Woningen in Axel voor bejaardencentrum WALCHEREN „DE SCHOUWSE RUITERS" DEMONSTREERDEN IN RENESSE MARKTBERICHTEN HET STREEKMUSEUM IN GOES START MET EXPOSITIES WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b GEMEENTERAAD BESLOOT Discussie over een onbewoonbaar pand In de dinsdagavond gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad vi Axel uitvoerig gediscussieerd over een voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van het pand Zeestraat 1 (café e: woonhuis). Naar de mening van B. en W. was de eigenaar meerma len in de gelegenheid gesteld om de noodzakelijke verbeteringen aan te brengen, maar hiervoor waren nog geen serieuze plannen ingediend. Na langdurige discussies, waarbij de ver schillende raadsleden bezwaar maak ten tegen deze onbewoonbaarverkla ring, besloten B. en W. dit voorstel, dat ook in een eerder gehouden ve~- gadering was teruggenomen, voor een tweede maal aan te houden. Het voorstel zal opnieuw in behandeling komen in de volgende vergadering in september, onder beding echter, dat geen verder uitstel zal worden ver leend. Een voorstel tot overname van 48 woningwetwoningen aan de Juliana- straat van de vereniging tot verbete ring der volkshuisvesting werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Verder besloot de raad medewer king te verlenen aan een plan van het comité protestants christelijk bejaardenzorg te Axel om een 48-, tal duplexwoningen beschikbaar te stellen voor het bejaardencen trum. Deze woningen zullen bij vrijkoming worden bestemd voor bejaarden. Toewijzing zal geschie den door de gemeente in overleg met een nog in het leven te roepen stichting. Een zogenaamde houten Oostenrijkse noodwoning, gelegen aan de Kanaal kade 2 te Axel, werd voor 11.909,60 verkocht aan de huidige huurder, de heer H. J. M. Goossens. Subsidies Aan de r.-k. openbare leesbibliotheek „De Kanaalzone" en aan de chr. openbare leeszaal te Axel werden voor 1960 subsidies verleend ten b drage van respectievelijk 1089 en 1110. Voor een tweetal hypothecai re leningen voor de bouw van wo ningen door particulieren aan de Calandstraat stelde de raad zich ga rant. Voor de aanleg en verbetering van een zestal blusvijvers verd in principe besloten een bedrag van 34.550 te voteren. Enkele percelen bouwgrond aan de Calandstraat in plan-Oost te Axel werden respectievelijk verkocht aan C. Scheele te Axel (270 vierkante meter); W. Maas te Axel (170 vier- Bromfieiser verleende geen voorrang Door het niet-verlenen van voorrang kwam de jeugdige bromfietser K. S. uit Axel in de Noordstraat in botsing met een vrachtwagen van gemeente werken. S. en zijn duopassagier H. lieoen lichte vei"wondingen aan been en schouders op. kante meter): A. Kalle te Westdorpe (170 vierkante meter) en E. Dan- schutter te Axel, eveneens 170 vier kante meter. Alle percelen voor de prijs van 6.per vierkante meter. Van mej. W. van Tatenhove te Axel werd in verband met de sanering van de oude wijk het woon- en winkelhuis Weststraat 72 aangekocht. Aan de chr. lagere school in de Nieuwstraat werd een bedrag van 1945 beschik baar gesteld voor de aanschaf van een zestal lessenaar^ en lesmateri- Bij de rondvraag verzocht het raadslid D. J. Oggel (g.p.v.) een onderzoek naar de mogelijkheid tot verbreding en verbetering van het wegdek in de Polenstraat en verzocht de heer C. van Bende- gem (p.v.da.) inlichtingen over het onderhoud van de brandgan gen in plan-Zuid en eventuele aan leg van tegelpaden