Sportweek Folkestone- Middelburg beëindigd VERDEELDHEID DER KERK HIELD JONGEREN BEZIG PROEF VERWERKING UITJES TE ST.-ANNALAND GESLAAGD VREEMDE OCHTENDWANDELING VAN ZONNEMAIRSEMANNEN Waar zijn onze schepen? OP THOLEN KAN VIJF KM „DIJKWEG" VERDWIJNEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 MET AFSCHEIDSAVOND Plannen voor ontmoeting in 1962 besproken Vrijdagavond is met een grote af scheidsavond in het GrandJiotcl te Folkestone de sportontmoeting Mid- tlelburg-Folkestone officieel beslo ten. Op deze avond traden Middel burgse sportlieden en meisjes van een Engelse balletgroep op en dank te burgemeester mr. Joli. de Widt van Middelburg in een afscheidstoe spraak voor de genoten gastvrijheid. Vandaag, zaterdag, vertrekken de Middelburgse sportlieden om half tien uit Folkestone naar de Zeeuwse; hoofdstad. Donderdagavond maakte de Middel burgse sportdeputatie met bussen een rondrit langs de kust. Door de' grote regenval kwam één der bussen echter in de berm terecht en moes ten de Middelburgers de wagen uit de modder opduwen. Vrijdag hielden de beide besturen van Middelburg en Folkestone een vergadering, waarbij burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg te genwoordig was. In deze bijeenkomst werden reeds plannen gemaakt voor de volgende sportuitwisseling in 1962, waarbij Middelburg een deputatie uit Folkestone zal ontvangen. In het Grandhotel volgde 's avonds de grote afscheidsavond, waarbij onder meer Middelburgse gymnasten optraden en meisjes van de Engelse balletgroep van Elisabeth Glass. Waar dering De burgemeester van Folkestone, mr. F. W. Archer, sprak in zijn afscheids toespraak zijn grote waardering uit Reis naar Rome als troost voor estafette-ploeg In de boezem van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond wordt momen teel een particuliere actie gevoerd om de zwemmers, die door het on verwachte besluit van het N.O.C. om geen vrije slag estafetto-ploeg uit te zenden zo zijn teleurgesteld, toch een reis naar Rome te laten maken. Niet om toch te starten de moge lijkheid is nog slechts illusoir maar om de Olympische zwemwed strijden als supporters te kunnen bij wonen. Grote en kleine bedragen zijn reeds van particuliere zijde binnen gekomen. Officials hebben hun per soonlijke vergoeding beschikbaar ge steld en tref eind is vooral, dat de voor Rome aangewezen zwemploeg, die dinsdagavond in Utrecht bijeenkwam, spontaan van enkele dagen zakgeld heeft afgezien. Aangezien het plan bestaat het betrokken viertal Leo Verburgt, Johan Bontekoe, Charles Ritton en Cees van der Tooren met de particuliere wagen van laatstge noemde te laten reizen, denkt mén slechts ongeveer 2600 gulden nodig te hebben. Hiervan is reeds 1750 gul den gedekt. I» April, mei en Juni van dit Jaar zijn ruim 3000 Tibetanen naar India gevlucht, aldus heeft de Indianse onderminister van buitenlandse zaken mevrouw Lakshml Menon meegedeeld. Sinds het uitbreken van de opstand, In maart vo rig jaar, zijn bijna 23.000 Tibetanen naar India uitgeweken. De regering van In dia ls niet van plan de kwestie van de vestiging van Tibetaanse vluchtelingen bij de Verenigde Naties aanhangig te niaken. KERKNIEUWS Dj. W. A. Wasch 55 jaar Ned. hervormd predikant Vandaag is het vijfenvijftig jaar ge leden, dat ds. W. A. Wasch uit Gro ningen werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Wasch werd op 6 november 1878 te Middelburg geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium in de Zeeuwse hoofdstad en studeerde daar na verder nog aan de rijksuniversi teit te Utrecht. Nadat de heer Wasch in mei 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hij op 13 augustus van het daarop volgend jaar (1905) door zijn schoon vader, wijlen ds. H. H. iJnzonides, toen nog