Ik lioud van de zomer! DE KERKEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Maar liefde won maatschappij „REGERING VAN SOEDAN WIL CHRISTENDOM UITROEIEN" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 ONGERUSTHEID IN VATIKAAN Moslims uit Noord-Soedan hebben het heft in handen In het Va tik a an heerst grote on gerustheid over het lot der kerk in de republiek Soedan. Deze on gerustheid wordt bevestigd door mededelingen uit Cairo, waar men ervan overtuigd is ook in niet christelijke kringen dat het zuidelijk buurland van Egypte erop uit is het christendom uit te roeien. De achtergrond hiervan moet gezocht worden in het ver langen der mohammedaanse rege- ringom een politieke en godsdien stige eenheid van het land door te drijven. Soedan telt ongeveer 500.000 christenen op 11 miljoen Soeda- nezen. Zij zijn voornamelijk te vinden in de onder ontwikkelde negerstammen in het zuiden van Soedan. De 7 miljoen Noord-Soe- danezen zijn praktisch allen mo hammedaan. De laatste groep heeft het heft in handen. De missie is sedert een halve eeuw in Zuid-Soedan werkzaam. Sedert 1957 ondervindt de missie echter in toenemende mate de tegenwer king der legering in Khartoem, die uitsluitend uit mohammeda nen bestaat. In 1957 werden alle missiescholen in beslag genomen. Sedert dat jaar is ook geen enkel visum meer verstrekt voor missionarissen om Soedan binnen te komen, terwijl reeds veertig missionarissen onder allerlei voorwendsels zijn uitgewe zen. De missionarissen die het land nog niet hebben moeten ver- Kritiek op Amerikaanse steun voor vluchtelingen De Verenigde Presbyteriaanse Kerk in Amerika heeft kritiek geoefend op de „ontoereikende" deelname van dit land aan de ac ties van het Wereldvluchtelingen- jaar. In een verslag dat de com missie voor nieuwe vestiging van vluchtelingen aan de algemene vergadering van de kerk te Cle veland, Ohio, heeft uitgebracht wordt geconstateerd, dat noch het Congres van de Verenigde Staten in het Vluchtelingenjaar bereid is geweest de door president Eisen hower voorgestelde som van tien miljoen dollar te voteren, noch enige voortgang is gemaakt in de verbetering van de vluchtelingen- wetgeving van de Verenigde Sta ten. De Verenigde Presbyteriaanse Kerk in Amerika heeft in het ka der van het Wereldvluehtelingen- jaar in samenwerking met de We reldraad van Kerken en met de Nationale Raad van Christelijke Kerken in de Verenigde Staten 1858 vluchtelingen bij de opbouw van een nieuw bestaan geholpen. laten, zien hun bewegingsvrijheid tot een minimum beperkt. Wel mogen zij de mis opdragen, maar het is hun niet toegestaan onder wijs te geven of huisbezoeken te doen. Wanneer zij zieken bezoe ken, worden zij begeleid door po litieagenten. Hand in hand met deze systema tische actie tegen het christendom gaat een intensieve propaganda voor de Islam. Uit publikaties in de Soedanese pers blijkt, dat de maatregelen tegen het christen dom geïnspireerd worden door de overtuiging, dat eenheid van gods dienst een onmisbare voorwaarde is voor de eenheid van het land. Kerknieuws in het kort In de komende zomer zullen vertegenwoordigers van alle or thodoxe kerken aanwezig zijn bij de viering van het feit, dat dui zend jaar geleden het beroemde monnikenklooster op de berg Athos in Griekenland gesticht werd. Baptisten-schrijvers wensen een Europees persbureau liet plan bestaat om een persbu reau op te richten, dat de wereld op de hoogte zal moeten houden van de activiteiten .der Baptisten in Europa. Het zou gevestigd moeten worden in het Baptisten seminarium Rüschlikon te Zurich. Het plan is afkomstig van zestig auteurs en uitgevers van deze ge zindte. Tijdens een conferentie in het se minarie