Zierikzee bereidde deputatie uit Hatfield hartelijke ontvangst WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MARKTBERICHTEN Voorbereidingen voor verbreding Kanaal Terneuzen in volle gang DINSDAG 30 AUGUSTUS I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 SAMENKOMST IN SCHEPENZAAL Mr. Fitzpatrick werd onmiddellijk voor onmogelijke opgaven geplaatst Onder liet houten gewelf van de Zierikzeese schepenzaal verza melplaats van de historische schatten van de stad heeft bur gemeester van het Engelse Hatfield, mr. V. C. Fitzpatrick maandagmiddag een enorme be ker'aan de lippen gezet. Het was in deze gewijde omgeving dat mr. Fitzpatrick een heildronk uitbracht op Zierikzee, waarmee Hatfield goede relaties onder houdt. Men had de bokaal die Hatfield eens aan Zierikzee schonk met erewijn ge vuld en zo zag mr. Fitzpatrick zich terstond na zijn aankomst te Zierik zee voor een onmogelijke opgaaf ge plaatst. Zoals gemeld brengt een deputatie van gemeentebestuurders en oud- gemeentebestuurders van Hatfield deze week een bezoek aan Zierikzee, Zeeland en de Deltawerken. Maan dagmiddag werd het gezelschap offi cieel ontvangen in de schepenzaal van het Zierikzeese stadhuis En daar was het dus, dat burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester zijn Engelse col lega deze „bodemloze" dronk offreer de. Maar mr. Fitzpatrick toonde zich teveel Engelsman om zijn kalmte te verliezen. Hij nipte bedachtzaam keurend, prees de kwaliteit van de inhoud en haastte zich de beker neer te zetten, onder een ondefinieerbaar gemompel van de talrijke aanwe zigen, onder andere raadsleden met hun dames en Zierikzeese jongeren die al eens een bezoek aan Hatfield hebben gebracht. Afkeuring De afkeuring die hieruit viel te des tilleren was uiteraard maar speelse afkeuring, want men kent mr. Fitz patrick in Zierikzee als een keurig man. En alsof hij hiermee zijn ma tigheid wilde demonstreren toverde hij een Idein model van de beker te voorschijn, met een inhoud waartegen zelfs in onthouderskringen geen be denking zal bestaan. Mr. Fitzpatrick bood Zierikzee dit miniatuur aan, het komt in het bezit van de winnares of winnaar van de opstellenwedstrijd die is uitgeschre. ven onder de jongens en meisjes die onlangs een bezoek aan Hatfield brachten. Met een onnavolgbare fleg ma platste de burgemeester van Hatfield de miniatuur naast de „moe. derbokaal", en vervolgde hij met uit pakken. Zo hadden de mensen uit Hatfield voor de Zierikzeese raadsleden een attentie meegebracht en werd de ge meente een aantal werkjes over de historie over deze Engelse stad aan geboden. In een welkomsttoespraak had bur gemeester Dijckmeester het bezoek gememoreerd dat een groep jonge ren onlangs aan Hrtfield bracht. Een bijzonder in de smaak gevallen bezoek, waarvan Rob Lugt die van Mr. Fitzpatrick een boek ont ving namens deze groep kwam getuigen. Mr. Dijckmeester wees er voorts op dat er aan de nu zeven jaar bestaan de relatie tussen de beide steden geen enkele commerciële drijfveren ten grondslag ligt. „Het is een prettige relatie, weshalve er geen enkele re den is de contacten to verbreken". Bromfiets botste tegen personenauto Zaterdagmiddag reed de heer P. K. uit Middelburg met zijn .bromfiets over de Jacob Catsweg te Grijpsker- ke, terwijl zijn echtgenote bij hem achter op de duo zat. Bij een in die weg gelegen bocht kwam hij in botsing met een hem tegemoetrijdende personenauto, be stuurd door de landbouwer L. F. uit Gx-ijpskerlce. De bromfietsbestuurder zowel als zijn echtgenote kwamen daarbij te vallen en liepen lichte verwondingen