Voorlopig memorandum van G.S inzake Goese kwestie Voorbereidingen voor verbreding kanaal Temeuzen in volle gang Zeeuwse Almanak OUD-NOTARIS MR. P. LOEFF UIT MIDDELBURG OVERLEDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 AUGUSTUS I960 (Slot van pag. 1) met het toezicht Is heiast, zo wordt eraan toegevoegd. „Ernstiger bleek nog liet kwaad dat was uitgegroeid tot liet be werken van aannemers of leve ranciers om op de ingediende re keningen andere prestaties dan de werkelijk verrichte te ver melden. Doel hiervan de aldus berekende bedragen te kunnen onderbrengen op andere posten dan die waarop zij zouden be horen.1' Ged. Staten betogen, dat een nog ernstiger manipulatie is ge constateerd in die vorm, dat een leverancier werd ingeschakeld om mee te werken aan een schijnvertoning door indiening van een gefingeerde declaratie. Dit was niet om voor eigen pres tatie betaling te verwerven, maar 0111 op andere wijze een uitgaaf te kunnen verantwoor den ten behoeve van een andere leverancier wegens een geheel andere prestatie! Met bezorgdheid stellen Gedeputeer de Staten vast, dat door dergelijke handelingen het gezag van de over heid naar buiten ernstig wordt ge schaad en dat intern onder de ambte naren opvattingen worden gekweekt, die met de hoogheid van de over heidstaak volkomen onverenigbaar zijn. Het is wel duidelijk, dat dit sy steem van „verschrijvingen" een ernstige misstand vormt, die aan een dieper onderzoek niet kan ontkomen, aldus Ged. Staten. Het collega bepaalt zich momenteel nog tot het kenbaar maken van deze constatering. Het vermeldt er echter bij, dat Gedeputeerde Staten hoewel het euvel met name bij de dienst van gemeente werken werd geconstateerd noch het hoofd, noch de ambtena ren van die dienst uitsluitend als de schuldigen daarvoor kunnen aanwijzen. Aanvaarde methode In het memorandum wordt voorts verklaard, dat Ged. Staten niet an ders kunnen concluderen, dan dat het systeem van „verschrijvingen" op zichzelf ook bij het college van E. en W, als een aanvaardbare methode werd gehanteerd. Het stamt ook niet uit de laatste tijd, menen Ged. Sta ten. Het provinciaal bestuur voegt eraan toe, dat over de methode van „verschrijvingen" in do raad niet principieel verwerpelijk werd beoor deeld. Dat is in de raadsvergadering j van 20 juli j.L nog gebleken. Speciaal hebben Ged. Staten een onderzoek ingesteld naar de uitgaafpost voor de aula, waarvoor de raad een krediet verleende van 30.000. Het onder zoek wees uit, dat op deze post een bedrag van 34.980,86 was geboekt. Als uitgaaf voor hetzelfde project moest tevens worden meegeteld een bedrag van ƒ8.903,90, als elders ge boekte posten. Verder was er een bedrag van 6.139,17 aan gefingeerde leve ranties en niet op deze post ge boekt schilderwerk (geboekt op „diverse gemeentegebouwen") van 8.000. In totaal kostte de aula op de algemene begraafplaats dus 58.023,93. Het constateren van dergelijke feilen G.S. wijzen de schuldige vooralsnog niet aan noopt Ge deputeerde Staten tot verder be raad omtrent het onderzoeken van andere posten, die wellicht tot het camoufleren van overschrijdingen van begrotingsposten op derge lijke wijze hebben geleid. Burgemeesterspost Ook hebben Gedeputeerde Staten vastgesteld, dat een bedrag van 31.250 ten behoeve van de gemeen te betaald, niet op normale wijze is verantwoord. Dit bedrag is op een afzonderlijke bankrekening ten name van de burgemeester van Goes ge steld. Dit kennelijk tengevolge van het feit, dat voorshands de geëigende verantwoording