predikant te Stedum, beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Oudeschans in de clas sis Winschoten. In deze, zijn eerste, gemeente werd hem in verband met zijn benoeming tot predikant bij de Protestantse Kerk in het voormalige Nederlandse Oost-Indië met ingang van 21 augustus 1910 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus ver leend. Dc jubilaris is in Indonesië eerst ongeveer tien jaar werkzaam geweest te Palembang en daarna nog ongeveer acht jaar te Bondowoso, vanwaar hij in 1929 naar Nederland terugkeerde. Nadat aan ds. Wasch met ingang van 1 juni 1930 eervol ontslag was verleend als predikant bij de Protestantse Kerk in hc£ voor malige Nederlandse Oost-Indië'en hij zich weer beroepbaar had gesteld in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hij op 26 oktober 1930 door wij len prof. dr. G. C. Wagenaar uit Leeuwarden bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Kiel- windeweer in de burgerlijke gemeen te Hoogezand-Sappemeer en in de classis Groningen. Deze, zijn laatste, gemeente diende de jubilaris tot 1 januari 1949, toen hem op zeventig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Wasch zich metterwoon te Groningen. Tijdens zijn ruim achttienjarige ambtsbediening te Kielwindeweer was ds. Wasch o.a. lid van het klassikaal bestuur van Groningen en praetor van de ring Hoogezand. voor de vriendschap, die er was ge kweekt tussen de beide volken. Ook roemde mr. Archer de discipline en de correctheid waarmee de Middel burgers zich in Folkestone hadden gedragen. Vervolgens dankte mr. Joh. de Widt namens de Middelburgse sportlui de vele mensen in Folke stone voor de gastvrijheid en srpak de hoop uit dat in 1962, wanneer de tegenstrijd zal wor den gehouden, de Middelburgers met evenveel enthousiasme hun Engelse gasten zullen ontvangen. Hierna sprak mr. A. J. S. Clark, voorzitter van de afdeling Folkesto ne, die wees op de zeer prettige en vriendschappelijke verhoudingen, die al meer dan tien jaar bestaan. De heer D. A. Huysse, voorzitter van de adviescommissie sportaangelegen- heden dankte tenslotte allen uit Fol kestone, die zeer veel werk hadden verricht om deze ontmoeting te or ganiseren. Vanochtend, zaterdag, vertrekt de Middelburgse deputatie om half tien uit Folkestone naar Do ver. Verwacht wordt, dat men 's mid dags om half zes in Middelburg zal aankomen. Kolonel Rudolf F richer, de Zwitserse officier, dié door de Verenigde Naties benoemd is om de Force Publique" in Kongo te instrueren. Wonderradijs schoot op naast Goese watertoren Een goed uit de kluiten gewas- sen suikerbiet sou qua afme- jji tingen het onderspit delven bij H de radijs, waarmee twee Kloe- n tingse jongens deze week thuis- kwamen. s |e Het was een exemplaar van H maar liefst 2 kilo en 6S0 gram, dat de lS-jarige Bert, en de 9- jarige Ouke van Hinte uit de p Lewestraat meetorsten. De ra- H dijs had de afmetingen van J/0 cm lengte en 16 cm breedte. De knapen hadden het wonder- M produkt" meegebracht uit de H tuin van de heer H. P. van der Veen, de bewoner van de oude watertoren bij het Goese sta- ii H tion. Zelf wist deze oud-sta- tionsclief geen raad met het „radijsje" en de jongens, die m H bij hem op bezoek kwamen wa- ren er dolgelukkig mee. Of de radijs in zijn afmetingen s heeft willen wedijveren met de H al even extravagante behuizing van de heer Van der Veen heeft =f men niet kunnen nagaan Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Vierde bekertoernooi van Robur in Goes Zondag 28 augustus zal de voetbal vereniging „Robur" te Goes haar vierde prestatiewisselbekertoemooi organiseren. Voor het toernooi hebben dit jaar onder andere de volgende ploegen ingeschreven: Hontenisse, Lewedorpse Boys, Patrijzen en twee ploegen van de organiserende