op. De bromfiets werd echter zwaar beschadigd. De personenauto liep lichte schade op. MIDDELBURG „Nieuw Middelburg" houdt weer lampionoptocht Evenals voorgaande jaren zal de buurtvereniging „Nieuw Middelburg" ook op 31 augustus a.s. de ver jaardag van prinses Wilhelmina weer een lampionoptocht houden in het rayon van de vereniging. Ook dit jaar zullen de muziekvereni ging „Excelsior" en de drumband van „Achiiles" aan deze optocht weer muzikale luister bijzetten. De optocht vertrekt om 8 uur vanaf het Van Epenpark, waarna de volgende route wordt gevolgd: Van Epenpark, Zach. Jansenstraat, Jasmijnstraat, Leliestraat, Veersesingel, Zach. Jan senstraat, Jacob Catsstraat, Wiihel- minastraat, Emmastraat, Kon. Juli- anastraat, Hendrikstraat, Wilhelmi- nastraat, Emmastraat, Zach. Jansen straat, Pr. Margrietstraat, Rogge veenstraat, Nassaulaan, Pr. Beaterix- straat, Pr. Marijkeplein, Kon. Julia- nastraat, Pr. Irenestraat, Pr. Bea- trixstraat, Pr. Bernhardstraat, Hen drikstraat, Kon. Julianastraat, Ja cob Catsstraat, Veersesingel tot aan de Veersebrug, Veersesingel tot aan de Zach. Jansenstraat, Rozenstraat, Rozendwarsstraat, Lipperheijstraat, Zach. Jansenstraat tot aan het Van Epenpark. Autobestuurder en fietser bielden niet rechts Doordat de autobestuurder M. M. uit Middelburg maandagmiddag in de Noordpoortstraat in zijn woonplaats niet geheel rechts reed en de tege moetkomende wielrijder M. C. F. M., eveneens uit Middelburg, juist een paar fietsei's passeerde en hierdoor een beetje links van de weg kwam, ontstond er een botsing. Auto en fiets werden licht beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Fakkeloptocht en gewijde muziek in Koudekerke Woensdag 31 augustus, de verjaar dag van prinses Wilhelmina, wordt in Koudekerke een fakkeloptocht ge houden. Deze optocht duurt van half negen tot half tien. De zondag hierop, 4 september, wordt van half twaalf tot half één een con cert van gewijde muziek in de mu ziektent gegeven. Muzikaal bezoek Zondag hebben de muziekvereniging „Excelsior" en de signaalafdeling van „Achilles" uit Middelburg een uitstapje naar de Belgische bad- laats Oostende gemaakt, waar bei- e korpsen deelnamen aan een groot muziekfestival. Beide korpsen maakten eerst een muzikale wandeling door de stad en over de boulevard, waarna in de mu ziektent op het Wapenplein een con cert volgde. Deze uitvoering werd besloten met een demonstratie mar cheren op het plein. Als dank voor dit optreden kregen de gasten een herinneringsbord aangeboden, waar aan tevens de uitnodiging werd ver bonden om volgend seizoen weer in Oostende op te treden. O.- EN W.-SOUBURG Wedvlucht TERNEUZEN P. C. Vaal veertig jaar bij rijkswaterstaat Sluiswachter P. C. Vaal uit Temeu- zen herdacht zaterdag de dag, dat hij 40 jaar in dienst was bij rijles- waterstaat. Namens deze dienst werd de jubilaris gefeliciteerd door ir. B. Hylkema. die hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Verder waren hierbij aanwezig ir. W. Stuulen, bureauchef L. Nelissen, het hoofd van deafdeling A. Dees en namens de havendienst de heer J. van Kerkvoort. Naast vele felicitaties ontving de jubilaris ook vide. cadeaus en bloemen van collega's, oud-colle ga's en vertegenwoordigers van ver schillende organisaties. HULST Vriendschappelijk voetbal Zondag speelde „Hulst" een oefen match tevens revanchewedstrijd tegen de Belgische club „S.K. Be- veren". Een week tevoren hadden de blauw-gelen verloren met niet min der dan 73, zodat de Hulstenar wel gebrand waren op een sportief eerherstel. Zij hebben hun suppor ters inderdaad niet teleurgesteld