daarvoor nog niet was aangewezen, veronderstellen Ge deputeerde Staten. Het college voegt eraan toe, dat naar hun voorlopige bevinding, de schuld voor deze admi nistratief uiteraard ontoelaatbare handelwijze, zeker niet uitsluitend aan de burgemeester is te wijten. Zij schrijven daaraan op zichzelf geen frauduleuze bedoelingen toe. In het memorandum schrijven Ge deputeerde Staten zich te zullen ont houden van het uitspreken van een oordeel met betrekking tot de punten in de conclusies van het rapport der raadscommissie ad hoe. Het uitspre ken van een oordeel over vragen van beleid rekenen zij zich uit hoofde van de autonomie der gemeente pas dan tot hun competentie, wanneer die een consequentie met zich mee zullen brengen ten opzichte van het geen wettelijk aan het toezicht van Ged. Staten is onderworpen. „Wij moeten ons ln dit stadium van het onderzoek bepalen tot de ver melding, dat het ons op verscheidene punten bezwaarlijk is een definitief oordeel uit te spreken. De lezing, die de daarbij betrokkenen hebben gege ven, w-as vaak onderling in zulk een tegenspraak, dat het vaststellen van de ware toedracht uiterst moeilijk is. Een nauwgezette precisering en ve rifiëring van de gegevens zal onge twijfeld nog een zodanige tijd ver gen. dat wij het niet verantwoord achten een communicatie van onze bevindingen aan het gemeentebe stuur daarop te laten wachten". Al dus Ged. Staten. VAN TOT WATER EN MUZIEK. In Wemeldingö kon men zaterdag- avond een wel zeer afwisselend pro gramma volgen dat bestond uit wa- terskieën en een havenconcert door de muziekvereniging. Het enige wat deze twee zo geheel verschillende programmapunten gemeen hadden was de omstandigheid dat ze beide op het water werden afgewerkt. De bekende waterskiër Ferdy Meu- lenberg uit KatB zorgde voor een prachtige demonstratie in de buiten haven. In het bijzonder mag nog wel worden vermeld de dertien-jari ge Hans de Jager uit Wolfaartsdijlc die zich een veelbelovend sportman op de latten toonde. De harmonie- vereniging „Scheldegalm" uit Hans- weert maakte een mars door het dorp en installeerde zich voor het geven ran een concert op een boot voor de Westsluis. De versierde bo- ZU1GPROBLEEM Een verstokte vrijgezel in een van de Zeeuwse badplaatsen heeft enkele dagen geleden toch moeten merken dat het zonder een echtgenote die een kundig huishoudelijk beleid voert, in het leven niet altijd even gemak kelijk is. En dat ondervond hij dan bij liet stofzuigen. Hij deed het al drie jaar en had er nog nooit moeite mee ge had, maar die middag wilde het met. Het motort je draaide bedrijvig door, maar het stof bleef op de grond lig- 'gén. „Wat nu", bedacht, hij moedeloos. Maar zijn gezicht klaarde al weer op. Met de machine onder zijn arm. toog hij naar zijn neef van wie hij wist dat hij een buitengewoon scherpe kijk had op allerlei technische appa ratuur. De neef stelde de stofzuiger in werking. Het motortje draaide even, maar zweeg alsof het zich had verslikt. „Ik zie het al", zei de neef enhij begon het vuil van de afge lopen drie jaren, dat zélfs tot in de aanzuigslang zat vastgelcoelct, te verwijderen. ,.Ik heb nooit begrepen waar al dat vuil toch bleef", zei de vrijgezel toen hij monter, met de gereinigde stof zuiger onder zijn arm, afscheid van zijn neef nam. Hij kan nu in ieder geval weer drie jaar vooruit Ged. Staten spreken er hun verwon dering over uit, dat het blijkbaar ook de raad der gemeente is ont gaan, dat een verantwoording van het sinds jaren houden van een auto ln de begroting