Maspes bleef en Gaiardoni werd wereldkampioen bij de sprinters Kroon - zwemsprint in 56.7 sec. - naar Rome EEF KAMERBEEK VERBETERDE 10-KAMPRECORD MET 92 P. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ITALIAANSE ZEGE BIJ PROFS EN AMATEURS Derksen laatste van de 4 finalisten; Buijs in stayersfinale derde De Italiaanse directeur Aan het sprinterscircus heeft zijn contract zater dagavond voor een jaar verlengd. Want de 28-jarige Antonio Maspes, die in 1959 in het Olympisch Stadion te Amsterdam een einde maakte aan de kortstondige overheersing van de jonge Fransman Michel Rousseau, bleef in Leipzig aan de top van de aan bloedarmoede lijdende sprinter- wereld. Wie ook had deze perfecte atleet, die een paar weken geleden op de supersnelle olympische wielerpiste in Rome in 10,8 sec. een fantastisch nieuw wereldrecord over de laatste 200 m. reed, de voet dwars moeten zetten? Dat kon de jonge Belg Jos Debakker beslist niet, tegen wie Maspes in de halve finale in 11,2 sec. een nieuw baanrecord voor Leipzig vestigde. Het was in de eindstrijd, waarin Maspes tot tweemaal toe 11,6 sec. noteerde evenmin weggelegd voor de 10 jaar oudere Zwitser Oscar Plattner, wiens berucht geworden sluwheid een te gering tegenwicht betekende in de ten gunste van Maspes doorslaande schaal. Maspes wereldkampioen. Plattner tweede en Debakker derde. Het was een teleurstellend resultaat voor de Nederlanders, die zo graag nog een keer Jan Derksen op het erepodium hadden gezien. De kans daarop leek groter dan een jaar geleden in Am sterdam. toen Derksen aan de linker zijde van Maspes de derde prijs in ontvangst mocht nemen. Maar de jaren gaan voor de 41-jarige Amster dammer zwaarder tellen. De scherpte van zijn eindschot begint bot te wor den. Daardoor was Derksen in de halve finale niet opgewassen tegen Plattner en moest hij in de strijd om de derde plaats de eer, zij het. pas na een „belle", aan Debakker laten. Dit sprïntkampïoeiischap was door de overmacht Aan Maspes enerzijds en liet gebrek aan macht van zijn belagers anderzijds één van de on interessantste sinds het verdwijnen van een Reg Harris en Arie van Vliet, nu toeschouwer op de Alfred Roschbaan. Maspes gaf in de eerste halve finale tegen Debakker reeds een proef van zijn komeetachtige snelheid. Twee keer liet hij de Belg ver achter zich. Tn de finale werd Plattner overklast. Toen de Zwitser in de eerste rit het „sur-place" niet meer volhield en demarreerde, overklaste Maspes in een lange rush de 3 lengten, die Plattner uitgelopen was. In een fel slotduel in de tweede rit bleef Maspes niet 10 centimeter de baas over zijn tegenstander. In de eerste rit van de andere halve finaio kwam Plattner gelanceerd en schoof Derksen in het laatste rechte eind onweerstaanbaar voorbij. Toen het daarna de beurt aan Derksen was om uit de gunstige tweede posi tie de aanval in te zetten kwam de Amsterdammer tien centimeter te kort. In bellegeklopt Om do 3e en 4e plaats kwam hij dus op de baan tegen Debakker. Derksen won eerst met een korte spurt, maar in de volgende rit bleef Debakker hem van do kop de baas. In de „belle" lciddo Derksen nog in de laatste bocht. Toen kwam de jump van De bakker, die Derksen op do streep met een kwart wiel klopte. Santé Gaiardoni, de „eeuwige twee de", is er in geslaagd de wereldtitel op de sprint voor amateurs te beha len. De 21-jarige Italiaan, die zich in 1958 en 1959 de weg naar de hoog ste trede van het erepodium versperd Cas Mulder - Dynamo - won 3 km bij jeugdinterland Oranje-junioren 3e na Spanje en België De Middelburgse Dynamoloper Cas Mulder heeft tijdens de atletiekwed strijd tussen de jcugdploegen van België, Spanje en Nederland, die zon dag in Brugge