KÜmmb Ligt er in de Baamse bossen een miljoenenschat verborgen? Gewichtloos dreven ruimtehondies met slappe kop en poten in cabine L0EM0EMBA BINDT IN TECHNICI CONGRESSEREN OVER KUSTVERDEDIGING DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NOG NIETS GEVONDEN.... Beheersinstituut deed nasporingen op aanwijzingen van ex-S.D.-er (.Van een speciale verslaggever) Ligt er In het kroondomein te Baarn, even bezijden de Luitenant-generaal Van Heutz-Iaan, ren miljoenenschat aan juwelen, parels en goud in de grond verborgen? Enkele Duitsers en de heer J. J. de Vries, directeur van het onder het mi nisterie van justitie ressorterende Nederlands Beheersinstituut zijn er kennelijk van overtuigd. Naar eerst thans bekend is geworden, hebben twee Duitsers hier in de herfst van het vorig jaar heimelijk geprobeerd de schat terug te vinden. Meer offici eel, maar toch ook nog in alle stilte werd dit in mei j.l. tot drie maal toe herhaald in het bijzijn van de heer De Vries. Gevonden werd er echter niets. Maar ja, misschien is er op de verkeerde plek gespeurd. Misschien ook zijn anderen de spoorzoekers al voor geweest. De directeur van het Nederlands Be heersinstituut, die het geheimzinnige waas rond deze mysterieuze schat- graverij in de Baarnse bossen zou kunnen laten verdwijnen bevindt zich in Pretoria en wordt niet voor vol gende week terug verwacht. Ongewenste vreemdeling De schat zou bestaan uit een kilo ge zette diamanten en briljanten, een kostbare ring, een groot parelcollier, twee staven goud en drie pistolen. De thans 50-jarige Wilhelm Max Kulla, woonachtig in Gelsenkirchen, beweert deze kostbaarheden in het voorjaar van 1945 in een stuk geolied papier in de grond van het kroondomein be graven te hebben om ze op een hem schikkend moment na de oorlog weer op te graven. Over dat geschikte moment is Kulla gaan nadenken, na dat hij in de herfst van 1950 voor waardelijk op vrije voeten kwam en ons land werd uitgeleid onder mede deling, dat hij hier voortaan als on gewenste vreemdeling zou worden be schouwd. Hij had er op dat ogenblik een bijna vijfjarige straftijd opzitten als oor- (Slot van pag. 1) Loemoemba wordt verzocht senator Fele, die gevangen werd gezet nadat hij dc Verenigde Naties telegrafisch verzocht had de totstandkoming van een Kongolese statenbond te bevorde ren, onverwijld op vrije voeten te stellen. De senatoren zeggen dat geen acht werd geslagen op de parlementaire onschendbaarheid van hun gearres teerde ambtgenoot. Dc Kongolese regering heeft een lijst van goederen gepubliceerd, waarvan de invoer in het vervolg in Kongo on gewenst wordt geacht. Een deskun dige op handelsgebied verklaarde dat, indien deze goederen in het vervolg inderdaad niet meer mogen worden ingevoerd, de Kongolese invoer met bijna de helft zal dalen. Het zouden hier over het algemeen goederen betreffen met een min of meer luxueus karakter. Tsjombe tot het leger „Loemoemba heeft U verraden", al dus heeft de Katangese president Tsjombe maandagavond in een radio toespraak tot het Kongolese leger ge zegd. Tsjombe deed een beroep op de troe pen, hun vertrouwen iu do Kongolese premier op te zeggen, die hen had gedesorganiseerd, cn zich te vereni gen met de Katangeso denkbeelden van een Kongolese confederatie waar door zij verzekerd zouden zijn van soldij en een behoorlijk levenspeil. De Katangesc minister van bin nenlandse zaken, Moenongo, heeft maandagochtend meegedeeld dat Katangese autoriteiten zondag niet de Kongolese minister van ju stitie, Mwamba, hebben gearres teerd maar een naamgenoot van deze. Zondag was gemeld dat mi nister Mwamba was aangehouden toen een verkeersvliegtuig om technische redenen een landing op het vliegveld van Kamina in Ka- tanga moest maken. Do Katangese regering heeft maan dagavond meegedeeld, dat zij binnen kort een delegatie naar Leopoldstad zal zenden om alle belanghebbende politieke partijen in Kongo aan te sporen, een