Duitse toeristen uit Domburg uitgewezen WALCHEREN MARKTBERICHTEN GEMEENTE SLUIS GARANT IN TEKORTEN BELFORTFEESTEN AMERIKAANSE ONDERZOEKINGEN VOOR KUST VAN KATWIJK VRIJDAG 19 AUGUSTUS I960 P ROV I N C A LE ZB BU W S Bi C O V K A N 7 Verzet tegen boswachter uit Oostkapelle Begin deze week zijn twe8 Duit se toeristen met hun gezinnen, die in Domburg verblijf hielden, uit ons land uitgewezen. De oor zaak daarvan was, dat een van hen zich had verzet tegen de boswachter van „Berk en Bosch", toen deze hen uit het bos wilde verwijderen. Bij dit incident liep de boswachter een flinke ldap op. De boswachter, de heer Luitwieler, ontmoette op een van zijn controle- tochten in het bos het gezelschap, bestaande uit twee textielhandelaren uit Elberfeld met hun gezinnen. Daarbij bleek hem, dat zij niet in het bezit waren van de vereiste wan- delkaarten. De boswachter wees hun er op, hoe zij een kaart konden ver krijgen, maar de Duitsers beweer den op dat ogenblik geen geld bij zich te hebben om het voor de kaar ten verschuldigde bedrag ter plaatse te voldoen. Daarop verwees de bos wachter hen naar het V.V.V.-kan toor en deelde hun tevens mede, dat zij het bos nu onmiddellijk dienden te verlaten via de weg, waarlangs zij waren gekomen. Even later ech ter ontmoette hij hen ten tweede ma le: zij hadden zijn sommatie in de wind De boswachter waarschuwde hen opnieuw, dat zij niet verder mochten en wilde hen dwingen 't bos tc verlaten. De Duitsers maakten zich daarop bijzonder kwaad en een van hen gaf de heer Luitwieler een tik, waardoor deze op de grond viel. Waarop de bos wachter zich onmïddplijk met de rijkspolitie te Domburg in verbin ding stelde om een klacht in te dienen. Inmiddels togen de Duitsers naar de burgemeester van Domburg om op hun beurt eveneens een klacht in te dienen: de boswachter zo beweer den zij zou hen namelijk óók ge slagen hebben. De rijkspolitie was evenwel reeds met het onderzoek be gonnen en trof het gezelschap op straat aan. Zij verzochten de 'wee Duitsers mee te gaan naar het bu reau van de groepscommandant in Westkapelle. De twee mannen toonden daar aanvankelijk weinig lust toe. De rijkspolitiemannen wilden daarop kennelijk geen risico nemen: zij deden de Duitsers onder pro test de handboeien om Bij het verhoor van de Duitsers kwamen er allerlei tegenstrijdig heden voor de dag. Alleen de heer Luitwieler bleef pertinent bij zijn verklaring: hij had niet geslagen, maar was, nadat de Duitser hem had aangevallen, onmiddellijk weggereden om de rijkspolitie te waarschuwen. Kerken helpen Chili De noodkreet uit het door aardbevin gen verwoeste Chili lieeft, zoals overal in de wereld, ooit de Neder landse kerken tot grote hulpvaardig heid aangespoord. Tot nu toe is op giro 5261 van de Stichting Oecume nische Hulp aan Kerken en Vluchte lingen te Utrecht zo deelt deze mede in totaal een bedrag van f 78.659,voor Chili binnengeko men. Hiervan kwam 37.000,van de Wilde Ganzen, de radio-actie van het I.K.OJt., en 20.000, van de sectie voor internationale hulpverlening van de Nederlandse Hervormde Kerk.. Daarnaast hebben ook de Gerefor meerde Kerken eind juli een oproep tot hun gemeenteleden gericht om een bijdrage voor Chili. Het alge meen diaconaal bureau der Gerefor meerde Kerken te Utrecht heeft reeds een bedrag van 10.000,ont vangen. De rest van het bedrag is van particuliere zijde binnengeko men. Tengevolge van twee hevige aardbe vingen op 21 en 22 mei j.l. eh een daaropvolgende vloedgolf, kwamen In de bijzonder zwaar getroffen zui delijke Chileense provincies ongeveer 1500 mensen om