hebben Ze bij de Ameri can Southern Baptists' Foreign Mission Board, die het seminarie en verschillende internationale Baptisten-instellingen subsidieert, het voorstel ingediend om een journalistieke kracht te benoemen om een uitgebreide berichten dienst te organiseren. Een tweede stap in de richting van Europese samenwerking was het besluit van de Baptisten-uit gevers (de deelnemers aan de con ferentie kwamen uit elf verschil lende landen) om ideeën en boe ken onder elkaar uit te wisselen. Boeken van gemeenschappelijk belang zullen aan alle betrokken landen voor vertaling en publi- katie worden aanbevolen. De conferentie was bijeengeroepen door dr. J. D. Hughey jr., hoog leraar in de kerkgeschiedenis aan het seminarie en afkomstig uit de staat Zuid-Carolina. Onzekerheid in de Oostduitse kerken Walter Ulbricht tracht gemoederen te kalmeren Nadat overal in Oost-Duïtsland de boerenbedrijven genatio naliseerd zijn wacht men met spanning af hoe deze funda mentele verandering op de duur zal uitwerken. Afgezien van de economische verhoudingen zal ook de wijze van samenleven in de dorpsgemeente veranderen. In het verleden vielen de kerk op het dorp grote taken toe. Hoe zal dit in de toekomst zijn? Zal de sterke politieke invloed zich zo doen gelden dat de kerk haar be staansrecht meer en meer verliest of in het gunstigste geval aan de rand nog een zekere rechtvaardi ging vóór haar bestaan behoudt Wat komt er van het kerkelijk grondbezit, dat economisch gezien voor de kerk van vrij groot belang is? Zullen de boeren nog kerke lijke belastingen betalen? Zal men hun nog toestaan, gemeentelid of zelfs ouderling te zijn? Zullen de boeren zondags met hun vrouw en kinderen nog naar de kerk gaan? Zullen zij hun kinderen nog naar de godsdienstlessen en naai de catechisatie voor de confirma tie kunnen sturen?. Dit.zijn vra gen waarmee op het ogenblik in de Sowjet-zone van Duitsland ve len met bezorgdheid rondlopen. Recente uitlatingen van Walter Ulbricht hebben de gemoederen ten deze weer een beetje gekal meerd. Hij verklaarde voor de Volkskammer, dat men geen Ge- nossenschaftbóer verhinderen mag WALTER ULBRICHT ...hoe te interpreteren?... te bidden en zijn godsdienstige ge bruiken na te komen. Met enige nadruk zei Ulbricht: „de kerk blijft zo als ze is in het dorp". De meningen over de wijze waarop men deze uitspraak moet inter preteren lopen nogal uiteen. Niet temin beschouwt men het als een opmerkelijk feit, dat een derge lijke uitspraak van prominente zijde gedaan is. KERKNIEUWS Oriënterings cursussen voor diakenen te Drente De diaconieën van de gereformeerde kerken in de classes Assen, Beilen, Coevorden, Meppel, alsmede van de kerken van Nieuw-Buinen. Nieuw- Weerdingen, Tweede Exloermond, Valthermond en Paterswolde, die kerkelijk tot het ressort van de pro vincie Groningen behoren, hebben be sloten in samenwerking met de stichting voor gereformeerd maat schappelijk werk in de provincie Drente oriënteringscursussen voor diakenen te gaan houden. Als docen ten zullen optreden de heren dr. O. C. Broek Roelofs te Zuidlaven, T. Knevel te Meppel, ds. M. J. C. Bos scha te Hoogeveen, M. G. Muller te Beilen en W. v. d. Hammen te As sen. De leergangen zullen handelen over het diaconaat en de Heilige Schrift, kinderbescherming, bejaardenzorg, geestelijke volksgezondheid, sociale wetgeving en arbeidsrecht. Daar naast zal mevrouw G. NorgBooy te Emmen een cursus geven over ge zinsverzorging. De cursussen zullen gehouden worden te Assen, Beilen, Borger, Coevorden, Emmen. Hooge veen en Meppel. Dit zal mede afhan kelijk zijn van de woonplaats van de deelnemers. Elke cursus zal min stens 25 deelnemers moeten