tussen de wo ningen. Zwemwedstrijd Damme- Sluis op 14 augustus De jaarlijkse lange-afstand-zwem- wedstrijd van Damme naar Sluis zal zondag 14 augustus plaatsvinden. Gisteren meldden wij abusievelijk, dat deze wedstrijd 20 augustus ge houden zou worden. Reclame-actie op de Goese weekmarkt De gezamenlijke kooplieden, die led »- re week op de Grote Markt te Goes hun tenten opslaan, hebben het ko pend publiek dinsdag iets bijzonders geboden. Midden tussen de stands, die er een telkens terugkerende ver schijning zijn, was ditmaal een aparte kraam geplaatst, waarin een bijzonder heterogene collectie artike len te vinden was: textiel, horloges, huishoudelijke voorwerpen en vele andere materialen. Wat daar alle maal was opgeslagen was in feite een grote hoeveelheid prijzen, die de deelnemende marktlieden in het ka der van hun reclame-actie hadden beschikbaar gesteld. Half de middag verschenen boven dien twee grote borden op de markt, waarop lange rijen cijfers vermeld stonden. En dezè cijfers correspon deerden met de folders, die enkele dagen voor de weekmarkt in grote aantallen over de Bevelanden waren verspreid. Verschillende weekmarkt bezoekers het was dinsdag bij zonder druk gingen later op de middag met een prijsje naa huis. VLISSINGEN Knaapje stak rijweg over In de Paul Krugerstraat te Vlissin- gen ontstond een aanrijding, toen de tienjarige knaap P. nabij de ouder lijke woning plotseling van de vent- weg af de rijweg overstak. De pas serende automobilist B. uit Souburg kon een botsing niet meer voorko men. De jongen liep lichte verwon dingen op aan hoofd en benen. De personenauto werd beschadigd. De automobilist treft geen schuld. WESTKAPELLE Concert Zaterdagavond a.s. 8 uur geeft de muziekvereniging O.K.K. uit West. kapelle een concert onder leiding van Piet de Rooij. Het programma ziet er als volgt uit: 1 Imperial Echoes, mars. A. Safroni, 2 Ouver ture Facile, M. J. Cerfontaine. 3 A. Holliday-Suite, 1 The Open Rad. 2 A. Village, idylle, 3 Country Faire, Eric Ball. 4. Die lustige Witwe, F. Lehar, arr. C. Mellema, 5 Sons of the Brave, mars, Th. Bidgood, 6. Hoch- zeit der winden, walzer J. B. Hall, 7. Een volksfeest, Fr. Jakma, 8. Wal- zerlust, arr. Van Holland, 9. Alte Cameraden, mars, C. Feilce. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen: gelet op artikel 45 der Drankwet; doen te weten, dat bij ben is ingekomen een verzoek van heer Anthony Breas wonende te Middel burg, domicilie kiezende te Vlissingen. Bonedijkestraat 161, om een verlof tot de verkoop van zwalc-alcoholische drank in het klein (verlof A) voor enige lokalitel ten in het wijkgebouw 't Anker en d< Noorderkapel aan de Bonedijkestraat 161 en dat van 10 augustus I960 af gedu rende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwa- fen kunnen worden ingediend bij burge meester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 9 augustus 1960. IN SAMENWERKING MET V.V.V. In concours hippique 14-jarige tweede Op het fraai gelegen terrein van de veiling Z.H.E. aan de Hoogenboom- laan te Renesse, presenteerde de landelijke rijvereniging „De Schonw- se Ruiters" zaterdagavond een uit stekend verzorgd ruiterprogramma. Voor dit optreden in de Westhoek van „De Sehouwse Ruiters", wat ge organiseerd werd in samenwerking met de attractiecommissie van de V. V.V. Renesse, bestond zeer grote be langstelling. Na een korte rondgang van de ruiters door de gemeente, voorafgegaan door het fanfarekorps „Luctor et Emergo" werden