Zeeuws fruitcorso te Goes weer groots van opzet Zeeuwse Almanak Mamea-Geleï WADDENGEBIED NEEMT VAN ZEELAND „MOSSELTAAK" OVER :mn ZWEEFVLUCHT VAN SCHOUWEN NAAR BIELEFELD DUITSLAND AUTO REED IN KANAAL BIJ WILHELMINADORP 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 ALS SLUITSTUK VAN FRUITWEEK Route van praalwagens is thans uitgestippeld in bouwplan-Oost Dank zij het feit, dat de Goese gemeenteraad enkele weken gele den alsnog besloot een belangrijke subsidie uit te trekken voor evenementen, lieeft de stichting het „Zeeuws Fruitcorso" onmid dellijk daarna de organisatie van de fruitweek en het fruitcorso ter hand kunnen nemen. Tijdens een vrijdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes gehouden vergadering heeft het stichtings bestuur de plannen voor dit jaar ontvouwd. Ook het zesde fruit corso, dat op 17 september a.s. door de straten van Goes zal trekken, is groots opgezet. Hoewel in mindere mate als vorig jaar, staat de week van 10 tot 17 september in het teken van het fruit. Zaterdagmiddag 10 september a.s. zal de fruitfee haar in trede doen in Goes en een week later volgt als sluitstuk het fruit corso met rond vijftien praalwagens. Wederom zal het fruitcorso worden gehouden op een afgesloten par cours. Dit keer voor het eerst in bouwplan oost. Hier is een zes kilo meter lange route uitgestippeld, waarlangs het corso gedurende bij na 2 uur zal trekken. De opstelling en ontbinding van het corso is ge pland op het terrein van de Zeeuw se Fruitteeltmaatschappij in Valcke- slot. Het middagcorso vangt zijn tocht door het bouwplan aan om 3 uur. 's Avonds om acht uur zal een verlicht corso door de straten van Goes trekken. In de stoet zullen voorts reclamewagens rijden, alsme de een twintigtal wagens van de auto-show. De route ziet er uit als volgt: start Valckeslot-Bergweg- Dusseldorpstraa t rechtsaf-Tu lpstraat -Beatrixlaan-Violenlaan-Vogelen- zangsweg linkaaf-Bergweg rechtsaf- Van Dusseldorpstraat linksaf-De Graafstraat-Kamperfoelïestraat-Le- liestraat rechtsaf-Beatrixlaan-Nieu- we Heernisseweg-De Graafstraat- Dusseldorpstraat-Bergweg-Valcke- slot. De organisatie van het corso draait momenteel op volle toeren want over nauwelijks vier weken is de grote dag aangebroken. Reeds enige maanden lang ma ken suggestieve reclameborden in de Frans den Hollanderlaan en langs de rijksweg door Goes de toeristen attent op het corso. Niet minder dan 20.000, bijzonder fleurig en kleurig uitgevoerde fol ders zullen worden verspreid. De provinciale V.V.V. te Middelburg zal voor verspreiding zorgen on der alle horecafbedrijven en alle V.V.V.'s In West-Nederland. De V.V.V.-Goes distribueert de fol ders onder de toeringcar- en bus ondernemingen in dit gebied. Voorts heeft de secretaris van de stichting alle Zeeuwse verenigin gen buiten Zeeland aangeschre ven. Opening De fruitweek wordt zaterdagmiddag A ttvpr'enfin) Centrale verwarming S AWE MA NV Hederstraai 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 10 september geopend. Begeleid door de drie plaatselijke muziek- en tam boerkorpsen zal fruitfee Mattie van Hekken met haar heide hofdames van de veiling af vertrekken naar het stadhuis, waar om drie uur een officiële ontvangst volgt door het gemeentebestuur. In de stoet zullen meelopen enkele honderden gymnas ten van de plaatselijke verenigingen „Volharding", „O.K.K." en „Kaspor- go". Tijdens de officiële ontvangst zullen deze gymnasten oefeningen uitvoeren op de Grote Markt. Direct na de installatie van de Zeeuwse fruitfee 1960 zullen meer dan 1000 postduiven worden opgelaten op de Grote Markt. Zij zullen symbolisch de blijde inkomste van de fee ver kondigen. Ook is er nog een massa le turndemonstratie op de Grote Markt, gevolgd door een défilé van de gymnasten. 