tellen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Genemuiden: J. den Besten te Dirksland; te Nieuwveen (toezegging): A. S. Klusener, kandi daat te Delft: te Tholen (toezeg ging) J. C. Schuurman te Bleskens- graaf. Aangenomen het beroep van de gen. syn. als predikant voor buitengewone werkzaamheden (con-rector theol. sem. te Driebergen): dr. A. A. Kool haas te Amersfoort. GEREF. KERK. Bedankt voor Muiden-Muiderberg: G. van Halsema te Fijnaart. sinaasappel citroen vruchtenlimonade AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS 9 Slappe dag aan het Damrak In Lorenzo Marques (Mozambique) wordt gemeld dat 4G Afrikanen zijn ver dronken doordat cle boot waarop zij naar een stammenfeest voeren, als gevolg van een ruwe zee in de Belagoa-baai omsloeg. Er waren slechts twee overlevenden. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.6010.60'.':. New York 3.77ft—3.77ft, Montreal 3.90—3.90%, Parijs 76.95li77.00',2, Brussel 7.53%—'7.53%, Frankfort 90.42'/:— 00.47Stockholm 73.15—73.20, Zii- rich 37.35'/;—37.40%, Milaan 60.76% 60.81 Kopenhagen 54.72',2 54.77%, Oslo 52.90—52.95, Wenen 14.61—14.62, Lissabon 13.20%13.22 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 16-8 17-3 18-8 Intern, concerns G27.C9 632.10 630.45 Industrie 332.80 334.36 334.30 .Scheepvaart 160.02 160.02 160.02 Banken 212.80 215.08 217.70 Cultures enz. 152.87 153.32 154.00 Algemeen 424.58 427.27 426.78 1559. Commandant Vander- brink die erbij tegenwoor dig geweest was toen piloot Storm de dreigbrief las en gezien had hoe deze met zijn vriend Charley hals over kop met de Horzel op steeg om de kidnappers vóór te zijn in Tombstone, had onmiddellijk het besluit genomen niet werkeloos op de afloop van het avontuur te wachten. In minder dan geen tijd had hij een com pagnie soldaten uit bed ge trommeld en was eveneens op weg naar het ruïnestadje midden in de woestijn. De grote transportauto's hotsebotsten over de slechte weg en daarbinnen werd menige on vriendelijke opmerking gericht aan 't adres van de man die de oorzaak van deze onver wachte nachtelijke rijtoer mocht wezen. Zodra BEURSO VERZICHT. Er viel donderdagmiddag op het Dam rak bitter weinig te beleven. De handel verliep uiterst rustig en was van gerin ge omvang. Leek het er gedurende de niet-officiële ochtendhandel op dat de internationals de bepaalde koerswinsten van woensdag zouden consolideren, de of ficiële beu^s dacht daar anders over. Het was hoofdzakelijk gebrek aan be langstelling, dat certificaten Hoogovens na een opening op 829, inzakten tot 822, tegen een vorige slotkoers van 830. Na de dagenlange koersstijging voor dit fonds, op de in begin september te venvachten eerste halfjaarcijfers, gaven de certifi caten donderdag een lichte koersreac-tie te zien. Ook Unilevers moesten een flink gedeelte van de woensdag behaalde koerswinst afstaan op 922, na een opening op 925. Woensdag was de slotkoers voor de margarinewaarden 930. A.K.U.'s 2 pun ten lager op 536. Aandelen Philips open 4 punten hoger op 1311. docli moesten deze koerswinst gedurende de verdere beursduur vrijwel geheel afstaan. Kon. Olies sloten de rij van de internationale waarden en waren opnieuw door het pu bliek en de arbitrage, zij het op kleine schaal, aangeboden. Dit geringe aanbod was voldoende om een koersverlies voor de aandelen van circa een gulden te doen registreren ten opzichte van de vorige slotkoers. De prijsverlagingen door de olie-concerns doen aan de stemming voor de olie-aandelen geen goed. Na een opening op f 131.70 steeg de koers tot f 132.40 om op circa f 132 de markt te verlaten. De slotkoers van woensdag was f 133.30. Tegen het.sluiten van de beurs trad voor vrijwel alle internationale waarden