Kikvorsmannen doen „aanval" op Brittenburg - ondanks pech Molotow benoemd bij atoombureau te Wenen Mijnstaat zal eventueel vragen om militaire hulp uit Katanga Metingen voor bebakening van het werkterrein WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 MET BEHULP VAN ONDERWATERVLIEGTU1G (Van onze speciale verslaggever) Een twaalftal tot kikvorsmannen opgeleide leden van de Nederlandse Jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis veelal studenten en leden van de onderwatcrjagersclub „Amsterdam" zijn maandag voor Katwijk begonnen met een vorig jaar reeds aangekondigd grootscheeps archeologisch onderwateronderzoek naar de resten van de in zee verzon ken oude Romeinse vesting „Brittenburg". Wanneer de weersomstandig heden gunstig blijven zal dit onderpzek enkele weken duren. Begonnen is deze dag met het verrichten van metingen, er moet op de plaats waar. alle) peilingen de resten van de oude Brittenburg doen vermoeden, een beba kening worden uitgezet over het werkterrein, die ongeveer 2000 meter de zee inreikt. De bedoeling is dat de kikvorsmannen aanstonds do zeebodem binnen deze beboeiiug meter voor meter znllen bekijken. Lopend langs een lijn die over de zeebodem wordt gelegd aan de boeien en met een „bo- dyline" om het lichaam, die naar een boven hen varende boot leidt, wil len ze proberen vast te stellen wat er met het legendarisch zeekasteel aan de hand is geweest. Eeuwenlang bestaat er al een con troverse tussen de geleerden over de Brittenburg. De ene groep zegt het is een Romeins bouwwerk, een an dere meent dat het van Frankische oorsprong is. Tenslotte zijn er dan ook nog die een compromis maken en zeggen dat de Franken Britten burg op de fundamenten van de Ro meinse burcht in de twaalfde eeuw hebben herbouwd. Onderwater jagerclub Onder enthousiaste aanvoering van de Amsterdamse ambtenaar van het bevolkingsregister en amateur-arche oloog A. G. Beyne willen de kikvors mannen dit wetenschappelijke raad sel thans oplossen. Dat kan geschie den omdat de. heer Beyne naast zich heeft gekregen een niet minder enthousiaste helper in de persoon van de heer H. Toenbreker, een van de pioniers van de onderwatejager- elnh. Zo enthonsiast is deze laatste, dat hij de afgelopen weken in het Zuidfranse Cannes is gaan oefenen met een onderwatervliegtuig van de Societé Rebikoff, waarmee een kik vorsman zich met een gemiddelde snelheid van 3 a 4 kilometer per uur onder water kan verplaatsen. Dit is geen geringe snelheid, want er moet een bijzonder grote weerstand over wonnen worden.» Dank zij de medewerking van twee Nederlandse bedrijven zullen de bij Katwijk opererende kikvorsmannen dezer dagen waarschijnlijk de be schikking krijgen over dit Franse onderwatervliegtuig. De heer Toen- breker zelf zou volgens onze infor maties er ter plaatse de bodem mee willen verkennen. Het plus minus drie meter lange apparaat, dat de duikers liggend met de voeten moe ten sturen en dat naar boven en be neden zo goed als naar links en rechts wendbaar is, is uitgerust met een giro-kompas, kunstmatige hori zon, dieptemeter en andere instru menten, maar bovenal met sterke lampen, een sterk floodlight om de bestuurder enig zicht te geven op de diepte van ongeveer tien meter, waarop geopereerd moet worden. Die lampen zijn zeker op deze plaats geen luxe. Brittenburg wordt verondersteld te liggen niet alleen ter hoogte van strandpaal 86 recht tegenover de gemeentegrens van Katwijk en Noordwijk, maar ook even ten noorden van het zogenaam de uitwateringskanaal. „Het is een vies watertje", zeggen de deelnemers. „Uit hygiënisch oogpunt een zeer ongezond duikgebïed.'maar we wil len nu eenmaal resultaat boeken al is het maar de zekerheid dat er niets meer van het fort te vinden is". De Noord en Zuidhollandse Redding- maatschappij verleent aan het onder zoek medewerking door twee motor- reddingvlotten beschikbaar te stel len tegen vergoeding van slechts