niet tot uitdrukking is gekomen en aldus aan het oog van het met toezicht belast orgaan is onttrokken. Slechts enkele opmerkingen wor den gemaakt over do kosten voor de ambtswoning der burgemees ter. Er is blijkbaar met de uit voering der werkzaamheden een begin gemankt, zonder dat een behoorlijke begroting ran kosten daaraan ten grondslag lag. Het college merkt verder op, dat de voortzetting van de bouw niet on verwijld is stopgezet op het mo ment dat duidelijk was, dat een aanvankelijk door de raad ge noemd bedrag in elk geval verre zou ziïn overschreden. Aannemen de, dat toepassing van het gang bare systeem van „verschrijvin gen" ook ten aanzien van dit pro ject door B. en W. van Goes niet ter stond van de hand is gewezen, richt de opmerking van Ged. Sta ten zich ook tot de burgemeester. Voorts schrijven Ged. Staten, dat bij liun onderzoek geconfronteerd zijn met opvattingen bij de directeur van gemeentewerken en zijn dienst, die wellicht in haar ontstaan zijn te ver klaren uit een sinds lange tijd ook reeds door B. en W. In vroegere sa menstelling blijkbaar niet alleen toegestane, maar ook aanvaarde methode van verantwoording. Hier voor is geen verontschuldiging te vinden in de vorm, waarin zij blijk baar in de loop van de tijd in de praktijk zijn toegepast. Het gemeentebestuur zal zich van dezö misverstand, die tot zijn ver antwoordelijkheid behoort, zeer ern stig rekensolia» hebben te geven, aldus Ged. Staten. Het college wenst zich in dit stadium in zijn verslag van zijn bevindingen tot het vorenstaande te beperken. Het acht het van grote betekenis zicli in zijn beschouwingen te ont houden van het oordeel over zaken, die het beleid raken en zeker in de eerste plaats tot het terrein van de bestuurders der gemeente behoren. Ged. Staten zullen de maatregelen, die een deugdelijke uitvoering van het hun door de wet opgedragen toe zicht waarborgen, vaststellen. Reeds nu wijzen zij op de in de eerste plaats op bet gemeentebestuur zelf rnstende eigen verantwoorde lijkheid, die de plicht tot het schep pen van deze waarborgen met zich meebrengt. ten die zich overal in de bunrt op hielden zorgden voor een vrolijke entourage. En ook al bleek de regen op uiterst storende wijze tussen beide te komen, de vereniging „Het Kanaal" kan toch op een geslaagde avond temgzien. VUUR EN VUURWERK. We hebben het gisteren reeds op deze plaats gezegd: de betekenis van de plaatselijke muzlekkorps- sen mag nog steeds niet onder schat worden. Dat bleek zater dagavond in Kamperland waar 't gezelschap „Apollo" in de dui nen voor een gezellig stukje muziek zorgde. Nadat de laatste klanken waren verstorven ont stak men een kampvuur waarvan de vele belangstellenden flink heb ben genoten. Het geheel werd aangeboden door de plaatselijke V.V.V. ACTIE EN MUZIEK. In Hoedekenskerke marcheerde za terdagavond, vrolijk musicerend het plaatselijke korps „Con Amore" door de straten om kracht bij te zetten aan een inzamalingsactle voor nieuwe uniformen. Deze uniformen zijn overigens al besteld. Maar dat wil niet zeggen dat de hulp van de inwoners der gemeente ontbeerd kan worden. ERG GROTE BLOEM. Niet minder geslaagd is het staaltje van bloemkweken dat de heer C. Dorreman te Kenesse kan tonen. Tussen zijn zonnebloemen heeft hij cr eentje zitten met pen middellijn van niet minder dan 52 centimeter. De stam bereikt een hoogte van drie nieter en vijftien centimeter en heeft een middellijn van zestien centimeter. Het spreekt vanzelf dat de bladeren eveneens respectabele afmetingen