net leven. Een mil joen ménsen werd dakloos. De tota le schade, die door deze ramp ont staan is. bedraagt ongeveer 400 mil joen dollar. Uitspraak kort geding over winkelsluiting kappers De vice-president van de rechtbank in Den Haag, nu*. H. Stoffels, heeft gistermorgen uitspraak gedaan in een kort geding over de verplichte winkelsluiting van kappers. Het ging om do vraag of de sluitingsverplich ting voor dames- en herenkappers of voor herenkappers alleen geldt. De vice-president overwoog, evenals eiser de kappersbond, afdeling Leiden dat kappers, die tijdens de vakantie hun zaak gesloten had den, benadeeld worden door collega's, die hun salons niet tijdens de ver plichte termijn van 15 tot en met 20 augustus sloten. Door niet te slui ten berokkende gedaagde, een da meskapper Uit Leiden, schade aan de leden van eiser. De rechtbank be val gedaagde zijn actie tegen de ver plichte sluiting van dameskappers te staken en zijn salon onmiddellijk te sluiten op straffe van betaling van een dwangsom, groot f 500, -voor iedere dag dat hij geopend zou blij ven. De burgemeester van Domburg nam in zijn kwaliteit van hoofd van de plaatsplijke politie contact op met zijn' ambtgenoot van Oostkapelle op wiens grondgebied het delict was gepleegd en met de officier van justitie te Middelburg alsmede de procureur-generaal in Den Haag. Dit overleg leidde tot de conclusie, dat de boswachter zich correct had gedragen, dat de Duitsers zicli in elk geval hadden verzet tegen het be voegde gezag in Nederland en dat hun derhalve moest worden meege deeld, dat hun aanwezigheid verder ongewenst werd geacht. Het gezel schap verliet nadat het bij de Duitse consul zijn beklag had ge daan via de grenspost Emmerich ons land. Tegen hen zal nog een ver volging worden ingesteld. Kattendijkse klokkenluiders i Drieëntwintigste fokveedag met eervol ontslag De raad van Kattendijke, die woens dagavond vergaderde heeft een be drag van 1000,uitgetrokken voor het aanbrengen van opbergkasten in de openbare lagere school. Voor het aanbrengen van een ge sloten cabine op de brandweerauto stelde men f 4400,beschikbaar. De raad voteerde tevens 300, voor representatie kosten ln verband met de landelijke ploegwedstrijden, die op 8 en 9 november in de ge meente Kattendijke worden gehou den. Aan de klokluiders P. Rijnhout en J. Huissoon werd eervol ontslag ver leend in verband met het aanbrengen van elektrische luidinstallaties in de torens van Kattendijke en Wilhel- minadorp. Besloten werd een ge meenschappelijke lening aan te gaan met de gemeenten Kapelle, Kloetin- ge en 's-Gravenpolder voor de exploi tatie van een vuilnisauto en een vrachtauto. De burgemeester, de heer P. J. Evers werd aangewezen als vertegenwoor diger in het bestuur van de werk plaats „De Bevelanden" te Goes. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Vlissïn- gen zijn in het tijdvak van 10 tot en met 16 augustus de volgende gevon den voorwerpen gedeponeerd: lap gordijnstof, gele bel, damessjaal, 1 vuurrode stropdas in zakje, abonne mentskaart van zwemschool, badpak in rode badmuts, blauwe ceintuur van japon, rozenkrans in etui, adres boekje, blauw shirt, rood kindersok je, blauwe regenjas, verhuisdeken, Dinky-toys tank, rood meisjesvest, klosje vliegertouw, grijze herensjaal, 2 dames polshorloges, diverse huis sleutels, enkele rijwielen en autopeds. Verder zijn daar inlichtingen te be komen van de adressen, waar de vol gende voorwerpen zijn te bevragen: bril met hoornen montuur, hond (vermoedelijk tekkel), kleine bruine paraplu, dubbele zeildoeken rijwiel- tassen, bruin