dergelijk veer zou moeten overnemen was voor de gedeputeer de een vraag: „Daarmee zouden we toch wel héél voorzichtig moeten zijn als dit de exploitatietekorten op do provinciale veren nog zou doen toenemen. De zaak zou echter anders liggen als een dergelijke stap géén financiële bezwaren voor de provincie met zich mee zou bren gen". De heer Van Oorschot verklaarde zich na dit antwoord tevredengesteld met de toezegging van de heer Van Poelje alsnog deze aangelegenheid met de minister te willen bespreken. OP 8 SEPTEMBER IN YERSEKE Feestelijke opening van oester- en mosselseizoen Het eerste lustrum van de opening van het oester- en mosselselzoen op 8 september te Yerseke zal dit jaar op grootse wijze worden gevierd. De jaarlijkse manifestatie van „Zee land Presenteert" zal uitgroeien tot een nationale manifestatie „Neder land-Presenteert". Dit werd medege deeld tijdens een donderdagmiddag gehouden persconferentie van het comité „Zeeland-Presenteert" te Yerseke. Daartoe heeft men alle burgemees ters van de provinciale hoofdsteden uitgenodigd met een (folkloristische) delegatie. Toegezegd hebben naar Yerseke te komen de burgemeester van Assen, mr. P. Agter, van Leeu warden, mr. A. A. M. van der Meu- len, Van Maastricht, mr. W. baron Michièls van Kessenlch, van Den Bosch, mr. H. J. M. Lofeff, van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, van Zwolle, drs. J. A. F. Roeien, van Uttêcht, mr E. J. A. de Ranitz, van Middelburg, mr J. do Wldt, van Den Haag, mr. H. A. M T. Kolfschoten. Dd burgemeester van Groningen ls wegens ziekte verhinderd te komen. Wel verwacht meh een Groningse delegatie. Van burgemeester Chr. C. Matser van Arnhem ls nog geen be- VAN TOT OP REIS. „WE GAAN OP REIS" meldt tri omfantelijk het maandblad „Zee- landia" van de Zeeuwen-vereniging „Zeelandia" te Den Haag. En waar gaan ze naar toe? Naar Zeeland natuurlijk. Hoe kan het anders! Op if september gaan de Zeeuwse Ha- Ëenaars naar het fruïteorsó te Goes, laar blijft het overigens niét bij; er staat meer op het programma: oesterputten Yerseke, dam te Kat- seveer, kortom, ze maken er een echt Zeeuws dagje van, voor f 10, per man. Voorts hoopt de vereni ging een echte Zeeuwse mossel- avond te organiseren. Er zijn in ie der geval „stemmen opgegaan" öm dit eens te doen. Het kan nauwelijks Zceuwser HOP Er is een hop gesignaleerd. En wel, door de opzichter van de do meinen te Haamstede, de heer N. J. Lysen. Woensdagmorgen ontdekte hij de vogel bij de bun galow „De Roggebolle" te Haam stede. De vogel komt wel voor in Twente, Limburg en Brabant, OPLUCHTING.... Hoewel we zelf de zucht van een moeizaam maar voorgoed ach ter ons dichtslaande schooldeur nog flauwtjes in de rug voelen, kunnen we ons de opluchting van duizenden huismoeders op 1 september toch goed voorstellende scholen hebben bereidxoülig hun deuren wijd open gezet en al die lastige kindertjes met open armen ontvangen. We hebben ze voor de eerste maitl naar school zien gaan: gebukt kwa men ze voorbij, in de regen onder hun regenkapjes. Een beetje arg wanend voor al dat nieuwe, ook een beetje trots vanwege de „grote school''. En ook al was het op die sombere septemberdag van gisteren een wat triest begin, we hebben tooh van een kleine jongen, die voor het eerst naar school trolc, gehoord dat hij ook zeer opgelucht was. Misschien no.g opgélucliter dan zijn moeder want hij verklaarde niet zonder éni ge triomf: het is fijn op school, want 'daar hoef je 's middags tenminste niet naar bed..... maar in Zeeland is hij een zeld zame verschijning. De hop is vrij groot, oranjebruin met zwart gebandeèrde vleugels en staart. Opvallend is de opzetbare kuif. De hop vliegt als een gro te Vlinder, traag en golvend en opmerkelijk is het gedempte ge luid dat de vogel maakt: hoep- hóep-hoep. Dè hop was kennelijk op doorreis. Hij was snel weer