viide Bijna 1000 VVV-PZC wandelaars in Goes Zeeuwse Almanak ARKS beschuit wiÉ"/ W. VAN RIET NAM AFSCHEID VAN P.T.T. TE GOES .ZEEUWSE MEER" KRIJGT ZOMER- EN WINTERPEIL MINISTER IR. VISSER BRACHT WERKBEZOEK AAN VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 SEPTEMBER ïybU AANSTAANDE ZATERDAG Fruitwandeltocht langs boomgaarden „Op naar de duizend deelnemers I", zou de leus kunnen zijn van de or ganisatoren van de V.V.V.-P.Z.C.- wandeltocht, die aanstaande za terdag met als start- en eindpunt Goes, langs de prachtige Zuidbeve- landse boomgaarden zal voeren. Er bestaat veel belangstelling voor de fruitwandeltocht van do V.V.V. en de P.Z.C. Begin deze week beliep het aantal deelnemers tegen de 800 en nog steeds komen de aanvragen binnen. Reeds heb ben zich 28 groepen opgegeven, die de strijd zullen aanbinden om de vele en fraaie groepsprijzen. Do organisatoren van de tocht, hebben do laatste dagen achter do schermen hard gewerkt om do tocht op rolletjes te doen verlo pen. Zoals bekend worden drie afstan den gelopen, namelijk 10. 15 en 25 km. Voor de tien kilometer geldt als minimumleeftijd 10 jaar, voor de 15 km 12 jaar en voor de 25 km 14 jaar. De ieeftijdsgrens is verder onbeperkt. Met inachtne ming- van de minimumleeftijd kan men ongeacht de leeftijd deelne men aan één van de drie afstan den. Ouderen behoeven dus niet speciaal de 25 km te lopen. Zij kunnen ook inschrijven voor de 10 of 15 km. Men kan zelfs zaterdag middag na half twee nog inschrij ven voor de tocht. Het startbufeau in de „Korenbeurs", gaat op die tijd open. Ook de startkaarten moeten hier worden afgehaald. Inmiddels is ook de jury samenge steld. Daarin hebben zitting; me vrouw J. RisseeuwLuteijn te Terneuzen, dr. ir. C. W. C. van Beekom té Goes en de heer H. van der Veen, eveneens te Goes. Afzetting Voor de afmars van de deelnemers aan de wandeltocht zal de Grote Markt voor ongeveer éénderde worden afgezet. De afzetting duurt tot circa drie uur. De groe pen moeten zich om kwart over twee opstellen in de volgorde van nummering. Het pijperkorps „Ex celsior" te Goes zal hen muzikaal uitgeleide doen. Ook de „blikken- bussen"-dnimhand van D.T.M. te Zierikzee, de jeugddrumband „Jong Ilosanna" to Goes en de drumband „Fiill Speed" te Scher- penisse zullen acte de preeense geven. De prijsuitreiking is gepland tus sen 7 en 8 uur in hotel „De Koren beurs". Tenslotte nog enkele routes door Goes en de dorpen: Goes: start Grote Markt, Lange Kerkstraat, Klokstraat, Ganze- poortstraat, Stenenbrug, Voorstad, Oostsingel, Beatrixlaan en Patijn- weg. Kloetinge: Parallelweg, Wilhelmi- nastraat, Irenestraat, School straat: bij de Vaate splitsen de groepen zich. Ivapelle: (alleen 25 km) weg langs spoorlijn, veiling en station, Noord-Vroonland en Postweg. Wemcldinge: langs de sluizen naar hotel Smits, waar gerust wordt, Wilhelminastraat, Dorpsstraat en Hogeweg. Kattendijke: (5 km) dwars door dorp, 10 en 25 km over zeedijk. Goes: (terugkomst) nieuwe ha venwerken, A. J. Kade, Grote Ka de, Koningsstraat, Opril Grote Markt en Grote Markt." De heer De Vlieger onder directeur Twentsche Bank De heer D. C. de Vlieger, procura tiehouder van de N.V. De Twentsche Bank te Middelburg is met ingang van 1 september de titel verleend van onderdirecteur van dit kantoor. Met ingang van dezelfde datum is naast de heer mr. J. A. Dumon Tak tot bestuurder van dit kantoor de heer J. Stoop benoemd. Voor zijn be noeming was de heer Stoop in een zelfde functie aan het kantoor te Gorinchem verbonden. Mr, T. W. Attema tot rechter benoemd Bij Koninklijk Besluit is mr. T. W. Attema te Middelburg In een uitbrei- dingsvacature in de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg be noemd tot rechter. Mr. Attema is griffier bij het kan tongerecht te Middelburg en tevens belast met de overige kantongerech ten in het arrondissement Middel burg. Mr. Attema is 