zij bij aankomst op het terrein met een wel komstwoord begroet door de voorzit ter van V.V.V. de heer J. Stevense. Ook voor de niet ingewijden in de ruitersport was het gebodene op de ze avond goed te volgen, daar de in structeur, de heer L. Moermond, de gehele avond via de microfoon voor een gedegen en deskundig commen taar zorgde. De avond werd geopend met een dressuurnummer door het tweede 8-tal (geheel bestaande uit jeugdruiters). Springconcours Een der hoogtepunten op deze avond voor het publiek was ongetwijfeld het springconcours, dat als steeds ook nu weer de aanwezigen wist te boeien. Nadat alle ruiters het par-, cours hadden afgelegd, bleken alleen J. P. W. C. Stols op Arenko en 't kra nige 14-jarige jeugdlid mej. M. Ge luk op Hanny dit geheel foutloos te hebben gedaan. In de barrage die hierop volgde legde J. P. W. C. Stols wederom het parcours geheel font loos af. waardoor hij beslag wist te leggen op de le prijs, daar mej. BI. Geluk de pech had de voorlaatste hindernis omver te werpen. Ook A. van Liere zorgde voor een uitsteken de prestatie door met drie verschil lende paarden het parcours af te leg gen. De volledige uitslag van het spring concours was: 1. J. P. W. C. Stols, (op Arenko); 2. mej. M. Geluk (op Hanny) na barrage 4 straf punten; 3. A. van Liere (op Hubertus en Sabri- na) 3 strafpunten; 5. A. van Liere (op Ibrahim) 4 strafpunten; 6. mej. O. Koopman (op Hans) 7 strafpun ten; 7. J. van Óeveren (op Jupiter) en C. van Westen (op Cesar) 8 straf punten; 9. N. v. d. Werf (op Hanni bal, J. de Wilde (op Mixi) en J. Ver burg (op Derk Jans). Bij het springnummer met verhoog de hindernissen wist A. van Liere op Hubertus met een foutloos par cours beslag te leggen op de le plaats gevolgd door J. P. W. C. Stols (op Arenko) met 8 strafpunten, 3e werd mej. M. Geluk (op Hans) met 16 strafpunten en 4e J. van Oeveren (op Jupiter) met 20 strafpunten. Het jeugd drietal equipespringen bestaan de uit mej. C. Koopman, mej. M. Ge luk en C. van Westen zorgde met 17 §oed genomen hindernissen voor een averende verrassing door hiermede beslag te leggen op de le plaats ge volgd door het drietal N. v. d. Werf, J. P. W. C. Stols en A. van Liere met 16 goed genomen hindernissen. Hongaarse post Bij het volgend nummer reed A. van Liêre op voortreffelijke wijze de Hon gaarse post. Biet twee span paarden, staande op de achterste twee reed hij het gehele parcours zowel stapvoets als In draf. Staande op een drietal paarden werd vervolgens door een zestal ruiters een pyramide gevormd waarmede ook stapvoets en in draf het gehele parcours werd afgelegd. Het uitstekend geslaagde optreden van „De Sehouwse Ruiters" op deze avond werd op waardige wijze af gesloten met een kleuren-carrousel, uitgevoerd door 4 groepen van 4 rui ters. Mede door de uitstekende be lichting bood dit slot een sprookjes achtige aanblik waarbij de figuren, die door de ruiters werden gereden, uitstekend tot hun recht kwamen. Namens V.V.V. overhandigde de heer Stevense tenslotte aan mejuffrouw M. Geluk en J. P. W. C. Stols een door de vereniging beschikbaar ge stelde beker, terwijl de voorzitter van „De Sehouwse Ruiters", de heer Klompe een fraaie herinneringsme daille kreeg. Ringrijderij Zaterdag is in Ritthem de jaarlijkse ringrijderij gehouden. De uitslag van deze rijderij is als volgt: 1 J. de Pag- ter jr., 36 ringen; 2 M. Hamelink 27 r.; 3 W. J. Cevaal 27 r.; 4. J. Delle- beke, 25 r.; 5 P. Cevaal, 24 r., 6. A. Breel, 22 r.; 