Nieuwe vismijn voor Colijnsplaat WGA BEGROTING '61 WEGSCHAP WALCHEREN NIET SLUITEND WALCHEREN RILLANDS JEUGD KREEG SPEELTUIN „KINDERVREUGD" MARKTBERICHTEN GROOT ZEEHENGELCONCOURS LANGS WALCHERSE KUST DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COU'RANT De Deltadienst te Den Haag zal van daag dinsdag aanbesteden de bouw van een vismijn te Colijnsplaat. De vismijn zal verrijzen op het lia- venplateau van de in aanleg zijnde vissórshaven te Colijnsplaat. Zoals be kend zullen de garnalenvissers van Veere en Arnemuiden volgend jaar hun thuishaven Veere niet meer kun nen bereiken in verband met de af sluiting van het Veerse Gat. De nieuwe thuishaven van de garnalen- vissers wordt Colijnsplaat. De nieuwe vismijn zal bestaan uit een ruime vishal, die het grootste gedeel te van het gebouw zal beslaan. Voorts zijn in de vismijn een kantoor, een wachtlokaal en een magazijn ge projecteerd. Bijgaande tekening is een perspectief van de noordgevel. BIJZONDERE WERKEN OP PROGRAMMA Kans dat omslag 1960 moet worden verhoogd Het dagelijks bestuur van het Wa terschap Wegschap Walcheren heeft de ontwerpbegroting voor het dienst jaar 1961 opgesteld, welke aan het college van beheer ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Kon de begro ting in vorige jaren sluitend worden gemaakt niet een totale omslag van Brand in Terneuzen Vrachtauto met tarwe ging in vlammen op Maandagmiddag is in de Nicuw- ncuzenpolder, onder de gemeente Terneuzen een vrachtauto, geladen met ruim honderd zakken tarwe, door brand geheel verloren gegaan. De chauffeur van de vrachtauto, J. C. B. uit Biervliet, die nog trachtte om zijn papieren waaronder zijn rijbewijs en enkelo kledingstuk- kén uit do cabine te redden, liep daarbij brandwonden op aan de rech terarm. Auto en lading, die een waarde ver tegenwoordigden van verscheidene duizenden guldens en eigendom wa ren van de Coöperatieve Aan- en Ver koopvereniging „Landbouwbelangen West-Zeeuwsch-Vlaanderen" te Eres- kens, waren verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de vrachtauto tussen rijen stro reed, waarbij stroreston door de uitlaat vlam hebben gevat. Een vijftal arbeiders heeft nog ge tracht met schuimblusapparaten het vuurt te blussen, maar deze pogin gen mislukten. Evenals die van de Terncuzense gemeentepolitie, die kort na het alarm' met soortgelijke blusmiddelen arriveerde. Hoewel de brandweer uit Terneuzen vrij spoedig ter plaatse was en het vuur wist te beperken, moesten eerst de resten van de verbrande auto met tractoren worden weggesleept, alvorens men het vuur met de nevelspuit geheel kon doven. Eerst tegen half vijf kon de brand weer inrukken. 300.000, voor 1961 zal dit volgens het dagelijks bestuur niet mogelijk zijn. Trouwens, ook voor 1960 zal de omslag worden verhoogd, wanneer de burgerlijke rechter mocht be slissen, dat de polder Walcheren do aanslag wegens dijkgcschot van ruim 36.000 terecht heeft opgelegd. Om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn, is een dei gelijke raming ook in de begroting 1961 opgenomen. Mocht blijken, dat de aanslag wegens dijkgcschot van de polder Walche ren geheel of voor een belangrijk deel ongedaan wordt gemaakt, dan zal do omslag 1961 uiteraard belangrijk la ger dan 361.360 kunnen zijn", al dus het dagelijks bestuur. Bovendien is in verband met voorge nomen bijzondere werken in de be groting rekening