De avonturen van Stikkeltje en Bruunke RUSLAND VALT KONGO BIJ IN EISEN VOOR V.N.-BELEID SPORT EN WEDSTRIJDEN Glanzend, gezond en goedzittend haar met •haarcrème KLMK1 uit de ETHER MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 1) Hammarskjöld de verzekering gege ven, dat de terugtrekking van alle gevechtsgroepen uit Katanga binnen uiterlijk acht dagen haar bijslag zou hebben. Tiet Kongolese volk moest zelf kie zen en zelf besluiten nemen over zijn politieke structuur. Langs de weg van verzoening zou het moeten ko men tot een compromis en overeen stemming, waarbij het blijk moest geven van bereidheid om de belangen van het land te stellen boven die van groepen, gebieden of enkelingen. Russen: Canadezen weg Zaterdag heeft de Sowjet-afgevaar- digde bij de Verenigde Naties. Koez- netsow, in verband met de incidenten die donderdag op het vliegveld van Leopoldstad gebeurden tussen Cana dese en Kongolese militairen, aan Hammarskjöld laten weten dat zijn land de onmiddellijke terugtrekking van de Canadse troepen van de Ver enigde Naties uit Kongo eist. Deze incidenten zouden het gevolg zijn van „onwettig optreden" van de Verenigde Naties. Overigens heeft de stafchef van het Kongolese leger, ko lonel Moboetoe, formeel zijn veront schuldigingen aangeboden voor deze mishandeling van de Canadese mili tairen door Kongolese. Deskundigen De Rus Koeznetsow beweerde op een persconferentie, dat van de 65 advi seurs van de Verenigde Naties voor niet-militaire hulp aan Kongo 21 onderdaan zijn van de Verenigde Staten of landen die met Amerika zijn verbonden, doch dat niet één af komstig was uit een Oosteuropees land. In kringen van de Verenigde Naties is daarop later gezegd, dat er in Kongo artsen, verpleegsters en technici uit de Sowjet-Unie, Tjecho- Slowakije, Polen en Joego-Slavië zijn. Er zijn maar vier Amerikanen onder de door Koznetsow genoemde 21 deskundigen uit Navo-landen. De Sowjet-Unie liet zaterdagavond via radio-Moskou weten, volledige steun te geven aan de verlangens van de Kongolese regering. Incidenten Zaterdag hebben zich in Kongo weer moeilijkheden voorgedaan tussen V.N.-troepen en Kongolese soldaten. De Kongolezen joegen op de Belg Gaston Dieu, onder directeur van de Sabena, die in Leopoldstad had terechtgestaan onder de verdenking, ongeregeld heden te hebben uitgelokt en op zettelijk een toestel van de Sabe na van Loeloeaburg naar Elisa- bethstad te hebben gestuurd om twee functionarissen van Loe- moemba's Nationale Kongolese partij te laten arresteren. Na een verklaring over martelingen die hij in de gevangenis zou hebben ondergaan, werd Dieu voorlopig op vrije voeten gesteld. Hij zocht een toevlucht op de Franse am bassade. Ghanese militairen heb ben enkele keren stellingen bij die ambassade moeten betrekken om dat Kongolese militairen aanstal ten maakten, er binnen te dringen. Veerdienst gestaakt De veerdienst tussen Leopoldstad en Brazzaville, de hoofdstad Nan de voormalige Franse kolonie Kongo, is zondag gedurende enige uren op last Nan premier Loemoemba gestaakt om do Kongolese politie gelegenheid te geven naar „gewapende spionnen" te zoeken. Afrikanen en blanken werden aangehouden en gefouilleerd. Van een functionaris van de Ameri kaanse ambassade in Leopoldstad werd een revolver afgenomen, maar hij werd spoedig vrijgelaten. Volgens westelijke waarnemers Nvas het bevel van Loemoemba het ge volg van onenigheid met premier Joeloe van de voormalige