7. J. Dieleman, 21 r.; 8. A. Cevaal, 21 r.; 9. J. Hamelink 20 r.; 10. J. Cevaal, 20 r.; 11. B. de Mey 17 r.; 12 P Dieleman 16 r.; 13. J. de Lange 15 r.; 14. C. Baas 14 r.; 15, A, Wauterse, 13 r.; 16. J. de Pagter sr. 12 r.; 17. A. de Bart. 12 r.; 18. C. Dieleman, 9 r.; 19. A. de Visser, 8 r.; 20 A. Goedhart 8 r. De bekers werden achtereenvolgens gewonnen door J. de Pagter jr., B. [amelink, J. Cevaal, A. Breel, A. Ce vaal en P. Cevaal. De prijs voor de meeste volgringen, ging naar de jongste deelnemer J. Dellebeke met 12 ringen. Er waren verder nog prij zen voor J. de Pagter jr. en W. J. Cevaal. De pollepel was voor J. Ha melink. Het bestuur van de organise rende vereniging besloot deze dag de vereniging in het vervolg „Ons Kla verblad" te noemen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raadsvergadering Donderdag om acht uur zal de ge meenteraad van Nieuw- en Sint- Joosland in openbare vergadering bijéén komen. De voornaamste pun ten van bespreking zullen zijn: de ziektekostenregeling 1960, de moder nisering van de straatverlichting en een verzoek van de caféhouders tot verlenging van het sluitingsuur. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Bevallen: S. M. Wondergem—Leenliouts, z.; E. Zwemmer—Jansen van Roosendaal, z.; M. L. Geldofvan der Welle, d. Getrouwd: J. Jacobse, 23 jaar en M. C. Paardekooper, 19 Jaar; J. Boone, 23 jaar en C. A. Hillebrand, 19 jaar. Overleden: W. Schoe, 73 jaar. Bij parkeren tegen auto gebotst Bij het parkeren van zijn auto Is de heer H. A. M. van de L. uit Ter- neuzen maandag tegen de wagen van de vertegenwoordiger E. B. K. uit Vlissingen, die aan de Westkolkstraat te Terneuzen stilstond, opgereden. De wagen van de vertegenwoordiger werd aan de achterzijde beschadigd. Brandweerwedstrijden De jaarlijkse onderlinge brandweer wedstrijden voor de West Zeeuws- Vlaamse brandweerkorpsen zullen dit jaar op een nog nader te bepalen datum in de maand september te Oostburg worden gehouden. Hiertoe is een wedstrijdcomité gevormd, waarin zitting hebben de heren Ph. A. de Vuijst, brandweercommandant te Oostburg, P. J. de Kramer, brand weercommandant te Zuidzande en A. Huijgen, brandweercommandant te Schoondijke. In deze wedstrijd zullen er voor de best geklasseerde korp sen prijzen beschikbaar zijn. Na afloop zal aan de leden van de deelnemende korpsen een koffiemaal tijd worden aangeboden. Waterschapsbenoeming Bij K.B. is met ingang van 1 augus tus 1960 benoemd lol lid van het bestuur van het waterschap Stop peldijk c.a. de heer P. L. S. de Maat te Vogelwaarde. Aanrijding Op het Szydlowskiplein te Axel werd de 60-jarige mejuffrouw S. aangere den door een passerende bromfiets, toen zij zonder uitkijken de weg over stak. Mejuffrouw S. moest zich met een bloedende hoofdwond en een her senschudding onder medische behan deling stellen. Bromfiets contra auto Mevrouw H. te Zierikzee kon met haar personenauto, toen ze de Noord straat te Haamstede in wilde draaien, een botsing met een bromfietser, de heer J. J. de V. uit Zierikzee, niet meer voorkomen. De bromfietser remde zo hard dat de reminstallatie volkomen werd vernield. ZUID-BEVELAND KAPELLE Orgelconcert De stichting Orgelcentrum organi seert maandagavond 15 augustus om acht uur in de Grote Kerk te Kapelle een concert, dat wordt uit gevoerd door Gommert de Kok. Me dewerking aan dit concert wordt ge- geven door mej. C. de Jager, sopraan, 'itgevoerd worden werken van Bach, Haydn, Handel, Jan Zwart en