Produktschap Vis stelde nieuwe verordening Oesterbedrijf vast WALCHEREN MARKTBERICHTEN WEENS VAKBONDSBESTUURDER IN ROOSENDAAL GEGREPEN H Kttv I N U I Lts 'óhtUUWSb UOUKANT NA LANGDURIGE DISCUSSIES: Nog geen beslissing over de D-mosselen Het bestuur van het Produktschapvoor Vis en Visprodukten heeft in do donderdagmiddag in Den Haag gehouden openbare vergadering vrijwel alleen aandacht besteed aan zaken die verband hielden met oesters en mosselen zodat een der bestuursleden tijdens de langdurige discussies de vraag opwierp of men nu zitting had in bet bestuur van een produktschap ofwel van een bedrijfschap voor oesters en mosselen. Het bestuur stelde tenslotte vast een verordening tot regeling van het Oesterbedrijf 960, het besloot aan de heer André Verwijs te Yerseke mede te delen dat het hem geen vergunning voor de aanvoer van mosselen kan geven, het uesloot de vraag of het wenselijk moet worden geacht als aan vullende soort een mossel van D-kwaliteit ter beschikking te doen komen, terug te verwijzen naar de adviescommissie. Ook nam het kennis van een brief van de minister van landbouw en visserij waarbij deze, mede uit naam van zijn ambtgenoot van economische zaken, mededeelde goedkeu ring aan de door het bestuur van het produktschap vastgestelde verorde ning exportregeling mosselen 1960 te moeten onthouden wegens ;trijd met het algemeen belang. De ontwerp-verordening tot regeling van het Oesterbedrijf 1960 werd ter vaststelling aan het bestuur voorge legd nadat in de oesteradviescom- missie van het produktschap reeds een aantal vergaderingen over deze verordening was gehouden. Naar aanleiding van de eerste dier com missie-vergaderingen werd een con cept-verordening ontworpen, maar toen dit later in de commissie werd besproken, bleek dat het bedrijfsle ven inmiddels tot andere gedachten was gekomen-omtrent een groot aan tal punten dat in het concept was neergelegd. Beraad in de commissie leverde de mogelijkheid voor het opstellen van een tweede concept-verorde ning. Dit concept is op 2 augustus j.l. gepubliceerd,; op 12 augustus kwamen over dit concept opmer- liingen binnen van de vereniging van oesterkwekers en exporteurs „Vervoex". de vereniging tot be vordering van het oesterbedrijf „Vebo", de vereniging Oesterbé- langen en de vereniging tot be vordering van het Zeeuwse oester bedrijf ,7De Zeeuwse Oester", al lo gevestigd te Yerseke, die ge zamenlijk een uiteenzetting aan het bestuur van het produktschap zonden, welke wijziging van het concept beoogde. De tweede ontwerp-verordening en de brief van de vier verenigingen zijn 'n de vergadering der advies commissie van 17 augustus ji. aan de orde geweest. De adviescommissie verklaarde zich met verscheidene der voorgestelde wijzigingen akkoord. Donderdag nog is bij het bestuur van het produktschap een brief binnen gekomen van de vier genoemde ver enigingen waaruit o.m. blijkt dat zij nog niet in alle opzichten zijn vol daan over de gewijzigde tweede ont werpverordening, maar dat zij deze verschillen van inzicht toch niet van zodanig belang achten dat zij het risico van een verordenïngsloos tijd perk zouden aandurven. Do nieuwe verordening die, als de minister er zijn goedkeuring aan hecht, zo mogelijk nog voor acht sep tember a.s. in werking zou kunnen treden, bepaalt *,.m. dat het niet toe gestaan is voor 1 maart zaaioerters te exporteren. Bij het bestuur van liet produktschap is inmiddels al een aanvraag tot ontheffing van deze be paling binnengekomen. Een der be stuursleden gaf de vergadering de raad niet op deze ontheffing in te gaan, omdat aeze zaaioesters z.