gehouden met dc aanstelling van een technisch-ambte- naar in tijdelijke dienst. Deze bijzondere werken omvatten onder meer verbreding van de weg Grijpskerke-Oostkapelle, waarvan de kosten geraamd worden op 215.550. De provinciale subsidie wordt bere kend op 65 procent of 140.100. Voorts is er cie aanleg van rijwielpa den langs de weg Serooskerke-Vrou- wenpolder, waarvan de kosten naar raming 62.300 zullen bedragen. Dc provinciale subsidie is 75 procent of 46.725 en voorts omvatten de plan nen verbreding van een aantal wegen, welke in recreatief opzicht een be langrijke functie vervullen, zoals Zwaanweg, Fort de Haakweg, Duin weg en Duinbeekseweg en andere. Van deze werken moet evenwel nog een begroting worden opgemaakt ter 1 Nederlandse driekleur g 5 wappert in Rome j§ De Nederlandse driekleur wap- pert in Rome. Maandagavond n heeft de Nederlandse ploeg, die in opperbeste, bijna uitbundige H stemming verkeert, het eerste plechtige moment meegc- j=_ maakt. Dat was toen het rood- 1= wit en blauw onder de tonen m van het Wilhelmus in een van n de Olympische masten werd gehesen en de Nederlanders strak in de houding en met ernstige gezichten omhoog ke- n ken, alsof zij daarmee kenbaar wilden maken dat zij tijdens dc spelen in Rome hun huid zo duur mogelijk zullen verkopen, n iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Nederlands waterpoloteam in groep met Zuid-Slavië Hockeyteam zit in de Poule met India Bij de loting van liet Olympisch wa- terpolotoernooi is Nederland samen met het team van Zuid-Slavië in de zelfde groep terechtgekomen. In deze poule zitten ook Zuid-Afrika en Australië. Nederland heeft in de eerste wed strijd, die wellicht donderdagavond a s. zal worden aespeeld, reeds Zuid- Slavië tot tegenstander. In groep twee zitten de teams van Rusland, Duitsland, Brazilië en Ar gentinië. Groep drie wordt gevormd door België, Frankrijk, Hongarije en Amerika. De loting voor het Olympisch hoc- keytoernooi l.eeft het Nederlands elf tal in groep a met India, Nieuw- Zceland en Denemarken onderge bracht. Het bestuur van dc internationale hockeyfederatie stelde bij monde van dc Fih-president, onze landgenoot jhr. L. J. Quarles van Ufford. de ge delegeerden /an de deelnemende lan den voor de reeds geplaatste landei. India, Pakistan, Duitsland en Groot- Brittannië in de vier groepen te lo ten, De groepindeving kwam daarna als volgt uit de draaiende trommels Groep a: India, Nieuw-Zeeland, De nemarken en Nederland. Groep b Pakistan. Japan, Australië en Polen. Groep c: Duitsland. Italië, Kenia en Frankrijk. Groep d: Groot-Brittan- nië, Zwitserland, Spanje en België. voorbereiding van een subsidie-aan vraag. De extra-personeelskosten kunnen te zijner tijd ten laste van de verschillende objecten worden ge bracht. Voorshands lijkt het het dagelijks bestuur juist, dat deze kosten ten laste van de gewone dienst worden genomen, omdat in de begroting de kapitaalslasten nog niet zijn opgeno men, welke betrekking hebben op de voorgenomen bijzondere werken. Met do post onvoorziene uitgaven, waar op 6750 is geraamd, is er dan enige reserve in de gewone dienst, die bij wijziging eventueel kan wor den bestemd voor het opvangen van genoemde kapitaalslasten. Geen garantie „De raming van bijzondere werken houdt immers nog geen enkele ga rantie in, dat de werken ook in 1961 kunnen worden uitgevoerd, omdat dit in hoge