gehouden is, dc 3000 meter gewonnen. Hij legde deze af stand winnend af in 8.53.8. Overigens was deze zege niet vol doende voor een Nederlandse junio renzege, want met Cas Mulder kwa men slechts Jan van Uden op de 400 meter en Han Smits op de 800 meter tot een Oranje-zege. Jan van Uden liep een uitstekende tijd van 48.3, terwijl Smits het tot 1.55,4 bracht. De wedstrijd werd gewonnen door de Spaanse junioren, die 143 punten ver zamelden. De Belgen kwamen tot 12S punten, waarna de Nederlandse juni oren derde werden met 103 punten. De Spaanse junior Lopez Aguado vestigde met 1.90 meter een nieuw nationaal record op het hoogspringen. Tijdens een bijnummer op de 5 km behaalde Hans Bostelaar, eveneens van Dynamo, in een sterk lopersveld een 9e plaats. Ad Bouwens werd 11e en Andre Bostelaar van Trekvogels 12e. Op de Olympische estafette werd een Dj'namo-ploeg vierde. Hildrun Claus 6.40 meter ver Dc Oostduitse Hildrun Claus heeft zondag op de eliminatiewedstrijden van het Olympisch voorronde-toer nooi in Erfurt in Oost-Duitsland een nieuw wereldrecord verspringen da mes gevestigd met een sprong van C.40 meter. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. brak Hildrun Claus het we reldrecord tweemaal. Zij sprong eerst 6.36 meter, waardoor het in 1956 door de Poolse'Elzbieta Krze- sinska gevestigde record, met 1 cen timeter werd verbeterd. Met haar tweede sprong van 6.40 meter verbe terde Hiïdrun Claus het wereldre cord met liefst vijf centimeter. De Oost- en Westduitsers strijden in Erfurt broederlijk om een plaats in het ene Duitse team, dat aan de Olympisce Spelen in Rome zal deel nemen. zag door zijn landgenoot Gasparclla. toonde zich ditmaal in de eindstrijd duidelijk de meerdere over de Belg Leo Sterckx. Met de tijd van 11,2 seconde over de laatste 200 meter evenaarde hij in de eerste finalerit bovendien het baanrecord van zijn landgenoot Antonio Maspes en dat dit geen uit schieter was. bewees hij in de tweede manche, toen hij 1.1,3 seconde op de klokken bracht. De stayersfinale van de amateurs, die het daverende slotstuk van dc episode „Leipzig" van de wereldkam pioenschappen had moeten worden, heeft alleen de 20.000 Oostduitse toe schouwers bevrediging kunnen schen ken. Zij immers konden zich na af loop de kelen schor schreeuwen over hun nieuwe wereldkampioen Stólze en de tweede plaats van Wustrow. Maar uit liet oogpunt van wielersport was deze rit een volledige misluk king, een langdurige en saaie demon stratie van onmacht en onkunde. Cas Mulder van Dynamo Middelburg heeft gisteren in Brugge tijdens de drielandenwedstrijd tussen de Spaan se, Belgische en Nederlandse junioren de 3000 meter gewonnen. Hier loopt Mulder nog in de 3e positie achter de t wee Belgen. Geen serieuze aanval Henk Buis, die zich het vorige jaar in Amsterdam door een ongelukkige beslissing van de wedstrijdcommis- sarissen de derde plaats zag ont gaan, zorgde er tenminste voor, dal Nederland bij de ceremonie protoco- laire ook dit keer was vertegen woordigd. De jonge renner uit Vijf huizen was de enigde buitenlander, die niet voor de Oostduitse staats- amateurs het hoofd boog. Maar ook hij schoot in kracht tekort om aan deze eenzijdige vertoning enige kleur te geven. Geen enkele maal kon Buis een serieuze aanval op het Oost duitse bolwerk voor hem inzetten toen Wustrow in de laatste twee mi nuten een vergeefse aanval op de lei derspositie van Stolze deed en los van dc rol raakte, bezat de Nederlan der niet eens meer de kracht om de tweede plaats, die zo maar voor het grijpen lag. te veroveren. Voor Bert Romijii was een weinig eervolle vierde plaats weggelegd. Hij bemoeide zich de gehele wedstrijd niet met de anderen, reed zijn eigen