ï. niet bestemd zijn voor de zaai, maar voor de consumptie. Het bestuur van het produktschap heeft voorts het uitvoeringsbesluit vaststelling soorten, gewichten en walprijzen van oesters 1960 vastge steld, dat ln werking zal treden met ingang van de dag waarop d veror dening tot regeling van het oester bedrijf 1960 in werking treedt. V erzoek-V erwijs Ten aanzien van de door het dage lijks bestuur reeds afgewezen aan vraag an de heer André Verwijs te Yerseke tot het verkrijgen var een vergunning voor de aanvoer van mosselen bleek dat de aanvrager niei de beschikking heeft over voor de mosselcultuur geschikte percelen. De percelen ouder Kattendijke zijn door het bestuur der Visserijen en op de Zeeuwse stromen (de Staat der Ne derlanden) aan de heer Verwijs ver huurd uitsluitend ten behoeve van de oestercultuur. Volgens de huurvoor waarden is het zonder schriftelijke toestemming van het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen verboden de percelen voor enig ander doel te gebruiken dan waarvoor ze verhuurd zijn. Het perceel Eendracht 68 is naar het oordeel van deskundi gen van het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen waardeloos voor de mosselcultuur. Ter vergadering van het bestuur van het produktschap is donder dagmiddag een telegram ontvan gen van de heer André Verwijs waarin hij verzocht de behande ling van zijn verzoek aan te hou den omdat het in zijn bedoeling ligt zich in verbinding te stellen met de minister van financiën ten einde vergunning te krijgen op de door hem gepachte gronden mos selen te kweken. liet bestuur besloot de aanvrager mede to delen dat het dagelijks be stuur terecht zijn aanvraag had afgewezen. D-mosselen Zeer langdurig is in het bestuur van het produktschap gesproken over het advies van de commissie Mosselhandel van het produkt- j schap om de aanvoer van mosse-1 len te verruimen door het vast stellen van een D-mossel kwali teit. Dit de discussie bleek na verloop van tijd dat niet alle be stuursleden overtuigd waren van het nut van het advies van de commissie. De heer De Leeuw merkte op dat hij als lid der ad viescommissie de enige was die te gen de invoering van de D-mossel was. Hij meent dat dit soort mos sel nog te jong is en dat men moet oppassen mot het toebrengen van schade aan de Nederlandse mo.sselexport in het buitenland door kwaliteitseisen te laten val len ten gunste van een grotere aanvoer. Hij zei van mening te zijn dat in dien het advies der commissie zou worden opgevolgd de mogelijkheid niet uitgesloten is dat kwekers hun zaaimosselen die zij dit voor jaar voor de gewone prijzen heb ben gekocht, straks als D-moi__ len voor een veel hoger bedrag van de hand zullen doen. Hij meent dat het bestuur van hel produktschap aan deze gang van zaken geen medewerking zou moeten verlenen. De heer Bal merkte o.m. op dat er zijns inziens geen gevaar is dat de D-mossel, die pas zal mogen worden aangevoerd als de omstandigheden daartoe aanleiding geven, de aan voer van de meer volgroeide C-kwa liteiten van het volgend jaar zal doen verminderen. Wel zei hij te hebben vernomen (en daarom gaf hij dit als waarschuwing door) dat als het bestuur van het produktschap nu wederom niet het advies van ie mos seladviescommissie zou volgen, deze commissie wel eens zou kunnen zeg gen: doe het in het vervolg zelf dan maar beter. Deze