vereni ging. Het toernooi is uitsluitend ge organiseerd voor eerste en tweede elftallen en de resultaten van de bei de elftallen beslissen voor de eind stand van het toernooi. De wedstrijden zullen 's morgens om negen uur be ginnen en er zal in twee poules ge speeld worden, een voor de eerste en een voor de tweede elftallen. Verdwenen auto werd in Middelburg gevonden De grote personenauto, die sinds donderdag in Vlissingen verdwenen was, is in Middelburg gevonden. Dc eigenaar, de heer Van D. had de wa gen in de Coosje Buskenstraat ge parkeerd, maar bemerkte later op de dag, dat zijn wagen verdwenen was, waarvan wij in de krant van gisteren melding maakten. Vrijdagochtend kreeg de Vlissingse gemeentepolitie echter bericht van de heer O. uit Middelburg, dat een grote personenauto op de Seissingel gepar keerd stond, die hij in verband met deze verdwijning bracht. Bij onder zoek bleek het inderdaad de uit de Coosje Buskenstraat verdwenen wa gen van de heer Van D. te zijn. Alle autopapieren bevonden zich nog in de auto, maar de benzinetank was leeg. De wagen was niet beschadigd. STEMMEN UIT DE KERKEN (Slot van pag. 3) aan, waaiin ze hun mening kun- zeggen. Maar de gedachte, dat wij ons kleine land ons de weelde niet kunnen veroorloven te doen alsof de anderen er niet zijn en dat steeds meer het besef doordringt dat we ver antwoordelijkheid voor elkaar hebben en elkaar niet mogen loslaten, zoals de chr. gereformeerde ds. J. H. Vele- ma in het officiële orgaan van zijn kerken schreef, wint steeds meer veld. Hij schreef dit naar aanleiding van het Groot-Gereformeerde Congres dat de vorige maand op het conferentie oord Woudschoten is gehouden. Dat is we! een beperkte kring, maar in de strekking van zijn woorden konden we toch een ruimere klank beluiste ren. Hij constateerde „dat de sfeer opener was dan voorheen". „In de verhouding tussen de leden van diverse kerken is iets aan het veran- menen het wel zo te moeten zéggen, de nood der verdeeldheid begint noe langer hoe meer te drukken. Inzon derheid als men zich bezighoudt met een onderwerp, waarin het gaat om de plaats en houding tegenover de wereld, wordt dit extra gevoeld. Vergis ik me, als ik zeg dat meer dan vroeger de andere kerk ontdekt wordt?" In de praktijk blijkt het niet altijd gemakkelijk te zijn, vooral voor oude ren, om een houding, die men tiental len jaren heeft aangenomen en die men gepredikt heeft alsof het evan gelie was, op te geven. Hoeveel voor oordelen moeten er dan niet verdwij nen! Ook prof. dr. H Ridderbos heeft in zijn lijfblad over dit congres ge schreven en constateerde even eens de behoefte tot meer contact en samenwerking. Nu heeft men hier niet gesproken over de verhouding van de kerken maar over „de vragen van cultuur geloof en wetenschap, van gereformeerde levensbeschou wing en staan in de wereld". Hier compromiteert men zich nl. niet zo spoedig in de ogen van de eigen groep, waartoe men behoort, als wan neer men elkander kerkelijk te dicht zou naderen". Dit congres was een sa menkomen van mensen uit cle „gere formeerde gezindten", zoals het vroe ger meestal werd aangeduid, welke nadruk wilde leggen op datgene wat men gezamenlijk had, niettegenstaan de de gedeeldheid in kerken. Het on derwerp waarom het hier ging, was gesteld zijn in de wereld". Wanneer men kijkt naar de opdracht van het in feite hetzelfde vraagstuk dat de jongeren in Lausanne bezig hield, „het 'christendom in deze werelcf, zo schrijft Krof. Ridderbos is men meer geneigd ulp en medewerking te aanvaarden en „eigen onvermogen te erkennen dan binnen de enge murren van 't ker kelijke, waar men van zichzelf, van de andere en van de wereld zich ongehin derd de voorstelling kan maken die men zelf wenst". Men kan dan iets gaan