tempo, maar bleek achteraf toch niet voldoende reserves opgespaard te hebben om in het slot nog ecu rol van betekenis te spelen. Integendeel, toen Wustrow tenslotte op Stol/. ging jagen werd de jonge Rijswijlcer nog gedubbeld. Leen van der Meulen viel het meest tegen. De Amsterdammer had van kop mogen vertrekken, maai' bij de eerste de beste aanval van Stolze na vijf minuten raakte hij het contact met zijn nog ongeroutineerde jonge gangmaker Walraven kwijt en' ver dween in de achterhoede. De uitslag was: 1 Georg Stolze (Oost Did.) in 1 uur 68,9 km; 2 Wustrow (Oost-Dlcl.) op 35 meter; 3 Buis (Ned.) op 120 me ter: 4 Romijn (Ned.) op 420 meter; 5 Godelle (Fr.) op 600 meter: 6 Meister (Oost Did.) op 1020 meter; 7 Giscos (Fr.) op 1460 meter; 8 Van der Meulen (Ned.) op 3640 meter. Dameszwemploeg voor ROME Na langdurige besprekingen in Apcl- doorn nu afloop van de Nederlandse I zwemkampïocnschappen tussen de de- legatie van liet bomlsbcstuur en de sportcommissie van dc K.N.Z.B. ener zijds en een aantal bestuursleden van het N.O.C. anderzijds, is voor do Olympische spelen de volgende da- més-zwemploeg samengesteld: 1100 meter vrije slag: Erica TerpsLra HZPC) en Cockie Gastelaars (SZCi. i 400 meter vrije slag: Tineke Lager■- berg (Naaiden) en Corrie Schimmel i iGooi). j 100 meter rugslag: Ria van Velsen iZIAN) en Rini Dobber HDZ 1200 meter schoolslag: Ada den Haan i (PSV) en Gretta Kok (HDZi. 100 nieter vlinderslag: Marian I Heemskerk (Naarden) cn Atie Voor- ibij (Naarden l. 4 x 100 meter vrije slag estafette: Erica Terpstra (HZPC). Cockie Gas telaars (SZC). Sita Posthumus (LZC :'29) en Jopie Troost (HDZ). j Reserve: Hennie van der Velde (Rob- i ben 4 x 100 nieter wisselslag estafette: Ria van Velsen. Gretta Kok, Atie Voorbij en Cockie Gastelaars. Schoonspringen: Greetje Lugthart (Joop Stotijn): Theo Dupont (Simai- I ka Ten aanzien van de uitzending van heren zwemmers zal vanavond (maan- dag) de beslissing worden genomen. De Nederlandse olympische afvaardi- ging voor zwemmen, schoonspringen en waterpolo vertrekt zaterdag 20 j augustus naar Rome. Onze landgenoot Derksen linksI wordt tijdens de sprint voor profs door de Belg Debakker uitgescha keld voor de derde plaats. Piet Rentmeester won wegwedstrijd in Keulen Nederlanders oppermachtig Nederlandse deelnemers hebben ziel superieur getoond ïn een wegwed- strijd voor professionals in Keulen. De 220 km. lange rit, die door velen werd beschouwd als laatste voorbe reiding voor het wereldkampioen schap op de weg, eindigde in een sprintzege van de Zeeuw Piet Rent meester met een tijd van 6 uur en drie minuten. Ook de volgende vier plaatsen werden bezet door Neder landers: daarvoor zorgden 'respectie velijk Piet Damen, Jaap Kersten, Toon van der Steen en Wout Wagt- nians, die allen in dezelfde tijd als de winnaar arriveerden. In een afdaling reed de Vlïssinger, Bram van Sluis na 150 km. plat. Hij reed met 'n. vaart van 80 km. de weg af in de bosjes er langs, maar man keerde niets. Van Sluis zat toen in i het leidende groepje. I Vijf wereldrecords voor Australische zwemelite Tijdens de ©lymttsehe wemselecties voor dc Australische ploeg in Bris bane verbeterden de Australische zwemmers niet minder dan vier we reldrecords op de estafettes en bracht Neville Hayes het wereldrecord op de 220 yards, dat reeds met 2 min. 17,9 sec. op zijn naam stond, op 2 min. 17,5 sec. Vrijdagavond verbeterden Jon Hen- ricks, Dave Dickson, Jon IConrads en Murray Rose liet wereldrecord 4 x 200 yards vrije slag estafette. Zij kwamen tot 8 minuten 16.6 sec. Het oude wereldrecord stond met 8.24.5 reeds op naam van Australië. De Australiërs verbeterden ook het we reldrecord 4 x 200 meter vrije slag