mate afhankelijk is van de financiëla medewerking van rijk en provincie", aldus het dagelijks be stuur. Dit ontveinst zich overigens niet, dat een verhogng van de omslag met ruim 20 procent voor de gemeenten en de polder Walcheren ingrijpend kan worden genoemd. Anderzijds ligt het voor de hand, dat een omslag van 300.000 bij een voortgaande stijging van salarissen en andere vas te kosten, alsmede bij een nieuwe uitgaaf wegens dijkgeschot van ruim f 36.000,niet steeds gehandhaafd kan blijven. Een gunstig perspectief is volgens het dagelijks bestuur gelegen in re cente publikaties waaruit blijkt, dat de regering nog dit jaar bij de Sta ten Generaal een wetsontwerp op de wegenfinanciering zal indienen. Wordt dit wetsontwerp tot wet ver heven dan zal dit een aanzienlijke verlichting van de lasten van de openbare lichamen, welke wegen bui ten de bebouwde kommen onderhou den,m et zich mee brengen. Raad Middelburg Krediet van ruim 15 mille voor schoolinventaris In de maandagmiddag gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad van Middelburg verschillende kredieten beschikbaar gesteld voor de aanschaf van inventaris en leer- en hulpmidde len voor scholen. Zo werd voor de nieuwe N.H. kleuterschool in de Stro- menwijk een krediet van 15.022,29 gevoteerd voor de aanschaf van de nodige meubilering en inrichting. Voor do nieuwe gerei', school in de Stromeuwijk werd voor aanschaf van de nodige leer- en hulpmiddelen een krediet van f 7.899,43 verleend en aan de openbare kleuterschool in de Stromenwijk 2.253.63 voor be nodigde meubilair en ontwikkelings materiaal. Verder stelde de raad nog een kre diet van 3050 beschikbaar voor de aanschaf van een nieuwe zonwering- voor de chr. school 't Zand. Voor een nieuwe ketel voor de centrale ver warmingsinstallatie in het gebouw „Toorenvliedt" de oude was lek en kon niet gerepareerd worden voteerde de raad een bedrag van 3600. Verder werd besloten tot verkoop van enkele perceeltjes aan de N.V. Kustbouw te Domburg: 1146 vier kante meter aan de Adelaarstraat, 1410 vierkante nieter aan de Keten straat en 800 vierkante meter grond aan de Arnelaan. Tot plaatsvervangend gemeentege neesheer werd dr. T. F. Visser op nieuw voor een jaar benoemd. Tot waarnemend hoofdleidster aan de openbare kleuterschool aan de Vlas- markt werd mej. W. J. Davidsc be noemd. De benoeming tot tijdelijk le rares van mevrouw M. K. Kolff- Kruisinga (latijn) en mevrouw A. H. Th. v Schippers-Meijcr (wiskunde) aan net gymnasium werd met een jaar verlengd. Eervol ontslag verleende dc raad met ingang van 15 oktober a.s. aan mej. G. W. Groen als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool aan 't Zanddorp en aan mej. H. W. Dor- leijn als hoofdleidster van de open bare kleuterschool aan de Vlas- markt. Voorts stelde de raad de verordening op de heffing van bruggelden, haven geld, invordering van rechten voor het bezichtigen van de Abdijtoren en de invordering van rechten wegens het gebruik van het gemeentelijke slachthuis, de diensten van deze in richting en „die van de keuringsdienst van vee en vlees in Middelburg op nieuw vast. Hengelsportvereniging „Middelburg" viste in zee Negenenveertig leden van de hengel sportvereniging Middelburg" heb ben zondagochtend onder Zoutelande hun dobber in zee gegooid voor de derde onderlinge wedstrijd. Tot 's middags half twaalf werd er ge vist, waarnst