de kosten. Jammer genoeg kon de rijksdienst voor bodemkundig onder zoek de speurders niet financieel te gemoetkomen. Ook rijkswaterstaat liet op dit punt verstek gaan, hoe wel verluidt dat deze dienst onge- twijfel geïnteresseerd is in de bete kenis van het te gebruiken onderwa- tervliegtuïg de Avion zoals de kikvorsmannen deskundig zeggen voor het schouwen van dijken. On danks deze geringe officiële mede werking hebben de amateurs echter doorgezet, hoewel het gebruik van het onderwatervliegtuig hen een dik ke vier mille gaat kosten en er een bankgarantie van 30.000 gulden op gegeven moest worden. De eerste dag van het onderzoek zijn verschillende duikers wel even naar de zeebodem afgedaald, maar omdat er nog allerminst systematisch ge werkt kon worden had dit nog geen grote betekenis. Men kon alleen constateren, dat men omringd was door duizenden blauwe kwallen, waaronder exemplaren met een doorsnee van meer dan een kwart meter. Werkelijk bezaaid was de zee ermee, vertelde ons een van de deelnemers, terwijl hij een bijzon der vies gezicht trok om te demon streren dat hij dit gezelschap alles behalve plezierig vond. Pech had men deze dag overigens ook. De Franse compressor, die ter plaatse gebracht was voor het vullen van de zuurstofcilinders der duikers, begaf het. Met blijmoedigheid werd echter de handicap aanvaard dat een spe ciale rit telkens naar Amsterdam gemaakt moest worden om de fles sen weer vol te laten pompen. Pech was dat ook dat speciaal in Frank rijk besteld materiaal voor het ma ken van kleurenfoto's onder water, niet gearriveerd was. Ter compen satie van dit malheur voor de foto graaf werd op de Noordersluis een kleurenfoto gemaakt van de kikvors mannen in feestelijk getint ambts kostuum". Lijkje van pasgeboren kind gevonden in Oude Maas Twee jongens uit Dordrecht, die maandagmiddag met hun kano langs het zogenaamde Duivelseiland op de splitsing van Oude Maas en Dordt- sclio Ivil voeren, hebben daar het lijk je van een pasgeboren kind gevon den. Zij waarschuwden de poiltie, die het lijkje heeft geborgen. Er zal sectie op worden verricht. REIZEN. Het aantal mijlen, door handelsreizigers afgelegd om een koop te kunnen afsluiten, kan dc maatstaf zijn om de op- en neer gang van dc economie te meten. Een autoverhuurderij te Chicago be weert, dat handelsreizigers meer mij len moeten afleggen als de zaken slecht gaan. In de eerste helft van dit jaar reden zij 10 procent verder dan verleden jaar om hun omzet van 1959 te evenaren. De economie be leefde in de eerste helft van 1959 een hoogconjunctuur. Hetzelfde gebeurde in de laatste helft van 1957, aldus de Wheels Inc. „Als de orders afnemen, leggen rei zigers meer bezoeken af om hun om zet te vergroten. Dit is onmiddellijk te concluderen uit het aantal mijlen dut zij afleggen". DUITS WEER. De voorzitter van de Westduitse Bondsdag, zojuist terug gekeerd van een bezoek van zes we ken aan Afrika, vertelde dinsdag dat hij in Afrika klachten had ontvan gen over de Westduitse radio-uit zendingen bestemd voor het zwarte werelddeel. „De uitzendingen begin nen met de Duitse weersverwachtin gen", zei hij. „Omdat zij niet geïn teresseerd zijn in het weer in Duits land. schakelen de Afrikanen ge woonlijk op een ander station over". Weggepromoveerde of overwinnaar? Do Russische oud-minister van bui tenlandse zaken Molotow is benoemd tot vertegenwoordiger van de Sow- jet-Unie bij het internationale Atoombureau fn Wenen. De direc teur van dit bureau, Sterling Cole, lieeft medegedeeld van deze benoe ming officieel op de hoogte te zijn gesteld. De huidige vertegenwoordi ger van de Sowjet-Unie bij het bu reau, Leonid Zamyatin, zal naar hem voorts was medegedeeld, in een an dere functie worden benoemd. Molotow die nu zeventig jaar oud is, is sinds juli 1957, na zijn ontslag uit zijn partij- en ministeriële functies, ambassadeur in Oelan Bator. Hij was minister-president van de Sowjet-Unie