en met een verdiende 52-over '.nning stuurden zij hun tegenstanders terug naar België. Doelpunten van Neefsen v. d. Kerck- hove (beiden 2x) en De Block zorg den voor de volle winst. Pas toen het 30 voor de thuisploeg was, scoorden de Belgen eerst een tegendoelpunt, maar de defensie liet zich daarna nog maar eenmaal pas seren. VANDAAG Terneuzen Luxor: De muis die brul de, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Tarzan's ver borgen schat, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Voulez-vous danser avec moi, 20 uur 18 Jaar. ZAAMSLAG Oefenwedstrijd Ter voorbereiding voor de compe titie speelde de voetbalvereniging „Zaamslag" een dezer dagen een oefenwedstrijd tegen een elftal van „de Scheepswerf" (Z.A.V.). De bezoekers hadden spoedig een 0 3 voorspi-ong, die echter in de laatste minuten door een sterk spe lende thuisclub teniet werd gedaan. Met het laatste fluitsignaal was de stand in evenwicht gebracht (33). Wielerkoers voor jongelui Onder grote belangstelling werd za terdag in Zaamslag een wielei-koers gehouden voor jongelui tussen 14 en 18 jaar. Om half vijf loste burge meester H. D. Trinxpe het start schot en reeds direct gingen de „renners" er in hoog tempo van door om een 32km lang parocurs verdeeld in 25 ronden van 1300 me ter, af te leggen. Velen konden het hoge tempo dat de kopgroep ontwikkelde niet bij houden en moesten onderweg af stappen. Slechts zeven renners gln- fen door de finish, en deelden daar- oor verreweg het grootste gedeelte van de 100 aan prijzen en premies, die beschikbaar was gesteld. De uitslag is: 1 F. Hamelink; 2 J. Jansen, 3 M. Maas; 4 J. Houtzager; 5 J. Diele- man, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Dankzij de steun van de plaatselijke rijkspolitie en de reser- ve-politie onder leiding van opper wachtmeester Boeije, kon het verkeer normaal doorgang vinden. SLUIS Voetbalclub S.L.U.U.S. niet in Z.V.B. competitie De voetbalclub Sluus te Sluis zal dit jaar niet uitkomen in de clubcom petitie van de Z.V.B. Een van de meest actieve bestuursleden, de heer K. Bakx heeft gemeend te moeten bedanken in vei band met drukke werlczaamheden. Er was geen op volger en daardoor kan de club niet deelnemen. Zondag 28 augustus nam de post- duivenhoudersvereniging te Oost- en West-Souburg, „De Luchtbode", met 80 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 104 km. De eerste tien prijzen werden be haald door: 1 en 5 L. Braet, 2 Fr. de Nooyer, 3 J. van Spaandonck, 4 Ant. Riekwel, 6 Sim. Spruyt, 7 J. C. Broecke, 8 en 9 Ch. de Poorter, 10 J. Arends. Ter gedegenheid van de jaardag van Prinses Wilhelmina, zal de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg woensdagavond (heden) een nuairs door de gemeente maken Men vertrekt om acht uur van het muziek- lo'kaal in de Burchtstraat. VLISSINGEN Walcherencombinatie won met 40 van Vlissingen V Op de Baskenburgseweg werd zon dagmogen een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een Walcheren-combi- natie en Vlissingen V. De ontmoeting werd overtuigend door Walcheren gewonnen met 4-0. ZUID-BEVELAND GOES Goese „Volharding" won fraai in Tilburg Volharding uit Goes heeft zondag deelgenomen aan het zevenhandbal- toemooi van KSB uit Tilburg. De Goesenaren kwamen tot een voor treffelijke prestatie. Drie van de vier deelnemende zeventallen klasseerden zich als nummer één van hun afde ling. Het leverde „Volharding" drie fraaie bekers op. De heren wonnen alle wedstrijden. Zij versloegen ach tereenvolgens Avanti met 53, Be Fair met 9—0, SOA met 9—7, KSB met 84 en Longa met 83. De heren junioren slaagden er ook al in al hun wedstrijden in winst om te zetten. 