kinderschoentje, bal- point met koperen dop, doos inhou dende een paar nieuwe kinderschoe nen, heren regenjas, regenkapje, grondzeil, blauw kindertasje, zilveren broche, heren polshorloge, grijs-blau we parkiet, witte dames regenjas, kinderbeursje, zilveren ringetje met rode steen, verrekijker, rode dames- handschoen, gekleurde bal, paar oude bruine schoenen, aansteker, zwarte wandelstok, enkele portemon nees met inhoud. Burgerlijke stand Queen Elizabeth voer uit ondanks zeeliedenstaking Het ruim 83.500 ton metende Britse passagiersschip „Queeu Elizabeth" is donderdag uit Southampton ver trokken, niettegenstaande do onoffi ciële zeeliedenstaking die aclit dagen geleden begon. Van de 1260 leden der bemanning hadden de avond tevoren er 66 het. schip verlaten, maar men heeft plaatsvervangers kunnen vin den. Het schip, dat nog nooit van een' zeeliedenstaking te lijden heeft ge had, is met 1300 passagiers via Cher bourg op weg naar New York. De stakers wensen een werkweek van 44 uur en een loonsverhoging van vier pond per maand. Zij begon nen hun actie naar aanleiding van een accoord tussen hun vertegen woordigers en de reders, volgens het welk zij, naar hun zeggen, 52 uur per week moeten werken en een loonsverhoging van tweeeneenhalf pond krijgen. Havenstaking In Londen zijn donderdag meer dan 6000 havenarbeiders in staking ge gaan, uit protest tegen het aanne men door hun vakbond van een aan bod van werkgevers tot een loons verhoging van elf shilling per week. De stakers, die een verhoging van vijfentwintig shilling eisten, hadden woensdag een symbolische staking van 24 uur afgekondigd. Op 49 sche pen ligt het werk stil. In Manchester hebben duizend ha venwerkers aangekondigd over drie weken tot staking te zullen over gaan. Kleine stijging kosten van levensonderhoud in juli Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het centraal bureau voor de statistiek wordt samenge steld op basis 1951 100 liep van medio juni tot medio juli met 1 puilt op. Het indexcijfer inclusief A.O.W. steeg van 126 tot 127 en het index cijfer exclusief A.O.W. van 121 tot 122. De stijging deed zich hoofdzakelijk voor in de sector „voeding" waarvoor het indexcijfer steeg van 122 naar 125. Binnen deze sector daalde het indexcijfer voor aardappelen. Voor groenten en fruit steeg het indexcij fer, terwijl voorts de prijs voor eieren opliep. Buiten de voedingssector daal de in verband met de uitverkoop in juli het indexcijfer voor kleding. Sowjet-vliegtuig schendt Fins luchtruim Het Finse ministerie van buitenland se zaken heeft donderdag bekendge. maakt, dat zondag *n Russisch vlieg tuig bij het meer van Ladoga het Finse luchtruim heeft geschonden. De Russische autoriteiten hadden hun leedwezen betuigd over het incident, dat naar hun mening het gevolg was van een misverstand. Van de ongeveer -150 spoorwegstations die ln de Tweede Wereldoorlog in West- Duitsland ztjn verwoest, zijn er tot dusver omstreeks 300 weer opgebouwd. Hier mee 'was een bedrag van 450 miljoen mark gemoeid. Voor het herstel van de overige stations hebben de Westduitse spoorwegen een tien-jarenplan opgesteld. WESTKAPELLE. Bevallen: J. JanïsseHugense, d. Getrouwd: C. de Visser, 22 jaar en N. Lievense. 