vanaf 1930, totdat Sta lin in 1941 deze functie van hem overnam. Van 1939 tot 1949. en ver volgens van 1953 tot 1956 was Molo tow minister van buitenlandse za ken en van 1956 tot 1957 minister voor staatscontrole, In juni 1957 werd Molotow tegelijk met Malenkow, Kaganovitsj en Sje- pilow uit zijn functie in de Russi sche Communistische Partij ontsla gen. Zij werden cr alle vier van be schuldigd een „anti-partij-groep" te hebben gevormd. In diplomatieke kringen van de Oos tenrijkse hoofdstad ziet men in de be noeming van Molotow een aanwijzing dat de Sowjet-Unie van plan is op de algemene vergadering van het in ternationale atoombureau in septem ber een agressievere politiek te vol- gen. Onder dc politieke waarnemers in j Wenen, die zich met de ontwikkelin gen in de communistische landen be zighouden, wordt ook de mening ge- i opperd, dat premier Kroesjtsjew van de Sowjet-Unie, met het oog on dc I ideologische en tactische menïngs- verschillen tussen Moskou en Peking, zijn politieke tegenstander Molotow door de overplaatsing naar Wenen de mogelijkheid van nauw contact j met de Chinese communisten zou willen ontnemen. Anderen beschouwen deze overplaat sing daarentegen als een overwin ning voor de Stalinistische groep in de Sowjet-Unie. Hoewel de post te Wenen voor Molotow of welke an dere Rus ook geen grote politieke betekenis ban hebben, achten gezag hebbende waarnemers het niet uitge sloten dat de 70-jarige Stalinist een „come back" begonnen is, die hem naar belangrijker posten zal voeren. 'M MOLOTOW t Om niet opnieuw het verwijt te krij gen dat de Sowjet-Unie zich laat ver tegenwoordigen door een ambassa deur die in zijn eigen land voor vijand van de partij doorgaat, zou Molotow nu in Wenen officieel de status van vertegenwoordiger bij het internationale atoombureau krijgen. Kroesjtsjew zou ongetwijfeld niet grotere belangstelling kennis gaan nemen van hetgeen Molotow uit We nen bericht dan van de mededelingen van de officiële ambassadeur Avilow, zo meent men. Barbara Powers sprak een uur met haar man In het gebouw van het opperste ge rechtshof te Moskou, dichtbij het Kremlin, heeft mevrouw Barbara Gay Powers dinsdag een onderhoud van een uur mogen hebben met baar man, de wegens spionage in een U-2 tot tien jaar gevangenisstraf veroor deelde vlieger Francis Powers. Mevrouw Powers verklaarde later op de dag dat dit onderhoud mis schien wel het laatste is geweest voor de drie jaar celstraf die haar man moet ondergaan. Hij zal daarna waarschijnlijk in een werkkamp wór den geplaatst, waar zijn vrouw hem dan elke maand enkele dagen mag bezoeken. Powers kon zijn vrouw niet meedelen naar welke gevangenis hij zal wor den overgebracht v oor het ondergaau van het eerste deel van zijn straf. Misschien zou zijn vrouw eens in de twee maanden toestemming krijgen hem te bezoeken. ..Het is misschien beter dat ik dit niet doe, want hij en ik weten dat elke ontmoeting ons diep zal ontvoe ren. Het is misschien beter te wach ten tot hij in een werkkamp is", zei mevrouw Powers. De ouders van de piloot hebben hun zoon ook mogen bezoeken, maar de den dit na het 'bezoek van Barbara Powers. Olivier Powers en zijn vrouw hebben niets verteld over hun bezoek. „Gary zei dat we er niets van moes ten vertellen. Wij nemen alles mee terug naar Amerika en laten hier niets achter, zelfs geen woorden", zei vader Powers dinsdag. Het echt paar. dat weende toen het uit het gebouw van het opperste gerechts hof kwam, zal woensdag terugkeren naar de Verenigde Staten. Barbara Powers lieelt toestemming gevraagd voor nog een bezoek. Zij denkt vrijdag of zaterdag uit Mos kou weg te gaan. Maandag heeft zij een verzoekschrift aan premier Kroesjtsjew gericht die vermoede lijk vakantie houdt in Yalta waar in zij vraagt om een onderhoud. Ook stelt zij een verzoekschrift op aan president Brezjnjew. Mevr. Barbara Powers verlaat wiet huur moeder het opperste gerechts hof