estafette. Het oude record stond sinds 23 juli j.l. met 8.17.op naam van de Indianapolis Athlete club. Ook de Australische dames estafet- tenploeg zorgde voor twee nieuwe we reldrecords. Het team, dat bestond uit Dawn Fraser, Alva Colquhoun, Ilsa Konrads en Lorraine Crapp won de 4 x 110 yards vrije slag estafette in 4 minuten 16.2 seconden, een tijd die beneden de wereldrecords 4 x 110 yards vrije slag en 4 x 100 meter vrije slag ligt. Het oude 4 x 100 me ter record stond op naam van Aus tralië sedert december 1956 met 4.17.1, het 4110 yards record, dat Australië in juli 195S in Cardiff ver beterde stond op 4.17.4. Door kramp verloor hij op 1500 meter veel punten Met een totaal van 7195 punten ver beterde Eef Kamerbeek (PSV) in het sportpark „De Vijf Sluizen" in Vlaar- dingen tijdens het Nederlandse kam pioenschap 10 kamp zijn Nederlands record met 92 punten. De sterke Eindhovenaar die na 9 num mers hij had een beste speerworp van 60.80 meter reeds 7116 punten verzameld had, kreeg op het laatste nummer, de zware 1500 meter, in de eeste ronde kramp in het rechterbeen. Kamerbeek vocht verbeten tegen de pijn en vermoeidheid en finishte in 5 min 32.4 sec. Deze tijd leverde hem slechts 79 punten op. Herman Tamme (Kimbria Maastricht) die na de eerste dag de leiding had, werd tweede met 6992 punten een verbetering van zijn persoonlijk re cord, de Haarlemmer Doornbosch werd met 6145 punten derde. Na de Nederlandse kampioenschappen is het interessant te weten op welke plaatsen van de wereldranglijst 1960 deivNeJerlanders beslag hebben ge legd. Vooral nu ons slechts twee we ken scheiden van de Olympische Spe len te Rome: 1 Rafer Johnson (V. S.) 8683 punten: 2 Yang Chuan Kuang (China) 8426 punten; 3 Dave Edstroen (V. S.) 8176 punten: 4 Vassily Kusnetsov (Rusl.) 7737 punten; 5 Yuri Kutenko (Rusl.) 7719 punten; 6 Phil Mulkey (V. S 7652 punten; 7 Uno Palü (Rush) 7501 punten: 8 Ecf Kamerbeek (Neder land) 7195 punten; 9 Yuri Dyachkov (Rush) 7193 punten; 10 Jim Kline (V. S.) 7185 punten; 17 Timmer, (Neder land) 6992 punten. Bill Nieder versloeg opnieuw Rome-rivalen Opnieuw heeft Bill Nieder zijn voor „Rome" aangewezen tegenstanders verslagen. Vrijdagavond stootte de Amerikaan de kogel 19,48 meter ver. Hij bleef daarmee ruim voor op Par ry O'Brien die tot 19,18 meter kwam. De derde plaats was met 18.95 meter- voor Dallas Long. Dave Davis die last bad van een handblessure werd vierde met 17,10 meter. Mocht de blessure van Davis niet voor de spe len genezen zijn dan zal Nieder in zijn plaats uitkomen. Dave Sime die tegen Paul Pender moet uitkomen om de derde plaats in de Amerikaanse 100 meter ploeg voor Rome won de 100 meter in 10.5 seconde. Hij versloeg Pender, Frank Budd en Stone Johnson. Ray Norton, die last had van een oude rugblessure eindigde op de laatste plaats. De lo pers hadden een tegenwind van 11 km/u. NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Tijdeus de zwenulriedaagse van Apeldoorn, dc grote strijd om de nationale titels en in vele gevallen ook voor een plaats in de olympische afvaardi ging, zijn dc juichkreten niet van de lucht geweest en menige vreugde traan is daar rond het prachtige bassin van liet Kristalbad weggepinkt. Dergelijke tonelen niet elkaar omhelzende trainsters en zwemsters is de bezoeker van deze wedstrijden gewend sedert zus Braun haar eerste triomfen vierde. Maar het is maar heel zelden voorgekomen, dat de grootste vreugde tot uiting kwam na een prestatie van een onzer heren- zwemmers. Twee dagen lang hadden wij gezien hoe de spanning in de strijd voor een plaatsje in de ploeg voor Rome haar invloed op dc tijden had, hoe de nervositeit vooral bij onze zwemsters aan ritme en souplesse knaagde