waarschuwing werd door ver scheidene leden van het bestuur als een dreigement opgevat en men keer de zich er tegen. Ook werd opge merkt dat men zich te allen tijde het recht wenst voor te behouden zelf een beslissing te nemen over zaken die In de vergaderingen aan de orde komen, advies of geen advKi. Aangezien tenslotte bleek dat, ge zien de huidige aanvoer van mosse len, de invoering van de D-mossel nog niet zo dringend kon wordeD ge acht, werd besloten de hele kwestie nogmaals aan de Mosseladviescom- missie voor te leggen. Diefstal op markt te Bergen op Zoom Donderdagmorgen werd op de Gro te Markt te Bergen op Zoom tijdens de wekelijkse markt door de politie aangehouden D M. wonende te St. Annaland in verband met een dief stal var- enkele coupons stof van een marktkraam, ter waarde van circa 16. Zij werd door de marktkoop man betrapt. De coupons werden in- beslaggenomen. Nadat tegen haar proces verbaal was opgemaakt, werd zij in vrijheid gesteld. Benoemingen Raad van Arbeid Middelburg Met ingang van de eerste dinsdag "van oktober aanslaande zijn voor de tijd van drie Jaar benoemd bij de Raad van Ar beid te Middelburg als leden-werkgevers: C. Vroom te Middelburg; ir. A. A. Bre vet te Middelburg en J. J. de Jager Moll te Kapelle-Biezelinge. Als plaatsvervan gende leden-werkgevers, H. Groenouwe te Vllsslngen. G. N van Glnkel te Vlissin- gen en C den Hollander te Middelburg Als leden-werknemers werden benoemd L. J. Geera te Middelburg IN V.V.), J van de Voorde te Sluiskil (K AB.) en A Maas te Middelburg IC N V.). Als plaats vervangende leden-werknemers J. den Hollander te Middelburg (N.V.V.). A. C. de Kooning te Lewedorp (K.A.B.) en A. Jeras te Middelburg (C.N.V.). MIDDELBURG Vrachtauto verleende meisjes geen voorrang Doordat de vrachtwagenbestuurder J. E. uit Middelburg op de hoek Westerscheldestraat-Braakmanstraat te Middelburg woensdagmiddag twee jeugdige wielrïjdsters geen voorrang verleende, kwamen deze in moeilijkheden. De 8-jarige H. M. M. van T. W. en de 6-jarige J. P. R., beiden uit Middelburg, werden door de linkerzijde van de auto geraakt, doch liepen hierbij geen lichamelijk letsel van betekenis op. De fietsen van de meisjes werden licht bescha digd. Engelsman verleende Duitser geen voorrang Op het kruispunt Poelendaeleweg Baarsjesstraat te Middelburg deed zich woensdagochtend een botsing voor tussen een Engelse en een Duit se personenauto, waardoor beide wa gens licht beschadigd werden. De Engelsman, J. J. W. uit Cheshunt, Herts, verleende geen voorrang aan de Duitser E. Z. uit Homberg. De Duitser werd licht aan het hoofd ge wond. Bij parkeren niet opgelet Toen de Middelburger J. O. woens dagmiddag zijn personenauto achter de geparkeerde wagen van zijn stadgenoot J. P. in de Langeviele wilde parkeren, botste hij tegen de auto van P. De auto van P. werd licht beschadigd. Weinig enthousiasme voor tentenbou w wedstrij d Onder de Middelburgse jeugd zitten weinig enthousiaste tentenbouwers. Tot deze conclusie is de leiding van het clubhuis 't Trefpunt gekomen, die donderdag als onderdeel van een va- kantie-spelweekprogramma voor de jeugd op het Hof van Tange een tentenbouwwedstrijd organiseerde. Maar slechts enkele jongelui waren verschenen om hier van oude lappen en ander materiaal een tent te bou wen. Er. van deze deelnemers kwam de 10-jarige Wim van Tiel met de mooi ste uit de bus. Tweede in deze ten tenbouwwedstrijd werd Hennie Da- niëlse, 11 jaar en derde Marius Boender. Vandaag vrijdag