21 werd het tegen Julia na en tegen Were Di, 61 tegen Dongen en 52 tegen Avanti. De dames konden slechts één van de vier wedstrijden winnen. Zij wonnen met 10 van SOA, maar tegen Were Di (2—0), KSB (2—1) en Longa (51) konden zij het niet bolwerken. De damesjunioren deden het daaren tegen heel wat beter. Zij eindigden als eersten in hun afdeling door over winningen op Dongen (62), Blauw Wit (6—0) en DES '59 (5—0) en een gelijk spel tegen DESK (22). OVEZANDE Collecte De collecte voor het classicaal steun fonds heeft te Ovezande 21,05 op gebracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27-8 Herries- dale van Antwerpen, Pothoula n van Hamburg, Hoogvliet van Leningrad, op 28-8 Blairspey van Gravesend, Prinses Beatrix van Hoek van Holland. Vlissingen vertrokken op 27-8 Herries- dale naar London, op 23-8 Blairspey naar Clarke City, Pothoula II naar Leixoes. Gepasseerd naar Antwerpen op 27-8 Ko rendijk van Rotterdam, Trigon van Whi- testable Gent, Averdijk van Hamburg, Ridderkerk van Bremen, Skadi van Rot terdam Brussel, Tjamme van Zee, Euro pa van Goole, Arendsdijk van Rotterdam, op 28-8 Beninkust van Amsterdam. Frans van Seumeren van Zee Gent. Eagle van Londen. Dinzo van Londen. Venus van Barking, AldabI van Buenos Aires, Kari- mata van Amsterdam. Sommelsdijk van New York, op 29-8 Silvaplana van Go thenburg. Gepasseerd van Antwerpen op 27-8 Prins Willem van Oranje naar Hamburg, Leny naar Zee Temeuzen, Arendskerk naar Hamburg, Zuiderkerk naar Rotterdam, Woltersum naar Houston, Helena naar Surte, Ysel naar Le Havre, Stad Schie dam naar Narvik Gent, Bennekom naar Rotterdam, op 28-8 Gronitas naar Pen- zonce, Tara naar Rotterdam, Hecuba naar Amsterdam, Prins Willem Georgê Frede- naar Bremen, Maashaven naar Rot terdam, Albïreo naar Rotterdam, Hoog kerk naar Rotterdam, Frans van Seume ren naar Varberg Gent, Korendijk naar New York. op 29-8 Averdijk naar Amster dam. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. B. Labrujère-Outerman d„ G. Machielse-van 't Hof z., J. F. Buma- Tilroe d., E. M. L. Borwald-Wolf z., J. F. van der Poll-Veenland z. R. v. d. Brink- Kamerbeek d., A. B. Klassen-Munter z., F. van der Neut-Drijfhout z., C. C. Wiess- ner-Glllissen d., J. C. Portier-Altena z., M. P. Janse-Bruel d, M. W. van Baast- Heesbeen d., M. Kippers-ter Linde d., M. J. Valk-van As z., J. W. Lourense-Keste- loo d., E. Kuhlmann-Hensch z. Ondertrouwd: C, M. Brandenburg 26 j. en M. Jellema 23 C. J. Baan 22 j. en T. Diedering 20 j„ J. P. Huiszoon 22 j. en G Drijfhout 23 j., G. C. J. Uijt de Haag 26 j. en D. Corthals 21 j. Getrouwd: L. van 't Westende 29 j. en J. P. Gillissen 23 J. P. L. Marcussen 21 j. en F. Streefkerk 18 J. de Leeuw 37 J. en T. R. Vervoorn 18 J.. J. Dingemans 26 j. en P. G. Kamermans 23 j.t F. J. Schreu- ders 28 j. en D. J. Crucq 23 j., A. M. van Boven 20 j. en C. J. Meeuwse 19 j., M. A. Mondeel 22 j. en J. C. Boone 19 j., C. Groencwegen 18 j. en M. van der Ilorst 17 j„ A. Antheunisse 24 j. cn P. Kerkhove 20 j. Overleden: J. Maas 57 J. e.v. L. Passenier, D. Reekers 81 j. wedn. v. G. J. Hergar den, W. J. van Bijlevelt 2 w., R. Laisina 53 j. e.v. J. Teterissa, L. G. Gillissen 86 j. wedn. v. C. C. Hooftman, P. B. Taze- laar 92 j. e.v. E. Buijs, J. M. A. van Leeu wen 52 j. e.v. G. J. Zembsch, C. Meul- meester 72 G. Lichtenbeld 72 j. e.v. M. Tilroe, M. Vermeulen 50 j. e.v. A. C. Melis. VLISSINGEN Bevallen: J. C. van de Gruiter-van Maris d„ N. Borgen-Landegent d., G. H. Ko- toun-van der Linden d„ H. Kuipers- Meinsma d. en z., T. C. van