vertrokken; hop! STEIGER. In de haven van Burghsluis is de firma v. d. Strékten uit Hansweert bezig met de aanleg van de steiger voor de reddingboot „Maria Caro lina Blankenheim". Bovendien wórdt een aanvang gemaakt met de bouw van woningen voor de be manningsleden van de reddingboot. Als het karwei klaar is, zal de „Ma ria Carolina Blankenheim" van Vee- re naér Burghsluis verhuizen. BANKJE. Hét was bekend dat op een bankje in het Brouwershavense Gat een kleine hoeveelheid mosselzaad was gevallen, en nu het mosselseizoen Is geopend, hebben velen uit Bruinis- se, Zierikzee en Yerseke hun geluk er beproefd. Verschillende kwekers hébben er inderdaad enkele honder den tonnen mosselzaad kunnen op vissen, maar de plaats lijkt nu wel uitgeput. Daar was het dan ook maar een bankje voor. GROENTIJD. Voor de Dèlftse Studenten is de groentijd éen periode van érnstige beproeving en ontbering. Er schuilt deze maal toch ook een duidelijk positieve kant in het geheel van ac ties. Tijdens de groentijd zullen kandidaatleden namelijk in twee groepen op Schouwón-Dulvèland be hulpzaam zijn bij hot binnenhalen van de aardappeloogst. TEGENBEZOEK. De Vlissingse volksdansgroep „Hln- ky-Dinky-Toys" heeft van 16 tot en met 23 'augustus een tegenbezoek gebracht aan de Jugeudianzkrels „Bielefeld". Deze visite gold als een tegenbezoek, daar de Duitse dansers met Pinksteren in Vlissingen te gast warén waar Zé onder meer optraden in het Bellalnypurk. De Vlissingérs hebben zich in Duitsland overigens kranig geweer. Hun optreden oogst te er bijval van pers en publiek. Ze gaan vast en zeker nog eens terug. rlclit ontvangen. Men neemt wel aan, dat hij de feestelijkheden rond de opening van het oester- en mossel seizoen zal bijwonen. Het hoogtepunt van dit bezoek vormt het uur, waarop de rijk gepavoiseer- de vloot binnenvaart. De delegaties en de burgemeesters maken dan hun Intocht. Dit alles speelt zich af in en rond de haven. Zodra de groepen zijn gearriveerd, zullen de provincia le vlaggen worden gehesen, waarna de nationale driekleur in top gaat. Een charmante schone in het programma aangekondigd als een „zij" zal oesters en mossels aan bieden. Op een drijvend toneel in de haven zal zich daarna éen dialoog ontspinnen tussen „zij" en de heer Glerum, de man, die de touwtjes van het „spel" strak in handen zal hou den. Gedeelten van alle provinciale volksliederen zullen worden voorge dragen. Alleen met Noord-Holland zitten de organisatoren in hun maag, want het volkslied van deze provin cie heeft men nog niet kunnen vin denDe manifestatie „Nederland presenteertZeeland Presenteert" zal worden besloten met het Wilhel mus. Advertentie Afscheid kapelaan Kempers van parochie Middelburg Veel waardering voor zijn werk in Middelburg en Domburg In de bovenzaal van café-restaurant „De Eendracht" heeft donderdag avond de parochio Middelburg af scheid genomen van kapelaan D. Kempers, die door de bisschop van Breda in Goes Is benoemd. Kapelaan Kempers zal hier deken Holtkamp assisteren hij de zielszorg van deze parochie. Vijf jaar lang is kapelaan Kempers in dë parochie Middelburg werk zaam geweest en voor de wijze Waar op hij dit verricht had hadden de verschillende sprekers op deze af scheidsbijeenkomst alleen maar lof. Niets was kapelaan Kempers te veel geweest, zo bleek uit de diverse toe spraken. Voor alle verenigingen zette hij 2ich in, maar ln het bijzonder voor het jeugdwerk, dat de kapelaan wist te stimuleren. Maar bovenal waardeerde men toch de eenvoudige wijze, waarop kapelaan Kempers gewoonlijk optrad. Als eerste spreker voerde pastoor H. Snel het woord, die veel waardering toonde voor de wijze waarop kape laan Kempers zijn werk in Middel burg had verricht. Volgens pastoor Snel kon de scheidende kapelaan dan ook met voldoening terugzien op zijn wérk in Middelburg en Domburg, voor welke