Franse ko lonie. Deze zou hebben toegestaan, dat een vliegtuig van de Sabena in Brazzaville landde om Afrikanen te rug te brengen naar Katanga. De be trokken Afrikanen waren met de veerdienst van Leopoldstad naar Brazzaville overgestoken, vanwaar zij naar Elïzabethstad vlogen. Sowjetresolutie in Veiligheidsraad De Sowjctafgevaardigde in de 1 lïgheidsraad Koeznetsow, heeft oen resolutie ingediend dio de vorming van een adviesgroep beoogt om de uitvoering van de resoluties van de raad ten aanzien van Kongo te ver zekeren. Koeznetsow diende de resolutie in kort voordat de zitting voor de twee demaal werd geschorst. De groep zou moeten worden samen gesteld uit leden van de Verenigde Naties, die troepen naar Kongo heb ben gezonden. In overleg met de se cretaris-generaal zou de groep „ter plaatse en zonder uitstel de uitvoe ring van de resoluties van de Vei ligheidsraad moeten verzekeren, houdende de terugtrekking van do Belgische troepen van Kongolees grondgebied en de beveiliging van de territoriale onschendbaarheid en po litieke onafhankelijkheid van Kongo. Zware straffen voor Russische voetbalfans Vier Russische voetbalsupporters, die er een maand geleden door hun gedrag de oorzaak van wa ren, dat een wedstrijd in het Le- ninstadion te 3Ioskou moest wor den afgebroken, hebben gevange nisstraffen gekregen, die tezamen elf en een half jaar bedragen! Dit is beken gemaakt in de laatste editie van het Russische weekblad „Football", waarin ook gezegd werd dat twee van de mannen voor vijf jaar uit Moskou zijn ver bannen. De vier supporters waren volgens het rapport in beschonken toe stand. toen zij ten aanschouwe van 60.000 toeschouwers - het veld oprenden met flessen in hun handen, de scheidsrechter weg- joegen en het verder spelen onmo gelijk maakten. De speler Krylof, wiens ruwe spel de rel veroorzaakte, werd reeds eerder voor twee jaar geschorst, drie andere spelers kregen een zware reprimande. Onverwachte nederlaag van Real Madrid De Spaanse miljoonenclub Kcal Ma drid heeft zondag te Stockholm een onverwachte nederlaag geleden tegen Djurgarden. De Zweden 'zegevierden met 21. De rust was met een 11 stand ingegaan. Rivière verloren voor de sport? De toestand van Roger Rivière, die tijdens de jongste Ronde van Frank rijk een vreselijke val maakte, baart zorg. Niet wat zijn leven maar wel wat zijn toekomst als renner aan gaat. Volgens Geminiani, die hem dezer dagen bezocht, heeft het er veel van Nveg, dat Rivière voor de wedstrijd sport verloren is. Gebleken is nl., dat Rivière niet. zoals aanvankelijk ge meend werd. lijdt aan een fractuur van een wervel maar dat de negende ruggewervel zwaar werd beschadigd en thans nog maar 8 millimeter dik is inplaats van de normale- dikte van 3 centimeter. De dokter die hem behandelt wil voorshands van geen wedstrijden ho ren. Hij zou het als een groot succes beschouwen als Rivière aan het einde van het jaar geNvoon zou kunnen lo pen. Uilslagen betaald voetbal De uitslagen van het betaalde voet bal luiden: EERSTE DIVISIE rA: Fortuna Vlaardingen-Vitesse 8-0; RBC-Leeu- warden 2-2; EDO-Volewijckers 3-2; Limburgia-KFC 0-1; AGOW-DFC 1-1; Hermes-DVSHelmondia '55 3-1; Stormvogels-Enschedese Boys 1-2; HVC-Volendam 0-0; Veendam- BW 4-2. EERSTE DIVISIE B: Excelsior-SHS 3-2; 't Gooi-Eindhoven 6-4; Wage- ningen-Go Ahead 1-3; DHC-VSV 4-1; Helmond-SW 0-1; EBOH-Sittardia 2-1; ZFC-Heracles 2-3; Blauw Wit- RCH 4-0; Be Quick-Heerenveen 1-1. TWEEDE