23 jaar: J. Theune, 26 jaar en W. van Rooijen, 22 jaar. Overleden: K. Huibregtse, 71 jaar, e.. van P. de Vos: P. de Witte, 85 jaar, wedn. van D. Huibregtse. BIGGEKERKE Raad komt bijeen Op vrijdag 26 augustus a.s. zal de gemeenteraad van Biggekerke 's middags om half vijf in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering vermeldt on der andere een voorstel tot wijziging van de vakantieregeling voor de ge meenteambtenaren en tot verlenging van de datum, waarop de werkclassi- ficatie in Biggekerke zal worden in gevoerd tot 1 januari 1963. Verder staat op de agenda een voor stel om medewerking te verlenen aan de aanvraag van het bestuur var de Ver. voor C.V.O. bij de verbouw van een aantal schoorstenen. 21 september in Oostburg Woensdag 21 september zal de élite van het West Zeeuws-Vlaamse vee weer bijeen zijn op het Ledelplein te Oostburg, waar dan de jaarlijkse ten toonstelling van fokvee, vetvee, han- delsvec, varkens, geiten en schapen voor de 23e achtereenvolgende maal zal worden gehouden. Het bestuur van de organiserende Regeli ngscommissi e V eetentoonstel ling Oostburg heeft de inschrijving van deze tentoonstelling vorige week gesloten, althans voor wat betreft de afdelingen fokvee, geiten en schapen. Voor de overige afdelingen t.w. vet vee, handelsvee en varkens kunnen de dieren worden opgegeven tot op de dag van de tentoonstelling. In de afdeling fokvee, die weer is on derverdeeld in 35 rubrieken, zijn in totaal 145 dieren opgegeven. Hieronder bevindt zich een trouwe klant van deze tentoonstelling t.w. de koe „Corrie" van de heer A. J. Ver- hage-Hoste uit Schoondijke, die in de rubriek superproduktie-klasse is on dergebracht, omdat zij het gepres teerd heeft tot haar -13e levensjaar meer dan 60.000 liter melk te .pro duceren. Het grootst aantal inschrijvingen (12) is binnengekomen voor de ru briek kalfvaarzen, geboren tussen 31 december 1957 en 1 juli 1958, een bè- wijs dat er onder de steeds kleiner wordende kring van veefokkers toch nog wel animo voor het fokken van jong vee bestaat. Het totaal aantal inschrijvingen voor deze tentoonstelling ligt iets hoger dan het vorige jaar. In de afdeling geiten zijn er 16 in schrijvingen binnengekomen, een aantal dat elk jaar kleiner wordt. Hier zijn het vooral de beide West Zeeuws-Vlaamse fokkers, de heren Jac. Sonnevijlle uit Groede en F. Vanhulle uit Zuidzande die de gei tenfokkerij in de streek nog staan de houden. Tenslotte geeft de afdeling fokscha pen een steeds stijgende lijn te zien. Hiervoor zijn er dit jaar 44 dieren opgegeven. De officiële opening van de tentoon stelling is woensdag 21 september a.s. om 10 uur, waarna een grote groep deskundigen de keuringen in de diverse afdelingen zal verrichten. Zoals gewoonlijk zal ook dit jaar de heer ir. W. L. Harmsen, rijksvee teelt- en zuiveleonsulent voor Zee land te Goes, als arbiter optreden. In alle afdelingen zijn een groot aan. lal fraaie ereprijzen beschikbaar. VOORDELIG BIER....? Rapport over uitbreiding van brandweermaterieel De gemeente Sluis heeft zich garant gesteld tot een bedrag van 2500 gul den in een eventueel tekort va« de Belfort-feesten. Bij het nemen van dit besluit overwoog de raad, dat rekening gehouden moet worden met mogelijke tegenvallers, zoals slecht weer. De heer J. P. Wage, (D.v.d.a.), die overigens geen enkel bezwaar had tegen deze garantieverlening, wenste wel te weten hoe dit tekort eventu eel wordt opgevangen. In verband met dit besluit herinnerde hij aan de kritiek die was „losgebarsten", toen het gemeentepersoneel destijds een reis naar de Expo maakte, die veel minder kostte. Verder merkte hij ook op, dat het bedrag dat voor de feesten was ingezameld 8500 gulden ver beneden de verwach ting van 11.000 gulden was gebleven Bevreemdend vond 'hij het ook, dat voor het leverenvan bier voor de massamaaltïjd contact met slechts één brouwerij is op- ZEEUWSCH-VLAANDEREN Auto botste