met over het algemeen matige tijden tot gevolg. De 100 meter vlinderslag dames was een strijd, waarover tevoren in de „wandelgangen" van liet Apeldoorn- se bad" veel was gesproken. Tineke Lagerberg was Atie Voorbij namelijk zeer dicht benaderd en zij was zeker niet kansloos voor uitzending ook op dit nummer. Tineke Lagerberg, al zeker van uitzending op de 400 meter vrije slag, zou Atie dus naar Rome kunnen helpen. Atie gaat naar Rome, want zij werd Nederland? kampioene in de overigens iets teleurstellende 1.11,7, maar van ecu cadeautje van de zijde van haar clubgenote was gelukkig- geen sprake. Cockie Gastelaars miste keerpunt - geen titel Wieger Mensonides, eindelijk weer helemaal fit, roeide die zenuwspan ning met machtige armbewegingen van zich af en zwom zaterdag een nieuw record op de 200 meter school slag (2.40,7). Maar nóg frappanter was de wijze waarop Ronnie Kroon zijn Rome-reis plus de nationale ti tel verdiende door in de finale 100 meter vrije slag van zondagmiddag de eerste plaats te bezetten in de bij zonder goede tijd van 56,7 sec., een halve seconde onder de gestelde li miet, 0,6 seconde onder .zijn oude record, een reuzesprong naar de ge deelde dertiende plaats op de olym pische wereldranglijst (met maxi maal twee zwemmers per land) en een zevende positie in dc Europese rangschikking. Marian Heemskerk, die zich al vei lig voelde, keerde in 34,8 sec. als eer ste, maar toen kwam Atie Voorbij met haar iets sterkere armslag naar voren en moesten Tineke en Marian uitvechten wie de tweede cn wie de derde plaats op het erepodium zou mogen bezetten. Fotofinish Te zware opgaaf Het was een fotofinish, waarbij Jans Hulsegge-Kc velen Marian het eerst zagen aan- geslaagd de hij v< :-Koster is er niet in voorbaat ook al on- mogelijk lijkende prestatie te leve- ren zich voor de 400 nieter vrije slag andersom beslisten (11-.4 en ije piaatsen. De Europese kampioene 1.12,5). zagen tikken, maar waarbij de horloges Cockie Gastelaars, ongetwijfeld de snelste vrijeslag zwemster van Ne derland, beleefde zaterdagmorgen 'n ongenaam moment, toen zij in één van de series 100 meter vrije slag het keerpunt miste. Zij maakte haar salto zonder de basiswand te hebben geraakt. Cockie keerde onmid.dellijk terug, tikte volgens de reglementen -alsnog aan, maar haar achterstand op Sita Posthumus en Jopie Troost was toen zo groot geworden dat het onmogelijk was deze meisjes nog te benaderen, laat staan tot een goede tijd te komen. Voor haar werd 1 min. 0.7 sec. geregistreerd, een verrich ting v/aarmede zij zevende werd, hetgeen net niet voldoende was om zich voor dc strijd om de nationale titel te kwalificeren. In de finale, die zij echter met het oog op de olympische Selectie mee- zworn in baan 7, was zij de snelste in 1.4.6. De -„kampioeasehapsfina- le" was bijzonder spannend en werd gewonnen door de Haagse Erica Terpstra, die evenals Jo pie Troost tot 1.5.0 kwam. Sita Posthumus werd 4e in 1.5.2, Hen- ny van der Velde 5e in 1.5.4 en Wil Lamhour 6e in 1.5.7. stroef, het leek of de haar ritme verstoorden en na een redelijke 100 meter waarop zij als eerste in 1 min. 9 seconden keerde, begon zij steeds verder treug tc val len onder het geweld, waarmee Ti neke Lagerberg en Corrie Schimmel hun duel uitvochten. Tweemaal heeft Corrie Schimmel een aanval op de eerste plaats van de kleine Naarden-zwemster onder nomen, maar tweemaal was het ver geefs; het was voor Tineke namelijk voldoende om haar enorme tempo te handhaven.. Volgens Bartjens moest dat een eindtijd van om en nabij 4.55.0 opleveren. Maar met ook al de vlinderslag-serie in de benen kon Tineke haar cadans niet tot het ein de toe handhaven en zo werd zij Ne derlands kampioenen