DIVISIE: Wilhelmina-Hil- versum 3-3; Baronie-De Valk 6-2; De Graafschap-NEC 1-6; Roda Sport- Oldenzaal 2-0: PEC-Tubantia 2-5; Zeist-Zwolse Boys 2-1; Velox-Rig- tersbleek 2-3: Zwartemeer-Haarlcm 3-1; UVS-Longa 2-2. Amerikaan evenaart record 110 m horden Op de tweede dag van de internatio nale atletiekwedstrijden in Bern evenaarde de Amerikaan Lee Cal houn met 13.2 sec. het wereldrecord op de 110 meter horden. Het record staat sinds 7 juli 1959 op naam van de Duitser Martin Lauer. Malta wil tegen Nederland spelen Malta, zondag als 32e natie toegela ten tot de Europese Voetbal Unie, heeft van de gelegenheid dat de ver tegenwoordigers van vrijwel alle na tionale voetbalbonden in Rome aan wezig zijn. dankbaar gebruik ge maakt. Onder meer heeft de heer Eugene Bonello, secretaris van de voetbalbond van Malta, al met de heer Brunt gesproken over een wed strijd tussen Nederland en Malta. Uiteraard kon over deze wedstrijd nog niet direct overeenstemming worden bereikt. Het bestuur van de K.N.V.B. zal zich op korte termijn over dit voorstel beraden. Duitse ploeg verbetert Europees record 4 x 400 m De Duitse estafetteploeg voor de 4 x 400 meter bestaande uit de lopers Reske, Kinder, Kaiser en Kaufmann heeft zondagmiddag op de tweede dag van de atleuekinterlandwedstrijd te gen Zwitserland, die in Freiburg wordt gehouden; het Europees record op dit nummer verheterd en ge bracht op 3 minuut 5.6 sec. Het oude record stond sinds de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki met 3.06.6 reeds op naam van een Duit se ploeg. Vliegbasis Woensdrecht speelt nederlaagtoernooi Ten bate van het Van Weerden Pocl- manfonds speelt oen voetbalelftal van de vliegbasis Woensdrecht een groot nederlaagtoernooi. waaraan 'n tiental clubs uit Wn.st-Brabant en Zeeland meedoet. Op dinsdag 23 augustus wordt er^om half 7 in het sportpark „De Beek" le Halsteren een wedstrijd gespeeld tegen Halsteren; op donderdag 25 augustus te Putte, eveneens om half 7 tegen het elftal van de Grenswach ters. terwijl de laatste Nvedstrijd ge speeld Nvordt op donderdag 1 septem ber te Hoogcrheide tegen de w Meto. Op het ogenblik staal. Steenbergen aan de leiding, dat het voetbalteam van Woensdrecht 'n 7—1 nederlaag toebracht. Dan volgt Odio uit Ossen- drecht dat met 61. won; BSC won met 63 en Nieuw Eorgvliet met 5—2. Van Vosmeer won het elftal van de Vliegbasis met 13 en van Rillandia met 15. Wilkes in ziekenhuis Faas Wilkes van Fortuna '54 is in het rooms-katholieke ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard opgenomen voor een operatie aan zijn knie. De toestand van de bekende internationaal is naar we vernemen zeer bevredigend en er is goede hoop dat Faas binnen niet te lange tijd weer van de partij zal zijn om de Fortuna.kleuren te verdedigen. Italiaanse coureur Musso verongelukt De Italiaanse autocoureur Luciano Musso is zaterdag verongelukt tij dens oefenwedstrijden voor de zon dag gereden „zee-circuitrace". Luciano Musso, die een broer is van de meer befaamde coureur Luigi Musso die in 1957 in de grote prijs van Frankrijk dodelijk verongelukte, werd ernstig gewond. Hij verloor bii het beklimmen van een heuvel dé macht over het stuur van zijn Giu- lietta t.i., sloeg enkele malen over de kop en kwam tegen een muur tot stilstand. Musso's vrouw kreeg een shock toen zij van het ongeluk hoorde. Petrosjan aan de leiding in Kopenhagen De uitslagen van het Nimzovich herdenkingstoernooi te Kopenhagen luiden: Elfde ronde: Gelier (Rusl.)