's Avonds zal op de Grote Markt een aantrekkelijk en gevarieerd programma worden geboden, waar aan medewerken het meisjeskoor Sweet Sixteen" uit Hilversum, het bekende Amsterdamse danspaar An en Jan Daniels en het kwintet Jo Bos. In tegenstelling tot andere jaren zijn er enkele „rustdagen". Pas dinsdag wordt de fruitweek weer voortgezet. Op die dag is een ont vangst op de Goese veiling ge pland, waarna de fee fruit zal uit delen aan de patiënten in de Goe se ziekenhuizen en aan de bejaar den in de tehuizen. Indien op vol doende medewerking kan worden gerekend, zullen ook alle Zeeuwse ziekenhuizen in de uitdeling van fruit worden betrokken. De fruit fee, die in het dagelijks leven ver pleegster is in Vlissingen, zou dit gebaar tegenover de zieken zeer op prijs stellen, zo vertelde gis termiddag de secretaris van de stichting, de heer W. v. d. Linde. Dinsdag is er voorts een gevarieerd programma voor de jeugd. Op de Grote Markt zal 's aVonds het Goese jeugdcircus Jong Artistenbloed op treden. Na de tweede „rustdag" (woensdag) volgt donderdag een braderie door de Goese middenstand op de Grote Marlet. Aan deze braderie, die van 11 uur 's morgens tot ongeveer 9 uur 's avonds zal duren, zijn diver se attracties verbonden. Een extra attractie is de bazaar van en voor het Rode Kruis. Des avonds is er een boogsehuttersconeours op de liggen de wip. Ook in dit geval vormt de Grote Markt het middelpunt van de festiviteiten. Niet minder dan 20 boogschutterssociëteiten uit de beide Bevelanden zullen aan dit openlucht concours deelnemen. Tot slot zullen de schutters aanzitten aan een schuttersmaaltijd, eveneens te hou den op de Grote Markt. Als sluitstuk van de fruitweek volgt des zaterdags het fruitcorso. Niet minder dan tien muziekgezelschap pen zullen hieraan liun medewerking geven. Na afloop van het avondcor so omstreeks, half tien zullen de „Trommelaeren van Roosendaele" bet frultfeest besluiten met een tap toe. Op de Grote Markt zal voor het gebouw van de P.Z.C. een tribune worden gebouwd, waarop rond 1000 belangstellenden kunnen plaats ne men. Hoewel bet corso niet in het centrum van de stad komt, zullen de prijzen worden uitgereikt op de Gro te Markt. Dat zal omstreeks half zes zijn. f Advertentie) Charme voor Uw handen IR. VAN ERP TE HARLINGEN Pessimistisch geluid over garnalenvangst „Wat betreft de mosselkweek heeft het Waddengebied dit jaar een goede produktie gegeven, in tegenstelling tot het Zeeuwse gebied. In liet Wad dengebied-komt do schadelijke mos selparasiet dan ook niet voor. De laatste jaren wordt reeds vijftig tot tachtig procent van de nationale pro duktie door de Waddenzee geleverd. Door de grote uitgestrektheid van dit visgebied kan dit percentage nog ho ger komen te Eggen, totdat de Wad- VAN TOT REGEN, REGEN, REGEN. De steeds aanhoudende regens van de afgelopen weken hebben overal in Zeeland liun sporen achtergelaten. Rijp koren heeft dugen lang temid den van grote plassen water ge staan, terwijl de landbouwmachines er werkeloos naast wachtten. Ook in de Zeeuws-Vlaamse waterwegen en kreken was de waterstand in korte tijd aanmerkelijk hoger geworden dan het normale zomerpeïl. In het Axelse zwembad heeft men het gevallen regenwater nauwlieu- rig opgemeten. Het bereikte hier een peil van 15 tot 20 centimeter onder de plankieren. Een stand, die in nor male zomers 80 centimeter tot een meter beloopt. KWEKERS OP REIS. Veertig fruitkwekers uit de Schouw- se Westhoek en de omgeving van Zierikzee maakten dezer dagen een excursie naar Brabant. Dit uitstapje wat georganiseerd door een tweetal BESTELLING Een Brits echtpaar teas het, dat zich geruime tijd voor een slagerswinkel in Middelburg ophield. Met een aan het wetenschappelijke grenzende be langstelling bestudeerden man en vrouw de etalage, waarin fraaie stuk ken op vleesgebied lagen uitgestald. Moeizaam vertaalden zij de bijbeho rende opschriften plus prijzen en ten slotte waagden zij zich over de drem pel van het vleespaleis. Eenmaal bin nen lieten zij zich nog eens uitvoerig voorlichten door de slager over alle heerlijkheden, die hij te bieden had, waarna mevrouw en meneer zich nog euen in een hoekje