Zegveld- Schaap d., P. Gaspersz-van Dijk d„ J. S. M. Koolwijk-Siegers d., M. M, C. Stok- Pieterse z„ E. M. Krijger-Wijgman z., M. du Pon-de Bruijne z., E. A. Steenbakker- Boogaard z., J. G. Theil-Janssen z., D, W. M. Mahieu-Plaizier z. Ondertrouwd: J. II, Dikker 26 J. en K. C. Beukers 31 j., J. II. W. van Meereii- donk 24 j. en H. C. I. Brasser 19 j., W. Stroo 23 J. en J. J. Roijerse 23 J. Getrouwd: C. P. van Eekelen 18 j. en J. A, I-Iendrikse 17 j. Overleden: J. van der Endt 72 j. e.v. M. van Kluijfhout, J. C. Domisse 79 j. e.v. M. J. Ch. Baljé, A. Mochidoen 48 e.v. I-Iassie, F. van de Voorde 52 j. e.v. S. van de Walle, KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Koudekerke't Zand (toez.) H. A. van Herwaarden, voor heen zendingspredikant woonachtig te Hilversum. CHRIST. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Muvmerwoude W. van 't Spijker te Drogeham. VLASMARKT ROTTERDAM 29 aug. Waterroot vlas: lage soorten van 1,40 tot 1,55, middensoorten van 1.60 tot 1,90, best vlas van 1,95 tot 2,40. Dauwroot vlas van 1,25 tot 1,90. Breekvlas van 0.85 tot 1.40 naar gelang van kwaliteit en be werking. Gezwingelde lokken van 0,55 tot 0,90. De aanvoer van waterroot vlas blijft klein, de werkzaamheden verband hou dende met de nieuwe oogst en het roten hebben nog steeds voorrang. Het aanbod bestond weer uit middensoorten en lage kwaliteiten waarvoor de belangstelling niet voldoende was om alles op te ne men. De noteringen bleven op hetzellde peil als vorige week. Dauwrootvlas wordt iets ruimer aangeboden, doch de kwali teit is niet meer clan een middenkwali- teit. Het aanbod van breekvlas blijft zeer klein. Gezwingelde lokken worden in verband met de geringe vlasproduktie weinig aangeboden, de prijzen zijn voor de meeste kwaliteiten wat lager. VEILING TERNEUZEN 29 aug. Per 100 stuks. Sla 9.70—14.20. Per st.uk. Bloemkool 1340. Groene komkom mers 11—15. Witte komkommers 8—9, Me loenen 2570. Per bos: Selderij 13 Peen 12, Kroten 10. Per kg. Aardapplen Barima II 11—12,30. Bintjes I 10-12,10. Eigenhei mers II 14. Andijvie 1323. Stoksnijbonen 2546. Prinsessenbonen 35—52, Sabo 35 43, Rode kool 711, Savoole kool 7. Peen 1417 Prei 10—27. Rabarber 8. Tomaten A 35—50, C 21—33, Uien 9—10. Appelen. James Grieve 1 80 26—33, 75 28 —31, 70 29—42, 65 30—31. II 80 23—31. 75 24—33, 70 29—33. 65 25—26, IH grof 20—29. Manks Godlin 1 60-70 18—19. II 60-70 16— 17, ITD 10. Peren: Clapps Favourite IID 36 —15. Triumph de Vienne I 75-85 78—83 70 80-86, II 75-85 64—71 70-75 62—71. Pruimen Belle de Louvain fijn 74. Drui ven I 77—1.89, II 1.65. Bramen per doosje 17—24, VEILING BERGEN OP ZOOM 29 aug. Andijvie 1439. Bloemkool 10 53. Snijbonen 25—79. Stamboon dubbele prinsessen 44—76. Staakprinsessen 62—84. Komkommers 8—13. Rode kool 3'/>S&. Witte kool 410. Savooie kool 7—8. Bos- peen 10—18. Waspeen 10—14. Prei 11—32. Sla 3—16. Tomaten 22—47. Kroten 7—11, Spinazie 626. Peren: Clapps Favourite 4415. Triumph de Vienne 5079. Beurre Hardy 3463. Beurre de Merode 10—25. Beurre de Amelia 29—39 Bonne Louise de Avranclier 33—54. Mengs Massillat 10—21. Saint Remy 17—23. Zigeunerinnen 1836. Manks Godlin 7.24. James Grieve 749. Ellisson Orange G—34. Transparant de Cronsel 7—21. Natuur perzik 58—1.28. Druiven 1.89—1.97. Bramen 56—100. Me loen 419L VEILING ST. MAARTENSDIJK 29 aug. Eigenheimer I 10—11,97. II 8,57— 10. Bonken II 7. Bintje I 8—10,31. II 7.03 —8. Bonken 17,99. Voer 2,59. Aanvoer 55 ton. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 2955 kg 1.94—3.03. Han delsgarnalen 387 kg 2.05—2,10. Schar 38 kg -51, Schol 5 kg 53, Bot 242 kg 1646, Wijting 4 kg 27, Tong 331 kg 1,29—3,10. Rog 18 kg 22—32, Paling 10 kg J.,38—2,76. Ongesort,. 