—Koelvig (Den.) 1—0; Pietsch (O. Did.)—Ha- man (Den.) KHPetrosjan (Rus.) Barendregt (Ned.) li—':,; Orbaan (Ned.)Nielsen (Den.) lili', Golz (O. Did.)Andersen (Den.) Jöi'. Petrosjan verzamelde tot dusver" 9 punten en 1 afgebroken partij, op de voet gevolgd door Geiler met 9 punteh. De Oostduitser Golz bezet de derde plaats met 6 punten en .1 afgebroken partij. Mali valt uiteen in Senegal en Soedan De regering van Senegal heeft zich zaterdag uit de Mali-federatie met het voormalige Frans Soedan terug getrokken en de Soedanese eerste- minister van de federatie, Modibo Keita, onder huisarrest gesteld. Zon dag werd Keita vrijgelaten. Alen stond hem toe naar Bamako, de hoofdstad van Soedan, terug te ke ren. De patrouilles langs de grens van Se negal zijn versterkt, het spoorweg verkeer gestaakt en het toezicht op het wegverkeer verscherpt sinds het uiteenvallen van de federatie, die zes tien maanden geleden was gevormd. De regering van Senegal, die Keita beschuldigde van een poging tot een staatsgreep, verklaarde de toestand goed in de hand te hebben. Soedan noemde op zijn beurt in uit zendingen van Radio-Bamako de Se- negalezen „verraders van de federa tie". Men verwacht dat dit land zich nu zal wenden tot de republiek Guinee van premier Sekoe Toure en wellicht, evenals dit land, uit de Franse gemeenschap zal treden. President De Gaulle heeft intussen premier Keita en diens Senegalese 'ambtgenoot Mamadoe Dia uitgeno digd voor besprekingen naar Parijs te komen. Senegal heeft zaterdag bij de Ver enigde Naties verzocht als zelf standige staat tot de wereldorga nisatie te mogen toetreden. Intus sen heeft de commandant van de Mali-troepen in de Kongo ver zocht met de troepen naar zijn land te mogen terugkeren met het oog op de situatie daar. De onmiddellijke aanleiding tot de breuk is de concurrentie tussen de politieke leiders in verband met de presidentsverkiezingen in de fede ratie die volgende week zaterdag zouden worden gehouden. Vuurwerk ontplofte in broekzak In liet Tivoli-bïoscooptheater in Dpn Helder liep zaterdagavond een zeven tienjarige jongeman (J. AL B.) brandwonden aan zïide en schouder op toen enkele tientallen vuurwerk- bommetjes in zijn zak ontploften. Hij moest in ziekenhuis Parkzicht wor den opgenomen. Hij had een twintigtal door hemzelf van zwavel en kruit vervaardigde vuurwerkbommetjes in een blikken doos in zijn broekzak, die hij tot slot van de vlootdagen od de buiten haven wilde afsteken. Vermoedelijk door de lichaamswarmte is het vuur werk ontbrand, met een enorme steekvlam. Omzittenden scheurden de jongeman de kleren van het lichaam en voor kwamen dat de brandwonden van ernstiger aard werden. Advertentiet Liften in 'het; Olympische jaar. zouden zij wel lieen willen RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Rudi Carrell voor VARA-televisie Rudi Carrell verscheen zaterdag avond voor de VARA-televisie met een eenmansprogramma (nou ja het was op zijn minst een anderhalf- mansprogramma), waarin duidelijk aan de liedjes veel meer aandacht was besteed dan aan de conférence. Die liedjes waren nieuwe en soms zelfs verrassend van compositie (zo als dat „Als Nederland in Afrika, aan de Noordpool enz. lag). Ook 't duet dat hij aan het slot met zijn vader zong („Zo gaat dat bij een vader en een zoon") was oorspronke lijk en fris. Loopjongen meldt zich met gestolen geld Zaterdagmorgen vroeg heeft een Bredase