voorzitter A. J. W. Mathijssen de prijzen in café de Ro de Leeuw aan de winnaars uitreikte. De waren: 1. P. Neufeglise, 615 pnt.; 2. H. de Vries, 525; 3. G. Beukert, 520; 4. J. Net, 365; 5. L. Outermans, 360; 6. .T. M. Flipse, 265; 7. C. Schun- selaar, 210; 8. L. Huybregtse, 170; 9. B. Sakkers, 150; 10. O. Schaap, 100 en 11. C. van de Linden, 75 punten. Bij de junioren was de uitslag als volgt: 1. A. Verburg, 490 pnt.; 2. R. de Buizerd, 50 en 3. R. de Vries, 25 punten. In september volgt er nog een vierde onderlinge wedstrijd, waarna de hen gelsportvereniging „Middelburg" aan de hand van de vangsten de konings visser 1960 zal uitroepen. AdvertentieJ P*Taar Middelburgse bejaarden bezochten klank en lichtspel Een Middelburgse industrieel heeft maandag rond tweehonderd Middel burgse bejaarden een wel bijzondere avond geboden toen zij op zijn uitno diging een voorstelling van het klank en lichtspel in de Abdij bijwoonden. Twee rondgangen waren er nodig om alle bejaarden de geschiedenis van de Abdij in klank- en licht te laten be leven. Na de voorstelling kregen de bejaarden in een van de gebouwen nog een kopje koffie aangeboden. De belangstelling voor deze voorstellin gen was zo groot, dat vanavond om kwart voor acht nog een derde rond gang voor de bejaarden zal worden gegeven. VLISSINGEN Nieuwe wijsjes op het carillon St.-Jacobstoren Vlissingen zal tot vrijdag de klanken van het carillon, in de Sint-Jacobs- toren moeten missen. De reden hier van is, dat de trommel thans van nieuwe wijsjes wordt voorzien. Vanaf vrijdag klinkt op het h -le uur het Wiegelied van Schubert. Het hal ve uur wordt aangeduid door de Sa rabande van Handel. Een fragment van het „Wien Neerlands Bloed" is te beluisteren om kwart voor en om kwart over brengt het carillon een fragment van het Wilhelmus ten ge hore. ZOUTELANDE Zomeravondstilte Vrijdagavond 26 augustus wordt in de hervormde kerk te Zoutelande de laatste zomeravondstilte gehouden. Muzikale medewerking wordt ver leend door het plattelandsvrouwen- koor uit Goes, onder leiding van Jan Kousemaker. De meditatie wordt gehouden, door de plaatselijke predikant, ds. J. van Dullemen. De te Sint-Annaland gehouden col lecte ten bate van het ziekenfonds, lieeft ruim 193,opgebracht. IN NIEUWE WIJK Luchtmachtsergeants bouwden speeltoestellen Zaterdagmiddag heeft burgemeester J. C. W. Jobse van KiUand-Bath op de hoek Margrietstraat-Bernhard- straat de gemeentelijke speeltuin „Kindervreugd" officieel geopend. Hiertoe kreeg burgemeester Jobse uit handen van de op de vliegbasis Woensdrecht gestationeerde lucht machtkapitein D. MFdavaine uit Ril- land-Bath do sleutel van het hek van „Kindervreugd". Reeds in 1958 bestonden er in Ril- land-Bath plannen voor de aanleg van een nieuwe speeltuin, maar de verwezenlijking hiervan strandde op de hoge kosten. In 1959 werd het pro ject weer ter hand genomen, waartoe de'burgemeester, de luchtmachtkapi tein Midavaine en enkele sergeants van de luchtmacht, allen woonachtig in de nieuwe wijk van Rilland-Bath, de stoot gaven. Een belangrijke stap n de goede rich ting vormde hierbij wat afgedankt materiaal van de vliegbasis Woens drecht, waarop kapitein Midavaine beslag wist te leggen. Geheel vrijblijvend stelde de smid, de heer Clir. v. Boven, zijn werk plaats met machines en lasappara ten beschikbaar om van dit afgedank te materiaal de nodige toestellen