14 kg 21—1,38. Herder 1 kg 1,17. Slot van pag. 2) bestaande onderstroming is bij het schutten van schepen duidelijk merk baar. Er is echter een oplossing voor dit probleem. Een simpele oplossing zelfs. Vlak achter de sluizen heeft men een groot dieptebassin ontworpen, drie meter dieper dan de rest van het kanaal. Volgens de wet der zwaartekracht moet het doorko mende zout in deze verdieping weg zinken, waarna het later via een zuiginstallatie en een riool naar de Schelde wordt teruggespoten... Maar hoewel dit principe dus dood_ simpel is, is het onderzoek naar het welslagen nog lang niet afgelopen, ja is zelfs één der grootste zorgen in het huidige stadium. Havenmonden De breedte der havenmonden is één van de punten, die thans in onderzoek zijn in een groot openluchtmodel in het waterloopkundig laboratorium in Noord Oost Polder. Punten van onderzoek zijn de getijstromingen voor de haven, de golfslag in de ha ven, de aanzanding, enzovoort. Ook in dit model worden scheepsmodellen, waaronder een duwkonvooi beproefd. Bij deze modelschepen kunnen alle handelingen, die normaal op de com mandobrug worden verricht, elek trisch en zelfs draadloos van af de wal geschieden, terwijl de verschil lende manoeuvres fotografisch wor den vastgelegd. Golvingen, stromin gen, zelfs zandtransporten worden daar nagebootst. Prachtige hulpmid delen bij het vaststellen van de doel matige havenafmetingen. Het spreekt vanzelf dat door deze proeven en re sultaten daarvan, de modellen steeds Inbraak in friteskraam Te Axel werd ingebroken in een friteskraam van de heer A. S. De grote salonwagen, welke als stand plaats heeft de parkeerplaats aan de Oranjestraat, werd betreden door het forceren van een raampje aan de achterzijde. Een geldbedrag vai en kele guldens aan pasmunt en enkele grote potten met knakworst worden vermist. De politie stelt een onder zoek in naar de dader(s). Gevaarlijk spelletje Vermoedelijk tijdens het spelen, heb ben enkele kinderen onder de ge meente Hontenisse, nabij Terhole, ijzerdraad gegooid over de ter plaat se lopende bovengrondse spannings kabels van het lichtnet. De omwonen den, welke door het uitvallen van de stroom van radio en licht ve-jtoken bleven, werden na een halve dag uit hun ongerieflijk isolement verlost. Gelukkig vonden tijdens dit gevaar lijke spelletje geen ongelukken plaats. moeten worden gewijzigd. Net zo lang tot de bijna werkelijke toestand bij de modellen wordt verkregen. V oorbereidingen Talrijk zijn ook de voorbereidende werkzaamheden in de kanaalzone zelf. Het bleek'nodig te zijn om van uit de lucht foto's te maken voor het vervaardigen van nieuwe kaarten. Kadasters moeten worden bijgewerkt, mede in verband met de te onteige nen gronden en panden. De gedach ten, die aanvankelijk op tekeningen werden uitgezet, worden nu nog da gelijks met piketten in het terrein, aan de werkelijkheid getoetst. Met tabellen en formules worden bereke ningen gemaakt van de taludhellin gen in haven en kanaal, en wordt studie gemaakt van de grondmecha nica, de mogelijkheid tot het verzak ken van aansluitende wegen, afvoer- problemen van uitwateringen moeten worden bezien, kortom bij een werk van zodanige omvang moet rekening worden gehouden met duizend-en-één bijkomstigh eden „Er komt in de Provinciale Zeeuwse Almanak dan ook bijna geen instan tie voor waarmee we tot nu toe geen contact hebben gehad", aldus ir. Hyl kema. „Naast provinciale- en ge meentelijke diensten, domeinen en noem maar