loopjongen (de 18-jarige P. 1'. J.) zich bij do politie in Assen gemeld uit spijt over de ontvreem ding van elfduizend gulden. Hij was donderdagmorgen met de f 11.000 die hij naar het Bredase sta tionspostkantoor had moeten bren gen, verdwenen. Toen hij werd aan gehouden had hij nog tien mille over. Ongeveer duizend gulden had hij donderdag en vrijdag opgemaakt. In Amsterdam kocht hij onder meer nieuwe kleren en een bi-omfiets. De politie in Breda had al eerder op het spoorstation zijn fiets aangetroffen. Vorig jaar was de jongen na het behalen van het mulo-diploma in dienst getreden van de firma waar hij nu werkzaam Nvas. Zijn werkge ver was nogal verbaasd over wat er is gebeurd. De jongen was de afge lopen maanden regelmatig naar het postkantoor geweest, soms met gro te bedragen. Hij is nog nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Resolutie tegen Trujillo's regime aangenomen In een plenaire zitting van de zesde raadgevende vergadering van de Or ganisatie van Amerikaanse Staten is zaterdagavond een resolutie, waar in de Dominicaanse republiek wordt veroordeeld wegens agressie tegen de Venezolaanse regering, met alge mene stemmen aangenomen. De Do minicaanse afvaardiging had de bij eenkomst eerder op de dag verlaten. De aanvaarde resolutie veroordeelt krachtig de „Dominicaanse agressie en interventie tegen Venezuela die culmineerden in de aanslag op pre sident Betancourt" en dringt aan op verbreking van de diplomatieke be trekkingen van alle Amerikaanse staten met de Dominicaanse repu bliek en gedeeltelijke verbreking van de economische betrekkingen, met onmiddellijk ingaand embargo op de verkoop van wapens. Tot de sprekers, die hun stem motiveerden, behoorde de Ame rikaanse minister van buitenland se zaken, Herter, die verklaarde dat de Verenigde Staten de dooi de O.A.S. genomen besluiten zul len uitvoeren. Minister Herter on derstreepte de noodzaak van het bewaren van eenheid en nauw contact tussen de ledenlanden van de O.A.S. Amerikaanse hulp aan Latijns-Amerika De Amerikaanse senaat heeft vrij dagavond met 54 tegen 19 stemmen een bedrag van 500 miljoen dollar gevoteerd voor hulpverlening op het gebied van onderwijs, Nvoningbomv, sociale voorzieningen enzovoort aan Latijns-Amerikaanse landen. Voorts is een bedrag van 100 miljoen dollar bestemd voor het door aardbe vingen getroffen Chili. Het voorstel gaat thans naar het Huis van Afgevaardigden. oren, yen en.... sc/vrijven Wim lbo nam afscheid Op een overweldigend druk bezochte receptie in het Minerva paviljoen te Amsterdam heeft Wim lbo zondag middag voorlopig afscheid van ons land genomen. Om zes uur vertrok hij naar Schiphol om dezelfde avond nog naar Londen te vliegen, waar hij zijn reis langs do Europese, Ca nadese en Amerikaanse televisiesta tions zal beginnen, lbo zei zijn reis te hebben onder nomen omdat hij het gevoel had, dat de televisie wat verder reikte dan Lopik alleen. DINSDAG 23 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 G.vm. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Voor de kinderen. 3.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waters! 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Ham mondorgelspel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Klarinet, cello en piano. 14.50 De dierenwereld en wij, lezing. 15.00 Licht progr. 15.30 Hoe voeden wij voor de komende maatschappij op?, lezing. 15.45 Sopr. en piano. 16.15 Gram. 17.00 Idern. 