te maken. Bovendien brachten burgemeester Jobse en kapitein Midavaine nog een bezoek aan de Kon. Mij de Schel de le Vlissnigen, waar men nog wat materaal kreeg aangeboden. In no vember van het afgelopen jaar werd met de bouw van de speeltoestellen gestart, waaraan heel wat vrije avon den werden besteed. Zaterdag was het zover, dat de nieu we speeltuin, waarvoor de gemeente de grond beschikbaar stelde, in ge bruik kon worden genomen. Niet zonder enige trots memoreerde burgemeester Joose in zijn openings woord het ontstaan van deze speel tuin, waarin een carrousel, een wip plank. een schommel en zandbakken een plaatsje hebben gekregen. Hier mee is „Kindervreugd" nog niet com pleet, want er wordt nog gewerkt aan de bouw van een Amerikaanse schommel en een glijbaan, waarvoor ook nog een plaatsje is gereserveerd. Inzonderheid' dankte burgemeester de luchtmachtsergeants, die de bouw van de toestellen voor hun rekening hadden genomen. Lof zwaaide bur gemeester Jobse ook de luchtmacht kapitein Midavaine, die de organisa tie in handen had, en de snud Van Boven voor hun medewerking toe. ROTTERDAM, VEEMARKT 22 aug. I960. Aanvoer 214.V Vette koeien en ossen 1235. Varkens 8G0. Vette koeien le kw. 300—330. 2e kw. 2G3— 290, 3e kw. 255—268, Varkens (lev. gew.) le kw. 170, 2e kw. 163. 3e kw. 165. Vette koeien, aanvoer groter, handel kalm, prijzen le kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit iets gedrukt, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer ruimer, handel tamelijk, prij zen niet geheel prijshoudend: prima en vleesvarkens boven notering, slachtzeu- gen 1.20—1.30. GRAANBEERS ROTTERDAM 22 aug. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe, 17 pet vocht, schotvrij f 30.60. franco Rotterdam. Voedergranen. Maal- gerst, volgens monster, f 23.5024,00; Kippegerst, volgens monster, 25,5026,00: Haver, ongepunte, volgens monster. 22.00—24,50: Peulvruchten, franco Rot terdam: Groene erwten, op monster tot 47,00: Schokkers, op monster tot 46,50. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks. Sla 5.50—14.70. Per stuk Bloemkool 10—53. Gr. komkommers 13— 16, Witte komkommers 3. Meloenen 40 78. Per bos: Selderij 25. Peen 1016. Kroten 8, Per kg: Aardappelen Bintje I 9.2011.60. Eigenheimers I 14.90. Andijvie 923. Stoksnijbonen 2239. Prinsessebo- nen 4048. Sabo 3541, Rode kool 56. Savooie kool 7, Witte kool 46. Breek- peen B 7—3, Prei 30—43. Rabarber 11—14. Spinazie Bli-. Tomaten A 3946, B 39— 47, C 31—36. Uien 3—12. Appelen: Zigeu nerin 75-85 33—36. 65-75 32—37. grof 31. Manks Gotlin 70-80 28, 60-70 29—30. HD 18. III grof 26, III fijn 13. James Greeves I 80 50. 75 55, 70 56. II 80 39—42, 75 30— 40. Perzikrode Zomerappei II 60-70 33. Peren: Klaps I 65-75 39—42. 60-65 32—37, IID 21. III grof 21—23. III fijn 17—21. Pre- cose de Trevoux II D 13. Ill grof 21. III fijn 19. Bramen per doosje 2427. Prul- men: Belle de Louvaine grof 85. fijn 87. Reine Cloude d'Altan fijn 50—83. Druiven 1,65—1.83. VEILING K KABBENDIJK E 22 augustus. James Grieve I 85-90 44. 80- 85 52, 75-80 57—58, 70-75 58, 13 75-80 48, 70-75 54, III grof 27—33, III fijn 21, kroet 18. Manks Godlin I 70-80 33. 60-70 24. IID 15—17, IH grof 17—18. 111 fijn 12—14. kroet 310. Zigeunerin l 85-95 37, 75-85 48. 65- 75 47, IID 23, III grof 27. Lord Lamboume III grof 14. IH fijn 10. Clapps Favourite I 65-70 41. 