een licht koersherstel in. De slotkoersen uit Wallstreet waren niet van invloed op de stemming in Amsterdam, terwijl de Westduitse beurzen lager no teerden en hierdoor werd de stemming op het Damrak donderdagmiddag lusteloos. Scheepvaarten evenals woensdag uiterst kalm met zeer geringe koersafwijkin gen. Ook in de cultuursector was de han del minimaal en gaven de koersen weinig veranderingen te zien vergeleken bij die van woensdag. Staatsfondsen eveneens stil en praktisch onveranderd. In de lokale afdeling gaven de grootban ken opnieuw hogere koersen te zien. De ze aandelen liggen de laatste dagen goed in de belangstelling. In aandelen handels vereniging „Holland" kwam op last v; het beursbestuur géén notering, om het publiek eerst kennis te laten nemen liet feit, dat in de donderdag gehouden jaarvergadering van deze maatschappij werd besloten alsnog over 1959 een divi dend van 4 procent uit te keren. In het jaarverslag was geen aiviaendvoorsiel ge daan. Over 1958 werd 6 procent dividend door „Holland" uitgekeerd. Apeldoornse Nettenfabriek werd wederom hoger op 130 (123','2) geadviseerd. Deze stukken worden de laatste dagen steeds uit de markt genomen. Prolongatie 3% procent. 17-Aug. 18 aug. Nederland 1950 (4(4) 10015 100% Nederland 1951 (3%1 96% 96% 1. Nederland 1948 (3%) 89% 89% Nederland 1955 (3'A) 89% 89% Nederland 1947 (3%) 3 93% 93% gb. Nederlanr" 1937 3 90% 90% Dollarlening 1947 3 91% 91% Investeringscert. 3 98% 98% Nederland 1962-64 3 99 99% gb. 6 pet. Woningbouwlening '57 109% 110% zij Tombstone bereikten, liét Vanderbrink het verlaten stadje door de auto's omsingelen en de koplampen op de vervallen huizen richten. Groot was zijn vreugde en die van Buck Ryan, toen bleek dat het meisje, zowel als Storm en Charley veilig waren *..1 de boeven buiten ge vecht gesteld. Alleen was de leider van de ben de onvindbaar. De commandant organiseerde meteen een algemene klopjacht door dc ruïnes. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berglis' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fejjenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij, Nederland K.N.S.M. Ver. H.V.A. Mij. N.V. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 4' Eank van Ned. Gem. 5-1958 103% Van Berkels Patent 348 gb. Alben Heijn 474% Centrale Suiker 465 Kon. Mij. De Schelde N.B. 296 Intern. Nickel 154 v American Motors 22ft 193 gb. 309% 319 533 gb. 536 gb. 290 gb. 290 gb. 892% 890 gb. 830 gb. 824 597 600 gb. 1307 1308 929 gb. 926 203'/. 202% 520 gb. 524 134 134 110% 109% 144 143%. 167% 166% 181% 181% 153% 15L 186.50 gb. 185 Bethlehem Steel 45 44 General Motors 44% 44% Kennecoti, BI'/, 81% Pennsylvania 12% 12% Republic Steel 62% 62% Shell Oil Comp- 69 70% Tide Water 19 18% U.S. Steel 82 81 ft Nat. Can. Corp. 8!» PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 85% 84% Breda 1954 82 1. Eindhoven 1954 79'/s Enschede 1954 79% Den Haag 1952 I 84% 85 Den Haag 1952 II 85 84% Rotterdam 1952 I 87 Rotterdam 1952 II 88% 88% Rotterdam 1957 100% 100 Utrèelit 89 88 Amsterdam 1956 I 79% 79% Amsterdam 1956 II 88 87'/: Amsterdam 1956 111 93% 93% Amsterdam '33 (C. cn A.) 98% Dordrecht 1956 793 7 79% Alkmaar 1956 81% 81% Zuid-Holland 1957 95% 95% Ik houd van dc zon, hel strand, dc zee, dc wijde vlakic, het plezier, dc vrijheid van dc zomer! Zelfs als het dc tijd van dc maand voor mij is, houd ik van de zomer - omdat Tampax mij alles laat doen waar ik plezier in heb, met het grooistc gemak. Tampax inwendige sa nitaire bescherming bevrijdt mij van irriterend verband en gordels, verrader lijke plooien en geur. Tampax verlost u van lastige pYoblcmcn bij het wegdoen - het kan eenvoudig in het toilet wegge spoeld worden. Tampax is verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaal zaken in twccabsorpiicgradcn. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. L7(gevonden door een dokter- u gebruikt door miljoenen vrouwenl z O h- Ul D UJ 14 „Maar wat dan?" „Och, 't valt niet gemakkelijk on der woorden te brengen, maar juist omdat het zulk goed dienstpersoneel is, hebben de brave mensen alle mo gelijke moeite gedaan, me geen mal figuur te laten maken. Mevrouw Paynton en de keukenmeid komen me elke morgen raadplegen alsof ik een heel gewone huisvrouw was, maar „Ja", dacht hij, „dat had ik moeten voorzien." En was boos op zichzelf, dat hij dat niet had gedaan. Nu, het kon nog worden goedgemaakt. „De tocht hierheen had me natuur lijk vermoeid", zei hij kregelig, „maar van nu af aan zal ik je met genoegen elke morgen en avond hier zien verschijnen." De hemel mocht weten, dacht hij, waarover ze zou den praten, maar tegenover de dienstboden moesten te allen tijde de conventies in acht worden geno men. „Nog iets?"' vroeg hij, trachtend zijn «tem niet vermoeid te doen klinken. Margaret Malcolm Hij verveelde zich zo! Hij. die de da- en nooit lang genoeg had gevon- en om alles te kunnen doen wat hij wilde! En nu zag hij tegen de komende maanden op als tegen een eeuwigheid. „Ja, nog slechts één vraag" ant woordde ze, onwillekeurig haar vin gers weer in de schoot kruisend, alsof dat geluk moest biengen. ..Zeg eens, Christopher, waarom ben je met mij getrouwd?" Och ja, hij had die vraag vroeger of later toch kunnen venvachten en wist wat hij erop zeggen zou: „Om de vrouw des huizes hier ie zijn en ervoor te zorgen, dat alles goed gaat terwijl ik aan dit ellendige bed ben gekluisterd." Het antwoord was kort en onvol doende, maar toch ontroerde het Karen, omdat er althans iets van zijn gevoelens ïn doorschemerde. Als hij nu maar niet probeerde, de schijn te bewaren hoe graag zou ze zijn lijden verzachten door net te delen, opdat hij niet steeds gelegenheid vond, „in zichzelf gekeerd te zijn", zoals Pannister 't had uitgedrukt. Maar dit was iets. dat ze voorlopig moest laten rusten. Ondertussen zou hij haar thans wel uitleg dienen te geven. „Je huis zou evengoed bestuurd worden als noch jij noch ik hier waren", verzekerde ze. „Je dienst boden zijn vrijwel volmaakt en dus blijft er voor mij niets te doen dan zo'n beetje» de huisvrouw spelen." Dit was volkomenwaar, zodat hij er weinig tegenin kon brengen. Wat vreemd en irriterend ook! dat dit meisje hem telkens weer in het nauw dreef! „Duswaarom?" klonk het hul peloos en toen, ietwat kinderlijk: „Alsjeblieft, Christopher." Er was geen ontkomen aan. Hij moest het haar vertellen. Nu ja., in elk geval ten dele. Hij begon langzaam, weloverwogen, heel voorzichtig zijn verhaal, opdat ze dadelijk zou begrijpen, dat aan hetgeen, hij zei niets te veranderen of te verhelpen viel. Alles stond vast, onontkoombaar, onvermijde lijk. „Toen ik hoorde wat de dokters ver kleurd hadden, heb ik heel veel nage dacht. Dat zou immers iedereen heb ben gedaan." Ze knikte zwijgend en hij ging voort: „Zes maanden om doorheen te worstelen, terwijl je weet, dat er daarna niets zal zijn." „Dat is er wel"sprak ze ernstig, „Dacht je?... vroeg hij onverschillig. ..Nu, ik wéét het niet en geloof even min, dat Ik het wil weten. In elk ge val niets vertrouwds, niets tastbaars. Ik kwam dus tot dc conclusie, dat mij slechts één ding te doen stond: zo gewoon mogelijk voortleven mensen ontvangen, kortom van die zes. maanden te maken wat er van te 'maken was." Karen zag zijn mondhoeken trillen en slaakte onwillekeurig een zachte kreet. „Dat zal je vreselijk vermoei en", protesteerde ze. „In dat geval zal ik