op tractor Woensdagmiddag botste op de Braakmanweg even buiten IJzendijke een auto op een tractor. Een hande laar in tweedehands auto's uit Oost burg, de heer A. G., wilde op de Braakmanweg een tractor met twee aanhangwagens passeren, toen de tractorchauffeur scherp uitweek naar links om de Komsestraat in te rijden. De heer A. G. trachtte nog door het rijwielpad op te rijden, een botsing te voorkomen. Dit lukte echter ter niet. Het gevolg was dat hij tegen de tractor botste en vervolgens in een diepe sloot belandde. De be stuurder kwam wonder boven won der ongedeerd uit de zwaar be schadigde auto. Ook de tractor, die eigendom was van de gebr. Buijsse uit IJzendijke, werd ernstig bescha digd en móest met een kraanwagen worden weggesleept. De verkeers politie maakte proces-verbaal op. Circusvoorstellingen Op 1 en 2 septembv a.s. komt het circus „Arena" openluchtvoorstellin gen geven in Westdorpe. Deze wor den gehouden op het speelterrein in de Molenstraat. Bij feestelijke opening al verzending oesters Door de oesteradvicscommissie tc Yerseke aan het produktschap voorgesteld het oesterseizoen aan te vangen op donderdag 8 september. Uitvoervergunningen zullen woens dagavond 7 september afgehaald kunnen worden, zodat tegelijk met de feestelijke opening de verzending van oesters kan plaatsvinden, zowel naar het binnen- als naar het bui tenland. Het gewicht van de klein ste soort, de 1.0, is gesteld op mi nimum 73 kg. per 1000 stuks, en zo vervolgens per 10 kg. naar boven voor de volgende soorten. Voor de 6.0 Is een minimum gewicht van 120 kg. gesteld. genomen. Inschrijving voor het leveren van bier was wellicht voordeliger geweest en had ;e or ganisatoren ruimer armslag kun nen geven, zo meende dit raads lid. Burgemeester P. F. van Hootegem antwoordde, dat de' begroting voor de feesten voorzichtig gesteld is: bezuinigingen zijn nog mogelijk. De gemeentebegroting- voor 1960 kan de gevraagde garantie opvangen, want ér is een post van 2500 gulden voor volksspelen geraamd. Tot nu toe is van dit bedrag slechts 500 gulden uitgegeven. Over de levering van bier wilde hij liever zwijgen: de e kwestie is inmiddels in der minne geschikt en hij heeft wel de indruk, dat het voordeligste contract ver kregen is. Brandweer Een groot aantal aanvagen om een gemeentelke bijdrage werd verwezen naar de behandeling van de gemeen tebegroting. Verder was binnengekomen een rap port van de brandweerinspectie over uitbreiding en de vernieuwing van het bestaande materieel. Gezien de belangrijkheid van dit rapport be sloot de raad de gedetailleerde be handeling hiervan uit te stéllen tot één der eerstvolgende zittingen. Een bedrag van f 25,voor het aanschaffen van eën medaille voor de tentoonstelling van oogst- en tuinbouw te Schoondijke werd be schikbaar gesteld. De gemeente zal toetreden, althans in principe, tot de gewijzigde rege ling voor bouw- en woningtoezicht. Alvorens een definitief, besluit tot toetreding wordt aanvaard zal men eerst nog trachten enkele wijzigin gen ln de voorgestelde regeling te verkrijgen. VEILING KRABBENDIJKE 18 augustus. Dubbele prinsessenbonen II 60,90, afwijkend 43. James Grieve I 90-95 38, 85-90 40, 80-85 43—44, 15-80 51, III grof 23—38, kroet 13—21, val 3—12. Mank's Codlin 1 70-80 37. 60-70 25,70—26.30, III grof 21, III fijn 16—18, kroel 3-13. Tyd. Earley Worehester, val 30. Benont I 65-75 62, 55-65 50. Perzikrode Zomerappel I 70- 80 44, 60-70 50, II 31, III fijn 32. Zigeune rin I 75-85 32, 65-75 34, Cl D 25. Clapp's Fav. I 75-80 47. 70-75 46, 65-70 44.60. 60-65 39, 55-60 33, II 65-70 34, 60-65 33. 