César Franck. V.v. „Kapelle" vergaderde Onder voorzitterschap van de heer F. Geluk hield de voetbalvereniging „Kapelle" in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse ledenvergadering. Blijkens 't verslag van de penningmeester, de heer W. D. Schrier, kon mede door de voetbaltoto het jaar met een batig saldo worden afgesloten. Het jaar verslag gaf een optimistisch geluid te horen. Het ledental steeg met 9 tot 101. De begroting wérd aange boden en goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werden de heren F. Geluk, J. Landman en A. Ridderhof herkozen. De elftalcommissie werd voor het komende jaar samengesteld uit Jac. Schrier, J. Landman, W. Meijer, A. de Schijn er en P. de Boer. De kascontrolecommissie werd ge formeerd uit de heren P. Ruissen, C. Nieuwenhuize en Q. v. d. Vrie. Door de voorzitter werd een dringend beroep gedaan om toch vooral trouw de trainingsavonden te bezoeken. Gezien het steeds stijgend ledental zal overwogen worden om met drie juniorenelftallen aan de competitie deel te nemen. Voor de seniorencom petitie is met een eerste en een twee de elftal ingeschreven. Het ligt in het voornemen om de komende weken nog enkele vriendschappelijke wed strijden te spelen, welke bedoeld zul len zijn als trainingswedstrijden voor de komende competitie. KLOETINGE Handboogschieting Zaterdag trad de handboogsocïëteit „De Batavieren" te Kloetinge als gastvrouw op voor dertien ande re sociëteiten, voor het houden van een schieting op de staande wip. Be kamp werd gestreden door in to taal 47 schutters. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: C. Baart, „Juliana"; le zijvogel: P. Vermue, „Jacoba van Beieren"; 2e zijvogel: H. Rentmees ter, „Willem Teil", Ovezande; le bo- venkal: C. Westdijk, „Zeelandia"; 2e bovenkal: J. Glas, „Willem Teil", Ka pelle; le onderkal: Ch. Meijaard, „Juliana"; 2e onderkal: P. Vermue, „Jacoba van Beieren"; le klep: C. Raas, „Willem Teil", Ovezande; 2e klep: H. A. Mol, „Willem Teil", Ka pelle; 3e klep: P. Rentmeester, „Vic toria." Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 8-8: Aspromonte naar Landskrona. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 8-8: Ittersum van Hamburg: Venus van zee-Terneuzen; 9-8: Con Zelo van Ha- mina; Maria W van Rotterdam; Neder Eems van Amsterdam; Metropole van Dublin; Myfem van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 8-8: Henja naar Londen; Audacia naar Zeebrugge; Colette naar Rotterdam; Soestdijk naar Rotterdam: Socrates naar Amsterdam; Finlandia naar Dublin; Oran je naar Londen: Rien Teekman naar Am sterdam; Michel Swenden naar Kotka; 9-8: Abbedijk naar Bremen; Hersilia naar Rotterdam. VEILING KRABBENDIJKE S augustus 1960. Dubb. pr.bonen 1 39. 11 37,30—37,80, afw. 25. Precose de Trevoux I 65-70 51—53, 60-65 52—54, 55-60 34—35, 50-55 22,40—22.60, IID 15,20, Hl grof 20—30, Hl fijn 10—20, kr. 6—9. Clapp's Favourite I 70-75 61, 65-70 55, III grof 28. Perzikrode Zomerappel I 70-80 28, 60-70 32. II D 22. Hl grof 27, III fijn 17, kr. 9. Early Vic toria II 75-80 25. 60-70 15. IID 8, III grof 11, III fijn 3—6, kr. 3. Zigeunerin I 75-85 34, 65-7575 38, I 75-85 15, 65-75 25 IID 20— 22, EU grof 16—23, UI fijn 15—16, kr. 6—7. Stark Earliest I 75-80 73, 70-75 78. 65-70 73, 60-65 63. 55-60 55. IID 19, UI grof 45, III fijn 16. kr. 21. Bramen I p. doos 24— 27. Rode bessen II p. doos 1824. R. Cl. Oullïns h. I 82, h. II 62. Abrikozen 132. Verpakt fruit: Precose de Trevoux I 60-65 55, 55-60 4041. Clapp's Favourite I 70-75 63, 65-70 61. Zigeunerin I 70-75 57. 