op. hebben we al vele be sprekingen moeten voeren met onder meer polderbesturen, waterschappen en talrijke particulieren. Om een voorbeeld te noemen, de gemeente wil weten hoe lang het zwembadje nog gebruikt kan worden, de voetballers zijn benieuwd of ze hun terreinen in deze competitie nog kunnen bespe len, de padvinders moeten naar een ander onderkomen uitzien". Zorgen Andere zorgen betreffen de onteige ningen van gronden en panden. Kwesties, die over het hele kanaalge- bied bezien, enkele jaren vergen. Zelfs in het gebied van de eerste fase, ten westen van Terneuzen, is deze onteigening niet geheel „rond". Met vele eigenaren is reeds volledige overeenstemming bereikt, zodat er al verscheidene huizen leeg staan en er één (in de Noordhoek) reeds is afge broken. Het spreekt vanzelf dat bij al deze onderhandelingen en voor bereidingen, ook België een flin ke vinger in de pap houdt want tenslotte is het nog altijd zo dat onze zuiderburen 80 van de totaalkosten gaan betalen en ze willen beslist wel op de hoogte blijven van de werkzaamheden waarin bun franken gestoken worden. VEEMARKT ROTTERDAM 29 aug. Aanvoer in totaal 1953. Vette koeien en ossen 1172. Varkens 781. Prijs in cent* per kg. le kw 2e kw 3e kw Vette koeien 300-325 260-290 250-260 Varkens (lev. gew.) 170 163 165 Vett koeien aanvoer korter, handel zeer kalm, prijzen wat lager vooral bij af loop prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer even kleiner, handel redelijk, prijshoudend, zware vleesvar kens boven notering, slachtzcugcn van 1.20—1.30. VEILING MIDDELBURG 29 aug. Aardappelen. Bintjes bonken 11, grote 5—6. Fmit: Appels: James Grieve 75-85 29—38, 65-75 29—34 65-70 31—34, Zi geunerin 75-85 16—21, 65-75 15—23. Bono- ni 75-80 58. 70-75 60, 65-70 59, Pruimen: Reine Cl. d'Althann 661,19. Reine Victo ria 64—1.16. Jellerson 85—1.16. Belle de Louvain 40—78. Peren: Clapps Favourite 65-70 43—46 60-65 41. Trlomphe de Vienne 70-80 71—37. Tomaten kg. A 20—34, B 21—37, C 20—23. Bramen doosjes 11—23, Netmeloen 4372. Suikermeloen 501.06. Ananas meloen 71—92. Kasperzik st. 4— 30. Druiven 1,49—1.81. Groenten: Sla 12—28. Bloemkool 4 per kist 46—71, 6 per kist 89—61. 8 per kist 21—36. Komkommers st. A 821, B 817, C 8— 14, Prei 10—15. Postelein 33—45. Spinazie 30—36. Andijvie 15—26, Sav. kool 6. Rode kool 4--8. Witte kool 5. Spits kool 6—7. Waspeen 10—13. Bospeen 17—19, Boskro- ten 6—9, Dubb. prinsessen 63—77, Snijbo nen 25—64. Pronkbonen 23—37, VEILING KAPELLE 29 aug. James Grieve I 85-90 28. 80-85 29, 75-80 28—31, 70-75 31, 65-7U 28—32, II 80-85 25, 75-80 26, 70-75 26, 65-70 27. III grof 19—23, m fijn 10—16. Manks Godlin I 70- 80 22, G0-70 19, II 60-70 17, IID 10.85, III grof 11, UI fijn 7. Zigeunerin I 75-85 18— 20. 65-75 18, 1175-85 12—15, 65-75 14, IID 914—11, Hl grof 10, III fijn 6—6}*. Early Victoria II 60-70 10, IID 7, II fijn SJA. Keswick I 70-80 12, 60-70 9—9'A, II 60-70 8j.2, HD 7V2. UI grof 81b. IH fijn 5',4. Jac. Lebel I 75-35 13—14, 65-75 11, IID 3, III grof 9. 111 fijn 5'/>, Trlomphe de Vienne C 80-85 7481. 75-80 81—67, 70-75 86-68, II 80-85 69, 75-80 73, 70-75 73, III grof 53, Clapps Fav. I 75-85 40, 65-75 40, 55-65 36. H 65-75 3539, 55-65 34 —35, IID 26, UI grof 30—31, m fijn 21. Br. de Merode I 70-80 37, 60-70 27—31, I 70-80 33, 60-70 24, HD 16, m grof 23. m fin 12, Jutten II 45-55 31—47. Br. d'Amanlls I 70-60 34, 60-70 34, HD 22. III grof 25. Franse Wijn peer I 50-60 27, HD 18. n grof 22. Marg. Mariilat 1 70-80 26. 