60-65 34. Verpakt fruit: James Grieve I 90-95 49, 85-90 5361, 80-85 56— G9, 75-30 61—73. 70-75 71. Lord Lamboume I 75-80 35, 70-75 38. 65-70 30, 65-65 29. Clapps Favourite I 65-70 47, 60-65 45, 55- 60 42. Bouw r.-k. ziekenhuis in Bergen op Zoom mogelijk Minister gaf toestemming, maar overleg blijft gewenst Bij schrijven van 4 augustus j.l. heeft de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid het bestuur van de Stichting St. Elizabethzieken-. huis le Bergen op Zoom de zoge naamde principiële verklaring van geen bezwaar tegen het oprichten van een r.-k. ziekenhuis van 250 bed den gegeven. Ingevolge deze verklaring heeft het bestuur van Je Stichting zich tot de raad van de_ gemeente Bergen op Zoom gewend, met het verzoek de principiële gerantie, welke 27 mei j.l. werd verleend voor het aangaan van leningen tot een bedrag van elf miljoen, om te zetten in een defini tieve garantie. Dit verzoek staat als ingekomen stuk op de agenda voor de raads vergadering van 26 augustus a.s. B. en W. stellen voor het in de vol gende zitting van de raad te behan delen. Het college motiveert dit met de opmerking van de Minister, dat overleg met andere partijen gewenst is. De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid schrijft n.l. dat hij in het belang van de Volksge zondheid te Bergen op Zoom liefst één ziekenhuis te Bergen op Zoom zag. Derhalve heeft hij de Stichting de raad gegeven overleg te plegen met 't College van Regenten van het Alge meen Burger Gasthuis en met het „Comité tot oprichting van een alge meen protestants ziekenhuis", dat een verzoek had ingediend voor de bouw van een ziekenhuis van 150 a 300 bedden. Beide instanties zijn op hun beurt door de Minister voor over leg naar de Stichting verwezen. Met het Algemeen Burger Gasthuis heeft de Stichting reeds tevoren con tact opgenomen om de situatie te bespreken. VOOR DERDE MAAL Naar schatting rond driehonderd deelnemers Do hengelsportvereniging „Middel burg" zal op zondag 11 september aanstaande voor de derde maal een groot internationaal zeewerp-hengel- concours organiseren. De wedstrij den, waaraan naar schatting door 300 zeevissers zal vvor .en deelgenomen, worden gehouden op het strand tus sen Domburg en Zoutelande. Weer of geen weer, een langgerekte keten van enthousiaste vissers zal op die zondag beslist weer menig visje we ten te verschalken. Het aantal deel nemers is uiteraard heel ruwweg ge schat, zodat het zelfs mogelijk is dat do cijfers van voorgaande jaren wor den overtroffen. Tevens verwacht het bestuur van „Middelburg", dat maandagavond in „De Eendracht" te Middelburg onder voorzitterschap van de heer A. J. W. Matthijse bijeen was, een groot aantal Belgische, Franse en mogelijk Duitse vissers. Ook de verwachtingen voor wat betreft de publieke belang stelling zijn hoog gespannen. Er wordt een extra busdienst ingelegd. Dé wedstrijd zal gehouden worden van 11 tot 1 uur. Tot voor kort was het te doen gebruikelijk een wasma chine als eerste prijs beschikbaar te stellen; dit jaar echter zullen de prij zen bestaan uit wisselbekers, scha len, bokalen, plaguetten en medailles. De eerste-prij'swmnaar van 't vorige concours, de heer De Meyer uit Sas van Gent, zal zich bijzonder moeten weren, want de geschatte 300 lijnen maken 300 kansen mogelijk. Het aan tal punten wordt berekend op de vol gende wijze: 50 punten voor een bo venmaatse vis, vermeerderd met 1 punt per gram. Voor een ondermaat se vis gelden alleen 25 punten. Naast de individuele prijs bestaat er ook een verenigingsprijs. Alle bovenmaatse vissen, die gevangen worden tijdens de wedstrijd blijven het eigendom van de organiserende vereniging. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze vis aan een liefdadigheidsinstelling worden geschonken. De leden van de nu 12 jaren tellende Middelburgse hengelsportvereniging zullen tijdens de wedstrijd als controleur optre den. Zondagmiddag om 5 uur zal in de Bovenzaal Sociëteit van „De Ver genoeging" te Middelburg de prijs uitreiking van het grote Walcherse zeewerphengelcoucours plaatsvinden. VEILING MIDDELBURG 22 augustus. Aardappels. Eerstelingen: bonken 1012, groten 89. Bintje: bon ken 10—12. groten 9. Fruit: Appels: James Grieve huish- I 75- 80 51—52. 70-75 42—50. Zigeunerinnen huish. I 75-85 33—38, 65-75 31—38 Early Victoria huish. I 75-80 21 60-70 2021. Perzikappels huish. I G0-70 57, Early Mac Intosh huish. I 60-65 65, Netmeloenen 51— 97, Suikermeloenen 591.15. Oranje Ana nas 61—1.12. Druiven: Frankenthaler 2.00 2.22. Peren: Clapps Favourite huish. I 65-70 37—43, 60-65 36. 55-65 39. Pruimen: Reine Claude Verte 1.10—1.22. Reine Clau de d'Althan 71—l.GQ. Reine Victoria 71 93. Belle de Louvain 61—78. Tomaten A 34—40. B 3541, C 22—29. Bramen 21— 31. Perziken 10—26. Groenten. Bloemkool 4 st p.kist 3163. 6 st.p.kïst 23—46. 8 st.p.kist 21—39. Kom kommers A 9—21, B 8—17, C 8—12. Sla 3 —34. Boskroten 4—8. Bospeen 10—19. Waspeen 10—21, Andijvie 7—11. Rode kool 5—8. Savooie kool 7, Prei 5—14. Ra barber 4—5, Spinazie 12—31, Postelein 10 18, Dubbele Prinsessen 5871, Snijbo nen 38—76. VEILING KAPELLE 22 augustus. Zigeunerin I 75-85 4254. 65- 75 35.20-36.10., II 75-S5 37, 65-75 28—32, HD 21—23, IH grof 22—26. III fijn 14. Manks Godlin I 70-80 29. 60-70 22 50—24.50 H 70-30 24, 60-70 19, IID 14.20—15. Hl grof 17, UI fijn 12. James Grieve I 85-90 42, I S0-85 43, 75-80 41. 70-75 38.80—42. II 80- 85 37, 75-80 36 70-75 38. III grof 27, III fijn 20. II 85-90 36. Early Vie. I 70-80 17. 60-70 15, II 70-80 16, 60-70 14, [ID 8^—9. Ill grof 14, Illfijn TA. Keswick I 70-80 18 22, 60-70 13—15. IID B\'x, HI S™* U, 111 fijn 7ï5, Tydeman E.W. I 80-85 93, 75-80 92. Clapps Fav.- I 65-75 42 40—43. 75-85 47 55-65 33—39.40 60-65 40. II 75-35 40. II 63- 75 3840. 55-65 33.60—33.70 IID 28—29, HI grof 30. Ill fijn 20. Precose Trev. IID 13, IH grof 32. in fjjn 12—14. Jutten I 50-55 61—69, I 50-55 55. IID 18—21, Hl fijn 8!~— 13. Kroetappelen 3—5, Valappelen 3, Kroetperen 9'A- Bramen industrie exp. 91 95.20, II 78, afw. 46. Dubb. prins, bonen II 49', afw. 42, Pruimen: B. de Louvain I 56—63. II 39—47, III grof 39—52. fabr. 2733. R. Victoria I 80103, II 4155, grof 66—92. fabr. 30—35, R. CI. d'Altan I 99—117. II 42—58, grof 65—89, fabr. 3G, Jefferson I 70—109. II 40—44, grof 65-72, fabr. 31. Rode Eierpruim I 47—50. grof 43 —45. Rademaker I 82. [I 47. Abrikoos- pruim 55—59. II 38. grof 50. Kirkes I 95— 113, II 60. Pruimen gesch. 20—42. Bramen p. 'doos II 11—18, Kasperziken p.st. I A 32, 1519. Logambessen p.d. I 33. Fran kenthaler I 179. Aardappelen bonken 16 —18. I 10—13, H 8Vj10, drielingen Z'A—C'A kriel 4'/s. Groenten: Kropsla 7—20. Bloem kool 10—20. Sav. kool 7, Komkommers 8 12. Tomaten 3041. Snijbonen 69. An dijvie 12—13. Uien 9—11. Prei 16. Pronlt- bonen 30. VEILING GOES 22 augustus. Export- en industrieveiling. Zigeunerin kl, I 75-85 47. 