in 4.57.4, ruim voor Corrie Schimmel 5,00.1 en Jans Hulsegge-Koster, die 5.05.9 nodig had. Met uitzondering van Ineke Tigeluur van de. Robben, die de finale 100 me ter vrije slag meisjes in mooie stijl won in 1.05,4 en van de 1.08,4 waar mee Bondewijn de Jong van H.P.C. jongenskampioen op de rugslag werd, werden bij de aspiranten geen op merkelijke prestaties gelevérd. Middelburg kon wel wat van Wilhelmina Ieren Mef teruggetrokken vleugels is er weinig eer te behalen Een compleet Middelburg heeft in het oefenvoctbalducl tegeu de 2e divi- sieploeg Wilhelmina uit Den Bosch vooral in de eerste helft heel wat kunnen Ieren. Want vooral in die eer ste, 45 minuten speelden de Bossena- ren een kundig open spelletje met gevaarlijke aanvallen via de vleugels. Dat ze dat in de tweede helft ver waarloosden was voornamelijk te wijten aan de wijzigingen ïn het elf tal en te danken aan de 20 voor sprong, die zij na 55 minuten op- en in de resterende tijd gemakkelijk tot 60 uitbouwden. Middelburg heeft tegenover dit toch heus niet zo denderende profspel slechts een pover resultaat gesteld. En dat kwam voornamelijk omdat de groen-witten niet deden wat Wilhel mina wel probeerde: spelen via de vleugels. Wanneer dit Middelburgse team ook in de competitie blijft spe len met teruggetrokken vleugelspe lers, zal er ongetwijfeld weinig eer te behalen zijn. Het moderne voetbal vraagt immers vooruitgeschoven vleugels en binnen- spelers, die de bal gaan ophalen. Dat was er gistermiddag niet bij met het gevolg, dat ten eerste de aan vallen al dood liepen voordat ze op gang waren, de groen-witten geen profijt trokken van hun toch zeker gevaarlijke midvoor Wim Vos. die er nu verloren bijliep, verloren bij moest lopen, en ten laatste de Middelbur gers niets te vertellen hadden in het middenveld, daar de verdedigers de handen vol hadden aan de Bosse aan vallers. De gasten kwamen in de eerste helft tot slechts één goal, een zeer geringe beloning voor hun werk. De groen- witten hadden toen zelfs gelijk kun nen maken, maar Jan Bostelaar schoot uit de enige goede aanval voor rust verschrikkelijk hard tegen de paal. Die gelijkmaker zou overigens helemaal niet verdiend zijn geweest. Na de thee was het Wilhelmina-spel heel wat minder. Maar toen de Bos- senaren na 10 min. de stand op 20 hadden gebracht, hadden ze de „eer- ste-helftbewegingen" bepaald niet meer nodig. Na enkele stuiptrekkin gen zakte bet groen-witte verweer namelijk geheel in elkaar wegens ge brek aan uithoudingsvermogen, waar na de gasten met de regëlmaat van een klók de stand op 60 brachten. Overigens verdiende Middelburg wei een tegenpuntje voor de toch nog tal rijke schoten en kopballen, die juist over de lat scheerden of door de be trouwbare Bosse doelman gekeerd werden. Henk Heida haalde 800 m- limiet voor Rome nog niet Henk Heida heeft op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam vergeefs gepoogd de limiet die de K.N.A.U. gesteld had voor uitzen ding naar Rome op de S00 meter te halen. Heida legde de 800 meter af in 1 minuut 51.4 sec. op 0.1 seconde gevolgd door Essajas en Steylen. Dinsdagavond zal er opnieuw een po ging gedaan worden de limiet van 1.48.5 tc halen; bovendien wordt er dan een 400 meter gelopen waarop Jan van Uden zal trachten beneden dc 400 meter limiet te blijven. Een sprintdriekamp werd bij de da mes gewonnen door Ellen Ort in 53.4 sec. (100 m., 11.7; 200 m.. 24.-; en 150 m., 17.7). Het is jammer voor 't Haarlemse meisje, dat zij deze 100 en 200 tijden liep nadat de Olympi sche ploeg voor Rome reeds aange wezen is. De 11.7 en 24.- liggen resp. 0.1 en 0.3 seconden beneden de Olym pische limiet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5