32 jaar oud en behoort tot de jongste rechters in Nederland. (Advertentie) doodt direct elk insekt Royale spuitbus slechts VAN uitvin TOT MOKER. Het was maandagavond een grote drukte in de haven van Hansweert en alle schippers probeerden zo vT-T mogelijk in de sluis te komen. Plot seling ontstond er ruzie toen een schipper van een collega dacht dat hij voor zijn beurt de sluis wilde in varen. De schipper van het motor schip „Carolina" werd daarbij zo kwaad dat hij naar een zware moker greep om daarmee de vastgemaakte lijn van het andere schip stuk te slaan. Hij haalde krachtig uit.... en de steel van de moker brak. Vervol gens viel de helft van het indruk wekkende stuk gereedschap in het water. Toen alle rust weer was her steld bleken de sluisdeuren echter VERKLEURING Sommige beschouwende geesten heb ben wel eens beweerd, dat de dingen om ons heen slechts bestaan bij de oratie van de kleur. Maar voor die slager uit Zeeuwsch-Vlaanderen be stond zijn felgekleurde rode auto nou juist niet meer. Ondanks de kleur. Hij was met zijn wagen naar Rot terdam getogen, had hem bij een garage geparkeerd en was gewoon- 'tegetroiiw naar de veemarkt gegaan. Pas toen het donker was keerde hij bij zijn voituur terug, maar zien deed ie'm niet. Er stond wel een bruinige auto, maar van een rode kleur 'was niets te zien. Slager in pa niek. Overal gezocht, politie gebeld, omgeving afgespeurd... en de auto werd gevonden. Precies op de plaats waar de slager hem had neergezet. Geen millimeter was hij van zijn plaats geweest. Wel moet nog vermeld wordt dat de reeds genoemde bruinige auto die van (lc Zeeuws-Vlaamse slager was. Toen hij weer thuis kwam, bleek de wagen nog steeds dezelfde felrode kleur te bezitten. Maar toen stond 'ie dan ook niet meer onder de Rot terdamse nat'riumlampen bij die ga rage, lampen die rood in bruin Icon den 'veranderen. Onderwijzer weigerde gonden medaille O.-N. Woensdagmiddag heelt do 65- jarige onderwijzer aan de openbare lagere school te St.- Annaland, dc heer A. Paape, die per 1 september met pen sioen gaat, de gouden ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, die burgemeester J. van den Bos van St.-Annaland hem zou uitreiken, geweigerd. De onderscheiding was voor de heer Paape een volkomen verrassing. Hij toog, zoals el ke maand naar de secretarie om er zijn salaris te halen. Hij werd echter apart geroepen en vond in de raadzaal het ouder comité van de openbare lagere school, het schoolpersoneel en het voltallige college van B. en W. De onderwijzer, die aan het begin van de vakantie of- g ficieel afscheid van de school m had genomen, werd door de burgemeester in hartelijke be- woordingen toegesproken. Maar toen de gouden medaille f| tevoorschijn kwam klonk het onverwachts: „Ik kan deze medaille niet aanvaarden. Het spijt me dat ik het niet eer- der heb geweten, dan had ik U deze teleurstelling kunnen besparen". De burgemeester merkte kalm op dat er niets aan te doen was. en dat de zaak hiermee als afgedaan werd beschouwd. De heer Paa- jE pe heeft geen enkele reden op- gegeven voor het niet accep- teren van de onderscheiding. M llÜllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllül niet meer dicht fe kunnen. Er werd een duiker bij geroepen. Deze vond na enig zoeken de bewuste moker.... En toen konden de sluisdeuren weer dicht. GEHULDIGD. De heer A. Triou te Oostburg werd dinsdagmiddag niet voor niets gehuldigd. Vijfentwintig jaar lang werkt hij als vertegen woordiger bij de firma P. C. en L. de Jongh te Goes. De huldiging, dinsdagavond in restaurant Pou- wer te Oostburg in het bijzijn van de directie en van leden van de personeelsvereniging, werd er een van veel hartelijke woorden en fraaie geschenken. PENDEL. De pendelaars van West-Zeeuwseh- Vlaanderen naar Rotterdam zullen in het vervolg via Vlissingen en Mid delburg kunnen reizen, want de com missie