beseffen van „de betrekkelijk heid van de beschuttende muren en van de daarbinnen zo vertrouwd weer galmende klanken". „Er zijn niet al leen meer christenen, er zijn ook meer gereformeerde christenen dan binnen onze eigen kerk". „De kerkelijke grenzen blijken dan in het. geheel niet zinvol getrokken". Dat laat hij gelden niet alleen van de grenzen tussen de Hervormde en Gereformeerde Kerken, „die de meest grillige spelingen vertonen", maar ook wat betreft de verhoudingen tus sen christelijk gereformeerden en vrij- gemaakten. Al ls dit congres van een bepaalde kleur, toch kwam men terecht in de zelfde gedachtenkring die ook de jon geren te Lausanne heeft bezig gehou den, de spanning van het Koninkrijk Gods en het christen zijn in deze we reld, zal dit niet altijd blijken het gro te vraagstuk te zijn Revanche in Olympisch stadion voor stayers Maandagavond zal in het Olympisch Stadion te Amsterdam naast sprint en aehtervolgingswedstrijden een complete stayersrevanche van de we reldkampioenschappen gehouden wor den. De directeur van het stadion, de heer Bessem heeft in Karl Marxstadt reeds gecontracteerd Timoner, Depae- Se, Verschueren, Pizzali en cle drie 'cderlanders Wierstra, Koch en Van Houwelingen. Naar alle waarschijn lijkheid zullen ook de Zwitser Bucher, eveneens finalist in Oost-Duitsland, alsmede onze landgenoot Stakenburg nog van de partij zijn. Straaljager in zee - vlieger gered (Van onze correspondent) Do 20-jarige sergeant-vlieger J. Jcur- nïnck uit Weert Is vrijdagmiddag om acht voor half drie op een haar na aan de verdrinkingsdood ontsnapt, toen hij met zijn toestel, een F-84-F Thunderstrike van de basis Volkél ruggelings in de Waddenzee neer. stortte. Op 700 meter hoogte kreeg de machi ne een flame out en begon sterk hoogte te verliezen. De piloot durfde naar hij ons vertelde gezien het type schietstoel niet van dit redmid del gebruik te maken daar bij hier voor al te laag zat. Hij wilde toen, plus minus 5 km ten noordwesten van Harlingen zijn zware straal jager ophet water neerzetten doch cle manoeuvre mislukte in zoverre dat hij ondersteboven op het water te recht kwam. Het vliegtuig zonk on middellijk. Maar onder water slaagde 'de sergeant erin uit de cockpit te ko men met zijn rubberbootje waar bij een half uur in ronddobberde voor een Harlingcr visserman hem oppik te. KANS OP CONSERVENINDUSTRIE Volgend jaar wellicht uitgebreider experiment De proef, die een fabriek van tafelzu- ren uit Langeraar in Zuid-Holland de fa. L. P. Uyttewaal deze zomer in Sint-Annaland heeft genomen met de verwerking van zilvenrien kan als geslaagd worden beschouwd, j In een loods aan de Molendijk had de fabrikante in nauwe samenwerking met haar teeltagent te Sint-Anna land, de heer J. R. van Dïjke, een in drukwekkend instrumentarium opge steld, waarmee de op Tholen geoog ste zilveruitjes „ter plaatse" werden geschoond, gesorteerd en voorver pakt. Gedurende twee maanden heb ben veertig mensen, zowel mannen als vrouwen en meisjes, in deze „proeffabriek" werk gevonden. Dit experiment kan voor Sint-Annaland vérstrekkende gevolgen hebben. Thans staat reeds vast, dat ook in 1961 deze werkzaamheden te Sint- Annaland zullen worden uitgevoerd. Belangrijker is echter, dat de fa brikante overweegt het volgend jaar ook andere werkzaamheden te 'Sint-Annaland te laten uitvoeren, waarbij gedacht wordt aan het conserveren van kleinfruit. Indien men hiertoe zou overgaan, zou dat het begin betekenen van een con- servenindustric in Sint-Annaland. In de komende maanden valt in Lan geraar het besluit, in welke vorm men het Thoolse „filiaal" in 1961 zal laten draaien. Tot de mogelijkheden behoort de plaatsing van een stoom ketel. waarmee kleinfruit wordt ge pasteuriseerd. In dit geval zullen