staat er een wedstrijd met versierde fietsen en steps op het programma, die om tien uur op de Dam begint, 's Middags om twee uur start bi.j de Schouw burg op het Molenwater vervolgens een puzzelrit voor jongelui. Jeugddienst in Nieuwe Kerk te Middelburg De jeugddienst van de hervormde ge meente van Middelburg, die zondag 28 augustus om 9 uur in de Nieuwe Kerk wordt gehouden, zal worden geleid door ds. H. M. Strating te Goes, directeur van het maatschappe lijk werk vanwege de Ned. herv. kerk in Zeeland. Het onderwerp van dienst luidt „Dit boven houden". Starfdienst Jeugdwerk Herv. Gemeente Middelburg Op zondag 4 september a.s. zal in de Nieuwe Kerk te Middelburg 's avonds om 7 uur de startdienst van het jeugdwerk der Hervormde femeente worden gehouden. De ienst zal worden geleid door ds. H. Snoep. In deze dienst zal tevens de nieuwe wika A. Jansen worden be vestigd en zijn intrede doen. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 18 tot en met 24 augustus als gevonden aange geven voorwerpen: Verschillende handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, 2 visfuiken, rode brillekoker, lens von fototoestel, be drag aan Belgisch geld, grijze regen, jas, map met foto's, rijwielpompje, zilveren kettinkje met hanger, film rol, paraplu, motorbril, paar zwarte beenpijpen, koperen gewicht, snoer parels, etui met zonnebril, 2 boekjes over belastingen, grijze regenjas met capuchon, suède kinderschoentie, grijs-groene regencape, etui met zak- kam, goudkleurige armband, 5 post zegels, rode sjaal, grijze das, papie ren tas met sjaal, koppelingspen van aanhangwagen, veelkleurige sjaal, pompje voor luchtbed, gedeelte van bromfietskoplamp, plastic regen jas. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht daarvan kennis te geven aan het bureau van politie te Middel burg. ZUID-BEVELAND Personenauto reed tegen vrachtauto bij watertoren De Goesenaar P. S. is dinsdagmiddag op de 's-Gravenpolderseweg te Goes ter hoogte van de watertoren in bot sing gekomen met een vrachtauto bestuurd door A. O. uit Wemeldinge. De personenauto werd vrij zwaar be schadigd. De chauffeur werd licht ge wond. „Rijdende bijbelhuizen" komen naar Goes Volgende week zal het Nederlands Bijbelgenootschap een tournee ma ken naar Goes met twee z.g. rij dende bijbelhuizen, tot bijbelwinkel omgebouwde auto's. De rijdende bij belhuizen zullen drie dagen in Goes standplaats kiezen, namelijk woens dag 31 augustus en donderdag en vrijdag 1 en 2 september In de mor gen- en middaguren wordt een rond rit door de gemeente gemaakt. Van 7 tot 8 uur 's avonds zijn de rijdende bijbelhuizen op de Grote Markt te bezichtigen. KAPELLE Chr. Glas te Kapelle ter aarde besteld In alle stilte is donderdagmiddag op de algemene begraafplaats te Kapelle het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de heer Chr. Glas. Hoewel de heer Glas de laatste jaren niet meer op de voorgrond trad, ia hij voor de ouderen uit de gemeente geen onbekende geweest. Ongeveer dertig jaar lang was de heer Glas een steun pilaar voor het christelijk vereni gingswerk. Onder meer was hij lei der van de jongensclub „Samuel" en de zondagsschool ,Eben Haëzer" Aan de groeve werd gesproken door ds. E. P. J. Jebbink, Nederlands her vormd predikant ter plaatse. VEILING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". Zó augustus. Dubb. pr. oonen II <8, afw. 39. Manks Codlin 1 80-90 20. 70-80 22. 60- 70 18-^19, D 11, III grof 16, III fijn 6. val 3. James Grieve I 90-95 28. 