hebben. Do heer Dorre man vraagt zich wellicht af welke verborgen krachten hij hoeft ontke tend. Hij kan in leder geval beter van een „zon neboom" spreken. FEESTELIJK. Het klinkt allemaal erg feestelijk: al die muziek en die grote zonne bloem. De vermelding van de fees telijke viering van de gouden brui loft van het echtpaar Brackev. d. Braeck te Clinge is hier dan ook wel op zijn plaats. De buurtvereni ging had voor een passende versie ring van de straat gezorgd en de fanfare „Weldoen door Vermaak" i bracht een opgewekte serenade. Verwondering Advertentie Reumatiek TO GAL HELPT Griep TO GAL HELPT Migraine TO GAL HELPT Menstruatiepijn TOG AL HELPT Verkouden TO GAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Reddingboei te Renesse door vandalen weggehaald Gevaarlijke daad Het vandalisme waarvan vorige week week sprake was te Haamstede, schijnt zich nu ook naar Renesse te hebben verplaatst. In de nacht van zaterdag op zondag werd de red dingsboei op het strand bij de duin overgang Moolweg van de daarvoor bestemde plaats weggenomen. Zon dagmorgen werd de boei op het strand teruggevonden in de buurt van de duinovergang Loano, even wel ontdaan van de daarbij behoren de reddingslijn. Ondanks het feit dat het strand nauwkeurig werd nage zocht bleef de reddingslijn onvind baar. Woensdag j.l. werd de boei nog ge bruikt bij het redden van een dren keling toen deze zich tever in zee begaf. Er zijn aauwijzingen die doen vermoeden dat de dader(s) niet ge zocht moeten worden onder de kam- Eeerders (die overigens reeds voor et overgrote deel zijn vertrokken) maar onder bewoners van het eiland. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Belgische lijnbus vloog te Hulst in brand Zaterdagmiddag zagen voorbijgan gers, dat een in de buurt van de Sint- Willibrordus Basiliek te Hust staan de Belgische autobus van de firma Achiel Weijn uit Kemseke die de lijndienst tussen Hulst en Sint Ni klaas onderhoudt in brand was geraakt. Onmiddellijk werd de rijkspolitio ge waarschuwd, die op haar beurt de brandweer alarmeerde. Eerst werd het vuur bestreden met koolzuur- sneeuw, waarna de brandweerlieden er de waterslangen op zetten. Aan vankelijk vreesde men nog voor ex ploderen van de brandstoftanken van de bus, maar het optreden van de brandweer voorkwam dit. De oorzaak van de brand was te wij ten aan kortsluiting in een kabel, 7T"— gelukkige omstandigheid Afscheid hoofdbesteller Van Riet van Goese PTT De hoofdbesteller van de P.T.T. -te Goes, de heer W. F. van Riet, zal morgen woensdag om half drie afscheid nemen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Riet, die op 16 augustus 1895 in Goes werd geboren, trad in 1913 in dienst van.de P.T.T. als hulp besteller. Meer dan 47 jaar heeft hij „Tante Pos" in de Ganzcstad ge diend. In de loop der jaren zijn dui zenden brieven door zijn handen ge gaan. Als hulpbesteller en als bestel ler (1919) bracht hij de post uiter aard bij de mensen thuis. Sedert 1 mei 1948 vervult de thans scheiden de postbeambte de functie van hoofd besteller. Hij heeft de leiding van de bestellerskamer. De collega's zullen hun nestor morgenmiddag een klin kend afscheid bereiden. Een nog, dat de reizigers juist waren uit gestapt, zodat er zich niemand in de bus bevond toen de brand werd ont dekt. De eigenaar was verzekerd. Notaris te Koudekerke in 1929 en Middelburg in 1949 Op 66-jarige leeftijd is maandag de oud-notaris mr, P. Loeff te Middel burg overleden. Mr. Loeff vestigde zich ïn 1929 als notaris te Koude kerke en in I94D te