laatste gemeente de ka pelaan ook de zielszorg had. Vervolgens sprak de heer B. L. C. Scheers namens de K.A.B., de heer L. J. van 't Westende namens de kath. middenstandsvereniging, mej. d'Hondt namens de instuifleden, waarna Andre Swart namens de wel pen de kapelaan bedankte. Verder werd het woord nog gevoerd door de heer Rijk namens de K.A.B.O., door de heer F. Theeier namens de car navalsvereniging, door de heer A. J. van Gastel namens de missieactie, en door de heer J. Vroom namens het comité verkennersbedevaart On ze Lieve Vrouw van de polder. Als collega voerde kapelaan G. Ro senberg het woord, waarna de heer P. H. M. Adriaanses, die namens het bestuur van het parochiecontact Mid- delbufg het woord voerde, dé rij van sprekers sloot. Naast de vele hartelijke woorden van afscheid kreeg de kapelaan ook diverse cadeaus aangeboden. Deze avond werd opgeluisterd door het Middelburgs Kerkkoor onder lei ding "van dirigent kapelaan G. Ro- senberg. F-nVPF BISK7E •Kies uit: melk, puur, hazelnoot of pinda (20 ct). Deze actio is geldig tot 31-12-6 Geen bespreking tussen Goese raad en commissaris De vergadering van de Goese ge meenteraad die heden vrijdagmid dag onder leiding van de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. ue Casembroot, zou worden gehouden, gaat niet door. Zoals bekend lag he in de bedoeling tijdens deze bijeenkomst de proce dure te bepalen die gevolgd zou moe ten worden bij de behandeling van het bekende rapport van de raads commissie ad hoe. De commisaris zou thans voorne mens zijn de besprekingen .met de raadsleden afzonderlijk te voeren. Bezwaren tegen telling op zondag Het statenlid D. Kodde (s.g.p.) heeft aan Ged. Staten gevraagd waarom dö overigens afgelaste telling van liet verkeer in liet kustgebied op zondag móest gebeuren. Voorts wilde de lieer Kodde weten of het juist was dat ambtenaren daaraan gedwongen mee moesten doen. Gedeputeerde Staten hebben de heer Kodde medegedeeld, dat vóór zover het hun bekend is noch ten behoeve van normale verkeerstellingen noch ten behoeve van deze recreatietelling gedwongen zondagsarbeid is verricht. De recreatietelling, met name het en- queteren van de strandbezóekers, zou ;eheel door vrijwilligers gebeuren. )e daarbij betrokken ambtenaren hebben van geen bezwaren doen blij ken. Ged. Staten zetten uiteen, dat een telling als deze wil zij aan haar doel beantwoorden op een „topdag" moet worden gehouden. Het is nu eenmaal een vaststaand feit, dat de Intensiteit van het strandbezoek op zondagen bij mooi zomerweer het grootst is. Overigens zijn Ged. Staten wel be reid te bevorderen, dat niemand tegen zijn wil verplicht wordt op zondagen voor dit doel te werken. Staten spraken over verlaging van veertarieven Gisteren zijn Provinciale Staten in buitengewone zitting bijeengekomen voor de behandeling van een korte agenda. Na de opening ging men over in de afdelingen, waarbij bepaald wërd dat de openbare behandeling van de agenda zich op 3 oktober zal afspelen. Tevens gingen de Staten nog enige tijd over in besloteh zitting. Tijdens deze zitting werd onder meer ge sproken over een voorstel van minis ter Korthals inzake de vèertariöven op de Westerschelde. Zoals békend heeft deze bewindsman in de Kamera toegezegd een vermindering te óver wegen. Hij ls daarover met Ged. Sta ten in onderhandeling getreden, die thans daarover vertrouwelijk de me ning van Provinciale Staten hebben gehoord. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Finsterwolde G. D. Goè- verden te Mijnsherenland. GEREF. KERKEN. Beroepen te Exmorra-Allingawier en te Tzum I. Vergeer, kand. te Woer den. „IK DEED MIJN OGEN DICHT Hubrecht van der Maas met „missie" in Amerika „Ik deed mijn ogen dicht, legde m'n vmger op een kaart van het zuidelijk deel van de Verenigde Staten en hier ben ik dan". Dat was de verldaring die de 22 jaar oude Hubrecht C. van der Maas uit Kats tegenover een journalist gaf over zijn aan wezigheid in South Carolina, één van de 2 Amerikaanse sta ten (half zo groot als Nederland) die hij bezocht in het kader van het Internationale Boerenjeugd Uitwisselingsprogramma (International Farm Youth Exchange Program, IFYE) De heer v. d. Mans was o.a. de gast van de familie Carl W. Moeller in Phoenix en lüj kwam naar Amerika met een studiebeurs van de Caltex (Nederland) N.V. „Ik wilde speciaal naar het zuiden om wat kleinere bedrijven te zien dan die met duizenden ha. in het westen van Amerika. Ik wist niet welke staat ik moest kiezen èn daarom deed ik het maar op goed geluk". Hij kwam in mei in Amerika aan en bestudeerde de landbouw in de „counties" Greenville, Hampton, Barnwell en Dillon, voordat hij bij de Moellers kwam. „De landbouw ln Amerika verschilt aanmerkelijk met die van ons", zo was zijn mening. „In Nederland werken we op veel meer Intensieve basis. Het verbaasde me dat hier zoveel land met pijnbomen was be plant. Ik dacht dat het verspilling van goede grond was, maar nu weet ik wel beter. Ze behoeven zich hier n.l. niet zo druk te maken over een zo hoog mogelijke produktie per hectare, want ze hebben hier land genoeg, soms zelfs te veel en het rijk betaalt premie voor het bra ken van land en het beplanten van de grond met bos." De grond in South Carolina is zanderig, wat hem confronteert met andere problemen dan die van de Nóordbevelandse klei. Wat efficiency betreft doen volgens hem de Nederlandse boeren niet voor de Ameri kanen onder. Het enige verschil ls volgens Hubert dat de Nederlandse tractors veelal op dieselolie lopen en de Amerikaanse op benzine. Daar bij zal de benzineprijs zeker een rol spelen. „Eigenlijk ben ik niet hier om de landbouw te leren, dat IS niet de bedoeling van het I.F.YJS. programma. Ik ben veeleer hier om te zien hoe de Amerikaanse boer leeft èn omgèkeerd zijn er Amerikaanse jongens en meisjes naar Nederland gekomen Het voornaamste doel is onderling begrip te kweken." „Wij willen dat Hubert zoveel mogelijk mensen ontmoet", zegt me vrouw Moeller. „HIJ is hier erg populair én iedereen is verbaasd over zijn goede Engels, Duits en Frans. Er is praktisch niemand hier die zich in vier talen kan uitdrukken, hoewel er velen van origine Ne derlander zijn". „De Amerikanen die ik heb ontmoet zijn enorm gastvrij", mengt Hubert zich weer in het gesprek, „de meisjes zijn zeker zo knap als in Zeeland. Ze zijn ijverig en hebben hqt altijd erg druk. Velen zijn van Hollandse afkomst." In september zal de heer Van der Maas naar Nederland terugkeren mot een prachtige ervaring rijker. Maar ook met een vervulde mis sie, want hij heeft ln Amerika 25 praatjes en lezingen gehouden voor 1500 mensen en men heeft daar ook nog wel iets van hem kunnen leren. FEESTELIJKE BIJEENKOMST Ontstaan uit schoolstrijd Dczo maand bestaat de Graven straat-school te Middelburg precies honderd jaar, hetgeen de vereniging voor gereformeerd onderwijs te Mid delburg dinsdag a.s. met een fees telijke bijeenkomst ln het Schutters hof gaat herdenken. Deze herden- diugsbijeenkomst zal met zang van het Middelburgs Kamerkoor en de clamatie van mevr. Van Kamer wor den opgeluisterd. Voorts geeft secre taris A. Meinema een historisch overzicht over honderd jaar Graven- straatschool. De Gravenstraatscliool is ontstaan uit de schoolstrijd rond de school wet van 1857, waarbij de staatsscho len werden ingevoerd. Vooral in christelijke kringen bestond hier tegen veel verzet, hetgeen voor de kerkeraad van de chr; afgescheiden gemeenten in Middelburg aanleiding gaf om het onderwijs zelf ter hand te nemen. In 1860 werd hiermee be gonnen in een pand in de Graven- Op 17 november verkiezing gemeenteraden Schouwen De gemeentebesturen op Schouwen- Duivcland hebben bericht ontvangen van