in Moskon va een verzoete inge diend Ie hebben, oor gratieverle ning of verlichtinig van straf, voor haar echtgenoot. Frankrijk zet invoer van uien stop Voor dc exporteurs van uien die veel zaken doen met Frankrijk was het gisteren een drukke dag. Het was namelijk de laatste dag dat de in voer van dit produkt in Frankrijk was toegestaan. In verband met de prijsontwikkeling van uien op de Franse markt worden door dit land voorlopig geen invoervergunningen meer afgegeven. Geregeld werden er de laatste tijd uien vanuit ons land naar Frankrijk verladen. In de week van 7-13 aug. bedroeg de totale Nederlandse uien- uitvoer 341 ton, dat is ongeveer 10 procent van de totale uienexport in deze periode. Brug bleek al sinds vijftien jaar ondermijnd Niets vermoedende weggebruikers hebben vijftien jaar lang met bun leven gespeeld, elke keer dat zij de. oude stencil brug overstaken, die over de rivier dc Nabc in West-Duitsland is gebouwd. In de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog brachten terugtrekken de Duitse troepen zware ladingen springstof in de brug aan. Door on opgehelderde redenen ging de lading niet af. Men vergat, dat de brug on dermijnd was tot een paar weken geleden een Duitse inwoner van Nah- bollenbach zich plotseling herinnerde soldaten bezig te hebben gezien bij de brug. De plaatselijke autoriteiten vroegen onmiddellijk om hulp van een rnij- nenopruimingsdienst uit Mainz, die na een onderzoek van twee dagen 400 pond explosieven onder de brug vandaan haalde. Volgens het -Franse hoofdkwartier in Algiers heeft een officier van het op- standelïngenleger, alvorens naar de Fran sen over te lopen, acht van zijn soldaten gedood. De man zei twee dagen en nach ten te hebben gelopen voordat hij een Franse legerpost berrikte Belangrijk besluit Sommigen noemen de nieuwe benoe ming van Molotow de belangrijkste beslissing van de Sow jets op het ge bied van de buitenlandse politiek na bet mislukken van de topconferentie in Parijs. Wanneer dc beste diplo maat van het Kremlin geplaatst wordt op een post welke zich zo bij uitstek leent voor geheime diploma tie in de huidige spanningen tussen Oost en West, dan verdient deze stap van Kroesjtsjew de grootste aandacht aldus de waarnemers. Luisterpost Reeds anderhalf jaar geleden, al dus de waarnemers, had Kroesj tsjew, voordat hij een reeks maat regelen ging nemen die tenslot te leidden tot het scheppen van de „geest van Camp David" (de sfeer van goede wil na Kroesj tsjew besprekingen met Eisenho wer op diens buitenverblijf te Camp David), Molotow als diplo matiek vertegenwoordiger en „luisterpost" in Nederland willen plaatsen maar dit plan kon geen doorgang vinden. (Slot van pag. 1 van het type Fouga op de basis ach terlaten, 'die 12 miljoen Belgische franken per stuk kosten en volkomen nieuw zijn. Voorts bevonden zich op de basis de voornaamste logistie ke basis in Kongo 36 Harvards en een groep transportvliegtuigen van het type DC-3. Op de basis bevinden zich nu 200 Ierse militairen; in de kleine plaats Kamina is een Ethiopisch bataljon gelegerd': Spionnen jacht Kongolese soldaten, op zoek naar „spionnen" in Leopoldstad, hebben dinsdag 4 Belgen gearresteerd en een radiozender in beslag genomen. Twee werden na ondervraging op het hoofdbureau van de politie vrijgela ten, dc andere twee worden vastge houden op beschuldiging van spiona ge. Zij zouden niet hun zender ge heime berichten naar het buitenland hebben gezonden. De Kongolese sol daten. die de zender in een kantoor in liet centrum van Leopoldstad in be slag hadden genomen, zeiden dat zij ook wapens en munitie in het ge bouw hadden gevonden. De kisten, waarin de wapens zaten, werden op straat, voor de ogen van een menigte Kongolezen, opengebroken. In Leopoldstad zijn maandag voorts zeven Belgen, die de bemanning vormden van een Sabenatoestel, ge arresteerd en gefouilleerd op wa pens. Twee pistolen zouden in beslag zijn