65-70 57. Stark Earliest I 75-80 97. 70-75 95, 65- 70 84. BEURSBERICHT MARKT GOES 9 augustus 1960. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 procent vocht, boeren- schoon af boerderij per 100 kg f 29— ƒ29,50. Gerst, boerenschoon af boerderij per 100 kg ƒ2428. Kleine groene erw ten, boerenschoon af boerderij per 100 kg 3543. Schokkers, boerenschoon af boerderij per 100 kg ƒ37—ƒ45. Aardappelen. Bintje 35 mm opw., binnen landse sortering 8 per 100 kg, levering aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Hooi. De prijzen voor uit de ruiter ge perst hooi bedroegen: Lueemehooi 90— 95 per ton: Weidehool 8085 per ton; Graszaadhooi: Veldbeemd ƒ40 per ton; Roodzwenk 22 per ton. Stro. Gerstestro ƒ32,50 per ton, geperst af bedrijf. Tarwestro ƒ32,50 per ton; idem. Erwtenstro ƒ45,— per ton. Idem. Schokkerstro ƒ37,50 per ton, idem. Vlas. Er werd vlas verkocht voor 1500 ƒ2000 per ha, levering uit de schelf, voor ernstig beschadigde partijen bedroeg deze prijs ƒ1000—ƒ1500 per ha. De kg-prijs voor ongerepeld vlas, goede kwaliteit was 2924 cent, die voor afwijkende kwa liteit 10—20 cent. Eieren. Voor de eieren kan een prijs van ƒ1,80—ƒ2,18 per kg worden gemaakt. VEILING STAVENISSE 9 aug. Eigenheimers gewone 11—12.90, bonken 9; poters 5.80: Bintjes gewone 10,0610.22; bonken 19,70—20,20: aanvoer 38 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 9 aug. Stamboon dubbele prinsessen I 4013; idem II 38. Aanvoer 30 ton. VEILING THOLEN 9 augustus. Doré bonken 15.6016.20. gew. 14,78. Witte eigenheimers gew. 11.50 —12,65, poters 5.97, Bintjes bonken 19.48 gew. 10.03—10.40 kriel 2.77. Aanvoer 21 ton. Auto tegen bromfiets Toen de heer G. H. Z. uit Eindhoven vrijdagmiddag uit de Daleboutsweg de Hogeweg wilde opdraaien, ver leende hij geen voorrang aan de heer L. Heijboer, die met als duo passagier de heer J. de K. uit Maars- sen op een bromfiets, zich in de richting Westenschouwen bewoog. De botsing had tot gevolg dat de duo passagier aan het linkerbeen werd gewond en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De rijkspolitie maakte proces-verbaal op. (Slot van pag. 1) bevolking van de streek in de loop der jaren gekleed is gegaan. Uiter aard draagt de expositie van de kle derdrachten, evenals het museum zelf een regionaal karakter. Voor het materiaal van de expo sitie put het museum te Goes uit een eigen collectie, terwijl daar naast particuliere verzamelingen het geheel zullen completeren. Zo heeft men toezeggingen binnen van de heren F. Kakebeeke, A. de Boo, A. Rijk en J. Bliek, die teza men een tienduizenden guldens vertegenwoordigende bijdrage aan de muntenuitstalling zullen geven. Wat de klederdrachten betreft heb ben de heer L. Sturm en mej. J. Dek ker hun medewerking beloofd. En buiten dit alles heeft het organise rend comité grote belangstelling voor ieder, die een steentje aan de expositie wil bijdragen. Dolgraag een bod.... Overigens stopt de interesse van het bestuur niet bij het materiaal voo de komende tentoonstelling. Zo af en toe krijgen de heren L. Sturm en Ph. Wessels een tip, dat er op verkopingen waardevol materiaal voor het streekmuseum te vinden is En hoewel zij dan dolgraag namen? hun vereniging een bod zouden wil len doen, moet dit meestal achterwe ge blijven, omdat de begroting voo; aankopen praktisch geen posten ver meldt Toch is het de bedoeling, het mu seum voor de Bevelanden