in de komende winter voorzieningen RECHTBANK MIDDELBURG Wachtmeester: „Ze liepen samen eieren te zoeken" Elke zondag maken de landbou wer A. F. en de tractorchauf feur J. D., beiden uit Zonnemai- re, een wandeling in de omge ving van hun geboorteplaats. Op zondag 1 mei echter had de Zonnemairse wachtmeester niet veel vertrouwen in de bedoelin gen van de wandelaars. „Ze zoe ken eieren", besliste hij en maakte proces-verbaal op. „Er is geen sprake vaneierzoeken geweest", verklaarden de beide mannen gisteren tegen mr. B. S. Sieperda, de president van de Middelburgse rechtbank. Dat hadden ze ook tegen de Zierik- zeese kantonrechter beweerd, maar die had er niets van ge loofd en de wandelaars veroor deeld tot een boete van f 25. Waartegen ze prompt in hoger beroep gegaan waren. Achter de zeedijk liad de wachtmees ter met een verrekijker de bewegin gen van de twee wandelaars gadege slagen. De politieman wilde kennelijk niet over één nacht ijs gaan, want het volle uur, dat de mannen nodig had den om de lr2 km lange Langeweg af te leggen, bleef hij geduldig turen. „Aanvankelijk kon ik nog niet opma ken, dat ze zochten", aldus het ver haal van de wachtmeester. „Zc keken wel eens in de kant van de weg, maar 0A80NKUST 1 STAD AMSTERDAM STEENWIJK WATERMAN 1 ANNENKERK 1 CALAMARES 12 van CALTEX DELFT (O 1 CARILLO 12 V ARENDSDIJK >1 LEOPOLDSKERK DONGEDIJK 1 BARENDRECHT 12 v. I CALTEX ARNHEM 12 I ken volgens do Jachtwet. Later be gonnen ze echter intensief te zoeken. Dat hebben ze een uur lang gedaan. Zo lang heb ik gekeken. Zo nu en clan bukten ze en af en toe gingen ze zelfs do sloot in. Er broeien eenden, fasan- ten en patrijzen in de sloot. Iedereen weet dat", aldus cle politieman. Foutief „We zijn helemaal niet in de sloot ge weest", betoogde F. Hij vond, dat het verbaal een foutieve voorstelling van zaken gaf. D. verklaarde, dat hij de gevolgen van onkruidbesproeiing bij een bepaalde plantensoort had nage gaan. Mr. J. L. Andreae, de officier van justitie, vond echter, dat de mannen geen normale ochtendwandeling, ge maakt hadden. Ze deden een uur over anderhalve kilometer, systematisch gescheiden van elkaar, aldus de offi cier, die bevestiging van het vonnis van de kantonrechter eiste. Mr. C. J. B. du„Croo, de raadsman, was van oordeel clat hetgeen zijn bei de cliënten hebben gedaan wel nooit uit de doeken gedaan zal worden. De verbalisant heeft ze nimmer eieren zien zoeken, aldus de raadsman, die er verder op wees, dat de beide man nen niet bekend staan als stropers, zoals de politieman in zijn verbaal had opgemerkt. Mr. Du Croo achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. De uitspraak volgt woensdag 17 augustus a.s. Hoogst roekeloos, onvoorzichtig en onachtzaam. Aldus wérd in de dag vaarding het rijden van de chauffeur A. v. d. M. uit Sint-Annaland ge noemd, die op 15 maart vanaf de Oostdijk te St.-Philipsland de rijks weg was opgereden inet zijn vracht auto, terwijl juist op dat moment over de rijksweg een personenauto met aan het stuur T. J. van M. na derde. Er volgde een botsing, die ge lukkig voor beide partijen nog al meeviel. Maar de inzittenden van de personenauto konden toch verschil lende dagen hun normale arbeid niet uitoefenen. „Ik zag de auto helemaal niet", ver klaarde de chauffeur. „Toch heb lk zowel links als rechts gekeken". De officier stipte aan, dat verdachte niet voldoende opgelet heeft. Hij sprak dan ook van grove onacht zaamheid. Daar Van der M. in de 25 Jaar, dat hij reeds chauffeert, nog nimmer voor een ongeluk veroordeeld is, eiste de officier een boete van f100 en 3 maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar. De raadsman, mr. M. A. v. d. Hout, betoogde, dat de goede afloop van dit ongeval ten gunste van de chauffeur