Vervoersvergunningen heeft aan de gebr. M. en A. van Fraassen te Vlissingen vergunning verleend om arbeiders, werkzaam bij do scheepvaartvereniging Zuid te Rot terdam te vervoeren. WATERGOLF. Aan de dameskapper J. Meijers te Middelburg is een onderscheiding ten deel gevallen. Hij is namelijk uitge nodigd om op 5 september voor de technische vergadering in bet de monstratiecentrum in de Rue de 1'Abondance te Brussel een demon stratie te geven van de blijvende watergolf. NIEUWE NAAM. De gemeenteraad van Kruiningen heeft zich beraden over de nieu we namen voor de straten in het uitbreidingsplan het Eindje de Rondte. Een der straten zal Blom straat worden genoemd. De ander zal worden beschouwd als het verlengde van de Henry Dunant- straat. PAPIER. Ook In Scherpenisse wordt ernstig papier oud papier wel te verstaan verzameld voor nieuwe uuiformen voor het plaatselijk muziekkorps „Eendracht". Zeer eendrachtig wordt dc actie gevoerd. In de maand augus tus werd weer 40 bijeengebracht, een flinke stap op de goede weg. Advertentie Alléén een tandarts reinigt Uw tanden beter dan SUPERWHITE ^TANDPASTA Vernieuwing Kanaal van Terneuzen aanbesteed Woensdagochtend is aan het rijks- waterstaatkantoor te Middelburg de vernieuwing van een gedeelte van de boordvoorzieuïng langs de west zijde van het Kanaal van Terneuzen tussen hm 52 en hm 55 onder do ge- meento Sas van Gent aanbesteed. De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: 1. aannemersbedrijf W. J. de Bruijn, Terneuzen ƒ184.800; 2. aannemingsbedrijf T. A. Swets Bzn., Hardinxveld-Giessendam, 186.570; 3. A. van der Hoek, Heen- vliet ƒ187.600; 4. G. A. van der Straaten, Terneuzen ƒ189.600; 5. N.V. Aann.-bedrijf v.h. fa B. M. van Noordenne en Zonen, Hardinxveld- Giessendam, ƒ190.000; 6. N.V. Van Splunders aannemingsmij., Ridder kerk ƒ193.000; 7. H. A. den Exter, Goes ƒ201.000. BIJEENKOMST IN POSTKANTOOR De heer C, M, M. v. Zweden tot opvolger benoemd In het postkantoor te Goes is woens dagmiddag op hartelijke wijze af scheid genomen van de heer W. F. van Riet als hoofdbesteller der P.T.T. Na 47 jaren „Tante Pos" te hebben gediend in Goes, is de heer Van Riet met pensioen gegaan. Bij zijn afscheid werd hem als cadeau van het personeel een horloge aan geboden. Uit handen van directeur J. H. Verbaken ontving de schei dende postambtenaar de bronzen afsclieidspenning van de P.T.T. De heer M, Quakkelaar, die de af scheidsbijeenkomst leidde, verwel komde de talrijke collega's. Hij her innerde eraan, dat de hoofdbestellers bij de P.T.T. slechts dun zijn ge zaaid. Het zijn, evenals bijzondere postzegels, zeldzame exemplaren, aldus de heer Quakkelaar. Na hem voerde de directeur, de heer J. H. Verbaken het woord, die de loopbaan van de heer Van Riet schetste. Zevenenveertig jaar gele den trad de thans scheidende func tionaris in dienst van de P.T.T. als hulpbesteller. In 1919 volgde zijn benoeming tot besteller en in 1948 tot hoofdbesteller. „U hebt uw taak naar eer en geweten vervuld. Wij zijn U daarvoor dankbaar", aldus de heer Verbaken. Vervolgens overhan digde hij hem dc afsclieidspenning van de P.T.T. De heer P. van Balen voerde het woord namens de expeditie. Hij wees op de goede verstandhouding met de scheidende beambte en naaide tevens herinneringen op. De chef- telegraaf, de heer H. Masselink, richtte zich eveneens in waarderen de bewoordingen tot de heer Van Riet. Ook de in de plaats van de heer Van Riet benoemde hoofdbestcller, de heer C. M. M. van Zweden, sprak enkele woorden. Namens de collega-bestellers bracht hij de heer Van Riet dank. In dichtvorm liet hij daarna de loopbaan van de heer Van Riet de revue pas seren. De scheidende hoofdbestel- lcr sprak een dankwoord. A. L. v. Geesbergen op K.V.P.