Kongolese statenbond te steunen. FEESTELIJK ALIBI. William H. Howard had een oprecht alibi toen de politie hem ondervroeg naar aan leiding van een roofoverval op 15 augustus. Howard heeft bovenin een 20 meter hoge vlaggestok gezeten voor een reclamestunt en heeft 27 dagen geen vaste grond onder zijn voeten ge had. WARMER BINNEN. De kille zo mer heeft de directie van een Lon- dense bioscoop een bordje doen bui- tenhangen met het opschrift ,,'t Is warmer binnen". RING. De 27-jarige Frank Wharton uit I-Iendon in Engeland hield vol dat hij geen ring gestolen had. Doorlichting toonde aan dat hij in zijn maag zat. logsmisdadiger. In de bezettingstijd was hij namelijk -verbonden aan de Sieherheitsdienst. De schat begroef hij in Baarnse bossen niet ver van zijn „Dienststelle" in het voorjaar van 1945. Hoe de S.D.-er eraan gekomen zou zijn, is wat duister gebleven, maar dat het helemaal reglementair ge weest is, nemen we, gezien de metho des van wie ïu de bezettingstijd dc S.D. vormden, voorshands niet aan. Verboden tochten Eerst in oktober van 1959 heeft Berr Kulla de tijd rijp geacht om zijn schat te gaan ophalen. Als vertrouwde nam hij op die geheim zinnige en verboden tochten naar Nederland mee een 35-jarige stad genoot, de koopman W. Pipping uit Gelsenkirchen. Hun zoeken "bleef echter vergeefs. Kulla kon de drie bomen niet terugvinden, die hij eertijds als herkennings punten had gemarkeerd. Kulla's metgezel Pipping heeft hierna de affaire officiëler aangepakt. Op aanwijzing van een rechtskundige heeft hij contact opgenomen met de Nederlandse consul in Essen. Dit leidde via buitenlandse zaken tot een contact met het Neder lands Beheersinstituut in Den Haag. De directie hiervan is na overleg met het ministerie van fi nanciën een overeenkomst aange gaan met de heer Pipping. In deze overeenkomst garandeerde de heer J. J. de Vries als directeur van het Nederlands Beheersinstituut de heer Pipping 25 procent van de opbrengst van de door de laatste aan te wijzen schat in dc Baarnse bossen, terwijl de heer Pipping daartegenover de kosten van de opsporing voor zijn rekening nam. Nadat dit alles notarieel was vastge legd. is de heer De Vries in mei van dit jaar met de heer Kulla naar de Baarnse bossen getrokken. In hun ge zelschap bevond zich de genie-ser geant E. Veen van de mijnenschool in de Du Moulinkazerne te Soesterberg, die opdracht bad gekregen de heren met een mijnenzoeker te assisteren bij hun onderzoek naar „begraven metalen voorwerpen". Hoewel het apparaat nu en dan wel reageerde met een fluittoon, en de Duitser op deze plaatsen naarstig ging graven, werd ook bij deze gele genheid geen spoor van de schat ge vonden, maar het ontmoedigde de speurders niet. Nadien zijn de heren De Vries en Pipping nog tweemaal op pad gegaan om nasporingen te doen. Nu echter niet meer met hulp van de genie, maar met hulp van de bekende heer A. H. Drent van de onder het ministerie van binnenlandse zaken ressorterende hulpverleningsdienst, die zich met het ruimen van munitie bezighoudt. ..Omdat er ook pistolen in de grond zouden zitten, was er aanleiding voor mijn dienst om te gaan assisteren", verklaarde ons de heer N. Waalewijn, hoofd van deze dienst. Alleen op deze dingen zouden de apparaten maar gereageerd kun nen hebben. Op goud of juwelen doen ze niets. Het zoeken heeft echter geen resultaat gehad, maar ja, na vijftien jaar is er vrijwel zeker van die wapens niet veel meer over dan een beetje roest. Of er nog meer pogingen gedaan zul len worden de schat te vinden kon de heer Waalewijn ons niet vertellen. Ook aan het Nederlands Beheersin stituut konden we hier niet over in gelicht worden, omdat de directeur deze zaak persoonlijk behandelt. Aan het ministerie van financiën, directie bewïndvoering, wist men ons evenmin veel wijzer te maken. De vraag, of het Beheersinstituut er onder goed keuring van het ministerie een soort systeem van maakt 