gerekend mag worden. Hij verzocht ae rechtbank geen ontzegging op te leggen, daar dat het zelfvertrouwen van zijn cliënt kan ondermijnen. De rechtbank bepaalde ook hier de uit- spraak op volgende week woensdag. worden getroffen een uitgebreider apparatuur naar Sint-Annaland over te brengen. De proef met de verwerking van cle zilveruitjes is deze week geëindigd. Het instrumentarium, waaronder enkele rooimachi chmes, wordt volgende week naar Langeraar overgebracht. Deze ma chines zullen dus in het seizoen 1961 wederom te Sint-Annaland worden opgesteld. grote sorteermaehines, een ichine en schil- en spoelma- Heden overleed na een langdurige ziekte, tot onze grote droefheid, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw M. DOURLEIJN, wed. v. P. Wisse, in de ouderdom van 82 jaar. St .-Laurens, 12 aug. '60 Noordweg 60 („Lobeluc') Haamstede: P. Wiöse L. P. A. Wisse— van Caspel Rijswijk: D. WisseSmith Souburg: P. N. Louvvcrsc Wisse P. W. Louwersc Soestdijk: A. J. Wisse M. Wissede Munck Middelburg: N. C. de Bree Wisse J. de Bree Rotterdam J. C. Wisse D. J. WisseDuns En kleinkinderen. De begrafenis zal Elaatsvmden te Sint- aurens op dinsdag 16 augustus 1960. Ver trek van het sterfhuis te 12 uur. Biedt zich aan vertegenwoordiger Gedurende 3 jaar werkzaam geweest in een tril beton bedrijf. Zoekt per 1 okt. '60 veran dering van betrekking. Liefst provincie Zeeland. Andere branche geen be zwaar. In bezit van rijbe wijs A, B, E. Br. no. C 199, bur. P.Z.C., Goes. Broccoliplanten te koop, soort „Walcheren". C. POUWER, tel. 280, VEERE. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING. een ruime midden standswoning direct te aanvaarden, met grote tuin, 5 a 18 ca, ruimte met inrit voor garage aan wezig, Vlissingse str. 92, Koudcrkerke (Lammeren- burgj (na grenswijziging bij Vlissingen). Te bezichtigen 's avonds na. 6 uur. Briefjes inleveren uiterlijk 20 aug. 1960, 's middags 12 uur aan bo venstaand adres. Notaris J. A. Janse de Jon ge te Middelburg, i.v. bij inschi'ijving te verkopen HET HUIS en tuin, te Oost-Souburg, aan do Kanaalstraat 16, groot 1.45 a. Lasten f 33.38. ONTRUIMD TE AAN VAARDEN (mits toe stemming B. en W.). Bezichtiging 17 aug. van 10-12 en van 2-4 uur. In schrijvingsbiljetten in te le veren uiterlijk 24 aug. 1960, ten kantore van genoemde notaris, Hofplein 5. JAGERSFONTEIN 1 COMMANDER 1 CARTAGO 11 COOLHAVEN 1 n. RoUerdan O APHNIS 11 RANDFONTEIN OOTMARSUM PAPENDRECHT 11 ven Tu Cerelblaobe Zee. PRINS ALEXANDER 11 v pels near Montreal PRINS rnCDERIK WILLEB Glasgow naar Montreal RIDDERKERK 12 Hambur? SARANGAN 12 te Bremn 3ENECALKUST 12 te DEO GRATIAS JO v ESSO AMSTERDAM I GAASTERKERK 8 s BETEKENIS VERLOREN Plan ter goedkeuring naar Ged. Staten De dienst herverkaveling Tliolen heeft liet waterschap Tholen een plan voorgelegd om een aantal over dijken lopende oude grindwegen voorgoed aan het verkeer te onttrekken. In het vroegere wegenbestel van het eiland waren deze weggedeelten onmisbaar; door de aanleg van nieuwe wegen door du polders hebben zij hun betekenis verloren. In het nieuwe wegenplan werd er na melijk naar gestreeld zoveel moge lijk „dijkwegen" en daarmee de op ritten uit te schakelen. Dc opzet hier van was te vermijden, dat de land bouwers met zware vrachten veel op ritten zouden moeten passeren. Thans is liet mogelijk verschillende van deze „dijkwegen" in totaal on geveer vijf kilometer op te heffen. Het plan zal ter goedkeuring aan Ge deputeerde Staten worden voorge legd. Indien hiervoor goedkeuring wordt verkregen, waarbij uiteraard ook het overleg met het waterschap nog een rol speelt, zal men de verharde laag van deze dijksgedeelten verwijderen. De dijken kunnen dan als grasland worden gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6