-kandidatenlijst Staten In de krant van gisteren meldden wij naar aanleiding van de ontslag aanvrage van de heer E. G. Vader (k.v.p.) als lid van de Provinciale Staten van Zeeland, dat de volgende op de kandidatenlijst van de K.V.P. voor de Provinciale Staten de heer Th. J. Andriessen, burgemeester van Ovezando, was. Dit is echter niet juist. De volgende op de kandidaten lijst is de heer A. L. van Geesbergen uit Zierikzee. (Slot van pag. 1) meer Wordt uitgeslagen, worden „bezwaard"! Om dit zout kwijt te raken ligt de oplossing vo«r de hand: doorspoelen. En dat zal in derdaad gebeuren: geregeld zullen grote hoeveelheden water worden ingelaten via de Vollieraksluizeu en door kunstwerken in de afsluit- dammen worden geloosd. Inmiddels hebben onderzoekingen uit gewezen, dat er perioden zullen zijn, waarin het onmogelijk is het zomerpeil op het Zeeuwse Meer te handhaven. Dat is het geval wan neer de waterafvoer op de Boven- rijn minder is dan 1400 kubieke meter per seconde. Het binnenko mende „schutzout" bij Hansweert en Vlissingen moet dan bestreden worden met water uit het Zeeuwse Meer. En omdat daartegenover geen aanvulling bestaat, zal het zomerpeil geleidelijk kunnen da- Jen tot een halve meter beneden N.A.P. Minder overlast In het winterseizoen wordt op het Zeeuwse Meer gestreefd naar een peil van precies N.A.P. of zelfs Besluurscrisis „Rillandia" behoort tot verleden De afwezigheid van een definitief bestuur van de voetbalvereniging „Rillandia" te Rilland behoort met de maandagavond j.l. gehouden al gemene vergadering tot het verle den. Een verschil van mening leidde destijds tot ontbinding van het be stuur, zodat een tijdelijk bestuur de „honneurs" waarnam. Tijdens deze vergadering werden onder leiding van de heer J. Rie- mens verschillende personen kandi daat gesteld voor een bestuursfunc tie in een nleüw te vormen bestuur. De stemming wees de volgende per sonen aan als bestuurslid: voorzit ter H. Klein, secretaris J. Riemens, penningmeester S. B. Klappe, com missarissen P. v. d Griek, J. C. Oost- dijk, A. Moerman en B. Meeuwsen. De nieuwe voorzitter, de heer H. Klein, dankte na de stemming de aanwezigen voor het vertrouwen ln hem gesteld. Nieuwe brug te Retranchement De nood-Baileybrug, welke gelegen is ln de zijtak van de weg van Cad- zand naar Retranchement en naar de Belgische grens en welke in on derhoud is bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" te óostburg, zal door een definitieve brug worden vervangen. Vanwege Gedeputeerde Staten zal op 16 september de bouw van der nieuwe brug door de Provinciale Waterstaat In het openbaar worden aanbesteed. Benoemingen bij Marino Tot luitenant ter zee der derde klas se is benoemd C. J. van der Werf uit St.-Maartensdijk. Tot tweede luitenant der mariniers is benoemd J. A. Buijze uit Goes. De minister van defensie, ir. II. Vis ser, heeft woensdag een werkbe zoek gebracht aan Vlissingen en niet name aan het loodswezen van de Sclicldeslad. Omstreeks tien uur arriveerde de minister per helikopter op een landingsterrein van de marine aan de duinrand bij Vlissingen, waar ter begroeting aanwezig waren de commandant Maritieme Middelen F. Bruijn, de directeur-generaal van het loods wezen, schout-bij-nacht H. Tichel man, de directeur van het zesde district van liet loodswezen, kapi tein ter zee C. ter Poorten en de adjudant van ir. Visser, luitenant ter zee Bergeik. Eerst werd de minister ontvangen ten huize van de heer Ter Poor ten, waarna de bezichtiging volg de van kantoren, roeierswacht en loodsensociëteit. Een afhaalboot bracht de minister vervolgens naar de tonnenleggev „Frans Naere- bout", op welk schip de lunch werd gebruikt. Tevens sloeg minister Visser op de „Frans Naerebout" een demon stratie boeienleggen gade. Het schip voer daarop naar de binnen haven. Het slot van het programma werd gevormd door een bezichtiging van het tonnenmaguzijn, de werk plaats en nog enkele loodsvaartui- gon. Omstreeks kwart over vier ondernam de helikopter dc terug tocht naar