Middelburg. Naast zijn notariaat bekleedde mr. Loeff tal van functies in het maat schappelijk leven. Mr. Loeff werd op 5 oktober 1893 te Epe geboren en stamt uit een ge slacht dat reeds in het begin van de 19e eeuw een belangrijke plaats in Walcheren innam, met name in Kou dekerke, waar de grootvader van mr. Loeff in 1809 als eerste notaris werd benoemd. De heer Loeff ontving zijn opleiding aan het gymnasium te Zwolle en stu deerde vervolgens rechten in Gronin gen, waar hij op 4 oktober 1918 pro moveerde. Toen volgde een studie voor het notariaat, terwijl hij werk zaam was op een notariskantoor te Zwolle. In 1925 werd mr. Loeff kan didaat-notaris, alsmede advocaat en procureur bij de rechtbank te Zwol le. In 1925 werd mr. Loeff kandidaat notaris te Koudekerke, waar zijn oom toen notaris was. In 1929 werd hij vervolgens benoemd tot notaris op dit oude familie-notariskantoor als vierde van de familie Loeff. In de oorlog werd mr. Loeff in 1942 als gijzelaar gevangen genomen en naar St.-Michielsgestel gebracht, waar hij tot Kerstmis 1943 verbleef. Hierna kwam hij naar Zeeland terug en vestigde zich in Middelburg, daar hij wegens de oorlogshandelingen niet naar Koudekerke kon. In 1949 werd op verzoek van mr. Loeff zijn notariële standplaats naar Middel burg overgebracht. Op 1 maart 1958 werd mr. Loeff eervol ontslag ver leend als notaris. Naast zijn werkzaamheden als nota ris bekleedde mr. Loeff vele functies. Vanaf 1938 was bij commissaris van de Polder Walqheren en vanaf 1952 is hij raad en plaatsvervangend voorzitter van het polderbestuur. Tot 1947 was mr. Loeff 15 jaar lang pen ningmeester en later secretaris van de ring Middelburg van de broeder- Zierikzeese „Jacolga" trok „Vanadis" vlot De sleepboot „Jacolga" uit Zierikzee is er maandagmorgen vroeg ïn ge slaagd het op een strekdam aan de Noordbevelandse kust vastgelopen Belgische jacht „Vanadis" vlot te trekken. Omstreeks kwart voor zeven bij hoog water trok de „Jacolga" van de fir ma Ben'evoets uit Zierikzee het jacht de Oosterschelde op. Het jacht zat sinds zaterdagavond op de strek- dam. Het voer op eigen kracht na ai- De heer W. L. Heijboer in 'Veerc waar men zal trachten Middelburg overleden Zondagnacht is in het Gasthuis te Middelburg de heer W. L. Heijboer overleden. De heer Heijboer, die 69' jaar oud is, was 's ochtends in het ziekenhuis opgenomen. De heer Heijboer was directeur van de N.V. Heijboer Co. verf- en glas- handel te Middelburg, die hij in 1924 samen met de heer J. Verhage op richtte. De heer Heijboer was de laatste jaren al zo moeilijk ter been, dat hij in 1958 voor een belangrijk deel zijn werkzaamheden overdroeg. De overledene was vele jaren voor zitter van de commissie tot beheer van gemeentelijke sportterreinen in Middelburg en was vroeger een be kend voetballer in het oude „Olym- pia" en het latere „Middelburg". schade te herstellen. Vrachtwagen met twee wielen over kademuur Maandagmiddag reed een vrachtauto van de firma H. uit Aardenburg op de kade te Broskens in achterwaart se richting te ver door, waardoor de achterwielen over de kademuur zak ten. Een deel van de lading, bestaande uit bierflessen, viel daarbij op het dek van het schip waarin de flessen zouden worden overgeladen. Een omstander werd door een vallende fles aan het hoofd gewond. Hij moest naar het ziekenhuis to Oostburg worden vervoerd. De vrachtauto werd met behulp van een takelwagen op de kade getrokken. „HET PROJECT VAN-DE-EEUW" Uitgebreide proefnemingen met modellen in laboratoria Het Terneuzense