55-60 28, 55-65 30, II D 27. III grof 28, III fijn 20, kroet 1416. Preeoce de Trev. I 60-65 45, 55-60 38, 50-55 36, II D 24, III grof 26, III fijn 25, kroet 9. Verpakt fruitJames Grieve E 85-90 64, 80-85 71, 75-80 75. I 85-90 53—63. 80-85 55 —72, 75-80 62—83. Mank's Codlin I 70-75 48, 65-70 43, 60-65 35—36. VEILING SINT-ANNALAND Doré, voer 2,82. Bintjes 20.49—21, gewoon I 12—13,08, II 12,82. Hl 10.50—12,50. drie lingen 4.104,52. Eigenheimers 11,99, ge woon I 15,28—15,59, II 15,10—15,67. drie lingen 8,14. Koopmans Blauwe, gewoon 11.56. Aanvoer 125 ton. Kampioenschap van Burgh III onzeker Het kampioenschap van Burgh m, in de 3e klas van de SDKB. dat eni ge weken geleden werd behaald is nog onzeker geworden daar gebleken is dat Burgh Hl in zijn laatste twee wedstrijden met een ongerechtigde speler is uitgekomen zodat deze wed strijden, tegen Unitas H en NOAD H ongeldig zijn verklaard. Beide wedstrijden zullen nu op het terrein van de tegenstander moeten worden overgespeeld Uit deze twee ontmoe tingen heeft Burgh Hl aan 2 punten genoeg om definitief het kampioen schap in haar bezit te krijgen. Beslissingswedstrijd Burgh IIUnitas A.s. zaterdag spelen Burg II en Uni tas, in de 2e klas van de SDKB. op het terrein van Velo-Dosko te Seroos- kerke tegen elkaar een beslissings. wedstrijd. De winnaar van deze wed strijd promoveert automatisch naar de le klas terwijl de verliezer nog een kans krijgt op promotie in de nog te spelen wedstrijden tegen het in de le klas op de laatste plaats geëindigde Brouwershaven. De minimumprijzen voor groente en fruit in E.E.G. De Nederlandse regering heeft zich onthouden van stappen bij de com missie van de E.E.G. naar aanlei ding van de door de Franse regering per 30 juni bekendgemaakte mini mumprijsregeling voor groente er fruit. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Dijk (v.v.d.) zeggen de minis ters Marijnen en De Quay dat de vraag, of genoemde minimumprij zen voldoen aan de normen van het E.E.G.-verdrag, zich nog niet met kerheid laat beantwoorden. De erva ring heeft hun echter geleerd, een uiterst kritische instelling tegenover minimumprijzen te bewaren. Sinds de inwerkingtreding van het verdrag tot oprichting van de E.E.G. heeft de praktijk uitgewezen, dat de procedure van voorafgaande-kennis geving en uitwisseling van standpun ten, zoals in het verdrag is voorge schreven, bepaald te summier gefor muleerd is om tot het beoogde resul taat te leiden. De Europese Commis sie heeft daarom enige tijd geleden een gedetailleerde consultatieproce dure uitgewerkt, welke belangrijk grotere waarborgen biedt voor een juiste naleving van de verdragsvoor schriften en welke toezicht hierop mogelijk maakt. De Nederlandse re gering heeft inmiddels reeds haar in stemming betuigd met de voorge stelde procedure, welke onder andere voorziet in kennisgeving van het voornemen tot instelling van een mi nimumprijssysteem, minstens twee weken vóór de voorziene datum van inwerkingtreding, onder overlegging van gegevens betreffende de redenen, die de instelling noodzakelijk maken. Nu de resultaten van het initiatief der Europese Commissie op korte termijn bekend kunnen zijn, heeft de regering gemeend naar aanleiding van de invoering van genoemde Franse minimumprijzen vooralsnog geen stappen bij de commissie te moeten ondernemen. MET ASSISTENTIE VAN RIJKSWATERSTAAT Vooral van belang voor Deltawerken Bij de golf paal in de Noordzee bui ten Katwijk zullen in de loop van de volgende week geleerden van het Woods Hole Oceanografisch instituut Woods Hole, Massa