Gedeputeerde Staten, dat de kandidaatstelling voor de te bouden raadsverkiezingen, in verband met do gemeentelijke herindeling, ge houden zal worden op 35 oktober en de stemming op 17 november. Zoals bekend zullen ingevolge de op 13 augustus ln werking getreden wét op de gemeentelijke herindeling van het eiland Schouwen-DUiveland op 1 januari de zitting hebbende leden van de raden van de gemeenten op Schouwett-Duiveland met uitzon dering van die in dc gemeenten Zie rikzee en Bruinisse aftreden. De kandidaatstelling en de eventuele stemming voor de verkiezing van de leden van de raden der nieuwe ge meenten Brouwershaven, Duiveland, Middenschouwen en Westerschou- wen, moeten op grond van deze wet plaats hébben uiterlijk dertig dagen vóór 1 januari dus vóór 2 december 1960, op een, door Gedeputeerde Sta ten te bepalen datum. straat, dat dè kerkeraad voor 3500 aankocht. Bovendien werd er 2000 uitgetrokken voor een onderwijzers- woning. De school startte ln septem ber 1860 met 80 leerlingen, maar lh december was dit aantal reeds ge groeid tot 125. De eerste hoofdonderwijzer werd be noemd tégen een traktentent van 600 per jaar met vrije overkomst uit Rotterdam naar Middelburg, vrij wonen en vrij vuur. In 1893 kwam de keriteraad van de afgescheiden gemeente tot de over tuiging, dat het onderwijs aan de ouders moest overgelaten worden en ln datzelfde Jaar werd de ver eniging vóór gereformeerd onderwijs opgericht. Maar het duurde nog tot 1895 voordat de school in eigendom aan de verènlging werd overgedra gen; zij het in een vrij deplorabele toestand. De vereniging zorgde ech ter voor geld en het gebouw werd opgeknapt. Splitsing In 1906 telde de Graveustraatschool 370 leerlingen en dit jaar werd ook besloten de school to splitsen. Een tweede schoolgebouw voor mulo kwam er aan de Wal, die 150 leer lingen telde. Later is deze school verplaatst naar de Herengracht. Om do leerllngentoevlóed op te van gen en het gebouw te moderniseren werd de Gravenstraatschool in 1914 ingrijpend verbouwd, zodat er bijna sprake was van een geheel nieuwe school. Thans telt de school rond 210 leerlingen, hetgeen een daling inhoudt ten opzichte van voorgaande jaren. Maar dit staat echter in ver band met de nieuwe stadswijken, waar zich velë jonge gezinnen vesti gen. De vereniging voor gerefor meerd onderwijs heeft hier echter oog voor gehad. Want kortgeleden werd ln de Stromenwijk een drie- klassige lagere school geopend, die 67 leerlingen telt. Maar de oude Gravenstraatschool heeft nog lang niet afgedaan! Wel vertoont het alle gebreken van een oud gebouw, maar de eerste jaren kan de schóól nog niet gemist worden. Tóch heeft het bestuur plannen, die ln de toekomst, voor de Gravenstraatschool een mo gelijke ondergahg betekenen: name lijk de bouw van een nieuwe school binnen de vesten. Maar voor 't zover ls.....* ZEEUWS ELFTAL TEGEN ZATERDAGSPELERS Het vertegenwoordigend Zeeuws K.N.V.B.-elftal zal op zaterdag 1 olt- ber O.S., de dag voorafgaande aan de interlandwedstrijd Belglë-Nedcrland, een voetbalwedstrijd spelen tegen een K-N.VJJ.-bondselftal van zaterdag spelers. Deze ontmoeting zal in Vlis singen worden gespeeld cn om 4 uur beginnen. Collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor de blindenhulp „De Fakkels bijeen" bracht ƒ76,10 op. (Advertentie) frambozen brandewijn p. liter 7.40 VANDAAG. Middelburg City: De koe en de gevan gene, 20 uur, a.l. Eleelro: Porto Fino, het paradijs der liefde, 19 en 21.15 u., 18 Jaar. Abdij: klank- en lichtspel; rondgangen om 19.45 en 20.45 uur. Miniatuur Walcheren, Molenwater, geopend van 918 uur. Molenwater: concert door muziekver eniging Excelsior, 8 uur. Vlissingen Luxor: Do grote ontsnap ping, 20 uur, 14 jaar. Alliambra: La dolce vita, 20 uur, 18 jaar. Goc# Grand: La dolce vlta, 20 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2