arrondisse ment van de rijkswaterstaat houdt zich sedert enige tijd druk bezig met een „zware kluif", die op haar gebied zonder overdrij ving „het-project-van-de-eeuw" kan worden genoemd. Dit wa terbouwkundig werk is de reeds veel besproken en beschreven verbreding en verdieping van het kanaalgedeelte van Ternen- zen naar de Belgische grens met de daarbij behorende haven-, sluis-, brug- en andere bijko mende voorzieningen. Een werk dat een slordige 200 miljoen gulden gaat kosten en dat een tijd van uitvoering van 8 tot 10 jaar zal vergen, al hebben de Belgische collegae al verschei dene malen doen weten dat ze het bijzonder op prijs zouden stellen als de werken 5 jaar na de ondertekening van het desbe treffende akkoord, zouden wor den opgeleverd. Maar do Neder landse waterstaatsingenieurs, die geen enkel detail van dit gi gantisch, waterbouwkundig pro ject onbeproefd willen laten, zijn van mening dat deze wens wel een illusie zal blijven. „Er is in dit opzicht wel één en an der veranderd", zo zei ons ingenieur B. Hylkema. „Het is haast onvoor stelbaar dat een aannemer in de der tiger jaren van de vorige eeuw, op dracht kreeg om het bestaande ka naal van Gent naar Sas van Gent, binnen twee jaar door te trekken naar Terneuzen. Met inbegrip van de bouw van 2 sluizen en bijkomende werken te Terneuzen! Gèen wonder dat de man daarna gelijk failliet werd verklaard,.." Ook de wijze van aanbesteding van dergelijke werken is wel iets an ders geworden. De aannemingssom werd toen uitgedrukt In een aantal jaren tolgeld, dat do 'passerende schepen moesten betalen aan do aannemer van liet werk. Hij. die hot minste aantal jaren tolgeld op gaf, kon er op rekenen dat hem het werk werd gegundEn nu we het toch over aanbestedingen heb ben: ln 1900 werd de bonw van do huidige Westsluis (in Terneuzen nog altijd de „nieuwe" sluis ge noemd), met westhaven en weste lijke kanaalarm tot aan de Ter neuzense scheepswerf, gegund voor de som van nvee miljoen gul. don! Wanneer do eerste aanbesteding van de toekomstige werken zal plaats vinden, Is ook bij rijkswaterstaat nog niet bekend. Het zal in ieder geval de bouwput worden voor de grote zeesluis, die op enkele honderden me ters ten zuidwesten van de huidige zeesluis komt te liggen. Aan het be stek voor deze bouwput met sluis wordt momenteel hard gewerkt en bij waterstaat leeft de hoop dat noS dit jaar de eerste spade in de grond zal worden gestoken. Aanbestedingen in onderdelen dus, omdat het niet doenlijk is een derge lijk miljoenenproject als het totaal- kanaalwerk, in handen te geven van één, of zelfs maar een combinatie van aannemers. Afgezien nog van het feit dat aan de sluizen reeds volop kan worden gewerkt in een tijd, waarin de detailkwesties van de nieu we havens te Temeuzen en de uit te voeren werken onderweg naar Sluiskil en Sas van Gent nog vol op in het onderzoekstadium verkeren. Modellen Overigens staan de modellen van tie nieuwe sluizen al in het waterbouw kundig laboratorium te Delft, waar ze op allo mogelijke eventualiteiten worden beproefd. Zo beschikt dit la boratorium over een scheepsmodel, dat op do toegepaslo schaal 1 100 nog altijd een lengte heeft van 2 >/2 meter. Met deze modellen wordt na gegaan hoe sluizen en schepen zich gedragen bij het vollopen en ledigen der kolken, hoe de verztlting verloopt, enzovoort. Vooral die verzilting van het kanaal is een probleem dat bij de onderhan delingen met België regelmatig ter sprake is gekomen. Immers, bij iede re schutting komt er een flinke hap