85-90 30— 33. 80-85 33—43 75-80 36—45. 70-75 38—42, 11 grof 22—29. UI fijn 13—23. Ier. 11—12. val 6. Benonl I 75-85 59, 65-75 69. 55-65 57—64, U D 22. Ill grol 36, UI fijn 13. Melba 1 60-70 31, II D 16. Beurré d'Aman- Us I 80-90 31, 70-80 28. 60-70 30.50-31.40, U D 26, III grof 23—25, III fijn 18—21, 616. Clapp's Favourite 1 70-75 37. 65-70 37, 60-65 35, 55-65 31. Reine Claude d'AI- than grof 80. Reine Victoria grof 77. Verpakt fruit; James Grieve I 90-95 40. 85-90 41—42, 80-85 44—47, 75-80 47—52, 70- 75 46—54. Tydemans Early Victoria E 90 78, 80-85 88, 75-80 95, 70-75 97. 65-70 74, I 75-80 83, 70-75 89. 65-70 74. 60-65 41. VEILING ST.-ANNALAND. 25 augustus, Bintjes bonken 19.0919.48, gewone 8,3010.43, drielingen 4, voer Eigenheimers bonken 10,1112.82, drie gen 4.70—6.79, aanvoer 107 ton. Laatste carillonconcert Het laatste zomeravond-beiaardcon cert op de raadhuistoren te Veere, wordt a.s. zaterdag van 2021 uur, gegeven door de stadsbeiaardier, Piet boerse. Gespeeld worden o.a. werken van W. Vogel, Hartop, Tsjaikowski en Lichtendahl. Ook staan volkslie deren op het programma. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield af gelopen weekend een wedvlucht met jonge duiven vanuit Orleans (Pr.) over een afstand van 41S km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1 J. van Maaren; 2, 6, 7 en 8 M. Jaspers, 3 en 4 J. C. P. Jobse; 5 P. van Sabben; 9 en 10 A. Hooftman. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 17 augustus tot en met 23 augustus zijn aan het politiebureau te Vlissingen de navolgende goederen a's gevonden gedeponeerd: diverse rijwielen en autopeds: sleutels: portemonnees; bril in étui: zonnebril: bougie sleutel; kin derjasje; pakket inhoudende postpapier; handschoenen; collier; sjaal; regenkapje en ceintuur; portefeuille met Inhoud; badpak ,rood broekje; schoenen; regen jas: handschoenen; rywielslot; drukdas; kinderschoentje; tas met gereedschap; vest; rozenkrans en kussen en dat voorts aan zijn bureau inlichtingen zijn te be komen omtrent adressen alwaar de vol gende voorwerpen als gevonden zijn ge deponeerd: portemonnees; diverse sleu tels; kindervestje: kinderschoentjes; strandbal; parkiet; damestruitje; vlieger; hoofdkapje; kindermutsje; rozenkrans; kindertasje; zonnebril; broche: molton deken; jongensblouse en luchtbed. Scheepvaartberichten Vllsslngen aangekomen 24-8: Servie van Antwerpen, Sirenes van Gent, Bukken van Le Havre. Anna Elisabeth van Ams terdam, Monte Bustelo van Gent. 25-8: Silva van Gent. Vllsslngen vertr. 24-8 Marg. Robbert n Maracaibo, Servie naar Londen, Anna Elisabeth naar Shoreham, Sirenes naar Stavanger, Monte. Bustelo naar Rotter dam. 25-8: Silva naar Gdynia. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 24 -8: Dinkel van Londen, Eddystone van Caen, Leuvehaven van Rotterdam, Cassa- na van Rotterdam, Angolakust van Ham burg. 25-8: Peperkust van Freetown, Arendskerk van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 24-8: Leiderkerk van Bremen, Wodan van Cork-Gent, Progress van Delfzij 1-Temeu- zen, Jozlna van Amsterdam-Gent, Lutter- kerk van Rotterdam, Eagle van Londen, Aspera van Glouchester, Adriana van Londen. 25-8: Tjoba van Karlsham. Vlissingen aangekomen 23-8: Balzac van Londen. 24-8: Margrethe van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 23-8: Balzac van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 23 -8: Straat Cumberland, proefvaart, Prins Willem van Oranje van Rotterdam. 