genomen. Vele Belgen hebben vergunning om wapens te dr&gen, maar de Kongolese autoriteiten heb ben deze vergunningen ingetrokken. In Loeloeaburg is een Belgische pi loot, die met zijn toestel van de Sa bena uit Leopoldstad was gekomen, door de Kongolezen gearresteerd. De Belg vloog voor de V.N. De volkeren organisatie zoekt nu een andere pi loot die hot toestel weer naar Leo poldstad moet terugvliegen. Functio narissen van de V.N. verwachten dat deze „kleine" incidenten nog wel eni ge tijd zullen aanhouden, daar er een ware angst voor spionnen bestaat. Iedere blanke met een uniform aan wordt direct met argwaan bekeken. De V.N'. hebben dinsdag bekendge maakt dat de Marokkaanse generaal Ben Hamid Kettaui militair adviseur van het Kongolese opperbevel is ge worden. Hij heeft liet verzoek hier toe van premeir Loemoemba aan vaard. Generaal Kettaui is ook plaatsver vangend opperbevelhebber van de V.N.-strijdkrachtcn in Kongo, nu bij na 17.000 man. in totaal. Kettani zal deze post behouden. Loemoemba zei dinsdagavond in een verklaring dat men nu voorbereidingen zal treffen om het nieuwe Kongolese leger eeu „echt nationaal karakter te geven". Verlovingsring na 44 jaar terug Dezer dagen vond een elfjarige jongen op de landerijen van de landbouwer Feddes te Wildervank een gladde gouden ring. Aange zien dc veenkoloniale akkers vroeger niet huisvuil uit de stad Gro ningen werden bemest, kwamen dergelijke vondsten wel meer voor. 1-Iet was echter onwaarschijnlijk, dat de ring uit die 9tad afkomstig zou zijn, aangezien hij een inscriptie droeg met de datunv „29-3-M6". Men was iu 1916 reeds lang op kunstmest overgegaan. De ring werd als gevonden voorwerp op het politiebureau gedepo neerd. Dezer dagen kon hij weer aan de rechtmatige eigenares wor den teruggeven. Het bleek, dat in 1916 mejuffrouw Annechien Stra ling als dienstbode op de bewuste boerderij gewerkt had, waar zij op zekere dag haar verlovingsring verloor. Een paar jaar later trad zij in het huwelijk. Het jonge paar vestigde zich in Wildervank en bleef daar tot op heden wonen. Mevrouw JoostenStrating heeft nu haar gouden verlovingsring, na vierendertig jaar, teruggekregen. I Het Wereldgebeuren Mali-mal de Malifederatie is liet de atste dagen ..ma!" gegaan, zowel in de Nederlandse als j in de Franse betekenis van dat woord. Het is wel dwaas, dal een anderhalf jaar 'geleden moeizaam tot Island gekomen federatie van twee vroegere Franse koloniën die twee j maanden geleden onafhankelijk werd uiteenvalt aan de vooravond van pre- i sidentsverkiezingen. De leiders van I «leze „nieuwe" gefedereerde staten I gunnen elkaar klaarblijkelijk niet de I kans op de voornaamste zetel. Maar I bij nader inzien blijkt, dat deze pop- penkast, gepaard gaande met vast- J houdingen van andersgezinde politici die dan vrijgelaten en in het andere federatie-deel glorierijk ontvangen worden, toch een tragische achter grond heeft. Niet zonder reden heeft I Frankrijks president Charles de Gaulle de pr emiers van de twee bij I de echtscheiding betrokken partijen, I Mobido Keita van Soedan, die Ie. I vens eerste minister van de federa. tic was. en Mamadou Dia van Soe dan, die in de federatie ais diens plaatsvervanger optrad, voor overleg naar Parijs ontboden. En de omstan digheid, dat de Russen het eerst wisten te berichten over een Soe- danese klacht bij de Verenigde Na ties. bewijst niet alleen de belang stelling van die zijde om ook hier het troebele water te bevissen, maar ook het gevaar dat dit hoofdstuk van Afrika's ..balkanisatie" wordt geïnternationaliseerd. Voor Leopold Senghor, die niet naar Parijs is ontboden maar een belangrijke, zo niet de ge wichtigste man is op de achtergrond van de politieke gebeurtenissen in Senegal, meet deze breuk m de fe deratie ook een persoonlijke tegen valler betekenen. Niet alleen is nu een streep gezetdoor het akkoord, dat hij president zou worden naast de veel fellere Soedanese