zout water in de sluizen en tot nu too in het kanaal. Deze uit zout water (Zie slot pag5 kol. 4) schap van notarissen. Ook was hij een tijdlang lid van de kamer van toezicht op de notarissen en kandi daat-notarissen. Tot zijn dood was mr. Loeff verder plaatsvervangend voorzitter van het water- en weg schap Walcheren. Voorts was hij na de oorlog voorzitter van het tribu naal te Middelburg. Jongetje te Breskens bij het spelen gedood Door een tragisch ongeval is de 14- jarige A. J. uit Breskens bij het spe len op een kleine drijvende bok in zijn woonplaats maandagmiddag om het leven gekomen. Met twee vriendjes vermaakte de knaap zich in de haven. Op de drij vende bok trokken ze aan een staal draad, waardoor de hefarm van de bok plotseling oversloeg. De arm raakte de jongen zo krachtig, dat hij omvergeworpen werd. De jongen werd vrijwel op slag gedood. Medi sche hulp van dokter Ossewaarde mocht niet meer baten. Toestemming voor bouw voetgangerstunnel te Hulst Het gemeentebestuur van Hulst heeft toestemming ontvangen tot de bouw van een voetgangers- en fietserstun nel aan de Bagijnepoort. Als dit project zal zijn gerealiseerd, zal er zeer zeker weer een gevaarlijk verkeerspunt in Hulst minder zijn. Commissaris der koningin opent expositie L. Heymans Ter gelegenheid van de 70e verjaar dag van de Middelburgse schilder Louis Heymans wordt van 2 tot en met 17 september m het Kunstmu seum te Middelburg een retrospectie ve tentoonstelling van zijn werken gehouden. Vrijdag 2 september, 's avonds om half acht, zal de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, deze expositie officieel openen. Matige vangst bij visconcours Kortgene Zaterdagmiddag' werd bij Kortgene in de Zandkreek een hengelwed- strijd gehouden, georganiseerd door de Noordbevelandse hengolsportve-r- eniging. Achtenzestig leden namen aan dit vissersfestijn deel en hoe wel gevist werd bij opkomend wa ter vielen de vangsten tegen. De uitslag bij de oudere leden is: 1 A. J. Dourleijn uit Wissenkerke (zee molen); 2 D. de Fouw- Colijnsplaat, 3 J. J. Lamse, Colijnsplaat, 4 Heijer- mans, Antwerpen. Bij de jeugd was de uitslag: 1 P. Remeijnse, Wissenkerke (werpmo- len), 2 B. Luijk, Kamperland, 3 D. Verhulst, Kamperland. Een aardi ge bijzonderheid was, dat een Bel gische toerist, niet deelnemende aan het concours, ongeveer 20 meter van het parcours verwijderd stond te vis sen en binnen een uur tijds 17 wij tingen en een kabeljauw wist te verschalken. Meer vis dan alle deel nemers deze middag vingen Examens Do heer Joh. van den Bos Jz., tex tielhandelaar te Bruinisse, behaalde op het dezer dagen gehouden exa men het diploma voor groep 5 en 6 van het vakbekwaamheicfsdiploma (textielbrevet). Do heer A. J. Reynders te Sluis slaagde te Scheveningen voor het examen patroon motorrijwielherstel ler en te Amsterdam voor het vak diploma rijwielhersteller. De heer B. Lokerse uit Middelburg is op het laatst gehouden examen voor 't diploma te Aalsmeer bloem- binden en bloemschikken geslaagd. VANDAAG Mlddlburg City: The Devil's Disciple, 20 our, 14 Jaar. Electro: Een meisje in duizend gevaren, 20.30 uur. 14 jaar. Miniatuur Walcheren, Molenwater, geopend van 922 uur. Vlisslngen Luxor: Lilli, het blondje uit Genua, 20 uur. Alhambra: Ver boden llel'de: 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand theater: Opstand der sexen, 20 uur, 14 jaar Grote Markt, Vlasmarkt: Zuldbevelandse rundvee- en provinciale geiten-, schapen- en varkensfokveedag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2