misschien 's nachts kunnen slapen", merkte hij driftig op. „Ik zou anders ook dè lijd nog kunnen verkortenHij voltooide de zin niet en beet zich op de lippen. „Dus je wilt graag vrienden ontvan gen eh zo?" vroeg ze uiterst kalm, zodat hij onmogelijk haar ontroering kon gissen. „Ja", zei hij kortaf. „Dan moeten we overwegen, hoe we dat het best zullen regelen", hernam ze vastberaden. Ja. ze zou natuurlijk alles doen wat hij wenste, maar be sefte hij wel de betekenis ervan? Als hij oude vrienden en kennissen ont ving, zou hij hen van alles zien doen waartoe hijzelf niet meer in staat was. Zelfs het simpele feit, dat an dere mensen door zijn kamer liepen moest reeds een kwelling voor hem zijn. En hen dan te zien dansen of op zijn paarden uitrijdenpaar- den die hij nooit meer zou bestijgen. „Je. bent een best kind", zei hij met een stem, waarin zowel goedkeuring als opwinding klonken, zodat Karen lichtelijk ontroerd besefte, dat ze ten minste één van de slagbomen, die hij tussen hen had opgericht, had afge broken. Hij wilde, dat zij hem zou helpen. Toch bracht hetgeen hij aan zijn woorden toevoegde haar in de war. Plotseling zei hij namelijk: „Je zult nieuwe kleven nodig hebben en sieraden." „Neen!" riep ze ademloos. „Neen". „Ja!" klonk het laatdunkend. „Je vergeet, dat je mijn vrouw bent. Je moet je rol spelen", voegde hij er aan toe, met om zijn lippen het door haar reeds gehate cynische glim lachje. „De meeste vrouwen zouden zo'n kans met beide handen grijpen." „Daarom juistbegon ze, maar ging er niet op door en zei eenvou dig: „Goed dan, als je het zo wilt." „Ik wil het." Ze fronste een ogenblik het voor hoofd, alsof ze over een nieuw pro bleem nadacht. „Je zult me moeten helpen", sprak ze ten slotte, „want ik weet niets af van de soort kleding, die bij een huis als dit past." „Dat zul je gauw leren" verzekerde hij, „maar loop even naar dat schrijfbureau. Het is net gesloten. In die kleine lade links zul je' een bos sleutels vinden. Breng die mij alsje blieft." Ze deed zoals hij verlangde. Hij zocht een van de sleutels uit en wees op de kleine „safe" aan het andere ein de van de kamer. „Doe dat open", beval hij. „Je vindt dan een geldkistje met daarin een sleutel, waarop „Safe Deposit" en ook mijn testament, als het je inte resseert..wat immers heel begrij pelijk zou zijn." Karen sloeg geen acht op die laat ste woorden en bracht hem de sleu tel. „Nu ga je per auto naar Londen", hernam hij. „In de eerste plaats naar een adres, dat ik je zal opgeven en waar je kleren moet bestellend Of liever: Zeg,Madame Zelia wie je bent en geef haar de vrije hand om je be hoorlijk te kleden. Op geld behoef je niet te zien. Een dan", ging hij voort, zonder op haar kreet van pro test te letten, „moet je naar de „sa fe" bij de bank gaan. Ik zal je een brief meegeven, die je machtigt, alle sieraden van mijn moeder eruit te nemen. Sommige zijn ouderwets en zullen opnieuw gezet moeten worden, maar er zal ook wel wat bij zijn, dat je dadelijk kunt gebruiken. Bijvoor beeld haar parels. O, ja, je moet Bannister meenemen. Er is daar voor duizenden aan waarde en ik wil ze niet kwijtraken." „De chauffeur zou anders alleen sterk genoeg zijn om mo te beletten, er mee van door te gaan", zei Karen, voor het eerst mot enige bitterheid in haar stem. „Mal kind, daar dacht ik helemaal niet aan", hernam hij wat geprik keld. „Maar gesteld, dat de een of ander, die oog had voor de kansen van de situatie, je eens met de juwe len zag weggaan. Neen, ik vind het beter, dat je twee man hij je hebt. Eigenlijk is dit geen werk voor een vrouw, maai- ik neb niemand anders, die ik kan vertrouwen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12