met regio nale oudheidkundige bijzonderheden uit te breiden. In 1934 ging de inven taris van de oudheidskamer in hei stadhuis over naar het statige koop manshuis aan de Turf kade. Eer prachtige ruimte voor deze interes santé instelling, die zeker een nog grotere collectie historische voorwer pen waard is. De expositie in september en di plannen voor een jaarlijkse herha ling daarvan voor volgend jaa denkt men aan een tentoonstellinj over oud-Goes zijn de eerste stap Sen in de richting van een uïtbreï- ing van de inventaris en vooral ook van een vergroting der pnblieke be langstelling voor het museum. Het Goese Museum (Foto P.Z.C.) ROTTERDAM, VEEMARKT 9-8 1960. Aanvoer in lolaai 2997. Weekto- laal 4801. Vette koeien en ossen 250. Ge- bruikBvee 940. Vette kalveren 785. Gras kalveren 116. Nuchtere kalveren 224. Var kens 12. Lopers 23. Biggen 57. Paarden 87. Veulens 61. Schapen of lammeren 366. Bokken of geiten 26. Vette koelen le kw. 295-323, 2e kw 260- 280, 3e kw. 245-255; Vette kalveren, le kw. 280-300, 2e kw. 250-270, 3e kw. 240-260: Graskalveren, le kw. 450. 2e kw. 360, 3e kw. 260; Nuchtere kalveren le kw. 85, 2e kw. 65, 3e kw. 55: Exportvarkens, lopers, le kw. 80, 2e kw. 70, 3e kw. 60: Biggen, le kw. 50, 2e kw. 40. 3e kw. 36: Slacht- paardan le kw. 245. 2e kw. 220, 3e kw. 190: Veulens, le kw. 460, 2e kw. 360. 3e kw 250; Schapen le kw. 110, 2e kw. 90. 3e kw. 80; Lammeren le kw. 95, 2e kw. 70, 3e kw. 60; Kalfkoeien le kw. 1280, 2e kw. 1125, 3e kw. 925: Melkkoeien le kw. 1280, 2e kw. 1125, 3e kw. 925: Vare koeien le kw. 880, 2e kw. 780, 3e kw. 670: Vaarzen le kw. 950, 2e kw. 700, 3e kw 600: Pinken le kw. 600, 2e kw. 500, 3e kw. 400. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als gisteren: Vet te kalveren, aanvoer iets minder, handel goed, prijzen wat stijver primas boven notering; Graskalveren, aanvoer als vori ge week. handel kalm, prijzen ruim prijs houdend: Nuchtere kalveren, aanvoer even kleiner, handel vlot, prijzen hoog: Exportvarkens, lopers: aanvoer korter, handel kalm, prijzen goed prijshoudend: Slachtpaarden. aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen ruim prijshoudend: Veulens, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets stijver: Schapen aanvoer Iets kleiner, handel goed, prijzen wat stijver: Lammeren, aanvoer iets kleiner, handel goed, prijzen wat stijver; Kalfkoeien, aanvoer matig, handel stil, prijzen iets stijver: Melkkoeien, aanvoer matig, han del stil, prijzen iets stijver: Vare koeien aanvoer gewoon, handel stroef, prijzen onveranderd: Vaarzen aanvoer gering, handel stil, prijzen goed prijshoudend: Pinken, aanvoer gering, handel stil, prij zen goed prijshoudend. VEILING KAPELLE-BIEZELING.E 9 augustus 1960. Perzikappel I 70-80 32. I 60-70 35—37, H 70-80 31, 60-70 32, Hd 23 24, Illgrof 25, infijn 1518, Zigeunerin I 73-85 49. 65-75 42, II 75-85 34, 65-75 37. nd 23, ingrof 24, Early Victoria I 70-80 32, 60-70 18—20, II 70-80 24, 60-70 14—16, nd 7—9. rngrof 13, nifijn 3,5, Stark Ear liest I 70-75 81. 65-70 76. 60-65 58, 55-60 38, nd 23. ingrof 26. nifijn 8.5, Pree. de Trev. I 60-70 54. 55-60 32,70—34.20, 50-55 22^-23,20, II 55-60 30. 