premier Keita. maar bovendien valt het be gin van zijn ..Afrikaanse federatie ve staat" nu als een kaartenhuis in een. Waarschijnlijk mag niet binnen korte tijd worden gerekend op dc stichting van een degelijker bouw sel. Buiten de grenzen van het voormalige Mali zijn andere bewijzen voorhan den: de dreigende splitsing van Kon go. de haperingen bij de pogingen tot verwezenlijking van een federa tie in het vroegere Frans Equatoriaal Afrika en het ontbreken van teke nen, dat de met veel tamtam aange kondigde unie tussen Ghana en Gui. nee op iets anders dan een misluk king zal uitlopen. Senghor ondervindt ..aan den lijve", dat politieke toverkunst nodig zou zijn om te volvoeren wat begin vo rig jaar nog gemakkelijk realiseer baar leek: de grenzen van vroegere koloniale gebieden na kundig mani puleren uit te wissen iets groters f-n als het kon iets groots ervoor in de plaats te stellen. Het blijkt dat men de handen voorlopig vól heeft aan het doppen van de eigen apenoot jes (een der exportwaren waarop de economie van Senegal en Soedan voor een groot deel drijft Gróót waren de verschillen, die in dit huwelijk moesten worden overbrugd. Senegal, dat met zijn -grote oceaanhaven Dakar de poort*tot de Soedan vormt maar bo vendien. door zijn ligging aan zee en intensere aanraking met de wes terse economie en vooral ook met de Franse cultuur belangrijk verder ontwikkeld is. vreesde een overheer sing door de armere politiek minder gerijpte, en ruwere ega Soedan. Van daar ook, dat Senghor, die in Parijs filologie heeft gestudeerd en colle ges heeft gegeven aan de hogeschool voor Frankrijk-overzee en aan de Franse nationale school voor be stuurswetenschappen te Parijs, en die bovendien een veeljarige erva ring heeft als parlementariër en lid van Franse regeringen, steeds grote nadruk heeft gelegd op de noodzaak van een Malifederatie en op de onge- wenstheid van een Mali-eenheids staat. In politieke opvattingen zijn er eveneens grote verschillen: Keita's Soedanese partij is zeer marxistisch ingesteld en duldt geen oppositie: in Senegal daarentegen treft men in de regeringspartij belangrijke invloed aan van de gematigde Franse socia listische partij van Guy Mollet; daar mag de oppositie de trom roeren. Frankrijk had gehoopt, dat de vor ming van de Mali_staat Soe dan binnen de Franse gemeen schap zou houden en zou voorkomen dat Soedan een huwelijkspartner zou vinder in die andere buur. Guinee. Guinee is sedert zijn terugtrekking uit de Franse gemeenschap steeds meer een bruggehoofd geworden voor eommunstische penetratie in West- Af rika. Gezien de opvattingen van Keita is het niet denkbeeldig, dat op een definitieve schedng van Sene gal en Soedan nu toch het gevrees de huwelijk van Soedan en Guinee zou volgen. Geen wonder, dat „arbi ter" De Gaulle in dit geval zijn uiter ste best doet, om succesvol te sussen. Nederlandse handelsmissie naar de Sowjet-Unie Definitief is thans besloten dat van 11 tot 25 september a.s. een Neder landse handelsmissie een bezoek aan de Sowjet-Unie zal brengen, zo meldt het Nederland-U.S.S.R.-Insti- tuut. Het geldt een tegenbezoek van de Sowjet-Iiandelsniissie, welke in maart een bezoek aan ons land heeft gebracht. De Nederlandse missie zal ongeveer 30 a 40 vertegenwoordigers uit het Nederlandse bedrijfsleven omvatten en onder leiding staan van de heer J. W. Hupkes, voorzitter van de. directie der NA'. Koninklijke Maatschappij „Do Schelde". Doel van de missie is de handel tus sen ons land en de Sowjet-Unie uit te breiden en de mogelijkheden daar toe te onderzoeken. Tijdens het ver blijf in de Sowjet-Unie zullen con tacten worden opgenomen met Sow- jet handelsorganisaties, met het mi nisterie van buitenlandse handel en met andere Sowjet instanties, die in de handel met het buitenland geïnte resseerd kunnen zijn, en bezoeken aan Sowjet-fabrieken gebracht wor den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3