60-70 29, IID 21, lil fin 12. Kroetappelen 3','a6. Valappelen 3, Kroetperen 6Va. Bramen Indus, exp. 78.10 —87.10. I 59. Dubb. prins, bor.en n 84, afw. 48. Pruimen: R. Cl. d'Althann I 106 —123. Jefferson I 87, II 44. Burbank I 63 —73, n 47, grof 57, fabr. 34—37. Warwick I 96—111, n 58—60, grof 56—77, fabriek 37 38, Monarch I 133, Abrikoosprulmen I 90 —94, II 62, grof 76. Rademaker I 119—127, II 56. Rode Eierpruimen 1 80, B. de Lou vain I 60. II 49—53, grof 40—59, Bi. Drui ven I 140152, Kasperziken I A 33—37, I 2127. Frambozen p.d. I 7081 Bramen p.d. II 16. Aardappelen: bonken 10—11, I 88 ¥2, n 66'/j. Groenten: Kropsla 9',4 11, Bloemkool 32, Sav. kool 78. Roda kool 6¥2. Komkommers 9',b, Andijvie 22 31, Snijbonen 2860, Pronkbonen 3139, Uien 8—9. Tomaten 2645. Prei 20. VEILING THOLEN Witte eigenheimers 9. gew. 1011,76. po ters 3.90. Bintjes 13.60. gew. 83.25. voer 2.57. Aanvoer 32 ton. VEILING GOES 29 aug. Export- en industrieveiling. Zi geunerin kL I 85-95 18. 75-85 13. 65-75 20, IID 10. kl. II 85-95 19. 75-85 20. 65-75 17. UD 9. Manks Godlin kl. 1 70-80 23. 60-70 19,30—20,10, IID 9.80—10,35. kL II 70-80 20. 60-70 17. HD 9.50. James Grieve kl. 1 85-90 29—30. 80-85 27—33. 75-8 029—35, 70-75 31—33, 65-70 32. kl. II 80-85 31. 75- 80 29. 70-75 31. 65-70 29. Jac. Lebel kl. 1 85-95 19, 75-85 18. 65-75 14. UD 7. Bi. d'Amanlis kl. I 80-90 23. 70-80 31. 60-70 33. kl. H 80-90 29, 70-80 31. C0-70 32, HD 28. Dubb. pr. bonen U 50, II 43. Bramen exp, 8082, IT 60, afw. O. Verpakt fruit: Ty- demans Earley Worchester kl. I 70-80 57— 63. 60-70 46. Gewone veiling: Zigeunerin grof 1012, fin 6—11. Manks Godlin grof 11—15. fin 710. James Grieve grof 1927. James Grieve Rood kl. I 80-85 42. 75-80 3814, 70-75 3241. Clapps de Favourite grof 38, fijn 23-29. Br. d'Amanlis grof 32. fijn 23—24. Seigneur d'Esperen kl. I 60-70 41 —58. 50-60 31—35, grof 28. fijn 21. Tr. de Vienne kl. I 75-80 74. 70-75 75. Reine Vic toria I 113, grof 104. fabriek 46. Reine Claude d'Althann grof 107. Jefferson grof 91, fabr. 47. Abrikoospruim H 43—60. grof 88—99, fabr. 50—72. Burbank Giant I 53, fabr. 35, Rademakers 1 110. Bramen per doos: I 24—25. U 15 -20. Groenten: Per stuk: Bloc-mkool A I 55— 61. A H38—61. B I 20-^16, B II 13—38, afw. 10—43. Kropsla I 13—17, II 7—12. Kom kommers A 14—25, B 17—18, C 912. Me loenen 5566. Per bos: Wortelen 1718, Per kg: Dubb. pr. bonen H 43—54. Stok snijbonen 4143. Pronkbonen 37—42. Gr. sav. kool 4.507. Rode kool 4.50—6. An dijvie 12—15. Prei 22—:>7. Waspeen 24—26. Augurken A 107, B 100. C 26. E 14—17. Druiven 174180. Aardappelen bonken 0 —13. grote 7—10. VEILING KRABBENDIJKE 29 aug. James Grieve I 85-95 20. 85-90 27. 80-85 28, 75-80 30—31, 70-75 31—32, 65-70 32, II 85-90 22. 80-85 25. 75-80 20. 70-75 27 HD 22. III grof 17—20. III fijn 14. kroet 10. Manks Godlin I 70-80 20, 60-70 20, IID 9, III grof 11, IH fin 0, kroet 6—15. Ellisons Orange I 85-90 33. 80-85 33. Zigeunerin II 75-85 12, 05-75 13, IID 7. Triomphe de Vienne I 35-90 64 80-85 72. 75-30 76, II 80-85 62. Verpakt fruit: James Grieve II 80-85 31, 75-80 36 70-75 3540. 65-70 3137, Ellisons Orangé I 85- 90 39. 80-85 42—43, 75-80 48—53, 70-73 52— 59, 65-70 40—51. VEILING BTAVENISSE Eigenheimers gew. 10—11.90, bonken 8. voer 2.40. Bintjes gew. 6.50—9.50. bonken 17.20. Aanvoer 35 ton VEILING ST. ANNALAND Bintjes bonken 18.03—13.19. gew. I 8.52 —9.98. Drielingen 4.61. voer 2.53. Etgenh. bonken 9.05, gew. I 11,56—12.91. Drielin gen 6.54. Koopmans blauwe 10.10. Aanvoer 60 ton. VEILING SCHERPENISSE Bintjes bonken 17.62, gew. I 8.21—9.22. Bintje voer 2.58, Eigenh. gew. I 10.04— 12.37, Koopmans blauwe 9.049,27. Aan voer 30 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3