chusetts), daarbij geassisteerd door rijkswaterstaat, een onder zoek instellen naar de invloed van golven op het transport van sediment (bezinksel) in ondiep zeewater. Het onderzoek, mogelijk gemaakt door een gift van de National Science Foundation, staat onder leiding van dr. John Ziegler, geo loog bij het Woods Hole Ocea nografisch Instituut. Dr. Ziegler, die thans deelneemt aan het in ternationale geologisch congres in Kopenhagen wordt begin vol gende week in Nederland ver wacht. Andere medewerkers van het Woods Hole Instituut, die aan de onder zoekingen bij Katwijk zullen deel nemen, zijn onder meer de onder waterfotograaf David M. Owen en de Nederlander Eernard Oost- dam, die na het beëindigen van zijn studie aan dé McGill Univer siteit in Montreal (Canada) thans studeert aan het Woods Hole In stituut. Dé heer Oostdam vertoeft thans reeds in Nederland om de nodige voorbereidingen voor de onder zoekingen te treffen. De Nederlandse rijkswaterstaat heeft de Amerikanen een leep- boot en bijbehorend personeel ter beschikking gesteld. Voorts ge nieten de Amerikanen alle assis tentie van het hoofd van de di rectie waterhuishouding en wa terbeweging van rijkswaterstaat, ir. J. B. Schijff, van het hoofd van de afdeling waterhuishou ding van de Deltadienst, ir. K. F. Valken, en van de sedimentoloog, verbonden aan de afdeling kust onderzoek van de Deltadienst, J. Terwindt. De onderzoekingen zullen een perio de van ongeveer vier weken in beslag nemen. De resultaten zul len ook voor Nederland in het bijzonder voor do Deltawerken van belang zijn. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eiermarkt. Aanvoer circa twee miljoen stuks, handel in grote eieren vlug, henne- eieren traag. Notering: Uippeëieren van GO—65 gram f 15.25—16.00: algemene prijs f 15.65 per 100 stuks, kiloprijB f 2 52 op basiB van 62 gram. Henneëieren van 41— 55 gram f 8.25—13.50 per 100 stuks, kilo prijs f 201—2.45. Coöperatieve Veluwse elervelllng Bame- veld—Ede: de aanvoer 389 507 stuks. Han del matig. Notering: eieren van 41—50 gram f 7.90—10 28. idem van 51—55 gr. f 10.67—12.57, idem van 55—60 gr. f 12.91 —14.62, idem van 60—66 gram f 14,92— 15,97 en van 66—69 gram r 16.03—16.16. Eierveiling S.B.E: aanvoer 594.857 etuks, handel matig. Notering: eieren van 55— 60 gram f 12.8914.65, Idem van 6066 gram f 14.4715.78. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 18 augustus. Mank's Codlin I 70-80 36, I 65-70 34, I 60-65 25, I 60-70 32, II D 16. Early Victoria II 60-70 20 Zigeunerin II D 25. TH grof 27. James Grieve 1 80-85 47. I 75-80 48. III grof 26. Zigeunerin I 75-85 46, I 65-75 43. II 65-75 27. II D 23, III grof 24, IU fijn 20, kroet 7. Clapp's Fav. I 65-75 42. I 55-65 35—36, II D 23. III grof 26, IU fijn 20, kroet 14, II G5-75 32, I 55-65 30. VEILING V.V.Z.B. GOES 18 augustus. Zigeunerin KL. I 75-85 57, 65-75 44—49, H D 28—29, KL. II 75-85 39, 65-75 38—39, n D 27 Mank's Codlin KL. I 70-80 30, 60-70 27.70—29. KL. II 70-80 29. 60-70 25. Preeoce de Trev. KL. 1 60-70 51, 55-60 40. 50-55 35. H D 26. Clapp's Fav. KL. I 75-85 44. 65-75 42.70—43.50, 55-65 35.90—37.20. U D 28. KL. II 75-85 39. 65- 75 38, 55-65 32.10—32.50. (I D 25. Dubbele prinsessenbonen II 59.8060. II 57, af wijkend 37. Bramen export 89. II 65, af wijkend 40. Verpakt fruitEarley Worchester KL. I 80-85 92, 75-80 104—108, 70-75 106-108, 65- 70 102. Benonl KL. I 75-80 84—88, 70-75 88—90, 65-70 77—84, 60-65 66—73. Reine Claude d'Althan I 121—128. Gewone veiling. Perzikrode Zomerappel KL. I 70-80 46. 