25 procent belo ning toe te kennen aan wie aanwij zingen geeft bij de opsorïng van roof buit uit de bezettingstijd, werd afge daan met de opmerking, dat het Be heersinstituut hier de volle verant woording voor draagt. WATERSTAATKUNDIGEN IN KURHAUS BIJEEN Nederlanders zullen hen vorderingen laten zien Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswaterstaat, begroette gistermorgen ongeveer 350 water staatkundigen uit 28 landen en hun dames tor gelegenheid van het ze vende internationale waterstaatkun dig congres in het Scheveningse Kur- haus. Tot de afgevaardigden uit Europese, Afrikaanse, Aziatische, Noord- en Zuidamerikaanse landen en Australië zeide ir. Maris, dat de tijd, waarin een man een technisch vraagstuk op loste, voorbij is. Zelfs de dagen van op eigen houtje werkende nationale groepen van deskundigen zijn voor bij. Tal van waterstaatkundige vraagstukken, in het bijzonder die van kustverdediging zijn zo veelom vattend en ingewikkeld, dat de enig doelmatige methode tot oplossing er van schuilt in brede internationale studie en bespreking. SAMENWERKING. Bij waterstaatkundige vraagstukken, in het bijzonder dus van die der kust verdediging (coastal engineering) zijn tegenwoordig tal van takkcu van natuurwetenschap betrokken. Niet slechts de waterbouwkundige doch ook de oceanograaf en do meteoro loog, alsook natuurkundige, wiskun dige en elektronisch deskundigen zijn onmisbaar voor onderzoekingen op dit gebied geworden. Het onder zoek van golven en stromingen is even belangrijk als de bodemstudie. Ir. Maris deelde medq, dat van de 56 bijdragen voor dit een week du rend congres er 15 van Nederlandse deskundigen zijn. „Wij willen graag laten zien, wat we doen en hoever we gevorderd zijn", zo zeide hij. Na ir. Maris hebben professor Mor- Moeder met kinderwagen liep tegen trein op Op de met knipperlichten bewaakte overwg in de Kerke wijk te Veenen- daal, waar per dag slechts twee goe derentreinen passeren is maandag morgen een moeder met een kinder wagen pardoes tegen de trein gelo pen. Zij had de rode knipperlichten wel gezien, maar was doorgelopen. De treinbestuurder had haar hele maal niet opgemerkt. Gelukkig had de trein op dat mo ment slechts geringe snelheid. Twee kinderen, van twee en drie jaar, die in de wagen zaten, werden op de straatgeslingerd. Wonder boven won der liepen de kinderen en de 32-jarige moeder, mevrouw B. uit Veenendaal. geen letsel op. De kinderwagen werd praktisch niet beschadied. „Aziatisch land" neemt Indonesische belangen waar „Antara" vernam in kringen van het Indonesische ministerie van buiten landse zaken, dat Indonesië een Aziatisch land zal verzoeken, zijn belangen in Nederland te behartigen. Welk land dit zal zijn, zou in de eerstvolgende dagen worden bekend gemaakt. rough P. O'Brien, voorzitter van de raad voor golfonderzoek en professor Thorndike Saville, oud-rector magni ficus van de Ncwyorkse Technische Hogeschool woorden van dank voor de organisatie van dit congres ge sproken. De deelnemers aan het congres zuilen in de loop van de week in de gelegen heid worden gesteld bezoeken te brengen aan het IJselmeer en het openluchtlaboratorium van de rijks waterstaat in de Noord-Oost-polder, aan het Waterloopkundig laborato rium en het Mineraal-Technologisch Instituut te Delft, aan de Deltawer ken-Noord (Haringvliet) en aan de Deltawerken-Zuid drïe-eilandenwer- ken bij het Vecrse Gat). Het Wereldgebeuren Achter het net Na i men Maandagmiddag zijn de Olympische I wielrennersboksers en hun officials naar Rome'vertrokken. De sportlieden op de trap naar hel toestel. Incidenten aan grens Oostenrijk-Hongarije Aan dc Oostenrijks-Hongaarse grens bij Halbturn, hebben twee Hongaar- se grenswachten zondag het vuur gc- I opend op oen Oostenrijkse douanier, man werd niet getroffen. Een van Hongaren overschreed later de is en maakte zich van de fiets i de karabijn meester, die de Oos- Auto wilde op rijksweg keren: twee doden Op Rijksweg 11. bij Ede zijn gister morgen twee personen omgekomen en vijf ernstig gewond bij een botsing tussen een Nederlandse en een Duit- se personenauto. Twee van de gewon- tenrijker bad achtergelaten. In dc- gisteravond nog in Ie- j eUtSe Mrwk drongen Hon gaarse vensgevaar. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van de Nederlandse auto, de 51-jarige Rotterdammer C. P. van der E., die met 5 passagiers op weg was naar Ede, op de Rijksweg wilde ke ren om de afrit naar deze plaats in te rijden. Hij was de zijweg abusievelijk voorbijgereden cn wilde, op aanwij zing' van zijn zuster, mevrouw S.-Van der E. uit Berkel die was uitgestapt, via dc middenberm keren. Waar schijnlijk heeft mevrouw S. de snel heid van de naderende Duitse auto onderschat en haar broer het teken gegeven om terug te rijden. De Duitse auto ramde het voertuig, dat zich midden op de weg bevond, in volle vaart in de flank. Beide auto's sloegen over de kop en belandden ernstig beschadigd in de middenberm. Dc heer Van der E. en zijn 83-jarige moeder werden gedood. De andere fa milieleden, mej. A. van der E. en het veertienjarige dochtertje van me vrouw Van der E. en-de dertienjarige zoon van de familie O. uit Ede wer den ernstig gewond. Mejuffrouw Van der E. verkeert nog in levensgevaar. De bestuurder van de Duitse auto, de heer J. A. uit Gelsenkirchen en de heer G. A. B. uit Essen, die naast hem had gezeten, werden ook ernstig gewond. De laatstgenoemde verkeert eveneens nog in levensgevaar. grenswachten op Oostenrijks gebied door cn bedreigden op liet veld wer kende Oostenrijkse boeren. Het Oostenrijkse ministerie van bin nenlandse zaken beschouwt de inci denten als „ernstig". Oostenrijk zal bij Hongarije protesteren tegen het gebeurde. Het incident waarbij op een Oos tenrijkse douanier werd gescho ten. zou volgens nadere medede lingen van de betrokkene kenne lijk het gevolg van een misver stand zijn geweest. De douanebe ambte had zijn patroulletocht on derbroken om vlak bij de grens peren te plukken. Toen twee Hon gaarse grenswachten ho*m iets toe riepen meende hij te begrijpen dat zij ook graag wat fruit wilden hebben. Hij wierp hun daarom en kele peren toe. maar de Hongaren schenen dit als een uitdaging te beschouwen en losten enige scho ten. De douanier zocht dekking en daarop haalden de Hongaren zijn fiets en karabijn weg. Mogelijk meenden zij dat de Oostenrijker zich op Hongaars gebied had begeven. De douanier zou zich nu voor inbreuk op de discipline moeten verantwoorden. DE AVONTUREN VAN „BJELKA" EN „STRELKA" „Landing precies zoals beschreven in populair-wetenschappelijke verhalen" De „Prawda", het orgaan van de communistische partij van de Sowjet- Unïe, gaf gisteren een verslag van de belevenissen van de hondjes „Bjelka" en „Strelka" in de ruhntecabinc. Toen de raket zich van de grond ver hief zetten de dieren hun oren over eind en keken verbaasd naar de vloer. „Zij werden bang en liepen heen en weer. Toen do snelheid van de raket toenam werden zij door de zwaarte kracht tegen de grond gedrukt. Strel ka probeerde overeind te komen en keek angstig op zij". „Enige tijd hielden de honden zich stil. Daarna kwam de cabine in een haan om dc aarde en de dieren wer den gewichtloos. „Strelka" en Bjelka" dreven met slappe kop en poten in de cabine rond. Het leek of alle leven uit hen was geweken". „Zij raakten echter gewend aan de toestand van gewichtloosheid. Zij be gonnen te eten toen het voedingsap paraat in werking trad. De „Prawda" publiceerde ook foto's van de televisiefilm, die later zullen worden vergeleken met de gegevens die de instrumenten hebben geregi streerd. Radio-Moskou heeft maandag avond een beschrijving gegeven van de landing van het Russische ruimtevaai'tsehip „Arknik". ..Het ging precies, zoals het reeds tientallen malen door de schrijvers van populair-wetenschappelijke verhalen is beschreven. Mensen