24-8: Maashaven van Hamburg, Willy van Duinkerken, Colette van Amsterdam, Tri ton van Zee, Lyra van Rotterdam. v Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 23 -8: Leliegracht van Helsinki, Kastanjesin gel van Rotterdam, Caltex Delfzijl van Whltesgate, Alpherat v. Rotterdam, Fram van Londen, Zeevaart van Londen. 24-8: Hydra van Manchester, Appingedam van Rotterdam, Vijgendam van Frederikstad, Steenbergen van Bordeaux, Oranjefontein van Amsterdam. WAARDE Nieuwe directeur muziekvereniging Tot directeur van de muziekvereni ging uit Waarde is benoemd de heer D. Maneke te Kruiningen. HEINKENSZAND Concert Vrijdagavond zal om 7.45 uur in de mu ziektent aan de Kerblaan te Heinkens- zand een concert worden gegeven door de muziekvereniging Euterpe". Noord-Zeeland Directrice Rode Kruis- ziekenhuis nam afscheid In het Zweedse Rodo Ivrais-zieken- huis te Zierikzee is donderdagmid dag: afscheid genomen van mejuf frouw A. van de Weg, die gedurende drie en een half jaar als adjunct-di rectrice aan dit ziekenhuis verbon den is geweest. Mejuffrouw Van de Weg is zoals gemeld in gelijke functie be noemd aan het academisch zieken huis te Utrecht. Het vroegere hoofd van de operatie kamer, zuster M. B. de Man, zal voorlopig de functie van adjunct-di rectrice waarnemen. Namens de raad van bestuur van het ziekenhuis bracht burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee de scheidende directrice hulde voor de wijze waarop zij nu ruim drie jaar geleden een volkomen nieuw ziekenhuis „op gang bracht". Mejuffrouw Van de Weg toonde daarbij zowel organisatorische .als menselijke kwaliteiten te be zitten, zo constateerde de heer -Dijckmeester, die haar benoe ming omschreef als „een wijs be sluit van wijze academici". Wes halve hij ook kan vaststellen, dat de raad van bestuur drie jaar ge leden met eenzelfde wijsheid had gehandeld. „Wij willen niet verzwijgen", zo zei hij, „dat we U liever als directrice zouden zien komen, dan zien gaan. U wist het ziekenhuis een plaats op dit eiland te geven en het personeel tot een geheel samen te binden". Tenslotte wenste de heer Dijckmees ter mejuffrouw Van de Weg geluk met haar benoeming, welke hi] een „heel mooie promotie" noemde. Als afscheidsgeschenk van de raad van bestuur bood hij haar een zilveren theeservies aan. Een soortgelijke hulde wachtte de scheidende directrice vervolgens van de geneesheer-directeur, dr. H. Ezen- dam. Deze prees de grote werk kracht van mejuffrouw Van de Weg en de prettige wijze, waarop zij met hem samenwerkte. Namens het ge hele personeel sprak zuster C. Blok, die eveneens een fraai geschenk aanbood. Tenslotte sprak mejuf frouw Van de Weg een dankwoord. Deze afscheidsbijeenkomst werd bij gewoond door verschillende burge meesters van het eiland, leden van de raad van bestuur, en mr. J. A. Heijse, de Zeeuwse kringcommissa- ris van het Rode Kruis. IN OOSTENRIJK HAD MEN NIETS ONTDEKT.... Uit bondskassen bedrag van 80.000 verduisterd Do Koninklijke Marechaussee heeft onlangs in Roosendaal de 64-jarige F. H. uit Wenen aangehouden. Hij was president van een Charitatieve vereniging aldaar en verbonden aan de „Krankenkasse" van de Oosten rijkse Nationale Vakbond, Hij wordt er van verdacht gelden uit de kassen van deze organisatie te hebben ver duisterd. Het verduisterde bedrag wordt geschat op 80-000. H. lo geerde, als hij reizen naar België maakte, geregeld in het hotel Cen traal te Roosendaal. Cheque Toen hij onlangs weer in 't hotel lo geerde, vertelde