afzonderden om ruggespraak te houden. Tenslotte was het besluit gevallen. Mevrouw trad plechtig naar voren, tot vlak voor de toonbank, haalde eens diep adem en plaatste in gebro ken Nederlands de bestelling, lui dende: ,JSén ons hondenworst, alstu blieft"! Naar verluidt leeft de slager sinds dien atil,,. handelaren. Eerst togen de Schouw- se fruitmensen naar Kruisland, waar produlcten van zeer goede kwaliteit werden bekeken. Vandaar ging het naar Alphen, vlak bij de Belgische grens. Het fruitbedrijf, dat de rei zende kwekers hier bezichtigden, vertoonde veel overeenkomst met hun eigen bongerds. Het zand, waar op de bomen waren geplant was al leen nog iets grover. Een 15 hectare groot bedrijf in Oirschot was het laatste doel van deze dagtocht. Hier kregen do Zeeuwen een indruk van wat het woord topoogst eigenlijk bete kent. Aan een diner in Oisterwijk sprak de heer J. Wagemans, hoofdvertegenwoordiger van een van de organiserende handelaren, een kort woord. Namens de deel nemers dankte de heer J. C. de Feiter uit Burgli voor de aange boden reis. VROEGE ONTDEKKING. De heer M. A. Romijn, die deze week op een vroege ochtend door Middel burg een ommetje maakte zag daar iets, wat men in Zeeland niet elke dag tegenkomt. Over het plaveisel bij de r.-k. kerk trippelde een eek hoorntje. Een dierje, dat kennelijk uit de koers was geraakt en nu wat schuw en onwennig door de stad dwaalde. Het wipte nog even de kerk binnen en verdween korte tijd later in het plantsoen. De heer Romijn, die ons van zijn vroege ontdekking op de hoogte stelde, voegde er nog aan toe. dat het eekhoorntje zich binnen de Middelburgse wallen toch wel moeilijk zal kunnen handha ven VONDST. Een vondst op heel ander terrein werd op het Schouwse strand ge daan. Bij Westenschouwen vond de lieer Jan Simons een Piëta. Het kleine Mariabeeld je was alleen beschadigd. De heer Simons diep te het op uit een oude welput, die vroeger een onderdeel vormde van het oude dorp Westenschouwen, dat in de loop der eeuwen door de duinen is overwoekerd en nu feitelijk buiten liet eiland is ko men te liggen. Volgens de vinder dateert het beeldje uit 1400. denzee de produktie geheel voor lumr rekening neemt, tengevolge van de uitvoering van het Deltaplan". Dit verklaarde gistermorgen de hoofdinspecteur visserij-inspectie te Amsterdam, ir. H, A. M. van Erp te HarEngen. De moeilijkheid voor het Wad dengebied zit nog in de verwate- ringsplaatsen, die Zeeland van na ture heeft door een groter ver schil tussen de getijen en het ho ger slibgehalte van het water en die in het Waddengebied kunst matig gemaakt zouden moeten worden, een project, dat- enkele miljoenen zal kosten, maar dat noodzakelijk geacht wordt omdat het noorden de mosselen vissers uit Zeeland zal moeten opnemen als het Deltaplan de kweekgron- den in Zeeland opeist. Reeds zijn 21 vissers uit Zeeland in Harlin- gen komen wonen. Ir. Van Erp liet verder een pessimis tisch geluid horen over de toekomst verwachtingen voor de garnalenvis serij. Op de bijeenkomst, waarop ir. Van Erp sprak, werd gezegd, dat er dit jaar minder garnalen gevangen zijn dan vorig jaar, toen het ook al een matig jaar was, maar dat de vis sers niet klagen omdat de geringe opbrengst in kilo's gecompenseerd werd door een hogere prijs per kilo, zodat in totaal toch nog 535.000 gul den meer verdiend werd. Men vroeg zich af, of deze geringere vangst veroorzaakt was doordat in het voorgaande jaar ook „puf" ge vangen werd (kleine garnalen) en of er daarom iets gedaan moet wor den om aan deze situatie het hoofd te bieden. Voorts werd bekendge maakt, dat de bioloog, de heer Bod- deke uit IJmuiden, binnenkort een rapport gereed hoopt te hebben waar in de achteruitgang in de garnalen- stand bewezen wordt. Cultuurtechnisch ambtenaar te Zierikzee aangehouden De rijkspolitie te Zierikzee is vrijdag overgegaan tot aanhouding van een in deze plaats woonachtig ambtenaar van de Cultuurtechnische Dienst, die er van wordt verdacht in zijn dienst betrekking financiële onregelmatig heden te hebben gepleegd tot een bedrag van enkele duizenden guldens Betrokkene zal maandag aan de of ficier van justitie tc Middelburg wor den voorgeleid. Examens Voor het praktijkdipjoma boekhou den slaagden mej. M. A. de Mpijnck en de heren B. J. Hoogesteger en J. F. Janssens, te Vlissingen en de heer. S. J. Goverse te Koudekerke. Allen leerlingen van de proefvervolgklas van de gemeentelijke middelbare handelsavondschool te Vlissingen. Deze proefvervolgklas ls toeganke lijk voor bezitters van het einddiplo ma h.b.s.