werkten op een veld, toen plotse ling een reusachtig ruimtevaart schip op een groene weide landde. De boeien verdrongen er zich om heen en lazen een opschrift op het schip, waarin het verzoek werd gedaan een met name genoemd wetenschappelijk centrum telegra fisch ïn te lichten omtrent de plaats, waar de „Arknik" was neergekomen. De vreugde van de boeren kende geen grenzen, toen zij begrepen wat er gebeurd was. En enkle uren later verheugde ge heel Rusland zich", aldus het ver slag van radio-Moskou. Hond enconferentie De hondjes Bjelka. en Strelka hebben gisteren hun eerste persconferentie gehouden. Oleg Gazenko. woordvoerder van de Russische Academie van Wetenschap pen, leidde hen in en zei dat het een jaar in beslag had genomen om de beide honden voor te bereiden op hun historische reis. Bjelka en Strelka zaten op een tafel, gekleed in hun ruimtepakken en snuf felden zo nu en dan aan een journa list die in hun buurt kwam. aldus be richtte het persbureau Tass. Gazenko zeide dat beide honden voor de vlucht werden gekozen wegens hun rustige en evenwichtige aard. Zij werden tweemaal per dag auto matisch gevoed tijdens hun ruimte vaart. Het was hun eerste reis in de ruimte, vertelde de Russsiehe geleer de. „Journalisten die de honden bekeken konden zelf zien dat de ruimtevaar ders niet één schram hadden opgelo pen". Bloeiende plant De journalisten kregen ook twee kooien, met muizen en een witte rat en verder insecten en planten te zien welke eveneens de reis door de ruimte hebben gemaakt en onder meer die nen ter bestudering van genetische veranderingen. Kosmische straling blijkt uit het grijs worden van de donkere haren der muizen. Tot dus ver is nog geen dergelijke verande ring geconstateerd. Een der planten die werd getoond bloeide nog. De micro-organisrnen en zwammen, die in de cabine waren, kon men niet laten zien omdat deze reeds in de la boratoria worden geanalyseerd. De resultaten van dè verschillende on derzoekingen zullen worden gepubli ceerd. „Goed werk De directeur van liet Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (N.A.S.A.), dr. Keith Glennan, heeft volgens de „New York Times" ver klaard dat de terugkeer van de ruim tecabine met twee honden en andere dieren niet een belangrijke prestatie is waarin de Russen de eersten zijn. De terugkeer van de ruimtecabine is eenvoudig een stap naar de oplossing van problemen „waarmee wij allen te kampen hebben". Niettemin is men in competente Amerikaanse kringen van oordeel dat de Russen „goed werk hebben gele verd". Amerika zal vastbesloten op de inge slagen weg voortgaan. „Wanneer net ons nuttig lijkt levende wezens uit de ruimte te laten terugkeren zullen wij ze lanceren en we verwachten dat ze veilig terugkeren", aldus de directeur van de N.A.SA. Dr. Keith Glennan en andere Ameri kaanse ruimtedeskundigen weigerden zich uit te laten over de mogelijkheid dat de Sowjet-Uhic aan de kop ligt in de race wie het eerste bemande ruimtevaartuig zal lanceren. Volgens het blad zal de Amerikaanse lucht macht binnen twee maanden een po ging doen om een ruimtecabine met een aapje op aarde te laten terugke ren. Men veronderstelt dat deze ca bine kleiner zal zijn dan die waarmee „Strelka" en „Bjelka" hun reis maak ten. Koezhetsow. de Ru .SS i s< vaardigde bij de Vere lies. heeft de laatste alleen in troebel water, i I achter het net gevist. Zelfs constateren, dat de Russen, die zich met hun kwispelstaartend uit een kunstmaancabinc springende hond- jes zo voorlijk toonden in de ruimte- race. in Afrikaanse kwesties „achter i lagen" op de ontwikkeling. Hij toon- i de zich „Afrlkaanser dan de Afrïka- j nen" door zich volledig aan te slul- ten bij het opgewonden anti-V.N - i gebral van de Kongolese premier Pa- trice Loemoemba. Hij ging zelfs zo- ver. openlijk de verdenking te wil len wekken dat HammarskjÖld plan- nen zou ondersteunen voor het zen- j den van een internationaal