17.30 Operettemuz. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 Lichte muz. 19.05 Gram. 19.43 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Luigi Tarisio, hoorsp. 22.00 PianorecitaL 22.30 Nws,, beursber. van NeNV York en SOS- ber. 22.45 De Nieuwste Wereld, lezing. 23.00 Lichte muz. 23.35 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 n> 1007 kc/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor do kinderen. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 1320 Platennws. 13.35 Dansmuz. 14.00 Klein radiokoor. 14.10 Gram. 14.30 Voor de plat telandsvrouwen. 14.40 Waar is mr. Mil- burry, hoorspel. 15.20 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Gram. 18.20 Regeringsuitz.: De nieuwe brug tus sen fabrikant en consument. Een praatje, verzorgd door het N.I.V.E. over markt onderzoek. naar aanleidipg van het con gres van de European Society for Opinion Surveys and Market Research. 18.30 Lich te muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.55 Peter Grimes, opera. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Kerk en missie in Kongo, vraaggespr. 23.00 Gram. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 Film. 20.35—22.15 Muzikale hoofdfilm.' VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 De liberale gedachte en actie. 19.30 Nws. 20.00 Filmklucht. 20.20 Overn. van de Beierse t.v.: Arabella, opera. 22.00 Kunstkron. 22.20 Nws. en journaal. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.30 Voor de automobilisten, 20.00 Jouiri. 20.35 T.V.-speL 21.35 Gevar. muz. 22.05 Journaal, 33. Gelukkig heeft Stikkeltje zijn 1 De lantaarn verlicht allerlei pakken zaklantaarn bij zich: „Wat zou er en dozenKijk 's: een grote kist; 1 allemaal wel in zo'i vraagt hij nieuwsgierig. „Misschien wel iets om te eten" zegt Bruunke I krat optillend, hoopvol. Bruunke schuift de houtwol opzij. I .Een beeld", roept hij verbaasd. „O, eruit trekken en zelf in de houtwol gaan zitten. Da's warm en misschien wagon zitten?" wat zou daar in zitten?" zegt Sikkel- dat is Joris Albedil, de minister van slapen we nog wat!" tje, nieuwsgierig het deksel van de eetbare zaken!" weet Stikkeltje. „La- I ten we die kist kantelen, het beeld Geldontwaarding H De First National City Bank te New York heeft een over- M zicht samengesteld van de p H mate, waarin de geldontwaar- ee ding in vijf en dertig landen van het westen in de afgclo- pen tien jaar is voortgeschre- H den. Het geringst was de geld- :e ontwaarding in de periode 1949 tot 1959 in Portugal, waar M H zij per jaar slechts gemiddeld m 0,5 pet. bedroeg. Daarna volg- p den Zwitserland met 1,1 pcf.; p Duitsland met 1,3 pet.; Equa- dor met 1,5 pet.; Venezuela H met 1,6 pet.; België en Paki- stan met 1,8 pet., India met H 1,9 pet.; de Verenigde Staten met 3 pet.; Canada met 3,4 pet.; Italië met 3,7 pet.: Japan p 2,8 pet. en Nederland en Zuid- Afrika met 3,6 pet. §p Een geldontwaarding van meer - dan 10 pet. per jaar deed zich voor in Uruguay (11,2 pet.). Brazilië (15,5 pet.): Argentinië (21,6 pet.); Paraguay (26.2 pet.); Chili (26.7 pet.) en Bo- p livia (38,3 pet.). e_ Wat Nederland betreft ver- p meldt het overzicht, dat de jaarlijkse geldontwaarding in p de periode van 1954 tot 1959 p 2,5 pet. bedroeg en in - de vijf jaar, die daaraan vooraf gin- p gen, 4,6 pet. liiiniiiiiiiiiiiiiii!iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiniil

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7