hij dat hij zijn hotel rekening niet kon betalen, omdat hij een cheque, die hij uit Oostenrijk had ontvangen, niet op de bank kon verzilveren. Hij verliet het hotel en liet zijn bagage achter doch keerde niet terug In de loop van de dag werd de hotel houder opgebeld door een Roosen- daalse bankinstelling. Daar had zich een Oostenrijker vervoegd, die ver. telde dat bij in hotel Centraal ver bleef, doch in financiële moeilijkhe den was geraakt omdat een cheque nog steeds niet binnen was gekomen. Hij vertelde wie hij was, welke func ties hij vervulde en gaf als relatie het landelijk bondsbureau van de Partij van de Arbeid op. Op het bondsbureau hier te lande bleek men de man wel te kennen. In dien hij in financiële moeilijkheden zou geraken, was men niet ongene gen liem te helpen, doch ook daar stond men even vreemd tegen over deze zaak. Men nam contact op met de zusterorganisatie in Wenen. Interpol Toen de hotelhouder deze gegevens hoorde vertrouwde hij de zaak nog niet helemaa. en stelde de marechaus see er van in kennis. De man werd daarop in de loop van de dag aange houden ais vreemdeling zonder mid delen van bestaan. De dag daarna bereikte de Roosendaalse marechaus see bericht, dal de buitenlandse reis van de penningmeester niet op het programma stond en dat de bondskas leeg was. Omdat men dit in Wenen nog niet eerder had ontdekt was er geen aan gifte van gedaan bij de politie. De Oostenrijker is voorgeleid aan de officier van justitie te Breda waar hij langdurig werd gehoord. Waar H. het geld gelaten heeft, is niet duidelijk. Dit is een zaak waar over de Nederlandse justitie zich niet wilde uitlaten. Via Interpol is H. in middels op transport gesteld naar Wenen om daar aan de Oostenrijkse politie te worden uitgeleverd. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 25 aug. Coöperatieve elervelllng Barrc- veld—Ede. Aanvoer 424.150 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 42—56 gram. f 7.33—12.85. Idem van 56—60 gr. f 1331— 14.37, Idem van 60—63 gr. f 14.70—15.42. Idem van 65—69 gr. t 15 49—15.71, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 516.251 stuks. Handel matig. Notering: elren van 56—59 gr. f 13.017—14.12, idem van 60—65 gr. f 14.01—15.40. alles per 100 stuk. Eiermarkt. Aanvoer circa 2.000.000 stuks. Handel redelijk. Notering: idppeëicrcn van 60—65 gr. f 15—15 70. algemene prijs f 15,30 per honderd stuks. Kiloprijs f 2.47, basis 62 gr. Henneöieren van 41—55 gr f 8.00—13.35, kiloprijs f 1.95—2.41. VEILING GOES. 25 aug. Export- en Induttrieveilïng: Ja mes Grieve kl. I 85-90- 27—30, 80-85: 33. 75-80: 36. 70-75: 36.90—38 50: kl II 85-90: 24. 80-85: 28, 75-80: 30. 70-75: 32; Mank's Cod Un kl. I 70-80. 22. 60-70: 20.55—20.65. II D 10—11; kl. II 70-80: 18—19, 60-70: 14—17, II D 9.50: Zigeunerin kl. I 75-85: 18, 65-75: 23. n D 19, kl. II 75-85: 16, 65-75: 16—19, II D 16: Br. de Merode kl. 70—80: 34, 60- 70: 27, H D 19: Br. de 'd Amanlis kl. I 80-90: 28 70-80: 29, 60-70: 32, II D 27; Cl. Favourite kL I 75-85: 38, 65-75 43, 55-65: 38, H D 20; kl II 75-85: 35, 65-75: 36—37, 55-65: 33; dubb. pr.bonen H 56. Hl 45; Bramen exp. 85, II 60. Verpakt fruit: James Grieve kl. I 80-85: 41. 