60-70 47—18. II D 29-84, grof 33, fijn 24—25. Zigeunerin grof 28 32, fjjn 21—25. Earley Worchestér KL. I 70-80 96—103, 60-70 65—75, 50-60 53, grof 46, fijn 20. James Grieve KL. I 80-85 50 57, 75-80 5662. Precöce de Trev. grof 26—29, fijn 20. Clapp's Fav. grof 27—31, fijn 1926. Jutten KL. I 50-60 47—58, II D 1°—29. Belle de Lnuvain I 61-71, n 48— 55. grof 5163. fabriek 4454. Reine Vic toria I 92—110. II 50—59. grof 69—111, fa briek 21—65. Dubbele Bnercnwitte grof 99, fabriek 52. Reine Claude d'Althan I 94—116, U 58—60, grof 74—99. Jefferson I 86, II 55, grof 5665. Per doosBramen I 2728, II 22—25. VEILING KAPELLE 18 .augustus. Zigeunerin I 75-85 54, I 65- 75 48-49, U 75-85 47, II 65-75 41—42, II D 27. IU grof 28, III fijn 15-18. Mank's Codlin I 70-80 38—40. I 60-70 26.80—28,80, II 70-80 26, n 60-70 22—24, III grof 17. UI fijn 915. James Grieve 85-90 46, I 80- 85 49—50, I 75-80 57—58, II 75-80 40, III grof 32, III fijn 16. Earley Victoria I 70- 80 31, I 60-70 19—21, II 70-80 26. II 60-70 15—16, n D 9%, III grof 13, III fijn 8%. Perzikappel I 60-70 51, II 60-70 45, II D 28, III fijrv 25, Keswick T 70-80 28, I 60-70 17—13, II 70-80 17. II 60-70 15, II D 9%, III grof 15, IU fijn 8'G. Clapp's Fav. I 75- 85 45—47. I 65-75 42.70—46.20, I 55-63 35.80 —36.60, U 65-75 35. II 55-65 31, II D 27, III grof 27—23, lil fijn 13. Preeoce de Trev. I 60-70 49, I 55-60 40. I 50-55 33. II D 26. ra grof 34, UI fijn 18. Jutten I 55-60 55—83. I 50-55 40—45, n D 20—26. Kroet- appelen 4. valappelen 14, kmetperen 6*2. Verpakt fruitJames Grieve export 85- 90 62, export 80-85 5768, export 75-80 64—73, export 70-75 66—75. Bramen industrie 84.90—92,10, n 73, af wijkend 40. Dubbele prinsessenbonen I 59,20, II 59,20—59,70, afwijkend 54.80— 55.20. Bramen per doos II 15. Rode bes sen per kg 3036. PruimenBelle de Louvain I 5769, H 40—56, grof 37—56, fabriek 24—34. R. Victoria I 87—95. II 51—56, grof 80—85, fabriek 2944. Reine Claude d'Althan I 81—106. n 41—58. grof 72, fabriek 29—34. Jefferson I 66—72. n 33. grof 57—60 Boe ren Witte I 51. Rode Eierpruimen I 53. Pruimen gesch. 1529. VEILING BERGEN OP ZOOM 18 augustus. Stambnon dubbele prinsessen I 6162, aanvoer 18 ton Idem II 5455. aanvoer 34 ton. Afwijkend 30, aanvoer ton. VEILING STAVENISSE Eigenheimers, gewone 14.50—16.50, drie lingen 5,50. voer 2. Bintjes I 12,80, II 11,50 —12,40, bonken 21.50. Aanvoer 25 ton. VEILING THOLEN Bintjes 21,31, gewone 11.20—11.55. poters 4,50. Witte Eigenheimers 10. gewone 15,09 —16.65, poters 7.6S. kriel 2.60. Aanvoer 18 ton. VEILING SCHERPENISSE Doré 16, gewoon I 14,80—15.40, voer 2,6S. Bintjes 20,87. VISMIJN VEERE 18 augustus. 2243 kg exportgarnalen 2,59 —3,69. 75 kg schar 48—71, 77 kg bot 30— 48. 60 kg schol 5165. 597 kg tong 2.83 3.90. 3 kg rog 23. 30 kg wulk 16. 3 kg pa ling 33,28. 1 kg visiever 1.81. 4 kg tar bot 1,79. 7 kg ongesorteerde vis 36—50. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 18 augustus. Doré 14,97. Eigenheimers I 14,01—16,23, U 3—14, Bintje 12—13, II 11,2112, bonken 21,21. Climax, bonken 15, voer 2,85. Aanvoer 2100 kisten. GRAANBEUitS Tarwe 23,50—29,60. Gerst 24,00—28,00. Ha ver 24,0025.00. Kleine erwten 35,0045,00. Schokkers 3547. Bruine bonen 90100. Koolzaad 39—45. Maanzaad 115—125. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, van3f maandag 23 augustus 1960 Mank's Codlin, alle maten, met gele tint. James Grieve. 70 mm en op. met blos en gele tint op 5 mm sor teren (te groene partijen zullen geweigerd worden). Codlin Keswick, alle maten. Bèurré d'Amanlis. alle maten. Beurré de Merode, alle maten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3