-A of Middelbare Handels avondschool. Voor het diploma „Electricien" slaagden te Hulst de heren W. de Moor en R. Maas, beiden te Axel. Zeeuwse verkeerszondaars in Bergen op Zoom berecht Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond J. C. D. uit Goes don derdagmorgen terecht, omdat hij van een parkeerterrein bij Roosendaal was gereden zonder op het verkeer te letten. Hij reed met een vracht auto met aanhangwagen. Verdachte vertelde dat hij naar rechts had uitgekeken en zijn bijrij der naar links. Zij hadden beiden niets bemerkt totdat zij plotseling op de andere auto reden. De officier van justitie nam het verdachte hoogst kwalijk dat hij de bijrijder niet de weg op gestuurd had om uit te kij ken. De officier eiste een geldboete van 40.subs. 8 dagen, waartoe D. door de kantonrechter ook werd ver oordeeld. B. K. uit Vlissingen had op 13 mei op de Wouwseweg te Bergen op Zoom het verkeer danig in gevaar gebracht. Een voorrijder was ge stopt. Dat had K. ook willen doen, maar zijn wagen slipte en botste te gen de voorrijder op. „Ik trapte door de rem", zei hij tot zijn verdediging. Het was een huurwagen en K. dacht dat alles in orde was. De officier eis te tegen K. een geldboete van 20. subs. 4 dagen. Hiertoe werd hij con form veroordeeld. C. de R. uit Kortgene was op 20 juni, na op de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom te hebben stil ge staan, weggereden zonder het ver keer vrij te laten. Hij had daardoor een andere weggebruiker gehinderd. R. vertelde dat hij 20 jaar lang rijdt en nog nooit een aanrijding had ge had. De officier eiste tegen hem 25,— subs. 5 dagen. „Niets aan te doen" vond de verdachte. „Tl? heb toch al genoeg onkosten dan kan dit er ook nog wel bij". De kantonrech ter maakte er 20.subs. 4 dagen van. Vlissingse zomershowboot maakte laatste tocht VOOR DE LAATSTE MAAL in het seizoen voer vrijdagavond de wel haast vermaard geworden Vlissing se zomershowboot de liaven uit. Vele bezoekers, voornamelijk Duitsers, grepen deze laatste gelegenheid met beide handen aan, en verpoosden zich óf in het binnenste van het vaartuig óf tuurden ingespannen, zo lang het Echt was, naar de vage con touren van de Zeeuwse kust. De stemming op deze laatste vaart was mede door een enthousiast spe lend orkestje ongedwongen en ami caal. Vele dansparen bewogen zich vlot en vrij op het uitgestrekte auto- dek, dat zich uitstekend leende voor dansvloer. Waar anders grote die sels een plaats vinden, hadden de danslustigen de ruimte. Boven in de lounges, en aan de toch wel koude reling wees men elkaar karakteristieke punten aan in het langzaam voorbijglijdende nevelach tige landschap. Verwonderde uitroe pen klonken in het Nederlands, maar uiteraard ook in het Duits, want de ze taal scheen op de laatste trip wel te domineren. Toen het donker van de nacht het schip met zijn opva renden omsloot, verplaatste het to neel van het vermaak zich naar de gezellige lounges. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. VVWvWVVWMWMWvW P.H. 223 VLOOG 3SS KM Eerste overlandvlucht vanuit Haamstede Straaljagerpiloot Ed van Bree uit Woensdrecht heeft vrijdag boven Schouwen-Duiveland bewe zen dat het heel wat geluidlozer en voordeliger kan. Hij vloog een zweefkist, een Skylark II presta tietoestel de P.H. 223, vanaf het vEegveld Haamstede in een koene overlandvlucht ii één ruk naar Salzuflen bij Bielefeld in West- Duitsland. Een afstand van 355 kilometer hemelsbreed. Tot voor kort geloofden de zweef vliegers uit Noord-Brabant en Zeeland, die morgen een te Haam stede gehouden kamp besluiten, niet in dergelijke grote overland- vluchten vanuit Haamstede. Wil men vanuit het Zeeuwse eilanden- febied een dergelijke vlucht ma- en, dan moetèn de weersomstan digheden wel bijzonder gunstig zijn. Zij waren gunstig, toen de lucht macht-luitenant van de Klu-club uit Woensdrecht vrijdagmorgen om 11 uur zijn start met de lier maakte die zijn toestel tot op 450 meter optrok. De Skylark wipte vlot over de Zeeuwse eilanden en bereikte al spoedig het lucht ruim boven de Nederlands-Duitse grens. Toen bewees Van Bree nog eens dat het ook onder minder gunstige omstandigheden kan. Hij moest twee regenbuien passe ren, maar vond telkens daarop toch weer zoveel termiek dat hij in de lucht kon blijven. In de buurt van Bielefeld verzeilde hij met het prestatietoestel echter in een hagelbui. Toen was het met de termiek gedaan, en moest Van Bree de in Haamstede opgestegen Skylark op een weiland aan de grond zetten. Op het vliegveld Haamstede wachtte intussen de ophaalploeg een auto met aanhangwagen waarop het toestel gedemonteerd wordt teruggevoerd met span ning op het telefoontje. Dat kwam 's middags van een stralen de straaljagerpiloot. Een ander toestel, de P.H. 162, een Grunau-baby dat een half uur na Van Bree met aan boord de K.M.A. kadet S. van Brakkei van de K.M.A.-zweefelub uit Gilze- Rijen in Haamstede was opgeste gen, lukte het eveneens een ge slaagde overlandvlucht te maken. Van Brakkei wist met deze over gangstrainer een voor dergelijke vluchten minder geschikt toestel, Diessen ten zuid-oosten van Til burg te bereiken. Nadat hij hemelsbreed een af stand van 105 kilometer had ge vlogen, raakte hij met het toe stel, in een regenbui en zakte on deruit. Desalniettemin bewees ook Van Brakkei dat overland- vluchten vanuit Haamstede zeer goed mogelijk zijn. Dit betekende een even succesvol als onverwacht slot van een ge slaagd zweefvliegkamp te Haam stede. Tweede badrit voor toeristen in Domburg Gezien het grote succes van de eer ste badrit, die de V.V.V. Domburg enige tijd geleden voor de toeristen organiseerde, is besloten dit seizoen nogmaals een dergelijk evenement te houden en wel op maandag 22 augus tus a.s. Ook nu is het technische ge deelte van de badrit weer in handen van de motor- en autoclub „De Zeeu wen" uit Middelburg. In tegenstel ling tot de voorgaande rit krijgen de deelnemers ditmaal hun opdracht in de vorm van tekeningen. De taalpro blemen voor de buitenlandse toeris ten zijn hiermee tevens voor een groot deel opgelost. Het parkoers is ongeveer 40 kilometer lang en is uit gezet in de omgeving van Domburg. De gemiddelde snelheid zal 30 km ëer uur bedragen. ie inschrijving- vindt plaats om half acht bij het Badpaviljoen te Dom burg, waar om acht uur gestart wordt. Ook aan deze rit kunnen de leden van de plaatselijke motor- en autoclubs niet deelnemen. Deze bad rit staat slechts open voor toeristen en inwoners van Domburg, die kun nen deelnemen met auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Carillonconcert te Veere Vanavond, zaterdagavond, zal de stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Ferwerda, op het caril lon van de^stadhulstoren te Veere van acht tot negen uur een concert geven. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van Scarlatti, Han del, Dussek, Lemoine en Schumann, die worden afgewiseld met verschil lende volksliederen. Tot besluit van het concert wordt een Allegro van Durand Chauffeur wist zich zwemmend te redden De Goese elektriciën J. A. S. is vrijdagmiddag omstreeks kwart over vier ter hoogte van WiJhelminadorp met zijn personenauto in bet kanaal van Goes naar het Sas gereden. De bestuurder wist zich uit de zinkende auto te redden en veilig de wal te bereiken. Het ongeluk gebeurde, toen S. tracht te zijn auto te keren op de Oostha- vendijk te Wilhelmïnadorp. Bij deze manouvre slipte de auto en reed par does het ongeveer 2 meter diepe ka naal in. In korte tijd was de auto onder water verdwenen, maar de be stuurder zag kans het zinkende voer tuig te verlaten. Een kraanwagen van garage Louis- se te Goes heeft de auto korte tijd later op de wal gezet. Dit karwei, dat ongeveer drie kwartier in beslag nam werd van dc wal af gevolgd door een groot aantal toeschouwers. Een van de monteurs ging in zwem broek gekleed te water en met be hulp van twee jongemannen, die na het ongeval passeerden en die zich eveneens te water begaven, wist hij een stevige kabel aan de bumper van de gezonken auto te bevestigen. (Foto P.Z.C.). Ambachtsschool Goes start met 2 nieuwe afdelingen In september zal de Goese, ambachts school starten met twee nieuwe af delingen, namelijk een banketbak-? kersafdeEng en een opleiding voor Gawalo-monteur. Voor de laatste was het K.B. twee jaar geleden reeds afgekomen, maar door gebrek aan ruimte kon deze opleiding niet gerealiseerd worden. De banketbakkersopleiding zal even eens in september a.s. starten. Reeds is hiervoor een voldoende aantal leerlingen ingeschreven. De am bachtsschool te Goes heeft nu een opleiding voor brood-banketbakken gemengd bedrijf en deze nieuwe af deling banketbakken. Reeds lange tijd werd in Zeeland de behoefte gevoeld om te komen tot een banketbakkersoplelding. Wel iswaar is het aantal banketbakkers in Zeeland niet overmatig groot, maar het ontbi'eken van een goede opleiding in onze provincie maakte het toch dikwijls nodig krachten van elders aan te trekken. Nu Zeeland in toenemende mate re creatiegebied wordt, deed zich de be hoefte aan een goede opleiding nog meer voelen. De nieuwe school aan de Bergweg heeft twee modern ingerichte bak kerijen, waar de toekomstige vak lieden hun hart op zullen kunnen halen. Behalve in de banketbakkerij zullen de afgestudeerde leerlingen ook emplooi kunnen vinden in de koksbranche. Gemeente Ovezande krijgt rioleringsplan In principe lieeft de raad Ovezande besloten tot het doen opstellen van een rioleringsplan voor de gemeente. Donderdagavond voteerden zij voor dit doel een bedrag van 4.000, Een dskundig bureau zal voor een en ander worden ingeschakeld. De raad stelde de gemeentebegro ting voor het jaar 1961 vast. De re kening van de gewone dienst sluit met een post onvoorzien van 9700,21, de kapitaalsdienst vertoont een nadelig saldo van 157.172,36. Ook de gemeenterekening voor het jaar 1959 werd vastgesteld. Voor wat de gewone dienst betreft sluit de re kening met een batig slot van 789,15. De kapitaalsdienst vertoont een nadelig slot van 188.513,88. De raad ging akkoord met het voorstel tot gunning van de bouw der twee toegewezen woningwetwoningen over te gaan. De burgemeester der gemeen te zal Ovezande vertegenwoordigen in het algemeen bestuur van de werkplaats „De Bevelanden". Voor de sportdagen, georganiseerd voor de schooljeugd voteerde de raad een bedrag van 29,50, met de notatie dat eerder reeds een voorschot van 20,werd verleend. Voor het jaar I960 zullen onder meer de volgende subsidies worden verleend: Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme 50,r.-k. bibliotheek 70,fan farekorps „Juliana" 150,r.-k. jeugdkontakt 250,— en comité Ouden van Dagen 200, Agenda VANDAAG Middelburg City: „The Geisha Boy" 20 uur, zo, midd. 14.30 en 20 uur, a l. Electro: „Tarzan cn zijn vijanden" 19, en 21.15 uur, 14 Jaar, Miniatuur Walcheren, Molenwater, geopend van 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: Hopla Conny" 19 en 21 uur, zondag 15, 19 en 21 uur, a.l.: Luxor: „Flitsende degens", 19 en 21 uur, zondag 15, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Concertgebouw: Teenagers American Stereo dancing by candle light. Bellamypark: concert Crescen do. Goes Grand: „Hercules en de konin gin van Lydië", 19 en 21, uur, zon dag 15. 19 cn 21 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2