75-80: 38—42, 70-75: 45—47, 65-70: 41— 44; Tydemans Earley Worchester kl. I 75- 80: 86, 70-75: 92, 65-70: 78; Reine Claude d'Althan I 116—150. Gewone veiling: Zigeunerin grof 14, fijn 7—9; Mank's Codlin grof 12—13, fijn 10; James Grieve grof 20—29; CL Favou rite grof 2935. fijn 1724; Br. d'Aman lis grof 23—27, fijn 21—23; Jutten kl. I 50-55: 74. U D 35: Belle de Louvaln I 71, H 45—61, grot 53. Fabriek 17—48: Reine Victoria I 83—106. n 73. grof 84. fabriek 20; Reine Claude d'Althan I 97. n 5264. grol 98101, fabriek 44; Jefferson I 95, H 46—54. grof 63—39, fabriek 30—42: Abri- koospruimen grof 57—80, fabriek 51—52; bramen per doos I 28, II 22—27. VEILING TH O LEN. Witte Eigenheimers 7.49: gewoon 10.00 11.83; poters 3.51; Bintjes 17.65: gewoon 7.00—8.47; kriel 2.63. Aanvoer: £5 ton. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING». 25 augustus. Zigeunerin I 75-85 24, I 65- 75 22—24, H 75-85 19—21, II 65-75 19—20, II D 17. m grof 13—14, in fijn 7. Manks Codlin I 70-80 20. I 60-70 19.70. II 70-80 18. H 60-70 18, H D 9—9.90, m grof 12—13. IH fijn 67. James Grieve I 80-85 36. I 75-80 34—38.11, I 70-75 36—37, II 80-85 28. H 75-SO 32, H 70-75 30—36, III grof 22—28, m fijn 14—19. Keswick I 70-89 13—15, I 60t70 91,2—10, n 60-70 8'A—9>/2, H D 7. Hl grof 8, IH fijn 5V2. Early Victoria I 70-80 13, I 60-70 11, n D 8. IH lijn 5»/s. Clapp's Fav. I 75-85 37, I 65-75 35—39, I 55-65 35, II 65-75 32, n 55-65 30, II D 26, III grof 25, Hl ffjn 20. Br. de Merode I 70-80 34, I 60-70 26, II D 18, UI grof 19. Br. d'Amanlis I 70-30 28, I 60-70 31. II D 25, III grof 21, IH fijn 15—21. Jutten I 55-60 73, 1 50-55 68, I 45-50 51. Kroetappelen 4 6. Kroetperen 78. Bramen industrie exp. 83.1096.50, II 64. Dubb. prins, bonen II 53.6054.60, afw. 44, stek doordraai. Rode bessen p. kg II 31. Pruimen: B. de Lou- vain I 57, II 54, grof 45—59, fabriek 22— 27. R. Victoria I 79—87, II 48—51, grof 56. R. Cl. d'Althan I 121—122, II 46. Abri- koospruim grof 50—51. Burbank Giant I 64, n 40, grof 51, fabriek 26. Rademaker I 113. VEILING SCHERPENISSE. Bintjes bonken 18.50, drielingen 8.30—9.32, voer 72. Eigenheimers bonken 7.50, gewo ne 10.3012.31. Koopmans Blauwe 7.50 30 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. lUg. Eigenheimers I 10.64—12.28, II 8.50 —10.50, bonken II 7. Bintje 9—10.28, II 7.54 bonken 18.88. bonken II 17.01, voer Aanvoer 60 ton. GRAANBEDRS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 28.50—29.50. Gerst 25—28. Haver 2425. KL erwten 3545. Schokkers 36 45. Bruine bonen 7080. Maanzaad 115 125. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 2347 kg exportgarnalen 97— 3.33: 354 kg har.delsgamalen 1.90—2.04: 15 kg schar 40: 90 kg schol 294C; 191 kg bot 16—50; 536 kg tong i,364.33; 14 kg rog 31—32; 5 kg tarbot 77—1.90: 3 kg pa ling 1.27: 5 kg krab 16; 37 kg ongesorteer de vis 2338; ICQ kg doorgedraaide vis. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 25 augustus. Stamboon dubbele prinsessen I 53, aanvoer 4y2 ton: idem 11 50, 3 aan voer 7j'2 ton; afwijkend 25, aanvoer 2V> DE PROVINCIALE AFZETCOMMISSIE VOOR ZEELAND maakt aan de Fruittelers bekend, dat op veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Maandag 29 augustus 19G0 James Grieve, 65 mm en op, met gele tint, op 5 mm sorteren. Jacques Lebel, alle maten. Ellison's Orange, 65 mm en op, met blos en gele tint. Triomphe de vienne, 70 mm en op, op 5 mm sorteren. Bon Chretien WilJiams, alle maten. Seigneur d'Esperen, alle maten. Donderdag 1 september I960: James Grieve, alle maten, met gele tint, op 5 mm sorteren. Transparente de Croncels, alle maten, met gele tint. Pitmaston Duchesse, alle maten. Beurré Lebrun, 55 mm en op. Beurré Hardy, 70 mm en op, op 5 mm sorteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15