Den Haag. De foto toont het moment, waarop de helikopter op het landingster rein arriveert. Als inzet de be groeting van minister Visser door de commandant Maritieme Midde len. F. Bruijn. (Foto P.Z.C.) iets lager. Het bereiken van dit peil ligt voor de hand: minder wa ter door de Volkeraksluizen inla ten en zoveel mogelijk water via de afsluitdammen lozen. Dit ge beurt in september of eerder, als het seizoen opvallend nat is! Na tuurlijk kan het ook voorkomen, dat het zomerpeil zover gedaald is dankzij de droogte dat er water toegevoegd moet worden om het winterpeil te bereiken... Een vqordeel van de winterse lage waterstand is, dat de polders via de kwellen minder „zoutoverlast" krijgen. In verband met het scheepvaartverkeer kan het wa terpeil echter ook weer niet te laag worden gebracht. Verwacht wordt, dat zelfs in de winter een topstand van zeventig centimeter boven N.A.P, niet zal worden overschreden. Deze topstand geldt trouwens ook voor dé zomer. Razendsnel Bij dit alles werd echter niet in reke ning gebracht, dat men het Zeeuwse Meer kan gebruiken als een „komberging" ter verlaging van hoge waterstanden op het Ha ringvliet en de aansluitende wa ters, met name bij Dordrecht. Uit gaande van de stormvloed van 1953 in combinatie met een zeer grote afvoer van de Bovenrijn zal het peil op het Zeeuwse Meer ech ter ook dan niet hoger oplopen dan één meter boven N.A.P. bij de Vol keraksluizen en helemaal in het westen tot een halve meter boven N.A.P. Na een eventuele storm vloed zal het water weer razend snel geloosd kunnen worden: na melijk niet alleen door de afsluit dammen, maar dan ook via de sluizen in de Volkerakdam. Overigens is het nog niet zeker of men het Zeeuwse Meer inderdaad zal inschakelen om de waterstand op het Haringvliet en de aanslui tende wateren te verlagen. Andere belangen zijn hiermee uiteraard in strijd. Niettemin acht rijkswaterstaat het verstandig om bij de inrichting van het Zeeuwse Meer met deze „inschakeling" wel degelijk reke ning te houden. Zeker is in ieder geval, dat dit slechts zelden nood zakelijk zal zijn en bovendien is de duur van een hoge stand zo kort, dat de afwatering van pol ders niet in gevaar zal komen. Handballend Vlissingen voetballend Marathon: 4-8 _g De voetballende handballers 1| H van „Marathon" hebben zich woensdagavond niet laten in- timideren door de handballen- Z§ H de voetballers van „Vlissin- H gen". In een wedstrijd, die voor de helft werd gehandbald en na de rust uit voetbal be- stond, hebben de Marathon- §j ruensen de Vlissingen-spelers naar een 84-nederlaag ge- H stuurd. p In het eerste deel van de strijd n H lag dus de kans op de over- winning voor Marathon. Een kans, aie de ploeg niet ver- waarloosde. Tegenover de ze- ven doelpunten die zij scoorde kon het Vlissingen-team, dat §f zich allerminst lijdelijk liet p H inmaken, slechts twee goals p stellen. De voetbalhelft zou dus Vlissingen aan de zege moeten p helpen. Het werd voor hen een p H smadelijke teleurstelling. Want al toonden de Marathon-spelers zich dan niet allen volleerde H voetballers, zij boden vinnige tegenstand. Vlissingen kwam tot zegge en schrijve twee j§ doelpunten... Een pover resul- n p taat, dat naast de tegenstand van het voetballende handbal- team ook het gevolg was van H de bar slechte schoten, die de p p voorhoede ten beste gaf. Om- dat ook Marathon het doel nog een keer kon vinden, werd de p eindstand tenslotte 84. Wij Zeeuwen eten allen VANDAAG. Middelburg Cily: The devil's disciple, 20 uur, 14 jaar. Electro: Een meisje in duizend gevaren, 20.30 uur, 14 j Miniatuur Walcheren. Molenwater, geopend van 9—18 uur. Abdij: klank en lichtspel, rondgangen om 19.45 en 20.45 uur. Vlissingen Luxor: Lilli, het blondje uit Genua, 20 uur. Alhambra: The Royal Ballet, 20 uur. Goes Grand: Raspoetin, S0 -uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2