65-75 37—50. kl. II 75-85 34, 65-75 30—32. Manks Godlin kL I 70-80 32—34. 60-70 25. kl. H 70-80 25. 60-70 21. Tydeman's Early Worcester kl. I 70-70 75—94, 60-70 61—78, James Grieve kl. I 80-85 41—45. 75-80 46—51. 70-75 48— 50, kL n 80-85 40, 75-30 4C-14. Benoni kl. I verpakt 75-80 92—94, 70-75 90—94, 65-70 .81—86. 60-65 71—72. Clapp's Favourite kl. I 75-83 48. 65-75.44—45, 55-65 38—39. kl. U 75-85 42, 65-70 40, 55 65 35, Dubbele prinsessebonen II 51, II 45. afw. 26. Bra men export 87. H 67, afw. 45. Gewone veiling: Zigeunerin grof 1824, fijn 16—13. D 27—23, Manks Godlin grof 16—21, fijn 11—1G. D 15. T>'deman'8 Early Worcester grof 3529, fijn 27. D 29. James Grieve grof 2238, fijn 2230, Clapps Favourite grof 3032. fijn 2025, D 2529. Juttepeer kl. I 60-65 6372. 50-60 53, D 28—32, Belle de Louvain I 62^-67, II 43, grof 49—67, fabr. 30—45. Victoria I 72—97. II 35—64, grof 70—85, fabr. 11— 30. Reine Claude d'Alatan I 34112, II 4560, grof 67—101. Jefferson I 60. II 32 41, grof 6467, fabr. 43. Kirkes grof 60. Frankenthaler druiven 170180. Per doos: Bramen I 25. II 1018. Groenten: Per stuk: Bloemkool A 1 29 36, A U 22—29. B I 21—23, B H 16. afw. 10^—18. Kropsla II 15—25. C H 9—13. Kom kommers A 19—23. B.13—14. C 10. Meloe nen I 80101, afw. 58. Per bos: Uien 45. Per kg: Tomaten A 3541. B 3545. C 24 33. Uien 46. Dubb. prinsessebonen 31 58, Stoksnijbonen 5363. Pronkbonen 35, Groene savooie kool 5. Rode kool 3.55, Andijvie 15—23. Prei 30. Augurken B 83, C 56, D 14. E 15. Waspeen 23. Postelein 22 28. Aardappelen bonken 1114. grote 8—12. VISMIJN VEFRE Exportgarnalen 2664 kg 2.303.58, Schar 84 kg 62. Schol 120 kg 37—70. Bot 167 kg 16—32. Tong 659 kg 2.53—1.50. Rog 11 kg 22—34. Tarbot 9 kg 87—181. Krab 4 kg 16. Ongesorteerde ris 60 kg >659. Doorge draaide vis 76 kg. VEILING STAVENISSE 22 augustus. Eigenheimers gew. 11.80 12.60. Poters 3.40. Bintjes gew. 7.50—9.20. Poters 3. bonken 19.30. Aanvoer 34 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK Dorè 13.98. Eigenheimer I 1112 70. II 10.5111. bonken 8.60. drieling 2.77. Bintje I 9—10.26. II 6.05—9. bonken 19.78. voer 2.20. Aanvoer 4000 kisten. VEILING SCHERPENISSE Bintjes bonken 19.67. gew. I 7,539.40. Eigenheimers gew. I 11.1012,51. bonken 8.50. Koopmansblauwe gew. 10.09—10.50. Aanvoer 40 ton. VEILING THOLEN Witte eigenheimers 8, gew. 10.79—12. po ters 5, Elntjes 19.41. gew. 7.41=8.60. poters 3.30. kriel 2,30. Aanvoer 45 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 22 augustus. Andijvie 713. Bloemkool 10 47. Bospeen 1016. Waspeen 712. Prei 1015, Sla 423. Stamb. dubbele prinses sen 3357. Staakprins. 2550. Snijboon 2559. Komkommer 821. Tomaten 23— 4-9. Rode kool 4',£—6. Witte kool 4—5. Sa vooie 79. Kroten 812. Pruimen: Rclno Victoria 69121. Reine Claude 105—123. Eierpruim 82. Peren: Clapps Favorite 26 48. N.H. Suikerpeer 25. Juttepeer 656. B. de Merode 2637. Appel: James Grie ve 16—17. Manks Godlin 6-24. Zigeune rinnen 1248. Transparant de Cronscl 11 —28. Tydeman Early Wocester 7578. Druiven 169—217. Bramen 77—101. VEILING ST. ANNALAND Bintjes bonken 19.80—20.16- gew. I 10.68 —10.97. II 7.0110.50. Drielingen 3.50. Voer 2.49. Eigenheimers gew. I 13.80 13.94. II 11.09—13.15. bonken 9.57. Drielin gen 5.315.63. Koopmansblauwe 11. Aan voer 125 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3