vreemde lingenlegioen uit de Navo-landen naar Katanga en te waarschuwen dat dit zou kunnen leiden „tot een vloed van werkelijke vrijwilligers uit andere landen in Afrika, zowel als uit andere continenten die-' dc trouwe vrienden zijn van een onaf- I hankelijk Kongo". Min of meer werd hij in zijn hemd gezet door de Tunesische af gevaar'- digde Mongi Slim. aan wiens (Noord) afrikaan-zijn evenmin als i aan zijn „anti-kolonialisme" valt te I twijfelen, maar die zei het optreden van HammarskjÖld volledig goed te I keuren. „Ik kan de verdenking niet I delen", zo merkte Slim op. „omdat de secretaris-generaal bij de uitvoe ring van instructies van de raad tastbare bewijzen van zijn toewij ding en loyauteit heeft gegeven". Ook Ghana beeft niet in de Vei ligheidsraad. maar in een brief - - in tegenstelling met eerdere uitlatin gen blijk gegeven van begrip voor de wijze, waarop Hammars kjÖld zijn stabiliserende taak ten uitvoer brengt. HammarskjÖld, die men indertijd in Zweden had Ieren kennen als een degelijke, loyale en prettige „ondergeschikte" of „twee de man" (hij is onder meer staats secretaris op het Zweedse ministerie van financiën, financieel deskundige op het ministerie van buitenlandse zaken en plaatsvervangend minister van buitenlandse zaken geweest i en voor wie de letter der voorschrif ten ook nu van zeer grote betekenis is. ontpopt zich, gelijk ten tijde van de Suezcrisis in 19o6. toen óók een politiemacht van militairen uit dc ..kleinere landen" op de been moest worden gebracht, als een cosmopo- liticus die een voorzichtig beleid weet te componeren, uit te voeren en met kracht tc verdedigen. Troebel- watervisser Koeznetsow kreeg de wind van voren toen HammarskjÖld over de resoluties van de Veiligheids raad betoogde „Uitvoering bete kent volgens mij ook een interpre tatie. Dik heb ik gegeven en wanneer deze wordt aangevallen, dan ver wijs ik de zaak terug naar de raad. Ik heb recht op leiding. Deze kan in vele vormen worden gegeven, maar wanneer dit niet gebéurt, dan heb ik geen andere keus dan naar mijn eigen inzicht te werk te gaan". Wat betreft de kwestie-Katanga (waar de zitting van de Veiligheids raad eigenlijk om draaide, daar Loe moemba gaarne had gezien dat dc Verenigde Naties er zijn gezag had den gevestigd) ontkende Hammars kjÖld nadrukkelijk. Tsjombe en de plaatselijke autoriteiten in Katanga dezelfde status te hebben verleend als de centrale regering. Zijn onafhankelijke houding lag ten grondslag aan zijn opmerking„Uit het feit, dat wij de centrale regel ing niet in elk opzicht kunnen steunen, mag niet worden geconcludeerd, dat wij de andere partij steunen bij het versterken van haar positie of bij verzet tegen besluiten van de cen trale regering". Welke oplossing tenslotte zal worden gevonden voor de te genstelling tussen de centrale regering te Leopoldstad en de vroe gere provincie Katanga (de kurk waarop dc Kongolese economie voor een groot deel zou moeten drijven blijft ook na deze zitting van de Vei ligheidsraad nog een raadsel. Maar het staat wel vast, dat Hammars kjÖld tot alle prijs zal willen verhin deren, dat liet geschil tussen centra listen en federalisten gewapender hand wordt beslecht. Zijn taak is immers, in dit land vol verwarring een oorlog te voorkomen, waarin ook de grote mogendheden gezien Ka- tanga's rijke bodemschatten zich konden mengen. De groene Kongo lese politici zullen intussen rijp moe ten worden gemaakt voor meer over wogen zoeken naar een politieke op lossing. Koeznetsow heeft al trok hij dan in verband met de steun die HammarskjÖld kreeg zijn resolutie in wel duidelijk gemaakt dat de Russen liet water troebel willen hou den. Het ziet ernaar uit, dat Afri kaanse politici, ervarener dan de doordraver Loemoemba, dit spelletje door hebben en HammarskjÖld zul len bijstaan om het water te zuive ren. WASSILY KOEZNETSOW ving fcot k

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5