50-55 20, lid 14.30— 15,20, nrgrof 23, infijn 14—15, Clapp's Favourite I 65-75 61, II 65—75 53, Melba I 70 58, 60-70 58, lid 28, Yellow Transparant II 65-75 21, II 55-65 20. fid 13. Verpakt fruit: Scarlet I 75-80 96, 70-75 98, 65-70 82—83, 60-65 72—76, 55-60 56—57, kroet- appelen geplukt 3. Bramen industrie I 91,80—92,10, II 78. Dubb. pr.bonen I 41,10, II 41,1042. Bramen per doos I 21—26, II 1822, Frambozen per doos I 41—58, II 17—32. Rode bessen per doos I 18, per kg I 50—93, II 47—53. Abrikozen per kg I 147, II 103. Pruimen: Czar I 56—73, II 36—49, grof 41—59, fabr. 18—26, R. Cl. d'Ouillin I 63—88, II 37—44, grof 42—58, fabr. 21— 29, Belle de Louvain I 58—83, II 37—48, grof 4554, fabr. 1927. Reine Victoria I 72—114, II 36-48, grof 36—79, fabr. 26—32, Mons. Hative I 105—120, II 48, grof 67. fabr. 32. Boere Witte I 6063, Purple Pershore I 44, II 28. Tonneboers I 32, On tario grof 52. Prineepruimen I 26. Golden Japan I 42, II 40, gescheurde pruimen 20 —32. V.V.Z.B. GOES 9 augustus 1960. Export- en Industrievei ling per kg: Zigeunerin kL I 75-85 52, 65-75 48, IID 24. Early Victoria kl. I 70-80 33, 60-70 17. IID 8. Perzikrode Zomerappel kl. I 70-80 40, 60-70 34—35, IID 25—26. Kl. II 70-80 40, 60-70 27, nD 22. Precose de Trevoux kl. I 70-80 56, 60-70 51—53, 55-60 33—35, 50-55 23—25, IID 15—18. Clapp's de Favourite kl. I 75-85 61, 65-75 56—57. Dubb. pr.bonen I 4215, II 4115, bra men exp. 91, II 79, Tonneboers 35. Ver pakt fruit: Stark Earliest kl. I 75-80 90— 100, 70-75 84—88, 65-70 74—80, 60-65 64—75. Gewone veiling per kg: Yellow Transp. kl. I 65-75 34. 55-65 23—25, D 15, grof 27, fijn 16. Early Victoria grof 10—15, fijn 7— 8. Perzikrode Zomerappel grof 23—28, fijn 16—22, Stark Earliest kl. I 65-75 67—77, 55-65 37—73, IID 18—26, grof 43-47. fijn 16. Zigeunerin grof 21—31, fijn 16—22. Precose de Trevoux grof 21—23, fijn 8— 18. Clapp's de Favourite grof 3034, Czar- pruimen I 50—82, II 23—50, grof 52, fa briek 3537. Ontario II 5054, grof 61 84. fabriek 39—56. Washington I 74—81. n 51—56, grof 58—81, fabriek 30—57. Belle de Louvain I 60-75, H 48—60, grof 45—64. fabriek 29—53. Mons. Hative I 106—118, II 66, grof 50—116, fabriek 22—37. Dubb. Boerenwitte I 69—71, II 43. Reine Victo ria I 94103. Rode bessen II 5055: per doos: Frambozen I 3446. Bramen I 21 24, II 12—18. Rode bessen II 17—27. E1ERVEILING GOES 9 augustus. Kippeëieren 13 cent, kleine eieren 7',a cent, eendeëïeren 7 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK 9 aug. '60. Eigenheimers I 1199—1264, II 751, bonken 900—500. Bintjes I 936—1038, II 760. Zaaiuien 40-55 1200—1100. 55-70 407. drielingen 1711—1050. bonken 2017. Aan voer 2000 kisten. Voer 279. Picklers 1290— 1220. Hebride-uien 40-55 1159. drielingen 1760, picklers 1220. Aanvoer 120 ton. VEILING SINT- ANN ALAND Doré bonken 15,53, gewone 14,78: voer 4,82. Bintjes bonken 19.98—20,07: gewone I 10.06—10,36: gewone II 10,16—10,20: ge wone m 9,05—10,05: drielingen 4,69. Eigenheimers bonken 9,50. gewone 1 12,62 —13,18, gewone II 12,63: gewone m 8,50 —12.70: drielingen 6,19—6,22; groep Scher- penisse: Doré bonken 13.50: gewone 14: voer 2.83: Bintjes bonken 19,60; gewone I 8,859,31; Eigenheimers bonken 9: ge wone I 8.75—12,25; Koopmans Blauwe, ge wone 10.09—10.45. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 1614 kg 263—388. Schar 43 kg 52—56. Bot 195 kg 16-36. Schol 59 kg 37—60. Tong 726 kg 271—400. Rog 13 kg 16. Tarbot 13 kg 101—212. Ongesor teerde vis 58 kg, 16-73. Wjjting 10 "kg 16. Kabeljauw 1 kg 12! Paling l kg 287. On gesorteerde vis 16 kg. Collecte Voor de Heldring-, de Martha- en Valkenheide stichtingen (HEMAVA), werd te Hoek door een tiental jeug dige collectantjes een bedrag van f 98,31 bijeengebracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3